WASSENAAR. GEMEENTERAAD. De toestand bij het Wassenaar- sche Slag. Wijziging begrooting 1929. Van 93 woningen ontrui ming te verwachten. Proeven met het koude wegdeksysteem. Een enthousiaste afscheidsrede van den burgemeester. De raad der gemeente vergaderde gis termorgen onder voorzitterschap van den burgemeester. Tegenwoordig zijn alle leden met uitzondering van den heer Prins. Do voorzitter deelt mede, dat de voor zitter van de R. K. Raadsfractie, naar aanleiding van een geconstateerde over treding in het Centraal Theater, een in terpellatie heeft aangevraagd. De voor zitter stelt voor hiervoor onmiddellijk ge legenheid te geven. Aldus wordt besloten. De heer Wouters merkt op, dat een lid van de Bioscoop-Commissie heeft, ge constateerd, dat tot de bioscoop personen werden toegelaten beneden den aangege ven leeftijd. Dit feit is ter kennis ge bracht van R. en W., met verzoek maat regelen te nemen. Spreker vraagt of aan dien wensch reeds uitvoering is gegeven. De voorzitter antwoordt, dat inderdaad een brief is ontvangen, waarin het feit ter kennis werd gebracht. B. en W. kre gen echter den indruk, dat dc Commissie nog geen maatregelen wensehte to neinen. Later is gebleken, dat dezelfde persoon weer tot een uitvoering was toegelaten, zoodat B. en W. thans wel noodig achten een waarschuwing te zenden". Hierna wordt mededeeling gedaan van ■diverse ingekomen stukken, o.m. dat aan den Burgemeester verlof is toegestaan voor het tijdvak a-ara 2431 Juli a.s.; dat het presentiegeld der leden van den raad is vastgesteld op f4 per lid per zitting, het proces-verbaal van kasopnemiDg bij den Gemeente-ontvanger en den boekhou der-kassier van het Gasbedrijf. Het verslag van den toestand der ge meente en van den Centralen Vleesch- 'keuringsidienst zal den leden ter kennis neming worden toegezonden. Een adres van de Verceniging „Was senaar Vooruit', houdende adhaesie aan het verzoek van de beide Middenstands- vereenigingen tot verbetering van de Dorpsstraten, wordt geren voyeerd naar B. en W. Verder is ingekomen een adres van mevr. E. A. C. Linse en den heer C. van Hoek, waarin wordt gewezen op den slech ten en gevaarlijken toestand, waarin het gedeelte van het Wassenaarsche Slag, liggende tussehen den Kat/wijkschen weg en dc Klip zich bevindt en waarbij spoe dige voorziening wordt gevraagd. De heer Versteeg is er over verwon derd, dat neg niet-s tot verbetering is ge daan, alhoewel bij de begrooting reeds daartoe werd besloten. Hij zegt dat de toestand onhoudbaar en zeer gevaarlijk is en bepleit oogenblilfkelijke verbete ring. De voorzitter zegt, dat verbetering tot lieden waarschijnlijk is uitgebleven, om dat men, toen de garagekwestie aan de orde kwam, had gehoopt, den weg ineens te kunnen verbreeden. Dc heer Versteeg is van meening, dat de verbetering al aangebracht had kim- ncn zijn, vooraleer de garagekwestïe aan de orde kwam. Hij vindt het onverant woordelijk, dat de verbetering niet eer is aangebracht. De voorzitter brengt in het midden, dat men, hangende de kwestie van verbrec- ding, den weg niet kan gaan verbeteren. De heer Boender zegt, dat de besluiten van den Raad laks worden uitgevoerd. Hij wenscht de verbetering van den weg on middellijk aan te vatten. Do voorzitter is ook van mcening, dat dit 't beste is en stelt voor hiertoe ,to besluiten. Zonder hoofdelijke stemming neemt do Raad dit voorstel aan. Hierna deelt de voorzitter mede, dat Ged. Staten vrijstelling van dc verplich ting tot het geven van onderwijs in li chamelijke oefening hebben verleend: a. voor de O. L. School a. d. Zijllaan tot 1 Mei 1030, onder voorwaarde dat al thans onderwijs zal worden gegeven in vrije- en orde-oefeningen; 'b. voor de O. L. School aan de Waals- dorperlaan tot 1 Mei 1931 onder dezelfde voorwaarden; c. voor de U. L. O. School aan de Amazonelaan tot 1 September 1930 on voorwaardelijk. Op een verzoek van E. P. Boom, om tel ruggavc van 'vergunningsrecht wordt gun stig beschikt en het terug te betalen, be drag bepaald op 75. Besloten wordt aan T. van Koppel te restitueeren een som van f 10 gestort als bouwloges, aan C. M. van Mare f 166.60, retributiegeld, cn J. W. Schiff f3 honden belasting. De heer Wouters meent, dat voor groote erven er wel reden bestaat, om twee hon den als waakhonden aan te merken. De voorzitter merkt op, dat de huidige verordening zich hiertegen verzet. Wordt besloten de overeenkomst mot VGraven'hage betreffende de toelating van leerlingen uit deze gemeente op scholen van Mi.'-ielbaar en Voorberei dend Hooger Onderwijs, welke 1 Augustus a.s. vervalt, te continueeren en eveneens dc verordening op de heffing van retri- butiegeld. Vastgesteld wordt vervolgens het bedrag der vergoeding voor de bijzondere scho len, bedoeld in art. 101 der L. O. Wet 1926 te weten voor: De R.K. Jongensschool op f 49.63.62l/j, R. K. Meisjesschool f 5441.451/j, de chr. School Heerenweg f 4369.09'/2, De Chr. School Zijdoweg f 2106.11, de Bijz. School der Wassen. Schoolvereeniging f 1843.50, de Piusschool f 10S7.661/;,, De R.K. U.L.O.-School voor Jongens f 398.90'/2 en de Chr. U.L.O.-sohool op f 595.70. Als controleur op de Werfcloozenkas- sen wordt herbenoemd Th. de Klerk. Aan Jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gravesande wordt op dions verzoek met ingang van 1 Augustus a.s. onslag ver leend als ambtenaar vara den Burgerlijken Stand cn als gevolmachtigde van de ge meente in hare kwaliteit als eenig aan- declhoudster der N.V. Electrioïteits-Maat- scha-ppij Wassenaar. Als tijdelijk gevolmachtigde gedurende de vacature van Burgemeester wordt aan gewezen de Wethouder, de heer J. M. Drop. Tot onderwijzeressen aan dc Openbare Lagere School aan de Waalsdorperlaan worden met algemecne stemmen benoemd A. Homkes te Rijswijk (Z.-H.) en A. den Boestert te 's-Gravenhage. De voorzitter doelt daarop mede, dat dc heer L. Pool zijn verzoek tot verbouw van zes woningen aan dc Wittelaan intrekt. Op verzoek van Jhr. Loudon en Th. Strik, om ontheffing van voorschriften der -bouwverordening voor den bouw van respectievelijk een atelier cn drie werk plaatsen, wordt gunstig beschikt. Naar aanleiding van een verzoek ge daan namens den heer Ph. van Omme ren, om ontheffing van diverse bepalin gen der Bouwverordening, ten behoeve van do stichting „Johannahuis" wordt be sloten op voorstel van den heer Drop in principe toestemming te verleenen, maar omtrent do definitieve voorwaarden der vergunning te zijner tijd" het oordeel van den Raacl te vragen. Besloten wordt tot wijziging der be grooting van inkomsten en uitgaven voor 1929 als volgt: De gewone inkomsten worden verhoogd met f 125, de gewone uitgaven met f 1811.60 De kapitaaldienst wordt in inkomsten en uitgaven verhoogd met f 1S913.95. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten tot "oedkeuring van de overeen komst. tussehen Burgemeester en Wethou ders en de N. V. Stadsuitbreiding „Noor derkwartier" terzake van het aanleggen van wegen op de buitenplaats „Teylinger- horst" alhier. Hierna is aan dc orde het voorstel van B. cn W. tot onderhandsche aanbesteding van dc verbetering van diverse wegen volgens het koude systeem. Het voorstel luidt, de Hazelaan en de Hertelaan op te dragen aan de N. V. Wegenbouw „Teer- macaclam" te Den Haag voor f 3.35 per M2., alzoo voor een totaalsom van f 11443.60, van de Bronckhorstlaan aan dezelfde firma voor f 2.80 per M2., alzoo voor een totaal bedrag van f9660: het plein voor het Raadhuis aan de N. V. Keij s Asphaltfabriek te Rotterdam, voor f3.90 per M2., of in totaal f3510. De heer Boender acht publieke aan besteding juister. De voorzitter wijst erop, dat het hier een proefneming geldt, zoodafc men moei lijk een publieke aanbesteding kan hou den. Bovendien verloopt het seizoen. Dc lieer Versteeg wil weten of de prij zen niet te hoog zijn en het dek wel bestand is tegen zwaar vervoer. De heer Boender zegt, dat verschillende firma's het koude systeem toepassen. Hij acht eenig uitstel niet zoo erg. Bovendien kunnen dergelijke wegen ook in den win ter worden gemaakt. De voorzitter antwoordt, dat weliswaar het aanleggen ook in de wintermaanden kan geschieden, maar toch is het beter, dit in geschikter tijdperk te doen. De lieer Wouters wijst erop, dat het plan breedvoerig is besproken in dc Com missie voor Openbare werken. Laat de Raad nu vertrouwen hebben en het voor stel aannemen. Jt Is bovendien een proef, waarvan de kosten ten opzichte van de overige uitga-ven voor wegenonderhoud ge ring zijn. De heer Boender legt er zich dan bij neer, waarna zónder hoofdelijke stem ming het voorstel wordt aangenomen en aan B. en W. een crediet wordt verstrekt van rond f 30.000. Tenslotte komt ter tafel het rapport van dc Commissie, ingesteld ter onderzoek van de voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komende huizen. De voorzitter deelt mede dat do Com- missio komt tot de conclusie, dab zij ac eoord gaat met het voorstel der Gezond heidscommissie tot liet onbewoonbaar ver klaren van 93 woningen, al betreurt zij het, dat de Gezondheidscommissie heeft ge meend tegelijkertijd voor een zoo groot .aantal woningen een voorstel te moeten doen. Verder komt dc commissie tot de conclusie -lat ten spoedigste moeten wor den gebouwd een aantal woningen van verschillend type, waarvaan de huurprijs niet hooger mag zijn dan 1/6 van het inkomen dor huurders, terwijl zij tijslotte voorstellen aan de hand doen, om voor kleine gezinnen, weduwen enz., woningen te doen bouwen. De heer Boender heeft vernomen, dat onlangs enkele gezinnen uit dc nieuw ge bouwde huizen der Wassen. Bouwverceni- ging zijn geweerd omclat de meubelen door ongedierte waren aangetast. Hij acht het daarom gewenscht, dat aan den wensch der Commissie om een eenvoudige inrich ting tot ontsmetting te bouwen zoo spoe dig mogelijk worde besloten. De voorzitter meent, dat hiervoor wel een bestaand gebouw als de asehschuur kan dienen. De heer Ruïjs meent, dat de inrichting vrij duur zal uitkomen, want wandluizen kunnen alleen door stoom worden gedood. De lieer Van Leeuwen brengt, in het midden, dat het voorstel bot onbewoon- baarverklaring niet is los te maken van woningvoorziening. Hij acht het dus wel van belang, dat. de Raad zich eerst over het rapport uitspreke en dan pas besluite tot onbewoonbaarverklaring. De heer Drop is van oordeel dat het advies zoo belangrijk is, dat nu zoo maar niet kan worden besloten tot hetgeen de Commissie voorstelt. Hij acht het beter, dat daaromtrent eerst worden gehoord de Commissie voor Openbare Werken en B. en W. Tegen het nemen van een principieel besluit is geen bezwaar. De voorzitter meent, dat er geen be zwaren zijn, nu tot onbewoonbaarverkla ring te besluiten. De lieer xtoender wil wachten totdat de conclusies van liet rapport zijn aan vaard. Hij wil onbewoonbaar-orka ring zonder omtrent het rapport uitspraak te doen, niet weten. De heer Drop vraagt of er tegen uitstel bezwaren zijn. De voorzitter zegt, dat de Gezond heidscommissie zich kan houden aan de hij de wet gestelde termijnen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Slapeloosheid 4 tengevolfce van «af zomerwarmte, overwint men*^®dig dom-liet gebruik van een paar Mijnrferdt'^enuwtabietten Glazen Kuisje 75pL Bij Apoth. en Drogisten De heer Boender gelooft niet,-dat zij zich zal vorzetten tegen eenig uitstel. De voorzitter stelt daarop voor het rap port en dc notulen in handen te stellen van B. en YVwaartoe wordt besloten. afhandeling oer agenda zegt de oorz. dat dit de laatste vergadering is, die hij heeft geleid. Hem rest thans nog een enkel woord te spreken van dank voor de hartelijke samenwerking als burgemees ter hier ondervonden. Hoewel er soms ver schil van gevoelen heeft bestaan, is het eindresultaat .toch niet ongunstig. De jaren welke- spreker hier werkzaam is geweest, zullen in zijn herinnering blijven als ge noeglijke en zonnige jaren. Toen spr. hier kwam. is hij stil binnengetrokken'. Een bepaald deel der bevolking had gedacht een man van andere richting tc zullen krij- gen. Hij kan echter verzekeren, dat die partij hem steeds welwillende medewer king heeft verleend. Spr. dankt de R.K. partij daarvoor hartelijk. Verder mag hij getuigen, dat do Raad nooit anders dandc belangen der gemeente heeft voorgestaan. Spreker hoopt dat men niet zal verlangen dat hij zal opsommen wat door hem is verricht, noch wat onder zijn burgemees terschap tot stand kr am. Maar wat is tot stand gekomen, is geschied op de eerste plaats door de medewerking van den Raad en vervolgens door die van de ambtenaren. Van hen wil hij noemen op dc eerste plaats den Secretaris. Deze heeft verschillende burgemeesters gekend. Hij is een man, doorkneed in de gemeente-administratie, een man die zijn vak liefheeft. Hij hoopt, dat hij nog jaren zijn taak mag vervullen. Spreker is ervan overtuigd, dat zijn op volger ook zal ervaren met een bekwaam cn degelijk man te doen te hebben. Veel, wat tot stand is gekomen, zegt spreker, is zijn en niet mijn werk. Hem heeft hij dik wijls weerhouden, om in een driftige bui, zich te laten verleiden tot dingen, welke hij later wellicht zou hebben betreurd. Geen moeite was hem ooit te groot, geen werk ooit te veel, zelfs al behoorde het tot een andere afdeeling. Spr. zegt, dat de magistraat, die een dergelijke administratie-kracht naast- zich heeft, dankbaar kan zijn. De overige amb tenaren zal spreker niet bij name noemen. Allen heeft hij geapprecieerd, allen steeds een goed hart toegedragen, omdat zij en thousiast hebben gewerkt. Wanneer spreker- een enkele misschien eens mocht hebben gekrenkt, dan hoopt hij dat het hem ver geven zal worden. Spreker wil niet verhelen dat hij vaak met moeilijkheden, heeft te kampen ge had, moeilijkheden welke ontstonden, toen de gronden in deze gemeente een voorwerp van bouwspeculatie werden. V an zichzelf kan hij getuigen de men- schen steeds behandeld te hebben zonder aanziens des persoons. Dc historie zal hier over echter wel oordeelen.Met een gerust geweten laat spreker zijn verleden van 18 jaren hier liggen. Hij is jong hier gekomen en gaat met een jong hart heen. Met een gerust hart legt hij den keten in handen van den oudsten wethouder, omdat hij weet, dat de heer Drop is een man met een nauw geweten, wien de belangen der gemeente veilig kunnen worden toever trouwd. Als spreker dan verder den anderen wethouder, den heer Rooyakkers ziet, dan brengt spreker ook hem dank voor den steun, door hem als vertegenwoordiger dei- grootste fractie steeds verleend. Alle overige raadsleden wil spreker toe roepen: ..Ziet naar den zonnigen kant van mijn karakter, niet naar den scherpen kant" Spreker wil oindigen met den wensch, dat God de gemeente zal regeeren en dat zij steeds meer en meer tot bloei moge komen. Spreker hoopt, dat H.M. de Koningin als zijn opvolger een wakker en bekwaam maai zal zenden cn dat men eens zal zeggen: hij was bekwamer dan zijn voorganger. Hij hoopt echter, dat men nooit zal zeggen, dat zijn opvolger eerlijker was. Hij heeft steeds getracht alles hoog te houden en van zich afgezet wat laag was. Hij gaat nu een nieuw leven beginnen. Met den wensch: ..het gaat Wassenaar wel" eindigde spre ker zijn met groote aandacht gevolgde rede Dc heer Drop, wethouder, brengt den Voorz. dank voor de vriendelijke woorden door hem geuit. Het behoeft geen nader betoog, dat de heer Rooyakkers en ik u met leede oogen zien heengaan als Voor zitter va-n het college van B. en W. Gedu rende dc 15 maanden dat spreker wethou der is, in v.-eiken tijd plusminus 80 bijeen komsten-zijn gehouden, is er nimmer een wanklank gehoord. Dit is, zegt spreker, aan uw leiding te danken. Met het groot ste genoegen is spreker steeds ter verga dering gegaan, omdat hij wist, dat ernaast een volijverig secretaris, steeds een voor zitter was, die door humor wist op te beu ren. Nimmer heeft de voorzitter zijn mee ting doorgedreven, steeds had hij een open oog voor de meening van anderen. Aan de groote gave van het woord wist hij steeds buitengewone kracht te paren. Spreker hoopt, dat hij steeds met den voorzitter als ambteloos burger in vriend schap mag blijven voortleven cn uit do beste wenschen voor hem en de zijnen. De heer Rooyakkers, wethouder, heeft den voorzitter zien komen en moet- hem nu ook zien gaan. Ruim 18 jaren, waarvan 10 als wethouder, heeft spreker mot hem sa mengewerkt. SpT. brengt hulde aan zijn oprechte waardigheid en groote onpartij digheid. Steeds zal hij in herinnering hou den, wat de burgemeester is geweest en wat de burgemeester heeft gedaan en hij besluit met den wensch. dat het den voor zitter en zijn gezien goed moge gaan. De heer Wouters, als het oudste raadslid zegt, dat ook hij met den voorzitter heeft samengewerkt, zoolang 'hij da/t ambt heeft bekleed. Hij gevoelt behoefte in het open- baar te constaieeren, dat hij nooit iemand heeft gevonden, die inecr rechtvaardig en meer zonder aanzien des persoons heeft gehandeld. Dc voorzitter ging steeds één richting uit. Voor alles gold het belang der gemeente. Als spreker een terugblik werpt op de jaren, waarin de exploitatie in Wassenaar begon, en nu ziet, wat is tot stand gebracht, dan mag hij wel getuigen, dat Wassenaar zich heeft ontwikkeld. En die ontwikkeling, zegt spreker, is in uwe handen geweest. Vaak was het oppassen en moeilijk dikwijls do juiste richting tc kiezen. Aan u is het da.nkcn, dat de goede richting is gevolgd cn daarover zal de ge schiedenis later oordeelen. Ik ben over tuigd, zegt spreker, dat de geheele Raad uw besluit om heen te gaan betreurt. Wij wenschen u toe, dat het- u en uwe familie wel moge gaan en hopen nog vaak u te kunnen danken voor de goede samenwer king. steeds ondervonden. De lieer van Barnevckl zegt, dat toen hij voor lp jaar in den Raad kwam, van werk loosheid nog weinig sprake was. Toen deze ontstond heeft hij met andere raadsleden op het maken van een steunregeling aan gedrongen. De grootste medewerking heb ben zij daarvoor van den voorzitter onder vonden. Spreker dankt hem voor den steun aan de economisch zwakkeren, steeds ge geven. Verder wijst hij erop, dat dc voor zitter ook immer een barmhartig man is geweest, een man die veel stille^armoede heeft gelenigd, ook daarom wil hij hem huldigen. De heer Vogels uit woorden van lof voor de wijze, waarop de voorzitter steeds tegen over het personeel is opgetreden. De heer Boender heeft den Voorz. leeren kennen als een eerlijk tegenstander. Hij hoopt, dat zijn opvolger dezelfde antece denten zal hebben. Hij hoopt, dat hij als ambteloos burger zal blijven medeleven met de gemeente. De Secretaris wil bij uitzondering, als het hem vergund is, het woord voeren. Spr. zegt niet gedacht te hebben, dat hij voor dc derde maal een burgemeester zou zien gaam Spr. getuigt, dat hij 18 jaren lang prettig met den voorzitter heeft samenge werkt. Spr. heeft den voorzitter leeren ken nen als een man van groote gaven en ta lenten, welke pas tot ontplooiing kwamen als er groote zaken aan de orde kwamen. Spreker wijst op den moeilijken arbeid gedurende dc oorlogsjaren, op het met zoo veel kennis en zooveel gewichtige argu menten gedicteerd verweerschrift tegen de annexatie en op de meesterlijke verdedi ging, door hem gevoerd, toen, dit onder werp door Ged. Staten werd behandeld. Spr. kan niet nalaten te wijzen, op hetgeen onder het burgemeesterschap van den voorzitter tot stand is gekomen. Hij wijst op de oprichting van de Wassenaarsche Bouwvereenigng. de stichting der gasfa briek, de overname der Electriciteits-Mij., de bouw van de waterleiding, enz. Het is sprekers overtuiging, dat de voorzitter voor de gemeente is geweest, een man van beteekenis, die zijn taak als secretaris steeds gemakkelijk heeft gemaakt. Ten opzichte van de geuite wenschen sluit spreker zich aan bij de vorige spre kers. De voorzitter tenslotte nogmaals het woord nemend zegt, dat hij nooit is geweest de man van uiterlijk vertoon en daarom ook op bescheiden wijze wil heengaan. Zijn gezondheidstoestand heeft hem wel niet genoodzaakt tot aftreden, maar toch is die het laatste jaar van dien aard, dat hij op medisch advies een kalm afscheid heeft moeten nemen. Hij hoopt echter, dat allen, die in dit gebouw met hem hebben ge werkt. te eeniger tijd. als hij uit het bui tenland zal zijn weergekeerd, zullen gevolg geven aan zijn uitnoodiging om zijn gasten te willen zijn. Met eenige hartelijke afscheidswoorden besloot spreker. HILLEG0M. Personalia. Voor het Mulo-exainen slaagde te den Haag A. Seel, alhier. H00GMADE. Herwonnen Levenskracht. De Zondag gehouden schildjesdag ter bestrijding van de tuberculose heeft opgebracht de somma va nf 40.50. K ATV/IJK. Personalia. Voor het examen Hoofd- actc is geslaagd de heer P. J. Maas, al hier. LISSE. Personalia. Mej. E. de Vreede, alhier, slaagde voor het examen Kantoor-steno graaf in de Eng. taal van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen (leerling der Pont-School, Steenschuur 14, Leiden). Voor het Mulo-examen slaagde te Den Haag K A. Nieuwenhuis en J. P. van Daa- len. N00RDWIJK. Personalia. De dames A. Plug en C. E. J. H. Vermeulen behaalden het diploma Steno-Typen van de Ver. v. Dir. v. Pont- Scholen (beiden leerlingen der Pont-School, Steenschuur 14, Leiden). N00RDWIJKERH0UT. Personalia. Voor het toelatings-exa- men van het Klein-Seminarie té Hageveld slaagde heden Hendrik van Denzen alhier. Een ballon uit Parijs. Door Klaas Meeuwenoord is een ballon gevonden, welke 21 Juli in Parijs was opgelaten. De aange hechte kaart zal door hem worden opge zonden en de beloofde belooning van de „Petit Parisien" worden afgewacht. Concert. Op de gemeente-tent werd door dc Harmonie „St. Jeanne d'Arc" een buitenconcert gegeven, wat vele luisteraars op de been bracht, ondanks de zware wind. Zeer verdienstelijk werden o.a. een paar nieuwe stukken uitgevoerd: „Erlkönig" van J. Boers en „An der schonen blauen Do- nau" van Johann Strauss. Geboren: Betsy, d. van L Hoogen- dijk en B. Baas. Klaas, z. van K. Heu- sen en G. Vaandering. Aaltje Marijtjc, d. van J. Herman en K. v. Bostelen. Ondertrouwd: J. L. G. Hoekstra en P. J. Hoogendoorn. Getrouwd: M Buurman en A. v. 't Wout. Overleden: H. de Vries 76 j. J. Eigenbrood, wedr. van A. W. Krul 92 j. LEIDEN. De avond-, nacht- cn Zondagdienst dot apotheken wordt van Maandag 2 2 tol en met Zondag 28 Juli waargenomet door de apotheek van den heer: M. Boek wijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge. meente vergadert Donderdagavond te hall acht. Agenda: Ingekomen stukken: Aan- j vrage R.K. Kerkbestuur gelden voor school- meubelen. Benoeming hoofd openb. L. g, L. Buurt. Voordrafcht: G. J. W. v. Leeu wen. hoofd der school te Leiderdorp; H P. A. Wisse, onderwijzer centrale scfroo'. Leiden3. H. Straks, hoofd der O. L. S. te Haarlemmermeer. Comptabiliteit. Aan bieding genieenterekning 1928. Voorstel Ged. Staten wijziging classifcalie voor ge- meente voor jaarwedde Brug., Secr., Ont- vanger en Wethouders. Personalia. Voor het examen Ned. Handelscorrespondentie der Fed. „Mercu- rius" slaagde: Mej. P. A. G. de Gooyer. Het diploma Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen behaalde; de heer P. H. v. d. Leeden. Voor KantoorstenograafMej. E. 0. Gooszen, allen alhier en leerlingen der Pont-School, Steenschuur 14, Leiden. R0EL0FARENDSVEEN. Personalia. Geslaagd voor akte L. 0. en akte Nuttige Handwerken Elizabeth H. M. Ottcn, aan de R. K. Kweekschool „Voor zienigheid", Amsterdam. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Afwezig de heeren Van der Zwan en S. J. Weststeijn. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. Dc notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en door den Baad on veranderd vastgesteld. Dc Voorzitter deelt mede, dat het on derhoud met den Hoofd-Inspecteur van het Lager onderwijs over de verbouwing van de o. 1. school alleszins bevredigend ge weest is. Zijnerzijds bestaan tegen de ver bouwing geen bezwaren. De R ijksbouwkun- dige moet echter nog over deze plannen gehoord worden. B. en W. zijn echter met de plannon voortgegaan, 25 Juli a.s. zal de aanbesteding van den verbouw plaats heb ben. Benoeming van de onderwijzeressen kan In deze vergadering nog niet geschie den, aangezien de stukken door den In specteur nog niet teruggezonden zijn. De Voorzitter doet o.m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken. 1. Missive van Ged. Staten waarbij de uitlceering ingevolge de Wet van 1897 be paald wordt op' 1357.77 1/2. 2. Schrijven van den Directeur Scheikun dige van den Keuringsdienst van Waren, district Leiden, waarbij wordt toegezonden het overzicht aangevende de werkzaamhe den verricht in heb tijdvak 1 Januari30 Juni 1929. 1 3. Missive van den Minister van O. K. en W. waarbij heb voorschot op de vergoe ding ingevolge art. 56 der L. O. wet be paald wordt op 4760.—. 4. Jaarverslag over 1928 van den Keu ringsdienst voor vee en vleesch, district Leiden. J 5. Missive van Ged. Staten waarbij Avordt toegezonden een afschrift van het K. B. d.d. 14 Juni 1929 houdende goedkeu ring van de benoeming van den burge meester tot secretaris der gemeente. 6. K. B. d.d. 14 Juni 1929, waarbij het vermenigvuldigingsgetal der plaatselijke Inkomstenbelasting 1929 wordt goedge keurd. 7. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontA-anger op 27 Juni jl. Punt. 3 der agenda. Aanbieding gemeenterekening dienst 1928. De Voorz. deelt mede, dat de gemeen- teontA-anger de rekening over het dienst jaar 1928 reeds heeft aangeboden. Deze bevat in ontvangsten van den ge wonen dienst 27958.79, uitgaven 25853.07 1/2. Batig slot alzoo 2105.71 1/2. Kap taaldienst. Ontvangsten 1334.29, uitgaven 934.29. Batig slot 600.—. Tot. leden der Commissie belast met het onderzoek der rekening worden benoemd de heeren A. vaai dor Knijff, N. Disseldorp en W. Compeer. Welke hunne benoeming aannemen. RondATaag. De heer Compeer brengt ter sprake het opknappen aran de grenspaal bij de gemeente Woubrugge. Deze zal her steld av orden. De heer Compeer zou ook gaarne ziea dat met dezelfde middelen als dat in do gemeente Leimuiden geschiedt de stofplaag der wegen bestreden zal Avorden. Gezien het lange wegennet der gemeente Rijnza- terAvoude wordt op grond van de hooge kosten daarvan afgezien. Daarna- sluit de Voorzitter de a'ergadering. VOORSCHOTEN. Personalia. Geslaagd A'oor het exa men Steno-Typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen: Mej. G. E. de Winter, alhier (leerling der Pont-School, Steenschuur 14, Leiden). WARMOND. Personalia. Voor het te 's Gravenha- ge gehouden examen ter verkrijging van het diploma M.U.L.O. slaagde onze dorps- genoote Mej. A. E. J. Slager. Hoofd der school. Voor de in deze Gemeente 'vaccccrendo betrekking vaa j hoofd der Openbare Lagere School hebben zich slechts 17 sollicitanten aangemeld, waaronder één vrouwelijke. Woningbouw. Behalve de 22 door Na tionaal Grondbezit te 's Gravcnliage te bouAven Avoningen, welke Avoningen reeds hun voltooiing naderen, zal daar ter plaat se door genoemde N.V. tevens een groote villa Avorden gebouAvd, terwijl ernstig over- wogen wordt een nieuw comple* van 1" woningen bij te b'öuAven. Een en adder zal de nog steeds in. deze Gemeente nijpende woningnood zeer ten goede -

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2