DE UITTOCHT VAN DEN PAUS UIT DE OMGEVING VSeLN%^ STADSNIEUWS Escc ïl Papa? Treedt de Paus naar buiten? Die vraag is reeds maandenlang het gesprek van den dag geweest in de Eeuwige Stad. Telkens waaide een loos ge rucht op: dan en dan zal de his-torische ge beurtenis plaats hebben en telkens werd de Romeinsche bevolking en met haar do geheele wereld teleurgesteld. Eén ding stond vast: de Paus zou in een Sacraments processie zijn „gevangenis" verlaten, omdat de Plaatsvervanger van Christus deze eerste gewichtige stap over de drempel van St. Pieter niet wilde zetten zonder Christus- zelve met zich te dragen in den gouden monstrans. Welk een ontroerend en geweldig oogen- blik zal dat zijn, wanneer de Paus morgen avond door de groote hoofdpoort de St. Pieter zal worden uitgedragen, geknield liggend op de „talamo" met het Allerhei ligste in zijn handen. In zestig jaren heeft'deze plechtigheid niet meer plaats gehad. Doch de historische zwaarte van dit oogenblik ligt niet in die zestig jaren een tijdsverloop, dat voor do H. Kerk. die de wisselvalligheden van het menschelijk leven beziet „in de spiegel der eeuwigheid", niet meer is dan een enkel uur. Het groote gewicht van de plechtig heid van morgen ligt in het feit, dat hier mede een lange periode uit de Europeesche geschiedenis wordt afgesloten. De Paus treedt morgen buiten het Vati- caan als de ideale vorst van de ideale staat. Het geschenk „aan St. Petrus" van Constantijn en Pepijn en Margarctha van Toskane is ingekrompen tot afmetingen, die de grenzen van een groot buitengoed niet overschrijden maar toch een staat, onafhankelijk van iedere regeering. Wat vroeger-onontbeerlijk was voor de vrijheid der Kerk, het boven de volkeren verheven zijn van den Opperherder, is thans nog even onontbeerlijk. Maar de tijdsomstan digheden zijn gewijzigd. Eén koninkrijk, zoo als de Pausen vóór 1870 beheerschten, is niet slechts onmogelijk, maar wij spre ken geheel in den geest van de oplossing der kwtestie zeker door den H. Vader niet gewenscht. Wat in de Middeleeuwen en in de periode van het despotisme der vorsten, welke daar op volgde, een levensvoorwaarde was, na melijk dat de Paus de beschikking had over een volk en een leger, om zich gelijk-ge- rechtigd te weten met en zich beveiligd te gevoelen tegenover de andere Europee sche potentaten, is in onze dagen uu vorston geen machten doch slechts sjmbo- len van staatseenheid zijn eerder een belemmering van zijn gewijde zending als Opperherder van het aardrijk. Toen de broeder van Mussolini, Arnaldo, in de „Po- polo d'Italia" schreef, dat de oplossing der Romeinsche kwestie van onschatbaar voor deel zou zijn van de H Kerk, antwoordde het Pauselijk lijf-orgaan, de „Osservatore Romano" stekelig, dat de H. Kerk zelf het beste wist, wat Haar tot voordeel strekte daarmede evenwel niet ontkennend en door de daadwerkelijke oplossing, welke spoedig daarop volgde, feitelijk bevestigend, dat de oplossing, zooals die thans tot stand gekomen is, in de gegeven omstandighe den de meest ideale was. De Pausen, welke achtereenvolgens op de Stoel van Petrus zetelden, hebben weliswaar niet nagelaten bij iedere troonsbestijging scherp protest aan te teekenen tegen de roof der Kerkelij ke Staat. Maar geen van de lateren Pausen heeft ooit het oude grondgebied terugge- eischt. De treurige en brutale verovering van Rome is bezien in het licht van een hal ve eeuw later een beschikking der Voor zienigheid geweest. De Kerkelijke Staat was voor de Pausen nooit een vredig bezit. Tal van oorlogen hebben zij moeten voeren om zich hun on betwistbaar recht, maar ook de levensvrij heid van de H. Stoel te verzekeren. De laatste jaren van 1870 werd de regee ring der Pausen echter in sterker male verduisterd door troebelen, dan vroeger het geval was. Wij behoeven slechts te her inneren aan de moord op den minister van Pius IX, den graaf de Rossi, op de revolutionnaire woelingen in Rome en de Romangna, om in te zien, dat, wan neer de Kerkelijke Staat was blijven be staan, dit aanleiding had gegeven tot 6teeds scherper conflicten. Dit alles overwegend, mag men vrij in het verloren gaan van de Kerkelijke Staat de hand van God zien. En daarom ook zal er morgen geen spoor van rouw of spijt het Pauselijk Hof bezielen, maar integen deel een gevoel van hartelijke dankbaar heid. "Want morgen treedt de Paus de ko mende eeuwen binnen, in vernieuwden luister als „eerste onder zijn gelijken" bij de moderne regeeringen der aarde. Er zijn Katholieken, die het in hun hart betreuren dat de oplossing gekomen is, om dat de „gevangenschap des Pausen" een aureool van geheimzinnigheid rond het Va- ticaan en de persoon der Opperpriesters heeft doen schijnen. Hun mogen wij er op wijzen, dat de toestand, welke thans ge schapen is, even ongewoon en éénig in de wereldhistorie is. Het is ongehoord in dc annalen der geschiedenis, dat midden in de hoofdstad van een machtig Koninkrijk een vrijstaat wordt gesticht een toe stand. welke evenzeer getuigt van dc boven alles verheven positie van het Pausdom als dc afzondering in het Vaticaansch Paleis'. "Wanneer de H. Vader morgen buiten St. Pieter .treedt, omstraald door de volle luister van het Pauselijk ceremonieel, mag dc Christenheid juichen en God dan ken voor de onverwachte en wonderbare oplossing, welke Hij gegeven heeft aan de Romeinsche Kwestie. NOORDWIJK. Personalia. Door B. en W. is tot sto ker bij dc gemeente-gasfabriek alhier iu vasten dienst aangesteld de heer Th. Voge laar thans in tijdelijkcn dienst bij het gas bedrijf werkzaam. Heden slaagde te Leiden voor liet exa men Boekhouden, afgenomen door don Xcd. R. K. Bond „St. Genesius" te Rotterdam, mej. Annie Salman alhier. Onze plaatsgenoot de heer H van den Boom slaagde te Haarlem voor het eind examen afd. Werktuigbouwkunde. Aanrijding. Gistermiddag te pl.m. 3 uur had op den liook Wilhelminastraat Molenstraat een aanrijding plaats tusschen een vierwielig motorrijtuig en een rijwiel, hetwelk geplaatst stond tegen den winkel van mej. wed. B., tengevolge waarvan het rijwiel totaal werd vernield. De auto was bestuur'door mej. A. uit Almelo. De oor zaak moet worden toegeschreven aan het te ver doordraaien van het stuur door mej. A. Persoonlijke ongevallen hadden wonder boven wonder niet plaats. Verzekering dekt vermoedelijk de schade. Op den Gooweg alhier had een aan rijding plaats tusschen twee luxe auto's, tengevolge waarvan twee verkeerspaaltjes werden afgereden en een boom werd ver splinterd. Van een der auto's werd het rechterspatbord stukgereden. De schade wordt door verzekering gedekt. Dcor honden aangevallen. Bij de po litie is aangifte gedaan, dat van een club je ruiters ter hoogte van paal 79 op het strand een paard is aangevallen door twee honden n.l. een dobberman pincher en ver moedelijk een Duitsche herdershond. De honden hebben het paard pl.m. 1000 M. als wolven gevolgd. Dc berijder kwam te val len, terwijl het paard niet minder dan 6 wonden bekwam, welke moesten worden uitgebrand. Door een employé van Zeebad is het paard nabij den vuurtoren óp het strand gegrepen. De Comm. van politie ver zoekt degenen die inlichtingen kunnen ver schaffen omtrent den eigenaar der honden daarvan mededeeling te doen. Een diefachtige koe. Door den heer D. werd bij de politie aangifte gedaan, dat door een koe van den heer Z. zijn te veld -staande koolplanten waren, opgegeten. De heer D. eischt schadevergoeding. TER AAR. R. K. Sportdag. Begunstigd door het mooie weer trokken er Zondagmiddag heel wat supporters, jong en oud, naar het R. K. Sportterrein te Langeraar om te zien wat de R. K. Spo.rt is in een R. K. sfeer. Uit Arasterdam wa ren „Onze Gezellen" gekomen, als gasten der R. K. Voetbalvereeniging S. D. O. Deze vereeniging, evenals S. D. O. een patro- naatsvereeniging, heeft verleden jaar hier ook een wedstrijd gespeeld, die een zeer aangenaam verloop had. Om half drie werd begonnen met D. O. S. II tegen Onze Gezellen II. In deze wed strijd was D. O. S. voortdurend in het of fensief wat uitgedrukt werd in een 60 overwinning. De wedstrijd wefd" in een pleizierige verstandhouding gespeeld. Ter stond ria den eersten wedstrijd kwamen Leo v. d. Laan c.s. in het veld met Gezellen I. Om vier uur klinkt het beginsignaaj en Amsterdam neemt, de aftrap, die op niets uitloopt. Xa een kwartier spelen weet zij echter de leiding te nemen. Dit gaat S. D. O. wel wat te vlug en spoedig scoort W. Touw de eerste maal voor S. D. O., kort daarop gevolgd door eèn voorzet die P. v. Zaal in een doelpunt omzet. Spoedig daar na is het rusten. Xa een kleine verfris- sching, het weer was voor voetbal wel wat te warm, wordt begonnen met de 2de helft. Terstond valt S. D. O. fanatiek aan en spoedig weet zij. den stand te brengen op 31. S. D. O. denkt er nu te licht. over. waarvan de tegenstanders profil eeren. Spoedig maken de Amsterdammers den stand gelijk. Het. wordt dan een strijd om het winnende doelpunt. Een paar minuten voor het ginde weet Onze Gezellen met een goed schot de overwinning te behalen. S. D. O. had de medaille wel verdiend, maar een volgende keer gelukkiger. Als zoo in dezelfde verstandhouding steeds wordt gespeeld, dan zullen bestuur en sup porters tevreden zijn. De scheidsrechter H. Sassen heeft zich goed van zijn taak gekweten. Na afloop van de wedstrijden werden de spelers getracteerd in hel Patronaatsge bouw, waarbij tegenwoordig was de wel- eerw. heer Kapelaan, die ook den geheelen middag op het terrein aanwezig was. Vervolgens werd overgegaan tot. uitrei king van de medailles aan de beide over winnende clubs D. O. S. 2 en Gezellen 1. Dit geschiedde door den Kapelaan, die zeide zeer voldaan te zijn over den aange- namen sport-midd^g. Hij hoopte, dat dit een spoorslag zou zijn om in Je goede rich ting te blijven werken. Spr. zeide overtuigd te zijn dat deze wedstrijd nog lang in het geheugen zou blijven en kon niet anders verlangen dan dat deze wedstrijd nog eens zou gespeeld worden in dezelfde harmonie als nu om tenslotte den weitsch te uiten dat S. D. O. moge groeien en bloeien (ap plaus). Hierna werd het woord gevoerd door den Voorz. van „Onze Gezellen". Ook deze zeide uiterst tevreden te zijn over den aan genomen en pleizierigen wedstrijd. Spr. sloot zich aan bij de woorden van den Ka pelaan, dankte het bestuur van S. D. O. en de spelers, en hoopte dat dezen wedstrijd het volgende seizoen wederom met dezelf de elan erf harmonie gespeeld zou worden. Dit was het, einde van dezen goedgeslaag den R. K. Sportdag, waarover allen zeer enthousiast waren. Moge ook nu het ledental van deze Roomsche vereeniging ,.S. D. O." groeieu en bloeien. INGEZONDEN MEDEDEELING. SASSENHEIM. Aanrijding. Ter hoogte van de Mo lenstraat alhier reed hedenmorgen zekere H. B„ afkomstig uit Leiden, op zijn rij wiel achter een vrachtauto, waardoor 'hij zich met een touw liet voorttrekken. Toen de vrachtauto moest uitwijken geraakte de fiets in de tramrails. Hij werd onderst boven getrokken, waarna iiij door de auto word overreden. Een wiel ging hem over het onderlijf. Tn ernst,igen toestand werd hij naar de St. Bernarclus-Stichting ver voerd. Geboren: Cornelis Hendrik z. van H. Kattenberg en M. Vroolijk Maria Aga tha Thresia d. van A. .T. Borst- en H. A. C. Met-hot Cornelis Nicolaas Johannes z. vah J. C. Homan en J. W. Noordermeer Wietske d. van J. P. Vis en M. M. Schajk Willem Josephus Nicolaos z. van W. v. Hage en C. W. Gardien Martinus z. van D. Plagmeijer en A. v. d. Voet Ptero- nella d. van A. B. Oostveen en M. C. Vroo- mesteijn Gerarda Wilhelmina Elisabeth d. van P. v. d. Neut en R. C. Elferink. Ondertrouwd: Cornelis Antonius Justinus Quant 52 j. en Daisy Borgita Landswerk 42 j. Overleden: Dirk Algera 79 j.. echtg. van X. v. Egmond Leendert Oudshoorn 80 j., wedr. van M. v. Egmond. VOORSCHOTEN. Geboren: Maria Johanna, d. van P. Kaaijk en J. J de Graaff. Willem Antonie, z. van F. K. Box en G. T. Oudshoorn. Ondertrouwd: J. L. Cras 51 j. en J v. Muyen 38 j. Gehuwd: J. G. Luijnenburg en C. A. v Dieinen. Overleden: W. Prins 79 j. J. M. Thomson geb. Verkuylen 90 j. WARMOND. Bezoek van den ex-kroonprins. Dc Duitsche ejc-kroonprins Wilhelm is in ge zelschap van zijn vrouw en graaf en gravin Zu Holen alhier afgestapt, en heeft op de boerderij Meerrust gedineerd. Hij chauf feerde zelf zijn rooden reiswagen. Door de vele internationale gasten werd hij her kend en begroet. SCHIETEN. R. K. Schietvereeniging „Excelsior". Bovengenoemde Schietvereeniging houdt ter gelegenheid van haar één-jarig bestaan een onderlinge schietwedstrijd op haar ba nen in den Burcht. Hiervoor zijn vele mooie prijzen beschik baar gesteld, bestaande uit kunstvoorwer pen. De leden, die dezen wedstrijd nog niet bezocht hebben worden er aan herinnerd dat a.s. Donderdag 25 Juli de laatste schiet- avond is. Het bestuur rekent op aller opkomst. NOODLOTTIGE VAL. Aan de gevolgen overleden. Hedenmorgen heeft op het terrein van de Stedelijke Gas- en Electriciteitsfabrie- ken een noodlottig ongeval plaats gehad met doodelijken afloop. De 32-jarige W. A, V., wonend' in de Munnikenstraat alhier, was op een 16 M. hoögen overloop van de gasstookinrichting werkzaam, waar hij een ijzeren plaat moest verleggen. Toen hij c{aarmede gereed was ging hij zitten op de draad van een elec- trisehe kraan en gaf hij een teeken, dat de kraan in werking kon gesteld worden. Zulks geschiedde en toen de ketting werd aangetrokken werd V. met een schok over de 1 M. hooge leuning geworpen, waarna hij van 16 Meter hoogte op den grond viel Met beide armen gebroken en zwaar in wendig gekneusd werd de ongelukkige naar het St. Elisabethgesticht vervoerd, alwaar hij van de laatste H.H. Sacramen ten werd voorzien. Enkele uren daarna is de man aan de gevolgen overleden. Hij was ongehuwd. De gevaarlijke Haagweg. Twee a a n r ij dingen. Gisteren hadden op den Haa'gweg. op het smalle gedeelte tusschen de spoorsloot en de brug Ter Wetering twee aanrijdin gen plaats. Gistermorgen omstreeks half twaalf reed de 30-jarige bakker C. R. v. V.. uit Zoeter- woude, in de richting van de Vink. Toen hij een anderen wielrijder wilde passeeren, kwam hij in botsing met een motor, be stuurd door E. C. II. P. uit Den Haag. Van V. liep verschillende kwetsuren op en werd na door den E.H.D. ter plaatse te zijn verbonden naar het Acad. Ziekenhuis over gebracht. Gisteravond omstreeks half acht had een tweede aanrijding plaats. Ter hoogte van de de Genestetstraat werd de heer V., reiziger van beroep en wonend in de Lindestraat, bij het plotseling oversteken van den weg aangereden door den motorrijder H. A. v. d. B. uit Loosduinen. Beiden kwamen er met lichte schaafwonden af, doch de duorijdster, de 25-jarige mej. C. B. uit Den Haag, viel met het hoofd op den grond en bekwam een bloeduitstorting onder de huid aan het achterhoofd. Xa bij den heer Hartevelt te zijn binnengedragen, werd zij door den E. H. D. naar het Acad. Zieken huis vervoerd. De beplanting van den Leidschen Hout. Een belangrijk advies. Door den heer L. J. van Rhijn, gepen sioneerd kapitein-paardenarts, le klasse, wonende te Wagoningen, vroeger tc Kat wijk aan deu Rijn, is als bevorderaar van de Bijenteelt, in Nederland aan de Com missie van „Den Leidschen Ilout" te Lei den, het volgende schrijven gericht: Een bericht in de Rotterdammer over den aanleg van „Den Leidschen Hout" trok mijn belangstelling. Ik veroorloof mij u te melden, waarom dit hel geval is. Xa mijn pensionneering heb ik mij speciaal toege legd op dé studie van Bijenplantcn. Hier voor is iu Wageningen, door de aanwezig heid van het Aboretum, een buitengewone gelegenheid, omdat daarin boomen en heesters, die in een gematigde luchtstreek groeien, uit de geheele wereld voorkomen. Boomen en heesters kunnen vele geslach ten van imkers een rijke bijeenweide geven, als bij den aanleg van een bosch met de belangen van bijenhouders rekening wordt gehouden. Juist daarom is het van groot belang, dat. bij de keuze van een beplan ting ook gedacht wordt aan geschikte bijen planten. Gaarne ben ik belangeloos bereid u van advies in deze te dienen. De histo rie leert, dat er in Zuid-Holland steeds weinig, bijen werden gehouden, in ieder ge val veel minder dan in de Oostelijke pro vinciën. Het. ideaal zou natuurlijk zijn, als 'Den Hout ook een eenvoudige bijenstal kreeg. Er gaat van dc bijen een groote op voedende kracht uit. Het bijenvolk vormt één ideale maatschappij in het klein. Ieder lid werkt met geheelè toewijding om die maatschappij te doen groeien en bloeien.- Onverdroten w erken de bijen, als het weer gunstig is, van het vroege voorjaar tot het late najaar, en door hun invloed op de kruisbestuiving zijn zij voof de instand houding der natuur onmisbaar. Al gaven de bijen honig noch was, dan zouden zij toch gehouden moeten worden. Begrafenis van oud militair en ridder in de Willemsorde F. C. M. de Wit Vanuit het Militair Invalidenhuis aan den Hooge Rijndijk is hedenmorgen met militaire eer begraven de oud-militair F. C. H. de Wit, verpleegde van het Invali denhuis. Bij het uitdragen van het stoffelijk over schot werden in de vestibule door den com mandant J. H. v. Waveren, eenige woor den van afscheid gesproken, waarna de stoet, waarin vele verpleegden meegingen, zich naar het R-K. Kerkhof aan de Zijl-, poort begaf, waar de teraardebestelling plaats had. De overledene was ridder in de militaire Willemsorde, welke onderscheiding hem op 6 October 1874 werd verleend. Buurtvereeniging „Eensgezindheid". Bovengenoemde vereeniging heeft giste ren een uitstapje 'gemaakt per stoomtram naar Groenendaal met 170 kinderen en. 90 volwassenen. 5s Morgens om 8 uur werd in optocht van het woningcomplex aan den Zijlsingel, met vaandel en vlaggen, naar de tram gegaan. Te 11 uur te Groenendaal aangekomen werd eerst een wandeling gemaakt door het. bosch en daarna gerust om een en an der te verorberen. Verschillende spelletjes werden uitge voerd onder leiding van de groepsleiders en leidsters en allen genoten. Ook de aan wezige ouders der 'kinderen hadden plezier in al dat gejoel en gejuich. Als attractie was er een poppenkast, die voor de talrijke aanwezigen op koddige wijze eenigc voorstellingen gaf. Zoo tus schen door werden verschillende versna peringen uitgedeeld, als limonade, kren tenbollen, koeken enz., hetgeen bij de kin deren in den smaak viel. ïntusschen ver streek de tijd al spoedig en te ruim 6 uur werd den terugtocht aanvaard waarna men te pl.m. 8 uur te Leiden weer aankwam. Hier stónd het muziekgezelschap „T. en D." gereed, dat met een ommegang door de stad de kinderen en volwassenen weer te rug bracht naar den Zijlsingel, waar alle straten met muziek werden .doorkruist waarna te 9 uur in de de Ruyterslraat de kinderen huiswaarts konden gaan om uit te rusten van den vermoeienden. doch echt genotvollen dag. De Buurtvereen. „Eensgezindheid" kan weer een echten uitgaansdag bij de voor gaande boeken en met. genoegen er aan terug denken velen een prettigen dag te hebben bezorgd. Gemeentelijke Aankondigingen I Handelsregister K. v, K. Nieuwe inschrijving 5305. „Nova", Oegsfc- geest, Terweeweg 82, Brood- en Banketbak kerij. Eig.: A. Lammens, Katwijk a. d. Rijn. Gevolm.: A. Verbeek, Oegstgeest. (B. P.) Wijziging 5212a. Sigarenmagazijn „Suma tra", Zoeterwoiïtle, Hooge Rijudijk No. F106. Sigarenhandel en aanverwante ar tikelen en Heeren-kapsalon. Dc heeven-kap- salon „Modern" is 20 Juli 1929 opgeheven. Opheffing 4927. J. P. J. Bonnet, Leiden, Sophiastraat 17, Koek- en Banketbakker:,. Wijziging 502. X.V. tot Exploitatie van de apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Leiden, Rapenburg la. Overl. Comm.: D. J. J. de Koster is- d.d.'2 Juli 1929 overleden. Wijziging 504. Leidsche Levensverzeke ring Maatschappij, Leiden. Rapenburg la. Overl. Comm.: I). J. J de Koster d.d. 2 Juli 1929. Hinderwet. B. en W. van Leiden brengen ter meene kennis, dat door hen de beslissi op hei verzoek van dc X.V. Maatschapj tot Détnilverkoop-van PefcrolAim „Dc Ai tomaat" om Aergunninl: I a. tot het litbreidenlv/Vrfl ondergrond scbe hcwiMMrlaat» voir benftne, met af t ipinrichting7rlr,"«4en Koek -yfxe Burg gravenlac.n nalij den rloogeJwindijk; h tot het uitbreSen van >le_^nclergrondsch( bewaarplaats \®or benzine, met aftapin richting, op de* Beestenmarkt nabij de Blauwpoortsbrug, is verdaagd. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der1*' apotheken worclt van M a a n d <a g 2 2 tot en met Zondag 28 Juli waargenomen door de apotheek van den heer: M. Boek-ïï' wijt, Visehmarkt 8, telefoon 552. turf (le kw.), 0.95; b. lange turf f%j c. Duitsche noot I ƒ1.75; d. Limb, anthra ciet kolen 30/50 2.95, 20/30 2.90; <J. Wales anthraciet; e. smeckolen ƒ1.75, f' vuuraaumakers 0.40. Fa. J. Th. Perquin Zonen. Breestraat 45: c. 1.70; d. 30/50 ƒ2.90, 20/30 2.80, d. 3.80, e. ƒ1.65. Fa. P. S. Anes, O. Heerengracht 19: a. ƒ1.04, b, 1.17, c. 1.78, d. 30/50 3.04, 20/30 2.9lj d. 3.60, e. ƒ1.74, f. 0.39. Fa. B. Zeilstra Langebrug: a. 0.9S, c. ƒ1.78, d. 50/ 2.68, 20/30 2.78, 30/50 2.8S, e. 1.68. Bcelee, H. Rijndijk 78: a. ƒ0.95. b. ƒ1. d. 30/50 3.20,'20/30 ƒ3.— (Belg.). 30,, 3.—, 20/30 2.90 (Hoil.), e. 1.80. H. <le Roode, O. Singel 94b: a. 1.30,/b. ƒ1" c. 1.85, d. (Limb, anthraciet) 3.20. Bij de gisterenmiddag in café „Central1 alhier gehouden onderhandsche aanbeste ding van den bouw van een groentenveiüng voor de Coop. Veilingvereeniging „Leiden en Omstreken" aan den Heerenweg wa» ingeschreven als volgt: Perceel 1 en 2 (massa): fa. v. d. Velden en de Jong, Oegstgeest 308.282; fa. Ver- hage. Made (X.B.) 280.500; fa. Aafjes en Boon. Assendelft ƒ278.000; fa. Bik en Breedeveld, Leiden 274.500; L. Raayraa- kers, Wouw 270.000; fa. J. Zitman, Leiden ƒ266.000; gebrs. den Ouden, Alphen— Oegstgeest 244.200. Perceel 1: Fa. G. Splinter en Zn.. Leiden 257.040 fa. de Later en Th. Meijers, Lei den 256.500; fa. Broekhuizen, Rijswijk 244.200fa. Top en Bijl, Kethel 242.500 fa. Oudenes, Turkenburg en Gestman. phen aan den Rijn ƒ219.486. Tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Leiden is herbenoemd Mr. P. E. Briët. Voor het Federatie-examen Engclsche Handelscorrespondentie daagde de heer W H. A. Spendel, leerling Pont-school, al hier. Door B. en W. dezer gemeente werd gisteren aanbesteed de levering van brand stoffen ten behoeve van de gemeente Lei den. gedurende het tijdvak 1 October 1929 30 September 1930. Ingeschreven was als volgt:"A. J. van Haasteren, O. Rijn 91: a. zw. Holl. bagger- In Leiden gevestigd. C. van Am stelvan der Kleij, Vreewijk straat 3 L. BeversluisVerkerk en fa Wasstraat 58 M. T. A. Bitter, Haverzak laan 3a W. den Boeft en fam., conduc teur X. S., Heerensingel 53a J. Brugge, fabrieksarbeider. Hansenstraat 23 J. C. M. Colla, onderwijzeres, Mare 51 E. F. G. CroisetLeijten, Haarlemmerstraat 257 K. Distelvelt en fam., metaalslijper, Groenesteeg 89 X. H. van Gent, houtbe werker, Trompstraat 13 B. Huisman, onderwijzer. Lijsterstraat 33 J. J. van Kempen, winkelbed., Haarlemmerstraat 37 J. M. Klein en fam., Hogerbeetsstraat 7 A. C. Kraneveld. opzichter. Meezeil- straat 7 E. J. Kuijper, winkelchef, Dee- zastraat 6 M. Kuijvenhoven. dienstbode, v. Lennepstraat 7 J. W. Lutmers en fam., kellner, Merelstraat 41 F. Marx, schoen maker, Zuidsingel 58 P. Meijers, leera- res M. O., Heerenstraat 51 M. C. van Noort, dienstbode, Witte Singel' 88 C. J. NieuwenburgHoenselaar, Xarmstraat 33 Wed. E. van OostromTeunissen, Hooi gracht 38 A. D. du Pon, onderwijzeres, de Wetstraat 16 A. Rimpley. dienstbode, Rijnsburgerweg 141 P. J. Schiedewind en fam., timmerman, Pr. Frederikstraat 42 J. Stouten fabrieksbaa-s, Form o sas tra at 31 J. C. Verheijen en fam., H. Morsch- weg 60 G. H. W. Vink, Groenhovenstraat 20 F. M. Vreeburg, telefoniste. Rijn en Schiekade 40 J. H. Wassink, dienstbode, Breestraat 56 Wed. W. Westendorff- Siemons, Rijnsburgerweg 77b. Uit Leiden vertrokken. J. H. W. van Bakel. Beverwijk, Wilhel minastraat 8 M. J. A. Baijer, Goea, Spoorlaan 12 H. W. Blom. Amsterdam, de Costakade 27 hs. S. Bosman, den Haag, Fl. Grijpstraat 33 A. Brandt. Noordwijk. Hoofdstraat 76 A. Breider, Wijk aan Zee en Duin, Hoog Ilot'landsche- weg 59 S. van der Bij, den Haag, Klim opstraat 136 G. M. H. R. Dahmcn. Roer mond. Willem II singel 15 H. T. M. Dro ge, Winschoten. Garst 6 C van Es, Hoofddorp, Fort-weg 11 C. van Gelder- van Houten. Alphen a. d. Rijn, Oudshoorn- scheweg 20 J. C. NeuijenHakker, Wel tevreden X. O.-I. W. Hannaart, Voor burg, v. Watcringenlaan 63 H. E. van der Heide. Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 22 A. Hillebraml. den Helder. Binnenhaven 32a A. J. P. van den Hurk. "'.'oordwijk, Voorstraat 75 A. Jager, Muntendam, 'I Loeg B 189 C. J. van Kampen, den Haag. Pellenaarstraat 33 V. Mulder— Kolacka, den Haag, Markenschestraafc 98 X. F. Kooistra, Amsterdam, Berberis straat 45 J. Korsloot Soest. Soeriduinen, Middenlaan 2 A. Koster, Xoordwijker- hout, Leeweg 5 M. T. la Lau, Amster dam, Postjesweg 51 II X. M. Louwr:er den Haag, v. Ostadestraat 416 A. Bal- Marks, den Haag, Seringenstraat 17 T. H. Perquin, Roermond, Steenweg 9 F. G. Sluis. Alphen a. cl. Rijn. Raadhuis straat 68 T. van der Ster. Amsterdam, Waalstraat 48 A. J. F. Smik. Jon Bosch. St. Jacobstraat 16 D. de Vink, den Haag, Hekkenlaan 93 1 M. Clioufour—van der Vlist. Delft. X. Schoolstraat 58 A. A. HaasnootVoorham, Voorschoten, Rijndijk 98 B D. H. dc Vries, X. Pekela, D. L. de Vries. Zoeterwoude. Reinegommer- straat F. P. 101 M. A. van Diest—van Wel. Sassenheim, Kastanjelaan 13.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2