gemengde berichten anthony marston de dolende ridder derde blad de leidsche courant vrijdag 19 juli 1929 ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Het ongeval bij Waalhaven. Een tweede slachtoffer. Het ongeval met de autobus, die tij dens de vliegfeesten te Waalhaven op een troep kinderen inreed, omdat de chauf feur voor een tweetal wielrijders moest uitwijken, heeft een tweede slachtoffer geëischt. Eén der aangereden wielrijders, de 38-jarige M. Hofman, werd n.l. met een schedelbreuk in hot ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam opgenomen cn is thans aan de gevolgen overleden. Auto met oude menschen te water geraakt. Op de terugreis van een autotocht met ouden van dagen uit Sohagen is een van de auto's te water geraakt. Met grootc moeite heeft men de oude menschen uit de diepe vaart kunnen redden. Rijwielongeval. Te Zundert is de landbouwerszoon J. Schrauwen aldaar zoo noodlottig met zijn rijwiel gevallen, dat hij een arm op twee plaatsen brak cn een hersenschudding be kwam. De ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Breda noodzakelijk. Tragisch ongeval. Bij het uit de garage, rijden van een met- ladders beladen auto reed de heer Dcgers te Ulestraten een pilaar omver. Zijn vrouw werd door de vallende stukken van de pilaar getroffen en in ernstigen toestand naar Maastricht vervoerd, waar zij in het. ziekenhuis overleed. Zij laat een man met vijf kinderen achter. In de buurtschap Herbrinkhoek, onder de gemeente Tubbergen, is de 53-jarige vrouw L. terwijl zij aan hel hooi inhalen was, achterover van den hooiwagen geval len. De ongelukkige kwam zoodanig te val len, dat zij haar rugwervel brak. Terstond is zij naar het R. K. Ziekenhuis te Almelo vervoerd, alwaar de ongelukkige aan de bekomen kwetsuren is overleden. Mej. L. was gehuwd en laat een man en 3 kinde ren na. Gevallen. Woensdagmiddag is de 24-jarige P. Jennen, wonende te Stadsbroek, electricien bij de Limburgsche Tramweg Mij-, werk zaam aan de bovenleiding nabij Hocns- broek, van den hoogen reparatiewagen gevallen, doordat hij met den electrischen •troom in aanraking kwam. Met een her senschudding is hij in het hospitaal te .Heerlen opgenomen. Tot hedenmorgen was hij nog steeds 'bewusteloos. Hoe men een inspecteur overtuigt. Te Weesp gebeurde het, dat een jongen met zijn vinger bij de firma Sluis tusschen een machine geraakte, waardoor hij een stukje van dien vinger verloor. De jongen kwam bij den dokter terecht en werd be taald volgens de ongevallenverzekering. Den volgenden dag kwam een rijksinspec teur om een onderzoek in loco in te stel len. Men ging naar de machine *n terwijl een werkmeester zijn vinger op de plaats des onheils stak kwam door een onhan dige beweging de machine in werking, met liet gevolg, dat de demonstrant een be langrijk stuk van zijn vinger kwijtraakte. Het bewijs was dus geleverd! INGEZONDEN MEDEDEELING. 'nujvJflartaui. Eeh verdwaalde kogel. Dinsdag verbrijzelde een kogel een ruit van het hulppostkantoor te Oeffelt. Hij sloeg ten slotte een schilderijtje van den muur stuk. De kogel werd later onder den lessenaar gevonden. Op het kantoor be vond zich liet zoontje van den kantoorhou der, dat- gelukkig niet getroffen werd. Treinbotsing. Op den mijnspoorweg KerkradcSim pel veld nabij de mijn Willem Sophia heeft Woensdagnamiddag een treinbotsing plaats gehad tusschen een locomotief met vier wagons en een losse locomotief, beide toe- behoorende aan het. spoorwegbouwbedrijf te Utrecht, terwijl een kolentr^in van de Dominiale mijn naar Simpelveld reed. Vier wagons werden totaal vernield. Dadelijk werd met het opruimingswerk begonnen. De materieele schade is groot. Er zijn geen persoonlijke ongelukken. Lijk gevonden. Gisteren heeft een landbouwer, op weg naar het hooiland, op den Falieberg onder Zuid-wolde het in staat van ontbinding ver- keerend lijk gevonden van een man, naar schatting 60 jaar oud, ongeveer 1.50 M. lang, waarbij een stok met een gespleten handvat en aan het ondereind een stuk gaspijp. Blijkens ingesteld onderzoek kan het zijn het lijk van den zwerver Hendrik Winters, afkomstig uit Nieuw Amsterdam, die'uit de richting» Slagharen, waar hij voor kort nog heeft gelogeerd, is gekomen. Het lijk is vervoerd naar de begraafplaats. Door de warmte bevangen en overleden. In de buurtschap Armhoede te Lochem is de 70-jarige landbouwer N. op het land door de warmte bevangen en aan de ge volgen overleden. Nekkramp. In heb woonwagenkamp te Deventer is bij een 8-jarigen jongen een geval van nek kramp geconstateerd. De patiënt is ge- isoleerd en het kamp ontsmet. Niemand mag het kamp in of uit. De brand bij Steenwijk. Omtrent- den 'brand te Kallenkote kun nen wij nog het volgende niededeelen: Het. huis, waar des nachts om 12 uur cle brand ontstond, was bewoond door de 80- jarige weduwe Flard-suiker en haar 50-jari- gen zoon. Door het blaffen van den waak hond werden menschen gewaarschuwd. Het perceel stond toen reeds beneden en boven in brand. De zoon kon nog 7 koeien en een paard redden. Hij zelf kreeg daar bij over het geheele lichaam ernstige brand wonden, waaraan hij gisteren is overleden. Het andere huis was onbewoond. Brand op het spoorweg-emplace ment Feijenoord. Gisteravond is brand ontstaan in een houten onderbouw van een in aanbouw zijnde draaischijf op het spoorweg-empla cement Feijenoord aan de Tweede Rozen straat te Rotterdam. De onderbouw heeft vlam gevat, doordat het vuur van een steekvlam in aanraking is gekomen met het houtwerk. De brandweer, die bij het blusschingswerk veel last heeft ondervon den, doordat op het spoorweg-emplacement geen brandkranen aanwezig zijn, heeft het vuur met drie stralen gebluscht. Tengevolge van het feit dat tientallen meters slang over de spoorlijn moesten worden heengelegd, heeft, het rangeeren vertraging ondervonden. De rails waarover een hefwerktuig dat bij het bouwwerk wordt gebruikt, rijdt, zijn over tachtig me ter onbruikbaar geworden. Van den houten onderbouw is een groot gedeelte verbrand. De schade wordt ge raamd op 10.000. Nog meer brandén te Rotterdam. In den loop van den avond heeft zich gisteren nog een drietal kleinere branden te R'dam voorgedaan, doch om half een hedennacht, brak brand uit in een pakhuis aan de Hoogstraat, welke een ernstiger karakter droeg. Dit pakhuis is in gebruik bij 'L. van Zanten, koopman in ongeregel de goederen. Indertijd heeft deze reeds een brand gehad in een partij goederen, die hij uit den brand bij Van Reeuwijk had opgekocht, en nu wilde het toeval, dat zijn pakhuis volgeladen was met goederen, afkomstig van den brand bij de firma E. en L aan het Haagsche Veer, eenige weken geleden. Het pakhuis was zoo vol, dat zelfs cle trappen versperd waren door stapels kisten. De brandweer heeft dan ook zeer veel moeite gehad om den vuurhaard op de eerste verdieping te bereiken. Een zes- lal slangen werden uitgelegd, die van vo ren door het pand heen en langs den ach terkant aan den Groenedaal naar boven konden worden geleid. Na een uur was men den brand meester en was het gevaar voor uitbreiding in dc dichtbevolkte buurt ge weken. De eerste verdieping brandde geheel leeg en de grootc partij goederen is verlo ren gegaan. De schade wordt door verze kering gedekt. Auto en machines verduisterd. Een expediteur te Amsterdam, had zijn knecht met. ecu auto die 1500 waard was naar Nijmegen gestuurd om daar machines ter waarde van 2500 te halen. De ma chines zijn inderdaad afgehaald, maar de expediteur heeft te Amsterdam vruchte loos op de aankomst gewacht, evenals op de auto en den knecht. Daarom heeft de expediteur aangifte van verduistering ge daan. Bruidegom-oplichter. Een te Keulen woonachtige Hollander had kennis gemaakt met een niet onver mogende dame cn haar onder allerlei valsche voorspiegelingen bewogen tot. af gifte van f 10.000. De man is, als ver dacht van oplichting, oj) het station te Arnhem gearresteerd en ter besohikking van de Justitie gesteld. Inbraken te Arnhem. Gisterennacht is te Arnhem op twee plaatsen ingebroken. In de Arnhemsche Broek op het goederenterrein van de Staatsspoorwegen hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het kantoorgebouw van de Texaco Company door het uit snijden van een ruit. Op het kantoor is een bureau opengebroken en een bedrag van f 150 aan bankbiljetten ontvreemd. Een boekenkast werd vernield. Verder is ingebroken in het kantoor van de gemeente-gasfabriek aan den Wes- tervoortschendijk, waar men zich eveneens toegang verschafte door het uitsnijden van een ruit. Op het kantoor van de boek houding en de administratie werden twee lessenaars" opengebroken, waarin echter niets gevonden is. Toen heeft men blijk baar moeite gedaan de brandkast te openen, althans hedenmorgen kan het per soneel dc kluis niet openkrijgen, zoodat deskundige hulp noodig was om het slot te openen. Hier wordt verder niets ver mist. Op straat gezet. Gisteren werd door de politie te Schie dam op straat aangetroffen de 9-jarige A. W. uit Maassluis, riet bleek, dat het kind met een vrachtauto naar Schiedam was gebracht, maar door den bestuurder wegens een gebrek aan zijn wagen op straat was gezet met de boodschap, dat'hij maar naar huis terug moest loopen. Het kind is door de politie naar Maassluis gebracht. Ned. Oost-Indië TWAALF INGEëNTE KINDEREN OVERLEDEN. Op de onderneming „Liberia". Aneta seint, uit Medan: Van 107 inland- sehe kinderen, die op de onderneming Li beria" tegen mazelen werden ingeënt, zijn twaalf overleden. Een onderzoek wordt in gesteld. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. TREIN IN RIVIER GESTORT. 20 dooden. Uit Denver Colorado wordt, gemeldDc uit Chicago komende express-trein van den Rock-Island-spoorweg is gisterochtend na bij Stratton in de rivier gestort. Tot dusver wordt melding gemaakt van twintig dooden. Omtrent het ernstig spoorwegongeluk dat bij Stratton waar de z.g. Colorado-ex press, die onderweg naar Chicago was, op een brug is ontspoord heeft plaats gehad, wordt nog gemeld, dat de trein bestond uit een locomotief en twaalf Pullmanwa gens. De locomotief en de eerste vier wagens vielen in het water, waar twee wagens ge heel onderdoken. Vier andere wagens ble ven op de brug liggen, terwijl de laatste vier wagens wel ontspoorden doch op het rails-bed bleven slaan. Men vreest, dat in het geheel 20 perso nen om het leven zijn gekomen, terwijl het aantal gewonden nog niet- nauwkeurig be kend is. De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. Onder de passagiers bevond zich ook de bekende theaterondernemer Morris Gest. SCHEEPSRAMP IN DE ZWARTE ZEE. Tientallen doorlen. Een in de haven van Konstanza aange komen stoomschip meldt, dat zij S. O. S.- seincn heeft ontvangen van het Russische s.s. „Wolga" (2000 t.), dat op 16 Juli met passagiers en vrachtgoed uit Noworossisk is uitgevaren. Het vaartuig was op een drijvende mijn gestooten en seinde om 1 uur 's nachts, -dat het zonk en dat reeds 17 man der equipage en 14 passagiers wa ren verdronken. Overstroomingen in Bombay. Door geweldige regens zijn in Br.-Indië ernstige overstroom ingen ontstaan; te Sukkur (Bombay) zijn 25 huizen ingestort, waardoor zes personen om het leven zijn gekomen. Ernstig verkeersongeluk te Berlij/i. Een do ode en verscheidene zwaar gewonden. Op een straatkruising te Berlijn-.Stegjitz heeft gisteravond een ernstig verkeersonge luk plaats gehad. Een taxi, die in groot e vaart door de Bergsfcrasse reed, kwam in botsing met. een particuliere auto. De chauffeur van den eenen auto verloor de controle over zijn wagen en reed, juist bij een tramhalte, het trottoir op. Verscheide ne personen, die bij de halte stonden of op de daarbij behoorende bank zaten, werden door de auto meegesleurd, terwijl de bank werd omvergerukt. Een vrouw werd ge dood en verscheidene personen werden zwaar gewoud. Reusachtige ontploffing. Warenhuis van 3 verdiepingen vernield. Een N. T. A.-telegram uit Hammouth (Indiana) meldt: Door een reuzenontploffing werd een wa renhuis van drie verdiepingen in de vreem- delingenwijk volkomen vernield. De materieele schade wordt op 300.000 dollars geschat. Door de ontploffing werden de naburige gebouwen beschadigd en vensterruiten ver in den omtrek vernield. Door een geluk kige omstandigheid werd niemand gewond. De politie vermoedt, dat de ontploffing met de arbeidersonlusten verband houdt. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's ycor Zaterdag 20 Juli Hilversum, 1070 M. (V o o r G uur 298 M.) Uitsl. K.R.O.-uitzendingen. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Lunehmuziek door het K.R.O.- Trio. I.152.00 Gramofoonplatenconccrt. 2.003.15 Kinderuurtje. 5.00 Gramofoonplatenconcert. 5.45G.OO Journalistiek weekoverzicht. 6.007.30 Concert in de Chicago-bios- eoop Eindhoven. 7.308.00 Causerie over: Wat is een film. 8.0011.00 Concert en declamatie. Strijk-cnsomble en solisten. 9.30 Nieuwsber. II.0012.00 Concert. Karakterduettistten. Huizen, 1S75 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.15—2.00 Concert door het A.Y.R.O.- Kwintet. 2.6o2.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.303.30 Aansl. van het Tuschinsky- Theater te Amsterdam. 3.30—4.30 Kurhaus Scheveningcn. Thé- dansunfc door „The Ramblers". 5.005.15 Lezing door Dr. C. H. Sluiter over: De vcrdeeling der materie in het heelal. 5.45645 Concert door het Omroep orkest Willem Segboer, bariton. 6.45715 Pianorecital door Prof. Henrij Wilhelmus uit Boedapest. 7.15 Voortzetting concert. 8.00 V.A.R.A.-uitzending. Daventry, 1554 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05—11.20 Lezing. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 Bisley. Finale om de „King's Prize". 5.05 Orgelconcert (Cinema-orgel). 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Oude Fransche cdavecimbel muziek. 7.20 Lezing, 7.35 Sportpraatje. 7.50 „Diary of a nobody" (5). 8.05 Vaudevolle. 8.40 Fragmenten van „Lovc Lies", ope rette van Carter. 920 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Het Zigeuners-ensemble. Concert. 10.5012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 12.502.10 Orkestconcert. 4.05 Kinderuurtje. 4.35 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.3511.10 Concert. Orkest en solisten. 9.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.508.50 Orkestconcert. 10.35 cn 12.45 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 5.55—6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Vroolijkc avond. Vocale cn instru ment. solisten. Daarna tob 12.20 Dansmu ziek. Z c e s e n, 1635 M. 6.1010.50 Berichten cn lezingen. 12.201.10 Muziekuitzending voor scho len. 1.105.20 Berichten en lezingen. 5.20G.20 Concert. 6.20S.15 Berichten en lezingen. 8.20 Anekdoten. Declamatie, viool en piano. Daarna: Persber. cn Dansmuziek. H a m b u r g, 372 M. 4.55 Haarlemmer Blumen. Causerie met muzikale illustratie. 520 Orkestconcert m. in. v. solisten. 6.35 Concert. 7.20 Vocaal concert door Walther Car- nuth m. m. v. orkest. 8.20 „Mein Leopold", Volks-tuk in 3 be drijven van Adolph L'Arronge. 10.20 Over den Oceaan. Groeten aan het s.s. „Bremen".. Concert door dc schecps- kapel. Brussel, 512 M. 520—6.20 Trioconcert. Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert door het omrocp-orkest. 9.2010.35 Kurhausconcert. feuilleton. Een verhaal uit den lijd van den Spaanschen Successie-oorlog. Naar het. Engelsch vai MORICE GERABD. Mark antwoordde nietalleen hief hij zachtjes zijn hand op. Iedere trek op zijn gezicht verried spanning hij had iels van een dier, dat op zijn prooi loert. Hij schcon dingen te bespeuren, geluiden te hooren, die zijn meester blijkbaar ontgingen. Maar na een korte pauze hoorden beiden het ge lrappel van paardenhoeven cn even later werden paarden en ruiters zichtbaar. Ze reden in een bedaard tempo, blijkbaar zon der eenigen haastde beide mannen droe gen maskers van zwart fluweel. Dit was op zichzelf niet iets heel ongewoons, men schen die erg op hun uiterlijk gesteld wa ren, droegen in dien tijd vaak maskers om kun gelaatskleur tegen den invloed van de zonnestralen te beschermen en ieder die om welken reden dan ook, zijn incognito wenscht te bewaren, zette er een op. Een van de mannen had een bijzonder s'ank, krachtig, rijzig figuurvoor zoover zijn masker en pruik toelieten waarnemin gen te doen. scheen hij iemand van middel baren leeftijd. Er was iets ondefinieerbaars aan hem. dat wees op kracht, overwicht en autoriteit; maar dat toc-h niets onaan genaams aan zijn persoonlijkheid gaf, om dat dit domineerendc volkomen bij hein scheen te passen. De andere ruil et was minder groot, dikker en jonger. Hij was vierkant, breedgeschouderd cn had een stierennek. De kleinste van de twee draaide zich in hot zadel om en keek achter zich toen zij het hoogste punt van de helling be reikt hadden. Hij scheen tevreden dat zi| niet .gevolgd waren, nadat zij de rivier wa ren overgestoken. Mark stootte Marston tegen don elle boog en gaf hem een teeken om zijn blik van de beide ruiters naar de haag aan de andere zijde te wenden. Anthony schrok. Zij waren niet de eenigen die het twee tal bespiedden. Een paar brutale oog en, die hij maar al te goed kende, gemeen e, geslepen oogen, die te dicht bij elkaar ston den, loerden door de haag! De „Spin" zocht de vliegen in zijn web te vargen. Wekte h u n tegenwoordigheid zijn ach terdocht op? vroeg Ant'hony zich af. maar hij beantwoordde die vraag terstond ont kennend. Het ingespannen kijken van den man-aaj-den-overkant, gold zóó duidelijk de beide ruiters, dat Marston concludeer de dat de spion ze moest kennen. Zonder eenig vermoeden dat zc bespied werden, passeerden dc ruiters den kr.ni van den heuvel en waren spoedig uit het gezicht verdwenen. Direct -daarop sloop de vreemdeling, die door Mark Fagan bij gebrek aan een beteren naam, den ..Spin gedoopt was. heelemaal in elkaar gebogen over het veld, op den hoek waarvan hij had gestaan. Dc schooier schijnt haast te hebben, merkte Marston op. Hij wil het eerst bij de herberg zijn, verklaarde Fagan. Door dezen weg te gaan. snijdt hij een heelen hoek af. Hij draaide zich om en keek zijn meester aan: Zag U wat hij aan had? Neen. Ik wel Sir. Hij had de jas van den waard aan; ik zag twee koperen knoopen op zijn rug,, toen hij vooroverboog. Wat heeft dat te beteekenen? Dat zal ik U zeggen Sir, antwoordde Fagan. Hij zal zich tegenover die twee vreemdelingen voordoen alsof hij de En de werkelijke herbergier? Dat zullen we gauw genoeg wéten. Kom mee, Sir, wve hebben geen tijd te ver liezen. Ik heb een idee. Wel Als we ons in dat verlaten zomer huis verbergen, gunnen we alles zien, wat er gebeurt en zelf onzichtbaar blijven. .Maar hoe komen we daar Er kwam weer de karakteristieke trek bij Fagan's ooghoeken. Ik /.al het U wijzen. Sir. Ik heb' mijn. lijd goed be-stced terwijl U bezwendeld werd door dien boef. Het is een oude ge woonte van mij om dc gesteldheid van iedere plaats waar ik koui, in mij op te ne- Zonder verder iets te zeggen zette Fa- gati zich in beweging met een eigenaardig- sluipenden. snellen tred, die aan een hond of een herr deed denken. Ondanks de groo- te lengte van zijn beer.en had Marston moeite cm hem bij te houden. Ze stakon den heuveltop over cn daal den af in de vredige vallei, waarvan de herbeig het centrale punt was. Gezicht dek king was er genoeg; Mark maakte er han dig gebruik van, vlug overstekend van den ecren boom naar den anderen. Marston volgde buiten adem. Ten slotte kwamen zij aan een water dat tusschen' hooge oevers doorstroomde Zonder eenige aarzeling begon Mark het Ie doorwaden. De hooge rijlaarsen voor kwamen dat hij nat werd, ofschoon het water hem tot de knieën kwam. Buk laag sir, laat Uw hoofd niet bo ven den oever uitkomen of U hebt groo- ten kans dat U er een kogel in krijgt. Een minuut of vijf had Marston gepit flauw idee in welke richting ze voortgin gen. toen ontdekte hij weer waar hij was, Vlak boven hem was de grootc plant aan, die aan den achterkant van het zomer huisje stond Een tak hing laag over liet water. Mark greep die en trok zichzelf op als -een aap. Nu U Sir,-zei hij. en strekte zijn hand uit. Mei behulp van deze greep Anthony dc tak en hocsch zich naast zijn dienaar. Ze klommen verder van tak tot tak tot zo een uitstoken-den tichel van een venster, vlakbij hen door het jonge loof van den boom zagen schemeren. In een seconde stond Mark etop. duwde het venstor open en sprong' raar bint en. Anthony volgde wat langzamer en toen hij binnen was, sloot hij •het venster weer achter zich. Het zomerhuisje bestond uit twee ver diepingen; een bovenverdieping, waar zij zich nu bevonden en die door een ladder verbinding had met dc verdieping gelijk vlocrs en deze laatste, die als bergplaats gebruikt werd. Ze liepen naar het venster aan den voor kant en keken voorzichtig raar buiten. Het venster lag verscholen tusschen klim op en daardoor was de kans gering, dat zc outclckt werden. Fagan had gelijk gehad. Het was een prachtige observatiepot: waarvan zij alles konden zien wat er gc beurde. De zon was nu achter den horizon verdwenen een mist was bezig uit de vallei op Ie stijgen, maar voorloopig kor den zc alles nog duidelijk onderscheiden. De vóór-ingang van de herberg, een por tiek met banken aan weerskanten, lag te. genover liet zomerhuisje. Recht tegenover <le beide mannen die zich daar verscholen hielden, was het venster van een kamer op do eerste verdieping van de herberg. Hei stond open. Ze konden dé beide ruiters van zooéven - nog steeds gemaskerd in dc kamer zien staan in gesprek mei don man die hen van achter de haag beloerd had. Ze hielden hem blijkbaar voor den waard en gaven hem verschillende instruc ties. Do paarden waren nergens te zier. ze waren waarschijnlijk in den stal onder dak gebracht - Er komt nog iemand anders, fluister- de Mark. Zc hoorden hoefgetrappel uit do legen overgestehlc richting, uit die waarvan zij zelf dien ochtend waren gekomen. Die man heeft haast, constateerde Anthony. Hij had deze woorden tiauwcüiks go zeg 1. of de nieuwe man verscheen al op hei too- reel. Hij galoppeerde naar den ingang van in cn was in een moment uit hei zadel. Ook deze man droeg een masker; hij was lin ger. zijn figuur had zelfs iets jongensach tigs, iets onbeduidends de manier waar op hij zijn hoofd oprichtte, voim-lc een te genstclling met het weinig in liet oog val lende van cle gestalte; er sprak kracht c zelfbewustzijn uit. (Wordfc vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7