BUITENL. BERICHTEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VERSTREKT KREDIETEN ONGELUKKEN. Explosie in Londenschen kabeltunnel. Verscheidene gewonden. Het mangat van een ouden kabeltunnel, alsmede een deel van de straat, is Maan dagmiddag to Battersea in do lucht gevlo gen. Zeven personen werden zwaar ge wond, terwijl een groot aantal menschen lichte kwotsuren opliep. De oorzaak van de ontploffing is nog niet bekend. In de nabijheid Van deze plaats heeft eenige maanden geledon eveneens een ontploffing plaats gehad. Drie badgasten in de Noordzee verdronken. Uit Baltrum aan de Noordzee wordt ge meld, dat gisterochtend drie badgasten, die in de Noordzee gingen baden, door den sterken golfslag werden meegesleurd en verdronken. Het zijn prof. Bayer uit El- berfeld, een bekend kunstenaar en leeraar aan de kunstnijverheidsschool daar ter stede, en een hoofdinspecteur met zijn echtgenoote uit Keulen. Zes Zweedsche schipbreukelingen gered. In de haven van Altona is gisteravond de visschersschuit Gerda met 6 Zweedsche schipbreukelingen binnengeloopen. De. Zweden vormden de bemanning van den vischkotter Anna uit. Dyroc, welke in de Noordzee lek geworden en gezonken is. De 'bemanning is toen in de reddingboot gegaan en is later aan boord van do Gerda opgenomen. Fransche kruiser van de ankers losgeslagen. De Fransche kruiser „Spadon" is, naar uit Hongkong wordt gemeld, gedurende een zwaren typhoon van zijn ankers in Haifong losgeslagen en in zee gedreven. Van het schip heeft men tot heden toe geen spoor ontdekt. Aan boord bevinden zich twin tig personen. Vader en zoontje bij brand omgekomen. Uit Innsbruck wordt gemeld: Te W-eer- berg bij Schwaz werd een houten boereu- woning zoo snel door een brand vernield, dat de eigenaar en zijn twaalfjarige zoon, die op zolder sliepen, zich niet meer in vei ligheid konden brengen en in de vlammen omkwamen. De vrouw des huizes, die met zeven kinderen op de eerste verdieping sliep, redde de kinderen en zichzelf, door dat zij die uit het venster wierp en hen daarna, nasprong. Een kolenstofontploffing. Te Wackersdorf (Opper-Paltz) is giste ren in de mijn van de bruinkolenindustrie Wackersdorf een ernstige ontploffing ont staan. Twee arbeiders zijn door de uit schietende vlammen ernstig gewond. DE RAMP VAN OSTENDE. Een Brusselsch blad bevat de verklaring van een matroos' van het aangevaren schip, ■waarin deze heeft gefcegd: „Dat is een ri valiteitskwestie. Mijn baa-s heeft de noo- dige signalen gegeven om de ..Knocke" te verwittigen, waar wij ons bevonden. Doch dat moest, zoo eindigen". Het parket zal natuurlijk deze gezegden grondig dienen te onderzoeken. Het klinkt echter onwaarschijnlijk, dat ooncurrentie- nijd de vrijwillige oorzaak zal zijn ge weest van deze ramp. Het voorloopig onderzoek rond. de scheepsramp va-n Ostende heeft, alvast uit gemaakt. dat de patroon, van de gezonken boot „Knocke" geen enkel schippersdiplo- ma bezit en nooit een examen voor liet be sturen van een schip heeft afgelegd. Bovendien staat vast, dat hij veel meer passagiers aan boord had genomen, dan de voorschriften toelaten. Een duiker is Dinsdagochtend het wrak aan kettingen gaan vastmaken. Hij ver klaarde, geen lijken te hebben gezien of gevoeld. Bij de geredde drenkelingen figureeren een mevr. Tr. Knooren en.een mevr. Jeanne Knooren. Volgens de eerste lijsten waren deze personen afkomstig uit Luik. Thans vermelden de bulletins, dat zij van Maas- tricht zijn. Beide, deze dames worden in het hospitaal verpleegd. Nader wordt gemeld: Men heeft de Knocke het schip „Jozef 3" gelicht. Er werden m het wrak geen lij ken meer gevonden. Toc-h worden nog meerdere personen vermist, o.a. 4 leden van eenzelfde gezin. Verondersteld wordt, dat. met het ebben de lijken zijn weggedreven. Een tragische excursie op de Schelde. Die goed afliep. De Brusselsche „Peuple" meldt, dat het weinig gescheeld 'had, of er had zich Zondag op de Schelde een catastrophe voorgedaan door de onvoorzichtigheid en de koppigheid van den kapitein van de cargoiboot „Zeeland", die Zondagavond om 6.30 uur Vlissingen had verlaten met be stemming naar Antwerpen, waarheen dit schip met 560 Belgische excursionisten was vertrokken. Een half uur na het vertrek strandde het sdhip, tengevolge van een verkeerde manoeuvre. Nu vruchteloos gepoogd te hebben het schip weer vlot te krijgen, besloot de ka pitein het hoogwatertij af te wachten. Doch ook hierdoor kon het schip niet uit zijn hachelijke positie gered worden en 'het begon gevaarlijk te hellen. Om tien uur kwam een Hollandsche reeder, die vanaf'den oever de gevaarlijke positie van het schip had opgemerkt, met twee sleep'booten zijn diensten aanbieden, om het vlot te trekken. De kapitein van 'de „Zeeland" weigerde kortweg. De passagiers, verontwaardigd door deze houding, wilden den kapitein te lijf gaan en deden, uit eigen initiatief, de sleepbooten van den Hollander aanrukken. De boot werd korten tijd daarna uit zijn benarde situatie gered. .INGEZONDEN MEDEDEELING. Zenuwachiigj Overspannen en Slapeloos 4 Mijriiardt'a Zenuwtabletten zullernAUiritucDu v, I kalmeeren en 6terken en Uw^ slapeloosheid verdrijven. Buisje ct. Bi^JCpoth. en Drogisten. Tijdens het vlottrekken had de kapitein van de „Zeeland" zich in zijn kabine op gesloten. Het schip arriveerde eerst om 4.40 uur in den nacht te Antwerpen. De „Peuple" dringt aan, dat do over heden maatregelen zouden treffen opdat voortaan de excursionisten op de Schelde niet meer aan dergelijke avonturen zouden bloot gesteld worden. DE PETR0LEUM8RAND TE MORENI. Alle pogingen tot blusschen tot dusver vruchteloos. Een Balkancorrespondent schrijft d.d. I Augustus In Mei 1.1. zijn eenige boorgaten van ver schillende petroleummaatschappijen te Mo- reni in brand geraakt, en het is tot dusver nog niet mogen gelukken ze te dooven. Het is de ergste petroleumbrand, welke tot dusverre in Roemenië is uitgebroken. Alle pogingen ze te blusschen zijn tever- geefsch gebleven. Alleen de kosten dier pogingen bedragen reeds meer dan 50 mil- lioen lei (nagenoeg 700.000 gulden)! Een commissie werkt nu een nieuw plan tot blusschen uit, waartoe de voorbereidingen thans worden getroffen. Aan den mond van boorgat 160, waar de brand begonnen is, heeft zich door che mische werking een steeds dikker worden de ijskorst gevormd, welk merkwaardig verschijnsel zeer de belangstelling trekt, ook van talrijke buitenlandsche ingenieurs, onder wie Duitsche, Engelsclie, Fransche en Amerikaansche, die van de ijskorst stukken hebben weten af te breken voor een nader onderzoek der samenstelling. Een analyse van de uit de brandende boorgaten uitgestooten vloeibare en vaste stoffen hebben uitgewezen, dat deze niet meer zooveel parafine bevatten als in den aanvang; daarentegen aanmerkelijk meer benzine, waardoor de schade nog vermeer derd wordt. ITet nieuwe blusschingsplan zal worden ondernomen met een toestel, daartoe sa mengesteld door de op het gebied ook bui tensland bekende firma Teleagen, dat nog laatstelijk bij een ernstige oliebrand in het petroleumgebied van Grosny in den Kau- kasus doeltreffend is geblekep. Dat toe stel wordt opgericht aan den mond van het boorgat, waar het de gassen, welke het vuur voeden, opzuigt en door een afvoerbuis zijdelings laat vervliegen. Men was met de oprichting eenige dagen geleden gereed gekomen, en Dinsdag 30 Juli is het toestel voor 't eerst beproefd. Alles ging toen goed, tot in den nacht van gisteren, toen door een nog niet opgeklaar de oorzaak de uitstroomende gassen uit do afvoerbuis zijn ontploft, waarbij drie per sonen ernstig zijn gewond, terwijl het toe stel is beschadigd, zoodat het eerst moet hersteld worden, alvorens verder te kun nen worden aangewend. Een Berlijnsche filmfabriek heeft deze, gelukkig slechts zeldzaam voorkomende, gelegenheid om iets geheel buitengewoons en nog nooit vertoonds het publiek te ver schaffen niet willen laten voorbijgaan, en is met haar opnemingstoestel'len en drie bekende filmspelers naar Moreni gekomen om het fantastische schouwspel van de brandende boorgaten op de rolprent fee brengen. Verpleegden in hospitaal in verzet. Ruiten endeuren vernield. In het staatshospitaal te Los Angeles zijn de verpleegden in verzet gekomen; zij trapten de deuren in en sloegen de ruiten stuk. Dertien zieken werden gewond. Slechts door de bedreiging', dat geschoten zou worden en traangas in de zalen zou worden losgelaten, konden de autoriteiten de rust herstellen. Onlusten in het mijngebied van Zevenburgen. 15 dooden. t a 1 r ij k e gewonden. In het mijngebied van Zevenburgen is het tot bloedige botsingen gekomen tus- sclien stakende mijnwerkers en soldaten. Op het oogenblik staken 3800 mijnwer kers wegens loongeschillen. Zij trachten een elecfcriciteitsfabriek step te zetten, waarop de soldaten gerekuireerd werden. Het kwam tot ernstige gevechten, waar bij 15 mijnwerkers gedood en een groet aantal gewond werden. Er moeten militaire versterkingen naar het gebied van de sta king gezonden zijn. Sneeuw in Massachusetts. De hittegolf, waarvan de oostelijke sta ten van Amerika zoolang geleden hebben is Zaterdag j.l, eindelijk opgehouden. Er vielen hevige regenbuien, waarna weer hel der weer volgde. Tien menschen zijn bij het baden verdronken. De temperatuur daalde tot 56 gr. Fahr. de laagste tempera tuur, die ooit voor dezen dag is genoteerd. In Massachusetts is sneeuw gevallen. NIEUW-VENNEP. In de Hoofdvaart gereden. Op dejii Hoofdweg alhier geraakte door het defect worden van de stuurinrichting een. luxe-auto in volle vaart in de Hoofd vaart. De inzittenden een Fransche dame en heer bekwamen ernstige kwetsuren. Na door den dokter alhier verbonden te zijn, werden zij overgebracht naar het Gasthuis te Amsterdam. De auto werd door de fir ma van Kalmthout van Niel uit de Hoofd vaart gelicht en ter reparatie naar de ga rage Vervoerd. ALKEMADE. Diefstal. In den nacht van 12 op 13 Juli is van een schipper liggende met zijn sohuit aan de Oude-Wetering een dek kleed ontvreemd ter waarde van 45. Van dezen diefstal werd bij de politie aan gifte gedaan. Gisteren ontdekte de schip per van de schuit dat zijn dekkleed zich in de Haarlemmermeer bevond. Hij toog er op uit en de politie nam het dekkleed in beslag, waarbij bleek dat de ina-n dit dekkleed had gekocht van een zekere P. uit Haarlemmermeer. P. is in den loop van den dag aangehouden en met den kooper geconfronteerd. Hij bleef evenwel ontken nen. P. is naar Haarlem ovei-gebracht. HILLEG0M. Liefdadigheid. De Zondag j.l. in de St. Martinuskerk door Pater Theunissen gehouden liefdadigheidscollecte ten bate van een in de mijnstreek te stichten paro chiekerk, toegewijd aan St. Antonius, heeft f 792,50 opgebracht. Voorzeker een mooi bedrag, waarvoor Z.E. allen hartelijk dank KATWIJK AAN DEN RIJN. Autorit Ouden van dagen. Door be middeling van een hiervoor gevormd co mité, bestaande uit de heeren Dr. J. Hue- tin g, Jac. Haasnoot en J. Th. Halsteijn, zullen Zaterdag a.s. vele ouden van dagen in de gelegenheid worden gesteld een autorit te maken, zooals op meerdere plaatsen ook reeds gebeurde. Een tiental autohouders hebben hun auto hiervoor reeds beschikbaar» gesteld. Nog meerdere zullen ongetwijfeld volgen. En velen, die hiervoor in aanmerking kwamen als ouden van dagen, gaven zioli op. Het vertrek zal plaats hebben in de Voorstraat. Voor uitvoerige bijzonderheden komen we hier op nog torug. Etalage-wedstrijd. Voor den te hou den etalage-wedstrijd, te organiseeren door de Oranje-verceniging op 30 Aug. tot 3 Sept., zijn meerdere besturen van ver- oeriigingen aangezocht om voor' dit doel een medaille beschikbaar te stellen. Het bestuur mocht hierop al meerdere beves tigende antwoorden ontvangen, zoodat het houden van dezen etalage-wedstrijd niet alleen vrijwel verzekerd is, doch ook blijkt hieruit, dat het doel i de sympathie heeft van de inwoners. LESMUIDEN. Personalia. Als penningmeester-boek houder1 bij de eier- en groentenveiling al hier is inplaats van den heer J. Heenk benoemd de heer M. Witvliet alhier. Koninginnefeest. De Oranjefeesten zullen gehouden worden op 4 en 5 Sept. a.s. Een groot nationaal'festival is uitge schreven op 5 Seï>t, Ruim 30 muziokver- eenigingen zijn aangezocht om iheraan deel te nemen. Verschillende corpsen hebben reeds, medegedeeld dat zij zullen komen. Vierprijzen n.l. 1 van ƒ100.—, een van 40.een van 25.en een van 10. zullen onder de vèreenigingen die aan den optocht deelnemen worden verloot. Boven dien is nog een Directeursprijs van 25. onder de verschillende directeuren te ver loten beschikbaar gesteld. Als het weer meewerkt belooft het een prachtig feest te worden, te meer, daar er op het feest terrein „kermesse d'été gehouden wordt. Fietsen-controie. Maandag werd al hier controle op de rijwielbelasting uitge oefend door belasting- en politie-ambte- naren. Een drietal wielrijders werd aange houden, dat niet in het bezit bleek te zijn van het vereisehte belastingmerk. Men zij derhalve gewaarschuwd. Bloembollendiefstal. Bij den heer J. L. Straathof is, naar wif uit betrouwbare bron vernemen een partij bollen gestolen ter waarde van ongeveer S00. Geboren: Minke Christina, d. van E. Zweegman en F. van der Zee. He- lena Theodora Petronel'la, d. van A. Th. Brand en C. Fransen. Overleden: K. Bogaart 85 j. Gevestigd: A. M. C. Wortman uit Alkemade. P. J. Opdam uit Voorhout. J. G. de Raadt uit Woubrugge. W. Maarsen en gezin uit Aalsmeer. P. W. Mooren uit Woubrugge. A. Kroon uit Leiden. J. Schijf uit Woubrugge. A. Vogelaar uit Delft. J. de Vos uit Uit-' hoorn. Vertrokken: G. J. Wijfje naar Nieuwveen. Gecrtr. de Zanger naar Haarl.meer. E. C. C. Bosman naar Am sterdam. J. van der Breggen en ge-' zin naar Haarl.meer. J. van der Hoorn en gezin naar Haarlem. Cath. M. de Jeu naar Leiden. NOORDWIJK. Fritz Hirsch Operette. In het groote succes, dat de Fritz Hirsch Operette in het voorgaande seizoen bij haar optreden in Noordwijk mocht 'behalen, heeft de directie aanleiding gevonden, ook dit sei zoen naar onze badplaats te komen. Opgevoerd zal worden de bekende operette „Die Czardasfiirsten." Het 22 man sterke oi'kest staat onder leiding van den kapelmeester Josef Ziegler. De voorstelling heeft plaats op Maandag 12 dezer in het Casino te Noordwijk a. Zee ROELOFARENDSVEEN. Autobusongeval. Dinsdagmorgen be kwam de autobus van de firma Maarse en Kroon een klein ongeval. Nabij de Fran sche brug deed de chauffeur het raam dicht ep tengevolge van den wind raakte hij een moment de macht over zijn stuur kwijt, waardoor de bus van het wegdek geraakte en in den berm van den weg terecht kwam. Tengevolge van den slap pen bodem zakte de bus scheef en kwam met twee wielen in het water terecht. De inzittenden kwamen door de achterportier op den vasten wal. De auto werd even later door een andere bus op den weg gebracht. De passagiers konden in 'n andere autobus overstappen, zoodat allen behoüden in Lei den aankwamen. Hot verkeer ondervond slechts geringe stagnatie, terwijl de wagen niet beschadigd bleek te zijn. VOORSCHOTEN. Gehore n: Cornelia Johanna Adriana d. v. J. W. Zwetsloot en M. J. Jansen. Quirinus Jacobus Petrus z. v. P. J. van Hemert en J. M. van der Kooij. Overleden: W. K. van Kempen 27 j. Getrouwd: J. L. Cras en J. van Muijen. L. J. J. van Willigen en J. M. van der Peet. WARMOND. Geboren: Joannes Antonius, zoon van A. van Kempen en M. J. Kokshoorn Johanna Maria, dochter van W. den Dun ne en J. H. M. Kuijpers Adriana Mar- garetha Alida, dochter van J. P. de Feij- ter en M. E. van Egmond. Gehuwd: G. de Winter oud 28 jaar en H. J. v. d. Kerkhof oud 24 jaar. Overleden Maria Jacoba Rotte veel oud 76 jaar wed. van M. J. R'oest Geertruda Vcrkleij oud 52 jaar echtgenoote van J. iSchavenmaker R. M. J. Verton oud 85 jaar weduwnaar van C. Goemans. Gevestigd: A. H. Bont en gezin van Den Haag J. Covers en Zoon van Amsterdam A. de Groot van Haarlem Th. Petennan van Oostenrijk J. P. Ho- g'enboom en gezin van Leiden J. Wessel-' man van Leiden C. C. Modde van Ber gen op Zoom H. M. Hoogkamer van Haarlemmermeer A.' M. Stijnman van Rotterdam. Vertrokken: M. A. Blesgraaf naar Haarlem J. A. Schreuder naar Haarlem H. N. A. Roozen naar Haarlem G. J. van Moorsel naar Haarlem J. Steekers naar België. ZOETERMEER. Begin van brand. Gistermorgen 11.15 uur werden de bewoners van de Dorps straat opgeschrikt door „brand"-geroep. Op de slaapkamer van den heer J. Higgelmaii was een gordijn in aanraking gekomen met een brandende kaars. Het vuur tastte het behang en de zoldering aan. Onmiddellijk werd door den bewoner en andere personen met emmers water gepoogd, den brand te blusschen. De pogingen mochten gelukken. Hoewel de brand in den aanvang werd gestuit, heeft de heer H. nogal water schade. Gezien de belendingen en den sterken wind mag het een geluk heeten, dat de brand in den kiem werd gesmoord. Lcoze visschcrs. Gistermorgen 6 uur werden een drietal personen uit Delft be- tra-pt door rijks- en gemeentepolitie, we gens het visschen met stekken in den tocht langs den Middelweg. Voor hunne moeite kregen zij proces-verbaal. ZEGWAART. Geboren: Adrianus z. van D. van Elleswijk en M. Rensen Willem Arend z. van D. van den Berg en J. M. Maasland. Ondertrouwd: P. van der Kraan 30 j. en D. Vis 31 j. Overleden: H. Luijken 34 j., echtg. van A. Olivier. ZOETER MEER-ZEGWAART. Erin-gevlogen. Door den rijksveld wachter en ambtenaar der belastingen werd Dinsdag controle uitgeoefend op de rijwielbelasfcingmcrken. Een drietal ongedames werd het slacht offer van die controle. Zij kunnen er op rekenen, dat zij het loopende belasting jaar een duur rijwielplaat je hebben. Spaar- en Voorschotbank. De Spaar en voorschotbank voor deze gemeenten en omstreken, zal in de maand December a.s. haar 25-jarig bestaan feestelijk herdenken. In de buitengewone ledenvergadering is daarvoor een commissie benoemd, die tot taak heeft de werkzaamheden te verrich ten, welke noodig zijn voor dezen feest avond. De commissie bestaat uit de heeren J. L. Moerkercken van der Me uien, P. Th. Verhoeff. H. A. van Reeuwijk, LI. C. Brin- kers en H. Balvert. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het examen L. O. is geslaagd dé hoor' A. M. Smidders. Te snel gereden. Te-gen verschillende auto-bestuurders werd gisteren door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het overschrijden van de maximum snel heid. Weinig belangstelling. Gisteravond gaf het muziekgezelschap „Arti et Religio- ne" op het terrein der Martha-Stichting een concert, dat door liet ongunstige we der weinig belangstelling had. Door glasscherven gewond. In de Hooftstraat, kwam gisteravond een jong- menscli, dat op zijn fiets beladen met een mand met flesschen, een auto passeerde, waarvan het portier werd opengedaan, hiermede in botsing. De jongen kwam te vallen en werd door de glasscherven der gebroken flesschen deerlijk aan zijn han den verwond. AARLANDERVEEN. Gestoien? Bij de Gebr. L. alhier werd dezer dagen voor een aanzienlijk bedrag, aan jonge hennen vermist. Men zorge dus voor goede afsluitingen der hokken enz. „De Lof stem". De zangvereeniging .,De Lofstem" alhier, hoopt half Septem ber deel te nemen aan het concours te Woudrichem en zal dan zingen in de 2de ifdceling. Brandje. Vrijdagavond jl. ontstond een begin van brand in heb schuurtje van den heer H. alhier. Gelukkig werd door een zijner kinderen het brandje opgemerkt en door krachtdadig optreden van zijn echtgenoote, geholpen door een paar boe ren, wist men de vlammen meester te wor den. Niet echter alvorens liet dak reeds in vlammen stond. Ook waren aangetast zak ken kapok-matrassen, materiaal dat gre tig voedsel is voor het vuur. Het ontstaan van het brandje vond zijn oorzaak in het fornuis, dat in het schuurtje was geplaatst. INGEZONDEN MEDEDEELING. BOSKOOP. G. Koelmans. f Alhier is op 74-jarigen leeftijd plotseling overleden de heer G. Koelmans, oud hoofd der Chr. School te Terne-uzen. De overle- deno was indertijd een der kopstukken bij het bekampen der Belgische annexatie plannen. Hij was een der voormannen uit de A. R. partij alhier. Vlaggetjes-verkoop. De vlaggetjes- verkoop door de vereeniging Pro Rcge, ten bate der Chr. Militaire vereenigingen in Nederland, heeft opgebracht f 77.46. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK). Parijsche luchtreiziger. Zondagavond heeft Leni de Koning, dochtertje van A de Koning, een ballonnetje gevonden af komstig uit Parijs van de luchtballon-wed strijd uitgeschreven door „Le Petit Jour nal". NOORDEN., Steun de Missionarissen, Onderstaande circulaire is bij de paro chianen alhier verspreid: Onzen plaatsgenoot van weleer, den vol- ijverigen en beminden Pater Fr. Koper draad!, Missionaris in Engelseli-Indië, is onlangs een nieuwe statie toegewezen. In de laatste zes jaren was Z.Eer.w, werkzaam in het stadje Bellary, doch- we gens een nieuwe indeeling van de geeste lijke bediening is Bellary met haar drie parochiën toegewezen aan de Paters Fran ciscanen van de Engelsclie Provincie en ie de Pater overgeplaatst naar Perambore, 300 mijlen of 556 K.M. verwijderd van Bel lary. Perambore is een zeer uitgestrekte plat telandsstatie met ongeveer 2000 Katholie ken, waarvan een gedeelte Engelseh en een gedeelte Tamil spreekt, terwijl een groot gedeelte der bevolking bestaat uit brieksarbeiders. Z.Eerw. heeft reeds terstond een school moeten bouwen, staat nu w-eerv voo zorg, dat zijn kerk vergroot moet worden, terwijl het bekeeringswerk veel tijd vraagt Deze verplaatsing eisohte een offer, doch met volle onderwerping en in volle liefde voor zijn roeping heeft hij zijn nieuwe taak aanvaard. Wij hebben gemeend, dat Noorden bij deze verplaatsing behoefte moet gevoe len een bewijs van1 hartelijke vriendschap te verschaffen en hebben hem gevraagd op welke wijze dit het best te leveren zou de zijn. Niet een nieuwe pastorie vraagt, hij, of schoon deze niet meer bevat dan éas vertrek zonder zolder, niet .een radio-toe stel, gelijk wij hadden voorgesteld, doch, voelende, dat zijn krachten steeds meer afnemen, zou hij graag een kleine tweede liandsch auto hebben, teneinde met meer gemak en beter gevolg zijn uitgebreid missiewerk te kunnen verrichten. Wetende hoe geheel Noorden niet hem meeleeft, hoe ieder aanvoelt het zware missionaris-leven in een vaak verzengen de hitte, verstoken van bloedverwanten en vrienden, in voortdurende armoede en zor gen, achten wij ons overtuigd, dat ieder gaarne een bijdrage voor dit doel zal wil len geVen en hebben ondergeteekendenj als bestuur van de MIaria.-vereeniging, met goedvinden van onzen ZeerEerw. Pastoor, besloten U dezer dagen hiervoor in de ge legenheid te stellen, door het houden van een collecte langs de huizen. Wij vertrouwen, dat U op milde wijze en gaarne van Uw oprechte belangstelling en hartelijke sympathie zal willen blijk ge-, ven. Noorden (Z.dEL), 6 Aug. 1929, het bestuur van de Maria-vereeniging: G. Wansinck— ten Brink, presidente, P. Pieterse, secreta resse. J. A. van der Zwet, penningmeeste- resse. Anth. Janmaat. Chr. Baas. Aangezien Pater Koperdraad, ook in omliggende dorpen tal van vrienden t zij medegedeeld, dat de penningmeeste- resse, mej. J. A. van der Zwet, gaarne ook van hen bijdragen in ontvangst neemt. WOERDEN. Vereen. „Koninginnedag". De veree niging „Koninginnedag" hield Maandag avond een algemeene ledenvergadering in café Waltz. De belangstelling was niet buitenmate groot. Aan de orde was een bestuursvoorstel om ditmaal de feesben niet te doen plaats 'hebben op 31 Augustus, welke op Zaterdag valt, maar op den daarop volgenden Dins dag, welk voorstel door de vergadering werd aangenomen. In verband met den slechten toestand der kas zal Koninginne dag zich in de uitgaven alleen tot de kin derfeesten moeten beperken. Op voorstel van den heer De Vries zal echter een commissie worden benoemd welke zal trachten voor eigen rekening volksfeesten te organiseeren. Verschillende sportvereenigingen hebben reeds hun medewerking toegezegd, o.r zal ook dit jaar weer een polowedstrij worden gehouden. Verzocht zal worden de zen wedstrijd in dc haven te mogen hou den, daar de gracht bij het Postkantoor ■wegens de vele bagger hier niet voor schikt is. Verder zal de heer Goossens uit Utrecht] de leider der volkszang, worden aangej zocht om een uitvoering te geven. ZEVENHOVEN. Personalia. Onze vroegere plaatsgc- noote zuster G. Kool, thans in het Gein- ziekenhuis te Den Haag, is benoemd tot wijkverpleegster van de Chr. Wijk- en Zie kenverpleging te Bodegraven.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6