UIT DE RIJNSTREEK GEMENGDE BERICHTEN ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Woningbouw. Electrificatie van de Noordkade. Schoeiin gen. De Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag te 2 uur. Voorzitter de •burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Mede aanwezig W. A. Harteveld, secr. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onver anderd vastgesteld. Aan de orde de agen da: 1. Vaststelling gemeenterekening voor het dienstjaar 1928. De rekening sluit in ontvangst met ƒ187.865.91 en in uitgaaf met ƒ126.041.98, zoodat het batige saldo bedraagt 25.823.93. De voorz. stelt de re kening in handen van de oommissie ter onderzoek en spr. stelt het op hoogen prijs indien deze zoo spoedig mogelijk door de commissie wordt onderzocht, opdat do re kening tijdig aan Gedeputeerde Stalen ter vaststelling kan worden aangeboden. Tot lid van dc commissie tot nazien van dc gemeenterekening en van de gemccntebe- grooting voor 1930, wegens periodieke af treding van den heer C. Horsman wordt na gehouden stemming gekozen de heer C. Bontje, die de benoeming aanneemt. Aan de orde is thans een voorstel van B. en W. om aan de Woningbouwvereeniging „Alke made" een voorschot te verstrekken voor den bouw van 12 arbeiderswoningen aan den Langeweg te Roelofarendsveen, onder voorbehoud, dat door- hel Rijk aan de ge meente een gelijk bedrag aan voorschot wordt verstrekt. De voorz. leest het inge komen verzoek van genoemde woningbouw vereeniging voor met het daarop door B. en W. uitgebracht prae-advies. Door den secretaris wordt voorlezing gedaan van de voorwaarden, waaronder het voorsohot zal worden verleend. Bijna alle voorwaar den zijn op wettelijke gronden gebaseerd, alleen hebben B. en W. gemeend onder de voorwaarden uitdrukkelijk te moeten ver melden dat het den huurders verboden is eenige winkelnering in deze woningen uit te oefenen, omdat de woningen zich daar toe iet leenen, terwijl B. en W. op deze voorwaarde nauwlettend zullen toezien. De heer Rictbrock vraagt of deze bepaling ook van toepassing is voor den. huurder die met eigen negotie langs den weg loopt. Dc voorz. antwoordt ontkennend. De be paling slaat alleen op het hebben van winkel in de woning. De heer de Vette heeft de exploitatierekening en het bestek gelezen. In het bestek vond spr. geen 'be paling omtrent liet maken van een schoeiing langs de huizen, terwijl het ba tige saldo slechts 1.06 bedraagt. Voorts acht spr. den post voor huurderving te laag, benevens den post voor assurantie. De voorzitter merkt op dat de gemeente op zich neemt het maken van de schoeiing, daar het pad voor de woningen publieke wg wordt. De overige uitgaven zijn zeer juist geraair^l, terwijl het nog best kan wezen, dat de woningen beneden de be grooting worden gebouv^l. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en AV. aangenomen. In gekomen zijn nog een drietal reclames in liet schoolgeld, welke overeenkomstig het voorstel van B. en W. worden afgehan deld. Tot de ingekomen stukken behoor den o-m. een afschrift van het K. B. van 10 Juli 1929 waarbij de beroepschriften in gesteld tegen het besluit van den Raad d.d 15 December 1927 houdende gesloten ver klaring van den weg door Roelofarends veen voor motorrijtuigen met een totaal gewicht van 2800 K.G. ongegrond zijn ver klaard. Voorts een verzoek van liet R.-K. school bestuur van Rijpwetering om beschikbaar stelling van een bedrag ad ƒ44 voor aan schaffing van twee nieuwe schoolbanken wegens toename van het aantal leerlingen. Z.h.s. wordt het gevraagde bedrag beschik baar gesteld. Ook nog een adres van J. C. van der Geest, caféhouder te Roelofarends veen, om een vergoeding te ontvangen voor het gebruik dat particuliere van zijn erf maken, door daarop met hun auto's te koeren, tijdens de verbouwing van de brug aan den Noordhoek. B. en W. stelle-n voor om dit adres voor kennisgeving aan te ne men. De voorzitter deelt mede. dat op het erf van v. d. Geest tijdens de verbouwing van de brug geen meerdere auto's hebben gekeerd dan voorheen plaats vond. Boven dien heeft de gemeente aan andere inge zetenen geen gelden voor het gebruik van hun erf betaald. Wel werd door de ge meente het erf van v. d. Geest geregeld opgeknapt, terwijl niet vergeten mag wor den, dat op zijn erf een garage is, waarin een drietal auto's zijn opgeborgen. Na cenige discussie wordt hel adres voor ken nisgeving aangenomen. De rekening en verantwording over het jaar 1928 van het bestuur der Gemeene armen van Rijpwe tering sluitende met een 'batig saldo van 1814.49, wordt z.h.6, goedgekeurd. Ook de rekening van het algemeen burgerlijk armbestuur van de Vrije en Lage Boek horst onder Oud-Ade wordt eveneens z. h. s. goodgekeurd, sluitende met een ba tig saldo van 350.51. Vervolgens deelt de voorz. nog mede, dat het aantal zielen de 6000 dicht genaderd is. Momenteel be draagt liet aantal inwoners 5990. Spr. vraagt of de raad er iets voor gevoelt aan den 6000sten inwoner een blijk van be langstelling te geven b.v. in den vorm van een zeker bedrag op een spaarbankboek je. Besloten wordt aan den 6000sten in woner, die ingeschreven zal worden in de registers van geboorten van don Burger lijken Stand een spaarbankboekje te ver strekken met een bedrag ad 50 met dien verstande dat het bedrag eerst zal mo gen worden opgevraagd bij het bereiken van den 21-jarigen leeftijd. Rondvraag. De heer de Koning bespreekt, de wensche- lijklieid tot clcctrificafcie van een gedeel te van de Noórdkadc te Roelofarendsveen. De voorzitter antwoordt dat hij hierover reeds eenige weken in onderhandeling is met de Lichtfabrieken te Leiden. Verder wijst, de heer de Koning op den Voorweg te Nieuwe-Wetering, in welk gedeelte zich leelijke gaten bevinden. De voorzitter zegt herstelling toe. De heer Bontje bespreekt eveneens den Voorweg te Nieuwe-Wetering. De weg is verschillende plaatsen weggezakt, zoo dat het noodig is materiaal op dien weg te brengen. Do voorz. zegt eveneens her stelling toe. De heer Rotteveel wijst op den weg te Oude-Wetering nabij het tuin land van den heer Penning de Vries. Deze weg is wel breeder geworden, doch nog niet voor het gebruik geschikt. De voorz. zegt dat met de verbreeding zal worden begonnen, zoodat, de wijziging van de be grooting is goedgekeurd. Dc heer de Vette wenscht niet langer dc steencn voor de ge meente op te rapen, die de jeugd op den weg gooit. Spr. vraagt wanneer de straal ter plaatse wordt gelegd. De voorzitter merkt den heer de Vette op, dal hij van do gemeente geen opdracht heeft gekre gen om dc steencn op te rapen. Dc straat zal evenwel gelogd worden, zoodra er tijd voor is. Alles kan niet tegelijk. Vele wer ken die meer haast hebben dienen eerst afgehandeld te worden. Verder wijst de heer de Vette op de schoeiing nabij het perceel van Warmerdam. Herstelling is noodig. De voorz. zegt dat ook deze zaak in orde komt. De heer Rietbroek zegt dat het zijn ver wondering heeft gewekt, dat de schoeiing nabij v. d. Zwet niet doorgetrokken is. Wel heeft de aannemer op den gemeentetuin een betonschoeiing gemaakt, hoewel hij er in de commissievergadering op heeft ge wezen eerst een strook grond van den tuin af te steken, opdat nuen elkaar des te ge makkelijker kan .passecren. Nu kan de vaart niet meer verbreed worden. De voorz. merkt op dat de vaart ter plaatse behoorlijk breed is n.l. 5 Meter. Omdat de oprit nabij dc brug 20 c.M. lager werd kon de schoeiing met S Meter worden in gekort. Bovendien kon de heistelling in verband met de telefoondraden ter plaat se niet verder heien. In overleg met den heer Koets is deze regeling toe getroffen. De heer Heemskerk informeert hoe het staat met de overname van den weg door de provincie. Dc voorz. antwoordt dat de provincie nog steeds op de gemeente Lei den zit te wachten. Hierna sluiting. HILLEG0M. Santosbloempjc. Zondag werd alhier de jaarlijksche Bloempjesdag gehouden voor Santos (Steun Aan Noodlijdende Tuberculeuse Onvermogende Standgenoo- ten), instelling van „De Hanze". De op brengst beliep f 213. Dit is bijna f 100 hooger dan vorig jaar. Een woord van dank brengen we gaarne aan de ijverige verkoopstertjes. L1SSE. Personalia. Voor het examen Nuttige Handwerken is geslaagd mej. W. J. M. v. d. Eerden. Bekroningen. Onze R. K. Harmonie- vereeniging „Adolf Kolping" behaalde Zondag jl. op het concours te Heemstede in de 2e afdeeling Harmonie den 2en prijs met 236 punten. Het minimum aantal pun ten bedroeg 225. De plaatselijke Harmonie „Trouw moet BI ij eken" behaalde in dezelfde afdeeling een 3en prijs met 201 punten, terwijl zij in den marschwedstrijd een lsten prijs wist te behalen. „Adolf Kolping" speelde onder leiding van den heer G. Dik en Trouw moet Blijc- ken onder leiding van den heer G. Ver- heij, beiden te Leiden. SASSENHEIM. Bloempjesverkoop. Zondag jl. werd ten bate voor den R. K. Kraamverpleging een bloerapjesdag gehouden, welke 124 op bracht. Aan de ijverige verkoopsters voor zeker een woord van dank! Schadepost. Gisteren is van een woonwagen, staande aan den Warmonder- dam op onbekende wijze een paard te wa ter geraakt en verdronken. Vermoed wordt dat het dier bij het drinken is uitgegleden. Voor zulke menschen een groote schade post. WASSENAAR. Rond Huize „De Paauw". Met de vernieuwing van het wegdek voor het ge meentehuis is bereids een aanvang ge maakt. Moge dc verbetering van de rest van het Raad'huislaan spoedig volgen. Personalia. Tot meteropnemer incas seerder bij dc bedrijven is benoemd de heer F. van der Mark alhier. Geboren: Anthonie, z. van A. Colijn en N. A. Bergman. Johannes Maria, z. van J. A. Snelderwaard en M. A. AVens- veen. Antonius Wilhelmus, z. van J. P. Schroder on M. T. Gottenbos. Johannes Leonardus, z. van J. Lubbe en M. H. van Dijk. Ondertrouwd: G. P. Ivoops en H. Swagerman P. A. Peters en J. Vogelaar F. van der Mark en J. M. Petiet P. Sevenhoven en P. A. van Eijk W. C. Goris en E. J. Voet-s. Overleden: K. Fichtner, vr. 85 J., ongeh. J. Roesinkj m. 62 j. W. van Rhijn, vr. 6*2 j. ZO ETER WO IJ DE. Personalia. Aroor het examen Nuttige Handwerken ie geslaagd mej. C. M. Omtzigt. Aanbesteding. Maandagmorgen had ten gemeentehuize eenc openbare aanbe steding plaats vanweg het gemeentebestuur en wel voor 1. het maken van een gedeel te straat met trottoir Langs den A^rouwen- weg, alsmede het verstraten van een ge deelte straat aldaar en 2. het verstraten van dc Rijnegommerstraat. Ingekomen wa ren slechts 3 biljetten, t. w. van Hendr. Bakx en H. Steen kist te Haarlem, die in schreven resp. voor 9974.en 655. van Nic. Overdevest- te Zoeterwoude, resp. 9696.'en 596.en van Joh. de Rooij en C. A. Baars te Aleuten voor resp. 10490.en 797.Het werk is gegund zoowel perc. 1 als perc. 2 aan N. Overde vest. INGEZONDEN MEDEDEELING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Door B. en AV. werd hedenmórgen 11 uur in het secretarie-ge bouw Julianastraat in het openbaar aan besteed: le. het bouwen van 'n noodslachtplaats met annexe ruimten en bijkomende werken alsmede van een urinegebouwtje aan de Aarkade te Alphen aan den Rijn en 2e. liet. aanleggen van een trottoir langs den Steekterweg en het uitvoeren van eenige bestratings- en verstratingswerken. (onge veer 10.000 M2.) te Alphen aan den Rijn. De inschrijvingen waren als volgt: Aanleg trottoir Steekterweg. E. A. van Yughb en F. H. Ivilian, Gorcuin perc. 1 14.114 en perc. 2 1384; C. Streefkerk, Tienhoven perc. 1 13.89S en perc. 2 1346.G. Gesman en C. Zoetemeijer, Alphen aan den Rijn perc. 1 13.590. Bouw Noodslachtplaats: G. Gesman en C. Zoetemeijer, Alphen aan den Rijn 19.390.Smeets en Morrel, Achthuizen 22.000.J. van AVieringcn, Alphen aan don Rijn 18.740.J. Warnaar, Leiden 22.000.M. Hoogervorst, Alkmaar 23,100.K. de Jong, Alphen aan den Rijn 23.676.A. Voordouw, Zwammer- dam 22.300.W. van Beijeren, Alphen aan den Rijn 19.850.J. Vonk, Alphen aan den Rijn 18.533.L. v. d. Leek, Al phen aan den Rijn 21.021.J. Sluijs, Boskoop 22.905.A. J. J. van Engelen, Alphen aan den Rijn 17.888. BOSKOOP. Bloemenhandel. De handel in afge sneden bloemen was de vorige week zeer gunstig, en in tegenstelling met de voor laatste weken waren de prijzen der rozen ook weer belangrijk hooger. Laatstgenoem de werden betaald vanaf 0.231.46 per bos van 10 stuks. Diversen per bos: Dah lia's gr. bl. 48S6 cent, Gladiolen 2037 cent, Clematis Durandi 19-—43 cent., Cle matis Mr. Patijn 0.801.50, Anjers 2636 cent, Lilium tigrinum 0.801.50. Getrouwd AV. G. Houdijk 26 jaar en E. J. Droog 24 jaar. ZEVENHOVEN. Personalia. De heer AV. J. Blom heeft zijn benoeming tot lid van clen gemeente raad aangenomen. Tot hulpbode bij de Posterijen is aangesteld \\r. van 't Hoofd. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto rijdt op wielrijders in. Zondagmiddag heeft nabij de grens der gemeente Sus teren en Nieuwstadt een ern stig ongeluk plaats gehad. Uit. de richting Susteren naderde een tweetal luxe auto's. De een wilde de ander voorbijrijden; op hetzelfde oogenblik naderden eenige fiet-. sers uit de tegenovergestelde richting, zoo dat de auto op hen inreed. C. P., oud 21 jaar, mijnwerker te Susteren, werd levens gevaarlijk gewond; F. AV., reiziger te Ven- lo. werd oveneens zwaar verwond. Beiden werden naar hel ziekenhuis te Sittard over gebracht. B. uit Susteren kwam er met ec.nige schrammen van af. De auto werd bestuurd door F., arts te Amsterdam. Pro- ces-verbaal is opgemaakt. Autobotsing. Op den Delftweg onder de gemeente Rijswijk botsten twee auto's tegen elkaar, resp. 'bestuurd door G. G. v. d. AV. uit Rot terdam en J. A. K. uit Overschie. In de auto van laatstgenoemde werd een twee jarig kind zoodanig door glasscherven ge wend, dat bel in het Haagsche ziekenhuis meest worden opgenomen. Aan de gevolgen overleden. De heer J. v. d. K.. die te Raamsdonk- veer door een auto werd overreden, is aan de gevolgen overleden. Overreden en gedood. Omstreeks halfvier gistermiddag reed het 11-jarig jongetje J. AV., wonende in de Dc Heèrnstraat te 's-Gravenhage, op de fiets, met nog twee vriendjes, op de Sport- laan in dc richting van den Hoütrustweg. AA', reed ongeveer op het midden van den weg, maar kende de kunst van het fietsen nog niet al te goed, zoodat hij van links naar rechts over den weg slingerde. Ter hoogte ongeveer van de R. K. kerk pas seerde met kalme vaart een vrachtauto in dezelfde richting, welke bestuurd werd door J. AV. Dc auto was den onvoorzichti- gen jongen bijna gepasseerd, toen de laat ste weer een draai nam en het achterwiel van den vrachtwagen de fiets raakte. De jongen viel op straat, bekwam een schedel breuk en had een zeer ernstige wond aan den linkerslaap, waaruit het bloed stroom de. De chauffeur had aanvankelijk niels gemerkt, maar zag ongeveer een twintig meter verder wat er gaande was. Toen stepte hij onmiddellijk en snelde naar het slachtoffer toe. Hij trachtte met zijn hand het bloed te stelpen, maar de jongen bleek reeds dood te zijn. Het lijk is naar het Roode-Kruisziekenhuis gebracht. AUTOBUS-ONGELUK IN SAUERLAND Dertien Oldenzaalsche zangers gewond. Het. Sb. Pleöhelums-zangkoor uit Old en- zaal maakte met twee autobussen een uit stapje naar Sauerland. Op oen der berg hellingen aldaar geraakten de remmen van een der bussen in brand, waardoor deze met grool.e snelheid langs de helling naar beneden schoot. De chauffeur zag aan den eenen kant een diepte en gooide daarom het stuur om en reed tegen den bergwand aan den an deren kant op. De bus bleef hier in het zand zitten en werd zoo goed als geheel vernield. Van de circa 18 inzittenden be kwamen cr 13 min of meer ernstige ver wondingen aan armen, beenen en hoofd, zoodat zij in het ziekenhuis te Altona ver bonden moesten worden. Gisteravond zijn zij te Oldenzaal teruggekeerd. Een ernstig ongeluk aan de Eem. Gisteren was men bezig basalt en stee- nen te lossen uit een schip, dat gemeerd lag aan den wal nabij de uitspanning van den heer Kuyer aan de Eem te Baam. Deze lossing geschiedde, door middel van kiepbakken, die door motorische kracht langs een kabel naar den kant worden be wogen. De koopman J. Moolenaar, woon achtig te Baarn, die op het schip was ge komen om met eenige arbeiders te spreken ging in een dezer kiepbakken zitten, om op deze wijze den wal te bereiken. Aangezien hij zich plaatste aan een der zijden van den bak werd deze uit zijn evenwicht ge bracht. met het gevolg, dat M. van een hoogte van pl.m. 4 meter op den harden wal terecht kwam. Spoedig was dr. A~an der Kroon aanwezig, die ernstige inwendi ge kneuzingen constateerde. In z org vlek kende n toestand werd M. per politicbran card naar het ziekenhuis te Baarn ver voerd. Doodelijke mijnongevallen. In mijnen van het Akemsche kolendistrict nabij de Hollandschc grenzen gelegen, ver loren twee mijnwerkers het leven. In de mijn Anna II te Alsdorp geraakte de hou wer J. U. onder afvallend gesteente, op 460 M. diepte. De dood 'trad onmiddellijk in. Een jeugdig ongehuwd mijnwerker uit Kellersberg bij Kerkrade geraakte in de mijn ..Maria" eveneens onder afvallend gesteente. Slechts het lijk kon worden ge borgen. Uit het raam gevallen en gedood. Gistermiddag omstreeks 4 uur is op den Haarlemmerdijk even voorbij de kerk „de Posthoorn" een 4-jarig meisje uit het raam van de tweede verdieping- gevallen. De kleine kwam met een hevigen smak op den rijweg terecht, waar zij tot overmaat van ramp nog werd aangereden door een vrachtauto. Zij was onmiddellijk dood. Op een steengiooiing gevallen. Het 10-jarig dochtertje van den heer V. in de Borneostraat te Tilburg is van een in het Wilhelminakanaal gelegen schip ge vallen en met. het hoofd op de steenen glooiing terecht gekomen. Het kind werd zwaar aan het hoofd gewond en in beden- kelijken toestand naar het ziekenhuis over gebracht. Van den trap gevallen. Gisteren is in de Grootestraat te Nijme gen het meisje A. Alfen van een trap ge vallen. De dokter constateerde hersen schudding. Uit een zweefmolen gevallen. Tijdens de kermis te AA^ieringen is AV. B. uit een zweefmolen gevallen en brak daar door eenige ribben. Ongeval. Toen de echtgenoote van oud-minister H. Colijn, die eenigen tijd te Bergen aan Zee vertoefde, een uitstapje maakte naar de Zuiderzeewerken, had zij het ongeluk bij het overstappen in een bootje te vallen, tengevolge waarvan zij een schouderfrac tuur bekwam. Aanvankelijk is zij naar liet St. Elisabeths-Ziekenhuis te Alkmaar ver voerd en, later vandaar naar Bronovo. Hoofd tegen een muur gestooten. Te Werkendam heeft de zeventig-jarige B. I., die boven op een hooiwagen was ge zeten. zijn hoofd zoo ernstig tegen een muur gestooten, dat hij terstond dood bleef. Door een stuk hout getroffen. Te Leerdam is in de houtzagerij der N. Ar. Houthandel voorheen Varsseveld en Co. een stuk hout aan de lattenbank losgescho ten. De twee en dertigjarige J. B. werd daardoor zoo ernstig getroffen .dat dr. Heil weg overbrenging naar het ziekenhuis te Gorinchem noodzakelijk achtte. Bij aan komst bleek de ongelukkige reeds overle den. Door den electrischen stroom gedood. Gistermiddag moest de 23-jarige AYes- terveld te Enschedé in een kelder van een café in de AYalstraat. aldaar eenige vaten bier brengen. Toen hij het clectrische licht wilde aandraaien, kwam hij in aanraking met de fittings van een defecte lamp en kreeg, doordat hij op een vochtigen vloer stond, den electrischen stroom door het lichaam. Hij was onmiddellijk dood. Kind verbrand. Twee kinderen van den spoorwegarbei der Nijs te Mijdrecht waren nabij de ouder lijke woning aan het spelen met lucifers. Plotseling vatten de kleertjes van een der kleinen vlam en nog voor de toesnellende vader, die het onheil bemerkte, het kind kon helpen, stond het reeds geheel ïn brand. Door haar in een teil met water te houden werden de vlammen spoedig ge doofd, doch het kind was reeds zoodanig met brandwonden bedekt dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen, die on middellijk overbrenging naar een zieken huis in Amsterdam noodzakelijk achtte. Het kind overleed inmiddels aan de be komen verwondingen. Slag van een paard. Te Heythuiscn kreeg een kindje landbouwer K. een slag van een paard zware hersenschudding werd de klein] genomen. De toestand is zorgwekkent Verdronken. In het AVinschoterdiep is de zevenji S. AVesterhuis, wonende op een schip, boord geslagen. De vader sprong zijn e direct na en bracht het aan den wal. was echter niet meer mogelijk, het kin te brengen. Dc dokter moest den dood j. stateeren. Zaterdagavond is bij paal 8 ben j den van Den Helder bij het baden in verdronken een 18-jarige jongeman, v aehtig te Den Helder. Het lijk werd ko tijd daarna gevonden. BRANDEN. Brand in een drukkerij te Amster L Een lol brandje heeft Zaterdagmic i gewoed in een perceel aan de Lijnba i gracht, waarin de drukkerij „Energie® 1 gevestigd. Het vuur, dat door onbek r oorzaak is ontstaan, werd door de spo aangekomen brandweer met twee sfcr op dc motorspuit. gebluscht. Even warei vlammen zoowel aan dc voor- als aai B achterzijde van het huis met. felheid u j slagen, doch binnen tien minuten wai brandweer den toestand meester. De d kerij brandde geheel uit. De kelder ei boven de drukkerij gelegen verdieping s den min of meer onder het vuur bluschwater. De schade wordt door vi kering gedekt. Boerderij verbne Op het Staphorsterveld, dat sedert vorige jaar in ontginning is genomen, thans zes boerderijen gebouwd. De zeve i nog niet. geheel gereed en toebehoor, i aan R. Posthoorn, is Zaterdag door oi kende oorzaak afgebrand; de geheole h oogst ging verloren. Huis en inboedel ren verzekerd. Bosch- en heidebrand bij Vi Zondagavond tegen 6 uur is een he brand ontstaan in de dennen rondom in aanbouw zijnde herstellingsoord saersoord bij Venlo. Door de droogte bi de 't. vuur zich zeer snel uit en we stonden enkele hectaren bosch en heid vollen gloed. De Venlosche brandweer, der leiding van den opperbrandmee Struben, tastte het vuur met kracht i geholpen door vele burgers, was zij brand tegen 8 uur meester. De oorzaak van den brand is vermot lijk het wegwerpen van een brandende garet door een wandelaar. Ongeveer hectaren jonge dennen zijn verbrand. DE VERDUISTERING VAN f 18.00 De dader gearresteerd. Het is de politie van het bureau A moesstra-ab te Amsterdam gelukt, den jarigen P.; die als bediende bij een b< instelling aldaar ongeveer 18.000 duisterd heeft, te arresteeren. Gisti had men den jongein man in de buurt de Amstellaan gezien. Rechercheurs ben daarop de geheele buurt afgezocht na vertoon van het portret van P. aan schillende buurtbewoners zijn zij e gekomen, dat de gezochte kantoorbed de een kamer in de Rijnstraat had huurd. Toen de rechercheurs zich aan opgegeven woning' aan de Rijnstraat ra den, bleek de jonge man niet. thuis te Na eenige uren wachten kwam P. thui: werd onmiddellijk ingerekend. De aangehoudene werd naar het pol bureau AVarmoesstraab overgebracht. P werd hem een kort verhoor afgenon waarbij hij toegaf een belangrijk bed ten nadeele van zijn directie verduisl te hebben. Ongeveer cén jaar heeft, doorgaans geknoeid en de eene valschc enderteekende cheque werd, zoodra afrekening voor een benadeelde cl moest volgen, door een andere valsche i que gedekt. Zelfs heeft P. meermalen i uit de kas genomen om door storting de benadeelde, rekening zijn misdrijf te nen verbergen. Dc laatste weken kon jonge man niet meer uit het geknoei worden. Hij liep ten slotte in de val. Bij zijn aanhouding had P. nog 1000 op zak, welk bedrag, naar hij weert, van liet verduisterde geld afkom! was. De politie heeft dit geld in beslag nomen. Een hoofdbedrijfsleider bedreigd. Te Lutterade doet zich den laatsten een sensationeel geval voor, waarbij hoofdbedrijfsleider, ingenieur Goudoever Jonghe van de Staatsmijn „Maurits", dreigd wordt door een ontslagen arbeid Aan den bedrijfsleider is een dreigbrief zonden, inhoudende dat zijn leven bedre werd. Vermoedelijk is deze brief afk< stig van den ontslagen bankwerker B. thans geruimen tijd post vat voor villa van Goudoever-de Jonghe, telkens op den voet volgt. Het is te beg pen, dat dit geval telkens veel volk op been brengt. De hoofdbedrijfsleider wo nu onder politiegeleide van en Staatsmijn Maurits" gebracht, telkens gezeld van den ontslagen arbeider. d Wordt men nooit wijzer? Te Den Haag kwam in dc afgelooi week bij een ingezetene een persoon middelbaren leeftijd op bezoek, die voor de groeten te komen brengen van f ami leden in Amerika woonachtig. De werd zeer hartelijk ontvangen, en toen de stemming gunstig oordeelde, bracht het praatje op de producten, die d goedkoop kunnen worden ingebracht, welke hij hij had ze toevallig bij i ook tegen billijken prijs van de hand i doen. Het gelukte hem wezenlijk voor 250 aan manufacturen aan den mal brengen, die na het hartelijk afscheid bij koelere zinnen niet do helft van het taalde waard bleken te zijn.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6