LAND- EN TUINBOUW SPORT STORM OYER AZIE LUCHTVAART Burgerlijke Stand STOOMVAARTBERICHfEN DE VEILING§VEREEN!G!NGEN en de DIVIDEND EM TANTIèME- BELA3TING. Indien er een verpüohting tot uit keering van rente bestaat onaf hankelijk van de bedrijfsinkom- sten, is die uitkeering niet be lastbaar. Een voor talrijke veilingsvereenigrngen belangrijke beslissing beeft, naar De Tuin derij meldt, de Raad van Beroep te 's-Gra- venhage gegeven. In de statuten van ver scheidene veilingsvereenigingen komt de bepaling voor, dat de leden 'verplicht zijn, bij hun toetreding een zeker bedrag in de kas der vereeniging te storten, over welk bedrag rente wordt vergoed, welke -rente in de statuten of in het huishoudelijk re glement is vastgelegd. Zoo bepaalden ook de statuten der coö peratieve groentenveilingsvereeniging te Loosduinen, dat ieder nieuw lid, behalve een intreegeld, in de kas der vereeniging moest storten gelijk aan 1.5 pet. van het- n hij in het derde lidmaatschapsjaar veilde. De door de vereeniging op deze stor tingen te betalen rente werd in het huis-' houdelijk reglement bepaald op 5 pet. per ja-ar. Wegens deze rentebetaling over het boekjaar 192*7 werd de vereeniging aange slagen in de dividend- en tantième'bel'as- ting. Zij diende, in overleg met het Cen traal Bureau, een bezwaarschrift in, en de Raad van Beroep te 5s-Gravenhage vernie tigde den aanslag, overwegende, dat, vol gens de bepalingen der wet op de divi dend- en tantièmebelasting een uitkeering slechts dan als een belastbare winstuitkee- xing kan worden beschouwd, indien zij niet verplicht is, onafhankelijk van de uitkom sten van het bedrijf, daar, indien er een verplichting beslaat om de uitkeering te doen onafhankelijk van de uitkomsten van het bedrijf, de uitkeering een vasten last vormt en geen belastbare uitkeering. De naam der stortingen en de wijze, waarop de terugbetaling aan de leden is geregeld, doen niet ter zake. De melkprijs. Gistermorgen vergaderde de Bond van Melkveehouders in het Algemeen Verkoop- lokaal te Rotterdam ter bespreking van den I melkprijs na 10 Augustus. De voorzitter, de heer Vaandrager leidde besprekingen in met een kort overzicht I van de zuivelpositie in den laats ben tijd. Over de afgeloopen termijn kan men te- I weden zijn. Misschien was het, achteraf gezien, voor de melkveehouders voordeeli- ger geweest, als de termijn per 1 Augustus vas afgesloten en de nieuwe besprekingen in de dagen van de hittegolf gevoerd had den kunnen worden. De melkhandel heeft nu aangeboden een cent verhooging per 11 Augustus en een per 15 September. Het bestuur stelde zich op het standpunt van 2 cent verhooging per 11 Augustus. Doch op grond van de zuivelpositie kon dit niet verdedigd worden. De termijn van 11 Augustus tot 15 September komt het be stuur onaannemelijk voor. Dit moet wor den 1 September. Echter wordt dit stand punt door den handel niet aanvaard, dan er mogelijk een overeenkomst te'treffen zijn op den tusschenliggenden datum, 8 September. Bij de gedachtenwisseling over deze voorstellen, werd door tal van afgevaardig den betoogd, dat voor September dë prijs dan te laag wordt. De voorzitter merkte naar aanleiding van sommige aan de hand gedane voorstellen op, dat men reeds per 11 Augustus het con flict met den handel heeft, als de prijs van 15 September niet mede wordt vastgelegd. Van alleen aanvaarden der een cent-ver- hooging voor Augustus kan dus geen sprake zijn. Het voorstel van den handel werd hier- ïa eenstemmig verworpen. Aangenomen werd het standpunt van het bestuur: 1 cent verhooging per 11 Augustus en 1 cent verhooging p'er 1 Sep tember. Evenwel werd op voorstel van de afdeeling Numansdorp aan het- bestuur- een vrij mandaat gegeven om voor het ver schil van 115 September een accoord met den handel a-an te gaan. VOETBAL. VERGADERING UITGESTELD. De door mij bedoelde vergadering van •besturen dei- voetbalclubs in het District Leiden van den D. H. V. B. gaat op Vrij dag 9 Augustus niet door. RECTOR GROOT. R.-K. Sporfvereeniging „Meerburg" (Zoeterwoude H.-R.). Zondag j.L is voor voetballend „Meer burg" weer eens een goede dag geweest. De beide uitgeloofde medailleskwamen in bet bezit van Meerburg. Om 2 uur kwamen „Meerburg F' en „Teij- hngen III" in' het veld. Na 2'maal 3 kwar tier spelen was de stand 22 waarna de Wedstrijd met 2 maal 7 1/2 min. werdi ver engd in welke tijd beide elftallen nog een maal wisten te doelpunten zoodat het, ein de kwam met gelijken stand. Na loting werd de medaille het eigendom van „Meer burg". Het elftal van Meerburg, dat met eenige invallers uitkwam, speelde tamelijk goed, doch miste eenig-szins het vurige enthou siasme, hetwelk de laatste wedstrijden ge regeld kenmerkte. Hierdoor kwam het dat deze wedstrijd een beetje sadi was, hetgeen wel te wijten is geweest aan het /rarme weer. Hierna begon de wedstrijd Meerburg- JuniorenTe ijlingen-Junioren, voor welke wedstrijd door de Junioren-Commissie een medaille beschikbaar was gesteld. Dit is werkelijk een mooi wedstrijdje ge- yeest, de kleine Meerbuxgers wisten door subliem samenspel de leiding te krijgen en te behouden tot het einde toe. Deze over winning op het lang niet zwakke Teijlingen kan geboekt werden als een mooie presta tie. Na afloop van dezen wedstrijd werd door een Commisielid de medaille onder een aardige toespraak aan den aanvoerder dor Meer burg- Junior en overhandigd. Meerburg II, hetwelk op de seriewed- strijden van S.N.A. tegen Leiden, III moest spelen,, was zoo onbeleefd om slechts mét 3 man te verschijnen, de wegblijvers schij nen niet het minste begrip van fatsoen ge had te hebben, niet alleen dat zij het Leid- sche elftal tevergeefs naaT Stompwijk lieten trekken, doch ook hebben zij de naam on zer vereeniging groote oneer aangedaan. Het bestuur zal tegen deze handelwijze krachtig stelling nemen en maatregelen treffen dat zulks in de toekomst niet weer za-1 voorkomen. Zondag a.s. speelt Meerburg I tegen A. V.V. I te Stompwijk op het terrein van S.N.A. Velccitas herleeft De cadettenvoetbalvereeniging Velocitas herleeft. Naar de N. R. Crt. verneemt, heeft de Nederl. Voetbalbond goedgunstig beschikt op het verzoek der vereeniging wederom in de competitie te spelen. Door onvoorziene omstandigheden zullen de thuiswedstrijden echter niet op het oude academie-terrein gespeeld worden, maar is een schikking met N. A. O. getroffen om de wedstrijden op haar terrein te doen plaats hebben. Ook de vereeniging Breda heeft, indien noodig,' haar terrein beschikbaar gesteld. Hot ligt echter in de bedoeling van Velo citas om" het volgende seizoen een eigen terrein buiten de academie in gebruik te nemen. De toer van P. S. V. De 'voorgenomen toer van P. S .V. naar Skandinavie gaat niet door, omdat A.K.I. in Stockholm geen speeldatum beschikbaar heeft. Donderdag vertrekt het eerste elftal van P. S. V. voor een toer door Polen en speelt daar de volgende wedstrijden: op 11 Augustus tegen Warta in Posen; op 13 Augustus tegen Wisla in Krakow, (kampioen van Polen) op 15 Augustus tegen L. K. S. in Lodz; en -op 17 Augustus tegen Legja in Warschau Dit is naar we meenen het eerste contact van het Nederland selie met het Poolsche voetbal. In „Clubnieuws", orgaan der A .V.V. „Alphen" lezen wij de volgende niet on aardige satyre: Opruiming. Van mijn boekhandelaar ontving ik een lijstje van boekwerken op voetbalgebied, dat hij van aanteekeningen voorzag; toe vallig zijn deze aanteekeningen niet van humor ontbloot. Zie hier: „De verruwing van het voetbalspel" Wordt opgeruimd. „Clubliefde" Zeer kleine voorraad. „Het samenspel" in drie deelen. „De scheidsrechter" prachtexemplaar, „De kleeding van den voetballer" iets beschadigd. „Enthousiasme" voor clubs, die nog drie wedstrijden moeten spelen. „Wat bost een trainer" 25 cent. KORFBAL. De toer van Vitesse. Men meldt ons uit Havelte: Maandagavond speelde de Vitesse-com- binatie tegen D. I. eerste klas D. K. B., te Havelte. Het bleek al gauw dat U. D. I. het vlugge tempo, waarmee Vitesse begon, niet kon volhouden; en waar de U. D. I.- aanvallen al zeer doorzichtig van opzet waren en zij in 't veld ook niet tegen de Leidenaars op konden, was duidelijk, dat Vitesse kon winnen zooals ze wilde. Met rust- was de stand al 05. Na rust had V. nog meer doelpuntenhonger; bij den stand 08 wist U. D. I. de eer te redden, daarna voerde Vitesse met korte tusschenpoozen den stand op tot 115. De snel invallende duisternis 'zorgde er voor, dat het hierbij bleef. WIELRENNEN. Om den prijs van 's-Hertogenbosch. Op Donderdag 15 Augustus zal in Noord- Brabant een grooten wegwedstrijd worden gehouden om den grooten prijs van 's-Her togenbosch, welke rit is opengesteld voor Belgische en Hollandsche amateurs en nieuwelingen. Naast verschillende fraaie en nuttige prijzen bestaat de hoofdprijs voor dezen wedstrijd uit een zilveren be ker, door bet gemeentebestuur van den Bosch geschikbaar gesteld. In de cuppa van dezen beker is het wapen der stad ge graveerd. Voor dezen wedstrijd is een eere-eomité gevormd onder voorzitter schap van Mr. Fr. J. van Lanschot-, burge meester van b-Hert-ogenbosch. Tijdens de pauze van de Bossche baan- wed'Strijden zal de aankomst der wegren ners op de wielerbaan geschieden. SCHAKEN. Het tournooi te Karlsbad. De eerste uitslagen van de zesde ronde luidden: Colle wint van Maroczy. Mattison verliest van Canal. Capablanca wint van Yates. Gilg remise met Tartalcower. Niemzowitsj wint van Menchik. Vidmar remise met Spielmann. Saemisch wint van Thomas. Marshall remise met Rubinstein. Grünfeld remise met Bogoljoe'bof. De partij TreybalBecker is afgebro ken. Joliner verliest van dr. E u w e. Ondanks hot protest van de Nariking- regeering, die trouw wil blijven aan het Kellogg-paot, worden de soldaten van de Chineesohe Republiek reeds in Mandsjoe- rije geconcentreerd, gedeeltelijk ten Noor den van de spoorweglijn, die de twistappel is geweest in het huidige conflict, ten deele in het Oosten langs het stroomge bied der groote rivieren. De Chineesche strijdmacht. Over welke strijdkrachten China be schikt? Het aantal soldaten is hier van geen beteekenis: het komt er slechts op aan van welk gehalte do troepen zijn. Men moet niet vergeten dat wij hier in een land leven met het grootste aantal inwo ners van de geheele wereld490 millioen menschen, Maar één ding is zeker: het leger dat op het oogenblik in Mandschoe rije geconcentreerd ligt is de sterkste en best gedisciplineerde troepenmacht van ge heel China. Want Tchang-So-Lin, de „heer van den oorlog" die verleden jaar door de nationalisten van Nanking uit Peking werd verdreven en die later op weg naar Moek- den vermoord werd heeft dit legercorps met behulp van Japansche officieren voor beeldig geoefend-en uitgerust. Tchang-Siu-Liang, den tegenwoordigen dictator Van Mandchoerijo heeft dit leger als een kostbar.:- erfstuk van zijn vader ge kregen, Maar hij was in een weelderige omgeving grootgebracht, en hij bezat niets van de geweldige eigenschappen van zijn vader, die, als bandienten-aanvoerder begonnen, zich had opgewerkt tot de beste legeraanvoerders van de Chineesche repu bliek. De jeugdige tyran was een verwijfde jongeling, die van de eone roes in de an dere leefde. De zoon van „den lieer van den oorlog" verdeelde zijn tijd tusschen zijn opium-pijp en zijn harem. Ofschoon hij den titel voert van gouverneur van Mandschoerije heeft hij niets te zeggen: hij heeft nooit het bevel gegeven om anti- bolsjewistische maatregelen te Charbin te nemen, evenmin om den spoorweg te be zetten, die onder toezicht van de Russen stond. Toen dat gebeurde/ speelde Tchang-Sir- Liang op zijn buitenverblijf in de. bad plaats Taïto met zijn talrijke favorieten. Maar de Nanking-regeering zou nooit zoo hebben opgetreden, als zij zich niet van dien steun verzekerd wist. Hij doet met zijn soldaten wat hij wil, ofschoon hij zo betaalt met het gold dat het gouvernement hem stuurt. Oorlogvoeren is een winstgevend zaakje. Oorlogvoeren is in China altijd een winstgevend zaakje geweest, niet alleen voor de soldaten, die, er niet voor terug schrikken om te rooven en te plunderen, maar ook voor de aanvoerders, die gaarne gebruik maken van het recht dat zij be zitten om van de bewoners alles op te eischen wat zij meenen noodig te hebben I De rechten van een legeraanvoerder aan randen is volgens de Chineesche opvattin gen niets anders dan diefstal. Het "begrip omtrent de militaire eigendommen is in China buitengewoon diep ingeworteld. Reeds eeuwenlang heeft ieder krijgs plan in China steeds bestaan in een juist omschreven contract, tusschen de verschil lende eigenaars van legercorpsen. En toch was dit voor deze of gene legeraanvoerder nooit een.beletsel om aan zijn troepen be vel te geven om juist den anderen kant uit te gaan als waar de vijand lag, indien hij daarin heb middel zag om den vijand tot andere gedachten te brengen. Maar Tchang-kai-Chek heeft getracht om hierin verandering te brengen door in miclden- China een militaire staf te vestigen, waar aan iedereen ondergeschikt is, en voor welks bevelen zoowel de legeroversten als 'soldaten van de districten die hij bestuurt, allen eerbeid hebben. Maar Mandschoerije valt buiten zijn rechtsgebied. Een Tchang- Kai-Chok moest dus feitelijk gehoorzamen aan den jeugdigen wellusteling van Moek- den en aan hem toestemming vragen alvo rens handelend te kunnen optreden. Dus het leger in Mandschoerije gehoor zaamt, met goedvinden van Tchang-Siu- Liang, aan de bevelen van de Nanking-re geering; en ondanks het feit dat Tchang- Siu-Liang nergens iets van afweet, vormt zijn leger een gewoldige hinderpaal voor de Bolsjewisten. Want dit leger is het best geoefende corps van heel China: het heeft de beschikking over tanks (van Fransch fabrikaat) en over kanonnen die van Ja pan afkomstig zijn. aOp het oogenblik is deze legermacht 15Ö.000 man sterk: dus dat is meer dan voldoende om de 20.000 man togen te houden die aan den over kant van het begeerde goed te wachten liggen. En gezien de enorme moeilijkheden waarmede het troepenvervoer van Rusland naar China gepaard gaat, hebben de Bolsjewisten een paar maanden noodig om het Roode Leger naar het front in Mand schoerije te vervoeren. Wanneer de Russen in stdat zouden zijn om een grootere troepenmacht op de been te brengen, dan zouden de vooruitzichten heel anders worden; want de overige le gercorpsen kunnen hun tegenwoordige standplaats niet verlaten zonder gevaar voor de streek zelf. En nu zou het leger in Mandschoerije wel uitgebreid en aangevuld kunnen wor den met de honderdduizenden bewoners van het platteland uit die streek, maar zelfs bij een binnenlandschen oorlog kon men van hen nooit .goede soldaten maken. Do Chineesche boer heeft een geheimzin nige vrees voor alle oorlogstuig, zooals voor alle dingen die nieüw en onverklaar baar voor hem zijn. De Chineesche gasmaskers. D'e nationalisten konden door hun over macht en omdat zij beter geoefend waren, hun tegenstanders verslaan. Toen kreeg de bevelhebber van het Noorderleger een gelukkige inval. Hij vroeg aan zijn vrien den in Japan om hem onmiddellijk duizend gasmaskers te zenden, zooals men die in Europa bij gasaanvallen gebruikt. Dc Ja- paneezen stonden verbaasd, om de dood eenvoudige reden dat ze heel goed wisten dat er in China geen vergiftige gassen werden vorvaardigd. De militaire attaché van Japan was onmiddellijk ter plaatse, om getuige to zijn van de toepassing van deze nieuwe vinding. Mon kan zich voor stellen dat hij perplex stond,, toen hij zag dat verschillende compagnieën van het Noordelijk leger met gasmaskers voorzien uit de bosschen te voorschijn kwamen, ter wijl er in do verste verte geen gasaanval to duchten was on de lucht volmaakt helder en zuiver was. Do gemaskerd en begonnen geweldig te janken: het geleek wel dat zij een olifant-slurf hadden. Deze verschijning bracht in de loopgraven der nationalisten een geweldige paniek teweeg en heel het leger sloeg op do vlucht. Do uitwerking van deze krijgslist, kon men eerst na enkele weken herstellen, maar toen was Peking reeds gevallen.... (Nadruk verboden). ECKENER HEEFT GR00TSCHE PLANNEN. Volgend jaar een nieuwe, grootere Zeppelin. Dr. Eckener heeft te Lakehurst aan een verslaggever verklaard, dab'hij voornemens is volgend jaar een nieuw luchtschip te bouwen, dat een grootere middellijn hoeft en korter, maar sneller zal zijn dan de Graf Zeppelin. Inplaats van vijf motoren zal het" nieuwe schip er acht hebben; de tocht over den Oceaan zal dan 12 uur korter duren. In het nieuwe luchtschip zal veel meer plaats voor goederen en post zijn, terwijl 23 pas sagiers vervoerd zullen kunnen worden. Eckener zei ten slotte, dat heb nog wel verscheiden jaren zal duren voordat het transportverkeej: door de lucht naar Ame rika rendabel gemaakt zal zijn. LEIDEN. Geboren: Johannes Adrianus z. v. T. L. van der Wiel en T. J. Thiol. Dick z. v. J. Massaar en A. van der Vos. Her- rieta Germina d. v. J, J. Lau en J. Tege laar. Cornells Johannes z. v. C.' Corn- pie r en M. J. Faes Johannes Jacobus z. v. C. H. Klein en O. J. Doove. Hem drik Pieter Willem z. v. H. Boer en P. de Bruin. Sara Bernardina d. v. C. J. Akkerman en B. M. J. Leder. Gerardus Johannes z. v. G. W. van Goozen en A. C. Doeswijk. Hendrs. Jacs. Anths. z. v. J. J. Smit en W. Eichler. Evelijntje d. v. A. Stokhof en G. Ram. Cornells z. v. N. Semp en C. A. van Haestregit. Jo hannes z. v. J. Hillebrand en M. J. Ouwer- kerk. Hermina Maria Luba. d. v. H. B, la Rivier© en P. M. W. de Goede. Pe trus Josef Doms, Maria z. v. J. J. M. A. Snijers en M. C, Colla. Adxi. Cor. An- tho-nie z. v. T. Kramp en A. M. de Win ter. Louis Marien z. v. P. Versluis en M. P. Westphal. Catharina Geertrui da d. v. J. P. Rozemeijer en A. Kuiper. Jo hannes Marinus z. v. A. v. Doleweerd cn A. M. J. Hermes. Elisth. Maria Thcra. d. v. A. J. Hoffmann en E. M. O. v. d. Meel. Jacobus z. v. E. W. de Kening en A. C. v. Woudenberg. Johanna d. v. W. v. Drunen en A, M, C. Visser. Wil lem Alybertus z. v. J. Verplanckc en M. C. Pikaar. Gecrhriuda Maria- cl. V. A. Zaalberg en J. A. Kruit. Hendrik z. v. H. Schutte en T. Schutte. Hents. Ma ria- Johs. v. J. H. M. de Graaf en M. J. C. B. v. Wichen. Cornelis z. v. J. de Bie en J. Gelens. Erica Anna d. v. G. Schl ec-hter en A. Kiegerl. Jacques Hemde. Jacs. z. v. J. H. Valintgoed en M. Henzen. David z. v. G. Tesselhoff en J. P. Moot en. Cornelis Jacobus z. v. F, Overdijk en M. J. Korec. Fran aOorna. Jaca. d. v. P. W. J. v. Niekerk en F. C. de Haas. O v erledeik S. v. d. Boni dr. 5 mnd. A. M. NoordmanWeijers w.ed. 79 j. F. G. Marks we-dr. 80 j. C. J. Schipper zn, 21 j. A. M. v. d. Zwe-t gehuwd met A. v. Kampen vr. 33 j. A. de Jong man 52 j. G. Rusman zn 2 j. J. Th. G. Velt- huijzen zn. 6 wk. M. H. Schraal -gehuwd met J. Cock vr. 75 j. J. v. Zijp man 48 j. Personen in Leiden gevestigd. W. B. M. Ahsman, Doelénkazerne. H. W. Allers, Vertegenwoordiger, Kastanje- kade 14. A. Boer, Fabr.arb., Kruisstr. 41. M. J. A. Borgliolits, Verpleegster, Acad. Ziekenhuis. W. M. van den Burg en fata., Magazijnbed., Merelstr. 9. J. E. Castelein-Tabben, L. Rijndijk 9. A. J. Hi van Cleef, Etaleur, Haarl.straat 172. C. Ja M. Colijn, Buffetjuffr., Steenstr. 59. C. P. van Diest, Boeronarb., Rijndijlcstr. 18. G. van Drunen, Dienstbode, Rijns- burgerweg 147. I. van Engel en fam., Kagerstr. 18. A. Flippo en fam., Machi nist, Leliestr. 74. O. Fürbach, Stoffeer der, Duizenddraadsteeg 5a. A. J. M. Genang, Magazijnkn., Stationsweg 3. W. Günter, Dienstbodo, Rapenburg 2. M. C. van Haasteren-Pieterse, Oude Rijn 85b. Wed. A. L. C. oHiling-de Leeuw en fam., Haagweg 56. E. van Helden, Dienstbode, Spoorstr. 3. M. Hovestad, Huisknecht, Gasstr. 60. P. J. Jansen, Dienstbode, Hooigr. 46. B. Joosse, L. Mare 112. H. P. Kanters, Fagelstr. 6. M. Kuiven- hoven, Los werkman, Leliestr. 42. J. van der Linden, Ka-nt.bed., Oude Singel 12. B. L. Otten, Leeuwerikstr. 35. Wed. T. M. Kesler-de Regt en fam., Zoeterw. singel 52. M. Rozendal, Winkelbed., Doezastr. 6. A. G. v. Schaik, Dienstb., Haarl.str. 46a. A. van der Spek, Dienstb., Steenstr. 45. J. van der Spek, Apoth.- ass., L. Mare 110. H. M. Steenweg, Huish., Rapenburg 81. J. W. Stieding, Ver pleegster, Acad. Ziekenhuis. G. van der Velden, Dienstb., Zuidsingel 13. L Ver- •hoeff, Smid, Moriaansteeg 4/6. J. Vlio- aenthart-Tiotzel, Valdezst-r. 4a. M. J. Wagenaar en fa-m., Verpleger, Roodbovst- straat 47. G. C. Weedo, Haagweg 47. C. J. van de Wtering, Verpleegster, Ac-ad. Ziekenhuis. G. C. Wentholt, Winkelbed., Hoogstraat 1/2. A. B. Wiescnfold, Bak ker, Gortestr. 11a. L. H. Wittenrood, Lijsterstraat 34. H. E. H. va-n der Zwan, Koopman, Groenhazengracht 31. Personen, uit Leiden vertrokken. J. W. Arbouw, Tandjong Padong, N. O.-T. J. M. Barends, Warmond, Bijleveldstr. 19. J. G. de Bolster, Den Haag, IJssel- straat 39. A. C. Bos, Dordrecht, Stoop laan 25. G. Bonman, Groningen, Golten- gestraat 37. A. W. van Klaveren Brommer, Boskoop, Laag 75a. S. M. v. d. ZwanChrispijn, Leiderdorp, v. d. Desstraat 5. S. A. CaminadeCornelis- sen, Den Haag, Carpentiorstraat 135. M. E. Deinum, Haarlem, v. Hogendorp- atraat "3. A. J. Doorneveld, Oegstgeest, v. Assendelftstraat 20. Q. Gelderblom, Rotterdam, Ge-rn. Ziekenhuis. J. D. van de Graaf, Zuilen, Amsterdamsche straat weg 455. T. J. Hannema, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 32. M. J. Herbert, Rot terdam, Vinkenstraat 113b. H. Hirsch- feld, Rotterdam, Matheneseerlaan 371. H. Hollcbeck, Haerlen, Schinkenstraat 3. J. T. P. van ITooff, Hamburg. J. C. van Hunnik, Hillegom, Patrimoniumplein 10. K. J. Huijgen, Den Haag, Tomaten- straat 12. A. Jonkers, Rotterdam, Taanderstraat 11. L. Kluft, Beverwijk, Munnikenweg 13. N. R. Ivooistra, Don Haag, Z. W. Buitensingel 100. S. van DamKorpershoek, Voorburg, Rozenboom- laan 66. M. H. Kühn, Wassenaar, Raad huislaan 9. H. Liefhebber, Landsmeer, Twiskestraat 18. M. van der Linden, Amsterdam, Insulindeweg 31. A. I. Lu- Wijn, Breskens, Spuiplein. F. van Mas- trigt, Arnhem, Rest. Nationaal. C. P. J. van der Meer, De Bndt, Laterusstraat 9. A. M. Men ach, Enkhuizen, N. Bóeren- vaart 293. P. P. J. Metschor, Curasao. A. Mom'bour, Oud Beijerland, R. K. Pastorie. J. A. Nedorhood, Haarlem, Ga el straat 23. A. M. H. Keunenvan Noort, Luik (België). H. Flaisicr, Rot terdam, Pompenburgsingel 29a. J. Post, Almelo, Prinsenkampweg 60. D. dc Roode, Breda, Kazerne. A. Schalke, Amsterdam, G. Flinclcstraat 34611. J. H. Sliggers, Den Haag, Ch. de Bourbon- plein 23. M. J. Smakman, Amsterdam, Adm. de Ruytenveg 3711. C. Smit, Den Haag, Ravesteijnstraat 75. L. E. Smol ders, Heemstede, Kadijk 4. W. G. F. Snijders, Oegstgéest, Duivenvoordestraat 15. N. W. Bloemendaal—V.i M Tongeren', Leiderdorp, Dorpsstraat. S. M. A. Turk, Oude Wetering. T. Uiterdijk. Haarlem, N. Kerkplein 26. W. G. de Haan- Verboog, Amsterdam, Rijnstraat 01III. C. Worp, Arnhem, Steijnstraat 13. N. Wurtz, Amsterdam, Javastraat 1841. C. E. Zaal, Den Haag, L. van Mccrder- voort 247. J. Zwaan, Oegstgeest, Deutz- straat 21. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KARIMATA (uitr.) vertr. 6 Aug. v. Suez. KON. DER NEDERL. (thuisr.) vertr. 5 Aug. v. Algiers. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LOCHGOIL Rott. n. Vanc. 4 Aug. (10.3 n.m.) -15 mijl O.Z.O. v. Land's End. SPAAR ND AM Rott. n. N.-Orleans arr. 4 Aug. te Vera Cruz. H0LLAND—AUSTRALIË LIJN. AAGTEKERK arr. 6 Aug, v. Rott. te Antwerpen. ALCHIBA (thuisreis) pass. 5 Aug. Fi- nisterre. HOLLAND-AFRIKA LIJN. IJSTROOM (thuisr.) arr. 6 Aug. te Ant werpen. RIJPER KERK (thuisreis) vertr. 6 Aug. v. Dashes-Salaam. HEEMSKERK (thuisr.) vertr. 5 Auk. v Pt. Sudan. NIJKERK (uitr.) arr. 3 Aug. to Durban. RANDFONTE1N (thuisr.) vertr. 6 Aug. v. Duinkerken. MELISKERK (uitr.) pass. 5 Aug. (10 v.m.) Boachy Head. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AMSTERDAM arr. 5 Aug. v. Amst. te Valparaiso. ARIADNE vertr. 5 Aug. v. Syracuse n. Algiers. HEBE Savona n. Amst. pass. 5 Aug. Ouessant. HERMES vertr. 5 Aug. v. Malta n. Ca- lamata. JUNO Stettin n. Amst. pass. 5 Aug. Brunsbuttol. SATUURNUS Constant-za- n. Amst. pass. 5 Aug. Gibraltar TELLUS vertr. 5 Aug. v. Napels n. Ca tania. TRITON vertr. 5 Aug. v. Bremen n. Amst. VENEZUELA W.-Indië n. Amst. vertr. 5 Aug. v. Plymouth. VESTA arr. 5 Aug. v. Malta te Alexan dria. C RIJNS SEN Amst. n. Barbados 5 Aug. <10.28 v.m.) 200 mijl Z. v. Valentia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND (uitr.) pass. 5 Aug. Oues sant. GELRIA (vacantioreis) vertr 5 Aug. v. Funchal. ORANIA (uitr.) vertr. 5 Aug. v. Rio Ja neiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TOSARI (uitr.) vertr. 5 Aug. v. Padang. INSULINDE (thuisr,) vertr. 6 Aug. v. Pt. Said. PATRIA (uitr.) arr 5 Aug. (4 n.m.) te'Sa- bang. BLITAR (uitr.) pass. 6 Aug. Gallo. MENADO (thuisr.) pass. 5 Aug. Pautel- laria. PALEMBANG (thuisi*.) pass. 6 Aug. Pe- rim.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7