LUCHTVAART RECHTZAKEN 1 11-- so! [rde drie air en vernielde voorraden apt 'hout en voorts bladafval. De brand lo ecn op 150 M. afstand gelegen lank, waarin vier millioen liter hi 5 opgeslagen. Een ernstige ramp werd rkomen door liet feit, dat de wind van tank afstond. Men wist twee pondoks, mi 0orende aan de Atjehtram, te sparen '*t »r deze nat te houden, rbi SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Vergadering R. K. Voetbalclubs. ■\vi)e besturen der R. K. Voetbalclubs in District Leiden van den D. H. V. ik ;den verzocht, zich gereed te houden om jdagavond 9 Augustus een vergade ring te wonen, dio dan hoogstwaarschijnlijk plaats hebben. Plaats van bijeen- ist: Lunchroom „American", Steenstraat «fLeidcn. Rector J. C. GROOT. '1§ R. K. S. V. „Leiden". •eefcondag a.s. gaat Leidon I naar "VVoer- i, om deel te nemen aan de serie wed - jden van V.E.P. )oor het zich.terugtrekken van V.V.Y., I ,re it „Leiden" nu tegen P.V.C. II uit, in eerc-afdecling, en wel om 3.30 uur. orfect ligt in de bedoeling weer een ge- lit igen dag daarvan te niaken, door het den van een fietstocht, mits het weer werkt. g ij, die aan bovengenoemden fietstocht isehcn deel te nemen, moeten zorgen, 12.15 uur voor de remise cler tram aan Hooge Rijndijk aanwezig te zijn. un|)aar zal dan' besproken worden, met oog op 't weer of de fietstocht door- t, ja of neen. ioo niet, dan zullen de spelers om 2 per aütobus van genoemde plaats trekken. ei s' Uruguay neemt revanche. G( [et vertegenwoordigend elftal van Uru- y heeft in den tweeden wedstrijd tegen Qn Hongaarsche club Fcrencvaros revanche ,je omen voor den in den eersten wedstrijd ;den 38 nederlaag. Ditmaal won Uru- y met 3—0, bij de pauze sto'nd het 1—0. president der republiek woonde den Istrijd bij. De strijd werd geleid door Urugueeschen scheidsrechter Lombardi >(J! ook bij de Olympische Spelen te Am- 'dam als zoodanig optrad. .n[et Urugueesche elftal bestond uit do ;endc spelers: Carsia, Nazassia en Ma- eroni, Andrade, Gestido en Fernandez, linaran, Scarone, Petrone, Castro en uera. Op enkele uitzonderingen na, heb- deze spelers'allen te Amsterdam ge- eld. LAWNTENNIS. De Nationale kampioenschappen. )e uitslagen van gisteren luiden: lecren-dubbelspel: lsto ronde: W. J. st rsten en J. v. d. Berg slaan J. G. Hel- en Nicnaiber 97, 64. iemengd dubbelspel: 2de ronde: Jonquière en W. F. Weber slaan mej. Groenewegen en ir. J. W. Bartelds ■1, 13—2. KORFBAL. VITESSE. Een tour door het Noorden. Vitesse zal ook dit jaar met een gecom- ïecrd twaalftal een vacantioreis door Noorclel. provincies maken. Daarbij emt Vitesse deel aan de scriewedstrij- te Vcenhuizen (4 Aug.) en te Hemrik 11 Aug. Voorts worden wedstrijden gespeeld te ivelte '(5 Aug.), Nijeveen (6 Aug.), Rui rwo'kl (7 Aug.), Beilen (8 Aug.), Munten- 01 m (9 Aug.) Op 12 Aug. aanvaardt het gezelschap de rugreis. Het programma der seriewedstrijden van te Veenhuizen, is als volgt: SpartaVitesse; b. Nic.-W.K.; c. Rood- art—Una. Daarna een halve competitie voor de ti nnaars en verliezers. In de lagere afdeolin.gen spelen S twaalf- ili llen uit den Drentsöhen Bond en 4 adspi- ej nten-ploegen. 1 LICHAMELIJKE OPVOEDING. Spelleiderscursus te Hilversum. We vestigen nog eens de aandacht op spelleiderscursus, die voor R. K. jeugd- iders te Hilversum in de St. Ludgcrus- veekschool op 9, 10 en 11 Augustus a.s. Drdt gehouden. Voor onze R. K. jeugdleiders in patro- iten en jonge mannen-vereenigingen is die ïrsus een schitterende gelegenheid ch eenigszins te oriënteeren op het ter- iin van spelleiding, zoowel binnen- als iitenspèl, enkelvoudige en groepsspeleu. Reeds verschillende jeugdleiders gaven jch op voor deelname aan den cursus. Alle beschikbare plaatsen zijn echter nog iet bezet. Er bestaat nog gelegenheid zich aan te lelden. De Interdiocesane Jeugdcommissie oekt echter dit zoo spoedig mogelijk te oeri. Men wende zicitt tot rector B. H. de Groot Amersfoort, die bereid is ook gevenschte inlichtingen te verschaffen. De vierclaagsche afstandsmarchen. Het Engelsche blad Sporting Life maakt hei veel lof melding van de welgeslaagde vierclaagsche afstandsmarschen te Nijmegen Het blacl wijst er op, dat deze afstands- nir.schen een zeer internationaal karak ter dragen en dat ze daardoor buitenge- [poji geschikt zijn om een goede sportieve verstandhouding tussohen de naties te be vorderen, wat voor een groot deel het doel van internationale sport moet zijn. Het blad betreurt het, dat men in En geland niet iets dergelijks heeft als deze vierdaagsche afstandsmarschen. Het blad maakt nog melding van bet feit, d t de Nederlandsche organisators den w.nsch hebben uitgedrukt, dat het volgend jaar Engoland ook door ploegen van mili' iron en politie vertegenwoordigd zul worden en voegt daaraan toe, dat het waarschijn lijk is, dat aan dien wcnsch zal worden voldaan. ZWEMMEN. Een nieuwe Kar.aaltocht. Naar wij vernemen wil mej. Martha Snel, die onlangs van de Hoek van Hol land naar Scheveningen zwom, een poging doen om het Kanaal over te zwemmen. WATERPOLO. De Zijl II—L. Z. C. Ill 0—3. De water-polowedstrijd, welke gisteren in de zweminrichting de Zijl voor de com petitie gespeeld is tusschen de Zijl II en L. Z. C. III is geëindigd in een 3—0 over winning voor L. Z. C. WIELRENNEN. Van de Stadionbaan. De wedstrijden van gisteravond zijn we gens den zwaren regenval niet doorgegaan en zullen nu bij goed weer heden avond om 8 uur worden gehouden. SCHIETEN. De Miss Blanche Wisselbeker. De Egyptian Gigaretten Compagnie stelde vorig jaar aan den Kring van Bur gerwachten Rijnland Zuid (intusschcn ge constitueerd in „Duinland", omvattende de Burgerwachten Voorschoten, Oegst- geest, Katwijk, Valkenburg, Wassenaar, Rijns'burg, Leiderdorp en Benthuizen) on der enkele bepalingen een mooien wissel beker beschikbaar. Het eerste jaar werd deze beker gewonnen door do Burger wacht Oegstgeest. Waren het vorig jaar 5 Burgerwachten, die om dezen beker kampten, door bovengenoemde reorgani satie zullen dit thans 8 Burgerwachten, zijn. Deze wedstrijd is thans vastgesteld op Dinsdag 10 September a.s. op de Rijks- schietbanen te Katwijk aan den Rijn. Provinciale Schietwedstrijd. De Provinciale Schietwedstrijden, waar aan kunnen deelnemen de vijftallen, die bij de Kringwedstrijden der Burgerwach ten in Zuid-Holland de Desto uitkomsten behaalden, en wel berekend naar het aantal leden in iederen Kring, en die te vens aangesloten zijn bij den Bond van Vrijwillige Burgerwachten, zullen dit jaar worden gehouden op Vrijdag en Zaterdag 20 en 21 September op de Rijksschiet banen aan Waalsdorp te Den Haag, aan vangende v.m. 9 uur. SCHAKEN. Het tourncoi te Karlsbad. De volledige uitslagenlijst van de par tijen uit de tweede ronde van het tournooi luidt: Matlison wint van Tartakower. Eu we wint van Canal. Johner wint van mej. Menchik. Grünfeld wint van Maroczy. Saemisch remise met Vidmar. Capablanca remise met Thomas. Niemzowitsj remise met Rubinstein. Becker wint van Yates. GilgColle afgebroken. Marshall verliest aan Spielmann. Treybal verliest aan Bogoljubow. Heden wordt de derde ronde gespeeld: VidmarGilg; ColleJohner; Spielmann SaesmischMaroczyMarshallTarta kowerGrünfeld; ThomasMattison; Ru binsteinCapablancaBogoljubowNiem zowitsj; CanalTreybal; YatesEuwe; Miss Mènchikprof. Becker. De reis van de „Graf Zeppelin". TOT DUSVERRE VOORSPOEDIGE VLUCHT. Een bridge-tournooi aan boord. De „Graf Zeppelin" zet zijn reis met groote zekerheid voort. Ondanks tegenwind hier en daar en af en toe vallende slagre gens is het weer over het algemeen gun stig, weshalve zoo nu en dan de marconist- van het luchtschip een dankbaar gestemd „alles wel aan boord." over de wereld rond- seint. De passagiers hebben van steeds wisse lende vergezichten kunnen genieten en wa ren éénmaal in de gelegenheid, oen groote stad van de hoogte uit te aanschouwen. Die groote stad was Lyon. Toen de „Graf Zeppelin" naderde, bevond 'het luchtschip zich op ongeveer drie honderd meter hoog te. Het gezoem der motoren kondigde zijn komst reeds van verre aan. Met- een snel heid van tachtig kilometer per uur vloog het over de stad, waar duizenden en dui zenden het aandachtig, volgden. Tallooze vensters gingen open, velen klommen op de daken en op de straten ontstonden hier en daar oploopjes. Het enthousiasme was overal zeer groot. De „Graf Zeppelin" vloog over het lin kergedeelte. van het Rhónedn'. Een vlieg tuig ging het tegemoet en cirkelde er in wijde bochten omheen. Er verzamelde zioh een groo-te menschen- massa aan den oever van de Rhone, waar vandaan men het door de zon beschenen luchtschip uitstekend kon volgen. Allerlei onderdeden waren van den beganen grond af duidelijk te zien. Nadat de mond van de Saène gepasseerd was, zette de „Graf Zeppelin" naar het Oos ten koers en volgde toen de Rhóne langs den rechteroever. Er waaide een lichte Zuidenwind en de hemel was op ongeveer duizend meter hoogte bewol'kt. De route over Frankrijk liep in groote lijnen over Dyon. Lyon en Avignon. Daarna boog 'het luchtschip in de rich ting Marseille om en volgens oen telegram van de „United Press" werd het gisteren om drie uur namiddag door het- stoomschip „Dalny" boven de Middcllandsehc Zoo ge zien, tu&schen Marseille en de Balearen. Het was bij Saint Louis sur Rhóne de kust gepasseerd en op een hoogte van vier hon derd meter in de richting van Sainte Marie zeewaarts gevlogen. De speciale correspondent van de „Uni ted Press", die zich aan boord van de „Graf Zeppelin" bevindt, seinde nog draadloos, dat spoedig na het vertrek uit Friedrichs- hafen de passagiers zich in de kajuit- terug trokken en er hun ontbijt gebruikten. De dames waren eenigszins zenuwachtig, aan gezien de wind aanvankelijk nogal t-c- keer ging. Na een uur werd het echter rustiger in de lucht. Kopwindcn hebben int-usscben de reis naar Gibraltar, waartoe Dr. Ecke- ner tegen den middag besloot gelijk men weet, heeft hij ook weekberichten over het gebied rond Bordeaux aangevraagd ta melijk vertraagd. Om de uren te korten, hebben de pas sagiers onder elkaar een bridge-tournooi georganiseerd. De weersvooruitzichten. Uit Friedrichshafen wordt nog geseind: De „Graf Zeppelin" heeft gistermiddag om 2 uur de Middellandscho Zee aan den mond van de Rhóne bereikt. Het luchtschip vloog op een hoogte van 400 meter. Gedurende -do eerste uren heeft het luchtschip met tegen winden en regenvlagen te kampen gehad, wat niet zonder invloed op de snelheid is gebleven. Terwijl op de vorige reis de mond van de Rhóne reeds na 6 uur was bereikt, heeft, men thans daarvoor 10 1/2 uur noodig gehad. Om 3 uur is het luchtschip boven de Mid- dellandsche Zee door een stoomschip ge signaleerd ongeveer 'op de 'hoogte van Bar celona. De Zeppelin zet klaarblijkelijk, zoo als dr. Eckener reeds te kennen had gege ven koers naar'Gibraltar. De weerberichten luiden niet zeer gun stig. In de Et-raat van Gibraltar zal men waarschijnlijk tegenwind hebben. Zoodra echter de Atlantische Oceaan is bereikt, kan beter weer worden verwacht. Volgens de laatste berichten waaien tot aan de Azoren zwakke winden, terwijl het mooi weer is. Daarentegen is het weer van hfet midden van den Oceaan tob aan de Amerikaansche kust bewolkt en zijn waar schijnlijk ook regenvlagen te verwachten. De wind waait daar uit het Z.-W. en gaat- van sterke stormvlagen vergezeld. Noodlanding van een Fransch vliegtuig met goudlading. Woensdag zag een Fransch vliegtuig, op weg van Londen naar Parijs, met een la ding goud aan boord ter waarde van 100.000 pond sterling, zich gedwongen tot het maken van een noodlanding te Smar- den in Kent, op den oever van de rivier' te Buelt. Door den schok van do landing kwamen eenige kistjes goud in het water terecht. De vliegers zelf bleven ongedeerd, doch hot onderstel van de machine werd ernstig beschadigd. De kistjes, die in de rivier ge vallen waren, konden geborgen worden en de goudlading werd overgeladen aan boord van een ander vliegtuig, dat het transport naar Frankrijk voert. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken. J. N. v. d. D„ Valkenburg (Z.-H.), niet voldoen aan zijn stemplicht 1 of 1 d.; G. N., Culemborg, idem ƒ1 of 1 d.; J. N., idem, idem, 1 of 1 d.; D. O., Valkenburg (Z.-H.), idem, 1 of 1 d.; J. R. v. d. Z., idem, idem 1 of 1 d.; G. M., den Helder, idem 1 of 1 d.; J. J. V., den Haag, met een auto rijden over een gesloten verklaar den weg, 2 of 2d.; G. J. den H., met een motor rijden zonder deugdelijke rem men, 10 of 10 d.; L. V., in een café radio- muziek ten gchoore brengen, 3 of 3d.; J. S., te Oegstgeest, fietsen- over een ge sloten weg, 2 of 2 cl.; C. W., Warmond, idem, 2 of 2 d.; P. H., geen rijbewijs ver- toonen, 5 of 5 d.; A. v. d. L., den Haag, geen geldig rijbewijs vertoonen, 5 of 5 d.; E. S., Noordwijkerhout, fietsen zonder licht, 3 of 3 d.; Th. J. B. E., Amsterdam, geen rijbewijs vertoonen, 5 of 5 d.; A. J. E., Delft, idem, 5 of 5 d.; G. A. v. E., Voor hout, geen geldig rijbewijs vertoonen, 5 of 5 d.; H. E., Voorschoten, overtreding der leerplichtwet, ƒ5 of 5 d.; C. B., Noord wijkcrhout, idem, 3 of 3 d.; K. v. d. P. vr. K„ Katwijk, overtreding der arbeids wet, 5 of 5 d.; G. v. D., idem, overtreding van het melkbesluit, 5 of 5 d.; J. v. B., het journaal als schipper niet bijhouden, ƒ25 of 20 d. Katwijk; J. J. v. G., overtre ding der trekhondenwet, 3 of 3 d.; A. v. E„ den B., idem, 3 of 3d.; E. G., zon der toestemming een verkiezingsprop. bil jet- aanplakken 5 of 5 d.; M. D„ idem, 5 of 5 d.; Th. G. K., op verboden wijze vleesch vervoeren, 3 of 3 d.; N. de W. en G. v. E., de openb. weg als werkplaats be zigen, ieder 2 of 2 d.; J. II. B., zonder toe stemming een verkiezingsprop. biljet aan plakken, 5 of 5 d.; Th. de M„ Rijnsburg. oen trekdier onbeheerd laten staan 3 of 3d.; H. B„ zwervende, openbare dronken schap, 5 of 5 d.; A. M. vr. L„ zwervende, openbare dronkenschap, 5 of 5 d.; A. R., fietsen zonder licht, 3 of 3 d.; J. de W., idem, 3 of 3 d.; R. H„ Zoeterwoudc, idem, 3 of 3 d.; "\V. N., fietsen zonder bel., 2 of 2 d.; J. H„ Oegstgeest, idem, 2 of 2 d.; H. B., idem, 2 of 2 d.; B. H., geen nummev- bewijs vertoonen, 5 of 5 d.; P. B. H., geen rijbewijs vertoonen, 5 of 5 d.; J. M., den Haag, idem 4 of 4 d.; B. H., met een auto rijden zonder spiegel, 3 of 3 d.; B. K., Oegstgeest, idem, ƒ3 of 3 d.; S. P. K., Texel, met een motor rijden zonder rem men, 3 of 2 d.; A. P. G., Vcur, met een auto rijden zonder verlicht nummer met let ter en zonder rnocl achterlicht, 2 X ƒ2 cf 2 X 2 d.; M. K„ links van den weg fiet sen, 1 of 1 d.A. G. de B., idem, ƒ2 of 2d.; S. P. v. L., Hoogmadc, te Leiden fiet- sen op een trottoir en een valschen naam opgeven 2 of 2 d. en 5 of 5 d.; A. N., Wassenaar, te Leiden fietsen op de Ka-r- nemclksbrug, 2 of 2 d.; Th. A. V., idem, idem,-ƒ2 of 2 d.; B. G. v. H„ te Leiden fietsen op 'een trot foir, 2 of 2 d.; O. A. O., Voorburg, idem, 2 of 2 d. J. H., Hoog madc, idem 2 of 2 d.; S. P„ idem, 2 of 2 d.; D. H., fietsen door do Morschpoort in verboden richt ing, 2 of 3 d.; II. P. K., fietsen door de Maarsmansteeg, ƒ2 of 2 d.Th. A. B., Wassenaar, fietsen over ecn hulpbrug, ƒ2 of 2 d.: P. G. v. d. G., idem, 2 of 2 d.; L. D. K„ fietsen door Je Hoogl. Kerksteeg, 2 of 2 d.; M. Th. J. M., met een auto rijden over de Mare O.Z., 2 of 2 d.; A. B. H., Doorn, fictsioii door de Donker- steeg,'f 2 of 2 cl.; J. R., met meerdere per sonen op een rijwiel plaatsnemen, 2 of 2 d.; J. E., te,Leiden, te snel autorijden, 5 of 5 d. A. E. E., Boskoop, idem, 5 of 5 d.; Graaf R. F. v. B., Oldcnbrock, idem ƒ5 of 5 d.; F. K., te Leiden afval worpen op den openbaren weg, 3 of 3 d.; J. v. L., Leiderdorp, overtreding der trekhonden- wet-, 2 of 2 d.; J, Th. de H., overtreding der verord. Leiden op de straatpal., 1 of 1 d.; D. B„ idem, I of 1 d.: D. H. G„ Hillegom, idem, of 1 d.; B. B., zwer vende, op den openbaren weg personen na schreeuwen, ƒ3 of 3 d.; G. M., met een hondenkar sneller rijden dan stapvoets, 2 of 2 d.; C. E. E., Amsterdam, met meer dere personen naast elkander fietsen, 2 of 2 d.; J. W. wecl. B., met een handwagen oen standplaats innemen, [3 of 3 d.; D. v. d. B-, idem, 3 of 3 <1.; H. F. M. B„ li. M. do la P. en II. M. Z., met meer dan 2 personen naast elkander fietsen, idcr f 2 of 2 d.; E. M„ Haarlem, een auto onbe heerd laten staan, waardoor het verkeer wordt belemmerd, ƒ.3 of 3d.; B. C. F„ Wa teringen, geen rijbewijs vertoonen, 5 of 5 d.; P. v. d. H., den Haag, idem, 5 of 3 d.; J. H. v. d. S„ Zoctcrwoude, idem, 3 »;f 3 d.; L. D„ Woubruggc, niet behoorlijk uit wijken met een auto naar rechts bij het tegenkomen van een andere auto, 10 of 5 d.; P. E. K., Lisse, fietsen zonder reflec tor, 2 of 2 d. C. H„ fietsen zonder licht, 3 of 3 d.; W. F., Valkenburg Z.-H., idem, 3 of 3 d.H. J„ fietsen zonder licht, 3 of 3 d.: W. K„ Katwijk, idem, 3 of 3 d.; D. K„ Kouderkerk, idem, 3 of 3 cl.; O. V., Katwijk, idem, ƒ3 of 3 d.; D. v. F.., Rijns burg, fietsen zonder reflector, 2 of 2 cl.; G. C. F„ Rijswijk, niet een auto rijden over een gesloten verklaarden weg, 2 of 2 d.; K. K., Katwijk, te Katwijk zich onnoodig op houden voor een perceel, 2 of 2 d.; A. W. v. d. T„ den Haag, te Oegstgeest te snel autorijden, 5 of 5 d.; J. O. O., te Noordwijkerhotu zonder vergunning met roomijs venten, 0.50 of 1 d.; C. v. Z„ t-c Katwijk op den openbaren weg muziek maken, 1 of 1 d. W. V., Katwijk, een ver kiezingsprop. biljet aanplakken, 5 of 5 d.; Z. v. D., id., loopen op verboden grond, 3 of 3d.; D. K„ id., openbare dronken schap, 5 of 5 d.; J. O. de W., Oegstgeest, loopen op verboden grond, 3 of 3 d.; K. v. d. Z., den Haag, idem, 2 of 2 cl.; M. v. d. L., idem, idem, ƒ.3 of 2 d.: G. V., Hil legom, idem, 3 of 2 d.; Th. B., Haarlem mermeer, idem, 3 of 2,d.; L. M. v. D„ Katwijk, loopen op verboden grond, 3 of 2 d.; C. J. E., alsvorcn, ƒ1 of 1 cl.; J. V. ■V., Noordwijk, alsvoron, 3 of 2 d.; G. L., overtr. Visscherijwet, 5 of 5 d.; met verb, verirl.; A. P., Katwijk, overtr. IJkwet, 1 of 1 cl., met verb, verkl.; H. V. TL, War mond, varen zonder vergunning, 10 of 5 cl.; T. v. d. K., alsvoren, ƒ10 of 5 cl.; A. J. S., overtr. inv. wet, 3 of 3 d.; C. W., idem, ƒ.3 of 3 d.; F. G., zwervende, dronken schap, 5 of 3 d.; W. R„ Katwijk, idem, 5 of 3 d. G. 0„ Katwijk, idem, ƒ5 of 3 d.: Th. A. M. v. B., Noordwijkerhout, geen rijbewijs vertoonen, 5 of 3 d.n P. M. P., Eassenhcim, idem, 5 of 3 d.; A. B„ Haar lem, met een auto rijden zonder verlicht nummer en letter en zonder rood achter licht, 2X 2 of 2 X 2d.; P. F. V., Delft, te Voorschoten to snel autorijden, 5 of 3 dg.; P. J. D. Pzn. en A. D. Jr., Noord wijkerhout, loopen op verboden grond, ieder 3 of 3 d.D. G., Katwijk, loopen op verboden grond, 3 of 3 d.: H. do O. en W. C. v. d. Z., beiden te Noordwijk, loo pen op verboden grond en ten aanzien van no. 2 bovendien overtr. Jachtwet no. 1 5 of 3d.; no. 2 2 maal 5 of 2 maal 3 <1.; P. J. D., varen zonder vergunning, 10 of 5 dg.; M. Th. F. den H., Voorburg, op ver boden tijd room afleveren, ƒ2 of 2 dg.: C. L. M. v. O., overtr. arb. wet, 3 of .3 dg.: A. G„ Haarl'mecr, dronkenschap, 5 of 5 dg.; G. H„ Wassenaar, met een auto rijden zonder spiegel, 3 of 3 cl.; A. P. van R., Noordwijk, zich tijdens de rit op oen hondenkar bevinden, 5 of 3 d.; W. O., Katwijk, overtr. IJkwet, 3 X 1 of 3 X 1 d. met verb, verkl.; J. G„ Rijnsburg, overtr. IJkwet, 1 of 1 d.'met verb, verkl.; A. de U., Boskoop, geen nummerbewijs vertoo nen, 5 of 3 d.; P Z., den Haag, geen geldig rijbewijs vertoonen, geen straf: M. E-, Recuwijk, idem, 5 of 3d.; J. H. P., fiet sen zonder licht, 3 of 3 d.; J. K„ Leider dorp, een aangekoppeld voertuig zonder geleide vervoeren, ƒ1 of 1 d.; L. v..d. B. vr. H., Katwijk, overtr. Leerplichtwet, 3 of 3 d.; C. v. D. hv. T. O., idem, idem, ƒ.3 of 3 d.; T. H. hv. P. H„ idem, idem, 3 of 3 d.; A. v. d. II., idem, idom, 3 of 3 d.: J. H„ idem, idem, 3 of 3 d.; W. de J„ idem, idem, 3 of 3 d.; J. v. d. K„ iden», idem, ƒ.3 of 3 d.; W. v. d. O. idem, idem, 3 of 3 d.; P. S., idem, idem, 3 of 3 d.; J. S. hv. A. W., Noordwijk, idem, -1 of 4 d.; II. J. de G., Sasscnheim, idem, 4 of l d. H. N., idem, idem, 3 of 3 d.; N. J3. Rijn.vburg, te üogstgcost fietsen over een gesloten verklaarden weg, ƒ2 of 2 d.; C. P. N„ Alphen, idem, ƒ1 of 1 d.; F. II., Voorburg, idem, 1 of 1 d.P. F., idem, 2 of 2 d.0. E., Amsterdam, idem, 2 of 2 cl.; E. E., idem, 2 of 2 d.; A. L. v. D„ Noordwijk, idem, 2 of 2 d.; H. G. J. W. K., idem, 2 of 2 d.; S. G., idem, 2 of 2 d.; B. A. H., idem, 2 of 2 d.; A. G„ idem, 1 of 1 d.: H. J. 11., fietsen zonder i licht, 0.50 of 1 d.; W. V., te Leiden fiet sen over een hulpbrug, ƒ1 of 1 d.; E. D., fietsen zonder licht, 3 of 3 d.; J. V., fiet sen zonder bel. 2 of 2 d.; T. V. hv. T. V., Noordwijk, sigaretten aan kinderen verkoopen, 1 of 1 d.; C'. v. II., fietsen zon der licht, ƒ3 of 2 d.; P. D., Noordwijkcr hout, fietsen op een verboden weg, 2 of 2 d. H> D„ idem, idem, 2 of 2 d.; R. M. D., idem, idem, 2 of 2 d.; E. K„ fietsen zonder licht, 3 of 2 d.; P. v. B„ overtr. der verord. Leiden Straatpol., ƒ1 of 1 d.; J. P. H. B., te Leiden fietsen door een ver boden steeg, 1 of 1 d.; C'. J. v. E„ te Leiden fietsen over een hulpbrug, 1 of l cl.W. R., te Leiden zwemmen in open baar water, ƒ1 of 1 d.; E. Z„ te Leiden fietsen over cle Karnemelksbrug, 2 of 2 d.: II. D., fietsen zonder licht, 2 of 2 cl.; W. v. W„ Utrecht, geen nummerbowijs' vcv- tponcn, of 2 d.; P. P. J. A., den Haag, met een auto rijden zonder licht, 5 of d.1\ M. L., Noordwijkerhout, met ecn auto rijden zonder spiegel, 3 of 3 d.; J. D. K„ Rijswijk, geen rijbewijs vertoonen, 5 of 3 d.; F. A. dc B., Zoctcrwoude, idom, ƒ5 of 3 d. KANTONGERECHT HAARL'MEER. Als cle drank is in den man. Als eerste verdachte verscheen voor den kantonrechter J. J., die verstek laat gaan. Verdachte is ten laste gelogd, een val scherm bij den goudsmid Roclant to Hillegom te hebben afgetrokken cu vernield. Getuige Math, van Zanten, schoenmakersleerling, Hoofdstx-aat te Hil legom, heeft gezien dat verd. liet Kchenu aftrok. Gotuigc Wilhelmus Andreas Beiers- bc-rgcn, slagersknecht te Hillegom, be merkte, dat verd. dronken was en met moodwil het scherm afrukte. Eisc-h O.M. 8 of 4 dagen; uit&pr. conform. De aangeredene had zelf schuld. II. A„ chauffeur te Amsterdam, is ten laste gelegd het verkeer in gevaar ge bracht te hebben op den nieuwen weg tq Hillegom. Verd. hoeft niet ver genoeg uitgeweken en niet tijdig gestopt. Verd. ontkent ten stelligste hot ten laste geleg de. Dc aangereden juffrouw was zelf oor zaak dor aanrijding, die niet veel bolco- kcndc. Hij had gereden met oen snelheid van 5 a K.M., terwijl de juffrouw niet voldoende rechts hield on ontijdig afstapte van haar rijwiel. Getuige A. M. Frank, Kin kerstraat, Amsterdam, reed op 19 Mei 's middags ongeveer half twee op den Njou wen weg te Hillegom. Zij had zoo voel mo gelijk rechts gereden. Verd. had moeien stoppen. Hot O.M. vraagt, of zij een stop- teeken gaf toen zij afstapte. Dit. weet ge tuige niet. Getuige J. A. Drccs, kantoor bediende te Amsterdam, verklaarde, dal zij met 3 it 1 meisjes naast elkander gere den hadden; een stoptceken bij het af stappen had zij niet gezien. Haar vrien din was afgestapt omdat zij den lioogcn spoorwegovergang niet. kon best ijgeu. Ge tuige II. J. Weijers, Niouweweg Hillegom, verklaart, dat verd. do meisjes had kun nen mi8rijdcn, en had moeten stoppen, dan was er niets gebeurd. Het O.M. acht :le schuld van verd. bewezen. Op oen smallcn weg als deze had verd. zeer voorzichtig moeten rijden. Echter wil hij er rekening nxecle houden, dat de meisjes met driei'-a naast elkander hadden gereden. Eisch 1 of 1 dag. Dc kantonrechter vraagt wat verd. hierop heeft aan te merken. Verd. meent, dat hij onschuldig vei-ooi-dcclU is. Dc kantonrechter merkt op, dat verd. noch niet veroordeeld is. Verd. houdt vol dat den dames schuld treft. Do Kantonrechter oordeelt de v. ij/.o waarop do meisjes met 3 ii 4 naast elkander een smallen weg bereden, zoodat geen auto kon passccrcn, onverantwoordelijk, waar om hij dc schuld van verd. niet bewezen acht en spreekt verd. vrij. Een futiliteit. J. Et. te Amsterdam, heeft in de gem. Alkeniade geloopcn op een perceel tuingrond op den Vccnderdijkschen pol der, dat beteeld werd met groenten. Verd. v ist niet, dat er een verbod bestond. Verd. had er zelf geplant en had nu ecn vergun ning van den teolder. Hij had geheel to goeder trouw daar geloopcn. Had hij ge weten dat een verbod brstond, dan zou hij al eerder een vergunning van den lod der govraagd hebben. liet O.M. oisoht 0.50 of 1 dag; uitspr. conform. F. L. on v. d. L. te Amsterdam hadden, het zelfde misdrijf begaan en kregen de zelfde boete. Overtreding Leerplichtwet. J. d'O., L i s s e r d ij k Haarl'meer, heeft niet gezorgd, dat Gerrit Cornclis op 30 en 31 Mei dc school bezocht. Verd. is reods eenmaal veroordeeld. Ilct O.M. cisclUc thans 10 of 10 dagen; uitspr. eon- form. Polderkcur en rijkswet. J.' B., schipper lo 's Gravczande, heeft gevaren iu cle Ringvaart tc Haarl'meer en niet gestopt toen dc pont over ging bij de 3c l'ocllaan te Lisse, het z.g. Sas- scnhcimerpont, terwijl er een roodc vlag op stond. Verd. beroept zich op dc seliccp- vaart-wot, dat dc pont niet over mag als een schip nadci-t; het O.M. denkt er an ders over. Eisch ƒ10 of 10 dagen; uitspr. conform. Verd. is ook ten lustc gelegd doorgevaren te zijn toen do brug tc Lisse dc roodc vlag op had en dicht was. Verd. ontkende; er is geen* sprake van dooi'va- ren als ecn brug dicht is. Wel geeft verd. toe tot vlak bij de brug te zijn geyaren. Eisch O.M. 3 of 3 dagen; .uitspr. con form, hoewel verd. er zich op beroept, dat hij met dc scheepvaartwet te maken heeft, en niet met ecn Poldcrvcrordening, die in strijd is met de scheepvaartwet. Links rijden nooit toegestaan. C. M. N. heeft te Sasscnheim ge reden met ecn driewiclige fiets links van den weg, terwijl het niet noodzakelijk was. Verd. erkent het ten laste gelegde. Hij was aan hot venten en omdat zijn volgende cliënt links woonde had hij links gereden. Eisch O.M. 10 of 10 dagen. De kanton rechter wil rokening honden met verd.'s verweer, maar raadt verd. voortaan rechts te houden. Uitspr. 5 of 5 dagen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7