BINNENLAND LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK f$dert Juni Russische Witte gardisten met direct-en steun van de Chineesche overheid een levendige werkzaamheid aan do sov jetgrens in het Verre Oosten begonnen te ontwikkelen. In den nacht van 21 op 22 Juni over vielen gewapende benden den sovjetgrens- post van Uastroff in het district Wladi- wostok. Andere gewapende benden kwa men over de grens in de buurt van Chita. Eenige dagen later werd in Transbaikalie een bende sterk gewapende Witte gardisten gearresteerd, die eveneens over de grens was ge! oen. Bij het onderzoek is vastge steld, dat zij door de Chineesche overheid gesteund werden en opdracht hadden ge kregen om aanslagen op spoorwegen en ma- nilidepots te plegen en ontevreden elemen ten te werven. Het Kellcgg-pact. De Britschc draadlooze dienst meldt dat aan den Engelschen minister van buiten- landsche zaken in het Lagerhuis werd ge vraagd of er, met het oog op het feit, dat Rusland en China beide onderteekenaars zijn van het Kel]ogg-pact, in overleg met .de andere onderteekenaars stappen zullen worden ondernomen om strafmaatregelen te treffen tegenover het land, dat het eerst een oorlogsdaad zou plegen. Henderson wees er op dat het Kellogg- pact geen sancties inhoudt voor een land, dat de bepalingen ervan schendt. Er staat alleen in de toelichting dat aan elke onder- teekende mogendheid, welke zou trachten haar nationale belangen door oorlog te die nen, de voordeelen van het pact zouden worden ontzegd. China lieeft te kennen gegeven liet con flict op vredelievende wijze te willen oplos sen. Mocht Rusalnd tot gewelddaden willen overgaan (er is tot dusverre hiervan geen enkel bewijs) dan zou China zich krachtens art. 17 van het Covenant tot den Volken bond kunnen wenden. AMERIKA DE VLOOTBEPERKING. De V. S. stellen den bouw van drie kruisers uit. Amerikaansche voldoening over Mac D o n a 1 d's verklaringen. Volgens een bericht uit Washington is president Hoover zeer voldaan over de ver klaring van Mac- Donald, dat de Engelsche regeering het beginsel der pariteit heeft erkend. In de toekomst zullen de V. S. en Enge land, naar de president verklaarde, thans geen wedstrijd in de bewapening houden, doch vriendschappelijk samenwerken tot beperking van de bewapening. Verder kondigde Hoover aan, dat hij zal wachten met het doen op stapel zetten van de. drie kruisers, waarmede in het program voor dit jaar rekening is gehouden totdat hij een duidelijk overzicht zal hebben in hoever de verwachte overeenkomst met En geland inzake de vlootpariteit van invloed op den bouw dezer kruisers zal zijn. Tenslotte betuigde de president, nog zijn voldoening over het voorgenomen bezoek van Mac Donald aan de V. S. De minister van oorlog deelde mede, dat men zal trachten alle mogelijke bezuinigin gen op militaire uitgaven van Amerika te verwezenlijken. De door president Hoover voorgestelde commissie van officieren van den generalen staf, die de mogelijkheid tot een vermindering der uitgaven voor het leger zal onderzoeken, zal vermoedelijk binnen enkele dagen worden benoemd. PENSIOENWET 1922. Waarschuwing voor personen die geen aanstelling ontvingert. Eenigen tijd geleden heeft de Pensioen raad in de dagbladen de organen en de ambtenaren gewezen op de nadeeligó ge volgen welke voor hen voortvloeien vit het niet uitreiken van eene schriftelijke aanstelling. De Pensioeni-aad deelt thans mede, dat het dien Raad nochtans her haaldelijk blijkt dat niet de hand is of wordt gehouden aan het voorschrift, dat aan iederen ambtenaar en aan ieder, die be noemd is in tijdclijkcn (lossen) dienst of in eene onbezoldigde betrekking, eene schrif telijke aanstelling moet worden gegeven (artikel 27 der Pensioenwet). In verband hiermede vestigt de Pensioenraad er nog maals met nadruk de aandacht van be langhebbenden op, dat dit voorschrift nauw lettend moet worden nageleefd, wil men zich niet gesteld zien "voor het feit, dat te zijner tijd het deel van den diensttijd, waarvoor niet tijdig eene aanstelling uit gereikt is, voor liet pensioen verloren gaat, terwijl toch over dien tijd pensioensbij dragen moeten worden betaald. Het pen sioen wordt derhalve lager, kan zelfs ge heel te loor gaan. terwijl toch. zonder eenig daartcgenoverstaand voordeel, moet wor den bijgedragen. Ter voorkoming van moeilijkheden bij latere pensionreering wende men zich, wanneer men meent eene schriftelijke aan stelling te moeten hebben, terstond tot zijn chef en, bij weigering, van dien chef om eeno aanstelling te geven, tot den Pen sioenraad te 's-Gravenhage. Hoewel wellicht ten overvloede, wordt nogmaals de aandacht van de besturen der in de Pensioenwet 1922 bedoelde organen (artikelen 3 en 4 dier wet) gevestigd op de bepaling van artikel 29, vierde lid. VLEESCHWAREN. invoer. De minister van Ai-beid, H. en X. heeft aangewezen als „eerste kautoor' voor den invoer van vleeschwaren: Maastricht, Gro ningen, Oldenzaal en Winterswijk. Verzending. De minister heeft voorts bepaald: a. voor vleeschwaren, vervat in zendingen, yelke naar het oordeel van den Rijkskcu- INGEZONDEN MEDEDEELING. ringsveearts de bestemming hebben als monster te dienen, wordt ontheffing ver leend van de bepalingen betreffende invoer en keuring van vleeschwaren; b. deze beschikking treedt 1 September in wei-king. Keuring. Verder heeft de minister nog bepaald: a. ontheffing wordt vei'!eend van de bepa lingen betreffende invoer en keuring van vleeschwaren, wanneer het betreft vleesch waren, vervat in zendingen per postpakket van ten hoogste 5 kg., indien die vleesch waren naar het oordeel der postadministra tie zijn bestemd uitsluitend voor huishou delijk gebruik van den geadresseerde en deze laatste niet wexkzaam is in het sla- gersbedrijf, in het bedrijf der verduurza ming of bereiding van vlees-ch of vleesch waren, of in den handel van vleesch of vleeschwaren; b. deze beschikking treedt 1 Sept. in wer king. De Ziektewet. College van toezicht Ziektewet. Bij Kon. besluit van 17 dezer is benoemd tot lid, tevens voorzitter, van het college van toezicht, bedoeld in art. 119 der Ziekte wet, mr. J. R. H. van Schaik, lid van de Tweede Kamer, te 's-Gx*avenhage, en zijn benoemd tot leden van dat college: mr. H. W. Gi-oeneve!d, hoofd van de af- deeling Arbeidersverzekering van het de partement van arbeid, handel en nijvei'heid, te 's-Gravenhage; mr. G. W. Sannes, lid van de Tweede Kamer, tc 's-Gravenhage; J. R. Snoeck Henkemans, lid van de Tweede Kamer, te 's-Gravenhage; A. Borst Pzn., directeur van de N.V. v. d. Meer en Schoep's Bakkerijen exx Handel maatschappij, te Rotterdam; H. P. Gelderman C.-Mzxx., lid van dc fir ma H. P. Gelderman exx Zonen, te Olden zaal; dr. L. G. Kortenhorst, algemeen secreta ris der Algemeene Roomsch-Katholieke Werkgeversvereeniging te 's-Gravenhage mr. P. W. J. H. Gort van der Linden, al gemeen-secretaris van het Verbond van Ne- derlanclschc Werkgevers, te 's-Gravenhage; S. de la. Bella jr., secretaris-penningmees ter van het Nederlandseh Verbond van Vak- vereeuigingen, te Amsterdam; E. Kupers, voorzitter van het Necler- landsch Verbond van Vakvereenigingen te Am s-te i-darn J. S. Ruppert jr., penningmeester van het Christelijk Nationaal Vakvex-bond in Neder land, te Uti*echt; J. A. Schutte, secretaris van het Roomsch- Katholiek Werkliedenverbond in Nederland, te Utrecht. Bij beschikking van den minister van ar beid, handel en nijverheid is aan dit col lege als secretaris toegevoegd de heer E. M. Teenstra, oud-lid van de Tweede Kamer. De Hanze in het Bisdom Haarlem. Vergadering van het Hoofdbestuur. Dezer dagen vei-gaderde na een H. Mis door Rector J. F. A. Bots in de St. Bavo te Haaxiem opgedragen, het hoofdbestuur van „de Hanze" in her. Bisdom Haarlem, onder leiding van den heer C. J. G. Struycken. Definitief werd besloten, dat de Centrale Raadsvergadei'ing dit jaar zal worden ge houden op Dinsdag 8 October in het Kas teel Oud-Wassenaar te Wassenaar. In het najaar zal een algemeene propaganda- actie worden gevoerd. Mede in verband hiei-mede zal op Donderdag 19 September een voorzittex-svergadering worden gehou den te Amsterdam. Aan dc leden zal worden verzocht, op Maria- Hemelvaart 15 Augustus de win kels gesloten te houden of in alle geval het personeel vrij af te geven. In eerste instantie werd behandeld de ontwerp-begrooting voor 1930. De directeur van het Centr. Bureau, mr. Baclx, gaf een toelichting op het Werktij denbesluit voor winkels, dat op 1 Janjxari 1930 in werking zal treden. Besproken werd de op te i*ichten R. K. Micldenstandsbedrijfsvereenig'ng tot uitvoe ring van de Ziektewet, de Middenstpnds- Ondex-linge". Besloten werd de loden met klem tot toetreding tot de bedrijfsvereeni- ging op te wekken. Tenslotte werden o.m. besprekingen ge wijd voor aansluiting bij het fonds „Uit- keering bij overlijden" en voor -deelname aan dc najaarsretraite voor Hanzeledcn 1417 October a.s. te Bergen (N.-H.) Tenslotte werden o.m. besprekingen ge wijd aa.n het steeds groeiend aantal der wijk- en straatvereenigingen en aan het gevaar, dat hierin is gelegen, zoowel uit een oogpunt van middenstandsorganisatie als uit een oogpunt van verenigingsleven in het algemeen. De opbouw van de Abdij te Tongerloo. Een subaidi e-k w e s t i e. Door Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant werd de goedkeuring geweigerd aan bet besluit van den gemeenteraad van Roosendaal, waarbij aan de abdij te Tonger loo een subsidie van f 500 was verleend als blijk van belangstelling' in don herbouw der abdij. Gedeputeerde Staten vonden liet een lofwaardig besluit en beseften zeer goed de historische gevoelens, van Roosen daal voor Tongerloo, docii meenden, dat het niet juist was daarvoor geld uit de ge meentekas beschikbaar te stellen. De gemeenteraad besloot echter in zijn zitting van gisteren dc subsidio te hand haven. L. T. B. Onderlinge hagelverzekering. Het is wel de moeite waard eens eenige cijfers mede te deelen, waaruit de groei van bovenstaande instelling duidelijk blijkt. Op 31 Mei j.L werd het boekjaar afge sloten en bleek dat het netto groeicijfer van het verzekerd bedrag bedroeg f 1.181.404.S5. Het boekjaar sloot met. een netto voordeelig saldo van f 20.874.82, welk bedx-ag geheel aan het reservefonds werd toegevoegd. De eerste maand van het nieuwe boek jaar, n.l. Juni j-.l., ging deze Verzekerings instelling -netto vooruit met een verzekerd kapitaal aan bx-oeiglas van f 313.778.90. Uit deze cijfers spreekt wel overduidelijk het groote vertrouwen, dat in deze verzeke ring wordt gesteld. Dc financieele draagkracht van deze in stelling is nog belangrijk vergroot, door dat de directeur, de heer Nico van Om men te Leiden, er in geslaagd is met een zeer kapitaalkrachtig assuiamtie-concern een Herverzekeringscontract te sluiten, waardoor 75 pet. van alle schaden door herverzekering gedekt wordt. De regeling van schade blijft echter in handen van de Onderlinge Hagelverzekering. Nu de uitbreiding van de glascultuur allerwege zoo'n geweldige omvang aan neemt, is het bestaan van een solide ver zekering als deze voor onze tuindersstand van het grootste belang. NIEUW-VENNEP. Goed afgeloopen. Het 5-jarig zoontje van Adv. Bakker alhier had een stokje in de hand. Toen een anderen jongen per rij wiel tegen hem aanreed -,drong dit stokje bij het oog in het gelaat, waardoor het knaapje ernstig gewond werd. Gelukkig werden geen edele deelen geraakt. N00RDWIJK. Hoil. Mij. van Landbouw. In Royal vergaderde de a-fd. Noordwijk van genoem de Maatschappij. De vice-voorzitter, de heer C. Wassenaar, opende deze goed be zochte vergadering met een welkom aan allen. Besproken werd een reisje te maken naar Goerce en Overflakkee. waar men, dank zij de relaties van den heer De Groot, dierenarts alhier, veel zal kunnen bezichtigen. De deelnemers aan de excur sie zullen door de landbouwers in hun auto's gratis worden vervoerd. De onkos ten van deze reis zijn ongeveer f 5. Het diner wordt den leden gratis'aangeboden. Niet-leden betalen daarvoor f 2.50. Men kan zich voor Zondag nog opgeven bij den heer Jan van Eeden, Voorstraat 16. Do datum werd vastgesteld op 7 Aug. a.s. Bij de bestuursverkiezing in de vacature Van Panhuys werd gekozen D. Marbus. In het naseizoen zal men een spreker laten komen, die iets over de Pachtwet zal vertellen. Als voorzitter werd door het bestuur ge kozen de heer C. Wassenaar en als 2e voorzitter de heer L. Hoogeveen. NOOTDORP. Herwonnen Levenskracht. De gehou den speldjesdag op Zondag j.l. heeft opge bracht ruim 93. WARMOND. Gemeenteraad. De gisterena'vond ge houden raadsvergadering werd te circa half twaalf geschorst, tot hedenavond Besloten werd het door de gemeente aangekochte terrein aan de Oranje Com missie te vei'pachten voor f 500, voor het plaatsen van tenten en andere vermakelijk heden gedurende de kermisdagen. Op het 'verloop dezer vergadering komen wij nog nader uitvoerig terug. N. V. Padox. Door de N. V. Hout bouw- en Timmerfabriek „Padox" alhier is aan Burgemeester en Wethouders de zer gemeente vergunning gevraagd tot het plaatsen van een exhauster met 5 P.K. Tevens zal worden aangebracht een krul- lenbergplaats, thans op een wijze, die het brandgevaar zeer zal beperken. Dienstplicht. Volgens ontvangen be richt bedraagt het aantal buitengewone dienstplichtigen der lichting 1930 voor doze gemeente 11 en dat der gewone dienstplichtigen 7, terwijl 5 personen voor goed ongeschikt zijn verklaard. WOUBRUGGE. 0. C. van Hemessen Sr. Men schx-ijft aan „Het Vaderland": Zaterdag wordt de heer O. C. van He- messen Sr. 75 jaar. Zooals bekend zal zijn, is dit de oudheidkundige gemeente-veld wachter van Woubrugge, die, nü een kwart eeuw geleden, een zeer geprezen boek over de geschiedenis zijner woonplaats uit gaf en dat tot titel draagt: Eene wan deling door Woubrugge en Hoogmade, later gevolgd door een ander, meer bij zonder de geschiedenis der kerkelijke, ge meente betreffende. Hij, steeds vooraan om vaderlandsche gedenkdagen met een historischen optocht op te luisteren, gaf den stoot tot de Alexander Comrie-tentoonstelling te Wou brugge, tot hgt stichten van een monu ment ter herinnering aan het verdwenen dorp St. Jacobswoude en tot bet aan leggen ten Raadhuize van een thans al vrij merkwaardige collectie oudheden eu rariora betreffende Woubrugge en omge ving. De Maatsch. van, Ned. Letterkunde en het Historisch Genootschap vereerden hem het lidmaatschap hunner vereeniging. Sinds een vijftal jaren geniet hij van zijn voormalig ambt een welverdiende rust in zijn woning Huize Ter Aer, die zoo vriendelijk aan de Woudwatering is gele gen. Dit huis, vóór een paar eeuwen de woning van den ambachtsheer werd door "Van Hemesseix door aankoop van een ver- moedelijken ondergang gered, het houdt de herinnering levendig aan de Woubrugs.che dichteres Anna van der Aar de Sterke (17551831), die in 1775 met mr. Maximi- liaan van 's-Gravesande huwde. Moge de grijze oudheidkundige er nog lang en gelukkig wonen! Geboren: Simon z. van J. J. van Leij- clen-en A. M. van der Meer Neeltje d. van 4; Boon en N". Groenendaal Johan na Wilhelmina d. van A. v. d. Pouw Kraan en J. H. Schrama. Gehuwd: P. Meirik jm. 24 j. en P. v. Klaveren jd. 24 j. Z0ETERW0UDE. Het pensioenverhaa! op de gemeente ambtenaren. Behandeling in den Raad van State. Woensdag j.l. werd door den Raad van State afd. Geschillen, van Bestuur, behan deld het beroep, ingesteld door den ge meenteraad van Zoeterwoude, tegen de beslissing van Ged. Staten van Zuid-Hol land, waarbij goedkeuring werd onthouden aan de gemeentcbegrooting 1929, op grond van het daarin opgenomen pensioenverhaal op de gemeente-ambtenaren, aangesteld voor 1 October 1927. Namens de gemeente trad als gemachtigde'op de heer E. J. Los, die echter van het woord afzag en de ver dediging van het- beroepschrift overliet aan Mr. Bx'iët, advocaat te Leiden. Deze pleiter betoogde dat de genomen maatregel geen bezuinigingsmaatregel is geweest, want het verkregen voordeel is slechts ge ring, maar uitsluitend een beginselkwestie is. De Raad van Zoeterwoude heeft zich n.l. op het standpunt gesteld dat pensioen- verhaal mogeb.ik is volgens de Wet en van dat recht heeft de Raa-d gebruik gemaakt. Er wordt gevoeld dat het noodig is dat de ambtenaren, evenals elk particulier voor zijn eigen ouden dag en voor zijn kinderen moet zorgen, dat deze in de kosten hunner pensioneering bijdragen. Van dat beginsel is de wetgever uitgegaan. Pleiter voert dan aan dat in 1922 de Eerste Kamer het door dq Tweede Kamer aangenomen wets voorstel tot invoering eener nieuwe Pen sioenwet heeft verworpen juist omdat dat beginsel in het Wetsontwerp was wegge vallen en teen later dat beginsel daarin weder was opgenomen heeft ook de Eerste Kamer het gewijzigde wetsontwerp aan genomen. Het bevreemdt spr. dat Ged. Staten zich uitsluitend hebben latpn leiden door financieele overwegingen en hei beginsel niet hebben aangeroerd, want het is im mers geen financieele kwestie zooals plei ter reeds heeft aangehaald, doch alleen een principiecle kwestie. De gemeenteraad van Zoeterwoude wil dan ook niet de in komens der ambtenaren 'bekorten, want hij is genegen om het pensioenverhaal op an dere wijze te suppleeren. Nog wijst spr. er op dat de Staat ook pensioenverhaal heeft toegepast en vol gens hem ware het. wenschelijk geweest dat toen alle gemeentebesturen eveneens gehandeld hadden; daardoor zou een hoop ontevredenheid weggeruimd zijn bij de rij ksambtenaren Een bezwaar vindt pleiter inderdaad dat in 1927 aan de toen in functie zijnde amb tenaren vrijstelling van pensioen is ge waarborgd, doch spr. meent dat de oude raad dit gedaan heeft om de zaak niet in den nieuwen raad te doen behandelen. Terloops haalt spr. aan, alhoewel deze kwestie er volgens spr. buiten staat, dat van de gemeenten om Leiden Zoeterwoude op 4 na de hoogste heffing eener gemeente lijke inkomstenbelasting heeft. Hierna kreeg de heer Mr. van Urk, Di recteur van den Ned. Bond van Gem. Ambt. het woord, (dc heer de Boer was verhin derd), die met de opmerking begon dat. een nieuw gezichtspunt door den verdediger der gemeente naar voren is gebracht, n.l. de beginselkweatie. Pleiter wil echter ver klaren dat hij nimmer den indruk gekregen heeft en dat dit ook uit geen enkel stuk valt Gemeentelijke Aankcndi^ingei Hindert Burgemeester en "W den brengen ter algeme •hen de beslissing op het C. J. en P. van der Looj het uitbreiden van de hel perceel Haarlemn^ dastraal- bekend gc daagcl. LEIDEN. De.avond-, nacht- en Zondagdienst d apotheken worc'.t van Maandag 22fc en met Zondag 28 Juli waargenomi door de apotheek van den heer: M. Boe wijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. af te leiden, dat andere dan bezuiniging redenen tot het nemen van het besluit, hel ben ge'eid. Evenwel is de Ned. Bond va Gem. Ambt. er voor te vinden om op gron van het beg'nöel met de gemeente in ove leg te treden. Pleiter wil niet ontkennen dat de meenteraad bevoegd is om. een besluit het bestredene te nemen, doch de nieuw raad weet dan ook dat liij oude recht* I aantast. Spr. wil niet dieper over die kregen rechten gaan debatteeren doch 1 wil alleen dit opmerken dat het een g vaarlijk beginsel is. dat een nieuwe i maar alle besluiten die een oude raad nomen heeft kan intrekken. Het is echte frappant, aldus spr., dat dergelijke beslui ten altijd 'betrekking hebben op ambtenare en deze dan de dupe daarvan móeten woi den. Het verheugt hem overigens dat verdediger heeft toegegeven dat de ge meente Zoeterwoude niet in een dergelij ken noodtoestand verkeert dat de genonxei bezuinigingsmaatregel noodig is. Aan het overgelegde staatje betreffend de belastingheffing in de gemeenten rond om Leiden kan spr. weinig waarde hechte omdat het betrekking heeft op de belas tingheffing in 1925-1926. Thans is die toe stand heel anders. En aangezien het hie gaat om de begrooting 1829 dient men de toestand te nemen zooals. die nu is. Bij aanbieding der begrooting hebben B. e W. medegedeeld dat de toestand der ge meentefinanciën zeer gunstig is hetgeen da ook tot uitdrukking is gekomen in de vei lag'ng der gemeentelijke inkomstenbelas ting met 20 pet. Verder heeft er verlagin plaats gehad van de opeenten op clc Perst neele Belasting, van de opcenten op <1 grondbelasting terwijl e-en verdere veria ging der gemeentelijke inkomstenbelastin] nog had kunnen plaats hebben. Spr. illus fcreert dit aan de hand van gegevens uit <1 begrooting 1929, waar o.a. een post va! 7500 op voorkomt die van de schoolbe .sturen zal terugontvangen worden en di niet verwerkt is in de belastingverlaging Verder op den gro'oten post. onvoorzien uitgaven die thans geraamd is op 10.00 tegen 5000 in voorgaande jaren en du eene belastingreserve inhoudt. Frappant daarbij dat die post onvoorziene uitgave werd verhoogd met een bedrag van ongf veer 3000 uit overweging dat anders d belasting te veel verlaagd moest wordei Wel dus een bewijs dat de financieele basi in Zoeterwoude goed is. Pleiter illustreert verder dat dc ambte naren te Zoeterwoude een lager salaris ge nieten dan de daarmede gelijkstaande rijks ambtenaren, ook na toepassing van pensioenverhaal. Hierna werd nog door beide pleiters re- en -duplicoerd. waarna de behandelinj der zaak werd gesloten. De Koninklijke beslissing volgt later. HAZERSWOUDE. Personalia. Voor het examen nuttig handwerken slaagde te Rotterdam mej J. H. J. Keiler. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De raad dezer meente vergadert Woensdagavond te 7.3C uur. Agenda: 1. Onderzoek van den geloofs brief van het benoemd verklaarde raads lid den heer J. L. H. Boeren.^ 2. oorstel van B. en W. tot wijziging van. de in structie voor den gemeente-ontvanger. Voorstel van B. en W. om de huur vat de lokalen van de O. L. School, School straat, met het bestuur van het. Departe ment Alphen aan den Rijn van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen tc ont binden met ingang van den dag waarop dat bestuur gebruik zal maken van eigen localiteiten. 4. Benoeming van twee leden van het Algemeen Armbestuur we gens periodieke artreding van de heerefl H. S. van der Putte en A. D. van Vliet. Aanbevolen worden: in dc vacature-van der Putte, dc heeren T±. S. van der Putte en A. Kerkvliet; in de vacature-van Vliet de heeren A. D. vair Vliet en C. r1en Dubbelden. 5. Benoeming van een Wet houder in de vacatur? Vlasman. Personalia. Te 's-Gravenhage slaagde voor de hoofdacte onze plaatsgenoot G. A Bahlmann. Jubileum. De heer J. H. L. Boeren, commies der posterijen alhier, herdenkt 1 Augustus den dag dat hij 2 jaar in dienst der P.T.T. werkzaam is. Hand bekneld. Tijdens de werkzaam heden langs den Westkanaalweg had giste ren een arbeider 't ongeluk uit te glijden, met het gevolg, dat hij met zijn tusschen een kamrad van een in werking zijnde wals terecht kwam. Hierdoor werl dit lichaamsdeel zoodanig verwcYxd, dat nadat dr. de Gr. de eerste heelkundige hulp had verleend, de man naar het zie kenhuis te Leiden moest worden overge bracht. Sloopen van noodwoningen. Gisteren werd een aanvang gemaakt met het sloo pen der houten noodwoningen aan de lengde Aarkade. Zooals bekend zal daar ter plaatse eerlang door de gemeente een noodslachtplaats worden gebouwd.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2