GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Het tragisch auto-ongeluk te Willemsdorp. Nadere bijzon derheden. De Doiatschc redacteur van de „Msbd.': meldt omtrent dit ernstig auto-ongeluk nog het volgende: De auto was een nieuwe Ford, gemerkt H 5S071, toebehoorende aan het Verkoop bureau der Excelsior-stofzuigers, v. Olden- barneveldtstraat 49, E otterdam. Hiermede was de heer Uhl Sr., een der hoofdagenten van bovengenoemd Verkoopbureau Zater dagmiddag naar Dordrecht gereden, zoo als hij gewoon was te doen, en had hem geplaatst in de garage van de firma v. Twist. Eenigen tijd later heeft de zoon van den heer Uhl hem daar gehaald en is er raee aan het toeren gegaan. Zoo heeft hij in den vooravond enkele vrienden daar mee gebracht naar het D.F.C.-veld, waar voor de leden een bal-champêtre was ge organiseerd. Deze vrienden hebben den heer Uhl Jr. nog gevraagd om eveneen» aan dit bal deel te nemen, en zijn ant woord luidde, dat hij wellicht nog wel kwam Dit heeft hij intusschen niet gedaan, doch later heeft hij enkele kennissen ontmoet, een dame en twee heeren en door den mooien avond verlokt ging het gezelschap Zaterdagavond om half twaalf nog even een ritje maken naar Willemsdorp, om bij Hotel Waterloo, van den heer de Korver, nog even op het terras te zitten. Toen men daar evenwel aankwam was het reeds over 12 uur en vond men de zaak gesloten. Ha eenig oponthoud werd daarna de te rugreis weer aanvaard. Ongeveer drie kilometer daarvandaan loopt de weg over een verhooging. den Buiten-dijk, waar vroeger een tol stond en welke plaats van Dordrecht uit nog altijd bekend staat als „de tweede tol". De weg van Willemsdorp maakt daar ook een zwakke buiging naar links en om de toeristen daar opmerkzaam op te maken is de eerste boom aan de rechterzijde van den weg op manshoogte afgezaagd en ge heel wit geschilderd. Hoe nu het ongeluk veroorzaakt is, is niet opgehelderd, want er was niemand meer op den weg en de eenig levende van het ongeval heeft men nog geen verhoor kunnen afnemen. Maar de auto moet met groote vaart tegen dien afgezaagden boom zijn opgereden en heeft óf voor of achter.dien boom een geheelen slag om. gemaakt, waardoor hij met den- voorkant weer naar de richting Willems dorp kwam te staan. De auto zou zeker van den dijk zijn afgerold, ware het niet, dat hij toevallig op een breeden, ijzeren sneeuwruimer' is gesprongen, die daar langs den schuinen kant van den wieg ligt. Door den schok is de heete motor achter uit geduwd en' terecht gekomen in de ben zine-tank, die zich achter de motor, bene den de vooruit bevindt. De benzine vloog in brand en binnen een minuut stond de auto in lichte laaie. Het lichaam van een der slachtoffers hing uit liet portier. Enkele menschen, die daar woonden, en op het hooren van een slag naar buiten kwamen, helfbén hem uit den auto getrokken en op den weg gelegd, doch hij was reeds dood. Twee andere in zittenden kon men niet meer naderen door de geweldige vlammen, en hunne lichamen zijn later verkoold en geheel onherkenbaar uit den auto gehaald. Eerst drie kwartier later vend men in een ondiepe sloot be neden aan den dijk een jongedame liggen, die bewusteloos was. Aanvankelijk dacht men, dat ook zij overleden was, doch toen men haar opnam begon ze te kreunen. Omdat bij informatie bleek, dat de auto in Rotterdam thuisbehoorde, meende men eerst met een Rotterdamseh gezelschap tc maken te hebben, doch in den loop van den Zondagmorgen kwam men tc weten, dat allen te Dordrecht woonden. De slacht offers zijn dc 22-jarige A. Uhl, Vest 90, die in Leiden in de rechten studeert'en over enkele weken zijn eindexamen hoopte te maken; de 29-jarige A. Ahaus. Eiedijlc 1, die als chef de bureau bij de Arbeids inspectie werkzaam was, en de 22-jarige G. de Kroon, Bleekersdijk, die op het kan toor van een cargadoorszaak arbeidde en de kostwinner was zijner moedei', een we duwe. Zij zijn alle drie naar het lijken- huisje op de Algemeene Begraafplaats te Dubbeldam gebracht, waaronder Willems dorp behoort. De eenig overlevende, me juffrouw D. Prins, Eigenhaard 9, werd per Roode Ivruis-Ziekenauto naar het gemeen telijke ziekenhuis te Dordrecht vervoerd, waar ze gistermorgen nog steeds buiten bewustzijn was. Nadat we van dit ongeluk vernomen hadden zijn we Zondagmorgen naar de rampzalige plaats gereden en hebben daar den totaal uitgebranden auto langs den weg zien liggen en een gesprek aange knoopt met de bewoners daar ter plaatse, die nog reddingspogingen in het werk heb ben gesteld. Het was ongeveer half één, aldus ver telde ons een hunner, toen ik buiten een vreeselijken slag hoorde, alsof een bom gesprongen was-. Ik was nog op en nog in de kleeren en haastte mij naar buiten. Toen ik daar binnen de minuut was, zag ik den auto in lichte laaie staan. Een der inzit tenden hing met het bovenlijf uit liet por tier. Met een buurman die inmiddels ook ter plaatse verschenen was, hebben we hem uit den auto getrokken en op straat neergelegd. Maar hij was reeds dood, en moet wel door den klap onmiddellijk over leden zijn. Hij had een wond aan het voor hoofd en een diepe snede onder de kin, waarschijnlijk van de glasscherven. We hebben getracht het voorportier open te INGEZONDEN MEDEDEELING. li/cóvi rukken, doch door den schok was dit zoo verbogen, dat het niet open te krijgen was-. Toen hebben we getracht om met een stuk hout het portier open te wringen, doch ook dit gelukte niet. Daarna werden we gedwongen achteruit te gaan, omdat, het felle vuur ons achteruit drong. We hebben slechts iets kunnen doen, nadat dc auto geheel uitgebrand was en vonden toen twee geheel verkoolde lichamen, een nog zittend achter het stuurrad, en het ander op den bodem van den auto liggend. Ze waren totaal onherkenbaar. Omdat we niet wisten, hoeveel personen er in den auto gezeten hadden, hebben we ook den omtrek nog afgezocht en na drie kwartier vonden we beneden den dijk in een sloot nog een dame liggen. Vermoede lijk heeft ze achterin gezeten en is bij het draaien van een auto na den schok door de ruiten er uit geslingerd. In de sloot staat momenteel heel weinig water en om dat ze op haar rug er in lag is ze niet verdronken. Omdat ze zoo roerloos stil lag meenden we eerst dat ze. dood was, doch toen we haar opnamen begon ze te kreunen, 't Was een vreeselijk gezicht. Tot zoover onze zegsman. De herkenning der slachtoffers ging niet zoo gemakkelijk. Na de herkenning even wel van den auto was in den vroegen Zondagmorgen' reeds spoedig uitgemaakt, dat de beide verbrande slachtoffers de vrienden Uhl en Ahaus moesten zijn, ter wijl de dame waarschijnlijk mej. D. Prins was-. Door de initialen D. P. op haar goed word dit vermoeden bevestigd. Een vriend van den heer Uhl heeft dc beide verkoolde lichamen kunnen herkennen. Over de vier de persoon kon men maar geen zekerheid krengen, wat verklaarbaar is door het feit, dat. deze niet direct tot. den vrienden kring der anderen behoorde. Later werd hij herkend als G. de Knoop, die Zaterdag avond nadat hij zijn verloofde naar huis gebracht, had, door de anderen ontmoet en geïnviteerd was om mee te rijden. Gedurende den dag kwamen zeer velen naar de plaats des onheils een kijkje ne men, waar de totaal uitgebrande en in el kaar geduwde auto, een chaos van verbo gen en ingedeukt ijzer, een triesten aan blik onleverde. In den loop van den middag is de ver nielde auto door de firma v. Twist wegge sleept en naar de garage, te Dordrecht vervoerd. De verslagenheid onder de Dordtscho bevolking over dit ontzettend ongeluk, waardoor een drietal gezinnen in diepen rouw gedompeld zijn, is zeer groot. De uitvaart voor de zielerust van den heer Ahaus zal Woensdagmorgen plaats hebben in de St. Bonifaciuskerk te Dor drecht, waarna de begrafenis op het R..K. kerkhof. De beide andere slachtoffers, die niet-katholiek zijn, zullen vermoedelijk eveneens Woensdag begraven worden, op do Algemeene Begraafplaats. Door een auto overreden en gedood. Op den Haag-weg, ter hoogte van de "V erffabriek oncler Rijswijk is Zaterdag avond omstreeks half elf de vijftigjarige J. Roesing, wonende te Delft, toen hij plot seling den weg overstak, aangereden door een auto, bestuurd door den heer W. Bolk uit Delft en een eind medegesleurd. De ongelukkige werd ernstig verwond naar het gasthuis te Delft vervoerd, waarin hij Zondagochtend is overleden. Autobotsingen. Op den Haarlemmerweg tusschen Slo- terdijk en Haifweg is gisteravond een auto, uit Amsterdam komende, die zigzag over den weg reed, tegen een uit tegenover gestelde richting komende auto aangebotst. Beide autos werden vrij ernstig bescha digd. De bestuurder van den aanrijdend en auto wist zich uit de voeten te ma ken de eigenaar van den aangereden auto, Marx genaamd, die aan het stuur zat, liep een lichte hoofdkvetsuur op. Het was de po litie hedennacht nog niet gelukt den auto bestuurder. die de botsing \eroorzaakt heeft, op te sporen. Raamsdonkveer had een aanrij ding plaats tusschen twee auto's, waarbij de 21-jarige K. onder de auto's geraakte en ernstig gewond werd. Zijn toestand is be denkelijk. Stuurirrichtlng defect. Te Gemert geraakte de arbeider A. R. onder een auto, waarvan de stuurinrich ting defect was. In zorgwekkenden toe stand is hij naar het gasthuis vervoerd. Auto tegen een boom gereden. Zondagavond is op den Koningsweg bjj Arnhem een auto, bestuurd door dr. Klein uit Leiden, tegen' een boom gereden, met het gevolg, dat de bes-tuurder en een heer, die ook in de auto was gezeten, eruit sloe gen en ernstig aan het hoofd gewond wer den. Zij werden per aütobrancarcl naar het Diaconessenhuis overgebracht. Het onge luk ontstond in een bocht, waarschijnlijk door onbekendheid van den bestuurder met den weg. Door een autobus aangereden. De ongeveer 70-jarige schilder A. Na- ber te Smilde reed gisteren in do nabij heid Aan het sanatorium te Appelscha, toen hij aangereden werd door een auto bus uit Heerenveen. N. werd zwaar ge wond naar het sanatorium vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Paard en wagen te water. Gistermiddag is te Amsterdam pen paard, dat voor een vrachtwagen gespan nen was. terwijl de koetsier zich even ver wijderd had, op hol geslagen. Van de Wes- termarkt af. waar paard en wagen hadden gestaan, snelde het dier langs do Keizers gracht en kwam daar in het water te recht. het zesjarig zoontje van den koet sier, dat op den bok zat. in het water mee- sleepend. Een 61-jarige kruier sprong ge kleed te water en wist den jongen ie red den. Het paard had zicJi door het water naar de Leliegracht voortbewogen, waar het door het reddingtoestel van dc brand weer op het droge werd gebracht. Hel reddingswerk trok zooveel bekijks, dat de politie op den brug van de Leliegracht en de Prinsengracht ruim baan moest ma ken. Meisje aangereden. Te Zandemeer (Gr.) is het fietsende dochtertje van P. Zandt, bij het oversteken van den w-eg. door een auto aangereden en ernstig gewond opgenomen. De fiets werd geheel vernield. DE ONBEWAAKTE OVERWEGFN. Een wagen door een locomotief gegrepen. De voer ma n licht gewond. Gistermorgen is «de heer H. Klaarste, uit r volle met zijn groentenwagen, bespan nen met een paard, op den onbewaakten overweg te Herfte Veldhoek, in de ge meente Zwollkarspel door een locomotief gegrepen. Het paard werd op slag gedood. De groentenwagen werd versplinterd. Dc voerman zelf werd licht gewond. Verdronken. Men meldt ons uit Enkhuizen: Gisteravond te omstreeks zeven uur is de 22-jarige P. 8., die goed kon zwemmen op c.a. 10 Meter afstand van de kust. waar nog geen meter water staat, nabij dc zweminrichting, waarschijnlijk tengevolge van hartkramp verdronken. Hoewel zijn vrienden hem onmiddellijk op het droge brachten on een badmeester en een pad vinder kunstmatige ademhaling toepasten kon de inmiddels ontboden geneesheer slecht den dood constateeren. Zondagmiddag zijn eenige jongens in Maashees een bad gaar nemen in de Maas. Een van hen, zekere H., waagde zich to ver en verdween in dc diepte. Misgestapt en verdronken. Uit Werkendam wordt gemeld: Zondag middag te omstreeks 3 uur is de 14-jarige P. A. Cornet bij het aan boord gaan van een schip, dat voor de stad lag, te water geraakt en verdronken. Men heeft, direct nadat de jongen was opgehaald, nog ge tracht met behulp van een zuurstofappa raat dc levensgeesten weer op tc wekken, doch het mocht niet baten. Ongeval in een zwembad. Zaterdag is de 18-jarige G. Voorbach uit Schiedam toen hij in het zwembad „Dc Kous'' te Rotterdam dook, met zijn hoofd op den bodem gekomen. Hij is met een ge- kneusden halswervel in het ziekenhuis aan den Cool sin gel opgenomen. Dit ongeval heeft in bepaalde kringen verontwaardiging gewekt, daar men be weert, dat de gemeente hiervoor aanspra kelijk zou zijn. Het is echter gebleken dat de jonge man eerstens door het personeel gewaarschuwd is, niet te duiken, daar het water laag was en tweeden» zijn er in het zwembad waarschuwingsborden geplaatst. Jaren geleden is het n.l. voorgekomen, dat iemand daar ook dook en ernstig letsel bekwam. Bij een procedure is toen de ge meente aansprakelijk gesteld. Sindsdien wordt het publiek gewaar schuwd, doch het is een feit, dat de schuin- afloopende kanten in dit zwembad reeds menigeen geringer of ernstiger letsel heb ben bezorgd. Dab er den laatsten tijd, zooals men ons berichtte, reeds meer ernstige ongelukken zijn geschied, werd ons van bevoegde zijde tegengesproken. „Msbd." Gered door eer! padvindster. Zondagmiddag omstreeks halfdrie ge raakte in de Hooigracht oen vijfjarig jon getje te water. Dit werd opgemerkt door een padvindster, die bij den ingang van een bazar stond, welke pioniersters van het Ned. Meisjesgilde daar in de huurt hielden. Zij waarschuwde haar oudere kamera den, van wie de 18-jarige Grada Taal on middellijk in uniform te water sprong bij dc plek, waar nog slechts een handje zicht baar was, en smaakte het genoegen, de kleine te redden. Padvindsters namen het jongetje dat in een slopje van de Frcdc- rikstraat thuisbehoorde, van dc redster aan, waarna de kleine knaap naar de ouder lijke woning w erd overgebracht. Een ongeschikt kruitdepot. Te Kerkdriel had P. van G.. een zakje kruit in den zak gestoken, dat hij gebrui ken wilde om mussohen in den kerser.- boomgaard te keeren. Ondoordacht stopte hij eenigen tijd later een tabakspijp, waar- uit hij gerookt had, in denzelfden zak, waarin onmiddellijk een ontploffing plaats had, zoodat de man in brand raakte. Hij sprong in een sloot, waardoor de Vlammen gedoofd werden. Aan zijn hand was hij ern stig gewond. De stoomtrawler „Gerard". Uit IJmuiden verneemt dc „Msb." om trent don gezonken stoomtrawler „Gerard" nog de volgende bijzonderheden. Het verongelukte vaartuig, één dei- grootste van de plaatselijke vloot, is eigen dom van de N.Y. Nationale Stoomvisschcrij aldaar. In het begin der vorige w eek kwam de ..Gerard" met eene prachtige lading visch van de Moray Firth te IJmuiden binnen en aangemoedigd door het schitte rend resultaat van deze reis, namelijk een besomming van ruim 8000. vertrok dc trawler eenige dagen later wederom naar deze, voor de Engelsche visschers, verbo den Zone. Deze tocht is evenwel voor den trawler noodlottig geworden. Tijdeus dik ken mist liep het vaartuig aldaar op de rotsen en zonk spoedig in de diepte. De bemanning wist zich in de sloep te redden en werd later door een passeerend stoom schip opgepikt en aan land gebracht. Bin nen enkele dagen kunnen de geredden we derom in IJmuiden terug verwacht wor den. Naar wij vernemen zou niemand van de opvarenden eenig letsel bekomen heb ben. BRANDEN. Woning afgebrand De woning van H. Dekker en toebehoo rende aan mevr. Zwiers te Hoogeveen na bij Beilen is een prooi der vlammen gewor den. De inboedel kon meest worden gered. Assurantie dekt de schade. Ernstige brand te Amby. Ze ven woningen in vlammen opge gaan. In het dorp Amby, in de nabijheid van Maastricht gelegen, brak gistermiddag te omstreeks '2 uur door onbekende oorzaak brand uit in een blok van zeven huizen. Het huizencomplex draagt in den volks mond den naam. van „Jordaan van Amby". De zeven woningen, waaronder het post kantoortje, werden een plooi der vlammen Het grootste gedeelte van het huisraad kon worden ge behalve een klein gedeelte, dat zich op de bovenverdiepingen bevond. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor Dc Maastrichtschc brandweer was spoe dig met een stoomspuit ter plaatse. Onge veer half zes was de brand in zooverre ge- bluscht, dat gevaar voor uitbreiding was voorkomen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Het blok huizen behoorde toe aan den heer Van Subel. Zij werden be woond door de familie7» Kusters, Braken, Muller, Elissen (de kantoorhouder van het postkantoor) Kuiper en de wed. Ferron. I Twee dubbele woonhuizen ver brand. Gistermiddag togen twaalf uur ontstond brand in een dubbel woonhuis aan de Eli- sabethlaan, tc Apeldoorn, bewoond door de familie's Ziramer en van Sandwijk. Al hoewel de Ecndrachtsche en Apcldoorn- scho brandweer met vier stralen de vuur zee aantastten, was dc brand reeds over geslagen in het belendende perceel, be woond door de families van Locnen en van Unen. Men had allo moeite om het derde perceel, dat veel waterschade leed, te be houden. De twee dubbele woonhuizen brandden dan ook geheel uit. De bewoners oefenden het beroep van mat ten trekker uit en hadden zoodoende een groote partij matten tocbehoorend aan „De Pelikaan" en een mattenfabriek te Diepenveen, ter waarde van bijna 1000, in huis, waarvan weinig gered kon worden. De huizen be hoorden toe aan de gemeente Apeldoorn, en waren verzekerd. Een detachement po litie onder leiding van inspecteur Helder was ook op het terrein van den brand aan wezig. Landbouwschuren afgebrand. Gistermiddag vier uur zijn te St. Maar tensdijk door onbekende oorzaak de onder één dag in de kom der gemeente staande landbouwschuren van J. D., B.. en J. W. If., tot den grond toe afgebrand. De brand weer, die zeer spoedig ter plaatse was, heeft met vijf stralen de omliggende ge bouwen weten te behouden. De in de schu ren aanwezige inventaris, alsmede eenige hoeveelheden hooi en stroo, gingen mede tc loor. Partij hooi verbrand. In den nacht van Zondag op Maandag is te Culemborg een partij hooi verbrand, dat langs den spoorwegdijk stond opge hoopt. De aanwezige voorraad, toebehoo rende aan den gemeentewerkman K., groot circa 45000 pond, ging verloren. Blus- schen was onmogelijk. Er wordt aan kwaad willigheid gedacht. Boerderij afgebrand. Te Rosmalen is de boerderij, bewoond door M. van Griensven en eigendom van L. v. d. Dungen, afgebrand. Ook de inboe del ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. Weer boschbranden te Apeldoorn. Wederom heeft gisteren een boschbrand dc Yeluwe geteisterd in de omgeving van Apeldoorn. De grenshoek van liet Order bosch, tegen de Asselsche bosschen gele gen, i» in vlammen opgegaan. Gelukkig stuitte de brand op een 10 M. brandgang, zoodat ongeveer 5 H.A. grof dennenbosch verloren ging, in eigendom tocbehoorend aan het Kroondomein. Nauwelijks was men het vuur meester, of 3 a 400 M. verder ontdekte men weer brand midden in het bosch. Het was ge lukkig dat men er spoedig bij was, anders was hier een geweldig stuk bosch in vlam men opgegaan. Terstond is men met man en macht, geassisteerd door een dertigtal maréchaussee's, het terrein gaan doorzoe ken, dat vocrloopig onder strenge bewa king zal blijven, daar men aan opzet denltt Brand in een bakkerij. Uit Groningen wordt ons gemeld: Hedenmorgen om 3 uur ontdekte een dienstmeisje van den heer H. v. Dam in de Folkingestraat te Groningen, dat er brancl was uitgebroken in de aan haar slaapkamer grenzende li akker ij van den heer Levitus aan dc Nieuw stad. Hoewel de onmiddellijk door liet meisje gealar meerde brandweer spoedig ter plaatse was met veel materiaal, brandde de bakkerij geheel uit. Acht kalveren die zich in een aangrenzende schuur bevonden, konden in veiligheid worden gebracht. Er hadden geen persoonlijke ongevallen plaats. Onbetrouwbaar chauffeur. Door een garagehouder te Amsterdam was een chauffeur met een auto uitgezon den. Deze chauffeur keerde niet met zijn auto terug. Het was aan de politie te Bus surn bekend, dat hij ook in Bussum was ge weest en het is haar, bij nader onderzoek, gelukt, den auto in een garage te Bus sum tc ontdekken, alwaar hij door den chauffeur was verkocht. Naar den chauf feur wordt nog gezocht. Inbraak opgehelderd. Ongeveer t.wee jaar geleden is er in gebroken in de zuivelfabriek „Amsta" aan het Abcoudermcer en een bedrag van 800 ontvreemd. De politie van Ouder-Amstel heeft nu meer licht in deze zaak gebracht, meldt. „De Tijd'. Door toevallige omstan digheden is komen vast te staan, dat do beide moordenaars van Amstelveen ook hieraan waarschijnlijk niet vreemd zijn, daar beiden vroeger aan genoemde fabriek hebben gewerkt. Eén hunner heeft reeds bekend, de ander blijft tot nog toe ont kennen. Vechtpartijen. Te Zaandam is het Zaterdagnacht in het havenkwartier, kort na het sluitings uur van de café's, zeer rumoerig geweest, waarbij de politie van de wapenen gebruik heeft moeten maken om dc orde tc herstel len. Kwart ovy twaalf zag een agent van politie dat tien onder den invloed van stcr- kendrank verkeerende schepelingen met elkaar waren slaags geraakt, en dat bij deze vechtpartij een druk gebruik van zakmessen werd gemaakt. Door het lossen vr.n een paar revolverschoten en een charge niet de blanke sabel gelukte het den agent, de vechtenden tc scheiden. De Noorsche matroos TI., van het stoomschip Arlex, i» bij deze vechtpartij door een schepeling van het stoomschip Diana op twee plaatsen in de zijde gestoken. De ge- wondo is in het gemeenteziekenhuis opge nomen. Zondagavond hoeft tijdens een vecht partij te Grevenbicht, de 22-jarige W. Dcmandt een levensgevaarlijke messteek aan don lials bekomen. In zorgwekkenden toestand is hij in het hospitaal te Sittard opgenomen. De vermoedelijke daders zijn gearresteerd. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. VIJFTIG PERSONEN BEDOLVEN Onder puinhoopen van Ingestort gebouw. Uil Montgomery (Alabama) wordt gemeld: Gistermiddag is alhier plotseling een kan toorgebouw van drie verdiepingen inge stort. Men vreest, dat meer dan vijftig personen, voor het grootste gedeelte jonge vrouwen en meisjes, onder «de puinhoopen bedolven zijn. Het reddingswerk is in vol len gang. WEDER EEN AARDBEVING IN PERZIe' Verscheidene dorpen verwoest. Een hevige aardbeving is gevoeld in Khorass-an in Perzië, dat ook het tooneel i; geweest van dc jongste aardbevingen, die zulk een noodlottige uitwerking haddfn Ook thans zijn verscheidene dorpen ver woest, doch er zijn gelukkig weinig slacht offers tc betreuren, hetgeen toe te schrij ven is aan de omstandigheid, dat de aard beving overdag plaats had. VERKEERS-0N GELUKKEN. Op de grens van de stad München heeft Zaterdagavond een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Bij hét uitwijken voor een wielrijder kwam een auto tegen een boom tereöht en werd geheel vernield. Van de inzittenden werden er twee gedood en 7 gewond. Uit Muehlheim a. d. Roer wordt gemeld: Een vrachtauto met communisten is bij een wegkruising op den Dusseldorferstraat- weg, waarschijnlijk door het weigeren van de remmen van den berm van den weg. gevallen. Twoc communisten werden ge dood, 2 ernstig en 4 licht gewond. Do. communisten kwamen van een zwemfeest, dat ook al een ongelukkig ver loop Itad gehad, daar een der deelnemers aan liet feest verdronk. Volgens een bericht aan dc „Matin" uit Xarbonne overreed een door een bank directeur bestuurde auto een wielrijder. Ten gevolge van d botsing kwam de auto tegen een boom terecht. Dc wielrijder en drie inzittenden van den auto werden gedood. Naar uit Parijs gemeld wordt, is gis teren even voor 11 uur een buurttrein kort voor het binnenkomen in het station Sl. Lazaire door een rangeerende locomo tief geramd. Een der wagen", van den volbezettcn trein viel om, terwijl anderen uit de rails sprongen. Acht, volgens sommige berichten 15, reizigers werden gewond, van wie 4 zóó ernstig, «lat zij naar een ziekenhuis moes ten worden gebracht. Naar uit Stuttgart wordt gemeld, is bij Uebcrdingen aan het meer van Con- slan/. een auto met 30 leden van een voet balclub tegen een boom gereden en geheel vernield. Zes der inzittenden werden orn- slig gewond. Twee hunner verkeeren in levensgevaar. Instorting bij de Parijsche Metro. Negen arbeiders gewond. Van een in aanbouw zijnde metro-lijn tc Parijs is een gedeelte van het construc tie-geraamte ingestort. Negen arbeiders werden gewond onder de puinhoopen van daan gehaald. Het opruimingswork wordt voortgezet; men hoopt dat hei ongeluk geen andere slachtoffers zal eisohon. Spoorwegongeluk in Tsjecho-Slowakije. Twintig gewonden. Gistermiddag had op liet spoorwegsta tion Sehuslawitz bij Gaya op liet traject. TrencanskaTenia een ernstig spoorweg ongeluk plaats, waarbij een sneltrein en een D-irein met elkaar in botsing kwamen. De beide locomotieven schoven in elkaar, terwijl drie wagons ontspoorden. Een Pull- man-car en een goederenwagen werden ge deeltelijk vernield. Tot nu toe bedraagt liet aantal zwaar gewonden twintig. Spoorwegongeluk te Parijs. Vijftien gewonden. Zondagavond vond bij het Gare Saint Lazare te Parijs een spoorweg-ongeval plaats, dat de ernstigste gevolgen had kun nen hebben. Een rangecr-Iocomotief, die hoj, station had verlaten ten einde naar het depot terug te keeren, kwam, doordat niet op het sein gelet was, in botsing met den uit Nantes komenden personen trein, die te 20.40 uur aan Kct Gare Saint Lazare moet arrivecren. Bij de botsing werden een personenrijtuig vernield en twee wagons omvergeworpen. In totaal werden vijftien personen gewond, die door stations- en ambulance-personeel naar het station werden vervoerd.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7