UIT DE PERS De Kabinetsformatie KERKNIEUWS tweede blad de leidsche courant woensdag 7 augustus 1929 „Dat Rome juist nu het stempel drukt op de regeering." De Rotterdammer (A.-R.) schrijft „Een extra parlementair kabinet is thans de eenige oplossing. Laat men toeh niet speculeeren op aller lei combinaties, welke althans in de naas te toekomst, in ons la-nd geen schijn van kans hebben. De mislukking van het heden kan scha de doen aan het Christelijk regeeringsbe- leid in ons land de factor der Christelijke Staatkunde blijft voorloopig nog meespre ken. Daarom zal het kabinet-Ruys, dat thans verwacht mag worden, ongetwijfeld „rechts" getint en georiënteerd zijn; zeer waarschijnlijk zal het meer kleur heb- gendan het ministerie-De Geer. Maar, het blijft een extra-parlementair hbimet. Het steunt siet op de rëchter- ,J.e en elke rechtsche groep behoudt haar volle vrijheid bij elke beslissing. En zij, die de coalitie bestrijden uit vrees voor Rome, zullen het moeten aan zien, dat Rome juist nu het stempel drukt op de regeering. De vraag of Mr. Ruys ook enkele mede werkers zal kiezen uit de linkerzijde, is daarbij van ondergeschikte beteekenis. Er zijn' wel eerder rechtsche kabinetten ge weest met vrijzinnige ministers voor enkele minder-principieele departementen'. Om redenen van tactiek zou er - zelfs veel voor te zeggen zijn. Ook van zoodanig kabinet-Ruys, extra parlementair, rechts-georiënteerd en onder Boomsche signatuur, is zegenrijken arbeid te verwachten; maar te betreuren blijft het, dat de volksinvloed schade lijdt, en de vlag der Christelijke staatkunde niet fier kan uitwapperen tengevolge van de hou ding, welke de Chr.-Hist. fractie heeft aan genomen. Hu een Christelijk kabinet, steunende op de rechterzijde, een illusie bleek, ho pen wij, dat de Chr.-Hist. fractie van haar gouvemementeele gezindheid blijk zal kun nen en willen geven jegns een ander sa mengesteld overwegend rechtsch kabinet. Aan de houding der Anti-Rev. partij valt in dezen niet te twijfelen doch zij is thans ook in geen enkel opzicht gebonden. Zij steuntzoolang er geen principieele en practische bezwaren rijzen." „Wij gelooven niet- dat onze partij op c!en duur het gelag zal beta- len." De nieuwe opdracht aan Mr. Ruys be sprekend, meent De T ij d, dat in de geble- ie-u onmacht der partijen- een extra-parle mentair kabinet-Ruys de Beerenbrouck een goede kans zou makén. „Het parlementaire stelsel komt jam mer genoeg in de verdrukking, maar wij gelooven niet, dat onze partij op den duur het gelag zou betalen. Eer het tegendeel indien kundig en vastberaden wordt ge laveerd. Er zit oogenschijnlijk een zekere beko ring in de nieuwe positie, welke onze fractie macht geeft, zonder dat zij verant woordelijkheid draagt. Doch men vergete niet," dat deze schijn-vrijheid anderzijds practisch ook weer zeer beperkt is. Wel zal het een voordeel kunnen hee- ten, zoo aan het hoofd van het nieuwe Kabinet een premier staat, die zeker re kening zal houden met de wenscheu, wel ke hij bij zijn' eerste opdracht onder de oogen had te zien, al is hij thans van alle partijvoorwaarden onafhankelijk. Ongetwijfeld zou het kunnen geschie den, dat een extra-parlementair Kabinet- |Buys de Beerenbrouck'voor bepaalde wets- INGEZONDEN MEDEDEELING. ■V, S&toség, ontwerpen eerder steun bij de linker- dan bij de rechterzijde zou vinden. Dat het ook in dezen zich vrij zou gevoelen voor de te vinden medewerking zou intusschen ook wel eens een voordeel kunnen blij ken." „Daargelaten de vraag, of een Christelijk Kabinet, thans optre dend, in feite van een parle mentair Kabinet zoo heel veel ver schillen zou." Aan een artikel in De Maasbode van mr. A. Baron van Wijnbergen ontlee- nen we: „Welnu, de zaken zoo zijnde, lijkt ons de conclusie van De Maasbode zoo volkomen juist, dat in de gegeven omstandigheden een rechtsch extraparlementair Kabinet het meest overeenkomsig den uitslag der verkiezingen ie. Ver uitgaande toch boven welke programpunten ook, is de duidelijk uitgesproken wensch va-n de meerderheid der kiezers, dat er gevoerd worde Chris telijke politiek, iets wat evenzeer mogelijk is onder extra-pa-rlementair Kabinet, daargelaten de vraag, of een Christelijk Kabinet, thans optredend, in feite van een parlementair Kabinet zoo heel veel ver schillen zou. Zeker, wat de politieke constructie be treft, bestaat dit groot verschil, dat van te voren géén steun is toegezegd, doch daarmede vervalt toch niet de rechtmatige verwachting dat den rechtsch Kabinet, mits de Christelijke beginselen in wetge ving en bestuur kloek en onverschrokken in toepassing brengend, steun zal vin- d e bij die groepen in de Kamer, welke dezelfde beginselen belijden en die in niet mindere maitc dan de Regeering zelve over tuigd zijn van de noodzakelijkheid, zeer ze ker in dezen tijd, een Christelijk bewind niet alleen te verkrijgen, doch ook te be houden." Geert Chr.-Hist. ministers!? Terwijl in de rechtsche pers in 't alge meen en ook meerdere bladen der lin kerzijde pleiten voor een extra-parle mentair rechts Kabinet, waarin Kath., An ti.-Rev. en Chr.-Hist. ministers (al dan niet met ministers uit de linkerzijde) wil De Morgen de medewerking der Chr.- Hist. uitsluiten. „De Morgen" schrijft o. m.: „Ons bezielt tot nu tot het vertrouwen, dat dé heer Ruys zich. óók bij zijn pogen tot vervulling dezer nieuwe opdracht, zal laten leiden door zijn verlanaon om, zoo veel als mogelijk is, te verwezenlijken van het katholiek program. En nu hij een extra-parlementair kabi net heeft samen te stellen behoeft hij de keuze zijner medewerkers waarlijk niet te bepalen tot personen uit de rechterzijde. Er lijken zelfs gewichtige redenen aan te voeren, die pleiten voor het opnemen van eenige linksche elementen in dit kabinet, mits zij met het regeeringsprogram instem men. Bepaalde motieven om ook Christe- Jijk-Historische ministers als medewer kers te kiezen, nadat aë C.-H. Partij" wei gerde zich te binden aan zijn regeerings program dat öok program van het extra parlementair kabinet moge blijven zal de heer Ruys wel niet aanwezig achten, dunkt ons. Misschien veeleer het tegen deel. Het katholiek program zal wel richt snoer voor den heer Ruys blijven. En als dit zoo is, al -dus een extra-parlementair kabinet liet beste middel zou blijken om zooveel mogelijk van ons program te ver wezenlijken waarom zouuden we het dan niet van harte steunen; hoezeer wij ook de gebleken onmogelijkheid betreuren om tot een parlementair kabinet te gera ken 1 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Aangereden. Te Beeg.deli bij Roermond is do arbeider Chr. Bremers, welke op de fiets reed, in de bocht van den weg door een vrachtauto aangereden, met het gevolg, dat hij een ernstige hoofdwonde opliep. In zorgwek kend en toestand is hij in 't Louisahuis te Roermond opgenomen. Twee geneesheeren gewond. Een luxe auto waarin gezeten waren twee geneesheeren met familie reed van Eindhoven naar Utrecht, toen op den Schalkwijkschen weg onder Houten (Utr.) de auto in een scherpe bocht op den berm van den weg en daarna in den greppel vloog. Een der doktoren had een hevig bloedende wond boven het oog, terwijl de andere dokter een ontwrichten schouder had bekomen. De beide plaatselijke dolcto-. ren boden onmiddellijk hulp en lieten hun collega's naar het St.. Antonius Gasthuis te Utrecht vervoeren. Door een auto overreden. Gistermorgen om elf uur reed de 14-ja- rige jongejuffrouw C. J. van Huisstede uit Beverwijk, die met vacantie bij familie te Haarden logeerde met de fiets op den Am- sterdamschen Straatweg. Toen uit tegen gestelde richting een luxe auto aankwam en zij rechts wilde houden, kwam zij met haar rijwiel tusschen de naast den weg gelegen rails der Gooische stoomtram. Zij kon haar stuur niet goed meer houden, waardoor zij kwam te vallen en overreden werd door den auto. Zwaar gewond (zij had o.a. een dijbeen gebroken) bleef zij liggen. Dr. Kuizer uit Haarden verleende de eerste geneeskundige hulp. Z'ij werd naar de St. Gerardus Majellastichting te Bussuni vervoerd,' waar*zij ter verpleging werd. opgenomen. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. De toestand van het meisje is be vredigend. Tegen een boom gereden. Door een defectaan de stuurinrichting kwam een auto tegen.een boom te Soest terecht. De bestuurder werd verwond aan de borstkas, terwijl ook zijn zoontje ver wondingen opliep. Ha door dr. Rupert ver bonden te zijn, werden beiden naar Utrecht vervoerd. Van een wissen dood gered. En nog bestolen op den koop toe. Maandagavond heeft een lid van de Bloemendaalsche reddingsbrigade een man op het strand gevonden, die geheel ver kleumd van de koude en alleen in badcos- tuum gekleed was-. Hij werd op een draag baar naar het politie-posthuis vervoerd, alwaar dr. Bos hem onderzocht en een in jectie toediende. Eerst later in den avond kwam hij bij en verklaarde door den ster ken stroom, te zijn medegesleurd en met groote inspanning het strand te hebben bereikt, waar hij bewusteloos is geraakt. Toen zijn kleeren gevonden waren bleek, dat hij zijn gouden, horloge en ketting ver miste. Ernstige val. Te Roggèl is gisteren de veertigjarige gehuwde metselaar B. bij de verbouwing van de parochiekerk van een acht meter hoogen steiger gevallen. Met een ernstige hoofdwonde en drie gebroken ribben is hij naar het Louisahuis te Roermond overge bracht. Paarden op hol. Gistermiddag zijn te Amersfoort zes paarden, die voor een kanon gespannen waren, door het schelle fluiten van een lo comotief op hol geslagen. Een wachtmees ter werd overreden; hij is per auto naar het hospitaal gebracht. Op den Ouden Soes- terweg hield een andere wachtmeester het zesspan staande, maar hij werd daarbij zoo ernstig gewond, dat ook hij naar het hospi taal overgebracht moest worden. Locomotief uit de rails geloopen. Zondagmiddag is op het traject Aals meerAmsterdam, even voorbij de spoor weghalte Bovenkerk,van een Haarlemmer meer personentrein de locomotief met- de voorwielen uit de" rails geloopen. De ma chinist had de tegenwoordigheid van geest door krachtig remmen den trein onmiddel lijk tot stilstand te brengen. Een en ander veroorzaakte begrijpelijkerwijs aanmerke lijke vertraging. De ontspoorde locomotief werd later opgevijzeld. Verdronken. In een baggergat van de steenfabriek Meinerswijk te Elden, gemeente Eist, is de 8-jarige J. B. S. uit Arnhem verdronken. Alastrim. De Geneeskundige Dienst te Rotterdam meldt: Sedert het uitbreken der ziekte (alas trim) zijn tot nu toe in de stad 33 gevallen geconstateerd, waarvan 9. in het ziekenhuis aan den Coolsingel zijn opgenomen. Volgens opgave van den Geneesheer-Di recteur van genoemd ziokenhuis deden zich onder do verpleegden geen nieuwe ge vallen meer voor, terwijl onder het ver plegend personeel zich 6 nieuwe, niet ern stige gevallen voordeden. Het aantal sterfgevallen is niet ver meerderd. In verband met het besmettingsgevaar is heb bezoeken van patiënten in het St. Franciscus-gasthuis sinds eenige dagen verboden. In de gemeente-ziekenhuizen, Eudokia en het Israëlitisch gasthuis is het bezoek echter nog steeds gewoon toege staan. BRANDEN. Brand te Enschede. Gistermorgen ontstond door onbekende oorzaak brand in de bovenverdieping van het perceel Beltstraat 70 te Enschede, waar is gevestigd de grossierderij in sui kerwerken, chocolade enz. van de firma J. Teusink. De bovenverdieping brandde geheel uit. De schade is vrij aanzienlijk, want een groote partij chocolade, gebak en suikerwerken is door vuur en water bedor ven. Alles is verzekerd. Boerderij afgebrand. In den nacht van Zondag op Maandag is de groote boerderij „Oostbroek" van den heer Vogelaar te De Bilt afgebrand. Een hond vond den dood in het viflir. Brand in een klompenmakerij. Te Hengelo (Gelderl.) zijn de machinale klompenmakerij van den heer B. en diens woonhuis geheel door brand vernield. Ver zekering dekt de schade. De „Plasmolen" .wordt weer opgebouwd. Inzake den brand in ,De Piasmolen", vernemen wij, dat het. hotel weer op de zelfde plaats zal worden opgebouwd. Gis teren werd in het overgebleven gedeelte nog een na-brandje ontdekt, dat de plaat selijke brandweer met haar brandspuit, die direct ter plaatse was in zijn beginstadium wist te blusschen., Met man en macht, is men aan het opruimingswerk begonnen. Indien de werkzaamheden in hetzelfde tempo worden voortgezet, zal het restau rant binnen een paar weken heropend kun nen worden. Kapittel Paters Augustijnen. De nieuwe Provinciaal. Het kapittel der E.E. P.P. Augustijnen, dat op het oogenblik te Eindhoven verga dert, koos gistermorgen tot provinciaal den Zeereerw. Pater Dr. Servus Mackaaij. - Het aantal Amerikaansche bekeerlingen in 1928. Volgens een statistiek van de Catholic Directory hebben er in de verschillende diocesen in het afgeloopen jaar 36.376 be keeringen plaats gehad d. w. z. 2385 meer dan in het jaar 1927. Het totale aantal Ka tholieken bedraagt 20.112.758 d.i. 423.709 meer dan in heb voorjaar. De Kerkelijke Hiei-a-rchie bestaat uit 104 Bisschoppen, 352 seculiere en 228 reguliere geestelijken. In de 136 Seminaries bereiden 14.686 theologanten zich voor op het H. Priester schap. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 8 Aug. a.s. Hilversum, 1070 M. (vóór 6 uur 298 M.) Uitsl. N.C.R.V.-uitzendingen. 11.0011.30 Korte Ziekendienst. 12.301.45 Concert. Instrumentale solis ten. 5.006.30 Concert. Intrumentaal Trio. 6.307.00 Muzikale causerie: Jeugdklan- ken voor harmonium. 7.008.00 Orgelconcert m. m. v. vocale soliste. 8.00 Concert. Orkèst. Spreker. Onder werp: Huwelijk en Gemeenschap. Ha afloop: Nieuwsberichten. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO- kwintet. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.304.00 Vroolijk Middagprogramma. Mary en Ernst Frey-Bernhardsgrütter (Zwitsersclie volks- en jodelliederen) en Trio Hofmann. 4.005.00 Orgelconcert door Ferd. Kloek. Riek Broekman (alt). 5.307.15 Concert door het AVRO- Kwintet. The four Cantarinos-English songs 7.157.45 Vis chv er halen door Frans Hul- leman. 8.018.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Kurhaus Scheveningen. Concert door de Kon. Militaire Kapel. Na afloop: Persberichten. Daarna tot 12.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. I.202.20 Orgelconcert. 3.20 Vesper i. d. Westminster Abbey. 4.05 Voorlezing. 4.20 Concert. Militaire kapel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Marktberichten. 7.05 Sonates W. mail, viool, M. Cole, piano. 7.20 Lezing. 7.50 Concert. Militaire kapel. L". Go- wings, tenor. L. Hirsch, viool. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Actueele causerie. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 „The Fountain of Youth", komische Opera. Muziek van A. Reynolds. II.2512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Klassiek uurtje. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.25 Concert en tooneel. Radio-kwintet en vocale solisten. Lange n berg, 473 M. 7.207.50 Gramofoonmuziek. 7.50—8.50 Orkestconcert. 10.3512.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 5.556.50 Concert. Mandoline-orkest. 8.20 Orkestconcert. Intermezzo: Zang door B. Kaiser, bariton. Na afloop van heb concert tot 12.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1635 M. 6.1011.05 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonmuziek. 1.155.20 Lezingen. 5.206.20 Concert. 6.20—8.15 Lezingen. 8.20 „Die Banditen". Opera in 3 be drijven. Muziek van Jacq. Offenbach. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Hamburg, 421 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Concert. 8.20 „Peter Pink", klucht in 3 bedrijven. 10.35 Dansmuziek. Brussel, 508 M. 5.20 Trio-concert. Zang. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Orkestconcert. FEUILLETON. ANTHONY MARSTON DE DOLENDE RIDDER Een1 verhaal uit den tijd van den Spaansohen Successie-oorlog. Naar het Engelsch van MORICE GERARD. 19) Aan Zijne Excellentie den Kolonel Anthony Marston, in het kamp van Zijne Genade den Oppenbevelhebber. Deze wordt U gezonden om U te groeten en U adieu te zeggen, daar ik gehoord heb dat het leger weggaat van de grens. Ik breng U mijn dankbare hulde voor alles wat U voor mij deed en dat nog steeds levend is in mijn hart. Mijn gebeden hebben U vergezeld en zul len dat. blijven doen tot den da.g dat Uw dienst geëindigd is, wanneer ik U hoop weer te zien. Met allen eerbied, dankbaarheid en hoogachting, ben ik BARONFS AUGUSTE VON MARCKEN, Uw toegewijde dienares. De stem van Hans stoorde zijn gedach ten. Mijn meesteres heeft U een en an- der gezonden dat zij zelf gemaakt heeft; A" heb de mand buiten laten staan onder de hoede vati Uw dienaar. Anthony gg.f zich aan lieflijke gepeinzen overhij zag de heel© expeditie naar Han- sau weer voor zich en het beeld van het schoone meisje week niet uit zijn geest. Hij voelde zich vreemd, ongekend gelukkig. Eindelijk richtte hij zich tot Hans, die ge duldig had gewacht. Je blijft in heb kamp mijn dienaar zal je een avondboterham geven en zorgen dat je een strooleger krijgt. Mijn meesteres heeft gezegd, dat ik morgen, bij het aanbreken van den dag, het kamp moet verlaten. Marston knikte. Als je weggaat zal ik je een brief voor je meesteres meegeven. De redding van de Barones uit de klau wen van. haar oom scheen Marston een kleinigheid, vergeleken bij de taak die hij thans op zich genomen had, om uit de chaos van zijn gevoelens en gedachten een brief aan August© von Ma reken te moe ten samenstellen Bij het vage licht van een walmende lantaarn, slaagde hij er ten slotte, na veel wikken en wegen en overpeinzen in. eenige regels op papier te brengen. Aan Hare Hoogwelgeboren, de ede le Barones von Marcben. Uw nederige dienaar, Kolonel Anthony Marston, in het kamp van Zijne Genade den Her tog van Marlborough, haast zich om zijn groote dankbaarheid te uiten voor Uw vriendelijken brief en de bewij zen van Uw genegenheid, die door Uw boodschapper in goeden staat zijn overgebracht. Kolonel Marston kan de uren niet vergeten waarin hij zoo- reel welgemeende hartelijkheid van U mocht ontvangen. U zult steeds de eer ste plaats in zijn hart innemen en wanneer hij naar de mate van zijn kracht in staat zal zijn om n^t leger waarvan hij deel uitmaakt, van dienst te zijn, zullen zijn daden bezield wor den door de herinnering aan het schoon gelaat, d'at als een ster licht boven zijn horizon. Kolonel Marston kust de hand die dc boodschap geschreven heeft, die hij mocht ontvangen en verzoekt zijn diepsten eerbied en toewijding te mo gen uitspreken. Nadat hij den brief gedateerd had, vouwde Anthony hem dicht en zegelde hem met den zegelring dien hij altijd droeg. Daarna wierp hij zich op zijn veldbed en trachtte te slapen, maar het duurde een heele poos voor de slaap zich over hem ontfermde. En het was geen droomlooze slaap. In zijn droom zag hij zich knielen in de eet zaal van Hansau. Evenals dien avond, trad de Barones op hem toe, haar kroon op,het hoofd. Wéér boog hij zich over haar hand en kuste die. Teen hij die hand losliet nam ze met bei de handen de kleine kroon, bezet met flon kerende juweelen van haar hoofd en plaatste die op het zijne. Het scheen da1, er nog meer gebeuren ging, toen de droom plotseling wreed verstoord werd. Hans stond naast zijn bed. Het is dag, me neer, zei hij. Ik kom den brief voor mijn meesteres halen. HOOFDSTUK XY. Een delicate boodschap. Marlborough liep met groote stappen de kamer op en neerzijn zwaard kletterde tegen zijn beenen; hij was in volle wapen rusting op zijn ijzeren handschoenen na, die hij op de zware eiken tafel in het midden van het vertrek had neergelegd. Dit ver trek was de raadzaal in hot stadhuis van DonauWörth. Dien dag had de groote veldheer zijn legermacht over de rivier geworpen en de grensstad •ingenomen. Het Beiersche le ger was verslagen maar niet vernietigd' en had zich tei uggetrokken voor den over- machcïgen vijand. Marlborough had eigenlijk bijzoader in zijn schik moeten zijn, maar toch getuigde zijn gefronstvoorhoofd dat er aan zijn goed humeur iets ontbrak. De Markgraaf van Baden had juist de kanier verlaten de Engelsch mail was alleen. Een érnstig jjro- bleem. hield hem bezig; het was van het grootste belang om in verbinding tc ko men met Prins Eugenius, om dezen van den stand van zaken op de hoogte te bren gen en de plaats aan te wijzen waar Marl borough wenschte dat de beide legers zich zouden vereenigen; van het juiste over brengen van zijn berichten hing het heele welslagen af van den „coup" die het le ger der verbondenen zou uitvoeren. Hochstadt of zooals de heele wereld het later noemde Bleinheim, was het punt waar hij Eugenius moest samentref fen met zijn Engelsche en Hollandsche bondgenooten. Hoe moest hij op de hoogte worden ge bracht? En wie moest deze gewichtigo boodschap overbrengen Een schriftelijk bericht leverde te veel risico op. Ook voor de eigen onderbevel hebbers moest het vereenigingspunt voor loopig geheim blijven. Bovendien liep de weg naar het. leger van Eugenius over ter rein waar de verslagen Beieren zich be zon den, dus het gevaar was niet denkbeeldig dat een dergelijk document in handen van den vijand kon vallenDe boodschapper moest een intelligent en dapper man zijn die de streek goed kende; hij moest abso luut betrouwbaar zijn en bereid 'zijn zijn leven op het spel te zetten op elk moment van zijn tocht dwars door vijand el ijk ge bied. Hij liet in gedachten al zijn hoofdoffi cieren de revue passeeren. Maar het was een klop op de deur die hem aan een be slissing hielp. Binnen, riep de veldheer ingeduldig. Kolonel Marston om Uwe Genade te spreken. Dat was de man dien hij hebben moest 1 Marston droeg zijn zaak vooreen kwes tie van bevoegdheid tusschen hem en een van de Hollandsche regimentscommandan ten. De Opperbevelhebber had zijn beslis sing spoedig gegeven en daarop richtte hij zich tot zijn bezoeker met de plotse linge vraag: Kent U deze streek goed Jawel, Uwe Genade. Ik heb hier het vorige jaar gejaagd als gast van den Prins van Hessen-Anhalt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5