SPORT LUCHTVAART KERKNIEUWS ALLERLEI MARKTBERICHTEN en» al. kin nba n Isti BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Gifgas in Berlijnsche straat. grondwerken vr ij gekomen, 'c Berlijn-Wilmersdorf stieten gisteren ciders bij het verrichten van grondwer- een nog uit den oorlogstijd afkom- slagplaats van flesschen met gif- en. Het gas ontsnapte en had zich in minimum van tijd door de geheele tel] at verspreid. e arbeiders en voorbijgangers namen w jet de vlucht. Zij die zich in do nabij- vai de plek hadden bevonden, waar gas uitstroomde, kregen pijn aan de en, terwijl hun gezichtsvermogen slech- werd een zij tevens onpasselijk werden. ]et onderzoek der politie heeft uitgewe- dat tijdens den oorlog 100.000 kleine *er: schen met gifgas op het betreffonde ter- mi( i zijn begraven. Het gas bozit echter doodclijke uitwerking, indien het :.s gedurende korten tijd wordt ingc- jek^mcl. «Tel." str Ontploffing in Duiische fabriek. are n het filiaal van den Vercin für Chemi- aai e Industrie te Mombach heeft gister- u tend op de eerste verdieping van het fa- waj .Jjsgebouw een ernstige ontploffing its gel ad. Drie werklieden, die door de e' nmen en rondvliegende stukken ijzer )in4stig werden gewond, moesten in het zie lmis worden opgenomen, terwijl de an- v<|c arbeiders zich tijdig in veiligheid kon- brengen. De brandweer moest er zich beperken de aangrenzende gebouwen r'5r en het overslaan der vlammen te be- ermen, daar zij door de herhaalde ont gingen niet tot den vuurhaard kon rdringen. Het uit drie. verdiepingen be- or< mde gebouw brandde geheel uit. wee dooden bij voetbalwedstrijden in Oostenrijk. iij een voetbalwedstrijd te GanscrndorE te plotseling de voorwaarts Fülls-ack, van Vi elftal der postbeambten uit Weenen, he het veld in elkaar. Hij werd weggedra- doeh kon, schijnbaar geheel hersteld, igc minuten later het veld weór betre- ljjji. Maar nauwelijks had hij eenige we enblikken ge-speeld, of hij viel opnieuw eij ïv.Hij werd naar het ziekenhuis ge- ,cht, doch overleed reeds onderweg, 'ijdens een voetbalwedstrijd in de voor- j cl Moeding scheurde een speler van de 3 „Sparta 12" bij een botsing mot een enstander een nier, ten gevolge*1 waar hij nog denzelfden avond bezweek. De Undine gezonken. )e passagiersboot Undine, van de Köln Kisseldorfer reederij, is Zondagmorgen den Rijn gezonken. Het schip was den rgaanden nacht in het Bingerloch aan grond geloopen en lek gestooten. De 200 sagiers konden het schip tijdig verla- t er wijl de soheepsinstrumenten en de ittingen van de bemanning zijn gebor- Het schip was reeds vrij oud en voer ert ongeveer 37 jaar op den Rijn. Tv/ee Slovaaksche dorpen afgebrand. inderen hadden met vuur gespeeld...'. 'wee dorpen in Slovakije zijn door brand ïeel verwoest. Een schuur, waarbij kin met vuur hadden gespeeld, vatte an in; een felle wind wakkerde het vuur snel aan, dat beide dicht bij elkaar gc- ren dorpen in een oogwenk in brand ston- Meer dan tweehonderd huizen zijn asch gelegd. De schade wordt op mil- 'ol enen getaxeerd. ra; uil n. Dorpsbrand in Mecklenburg. Zaterdagnacht is het dorp Gaegelow tus- en Wismar en Klütz door een brand Jotendcels vernield. Van de 26 huizen n< ven er slechts tien gespaard. De schade rdt geschat op 300.000 mark. cl AARDBEViNGSRAMP IN ECUADOR Verscheidene dorpen vernield. ctiviteit van den v.ulk? Cotopaxi? Uit Guyaquil wordt gemeldUit de puin- c open van het door de aardbeving ver- 1de stadje Moyurgo zijn tot dusver 12 111 een geborgen. Men vreest, dat ook te ïejo personen om het leven zijn gekomen allerijl begeven zich arbeiders voor het ruimen van de puinhoopen naar deze tats, in weerwil van de groote schade, Ike aan wegen en bruggen is toege- achfc. Verscheiden dorpen in het Tarn- ei llo-district zijn vernield, terwijl de ste il Tambillo, Machachi, Cotopaxi en Las- zwaar heben geleden. De bodem ver- ont spleten, die 70 Meter lang en 4 M. re ep zijn. Men gelooft, dat de aardbeving verband staat met nieuwe activiteit van sn vulkaan Cotopaxi. Noodweer in Joego-Slavië. Naar uit Lioublana gemeld wordt, seft boven de omgeving aldaar in den 'oht op Zondag een hevig noodweer ge- »ed, evenals boven de streek van Mari- ïz. Telegraaf- en telefoonverbindingen ierden verbroken, branden braken op ver killende plaatsen uit. In het plaatsje Vi- ignegore sloeg het vuur zoo hoog en he- o ig op, dat het in Lioublana zichtbaar was. 'e aangerichte schade is aanzienlijk. De moorden-statistiek. Te Maagdenburg heeft gisteren een 34- nge koopman na een twist zijn schoon moeder door revolverschoten gedood en '.in schoonvader en zijü vrouw ernstig ge- fond. Daarop nam hij de vlucht. Men ver wedt, dat hij naar Berlijn de wijk heeft iCnomen. Het politie-rapport meldt, dat Zondag e eenen 5 zelfmoorden en 6 pogingen laartoe hebben plaats gehad. Ned. Oost-Indië Aanslag van een koelie op een assistent. Slachtoffer aan het hoofd gewond. Aneta seint uit Medan: Een Javaanschc koelie heeft op de onderneming „Andolina" van de Serdang Cultuur Mij. den assistent H. J. M. Schuier aangevallen en hem een slag met een tjangkol op het hoofd toege bracht. De heer Schuier kreeg een groote wonde aan het achterhoofd. Zijn toestand is goed. De tjangkol gleed langs den helm af, waardoor een schedelbreuk voorkomdn werd. Aanleiding tot den aanslag is een aanmerking, die gemaakt werd wegens slecht werken en het niet opvolgen* van gegeven orders. VOETBAL. DIOC. HAARLEMSCHE BOND. R. K. Sportvereeniging A.V.V. Voor de seriewedstrijden op Zondag 28 Juli speelde allereerst voor de Jun.-afd. A.V.V. IV tegen L. en Sn. V. Beide •ploegen zijn even sterk en het duurt dan ook lang, alvorens er gedoelpunt wordt. Even voor rust weet L. en Sn. op fortuin lijke wijze met behulp van een der A.V.V.- backs het le doelpunt te maken. Rust 10 voor L. en Sn. Na de rust een mooi vlug spel, doch bij A.V.V. wil het niet vlotten en L. en Sn. maakt'er spoedig 20 van. Ongeveer 10 minuten voor het einde weet de A.V.V. midvoor mooi te doelpunten. 2—1. L. en Sn. pakt dan nog even goed aan en maakt er dan voor alle zekerheid 31 van, waar mede het einde kwam. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Om 2.15 uur speelden S.N.A. IP.F.C. II om den 3en prijs ir. de 2e afd. Beide ploe gen tellen invallers. Het spel gaat aan vankelijk gelijk op, langzamerhand komt S.N.A. iets in de meerderheid en zij weten voor rust 2 maal te doelpunten. Na de rust is P.F.O. het meest in den aanval en zij weten spoedig gelijk te maken, 22, welken stand tot het einde ongewijzigd blijft. In de verlenging weet S.N.A. uit een penalty het 3e doelpunt te maken en daarmede beslag te leggen op den 3en prijs. Het 3e elftal van A.V.V. speelde voor de Wilhelmhs-serie tegen R.I.A. III. De strijd gaat langen tijd gelijk op. De A.V. V.-ers, die een goeden wedstrijd speelden, komen echter in de meerderheid en zijn niet meer van de R.I.A.-'helft te houden, doch succes blijft uit; even voor de rust weet eindelijk de linksbuiten van A.V.V. te doelpunten 10. Na de rust is A.V.V. voortdurend in cle meerderhoid, doch vrouwe Fortuna is niet met hen. R.I.A. daarentegen weet even voor het einde bij een doorbraak ge lijk te maken. In de verlenging weet we derom de linksbuiten het winnende doel punt voor A.V.V. te maken, waardoor A.V.V. in het bezit kwam van den 3en prijs. Het 2e elftal van A.V.V. speelde een vriendschappelijkcn wedstrijd tegen A.S.C. I te Zoeterwoude. Bij A.V.V. vlotte het voor de rust niet best, waarvan A.S.C. dankbaar profiteerde en de stand tot 52 in hun voordeel wist te brengen. Na de rust heeft A.V.V. haar opstel ling gewijzigd, wat een verbetering blijkt; spoedig weten zij den achterstand in te halen, waarna beide elftallen elk nog eens wisten te doelpunten, zoodat 'het einde komt met een gelijken stand, 6—6. Het was een zeer prettige en in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd. R.K.S.V. D.O.S. J.l. Zondag speelde D.O.S. II tegen de Alphenaars cn wist in een vlot gespeel den wedstrijd een 31-overwinning te be halen. In dezen wedstrijd, waarin D.O.S. sterk in de meerderheid was, werd van beide kanten zeer taktisch gespeld en de overwinning was door het vlugge spel van D.O.S. ten volle verdiend. Scheidsrechter Bosman leidde naar genoegen. Hierna had een gecostumeerde wedstrijd plaats van de hecren van Liefdewerk „Oud Papier" tegen D.O.S. -lil. Om dezen wed strijd werd door spelers en publiek onbe daarlijk gelachen. Er waren 2 oude vrou wen, met kanten muts op, die „mooi kop- werk" leverden, verder een Boerenbackstel, als keeper een politie-agent, een kok, een clown, een smicl en een reclame-pop. De .geco.stumeerden wisten driemaal het D.O.S. doel te doorboren., waartegen D.O.S. III evenveel doelpunten fabriceerde. CRICKET. Hef Nederlandsche Cricket-elftal samengesteld. Het Nederlandsch cricket-elftal, dat op 10 en 11 Augustus te Haarlem zal moeten spelen tegen de Free Foresters is als volgt samengesteld: A. M. J. de Beus (aanvoer der), jhr. W. van den Bosch, ir. G. Gouw- meester, W. Glerum, ir. E. Neucrberg. F. J. W. Rincker, L. J. Soddcrland, M. Jan sen, mr. H. van Manen, R. Vis en nir. J. J. Korleman. ZWEMMEN. Hollandsche zwemmers te Nice. Goede successen. De uitslagen van de te Nice gehouden zwemwedstrijden zijn: 100 M. scholslag voor dames: 1. mej; Huybers (Holland) in 1 min 28 sec.; 2. mej. Calvino3. mej. Smekal. 100 M. vrije slag: 1. Van Essen (Hol land) in 1 min. 7 sec. 100 M. rugzwemmen: 1. De Haas (Hol land), in 1 min. 16.4 sec. (nieuw Ned. re cord); 2. Leporatti, l min. 24 sec. 100 M. vrije slag met voorgift voor da mes: 1. mej. Maillet, in 1 min. 13 sec.; 2. mej. Vallauris; 3. mej. Bcrmond; 4. mej. Braun (Holland) in 1 min. 23 sec. *200 M. vrije slag: 1. Costoli, in 2 min. 26.2 sec.; 2. De Haas, in 2.37. 100 M. schoolslag: l. Leporatti, in 1 min. 26 sec.2. Koo (Holland) in 1 min. 28.4 sec.; 3. Bayle 1 min. 31 s.4. Van den Grient (Holland) in 1 m. 33 sec. Estafette 3 X 50M.: l. Amsterdam in 1 min. 56 sec., 2. Nico. Estafette 5 X 50 M. 1. Nice, in 2 min. 20 sec,2. Amsterdam, 2 min. 30 sec. Een demonstratie op de 100 M. vrije slag van mej. Bra un. had veel succes. Zij zwom dezen afstand in 1 min. 17 sec. Een waterpolowedstrijd tusschen Am sterdam en de Cercle Nageurs Nice werd met 43 door de Hollanders gewonnen. WIELRENNEN. De wereldkampioenschappen. Naar gemeld wordt zullen de volgende landen bij de wereldkampioenschappen ver tegenwoordigd zijn: België, Tsjecho-Slo- wakijo, Polen. Frankrijk, Luxemburg, De nemarken, Noorwegen, Engeland, Italië, Duitschland, Zwitserland, Oostenrijk, Hon garije, Spanje en Zweden. De Zwitsersche bond heeft aan den weg- wedsctrijd een z.g. landenwedstrijd ver bonden. In verband met de vrij talrijke inschrij vingen voor het kampioenschap met mo- torgangmaking wijzen wij op de omstan digheid dat er meer 5 stayers tegelijk star ten kunnen op de verlikon-baan. Reeds staat vast dat het aantal in schrijvingen grooter dan 10 is, want Frankrijk, Duitschland, Nederland, België en Zwitserland zenden elk reeds 2 stayers. Er zijn dus drie series noodig, waarbij in geen der series landgenooten tezamen gebracht worden. Van de series worden do drie winnaars in den eindstrijd geplaatst met tweede aankomenden die den besten tijd maakten. Voor het geval er enkele stayers af zouden vallen en er met 2 se ries van 5 volstaan zou kunnen worden, zullen de nos. 1 en 2 van elke serie gc- 'plaatst worden benevens de snelste derde. De tocht van dc Graf Zeppelin naar Amerika. Naar verluidt zal de Graf Zeppelin in den nacht van 31 Juli op 1 Augustus opstij gen voor haar tocht naar Amerika. Het staat thans vast dat 21 passagiers aan dezen tocht deelnemen. Dr. Eckener toonde zich bijzonder voldaan over het werken der motoren. De laatste proefvlucht. Zondag heeft het luchtschip zijn laatste proefvlucht gehouden. Het was 's ochtends om 7 uur 34 opgestegen. Aan boord bevon den zich. behalve de bemanning nog 27 gasten. Om 8 uur 50 zweefde het luchtschip bo ven Stuttgart terwijl het om 9 uur 30 over Karlsruhe vloog, waar het in de richting van de Palz verder vloog. Om 11 uur 45 kruiste hel luchtschip boven Trier en zette zijn tocht in de richting van het Moezeldal voort. Ivort voor één uur werd het boven Koblenz waargenomen. Zondagavond om half zeven verscheen het luchtschip weer boven Friedrichshafcn en trok in een groote lus over de stad. Om 7 uur 17 is het vlot geland. De belangstelling voor de reis van de „Graf Zeppelin" zal zeker niet verminderon door de pogingen, welke een Amcrikaansch echtpaar in het werk stelt, om nog tijdig aan boord van de Zeppelin te komen. Het betreft liier den Amerikaanschen millionnair Harry Hearst en zijn vrouw Mary. Mevr. Hearst behoorde reeds tot de passagiers, die de reis naar Amerika, wel ke wegens het defect aan de motoren werd afgebroken, heeft meegemaakt. Zij deed deze reis tegen den wil van haar echtge noot, wat niet belette, dat zij nadrukkelijk de eerste boeking voor de reis naar Ame rika handhaafde en bovendien ook een tweede plaats in haar kajuit voor haar man liet reservceren, die intusschen zijn aan vankelijk verzet tegen een luchtreis over den Oceaan had laten varen. Het paar bevindt zich op het oogenblik in sovjet-Rusland, waar het deel uitmaakt vaai de Amerikaanschc delegatie, welke op het oogenblik een studiereis door sovjet- Rusland maakt. Alles wordt thans in het werk gesteld, om tijdig de „Graf Zeppelin" te bereiken. Terstond nadat een telegram van de di rectie der Zeppelin-werf was ontvangen, dat het vertrek in de vroege ochtenduren, van den eersten Augustus zal plaats heb ben, heeft het echtpaar de noodige maatre gelen getroffen om met alle mogelijko ver keersmiddelen, zooals auto, spoor en vlieg tuig.Moskou zoo tijdig te bereiken, dat het uiterlijk met het Dinsdagmorgen half acht uit Moskou vertrekkende vliegtuig naar Ko ningsbergen kan vertrekken, van waar de reis dan verder gaat naar Berlijn, waar het vliegtuig van de Deutsche Lufthanse Dins dagavond ora 10 uur zal aankomen. Indien zij geen aansluiting missen, willen zij dan Woensdagmorgen per extra vliegtuig van Berlijn naar Friedrichshafen gaan, waar zij Woensdagmiddag kunnen aankomen. Algemeen is men thans gespannen of deze dolle jacht van het Amerikaansche echt paar ook succes zal hebben, te meer daar volgens de laatste berichten het vertrek van de Zeppelin nog vervroegd is en thans reeds Woensdag zal plaats hebben. De vracht wordt reeds aan boord van het luchtschip gebracht. Deze weegt 30 cente naars. O.a. zal ook de buste van den over leden Oceaan-vlieger von Huenefeld wor den meegenomen, welke aan de stad New- York zal worden aangeboden. Het vliegen met Dieselmotoren. Zondagochtend is te Dessau opnieuw een Junkersvliegtuig met een Dieselmotor op gestegen. De tocht is, naar Wolff meldt, een groot succes geweest, want het toestel is niet minder dan 10 uur in de lucht ge bleven en daarna vlot geland. De bestuur der was de bekende vlieger Riszties. Vliegongevallen. In de buurt van Londen zijn gisteren twee kleine vliegtuigen in de lucht met el kaar in botsing gekomen. De drie inzitten den werden gedood. Volgens een bericht uit New-York is een Amerikaansch vliegtuig dat ook een aan val op het duurrecord deed, neergestort, nadat het 15-1 uur in do lucht was geweest. Het ongeluk geschiedde toeh het vliegtuig benzine uit een ander vliegtuig zou bijvul len. Van do twee bestuurders werd dc ecne gedood, de ander ernstig gewond. Pater A. B. H. Gielen S. J. Naar we vernemen is de toestand van den zeereerw. pater A. B. H. Gielen S.J., oud-hoofdredacteur van „Boekenschouw", die voor gezondheid in Nijmegen verblijft, zeer ernstig. Uit voorzorg zijn hem dc laat ste H. H. Sacramenten toegediend. Gisteravond was er in zijn toestand nog geen gunstige wending gekomen. Pastoor C. M. Wouterlood. De toestand van den Zeereerw. heer C'. M. Wouterlood, pastoor van de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad te Be verwijk, die lijdend was aan longontsteking en uit voorzorg van do laatste H.H. Sacra menten werd voorzien, baart thans geen zorg meer. Z.Ecrw. is thans langzaam her stellend. „Msbd." Het werk van Moeder Kevin. Door Paus en Koning beloond. Moeder Kevin, overste dor zusters van Mill-Hill, is onlangs door den H. Vader ge decoreerd wegens haar machtig missie werk. Deze dappero vrouw kwam in 1913 in Oeganda, bouwde ccn huis tc Nsambya, Kampala en liet dit volgen door scholen en ziekenhuizen. Haar werk werd beroemd door heel Oeganda- en de Engelsche koning liet dc zuster in 1919 dccorecrcn. In 1923 stichtte moeder Kevin de eerste gemeenschap voor inlandsche zusters; er zijn er nu reeds 70 en een noviciaat werd gebouwd te Nkokonjerin. Moeder Kevins laatste werk was de stichting van oen noviciaat voor missie zusters in Yorkshire. Een merkwaardig verdedigingsmiddel. Er bestaat een soort kevers, die een eigenaardig middel ter verdediging bezit ten, wanneer zij mccnen in gevaar te zijn. Het zijn de z.g. bombardeerkevers (Bra- chinus) die uitsluitend in de tropische lan den voorkomen, maar waarvan ook enkele zeer kleine soorten in onze streken aange troffen worden. De verdediging geschiedt als volgt: De kevers bezitten een klier die een stikstof en salpeterhoudend zuur af scheidt. Zoodra nu een vijandelijk dier in de nabijheid komt, begint deze klier te werken en zoodra de afgescheiden stof fen met de lucht in aanraking komen ont ploffen deze met een knal, waarbij tegelij kertijd een blauwachtige of witte damp ontstaat, die in het donker fosforisccrt. Het geluid dat dc explosie maakt is reeds duidelijk te hooreu bij onze soorten, die toch maar een afmeting hebben van eenige milimeters! Maar volgens do verkla ring van Prochnow zou do knal bij de tro pische bombardeerkevers gelijk staan met het geluid dat de explosie van een vinger hoed vol kruit maakt. De explosies vor men een uiterst geschikt verdedigingsmid del, vooi'al omdat de nevelachtige lucht die er door veroorzaakt wordt een pijnlijke prikkel in de huid veroorzaakt, zoodra ze er mee in aanraking komt. Het land met één werkelooze. Het gelukkigste land van heel Europa is zonder twijfel het vorstendom Lichten- stein, de eenige monarchie van Middel- Europa, die zich tijdens cn na de revolutie jaren heeft weten te handhaven. Men kan in zes uren van het eene einde van het land naar het andere marchccren en onderweg nog een potje bier drinken in do hoofdstad" Vaduz. De sneltrein Wee nenParijs heeft maar 12 minuten voor deze reis noodig ma.ar het bezit toch dit voorrecht., dat al' zijne inwoners gelukkig en zonder zorgen zijn. In het verslag van 1928 staat oen bedrag van 80 francs geno teerd als uitkecring van den eenigen werk- looze, die eenige weken zonder verdiensto was. De gewone jaarlijkscho inkomsten van den Staat bedroegen 625000 francs terwijl de uitgaven 553.000 francs beliepen. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. SOEMBA (thuisr.) pass. 29 Juli Perim. P. C. HOOFT arr. 28 Juli van Batavia te Amsterdam. ROEPAT, arr. 28 Juli van Bremen to Amsterdam. SEMBILAN, arr. 30 Juli van Java te Amsterdam. KONINGIN DER NEDERLANDEN, (thuisr.) arr. 29 Juli te Suez. KARIMSTA (uitr.) arr. 28 Juli to Genua. MANOERAN (thuisr.) arr. 27 Juli te Triëst. ROTTERDAMSCHE LL0YD. INDRAPOERA (thuisr.) vertr. 28 Juli v. Tanger. PATRIA (uitr.) pass. 27 Juli Perim. TJERIMAI arr. 28 Juli van Rotterdam te Batavia. GAROET (thuisr.) vertr. 27 Juli van Marseille. KEDOE (thuisr.) vertr. 28 Juli van Port. Said. SCHOUWEN (uitr.) vertr. 28 v. Suez. HOLLAND-AFRIKA LIJN. HELDER vertr. 2S Juli van Amslerdam naar West-Afrika. DRECHTSTROOM (uitr.) arr. 26 Juli te Dakar. XIJKERK (uitr.) vertr. 27 Juli van Kaapstad. HOLLAND-AUSTRALIë LIJN. AAGTEKERK, van Immingham, pass. 2S Juli Burn-Point. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. GEMA, arr. 2S Juli van Hamburg te Antwerpen. ZOSMA (thuisr.) arr. 28 Juli te Genua. OUDERKERK (thuisr.) arr. 26 Juli te Tsingtao. HOLLAND—BRITSCH-INDIë-LIJN BOVENKERK, arr. 27 Juli van Ham burg tc Antwerpen. SCHIEKERK (thuisr.) pass. 27 Juli Pan- tellaria. KON. HOLL. LLOYD. RIJNLAND (uitr.) pass. 28 Juli Vlissïn- gen van Antwerpen. DRECHTERLAND (thuisr.) vertr. 27 Juli van Victoria. EEMLAND (uitr.) vertr. 28 Juli van Baliia. KENXEMERLAND (thuisr.) pass. 28 Juli Finisterre. AMSTELLAND arr. 29 Juli van Ham burg Le Amsterdam. GELRIA, arr. 29 Juli te Amsterdam. FLANDRIA en ZAANLAND arr. 28 Juli te Amsterdam. JAVA—NEW Y0RK-LIJN. DJAMBI arr. 28 Juli van New York to Belawan. JAVA—BENGALEN LIJN. BALI arr. 27 Juli van Calcutta te Ran goon. JAVA—PACIFIC LIJN. KERTOSONO, vertr. 26 Juli van Los Angelos naar Java. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. STENTOR, arr. 26 Juli van Amsterdam te Sabang. EURYADES, vertr. 28 Juli van Amster dam naar Java. TER AAR, 29 Juli. Veiling „Tuinders- belang". Snijbooncn f 22.50, Stok f 0.35 0.70; Prinsessebooncn f2.70—3; Bloemkool 1520 ct., fijn f 7.70, fijnbasterd f 4.30, basterd f 1.952.25, grof f 1.251.75; Ken nels 65 ct.; Komkommers 10 ct. BOSKOOP, 29 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 31 37 cent, Golden Ophelia 3738 cent. Mar cel Rouycd 86 c(., Hadley 0.711.27, Cl. Pernet 1.48, Columbia 4360 cent, But terfly 3658 cent, Mac Keiler 1.161.36, Bouchc 61 cent, Rosalandia 3258 cent, Polyantharozen 3251 cent, Diversen per bos: Dahlia's gr. bl. 0.821.Gladiolen 31—40 cent, anjers 3138 cent, asparc.\us 3340 cent, Clematis Durandi 2131 cent, Lilium tigrinum 13—21 cent per tak. WOERDEN, 29 Juli. Veiling „W. cn 0." roodc bessen 15.522 cent, zwarte bessen 1516 cent, kruisbessen 8.512 cent, fram bozen 3135 cent, morellen 17 cent alles per pond; dubb. stamboonen 1518 cent, princessebooncn 2223 cent, wagenaars 79 cent, snijboonen 22 cent, pronkers 10.5 12 cent, groote boonen 1.53.5 cent, dop erwten 710 cent, koninkjes 7.5 cent on aardappelen 4 cent per Kg.; bloemkool 1 12 cent per stuk. ALPHEN a. d. RIJN, 29 Juli. Groenten- veiling. Per 100 Kg.: tuinboonen 1.00 4.40. "heerenboonen f 2026, snijboonen f 2325, postelein 5.006.30, aardappe len f 4.004.70; Per 100 bos: peen 7. Per 100 stuks: kropsla 1.802.80, blocm- kool II 7.0010.Per 100 pond: roode bessen f 13—15. ZOETERWOUDE, 30 Juli. Veiling „Ik leer nog". Aantal oicren 1249. Kipeicrcn f 5.907, eendeneieren f 5.906.10, por 100. Kippen f 0.651.05, hanen f 0.191.05, een den f 0.70, duiven f 0.15, konijnen f 0.591. VEUR, 29 Juli. Groenten. Eng. komkom mers le srt. f7.50, 2e srt. f4.90, 3e srt. f2.10, wankl. f2, stek f 0.15Gele kom kommers le srt. f 6.90, 2e srt. f 4.60, 3c srt. f2.80, stek f0.15; Kropsla le srt. f2.80, 2e srt. f 1Bloemkool le srt. f 28.80, 2e srt. f 11.30, uitschot f7; Tomaten (mid.) f5.90, gr. ronde f5, 2c srt. f4.80, 3e srt. f 1.90, bonken f3, rijp f6; Andijvie f 2.S0; Spinazie f7.50; Peen f 1.90; Rabarber f5; Postelein f 6.10; Snijboonen f 25; Spercie- boonen f 23. LOOSDUINEN, 29 Juli. Groenten. Bloemkool lc srt. f'17—37, 2e ërt. f320; Rijen komkommers le srt. f4.708.60, 2e srt. f 1.605.50: Gele komkommers le srt. f6.107.10; Witte komkommers lc srt. f3.105.90; Perziken le srt. f 1525 per 100 stuks; Meloenen f 0.280.48 per stuk; Stamprinsessen f 1720 per 100 Kg.To maten A f4.50—5.90, B f3.90—4.70, C f 4.90 5.80, CC' f 1.403, bonken f 1.502.70 per 50 Kg.; Druiven f 0.881.16 per Kg.; Peen f3.30—7.70 per 100 bos. KATWIJK a.d. RIJN, 29 Juli. Groenten. Due of York f 1.101.40, idem drielingen f 0.60—0.70, Eerstelingen f 1.101.20, i<ieiu drielingen f 0.600.70, per kist van 25 Kg.; Peen f 8.5012.10 por 100 bos. Aanvoer: ilO kist groote aardappelen, 40 kist drie lingen, 1900 bos peen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7