1EUWKÖÜP UIT DE OMGEVING TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN bots ïcn morgen van 2 Aug. 1929, medegedeeld ;nseb m ha Tc .„.jste baronieterst.767.te la Coruna. e iia'gsto barometer,".t.7-11.5 te Serna, Verwachting tot den avond van 3 Aug.: Matige tot zwakke, later waarschijnlijk [weer toenemende Noordwestelijke tot Zuidwestelijke of Zuidelijke wind. Afwia- m Tf sejende bewolking Weinig of geen neer slag. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR 15.6 gr. C. water-TEMPERATUIJR. ngh ensc rtlsk d e et naai dede BAROMETER telegrafisch weerbericht cloor het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Leidsche Zweminrichting: 7 uur IS.5 gr., ,2 uur 18.5 gr.. 3 uur 1S.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 17.5 gr., 12 iiur 17.5 en 3 rvur 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Van Vrijdagnamiddag Zaterdagmorgen 4.54 nnr. 9.19 uur tot ingezonden mededeeling. OECSSTGEEST TELEFOON 2527 Voor het examen handteekenen is slaagd mej. M. Elzinga, alhier. Voor het examen Engelsch M. O. akte A slaagde mej. A. A. Colenbrander, alhier. Zondag 11 Augustus bestaat er gelegen heid per trein en boot een goedkoope reis te maken naar Urk en Kampen. Voor bij zonderheden verrijzen wij naar de adver tentie. De straat-makers A. Klinkhamer en W. lok herdachten heden den dag, dat zij '25 jaar in gemeentedienst zijn. Zij wer den door den Burgemeester gelukge- wenscht, die 'hun de gebruikelijke enve loppe met inhoud overhandigde. loc De 70-jarige juffr. L. B„ wonende Jan sell Vossensteeg 19a, viel van de trap. Zij bekwam een vrij groote wonde boven het rechter oog. Door een dokter van den E. H. D. werd' zij verbonden en daarna naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Hedenmorgen omstreeks half elf had op den hoek Vrouwenkertkkoorsteeg-Mare een aanrijding plaats. Een geladen hout- wagen van de firma Kater en Wiethoff ■kwam de eerstgenoemde straat uit en reed een aldaar onbeheerd staande melk wagen van Van P. aan. Een groote hoe veelheid melk en pap ging verloren. Proces-verbaal werd opgemaakt. hillegom. Verbouw St. Joseph-school. Hedenmorgen is aanbesteed de verbouw der St. Joseph Jongensschool, onder de-ar chitecten Jan Stuyt, den Haag en W. Kui ters, Hillegom. Ingekomen waren 15 biljetten: E. Schuyt, Hillegom 24.800; v. d. Ven en Venhoven, Vogelenzang 21.309; Timmerbedrijf Nij- man, Husman, Hillegom 22.750; GTebr. Öosterom, Warmond 28.500; Lelie en Kantebeen, Leiden 25.600; Gebr. v. d. Putten, Heemstede 27.900; Adr. Voor- douw, Zwammerdam f 27.900; H. Kiaassen, Heemstede 28.278; J. Noort, Bergen (N.- H.) J 23.210; firma Hoogervorsfc, Alkmaar 26.900; Tromp, Overveen 28.500; Duin en Vink, Noordwijk 26.814; J. Wittebrood Heemster 24.700; H. Bakker, Voorhout 28.600; Daudey en Co., Lisse 24.800. De begrooting 3 maanden geleden was 20.000. Gunning aangehouden. zoetermeer. Tijdens den storm. Tijdens den storm Woensdagavond, geraakte een grooten tak "Uit een der boomen op liet plein voor de H. K. Pastorie los. Met geweld kwam de tak op het plein neer, zonder evenwel schade^ aan te richten. Bereidwillige han den ruimden hem spoedig op. Oud ertro u w d: W. de Graaff 26 j. en A. G. van Eek 24 j. Overleden: Eelkje Brouwer 27 j., echtg. van D. Fraiix. zegwaart. De bedrieger bedrogen. Gisteravond Witte de heer H. z'n rijwiel tegen het post kantoor en begaf zich daarbinnen, om een ri]wielbelastingmerk 1929—1930 te koopen. Aan het stuur hing, nog fonkelend, een oud rijwielplaatje. Toen de heer PI. buiten kwam, was dit verdwenen. Wat zal de gauwerik op z'n nous gekeken hebben, toen bleek, dat hij een waardeloos koper plaatje had medegenomen. ut ""c.6-15 0 r e n: Adriaan z. vah S. Kooij en H. .Stichter. NOORDWIJK. DE INTOCHT VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER. De rijtoer door de beide Noordwijken. Tijdeus de installatie merkten wij in de Raadszaal o.a. de volgende personen op: In de eerste plaats enkele familieleden van den burgemeester, n.l. Mevr. I. van LanschotDe la Court, Mr. F. Baron van Ifugenpobh, Jhr. L. Michiels von Kessenich. Vervolgens inr.' J. C. A. Evcrwijn en me vrouw, mevr. L. Taets van Amerongen Everwijn, mr. F. F. baren de Smeth, hof maarschalk van IP. M. de Koningin, E. C. CremerS en mevrouw, mr. E. J. H. J. ba ron van Voorst tot Voorst, burgemeester van Ubbergen en mevrouw, Jhr J. H. Ge vers 'van Kethcl en Spaland en mevrouw, Freule Dommer van - Poldcrsveldt te Ub bergen, Jhr. E. Wittert van Hoogland te Ubbergen, mr. A. F. Pont, burgemeester van Hillegom en mevrouw, Jhr. Teixeïra de Mattos, res. Ie luit. der Artillerie en mevrouw, Baron van Hardenbroek te Nij megen, Ij. Graaf van Limburg Stirum, de ■burgemeester van 'Rijnsburg, de heer Bos- schieter. Behalve door bovengenoemde personen werd van de receptie door vele corpora ties en particuliere personen, te veel om op te noemen, gebruik gemaakt. Na de lunch had, zooals rfeeds gemeld, to ongeveer 3.30 uur de rijtoer plaats, aangeboden door het Gemeentebestuur. In het le rijtuig had plaats genomen de Com missaris van Politie en de ceremonie meester, de heer F. IP. van Spanje. In liet, 2e rijtuig het'dagelijksch bestuur der gemeente; in het 3e rijtuig de burgemees ter, met echtgenoot e en kinderen; in het 4e de ouders van den burgemeester'; daar- op volgden in verschillende rijtuigen de leden van den Raad en de leden der feest commissie. Gedurende den rijtoer, werden door den ceremoniemeester na mens den burgemeester voor de armbestu ren couverten met inhoud aangeboden aan de R. K. Pastorie, den heer Kruyswijk, Kerkstraat, R. J. de Groot, Wilhehnina- straat, en te Noordwijk aan Zee aan ds. Koers en dr. Cupedo. Bij de te Noordwijk aan Zee opgestelde eerepoort werd de 'burgemeester toegesproken door den voor zitter der Oranjêvereeiliging te Noordwijk aan Zee, den 'heer C. van Zeist, en werden bloemen aangeboden door een dochtertje van Wethouder Van der Wiel. De burge meester dankte met enkele woorden voor de hartelijke hulde. Vervolgens werden door het kinderkoor „De Lofstem", on der leiding van den heer Plug den bur gemeester liederen toegezongen. Na een rijtoer door de straten van Noordwijk aan Zee werden bij het monument van Pické liederen gezongen door gemengde koren, onder leiding van den heer Smit. Op verschillende plaatsen had de burge meester en familie hartelijke ovaties in ontvangst te nemen. Te ongeveer' 6.30 uur had in het „Hof van Holland" het' diner plaats, door den 'burgemeester aangeboden aan den Raad en eenige hoofdambtenaren. Te ongeveer 8.30 uur werden den bur gemeester en familie een serenade ge bracht bij het „Hof van Holland", door liet R.K. Zangkoor cn verschillende ge mengde koren, terwijl een fanfare bij tus- schenpoozen haar beste stukken ten ge- hoore 'bracht in de muziektent op het Lindenplein. De burgemeester voerde nog kort het woord om de burgerij te be danken voor de prachtig-geslaagde fees telijkheid. De belangstelling van het pu bliek was zeer groot. Vele malen werden door de enthousiaste menigte „Lang zal hij leven" en „Hoera's" aangeheven. Toen daarna de rijtoer aanving naar Noordwijk aan Zee was het rijtuig van den burge meester en familie omstuwd door een on overzienbare juichende menigte, die jui chend en hem toezingend het rijtuig ver gezelde naar Noordwijk aan Zee. Weger.S 'het_ reeds late uur was de muziekveree- niging „De echo der duinen" de rijstoet reeds tegemoet gekomen. Te Noordwijk aan Zee had de burgemeester wederom een buitengewoon enthousiaste ontvangst. Gereden werd dooT de met, lampions ver sierde Hoofdstraat, naar het opgeslagen podium aan het einde' van de Hoofdstraat. De burgemeester met familie nam op het podium plaats, terwijl de overige deel nemers aan de rijtoer in het rijtuig ble ven zitten. De burgemeester sprak hier do vele aanwezigen toe. Berichten reeds gepiaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. 25-Jarig jubileum van den heer J. Zaalberg. Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de heer J. Zaalberg, thans directeur van de N.V. Kon. Nederl. Fabriek van Wollen De kens voorheen J. C. Zaalberg Zoon, zijne intrede in de firma deed en de traditie bij dergelijke gelegenheden getrouw, heeft ook ditmaal het personeel gemeend dien dag niet onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan. Reeds eenige dagen van te voren was hot te bemerken, dat het iets in zijn schild voerde en werd dan ook den heer Zaalberg verzocht, den dag voorafgaande aan Tiet jubileum, afwezig te willen zijn, welke dag het personeel heeft benut om een ontvang zaal in gereedheid te brengen, deze weer fraai met groen en bloemen te versieren cn verder te decoreeren met het allernieuw ste product der firma nl. de prima wollen Zaalbcrg's Plaids. Verder was op de bin nenplaats der fabriek een fraaie eerepoort opgericht, eveneens met groen en bloemen versierd. Allereerst had de huldiging plaats door het personeel, nadat de heer en mevrouw Zaalberg, door een paar leden van de feest commissie, gevormd uit het personeel, per auto van hunne woning te Wassenaar wa ren opgehaald. Bij monde van den oudsten zoon, den heer Jan C. Zaalberg werd de jubilaris, na het binnenkomen het eerst toegesproken en gelukgewenscht met dit jubileum. Ver der herinnerde spr. in goed gekozen woor den aan hetgeen zijn vader in den loop der jaren, in het belang der firma heeft gedaan en hij hoopte dan ook. in de toekomst de voetsporen van zijn vader te mogen druk ken. Uit het personeel trad allereerst naar voren de procuratiehouder, de heer H. L. A. van der Horst, die een overzicht gaf van hetgeen in de vijf-en-twintig jaren, door den heer Zaalberg in het belang van de firma wa-s verricht, er op wijzende, hoe de heer Zaalberg reeds zeer jong cn zeer kort' na zijn intrede in de firma geroepen was, om de oppcrleiding van de firma, op zich te nemen en dus betrekkelijk weiuig voorlichting vaui zijn vader heeft mogen hebben. Hoe de heer Zaalberg deze zeker niet geringe taak in die jaren heeft ver richt, getuige wel de goede naam van het alom bekende fabrikaat, „Zaalberg" en de gang van zaken der firma, welke steeds crescendo is. Veel veranderingen en uit breidingen hebben in die jaren plaats ge had, zoo vervolgde spreker en dit alles ge tuigde van ware koopmanschap cn helder inzicht, wat ongetwijfeld aan het talrijke personeel ten goede is gekomen, daar op deze wijze geregeld werk in de fabriek te vinden was. Ook de verhouding van den patroon met het personeel was steeds van den meest vriendschappelijken aard, wat bij vele gelegenheden steeds is gebleken en ook thans weder, nu het personeel eeno ge legenheid heeft om hare sympathie tegen over den patroon in daden om te kunnen zetten. Spreker eindigde zijne toespraak met den weusch uit tc spreken, dat de heer Zaalberg nog vele jaren de gezondheid en de lust mogen hebben, geschraagd door de toewijding en genegenheid zijner echtge- noote, om de leiding der firma in handen te houden, overtuigd dat hij is, dat zulks èn voor de firma èn ook' voor het perso neel van het allergrootste belang is, maar dat buitendien de opvolgers nog .vele ja ren van de voorlichting-huns vaders mogen profiteer en. Als volgende spreker uit, het personeel trad op de heer L.. J. v. Weeren, die reeds meer dan vijftig dienstjaren achter den rug heeft en dus reeds eenige generaties der firma heeft medegemaakt. Uit zijn rijke ervaring kon spreker dan ook feiten naar voren brengen, waaruit opgemaakt kon worden, dat in hei. bijzon der bij den tegenwoordigen jubilaris, de band tusschen patroon en werkman steeds van de beste was en wanneer er ook ge schillen waren en in welk groot bedrijf doet zich dit niet eens voor dat dan al tijd de heer Zaalberg tot overleg, 'zonder inmenging van derden te vinden was en meestal op. voor beide partijen, bevredi gende wijze de geschillen konden worden opgelost. Spreker meende ook hierom den heer Zaalberg bij deze gelegenheid den dank van .het personeel over te kunnen brengen, evenzeer hopende, dat de heer Zaalberg, nog vele jaren voor de firma ge spaard moge blijven. Het spreekt vanzelf, dat een en ander gepaard ging met de overhandiging van waardevolle geschenken en als laatste ge schenk kwam voor den heer Zaalberg nog eene verrassing achteraan. Het mag n.l. bekend worden geacht, dab de firma Zaalberg, naast hare bekende wollen dekens, ook wollen plaids vervaar digt, welke reeds een zeker burgerrecht in betrekkelijk korten tijd veroverd heb ben. Door samenwerking van een paar per sonen aiit het personeel, was evenwel het plan geboren, om bij deze gelegenheid eens iets extra's op dit gebied, den heer Zaalberg bij wijze van geschenk, aan te bieden. Geheel in stilte hadden deze personen n.l een ontwerp voor een plaid gemaakt, wat het tot nu bestaande, zoo mogelijk zou overtreffen en werkelijk, na meerdere technische moeilijkheden, te hebben over wonnen, konden ze thans den heer Zaal- ■berg een geheel nieuw precedé paids aan bieden, wat in werkelijkheid zeer fraai en fijn te noemen is en waarmede de col'cc- tie plaids ongetwijfeld zal worden gecom pleteerd. Eenige exemplaren in keurig ver pakte doozen konden dan ook den heer Zaalberg worden aangeboden. Het spreekt van zelf, dat al deze ver rassingen den heer Zaalberg zeer hebben getroffen en in zijn 'toespraak getuigde do heer Zaalberg dan ook van de goede ge zindheid van het personeel ten opzichte van hun patroon en van de saamhoorig- heid, welke hij bij de kern van het perso neel steeds aantrof, wat vooral voor de jongeren een aansporing tot navolging kon zijn. S-preker was zeer getroffen eerstens dooi de fraaie versiering, die het personeel had aangebracht, maar ook voor de zeer waar devolle cadeaux. Vooral noemde spreker 'de laatste verrassing voor hem een groot bewijs, dat ook het personeel meeleeft met de zaak en dat, ook zij gevoelen het groote belang, wat voor allen bestaat, zoowel patroon als werkman, in dc groote lust tot het werk en in de vooruitgang van de firma. De aanbieding van het nieuwe genre plaids was voor hem hiervan het beste bewijs, een voorbeeld tevens, wat bij niet vele firma's zal worden aangetroffen en waardoor hij dan eek zeer onder den indruk was. Spreker meende dan ook allen har telijk dank te moeten brengen voor het geen zij gedaan hebben, om hem dien dag tot den schoonstcn van zijn leven te ma ken en in het bijzonder aan diegenen, die hem op zoo'n aangename wijze hacïdën ver rast. De heer Zaalberg deed daarom de toe zegging, dab het 3n zim bedoeling ligt om a.s. Maandag met het geheele personeel plus vrouwen en verloofden een dagje per spoor naar Amsterdam en per boot naar Marken te gam, en den namiddag in „Ar- tis" verder door te brengen, welke mede- deeling natuurlijk met' groot applaus werd 'begroet. Hedenmiddag had er nog ten kantore der firma cene receptie plaats, van welke gelegenheid velen gebruik hebben ge maakt om den heer Zaalberg te compli menteeren. BINNENLAND. Brand in een hotel. Hedenmiddag tegen 32 uur brak brand uit in het bekende ontspanningsoord Hotel „De Plasmolcn" gólegen tusschen Gennep en Mook. Het vuur greep door den hevigen storm snel om zich heen, zoodat het geheele hotel spoedig in lichte laaie stond. De brand weer uit Nijmegen was spoedig ter plaat se, maar moest er zich toe beperken do aangrenzende bosschcn tegen het vuur te beschermen. De oorzaak is onbekend. Een theosophen-trein. Uit Roosendaal wordt gemeld: Met, de verschillende treinen arriveer den hedenmorgen op het station te Roosen daal ccnigc honderden reizigers, voor het Ster-kamp te Ommen, afkomstig uit Zuid- Europa, Amerika cn Britsch-Indië. Zij zijn per speciale trein naar Ommen vertrok ken. BUITENLAND. De Mijnramp te Waldenburg. Het aantal slachtoffers tot 30 gestegen. WALDENBURG, 1 Aug. (V.D.) In den loop van den .nacht zijn van de slachtof fers van dc mijnramp tc "Waldenbnrg twee zwaargewonde sleepers aan de gevolgen van hun verwondingen overleden, zoodat heb aantal dooden thans gestegen is tot dertig. Wederom een bomaanslag, thar.s te Lueneburg. LUENEBURG, 1 Aug. (V. D.) In den af- geloopen nacht tegen half twee ontplofte bij heb huis van den advocaat dr. Strauss aan den Luenorweg te Lueneburg een bom.' Alle ruiten werden vernield cn het, kelder raam. waarbij de bom was neergelegd, werd weggeslagen, terwijl in de kelder groote verwoestingen werden aangericht. Ook hel front van het huis is beschadigd terwijl het dak haast, voor de helft is ver nield. In den voortuin bevindt zich een diep gat, dat het aanzien heeft van een krater en ook de nabij gelegen huizen wer den beschadigd. Tot zelfs van do huizen aan de op 100 meter afstand gelegen spoor baan is geen ruit, heel gebleven. Ook op heb gebouw van de Lands ziekenkas aan den Luenerdam heeft men eeh zelfde aanslag trachten te plegen. Hier werd hedenmorgen bij den kelder-ingang een margarinekistje gevonden waarin zich een bom bevond. De wijzer was echter blijven vasthaken, zoodat de ontploffing gelukkig verhinderd werd. Gezien de lading zou de uitwerking hier nog erger zijn geweest dan bij het liuis van dr. Strauss. Van de bevolking heeft zioh groote opwinding meester gemaakt. Politie en justitie hebben de zaak in onderzoek. Men vermoedt, dat. men dezen aanslag moet onderbrengen bij de reeks bomaanslagen, die in de afgeloopeu maanden in Slceswijk- Holstein plaats hebben gevonden. LAATSTE BERICHTEN De staking aan de zinkwitfabriek te Maastricht. Men meldt ons uit Maastricht: Een 60-tal stakers heeft het werk aan de zinkwit,fabriek te Maastricht hervat. Vlagvertoon. De Amerikaansche kruiser ..Raleigh" zal van 20 tot 27 Augustus a.s. een bezoek bren gen aan Amsterdam en ligplaats nemen aan den steiger der TIolland-Amerika-lijn. Het schip meet 8110 ton en heeft een lengte van 169 meter. Door gas gestikt. Uit Arnhem wordt ons. gemeld: Een bewoner van de Tuindwarsstraat, die gisteravond met zijn vrouw het circus Kro- no ging bezoeken, had zijn twee kleine kin deren van 4 jaar en 15 maanden aan zijn 7l-ja-rigo schoonmoeder toevertrouwd. Toen het echtpaar tegen 12 uur thuiskwam, be speurde het dadelijk een sLerkc gaslucht. Men vojid de oude vrouw bewusteloos op den grond liggen, terwijl het jongste kind, dat in dc kinderwagen lag-, gestikt bleek te zijn. Het 4-jarig kind was ongedeerd. De schoonmoeder werd naar het .Stedelijk Zie kenhuis vervoerd. Motor-ongeluk, Te Heiloo heeft hedennacht een ernstig motorongeluk plaats gehad. Een zekere Veltkamp en de Haan kwamen van dc kermis to Heiloo en reden met. een motor rijwiel in de richting Alkmaar. Hel motor rijwiel kwam in botsing met een wielrijder, met het gevolg, dat de motor over den kop sloeg. Beide berijders bleven bewuste loos op den weg liggen. Zij bleken een sche delbreuk en andere verwondingen te IicTj- ben bekomen. Na voorloopig verbonden le zijn, zijn zij naar het St. Elisabet-h-zieken- liuis te Alkmaar overgebracht. Het rijwiel werd1' vernield, de wielrijder kreeg geen /aardig letsel. DE TOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN" De route Over Gibraltar naar de A z o r e n. FRIEDRICHSHAFEN, 2 Aug. (V.D.) Het luchtschip „Graf Zeppelin" is Donder dagavond om 11 uur Kaap de Gata aan den Golf van Almeria gepasseerd op onge veer 200 K.M. Oostelijk van Gibraltar. Men verwacht, dat togen 2 uur hedennacht Gi braltar zou zijn bereikt. Naar verder van boord gemeld wordt} is alles wel aan boord, het weer is prach tig, bijna te warm. De 86 graden warmte zijn zelfs in het luchtschip bemerkbaar. FRIEDRICHSHAFEN, 2 Aug. (V.D.) Uil, Gibraltar is vannacht om twee uur draadloos geseind, dat de „Graf Zeppelin" daar net voorbij gevaren was. Toch een blinde passagiert BERLIJN, 2 Aug. (V.D.) Naar verluidt, bevindt zich aan boord van den „Graf Zeppelin" inderdaad een blinde passagier. Verdere details omtrent de wijze waarop hij aan boord is kunnen komen, zijn tot dusver nog niet bekend. Volgens een nog riet bevestigd telegram zou de verstekeling een Duilscho jongen zijn. Volgens een radiotelcgram van den pa-ssagier Siebol aan dé Associated Press, heeft Dr. Eckenor verklaard, dat de ver stekeling onmiddellijk na de aankomst in Amerika per schip naar Duitschland zal terug gezonden worden, waar hem een strenge straf wacht. De „Bremen" terug van zijn eerste zeereis. BREMERHAVEN, 2 Augustus (V. D.). Onder groote belangstelling van het pu blick is de nieuwe Occaansloomer „Bre- mon" van do Nord-Dcutschc Lloyd te Bre merhaven van zijn eerste Amerika-reis te ruggekeerd. Ondanks het sombere weer bevonden zich togen half zeven vele toeschouwers bij do steigers, die geduldig in den regen bleven wachten. Tegen zeven uur kwam do „Bremen" voor Wcsornumdo in zicht en togen half acht legde het schip onder gejuich der menigte aan de Columbuskade aan, al waar verschillende autoriteiten aanwezig waren om den kapitein lo verwelkomen en to feliciteercn met de behaalde suc cessen. Brand op een Amerikaansch vliegtuig- moederschip. NEW YORK, 2 Aug. (V.D.) Uit Manilla wordt, gemeld, dat aan boord van het Ame rikaansche vliegtuig-moederschip „Ja-son", gelegen in dc baai van Manilla, brand is uitgebroken, waarbij 12 vliegtuigen door het vuur werden vernield. leiden, 2 Aug. Vee. Aanvoer: 457 run deren, 123 kalveren, 117S schapen. Prijzen: 65 stieren f 175—490, .109 kalf- en melk koeien f 200—380, 67 varekoeien f 170265, 181 vette ossen f 280—460, f 0.63—1.05 p. Kg.; 35 graskalveren f3085; 46 vette kalveren f GO—140, f 1.10—1.45 p. Kg.; 77 nuchtere kalveren f 12—19; 428 vette scha pen f3248; 750 wcideschapcn f21—38; GSl magere varkens'f 28—70; 60 "Londen- schc f 0.70—0.71 p. Kg.; 130 zouters f 0.80— 0.81 p. Kg.; 670 biggen f 1629; 3 paarden f 150220; 5 Bokücen cn geiten f39. Runderen: aanvoer flauw, handel matig, prijzen stug; Schapen: handel vlug; Var kens: handel matig. Kaas. Aangevoerd: 116 partijen. Be steed werd voor: le soort Goudsche kaas f4952, 2e soort f 4248; le soort Leid sche kaas f 5151.50, 2c soort f 4250, alles 'p. 50 Kg. Handel voor Goudsche kaas flauw, Leidsche kaas matig. Aau do ►Stadswaag gewogen: 91 partijen, 2846 stuks, 34047 Kg. ter aar, 2 Aug. Veiling „St. Phocas". Bloemkool 4—16 cl., per Stuk; peen 3 et., per bos; tomaten A 7.60, idem C 1.90, per 50 K.G.; kassnijbonnen 2.35, prinse- boonen 2.80—2.85, dubb. s(;im f 1.35 snij- boonen 2.35—2.70, idem A 1.55—2.25, id. slek 6.800.90, per 10 K.G.; augurken fijn 7.50—8, fijnbasterd 3.25—2,85. bas terd 235—2.50, grof 1.15--1.70. komkom mers 0.500.60, stippel f 0.90—0.95, por 25 K.G. /\lKmaar, 2 Aug. Kaas. - Aangevoerd 103 stapels, zijnde 142.000 K.Q. Fabricks- kaas met merle 47, Boerenkaas met merk 50, Fabriekscomniissie met merk 17, Boe- rencomraissie met merk 49. Handel goed. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM! (Niet officieel). Berlijn 59 .44i/2 Londen 12.109/j,. New-York 2.49.52 Parijs 9.77 7/s Brussel 34.091/., Zwitserland 48.01 MilaanUO-IU, Madrid 36 471/Ö Oslo G6.491/Ö Kopenhagen 66.471/Ö Stockholm 66.S4 l'C, Weenen 35.15 Praag 7.30*»/, Boedapest43.50 Prol. 430/0 BEURS0VERZICH1 Van gisteren. Het verloop van zaken was heden van zeer weinig betcckcnis. Dc stemming was over het algemeen prijshoudend. De stem ming in Marg. Unie was verminderd. Na een opening ongeveer o pet. beneden den slotprijs van gisteren liggende werd aldra een opwaartsche richting ingeslagen. De hoogste prijs van gisteren werd evenwel niet. bereikt. Calvc Delft waren nagenoeg geheel onveranderd. Van Berkei's patent bleven goed gevraagd on onder ruime om zetten werd een nieuw avance geboekt, dat evenwel niet in zijn geheel behouden bleef. 'Phil.-aand. maakten verschillende schom melingen inedc. doch sloten meer dan 10 pet. boven vorig slot. AcousLiek lagen be ter in de markt cn konden zich dan ook enkele punten verheffen. Aniems behaalden een nieuw avance. Kunst/.ijde werd iels hoogcr genoteerd, üp «lo Mijuafd. waren Boutons onregelmatig. Na diverse fluctua ties kon het fonds een kleinigheid avanccc- ren. Algcmeene Exploraties prijshoudend. Tabakken neigden eerder iets tut reactie, de koersverschillen 'bleven echter tot enkele procenten beperkt. Rubberaand. bleven op peil. Amsterdam rubbers wisten zelfs een hooger niveau tc bereiken. Suikerwaarden bleven vast. Javascho cultuur stegen tot 412 pet. H. V. A.'s violen na ljoogcrc ope nlag eenige procenten terug. Kon. kon-ten dc lioogc vorige slotprijzen niet meer be dingen, doch handhaafden zich op den middenprijs van gisteren. Amer. fondsen waren vast, speciaal voor staal. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3