f 3.15 f 8.- f 2.15 f 5.40 0.70 HAARLEMMERSTRAAT 130-136 UIT DE OMGEVING UIT DE RUNSTREEK STADSNIEUWS Financiën en Economie Agenda Groot&a Zq'me^-Uitverkoop WIS8RUNklFll%Mistr. 116-Hi SPORT INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. STRANDSCHOPJES f Q KAART- ia' ZANDVORMPJ ES 1 GAOOTE STRAXpFJlMFRiJ STR AN DKOW® TJES V fo: KRUIWAGENai foj IfiETEN REIiKOTERS ff SULKI'S f ff STRANDWAGENS LIGSTOELEN in rjjj, uitvoering IOPVOUWB. TUINSTOELEN EN IBOOTKTOELEX linnen streepst. Tuinparasols kampeerdekens grooté maat P R I .AL A EIKEN KAPSTOKKEN met ovaal sj^sgel MAS) EIKE?; f 12 50 IO-KASTEN 1 A6,t,U RUITTESTJES mo- f 1 OO", I derne décors PRIMA ENGELSCHE THEEPOTTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollenteelt. Gisteravond hield de Veilingver. „Bloembollenteelt" ha» jaar- vergadering Voorzitter was de heer J. v. d. Perk. die de vergadering op de gebruike lijke wijze opende, waarna voorlezing der noiuien door den secretaris, den heer H. W. Grimborgen. Na behandeling van en kele ingekomen stukken volgde rekening en verantwoording van den penningmees ter en verslag der administratie over dc> veilingen van 1928. De cxploitatiereke- nig was de leden gedrukt thiiisgczotulen. De rekening der vereeniging sloot mei een batig saldo van /72S. Verslag en rekening werd met alg. stemmen goedgekeurd en den penringm. dank gezegd voor zijn goed 'beheer. Bij de daarna gehouden bestuurs verkiezing werden de aftredende leden J. Haasnoot eh C. Korpelshoek herkozen. Volgde bespreking der tc houden veilingen en vaststellen der datum van veilen. Beslo- len werd de eerste veiling te doei: hou den op Zaterdag 27 Juli tc 10 uur in het veilinggebouw van K. en O. De bollen zijn geborgen geworden in dc schuur van den lieer de Vries, evenals vorige jaren. Een en ander zal per advertentie in dit blad wor den bekend gemaakt. Bollen zullen kunnen worden opgegeven bij den secretaris tot Dinsdagavond 23 Juli. Bij dc rondvraag kwam o.m. in bespreking de vraag of de keur op dezelfde wijze zal plaats hebben als vroeger. Vrij algemeen was men het er over eens. dat de kwaliteit der bollen aan deze veiling gunstig bekend staat en aat algemeen on de keur vertrouwt wordt waarom besloten werd deze op dezelfde wijze te. doen plaats hebben. Na. nog en kele minder belangrijke aangelegenheden besproken te hebben, sloot de voorzitter dc vergadering. LISSE. Personalia. Voor het Mulo-examen, diploma A, slaagde C. C. Langeveld. NOORDWIJKERHOUT. Personalia. Te Den Haag is geslaagd voor het Mulo-examen (A) M. M. Langcij veld, alhier. NOOTDORP. Herwonnen Levenskracht. Zondag zullen na de H.H. Missen op het Kerkplein speldjes tc koop worden aangeboden voor de T. B. C.-bestrijding. Eenige jonge, da mes zullen voor dit goede doel hun mede werking geven. OEGSTGEEST. Personalia. Voor het MULO-examcn slaagde te Den Haag G. Hecringa, alhier. SASSENHEIM. Personalia. Voor het Mulo-examen, slaagde te Den Haag W. Ie Grand, alhier. VOORHOUT. Herwonnen Levenskracht. Zaterdag avond zal de R.-K. Muziek vereeniging „St. Cecilia", alhier, eene muzikale rondgang houden door de gemeente. Des avonds om 7 uur stelt de niuz.ickvcrcenigirg zich op nabij het slation Noordwijkerhout ('s-Gra- Ycndanisehen weg) en komt langzaam aan naar het dorp toe. Terwijl de muziekver- eeniging op verschillende plaatsen eenige nummers fen gehoore zal brengen, gaan er eenige jonge dames van Herwonnen Le^ venskracht rond met bloemetjes, ten bate van die vereeniging. De muziekvereeniging „St.-Cecilia" komt voor deze menkchlievende opoffering zeer zeker een woord van lof toe, terwijl het bestuur van Herwonnen Levenskracht ver trouwt dat een ieder van een van de bloe- menverkoopsters een of meer bloemetjes neemt voor het goede doel. Bouwvergunning. B. en W. hebben aan den heer Bern. Schuit©, alhier, vergunning verleend tot het verbouwen van zijn woon winkelhuis langs de Hoofdstraat. WASSENAAR. Personalia. De ecnigstc leerling van de hoogste klasse der R.-K. ULO-school voor jongens alhier, de jongeheer J. Beuk, is geslaagd voor het eindexamen MULO. Voor het MULO-examen slaagde te Den Haag G'. C'. van Rijsbergen, alhier. Duizenden strafport-brieven. Het Wasscnaarschc postkantoor schijnt record houder te zijn ten aanzien van het aantal brieven, dat met strafport moet worden be last. Wassenaar valt buiten het locale post verkeer van 's-Gravcnhage. wat met Voor burg, Rijswijk en Loosduinen niet het ge val is. De correspondentie tusschen Den Haag en Wassenaar wordt nu zoo vaak te laag bevracht, dat men op het postkantooi welhaast een apart mannetje noodig heeft voor de „afdeeling strafport". Het aantal met strafport belaste brio- ven overschrijdt maandelijks dc duizend Gemeenteraad. Dr Raad dezer ge meente vergadert op Maandagmorgen te in uur.Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Reclame Hondenbelasting. 3. Herbenoe ming controleur Werkloozenkassen. 4. Con- tinuocring contract met Don Haag inzake Middelbaar- en Voorbereidend Hooger On derwijs en retributieheffing. 5. Vaststelling vergoedingen art. 101 Wet L.O. over 1026. 6. Verzoek jhr. Storm van 's-Gravenzande om ontslag als ambtenaar van den Burger lijken Stand. 7. Idem als gevolmachtigde der gemeente in kwaliteit van eeuig aan deelhoudster Elcctriciieits Maatschappij. 8. Benoeming twee onderwijzeressen O. L. school No. 2 aan de Waalsdorper-laan. 9. Ontheffingen voorschriften Bouwverorde ning. 10. Wijziging begrooling 1929. 11. Goedkeuring Wegonplan Teylingcrhorst. 12 Onderhandsche aanbesteding wegenverbe tering. 13. Rapport Commissie onbewoon- baarverklaring van huizen. WARMOND. Populair concert „St. Matthias". Ter gelegenheid van de Kaagweek zal de afd. Harmonie van ..St. Matthias" morgen avond om 8 uur een speciaal populair con cert geven op de Baan. Het programma- zal alleen teu gehoore brengen inarschen. wal sen en populaire wijzen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Persoralia. Te Utrecht slaagde voor heb M.U.L.O.-examen (diploma B.) G. dc Knegt, alhier. Te Den Haag is geslaagd voor hot Mulo-examen, (diploma A) S. van Berkum. Hord gevonden. Aan hel politie-bu- reau is aan komen loopen een fraaie hond (Dobbermans pincher), reu. Inlichtingen dienaangaande zijn te bekomen bij dc Politie. Gevestigd: van Oud en Nieuw Gas tel A. Aa-rsen, Dorpstraat .7 van 's Gra- venhage D. A. Sehavemaker, Hortentia- straat 15 van België: H. R. Wagenaar, Hoorn 158 van Hekendorp W. Schilt, Gouwsl.weg 20 van Rietveld. J. Rijfers en gezin, schipper, aan boord van Lei den M. C. van der Ster, Nieuwe Sloot 6 .van Ter Aar J. Stellingwerf en gezin,, arbeider, Zuideiiide 63 van Becsd A. C. van Leeuwen, opperman, Raadwijkstraat 1 Vertrokken: naar Katwijk A. Foekking - naar Leiden, Doezastraat 6 E. J. -Knijper naar Maasland D. de Jong naar Rotterdam, Rosestraat 80, .J. M. Mililcan naar Utrecht, Oude Gracht 153bis, L. Harmsen naar Nïeinvveen M. K. Roodenburg naar Muiden J. Dolman naar Gouda-, Nobelstraat, P. Snabcl naar Rotterdam. Laurentiusstichting C. A. J. Beijk naar Oudewat-er M. Kok. naar Duitschland. Uerdingen a. R. G. F. Schwers naar Eindhoven J. de Vries naar Zeist, Costerlaan 19 T. W. Balledux, na-ar Duitschland, Dusseldorf A. J. Stöklein, naar Naaldwijk, J. A. Kap- teijn naar Hilversum, Hooge Xaardcr- weg G. Koster. BOSKOOP. Personalia. Voor het Mulo-examen, diploma A is geslaagd W. Mathot. HAZERSW0UDE. Geboren: Jan z. van A. Vlaardinger- brock en A. Littel Cornelis Petrus z. van H. Th. Heijker en H. E. Klever Cor nelia cl. van L. v. Gorkum en M. Metselaar Ondertrouwd: B. de Vrij 23 j. en A. v. Fase 24 j. J. v. Klaveren 2S j. en P. Buitenhuis 24 j. WOERDEN. Gemeenteraad. De heer J. J. Rüys, no. 5 van de Kath. lijst, heeft zijn benoe ming als gemeenteraadslid wegens be danken van den lieer A. C. Waltz aan genomen. „De Nieuwe Leidsche Courant". De K.V. „De Nieuwe Leidsche Courant" is, zooal,s men weet, eenigien tijd geleden ontbonden en de krant verkocht geworden aan de X.V. „De Rotterdammer". De „Nieuwe Lcidsohe Courant" wordt nu gedrukt en uitgegeven in Rotterdam, en heeft hier ter stede een bureau voor plaatselijke redactie, administratie enz. Het bureau is gisteren overgeplaatst van de Hooigracht waar het nog steeds ge vestigd was naar de Breestraat. De heer J. Karstens de directeur van de X.V. „De Nieuwe Leidsche Courant" is nu niet meer aan de courant verbonden en eigenaar van de drukkerij op de Hooigracht geworden. Het nieuwe pand op de Breestraat 123 ziet er keurig uit. Wanneer men het nieu we gebouw binnentreedt, komt men in een vertrek, waar zich drie loketten bevinden, een soort hal, die als wachtruimte kan ge bezigd worden en waar men gelegenheid heeft tot schrijven. De kantoren van administratie en redac tie zijn afgetimmerd met schilderij-lijst. De verlichting is zgn. indirect met Zeiss-arraa- turen. De betimmering werd hoofdzakelijk uitgevoerd in blankhout en gebeitst in kleu ren. In de afscheidingen bevindt zich Opalin glas. De wanden zijn bekled met afwaschbaar behang „Salubra', in rustige, kleuren. De kantoren zelf zijn ruim en licht-. Dc verbouwing geschiedde onder leidin1 van den Haagschen architect H. J. p Haas en is uitgevoerd door de fa. Splir .er en Zoon te Leiden. Gisterenmiddag om vier uur waren een aantal genoodigden in het nieuwe ge bouw bijeen. De heer H. Diemer, directeur- h jofdre- dacteur van «e N.V. „De Rotterdtamer" heette de genoodigden welkom. Hij wees op de belangrijkheid der Christelijke j ers, spe ciaal ook voor Leiden en omstreken. Hij huldigde de Commissarissen deroude N.V. „De Nieuwe Leidsche Courant en spe ciaal ook den oud-directeur dei\ heer Kar stens, die nu vriendschappe,lijk van de krant zal gaan scheiden. Óo'i bracht spr. zijn dank aan „De Leidsche Courant" voor de gedurende negen jaar ondervonden vriendschappelijke samenwerking. Hierna voerden het woord om ieder de „Nieuwe Leidsche Courant" in haar nieuwen vorm 't allerbeste toe te wenschen de heeren A. Warnaar, namens commis sarissen der N.V. in haar ouden vorm; J. Karstens, directeur der oude N.V.; ds. E. H. Broeks'tra- van Rijnsburg namens het bestuur van den A. R. Kamerkieskring; J. B. II. Grotenhuis, namens den Chr. eBsturenbond; J. Maaskant, na mens A. R. Kiesv. te Hazerswoude; Th. Wilmer, hoofdredacteur „Leidsche Courant": majoor G. Kuyper, namens plaat selijke A R Kiesv.; J. G. Snel namens per soneel „N. L. Crt."; J. Eikerbout namens A. R. Raadsfractie; J. Buurman namens Chr. Middenstandsver. en H. de Haas ar chitect. Na een aangenaam en opgewekt samen zijn werd van de aanwezigen in den tuin van het gebouw een photo genomen. 't Moge „De Nieuwe Leidsche Courant" iti haar nieuwe vorm goed gaan. Wij ho pen 't van harte! Over een Raadszitting. Naar aanleiding van critiek door het „Leidsch Dagblad" op wethouder Goslinga uitgebracht, schrijft deze in het L. D.: „U zult mij zeker w el vergunnen een en kel woord van verweer te uiten tegen de m.i. hoogst onjuiste critiek van uw Raads- overzicht-schrijver op mijn houding aan :t slot van de zitting van Maandag j.l. Niemand, die op dat moment aanwezig was, kan ontkennen, dat het de duidelijke toeleg was van de S. D. A. P. om het debat te rekken totdat zooveel leden weg waren, dat zij met hun tienen plus den heer Syts- ma dc meerderheid uitmaakten. Waar het reeds bijna kwart voor twaalf was, kon het onderscheiden raadsleden niet. kwalijk worden genomen, dat zij er genoeg van had den. Was men nu van E. D. A. P. sehe zijde nog ingegaan op het voorstel-Wilbrink om de bespreking te schorsen, dan was alles normaal verloopen. Maar dat wilde men niet. Men wilde in een onvoltalligen Raad door blijven praten tot men dc meerder heid had. Dat 2 langademige S. D. A. P.'ers, de heeren Ivooistra- en Groeneveld, die de kunst verstaan met veel woorden niets te zeggen, beiden nog na de repliek van Mr. van Eek (toen dus het debat feitelijk was- afgeloopen) het woord vroegen, wijst daar op. En ook. dat toen de heer Huurman voorstelde de debatten te sluiten, de heer Ivooistra dadelijk het woord vroeg over dat voorstel. Toen was het welletjes. Toen heeft inderdaad de rechterzijde door het quorum te breken zich verweerd op de eenige wettige wijze, die toen moge lijk was. Zeker is dit geen alledaagsch middel. Maar het. is niettemin politiek volkomen geoorloofd tegen de tyrannic eener minder heid. Dat uw overzichtschrijver zoo weinig po litiek benul aan den dag legt door dit sa botage te noemen bewijst dat hij de bctee- kenis van hetgeen gebeurde niet inzag". De bedoelde overzichtschrijver verdedigt zich tegenover den heer Goslinga als volgt: „Voor zoover ons bekend, heeft rechts altijd nog de meerderheid in den Raad, zoodat. wanneer de S. D. A. P. het voorne men zou hebben gehad, door den heer Goslinga aangevoerd, dit- altijd gemakkelijk was te verijdelen. Behalve de wethouders behoefden slechts 8 leden te blijven, w.o. zelfs de leden van den Vrijheidsbond in dit geval begrepenMaar raadsleden hebben, ook al willen wij erkennen de onnoodige langdradigheid en vasthoudendheid der S. D. A. P. in deze kwestie, altijd nog een plicht te Vervullen en kunnen nieteenvou- dig wegloopcn wanneer zij het persoonlijk „welletjes" vinden! En zeker niet een wet houder. De heer Goslinga moge dat „poli tiek verantwoord" noemen, het doet ons genoegen dan niet zijn „politiek benul" in dezen te bezitten Al zou de mindevhei-d obstructie voeren wat wij natuurlijk niet zouden Aarzelen scherp af te keuren dan past het de meerderheid, en nog wel onder aanvoering van een wethouder, dus een der schragers der orde. niet- om langs zoo'n weg, als nu gevolgd, deze te breken". Borjl-I van Hongaren in Nederland. Men verzoekt opname van het volgende: Zaterdag a.s.. 's avonds te 7.30 uur, zal de Bond een bijeenkomst hebben in dc bo venzaal van de „Harmonie" in de Bree straat. Bij deze gelegenheid zullen worden besproken de Hongaarsche gratis taalcur sussen cn de viering van den Stefanusdag op 20 Augustus a.s. Alle Hongaren ook kinderen die hun moedertaal vergeten hebben worden ook in deze wijze uitge- noodigd, deze bijeenkomst bij te wonen. Voor eventueele inlichtingen wende men zich tot den Leidschen vertegenwoordiger, Dr. C. L. Fóbri, Houtstraat 5. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 866. J. A. Smit, Leiden, Haar- lemerstraat 83, Sigarenhanclel. Wijziging. 4564. Alphensche Pers- vereeniging. Alphen a. d. Rijn, Raadhuis straat SI. Uitgave cn exploitatie van een weekblad „Onze Huisvriend". Dc uitgave van het weekblad „Onze Huisvriend" is met. ingang van 1 Juli 1929 overgegaan aan de firma Brinkman te Gouda. Nieuwe inschrijving. 5304. C. Alkemade Azn., Noordwijk, Voorstraat 56. Bloem bollen. Eig.: G. W. Alkeniade, Noordwijk (II.V.). Bij den inspecteur der directe belastin gen alhier, le afdeeling, is ontvangen aan gewetensgcld een bedrag van 10.000. Gedurende het tweede kwartaal van dit jaar bezochten .het rijksmuseum van Oud heden 2369 het rijks-ethnografisch mu seum alhier 1151 personen. Voor het- Mulo-examen slaagde J. A. G. Richardson alhier. Voor het examen Nuttige Handwerken slaagde te Rotterdam mej. F. M. J. Rade makers, alhier. Van dc St. Barbara Mulo School met 3-jarigen cursus aan de Hoogewoerd heb ben met goed gevolg liet Mulo diploma behaald Corry Klister, Ma rietje v. d. Lin den, Annie v. Xoort on Annie Timmer- mann. Gisteravond is de 19-jarige M. v. d. H., wonende in het Transvaalhof, op de Lam mermarkt met zijn rijwiel tegen een auto gereden. Het rijwiel werd ernstig bescha digd, terwijl de jongen een niet ernstige verwonding aan den linkerhand bekwam. Dr. Govaert van den E. H. D. heeft, den jongen verbonden. De 17-jarige L. v. d. L. uit de Willem- straat, kwam gisteravond om S uur uit de Pelikaanstraat rijden en reed daarbij tegen een wagen der Haagsche tram. De jongen bekwam een hoofdwonde en is per tram naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht, waar hij verbonden werd. Door onbekende oorzaak is gisteren brand ontstaan in een massa papier, gele gen in een schuit aan het- Galgewater. Door een brandweerman werd dit begin van brand gebluscht. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de Verordening.' re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur verplicht is daarvan, kennis ,te ge ven aan genoemden Commissaris van Po litie (bureau Vreemdelingendienst, Zonne veldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. Onze Spoorwegen. De tarieven. Het verslag, dat de spoorwegen sinds 1920 uitbrengen, aldus lezen we iu „Het Volle", nadat een gemeenschappelijke ex ploitatie plaats greep van de Hó-li. IJze ren Spoorweg-Maatschappij en de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen. bevat talrijke gegevens betreffen de ieder onderdeel van het bedrijf. Niette min biedt het. geen stof om een oordeel te kunnen vellen omtrent het vraagstuk van de. tarieven. Vervoer-maalschappijen be vinden zich bij voortduring voor het moei lijke vraagstuk, om de exploitatie-ontvang sten te verhoogen óf door hoogere tarieven óf door lagere tarieven gepaard gaan met vermeerderde dichtheid van het vervoer. Uit economische oogpunt zal vaak het laatste het meest ivenschelijke zijn. Veel en goedkoop vervoer kan de welvaart be langrijk bevorderen, het omgekeerde kan zeker schade brengen. Heb vraagstuk is dan, of de toeneming van het vervoer, die te verwachten is bij lagere tarieven, de meerdere kosten kan dekken. Toen in 1926 dc tarieven werden verlaagd steeg het aantal afgelegde trein- kilometers cn het aantal reizigers, doch daalde aanvankelijk de opbrengst van het reizigersvervoer. Men vergelijke onder staande cijfers. Afgelegde Aantal Trein KM. 1) reizigers opbrengst 1925 45.123.042 17.150.909 79.223.235 1926 47.182.966 48.132.236 'f 76.489.206 1927 48.819.431 52.286.352 'f 75.754.067 1928 52.439.330 57.578.494 82.041.846 Zooals blijkt, is in 1928 de achteruitgang ingehaald en zijn bij vermeerderde afge legde K.M. het aantal reizigers en de ont vangsten geslegen. Zooals wij hiervoren zagen, wordt dit door de maatschappijen mede aan eenige speciale omstandigheden toegeschreven, doch mogelijk is het even zeer, dat de taricfverlaging, die eerst na cenigen tijd in het publiek begint te wer ken, ook in 1929- haar invloed doet gevoe len, althans kan leiden Lot een exploita tie-saldo, dat even gunstig is als dat van 1928. Dan rijst de vraag of dc tarieven niet nog verder kunnen worden verlaagd. Het is niet mogelijk uit het verslag hieromtrent gegevens te putten, want daarvoor zou men ook, in het bijzonder wat de klassen be treft, moeten beschikken over meerdere gegevens. Wel worden ontvangsten per klasse vernield, welke in 1928 a-ls volgt waren: Gemeentelijke Aankondigingen Hind^rwed. Burgemeester en jtefilouders van Le den brengen ter algemeen! kennis, dal do< hen vergunning is veVleeild aan A. X. K< renhoff er, rechtverkrijgenden tot het oj richten van een inrichtinL^obr machinal houtbewerking in het pd*éel Oude Vei No. 185. LEIDEN. Vrijdag. Bond voor Groote Gezinnen. „De: Burcht", 8.15 uur. De avond, nacht en Zondagdienst de d apotheken wordt van Maandag li tot en met Zondag 21 Juli a.s. waai genomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. INGEZONDEN MEDEDEELING. Zaterdag: ,ETAL/AGES BEZICHTIGEN en een ZOIfERJ^PON koopen in onzei 1928 Reizigers Ontvangsten le klasse 1.170.507 5.655.976 2e klasse 7.742.330 ƒ23.244.631 3e klasse 4S.665.657 ƒ53.141.239 Daar niet de exploitatiekosten per klas se worden gegeven, is niet vast te stellen, welke bate per klasse wordt verkregen. In het algemeen zullen de le en 2e klasse, die bijna dezelfde kosten vereischen, een ver houdingsgewijs gunstiger overschot laten. De tariefpolitiek zou er dan op moeten ge richt zijn een verschuiving van de le naar de 2e klasse en van die naar de 3e klasse te bewerkstelligen. Of wel het 3e klasse- vervoer door lagere tarieven moeten trach ten te bevorderen, waardoor de bate van dit vervoer kan toenemen. Omtrent het goederenvervoer is het nog moeilijker een inzicht te verkrijgen, omdat daarbij nog talrijke andere faktoren een rol spelen, die het vervoer per spoorweg zelfs kunnen doen uitschakelen. De taak der spoorweg-maatschappijen is dus een goed en goedkoop verkeer te verzorgen, dat tevens den arbeiders een behoorlijk loon waarborgt. 1) Dit is de som van alle afstanden in K.M. door alle treinen op alle trajecter afgelegd. VOETBAL. r. k. federatie. Het Leidsche districtselftal. In dc gisterenavond gehouden vergade ring van het Leidsche Districtsbestuur en de elftal-commissie is besloten om de sa menstelling vAn het Districtselftal na een te houden proefwedstrijd op 28 Juli n.l. te doen plaats hebben. De' elftalcommissie kreeg opdracht een dubbel elftal uit de spelers van het Leidsche District uit te zoeken, zoodat uit deze 22 spelers het of- ficieelc elftal, dat 25 Augustus a.s. tegen het Haagsche elftal voor de Jubileumwed strijden te Haarlem moet spelen, zal ge kozen worden. De respectievelijke vereeni- gingen uit liet district, kunnen tot- Maan dagavond 8 uur. candidaten voor dit elftal opgeven bij den heer L. J. v. d. Meer, »St. Jeroensweg 25. Noordwijk. met omschrijving welke plaats hun ca-ndida(a)t(en) in e>en elftal kunnen bezetten. Tevens werd nog besloten, dat het officieele elftal op Zon dag 11 Augustus een oefenwedstrijd zal spelen. De plaats waar deze wedstrijden gespeeld zullen worden zal nog nader be kend gemaakt worden. WATERSPORT. de kaagweek 1929. Onder begunstiging van buitengewoon fraai zomerweer is heden het jaarlijksch watersportfestijn van de Kon. Zeil-, Roei en Motorsportvereeniging De Kaag", meer en beter bekend onder den naam van Kaagweek, aangevangen. Als steeds was het op den eersten dag nog niet zoo bijster druk, maar het mooie weer had toch al heel wat meer menschen naar de plassen gelokt dan andere jaren het geval was. In tegenstelling met de vier volgende dagen is het programma van den eersten dag niet zoo overladen met wedstrijden. In den ochtend kregen we slechts één wedstrijd, n.l. den regelmatigheidswedstrijd voor motorbooten, een telken jarc weerkee- rend nummer, dat als proeve van be kwaamheid voor de motorboot bestuurders geldt. Thans waren er niet minder clan 12 deelnemers ingeschreven. Te 12 uur volgde daarop de eerste zeil wedstrijd, die der open sloepen, terwijl een kwartier later het startschot viel voor de open scherpe jachten. De deelname voor eerstgenoemde klasse wordt steeds gerin ger. voor de laatste klasse waren thans 216 jachten ingeschreven, hetgeen op eenige verbetering duidt. Voor den onderlingen Regenboogwed strijd viel te 1 uur het startschot. Een acht tal zeilers had hiervoor ingeschreven. In den middag werden de .toeschouwer» nog aangenaam bezig gehouden door een nummer flesschenspel en een nummer ring steken voor motorbooten.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2