KERKNIEUWS STADSNIEUWS VAN |%LPHEI HiMHaltlti UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Kloosterjubileum. Heden herdenkt de eerwaarde Zuster Maria. Josepha, in de wereld Maria. A. A. van der Weijden, geboren te N o o r d w ij k, den dag, waarop zij 25 jaren geleden haar intrede deed in het klooster „de Goede Herder" te Leiderdorp. Langen tijd was zij aldaar werkzaam, daarna eenige jaren te Tilburg en thans verblijft zij in het klooster te Velp nabij Arnhem. AFTREDEN VAN DRIE HOOGLEERAREN. Tegen het eind van den nieuwen acade- mischen cursus zullen 3 hoogleeraren we- gefts het bereiken van den 70-jarigen leef tijd het hoogleeraarsambt moeten neerleg gen, namelijk prof. dr. G. Jelgersma, hoog- leeraar in de psychiatrie, die 1 November a.s. 70 jaar wordt; prof. dr. J. M. Janse, hoogleeraar in de plantkunde, die 2 Fe bruari en prof. dr. J. C. K'.uyver, hooglee- raar in de hoogere stelkunde, de differen tiaal en integraalrekening, de theorie der functiën en de waarschijnlijkheidsrekening, die 2 Mei den 70-jarigen leeftijd bereiken. „Herwonnen Levenskracht". Mogen wij alle liefdadige Leidenao.i'9 nogmaals herinneren aan den Bloemendag, die morgen (Zondag) gehouden wordt ten bate van „Herwonnen Levenskracht"? Wij zeggen: „herinneren", opdat iedereen, klein en groot, arm en rijk, een dubbeltje (of meer?) bij zich steke, om een bloemetje te kunnen betalen. Een aanbeveling is eigenlijk overbodig: iedereen weet immers, welk een vreeselijke kwaal dq tuberculose is, hoe beklagenswaardig diegenen zijn, die door dat monster worden aangetast. Wan neer ge zulk een ongelukkige ontmoet, of over hem hoort spreken, dan wordt ge door medelijden bewogen met den armen stak ker, en zoudt gaarne hulp bieden naar ver mogen. Welnu, thans kunt gij weer blijk geven van uwe medelijdende liefde: en als niemand achterblijft, dan kunnen weer talrijke lijders worden geholpen, misschien geheel genezen. Dus: ter liefde Gods, ter wille van de arme lijders, als uiting van ware naasten liefde: Allen een bloempje! Pater H. MULDER O.F.M., Algem. Adviseur. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 19 Juli. J. A. Slierings, Leiden, Voldersgracht 20. Slagerij (ge mengd bodrijf). Ontsl. Gevolm.: A. Slie rings. Leiden. N.A7".: A. Slierings, Leiden. Wijziging. 19 JuLi. Wed. N. P. van Cassel, Voorschoten, Rijndijk 176. Brood bakkerij. O veil. N: Wed. van Cassel Zwetsloot dd. 27 Mei 1S29. W ij z i g i n g. 19 Juli. Jac. Jongenelen, Oegstgeest," v. Assendelf-straat 33. Schil dersbedrijf; winkel in verfwaren, borstel werk enz. Wijz. uitgeoef. bedr. winkel opgeheven, thans alleen: Schildersbedrijf. Wijziging. 19 Juli. W. Wiesbrock, Oegstgeest, de Kempenacrstraat 4315. Kok-banketbakker. Wijz. uitgeoef. bedrijf: bijvoeging Lunchroom. jD p heffing. 10 Juli. De Leidschc Goederenhandel. Leiden, Roodenburgev- straat 8. Handel in tapijten, bedden en meubelen en aanverwanten in den ruim- sten zin des woords. W ij zi g i n g. 19 Juli. U. G. M. van Waes Leiden, Morschweg 64. Houthandel. Wijz. Kant. en Zaak-adr. thans: Dorpstraat 53, Oegstgeest. Wijz. Uitgeoefend bedr.: Kas senbouw. kistenfabriek en houthandel. W ij z i g i n g. 19 Juli. L. W. Kouwens, Oegstgeest, Rhijngeester straatweg 1 Ijzerwaren, gas en waterleiding, electr. technisch bureau, centrale verwarming, handel in huishoudelijke artikelen en ijzer waren, liaarden en kachels. Wijz. Uitge oefend bedr.: bijvoeging Electr. Smederij. W ij z i g i n g. 19 Juli. Leidsche Exploi tatie Maatschappij van Onroerende Goe deren, Leiden, Stationsweg 18. Wijz. han- delsn. thans: N.V. Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen. Voor het te Den Haag gehouden M.U.L. O.-examen zijn geslaagd Ria Zeeters. Atty Slager, Agnes Peterse, Agnes van Halde ren, Anny Cozijn, T. v. d. Laan en Bep Raaphorst, allen leerlingen van de Maria- School aan de Haarlemmerstraat. Geslaagd voor het Federatie-examen boekhouden (Mercuriusdiploma) mej. St. van der Voet, Oegstgeest vroeger te Kat wijk aan Zee, leerling van clen heer J. A. Jansen alhier. Voor het examen nuttige handwerken slaagden te Rotterdam de dames J. M. Ben them, D. W. Brandse, G. H. Briejer, W. M. Nijkamp en H. M. C. Pels, allen te Leiden. Te den Haag slaagden voor het M.U.L. O.-examen E. M. H. van Rooie, J. J. van Driesten en H. Bemmelenkamp, alhier. Mej. drs. G. H. Nijhoff, apothekeres aan het Academisch Ziekenhuis alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan het AVil- hclminargasthuis te Amsterdam. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de cursus voor de hoofdakte aan de ge meentelijke kweekschool voor onderwij- zers(essen) te Leiden aanvangt den 3den September. Wij verwijzen tevens voor ver dere mededeelingen naar een aankondi ging in dit nummer. Gistermiddag om half vijf geraakte bij het spelen het vijfjarig zoontje van den heer de G. wonende op de Waard gracht alhier, in het water van de Nieuwe Rijn. De heer de B., die heb ongeval bemerkte sprong gekleed te water en wist den jon den op het droge te brengen. INGEZONDEN MEDEDEELING. THEESALON 660 NSEUVff RIJNjG^y j- TELEFOON 78 Direct uit lief wafelijzer. Worden ook aan huis bezorgd. Het 7-jarig dochtertje van den heer K., wonende op de Nieuwe Rijn. geraakte gistermiddag om vier uur bij het spelen te water. Door een bediende van de firma den H., werd het kind door handreiking op het droge gebracht. Gistermiddag om 2 uur kreeg op do Steenstraat een koe die in een vrachtauto vervoerd werd, sportieve neigingen. Het dier sprong uit de rijdende auto en daalde op een handwagen, waarop een kist stond, die vernield werd. Daarop wilde het dier een Marthonloop beginnen maar voordat het dit plan kon uitvoeren, werd zij gegrepen en weer in de vrachtauto teruggebracht. Door de politie is aangehouden zekere .J B. alhier, wegens het dragen van een verboden wapen. Tegen den man is pro ces-verbaal opgemaakt. Programma van het Parkconcert op Dinsdag a.s te 8 uur. 1. „Uinter dem doppel Adler", marsch, Wagner2. Ouverture „Piqué Dame", Suppé 3. Concertwals, Marfix4. Potpourri, Fetriks 5. Dolgtanz Roger; 6. Vam Rhein sur Donau', wals, Kéler-Béla7. Gigler-marsch, Wagner. BIOSCOPEN Luxor. Ondanks de warmte mag een bezoek aan het Luxor-theater deze week weer aanbe veling verdienen, want e»en interessant pro gramma heeft de directie voor deze week weten samen te stellen. De eerste hoofdfilm draagt den mooien titel van „Tarzan de Machtige", een drie- weeksche seriefilm. De seriefilms zijn zoo langzamerhanduit de mode geraakt en toch hebben deze films een eigenaardige bekoring. Voorop gesteld wordt daarbij na tuurlijk, dat deze films een goede dosis actie en spanning bezitten moeten, wat natuurlijk als vanzelf sprekend bijna is.. Alleen dan toch komt men er toe ook de opvolgende afdeelïngen te gaan zien. Dit iss zeker het geval met „Tarzan de Mach tige", waarin Frank Merrill de hoofdrol vervult op schitterende wijze. Zijn herculi sche lichaamsbouw, die hem zich doet ver heffen tot een koning in het woud, zijn om gang met de dieren in het wond, de ge- heele entourage daarvan, de verschijning van een blank meisje in deze woeste om geving, kortom alles doet deze film actie en leven bijzetten en gaarne vergeet men de enkele onwaarschijnlijkheden, die even als in zoovele andere, ook in deze rolprent voorkomen. Van een geheel ander karakter, maar daarom niet minder aantrekkelijk is de film, die na de pauze draait en tot titel heeft: de Zwoegers, een dramatisch film werk, dat, zooals uit den titel al reeds blijkt, in beeld brengt het leven van de delvers van het zwarte goud, die aan zoo vele gevaren zijn blootgesteld. Aangrijpend is de daarbij uitgebeelde mijnbrancl, die een dozijn menschenlevens in gevaar brengt. Daartusschen door is een aardige, niet overdreven liefdes-scène geweven, waarin Douglas Fairbanks Jr. en Jobyna Ralstonde de hoofdrollen vervullen, terwijl ook Harrey Clark en Wade Boteler een voornaam deel voor zich opeischen. Trianon. Na lange afwezigheid is het Gloria Swanson, die deze week triomphen viert, want. deze actrice heeft eigenlijk geen speciaal voor haar geschreven scenario noodig, elk scenario is goed voor ha-ar en haar spel maakt va-n ieder verhaal iets bijzonders. Dat ziet men aan deze film waarvan het verhaal eigenlijk niet veel bijzonders is. Een meisje, dat een reis maakt naar Apia en op een eiland terecht komt met haar medereizigers, omdat het schip in quarantaine moet blijven. Een hervormer, die het frivole meisje bekeeren wil en haar terug laat zenden naar San Francisco, waar de gevangenis haar wacht. Het meisje vervolgens, dat bekeert en boete wil doen en een hervormer, die ver liefd wordt en zelfmoord pleegt en ten slotte, twee, die elkander toch krijgen. Wat Gloria Swanson, als Sadie Thomp son hiervan heeft gemaakt is meer dan be wonderenswaardig. Het eenig goede in dit scenario is, dat Gloria Swanson, van het. begin tot het eind het aantrekkelijke mid delpunt blijft en zij geeft zich dan ook met een charme en een élan die ieder oogen- blik bekoren. En op het eiland, waar deze tragi-come- die zich afspeelt valt de regen voortdu rend met tonnen uit de lucht, vandaar waarschijnlijk de titel van deze pittige film: „Regen"'. „De machinist van den Posttrein" is William Boyd, die een jongen is met durf en stalen spieren, die een meisje bemint, een trein laat ontsporen, een paar aanval lers munt slaat, met een oud-roest-locomo- tief een snelheidsrecord voor treinen vës- tigt en tenslotte met het liefste meisje trouwt. Gegevens dus te over, waarvan iedereen kan genieten. Vooraf gaat vlug een spannende na tuurfilm. Op het tooneel freden een drietal dan seressen op in dansen, zooals wij die zel den zagen. Vooral de Chineesche en de Russische dans verwekte een storm van applaus. En met een kleine verandering, die in dit programma dient en ook zal worden aangebracht, zal dit optreden dat mede door prachtige- muzikale begeleiding zoo veel succes heeft, voor volwassenen zoer wet te genieten zijn. HILLEGOM. Bijz. Vrijw. Landstorm. Maandag a.s. vangen de schietoefeningen der Afd. Hil- legom aan, welke voorloopig iederen Maan dag- en Woensdagavond vanaf 8 uur op de plaats achter café „Flora" zullen worden gehouden. Na een achttal lessen volgt de wedstrijd om prijzen. Voor het eerst zal geschoten worden met K.S.O. geweren. Gaarne wekken ve op, om aan deze oefe ningen deel te nemen. Geboren: d. van M. G. Schrama-van der Meij. d. van A. Teelen-van der Ma den. d. van P. A. Rutten-Kokkelkoren. z. van C. J. Heystek-dcn Dekker d. van A. Sehoneveld-De Wolf. Getrouwd: J. C. Uitendaal en M. Warmerdam. H. Soet en J. Libbenga. M. Tierie en N. E. P. Schniedewind. Overleden: H. Engele m. 49 j. C. Schrama m. 63 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagd. Te Den Haag slaagde voor het examen hoofdacte de heer L. Lips, al hier. Aanrijding. In vervolg op het bericht van eergisteren over de aanrijding der Wijkzuster van het Wit-Gele Kruis, kunnen wij nog melden, dat de persoon, die de aanrijding veroorzaakte, de heer de KI., aan het ongeval geenerlei schuld heeft. De heer de KI. was evenwel zoo bereidwillig de aan de fiets toegebrachte schade te ver goeden. Tuinbouw Helaas was er, in het al gemeen, op tuinbouwgebied deze week nog geen verbetering te bespeuren en is zulks nog niet voor de toekomst te zien. We zeg gen niet te veel, als we beweren dat nog nimmer de vroege aardappelenteelt zulke bedroevende uitkomsten gaf als dit sei zoen tot heden het geval was. Geen won der, dat het zich voordeed dat enkele tuin ders hun perceelen gratis aanboden mits ze goed gerooid werden. Met peen liep het deze week iets beter. Echter zijn het lang niet alle tuinders, die ook dit artikel ver bouwen. Er wordt op heden aardig wat gekocht voor conservenfabrieken die van 6 tot 7 per 100 K.G. opbrengen. Met dit warme weer is er groot gevaar voor worm in de peen reden waarom men met den verkoop eenigen haast maakt. Het is druk in het tuinbouwbedrijf mede in verband met het planten der late bloemkool, wat volgende week moet gebeurd zijn daar de tijd daarvoor dan verstreken is. Bovendien is het druk door het bollenrooien. Het is nu alle hands aan dek. Jammer dat het werk door de slechte prijzen niet beloond wordt. „Bloerpboilenteelt". We verwijzen bol- lenkweekers en koopers naar een adverten tie in dit blad, waarin door „Bloembollen teelt" de eerste veiling van droge bloem bollen wordt aangekondigd tegen Zaterdag 27 Juli a.s. Zie voor verdere mededeelingen de advertentie. N00RDWIJK BIJ HET BADEN IN ZEE VERDRONKEN. Gisterenavond te ongeveer 7 uur is de 22-jarige A. Ruygrok, met een tweetal vrienden in zee gaan baden aan het vrije strand. R. is hierbij in water geblevon van hoogstens één Meter diep, terwijl zijn beide vrienden verder in zee zijn gezwommen. Bij hun terugkeer ontdekten zij wel de klee deren en fiets van R., doch hem zelve niet. Na vruchteloos zoeken op het strand, be gon men te vreezen, dat hem een ongeluk was overkomen. De Reddingsbrigade onder leiding van Dr. Hermanides, welke spoe dig aanwezig was, begon direct met twee booten de omtrek af te dreggen en na 11/2 uur haalde men den drenkeling op. Direct heeft men kunstmatige ademhaling toegepast, hetgeen echter na drie kwartier werd opgegeven, daar alles vruchteloos bleek. Door Dr. Visser is later de lijkschou wing gehouden, waarna de verongelukte naar de ouderlijke woning vervoerd werd. Men begrijpt de groote verslagenheid. Vermoedelijk is de drenkeling in het water onwel geworden en zoodoende jammerlijk omgekomen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De> aanvoer is door het warme weer groot doch de prijzen wa ren laatst dezer week aanmerkelijk beter dan in het begin. Betaald werd voor Galar- dia 4052 et., Gele Margrieten per 100 hos 36, Riddersporen 1.201.60, Convilli 1.402, Alstremeria 1.402.90, Gladio len 1.402.20, Lathyrus 2426 eb., Cen- tauria paars 0.180.31, idem wit 0.16 0.25, idem geel 0.120.20. Anjers 0.15 0.38, Gedosia gepeld 0.60—0.90, Kopgode- sia 1.301.70. Korenbloemen 0.120.15, Scabiosa 0.260.33, Statice 0.130.16, Margrieten wit 0.330.59. Tuinbouw. Er is sinds vorige week weinig verandering gekomen in den toe stand op tuinbouwgebied. Wel worden al meer vroege aardappelen gerooid omdat het land leeg moet voor beplanting. De prijzen waren nog allesbehalve moedgevend Die zich om bovengenoemde reden niet be hoeft te haasten, wacht nog even af. Vrij dag werden de eerste blauwe Eigenheimers reeds aangevoerd. Deze gingen van 2.20 tot 2.40 per baal van 50 K.G. De aan voer bepaalde zich heden nog allen tot aardappelen. Vroege aardappelen gingen van 2 tot 2.60 per baal. TER AAR. Overzicht Ter Aarsche Veilingen. Het eerste deel der campagne Hadden wij andere jaren alleen de koude grond vruchten te noemen, nu spelen de vruchten uit de kassen hier ook al een belangrijke rol. In het begin van de Vei lingen werd aangevoerd Spinazie, waarvan de aanvoer gering was, tegen den prijs van pl.m. 15.34.Sla werd zeer veel aan gevoerd; de prijs hiervan was goed. Het artikel Bloemkool, dat hier ook al veel ge teeld wordt, was als vorig jaar goed in prijs en varieerde van 1554 cent. Andere primeurs als aardbeien, waarvan de verwachtingen met de pluk al niet hoog waren, zijn tegengevallen, bij meerdere kan zelfs van een mislukte oogst gesproken worden, maar de prijs was bevredigend. Verleden jaar plukte men pl.m. 10 doosjes van een raam, nu ongeveer 34. Vervolgens komen wij aan de koude grond vruchten, de peulen, doperwten en bloemkool. Het gewas van eerstgenoemde was schraal, doch de prijzen waren bedui dend lager als vorig jaar. Men mag echter niet klagen, vooral degenen niet, die vroeg waren. Bij de gunstige peulen-prijzen sta ken de ongunstige doperwten-prijzen sterk af. Deze teelt van Doperwten zullen de tuinders wel moede worden. Dit artikel maakt werkelijk een tijd van malaise mee. Er wordt veel geteeld en toch is het niet loonend. De oorzaak ligt wel hierin da-t er geen concurrentie bestaat zooals bij peulen etc. De bloemkool daarentegen was zeer gunstig wat de prijs betreft, de gewassen waren niet zoo best; er was maar een en kele tuinder die een hoek goede kool had. Van het product kassnijboonen liepen de gewassen zeer veel uit elkaar, vooral in oude kassen en wij gelooven, dat niet zoo veel geplukt werd als vorige jaren, maar wat geeft het ook. Bij die groote aanvoe ren, zooal9 bij doperwten, wordt men maar gedupeerd met de prijzen. Dan liever maar een klein beetje en goede prijzen zooals het dit jaar was met de kassnijboonen. De prijs was gem. 4.7.De tuinboonen-teelt, die zoo zoetjes aan hier gaat sterven, werd goed loonend. Prijs plm. 4570 cent. Een deel van de campagne, het kleinste deel, is nu voorbij. Wij staan nu aan den vooravond van het gewichtigste deel, de Ter-Aarsche boonen- en augurken-cam pagne, die zoowel in het binnen als in het buitenland alom bekend is. Al zijn de ge wassen door de sterke droogte wel een beetje schraal, en niet vrij van een of an dere ziekte vooral bij de snijboonen, door elkaar gehomen staan zij toch goed. Voetbal. Zondag zal de Voetbal-ver. ons vergasten op een aangename en pret tige middag. S.D.O. I zal een medaille- wedstrijd spelen tegen Gezellen I uit Am sterdam om een medaille en daarna D.O.S. II uit R.A.V. tegen Gezellen II, ook om een medaille. Het bestuur heeft gewacht tot de kerk uit is en de wedstrijden zullen beginnen om half drie. Het bestuur ver wacht zeer veel supporters. VOORHOUT. Personalia. Gisteren slaagde te Leiden voor het U. L. O.-examen A, Mej. C. M. van der Laan, alhier. Zij was leerlinge van de Mariaschool, Haarlemmerstraat te Leiden. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is Donderdagavond 8 uur in open bare vergadering bijeen geroepen ter be handeling van de navolgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het R. K. Kerkbestuur wafc betreft den bouw van het St. Liduina-Gesticht aan een aan te leggen straat, zooals het uit breidingsplan dezer gemeente aangeeft. 3. Voorstel tot het overnemen van de AVarmundadwarsstraab. 4. Eervol ontslag aanvrage van het hoofd der Openbare Lagere School. 5. Verzoek van de Oranje- Commissie de 'te innen stalgelden op ge meentelijk terrein ten volle te innen ter bestrijding der onkosten aan de feestelijk heden op 3 4 en 5 September a.s. ver bonden. 6. Aanvulling politie-verordening. 7. Comptabiliteit. 8. AVat verder ter tafel zal worden gebracht. Kaagweek-drukte. In deze gemeente heerscht, zulks in verband met de Kaag- week, welke gisteren een aanvang geno men heeft, een ongekende drukte. Niet alleen dat alle hctels overvol zijn, maar zeer velen zijn ondergebracht bij parti culieren, tot. zelfs in de omliggende ge meenten. Bij het Gemeentelijk Vreemde- lingenburean komen dagelijks aanvragen binnen om kamers, waarbij meermalen te kennen wordt gegeven, dat genoegen wordt genomen met een plaatsje op een zolder of een andere primitieve slaapge legenheid. Bij informatie werd ons me degedeeld, dat in jaren lang zulk een druk bezoek niet is gekend. Een beroep op de beurs. Door het Bestuur der Oranje-Commissie is een cir culaire verspreid, waarin een beroep wordt gedaan op de milddadigheid der ingeze tenen, om door een finke bijdrage de Commissie in de gelegenheid te stellen de feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Konin gin goed te doen slagen. Waar de Com missie voor zeer groote uitgaven staat, mede in verband met het aanschaffen van geheel nieuw materiaal, zijn wij er van overtuigd, dat voor dit sympathieke doel niet te vergeefs zal worden aange klopt. W0UBRUGGE. Gevonden. Een portemonnaie met eenig geld. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. WASSENAAR. C eb o ren: Piel er z. van P. Oostrum en S. Provoost Johanna Wilhelmina d. van C. G. Draafsel en P. van Kuilenburg Gerardus Johannes Maria z. van J. P. Kortekaas en P. Groenendijk Hendrik Jacobus z. van W. J. Wensveen en J. H. Knijnenburg. Ondertrouwd: E. A. van Kleef en J. M. Lanser H. C. G. Harmsen en A. de Jong J. Kars en C. Sijthoff R. H. Socter en C. R. J. Gaasbeek. Overleden: Jacob Parlevliet echtg. van A. Hakker, 89 j. Petronella Antoi- netta Hendrika Amalia Guynstee, echtg. van A. J. Hilhorst, 33 j. Daniël Boer boom ongeh. 66 j. Gemeentelijke Aankondigingen Gemeentelijke Kweekschool voor Onderw.(Essen) te Leiden,» Oude Vest 35. De cursus voor dc >tfoofdacte (afd. B.) vangt aan den 3en September 1929. Uitsluitend %-hrirfifclijke aanmelding vóór 1 Septeinbef, waarvoor Itfrmulieren gratis aan de sclftol verkrijgbaar zijn. De cursussen ^voor de- airten L.O. Fransch. Duitsc'n, En ge lach en AAriskunde gaan alleen bij voldoende deelname door. Aanvang is de eerste volle week van September. Aanmelding als boven. De Directeur. H. VAN SLOOTEN Jr. LEIDEN. De Zondagsdienst des huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren Hovens Gréve, Kors, Seret en Simons. De geneeskundige Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waar genomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juli a.s. waar genomen door de apotheek van den heer: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevonden voorwerpen. Een eleotrische lantaarn van een motorrijwiel porte monnaie met inhoud 2 nieuwe planken gouden zegelring autopet. Gekneusd. Gisteren is de landbouwer v. V. bij het hooirijden met zijn been zoo danig tusschen een muur en den wagen be kneld geraakt, dat. hij tengevolge van de bekomen kneuzingen ten spoedigste naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Baldadigheid. Door de politie is we gens het p'legen van ergerlijke baldiidig- heid tegen een arbeider bij de firma Boot procesverbaal opgemaakt. Tegen een huis gereden. De autobe stuurder C. H. reed gisteren met zijn auto in de Lindenhovenstraat tegen het perceel, bewoond door den her H. aldaar, waar- door vrij aanzienlijke schade werd toege bracht. Door H. is aangifte gedaan bij de politie. BODEGRAVEN. Personalia. Vrijdag j.l. slaagden voor het R. K. Mulo-examen: M. Steenhoff van Rotterdam, C. Timp van Bodegraven, Th. v. Niekerk van Warmond en J. Simons van Haarlem. Voor het examen costumière van de R. K. Modevakscholen: E. Fliers en A. Fliers van Den Haag, F. Schaper van Aalsmeer en L. Loos van Roelofarendsveen. Voor typen aan de Pontschool: M. Bul- ters van O verveen en A. Mol van Soest- dijk. Allen leerlingen van het Pensionaat Sint. Jozef te Bodegraven. Personalia. Mej. A. Maaskant, leer linge van de Groen van Prinsterenschool, slaagde deze week voor diploma Mulo A. Zangvereeniging „Halleluja". De zang- vereeniging Halleluja, onder leiding van den heer J. M. Kouwenhoven, behaalde op h'lt driedaagsche zangconcours te Huis ter Heide in de eere-afdeeling met 319 punten een eersten prijs, tevens nog een tweeden eere-prijs. Ongeluk. In een slagerswinkel kwam mej. W. zoodanig te vallen, dat zij niet meer kon opstaan. Daar de geneesheer inwendige kneuzing meende te constatee- ren, werd zij. ter nader onderzoek naar'! Utrecht overgebracht. Ongeluk. De groentehandelaar M. v. d. B. had het ongeluk bij het op hol slaan van de hit, van zijn wagen te vallen, welke over hem heen ging. Hij klaagde over in wendige pijnen en moet eenige weken rust houden. Bouwen. Door B. en AV. is aan J. H. van Osnabrugge te Boskoop vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan de A\rilhelminastraat voor rekening van G. de Ruiter en aan G. Stolwijk tot het bouwen van een lokaal voor kuikensbroeie- rij achter zijn perceel aan de Noordzijde. Slachthuis. In de maand Juni zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier geslacht: 99 koeien, 38 varkens, 725 nuchtere kalve ren, 44 graskalveren en 8 schapen en gei ten. Afgekeurd werden 8 koeien, 2 var kens, 5 graskalveren, 2 nuchtere kalveren en een schaap. BOSKOOP. Geslaagd. Te Den Haag slaagden voor het M.U.L.O.-examen A. Harkes, J. T. Taak en A. Paling, alhier. KOUDEKERK. Koninginnefeest. Naar wij uit goede bron vernemen, werd in de op AAroensdag- avond gehouden vergadering van de Oranje-vereeniging besloten om op 3 en 4 September a.s. feest te vieren. Bij genoeg zame deelname zou het plan bestaan om bij deze gelegenheid een gondelvaart te organise eren. Als alles meeloopt krijgen we dus dit 3aar groot feest. Ned. Herv. Kerk. Bij gelegenheid der op Dinsdag j.l. gehouden herstemming ter verkiezing van twee notabelen der Ned. Herv. Kerk, (zitting hebbend voor den Hooge Rijndijk) werden benoemd de hee- ren A. Demoed en R. G. Oppelaar, beiden wonende te Hazerswoude, H.-Rijndijk. Personalia. In de plaats van mej. F. van den Berg, die wegens huwelijk ont slag heeft aangevraagd als onderwijzeres aan de Herv. school alhier, is als zoodanig met ingang van 20 Augustus a.s. benoemd mej. J. M. van Roasum, te Utrecht. Mej. S. Dorrepaal alhier slaagde te Leiden voor Eet diploma Costuumnaaien. Geboren: Willerj, z. van G. Nagte- gaal en Jac. van der Veen. Overleden: Te Leiden: Arie oud 5 mnd.. z. van Anthonie van der Meijden en Maria Vergunst.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2