SPORT INGEZONDEN MEDEDEELING. Zomersproeten verdwijnen SfXsdig door een pot Spri^ïoi.j^ alle Drogisten Ontploffing in Hongaarsch tehuis voor dakloozen. Een doode en acht zwaar gewonden. In een oude kazerne te Pecz. die thans als asyl voor dakloozen wordt gebruikt, is gisteren door de ontploffing van een pro jectiel een persoon gedood, terwijl acht menschcn zwaar en cenige anderen licht gewond werden. Het projectiel was door een 16-jarigen jongen gevonden, die pogin gen deed om het open te maken. Groote brand te Embden. 1 m i 11 i o e n mark schade in de buit'enha ve n. Gistermiddag is een groote brand uitge broken in de groote loodsen der Embdcner Hafen-Unischlag Ges. m.b.H. in de buiten haven te Embden. Het vuur vond in de groote graanvoor raden rijkelijk voedsel, te meer, daar de houten wanden van de loodsen tengevolge van de groote hitte der laatste dagen ge heel uitgedroogd waren. 1500 ton graan en een nieuwe elevator- inrichtimg ter waarde van 100.000 Mk. zijn door het vuur vernield, terwijl vier kranen door de verzengende hitte zoo krom gelrok ken zijn. dal zij onbruikbaar zijn geworden. De geheele brandweer van Embden en vijf drijvende brandspuiten namen aan het blusschingswerk deel. Tegen zeven uur was het vuur gelokali seerd. zoodat het gevaar voor uitbreiding als geweken kon worden beschouwd, te meer. daar de vrij krachtige wind in de richting van het water waait. De schade wordt op c.a. 1 milliocn mark geraamd. Bij het blusschingswerk hebben enkele brandweerlieden nog letsel opge- Joopen. Brand in een machinefabriek. In de machinefabriek Augsburg-Xeuren- berg brak gistermorgen brand uit. Xa 3 uren werken gelukte het, den brand tot zijn haard te beperken en gevaar van uitbrei ding te voorkomen. Het dakgeraamte van het gebouw is vol komen afgebrand en de inwendige inrich ting is voor het grootste deel vernield. De grootste schade werd door het blus- schingswater aangericht. Het bedrijf ondervindt geen storing. Naar de maan! Mislukt experiment van prof. G o d d a r d. Uit Worcester in den staat Massachu setts wordt gemeld, dat prof. Goddard, hoogleeraar aan de universiteit aldaar, na- een studie van vele jaren gisteren een po ging zou doen om uit een speciaal voor dit doel gebouwden toren een raket af te schie ten naar de maan. De raket vloog ongeveer duizend voet hoog en explodeerde toen met een knal, die mijlen ver in den omtrek hoor baar was en ten gevolge waarvan alle rui ten van de universiteitsgebouwen sprongen. De resten van de raket vielen brandend I naar beneden, zonder echter op plaatsen neer te komen, waar zij schade konden aanrichten. De stad geraakte in groote op winding on politic en brandweer spoedden zich naar de plaats, vanwaar het projectiel was afgeschoten. De raket was 0 voet laug en had een doorsnee van 25 duim. Zij be vatte een gas, dat de explosies moest- voe- 1 den. welke het projectiel de vercisckte snel heid moesten geven. Een sedert eeuwen gedoofde vulkaan werpt asch uit. Xaar aan de Xemzeti Ujsag bericht wordt, heeft, de sedert eeuwen uitgedoofde krater van den berg Sopoca bij Buzau in Roemenië na den storm van de laatste da gen eerst aarde en daarna asch uitgewor pen. De bevolking van de groote dorpen, die aan den voet van den berg liggen, is bij dit onverwachte verschijnsel in paniek gevlucht. Het uitwerpen van de asch duurde slechts enkele minuten, echter waagt- de bevolking het nog steeds niet. terug te koeren. Professoren van het geo logisch instituut te Boekarest zijn naar den berg vertrokken, om een onderzoek in te stellen. Een brutaal heer. De Berlijnsche politie heeft gisteren een goede vangst gedaan. Reeds eenige weken waren uit de provincie berichten gekomen over een inbreker, die op een motorfiets verscheen, met ongelooflijke brutaliteit zijn slag sloeg en dan weer even plotseling verdween. Op deze wijze had hij o.a. in het Raadhuis van Xeuschönberg bij Zwickau de ambtenaren, met voorgehouden revolver, gedwongen tot- uitlevering der gemeente kas die slechts 1300 rak. inhield. Op het landgoed Rechentkin in de mark Branden burg was hij komen binnenrijden, toen de eigenaar afwezig was en binnen 5 minuten had hij voor 4200 mk. geld en juweelen ge stolen en verder was hij in tal van kleine plaatsen gesignaleerd. De Berlijnsche po litie heeft gisteren zijn schuilplaats te Ber lijn ontdekt en overviel hem toen hij op zijn kamers was. Hij sprong uit het raam op straat, en vluchtte, ofschoon hij een arm gebroken had, maar werd na een korte jacht, waarbij hij nog kans zag twee gela den pistolen weg te werpen, gearresteerd. Zijn identiteit staat nog niet vast daar hij ook talrijke valschc papieren bleek te be- DIOC. HAARL. BOND. Seriewedstrijden A.V.V. Zondag 21 .Juli a.s. zullen de wedstrijden wederom worden voortgezet. Ofschoon het. feitelijk te warm is voor voetbal, moet er toch iets gedaan worden om de animo bij de jongelui er in te houden. Het volledige programma voor Zondag a.s. luidt: 2e ronde: Jun. Afd.: A.V.V. 4L. en S. 5, 121 uur; Om le en 2e pr. 3e Afd.: Willi. 3P.F.C. 3 1.15—2.45 uur; Om le en 2e pr. 2c Afd.: A.V.V. IWilli. 2. 34.30 uur. Het beloven dus Zondag een paar inte ressante en spannende wedstrijden te wor den; het 4e elftal van A.V.V. zal zijn 3en wedstrijd spelen en wij gelooven wel, dat ook thans succes kan behaald worden, in dien er tenminste gewerkt en samenge speeld wordt als j.l. Zondag. Het le elftal zal tegen Wilhelmus 2 de zaken serieus dienen aan te pakken, daar Willi. 2 een sterk tegenstander is. Indien echler allen hun best doen geven wij het le elftal een goede kans. Xaar wij vernamen, heeft Wilh. zich ge combineerd niet Edoli, en wanneer deze comb, reeds Zondag uitkomt, zal A.V.V. zich geheel moeten geven om oen behoor lijk resultaat te bereiken'; wij durven in dit geval geen overwinning voorspellen. Het 2e elftal ten slotte speelt te 2 u. te gen D.Y.O. 2 voor de S.X.A.-serie te Stompwijk; wij hopen, dat het 2e elftal ook hier de A.V.V. kleuren zal hoog hou den, doch,dan moot tot het einde worden volgehouden. Allen veel succes en een pret- tigen Zondag. LEIDSCHE VOETBALBOXD. De algemeene jaarvergadering. Gisteravond werd in de Burchtzaal van hotel „Den Burcht'' de jaarlijk-sché alge meene ledenvergadering gehouden van den Leidschen Voetbalbond. De'voorzitter, de heer P. H. Steenhauer, heette in zijn openingswoord allen welkom, in het bijzonder den heer Bronkhorst, eerc- lid van den X. V. B. Spr. gaf hierna een overzicht o\er hel afgcloopcn jaar. Hij betreurde hot, dat A. S, C. naar de derde klasse was gede gradeerd. De derde klussers L. F. Lug- dunum en U. V. 8. liaduen alle drie min of meer neigingen tol- het kampioenschap, maar het gelukte niet daartoe te komen. De vierde klassers D. V. S en Xorvicus speelden matig. Spr. memoreerde voorts de viering van het 25-jarig bestaan en wees er op, hoe de jubileumwedstrijden niet konden doorgaan, aangezien de N. V. B. geen vrijen Zondag ter beschikking gaf. Een subsidie van ƒ235 werd alsnog door den X. V. B. verleend. Voor het eerst werd een Zaterdagmid dag-competitie gespeeld, welke over het algemeen wel heeft voldaan, doch de deel name was nog te gering. De Vierbondenbeker werd door Xoörd- Holland gewonnen, de L. V. B. verwierf daarbij den derden prijs. Het- Leidsch X. V. B.-elftal won voor een jaar den Lugdu- num-beker. Op 25 Augustus zullen de athletiekkam- pioenschappen van den L. B. gehouden worden, gevolgd door een voetbalwedstrijd LeidonGouda, waarvoor als wisselprijs beschikbaar is gesteld de beker, door den heer Ch. van Spall ter gelegenheid van het zilveren jubileum geschonken. De Goudsche Voetbalbond is hiertoe be reid gevonden, doch het bestuur er van zou gaarne een returnwedstrijd te Gouda willen vastgesteld zien. Op Zondag 1 September zullen de jubi leumwedstrijden der derde ldassers gehou den worden. De notulen der vorige vergadering wer den na lezing onveranderd goedgekeurd. Hierna bracht dc secretaris-penning meester, de heer B. A. Devilee. het jaar verslag uit. waaruit bleek, dat aan de ge wone competitie 27 on aan de Zaterda-g- middageompctiiie 11 elftallen hebben deel genomen. Het financieel verslag gaf aan uitgaven een bedrag van 1733.48, aan inkomsten een bedrag van 1855.10l/a, zoodat er een voord'celig slot is van 121.621/a. Er is echter een nadeclig saldo van 50.09 uit. de kas der feestcommissie, zoodat het voordeelig slot bedraagt 71.531/2. De heer Janssen (A. S. C.) merkte naar aanleiding van het jaarverslag op. dat er geen vooruitgang te constateeven valt, hetgeen niet uit. het verslag blijkt. Hij meende voorts, dat ten gevolge van dc af wijzende houding van den X. V. B., de feestviering van den L. B. in haar spor tieve resultaten eigenlijk maar weinig ge slaagd kan worden genoemd. Hij vroeg verder inlichtingen inzake dc plannen tot gebiedsuitbreiding van den L. V. B. en pleitte verder voor het instellen van scliool- wedstrijden en een juniorencompetitic. ter wijl hij verder meende, dat er nogal ach terstand was in de administratie. Ten slotte zei spr., dat van den wedstrijd om den Lugdimuni-beker allerminst propagan da heeft- kunnen uitgaan, een officieel lichaam als de L. V. B. zou eigenlijk in Juli geen voetbalwedstrijd mogen uitschrij ven. De voorz. zcide. dat hij ivel ecnïgszins optimistisch gestemd is, alleen al omdat er enkele vereenigingen zijn toegetreden en de Zaterdagmiddagcompetitie werd in gesteld. Plannen tot gebiedsuitbreiding zijn aanhangig, omdat het in het voornemen ligt ook Alphen bij den Leidschen Bond in te doelen, waardoor Alphen en Alphia in den L. V. B. zullen worden opgenomen. Verder meende spr.. dat het L. V. B.- bestuur goed gehandeld heeft door geen schoolwedst.rijdon te laten spelen tegen het advies van den wethouder van Onder wijs in. "Wat- den achterstand in de administratie betreft- zegt spr., dat er overal wel fouten gemaakt zullen worden en dat er veel af hangt van medewerking van clubbesturen, enz. Spr. was het tenslotte niet eens met de meening van A. S. C. over den Lugdunum- beker. Ook hier dwongen de omstandig heden tot handelen. Xa replieken werden voorgelezen de ver slagen van Protest-commissie, Competitie- leider, schcidsrechterscommissie en kas- commissie. Xaar aanleiding van de rekening en ver antwoording van den penningmeester voer den verschillende leden het woord, die al len op bevredigende wijze door den voor zitter werden beantwoord. Voordat de voorzitter het punt der me dailleuitreiking aan de orde kon stellen, vroeg de heer Wai'inga het voord voor een persoonlijk feit, naar aanleiding n.l. van het 10-jarig bestuurslidmaatschap van den voorzitter, den heer P. H. Steenhauer. Dc heer Waringa wees er op, dal de heer Steenhauer een der meest sympathieke voorzitters is. die de L. V. B. gehad heeft. Spr. bracht hem daarvoor hartelijk dank, hetgeen hij eveneens deed ten opzichte van de echtgenoote van den voorz., die steeds met de belangen van den. bond meeleefde. Als blijk van herinnering bood spr. den heer Steenhauer een wandelstok met zil veren knop aan. Dc voorzitter dankte daarop den lieer Waringa voor zijn hartelijke woorden en voor den 'steeds p.rettigen omgang, die hij immer van allen mocht ondervinden. Xaniens d§ vereenigingen werd den lieer Steenhauer vervolgens gecomplimenteerd door den lieer Veldhuizen, die als aanden ken een rooktafel aanbood. Ook hiervoor dankte de heer Steenhauer hartelijk. Xadat de heer Lolkes de Beer hulde had gebracht aan de vereeniging Leidsche Boys voor hel, in deze genomen initiatief, ging de voorzitter over tot het. uitreiken der be haalde medailles in de gehouden compe titie, werd de vergadering op verzoek een kwartier geschorst ter bespreking van de bestuursverkiezing. Xa heropening <ler vergadering werd de heer P. H. Steenhauer bij acclamatie als voorzitter herkozen. De heer Janssen verklaarde voorts na mens alle vereenigingen, dat zij het niet wenschclijk achten, dat de heer B. A. De vilee in het bestuur wordt opgenomen als secretaris-penningmeester. De taak van de zen functionaris is zoo veelomvattend, dat- men deze niet mag opdragen aan een per soon, die daarvoor geen belooning ont vangt. Bovendien achten de vereenigingen dc belooning te laag en vragen van het be stuur le willen overwegen deze belooning voor het volgend jaar te verhoogen. Ten slotte meenen de vereenigingen, dat de werkzaamheden van den secretaris-pen ningmeester te veelomvattend zijn en vra gen zij van het bestuur het administratieve werk meer over de verschillende bestuurs leden te verdeelen. Dc bestuursverkiezing had hierna tot re sultaat, dat de aftredende bestuursleden S. N. Waringa, Th. y. cl. Meer, W. C'aro en W. F. de Bree werden herkozen. In de be staande vacatures werden gekozen de hee- ren E. Vcldhuyzen te Leiden en C. van dei- Bijl te Alphen aan den Rijn. Het voorstel van de Reglementscommis sie tot het aanbrengen van enkele regle mentswijzigingen worclt op voorste] van den heer Janssen (A. S.. .C.) van de agenda afgevoerd om zulks te behandelen op een speciale vergadering. De kascommissie werd samengesteld uit de heoren De Bree. Eichhorn en Van Wijk, terwijl plaatsvervangers werden de hccren Crama en Laman. Xamens de vereeniging „Quick Boys" interpelleerde de heer van den Berg over dc wijze, waarop de bondsaangclegenlieden door den L. V. B. worden behandeld, daar bij melding makende van tal van brieven, waarop nooit antwoord werd ontvangen en wijzende op het feit. dat o.m. dc scheids- rcchtersformulieren niet of onvoldoende worden gecontroleerd. De voorzitter vond liet merkwaardig, dat klaarblijkelijk alleen Quick Boys voortdu rend dergelijke moeilijkheden heeft. Overi gens was het voor spr. o-p dit moment niet meer mogelijk de zaak precies na te gaan en vroeg hij waarom interpellant zich niet persoonlijk tot. den voorzitter had gericht. Wedstrijd-programma's, die voortdurend te laat kwamen, zullen zoo mogelijk voortaan vroeger worden toegezonden. Een voorstel-Quick Boys om de jaarver slagen minstens een week voor de jaarver gadering aan de vereenigingen, enz., te doen toekomen, wqrd ondersteund. Er 'zal dus rekening mee worden gehouden. Alvorens tot de rondvraag over te gaan kreeg dc heer Waringa het woord om mede te deelen. dat het bestuur, zooals de heer Janssen als wenschclijk had uitgesproken, van plan is een deel van dc werkzaamhe den van den secretaris-penningmeester over te nemen. Het- kan echter niet mee gaan met het plan tot verhooging van het salaris, doch tot verlaging. Mitsdc ver eenigingen garant, willen zijn voor bijvoor beeld f 10 ieder. De bond heeft geen geld. De heer Heemskerk (R. C. L.) merkte op, dat de uitlegging van den lieer Waringa te laat was gekomen. Had hij dat eerder gezegd, dan zou dc bestuursverkiezing mis schien een ander resultaat hebben gehad! Besloten werd nu dat het bestuur de sa lariskwestie nader met. den heer Devilee zal bespreken. Bij de rondvraag verzocht de heer Lol kes de Beer de atletiekwedstrijden niet- op 25 Augustus te houden, omdat dan cenige U. V. S.-leden deelnemen aan de K. X. A. LL-kampioenschappen. Deze zaak zal nog eens worden overwo gen. Xa cenige minder belangrijke besprekin gen werd tenslotte tegen kwart voor één de vergadering gesloten. Philips naar Scandinavië. Philips zal op 5 Aug. a..s. een tour onder nemen naar Scandinavië. Op 8 Aug. hoopt men te Oslo te spelen. Xadat een paar wed strijden in Noorwegen gespeeld zijn zullen op den terugweg wedstrijden te Stockholm en te Kopenhagen, plaats vinden. Op 20 Aug. hoopt het gezelschap wederom te Eindhoven te arriveeren. Op 25 Aug. speelt do P. S. V. te Antwerpen tegen Berchem- sport de returnmatch ter gelegenheid van de opening van het nieuwe stadion aldaar. Op 31 Aug. vertrekt Philips naar Enge land om te Londen tegen een amateurs elftal te spelen. LAWNTENNIS. i De internationale wedstrijden te Noordwijk. De tweede dag. Gisteren werden de internationale wed strijden van de Noordwijksche Sportver- eeni.ging voortgezet: De uitslagen luiden Heeren-enkclspel, le ronde: dr. W. Pe tit. sl. W. Kerkhoff 04 4—6 61; L. J. Nicnaber sl. A. Schölvinck 61 60; G. Leembruggen w. o.K. G. Goedewagen w. o.; J. Hughan sl. A. Steiner 61 62; H. Timmer w. o.; E. Croes sl. E. Brandsnia 61 6lG. Hemmeler sl. Jhr. van Riems dijk 8—6—6—2. 2e ronde: II. W. Jordaan sl. J. Hollan der 63 110; G. Schoorel sl. P. de Ro- chcmont 60 61; II. Timmer sl. B. Nel- wan 61 G0; II. Warnsteker sl. M. Bin nendijk 6-^2 61; W. Karsten sl. F. H. Weslerman 6—1 l6 10—8; L. F. Xiena- ber sl. Jhr. II. Teixcira de Xaitos 62 62 Dames-enkelspel, 2e ronde: mej. H. Sa- loman sl. mej. Z. Kerkhoff 64 36 97 mevr. J. Wiebalek sl. mej. II. Rolf van der Baumen 60 60; mej. M. Rollin Gouquer- que w. o.; mevr. C. F. Fumce sl. mej. A. Moolonburph 64 60; mej. X. Spit sl. mej. S. Sassen 86 61mevr. G. R. G. Petit sl. mevr. L. Saloman 97 57 62; mej. T. Groenewegen sl. mevr. J. Berglas .97 60; mej. H. van der Heide sl. mej. X. Hulshof f Pol 9-^-1 6—3; mej. M. Cantors sl.. mej. T. Los 60 60; mej. B. Schadee w. o.; mej. E. Belzer sl. mej. Ag Goldmann 6—0 6—0. 3e ronde: nioj. M. Canters sl. mej. B. Schadee 6l 61; mej. E. Belzer'sL mej. II. Saloman 1 62; mej. T. Groenèwe- gen sl. mej. E. Swarl (54 75. iïeeren-dubbelspel: le ronde: jhr. E. L. Teixcira de Matlos en jhr. H. Teixcira de Matt os sl. A. Voute en W. de Wit 6361 T. P. Ong Kio Hong en J. R. van Herwij nen. sl. F. II. Wcstermann en H. W. Ver loop 62 75; L. Steiner en K. Herz w. o. W. Karsten en D. Toussaint sl. W. Kerk hoff en L. Pfeiffer 62 62. Dames-dubbelspel, le ronde: mej. E. L. Swarl en nicj. E. Josephson sl. mevr. G. R. G. Petit en mevr. C. G. Ruys 61 75; mevr. R. van Tricht en mej. B. Schadee sl. mej. H. Salomon en mej. L. Salomon 61 62; mej. A. Kerkhoff en mej. Z. Kerkhoff sl. mevr. E. Freihan en mevr. J. Berglas 64 16 6—4; mevr. C. F. Furnee en mej. E. Belzer w. o. Gemengd-dubbelspel, le ronde: mevr. R. van Tricht en D. Toussaint sl. mej. L. Salo mon en G. Hemmeler 62 63; mej. C. Alsbach en. A. Voute w. o.; mevr. J. Wie balek en E. Rhodius sl. mevr. G. R. G. Pe tit en dr. W. Petit 6—3 61; mej. H. van der Heide en J. Hughan sl. mevr. E. Tivras en E. Cioldmann 6—0 6—1; mej. M. C'anters en E. Croes sl. mevr. J. Berglas en dr. J. Kersch 60 6—0. ZWEMMEN. Ned. Zwembond naar Spanje. Xaar wij vernemen zullen de Nederlan ders, die aan zwem- en polo-wedstrijden zullen deelnemen te Barcelona, bij gele genheid lan dc opening van het zwemsta- Uion bij de wereldtentoonstelling, Maan dag a.s. vertrekken. Behalve het eerste polo-team van het TJ te Amsterdam (wel ke zwemmers vandeze vereeniging op dc individueele nummers zullen uitkomen staat nog niet vast) zullen in Spanje mej. Braun en mej. Vierdag starten. De wed strijden vinden plaats op Woensdag 24 en Donderdag 25 Juli a.s. Xa de wedstrijden te Barcelona, zal dc ploeg deelnemen aan int. wedstrijden te Nizza, Cannes en Lyon, vermoedelijk resp. op 28, 29, en 30 Juli en 1 Augustus. WATERSPORT. Nation. Roeikampioenschappen. Gisteravond zijn op de roeibaan te Slo ten de nationale kampioenschappen ingezet met een tweetal voorwedstrijden voor het nummer achtriems-gicken. Om half negen gaf dr. Marres het start signaal voor dc eerste heat der achten van Laga en Maas. Dat werd een mooie, spannende strijd. Dc start al was prachtig cn na het uitlen- gen, op 300 M. ongeveer,, gleden de booten boord aan boord door het water. Tegen de helft van de baan zette de Maasslag een spurt in, die door Laga niet- onmiddel lijk werd beantwoord en waaraan de Rot terdammers een kleinen voorsprong dank ten. Maar meer dan een halve lengte werd het niet. Zoo bleef het vercl'er over de heele baan: Maas steeds een kleine halve boot vóór, eiken aanval van het dappere Laga-achttal onverbiddelijk terugwijzend. De Maas bleef voor en won met halve lengte. Tijd 6 min. 35 sec. De tweede heat ging tusschen de ach ten van Amstel en Nereus. De Amstel krijgt een kleinen voorsprong. Tot op de helft van de baan blijft dat zoo, de tastisch roeiende Xereus-acht verge noegt zich er mede, bij te blijven. Toch schijnt de Amstel een goede gooi te doen, want net tegen de 1000 M. zet Kuipers tweemaal achtereen tien harde in, die den voorsprong tot een lengte vergrooten. Edoch onmiddellijk daarop volgt een kleine inzinking en van dat oogenblik maakt de Nereus-slag gebruik om met een op het juiste oogenblik ingezette spurt een begin te maken van het heroveren van het verlo ren terrein. Nereus loopt nu prachtig ge lijk, dc boot loopt soepeler door en het wa terwerk is beter dan van de Amstelaren, die voet voor voet hun voorsprong verlie zen. Regelmatig loopt Xereus in, komt ge lijk en op de 1500 met een juistgeziene spurt glijdt de Nereus-boot die van de Am stel voorbij. Xereus wint met één lengte in 6 min. 45 sec. WATERMOTORSPORT. De glijbootwedstrijden. In ons verslag van de Zondag j.l. op hl Galgewater gehouden glijbootwedstrijdei stond vermeld, dat dc heer W. F. Sap Leiden met de „Ecuse my spray" was om. geslagen. Xaar men ons thans mededeelt as de bestuurder dezer boot niet genoemi de heer, maar een deelnemer uit Warmond. SCHIETEN. Nationale Schietwedstrijden te Wassenaar. De door de Wassenaarsche Politie- Schiet vereeniging gehouden nationale wed strijden. waarop een buitengewoon groot aantal deelnemers uit heel lis land is uit gekomen, zijn beëindigd. Morgen zal de prijsuitreiking plaats hebben. De voor naamste uitslagen zijn: Korps revolver: 1. Kon. Maréchaussee Leeuwarden, 185 p.; 2. Politie-scheepv. Zuid, Rotterdam. 183 p.; 3. Pol. afd. Haag. sche Burgerwacht, 181 p.; 4. Politiesport- •ereeniging Den Haag 176 p.; 5. Politie, /eisen, 165 p. b. 1. serie 30; 6. Kon. Mare' chaussée, Apeldoorn, 165 p.; 7. Politiesport vereeniging II, Den Haag, 156 p.; S. Wes- lerhoudt II. Beverwijk, 146 p.; 9. Herman dad, De Bilt, 145 p. b. 1. serie 22. Eerekorps revolver: 1. Politie scheepv.- r. Zuid Rotterdam, 126 p.; 2. Politic, Vel- sen, llo p. b. 1. serie 37; 3. Kon. Marechaus see Apeldoorn, 115 p. b. 1. serie 36. Vaste baan revolver-pistool: 1. D. Vile ins, Rotterdam, 80, steun 24 p.; 2. Th. W. /an Luyk, Den Haag, 80, steun 23; 3. K. Danisteegt, Rotterdam, 79 p.; 4. L. M. Vlug Den Haag, 78 p.; 5. X. J. Wetter, Utrecht 7 p.; 6. H. A. Smit, Utrecht, 77 p. Vrije baan, revolver-pistool: l. E. Stui- .enwokl, Wassenaar, 58 p.; 2. Th. W. van Luyk, Den Haag, 58 p.; 3. L. M. Vlug, Dén Haag, 57 p.; 4. K. D'amsteegt, Rotterdam, 57 p. Korps, buks, afdeeling A: 1. Schietver. Doorn, 223 p.; 2. Waterloo, Berkel, 218 p. b. 1. serie 40; 3. Pro Patria, De Lier, 218 p.; I. Kralingsche Schietvereeniging Rotter dam, 217 p. b. 1. serie 415. Xederland en Oranje, Alphen, 217 p.; 6. Immer Vaardig, Hoek van Holland, 2T6 p. Eerekorps, buks, afdeeling V: 1. Wilhel- "1 in aVlaardingen, 135 p. b. 1. schot- 7; 2. Schietv. Dc Bilt, 135 p.; 3. Immer Vaardig Hoek van Holland, 133 p.. b. 1. serie 41. Korps buks, afdeeling VI: l. Scherp schuttersver. Rijswijk, 224 p.; 2. Kraling. sche Schietver. Rotterdam, 221 p.; 3. Schiet vereeniging D. O. B., Voorschoten, 219 j?.; 4. Fred. Hendrik, Delft, 217 p.; 5. Immer Vaardig, Hoek van Holland, 212 p.; 6. Burgerwacht De Lier, 212 p.; 7. Generaal Snijders, Leiden, 205 p.; 8. Burgerwacht Roscnbiirg, 200 p. b. 1. serie 38; 9. Leidsche Politie, 200 p. Eerekorps, buks, afd. VII: 1. Loosduin- sche Burgerwacht, 138 p.; 2. D. O. B., Voor- schoten, 135 p.; 3. Burgem. Wassenaar, 131 p., b. 1. serie 2. Vrije baan, buks: 1. F. Eggens, Diepen- veen; 2. P. J. Ilecker, Dordrecht-; 3. C. J. P. Both. Breda; 4. C. F. de Buy ter de Wildt Den Haag; 5. G. P. Gerth, Leersum. Jubileum buks: 1. L. M. ter Smette, Delft; 2. P. Boer, Berkel; 3. M. Olieman,] Den Haag; 4. J. Bosch, De Bilt; 5. C. vaa' Roon, Vlaardingen. Geluksba-an, buks: 1. G. Bergshoef, Al phen, 1496; 2. F. V. d. Brink. De Bilt, 1196 p.; 3. J. H. Geerling, Amstelveen. 1488 p.; 4. F. v. d. Mark, Wassenaar, 1484 p.; 5. P. J. v. d. Krogt, Wassenaar, 1479 p. Pcrsoneele baan, buks: 1. A. C. Staal duinen. Naaldwijk; 2. C. Zaal, Bodegraven 3. J. Worst, Leiden; 4. A. Bouwens, Den Haag; 5. S. Steensma, Den Ilaag. Vaste baan: 1. C. J. P. Both, ^Breda 145 p.; 2. J. Dekker, Hoek van Holland, 144,' 3. P. J. Hecker, Dordrecht 14 1: 4. .T. C'. van Dongen, Wassenaar, 144; 5. W. C. A. van der Linde, Alphen, 143 p. SCHAKEN. Om het kampioenschap van Nederland. De eerste dag van lange p a r t ij e n. De derde ronde gaf ons vijf d4-openin- gen te aanschouwen, doch alle van ver schillend type. Het behoeft geen betoog, dat de meeste belangstelling bestond voor de partijen van de candidaten voor den tweeden prijs, immers Euwe zou toch wel winnen! En natuurlijk heeft hij gewonnen en zooals gebruikelijk, vlug. Hij nam den pion op c4, kon dezen verdedigen, kreet nog een tweeden pion op den damesvleu gel cn had toen met zijn meerderheid van twee pionnen, reeds gewonnen spel. Bij den 27sten zet moest Straat ook nog- de quali- teit verliezen, waarna hij meteen den strijd opgaf. Landau kreeg tegen Wccnink goed spel en juist tegen de pauze had laatstgenoem de zijn Koningin voor kasteel en raads heer moeten geven. De partij stond toen voor Landau op winst,doch bij de her vatting bleek, dat de Rotterdammer een zet had afgegeven, welke hem een officier kostte en daarna mocht- hij nog blij zijn er met remise af te komen. v. d. Bosch - behandelde de door Olland gekozen Xiemzowit-sch-Bogoljoebof-variant niet op de modernste wijze was hij niet bekend met de door Niemzowitsch gevon den verbetering in diens partij tegen Ca- pablanca (Kissingen 1928)? met- het ge volg, dat Zwart heel goed kwam te staan. Toen v. d. Bosch een paard cadeau gaf. meende de Utrechtsche matador gewonnen spel te hebben, doch liet- bleek, dat de jeugdige Hagenaar een fijn, diep door dacht offer had gebracht, wat hem een overwegenden aanval bezorgde en ten slot te ruim voldoende overwicht om te winnen. Geus kwam met zwart tegen Davidson tot een behoorlijke ontwikkeling van zijn spel. De Amsterdammer bood reeds voor de pauze remise aan, doch Geus weigerde. Xa de hervatting won Davidson ccn pion, doch dezen kon Zwart terugwinnen. Op een hernieuwd remise-aanbod ging Geus thans in; zijn stelling verdiende op dat oogenblik de voorkeur. Mulder verloor door een slecht bereken den uitval van zijn Koningin reeds bij den 12den zet een officier voor. een pion. Hij hield nog 12 zetten stand.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8