ACADEMÏENIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ^A/USTV"BEMchten" TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER; naar waarnemingen in den morgen van 13 Juli 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.773.1 te Holyliead. Laagste barometerst.: 751.te Isafjord. Verwaehtin gtot den avond van 14 Juli: Matige tot zwakke Noordoostelijke tot Zuidoostelijke later wellicht veranderlijke wind. Helder tot half bewolkt. Droog en warm. LUCHTTEMPERATUUR 18.8 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. „De Zijl": 7 uur 21 gr., 12 uur 21.5 gr. C. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 21 gr., 12 uur 21.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. VaU| Zaterdagavond 9.46 uur tot Zondag morgen 4.26 uur en van Zondagavond 9.45 uur tot Maandagmorgen 4.27 uur. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsesamen Nederlandsche Let teren de heer S. P. Uri (Delft); Economisch' doctoraal examen Indologie d© heer Mr. P. Bollen (Den Haag); Doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer J. K. Walkate (Bussum); Vrij Doctoraal examen Rechtsgeleerd heid de heer Mr. J. v. d. Scheer (Den Haag); Candidaats-examen klassiek© letteren -mej. A. O. James (Den Haag). HILLEGOM. Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afd. Hillegom der Alg. Ver. v. BI. een ledenvergadering in Hotel Sistermans. De belaugstelling was slechts matig. De voorzitter de heeT R. Veldhuizen van Zanten, opent de vergadering met een woord van welkom, betreurend de geringe opkomst. Bijzonder welkom heet spr. den i?eer F. Rijnveld, die op vergevorderden leeftijd een reis ondernam naar Amerika en in goede gezondheid terugkeerde. Verder deelt de voorzitter mede, dat de vergaderingen voortaan alleen zullen aan gekondigd worden in het vakblad, dit ter besparing van kosten. Het doel van deze vergadering is in de eerste plaats, de sanctie der vergadering te vragen voor een crediet, dat bestemd zal worden voor het houden van een jaar- lijksche Broeitentoonstelling, waarover later. De secretaris leest nu de notulen', die onveranderd onder dankzegging worden goedgekeurd en geteekend. Hierna wordt, in bespreking gebracht het houden van een jaarlijksche Broeiten toonstelling. Het bestuur deelt mede dat de veiling „Hillegom" besloot, in de win termaanden eenige tentoonstellingen te houden, waarvoor de nieuwe aanbouw van het veilngsgebouw zich bijzonder eigent. Dit bracht het bestuur der afdeeling op het denkbeeld (de secretaris was de initia tiefnemer) om daaraan rond Eebruari een tentoonstelling te verbinden van nieuwig heden op broedgebied en daartoe een 4^tal kunstvoorwerpen als prijzen beschikbaar te stellen. De groote expositie van ons gouden jubilé beeft bewezen, dat bij eenige aan moediging het broeien en vervroegen, het geen een groot vakbelang is, wordt bevor derd en waar de kas een bijdrage voor dit doel toelaat, stelt het bestur voor, daar voor ƒ250 te voteeren. Over deze kwestie wordt van gedachte gewisseld en verschil lende wenken gegeven zoowel inzake de uitvoering als anderzins. Met algemeene stemmen wordt besloten., het gevraagde bedrag ter beschikking te stellen. Hierna komt aan de orde: te beramen ruaatreglea tot wering van bloembollen- diefstal. De heer F. Rijnveld opent de besprekin gen en haalt een tragisch-comisch beeld aan van diverse diefstallen. Spr. adviseert een bezoek bij den Officier van Justitie en hoopt, dat er ook vakmensch als adviseurs zullen gehoord worden. De heer C. J. Bakker heeft met belang stelling de advertenties gelezen, waarin particuliere nachtwakers worden gevraagd. Dit moest niet noodig zijns bet is boven dien duur. Nu de bollen dit jaar weder schromelijk duur zijn wordt de animo voor de gappers verhoogd. Zonder aaayde pres taties onzer politic-mannen te willen tor nen, is het met dit „corps" onmogelijk de tuinen te bewaken. Spr. stelt daarom voor, eeD adres tot den*Raad te richten, om ver sterking van bet politiecorps, hetgeen ook in andere opzichten gewenscht is en het geen ook preventief goed werkt. De voorzitter onderschrijft het gespro kene volkomen en. vraagt het oordeel dei- vergadering. Met algemeene stemmen wordt besloten, dat een "adres, als in de be sprekingen gewensolit zal worden gestuurd aan den Raad. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter deze geani meerde vergadering met een dankwoord sluit. KATWIJK. De toelating van het Raadslid v. d. Zwan. Bezwaarschrift ongegrond verklaard. 9 De heer L. v. d. Zwan alhier, ontving van de Ged. Staten der Provincie Zuid-Holland het volgende schrijven: Gelezen een op 25 Juni 1929 bij hun College ingekomen bezwaarschrift van J. Hueting en J. Eikelenboom, leden van den Raad der gemeente Katwijk, houdende be roep tegen het besluit yan. den Raad dier gemeente d.d. 18 Juni 1929 waarbij L. v. d. Zwan, benoemd tot lid van den Raad der gemeente Katwijk bij het desbetreffend be sluit van den Voorz. van het als Centraal Stembureau optredend Hoofd-Stembureau tot lid van dien Raad is toegelaten; Gezien de terzake ingekomen stukken; Gehoord het verhandelde in de openbare vergadering van hun College op 8 Juli 1929 Overwegende, dat appellanten" binnen den wettelijken termijn hun beroep heb ben ingesteld; Overwegende wijders, dat door appel lanten wordt aangevoerd, dat de openge vallen plaats in den Raad, ter voorziening waarin de benoeming van L. van der Zwan voornoemd heeft plaats gehad, re f.i- tens niet bestaan heeft, zoodat er geen aanleiding was om tot benoeming en toela ting van gemelden van der Zwan tot lid van den Raad te besluiten; dat, naar appellanten, stellen, de ver meende vacature is ontstaan door het ont- slagnemen als lid van den Raad door L. Kruijfc, ten aanzien van wien echter, ver mits het vermoeden bestond, dat hij in strijd gehandeld had met artikel 24 der Gemeentewet, eerst toepassing gegeven had moeten borden aan artikel 26 der ge meentewet, alvorens tot de benoeming en toelating'van een opvolger als lid van den Raad kan worden overgegaan, daar een raadslid zich door het nemen van ontslag niet aan de gevolgen van de toepassing van artikel 26 der gemeentewet verbonden, moet kunnen onttrekken. Overwegende, dat na het bedanken van L. Kruijt terecht is aangenomen, dat er een plaats in den Raad was opengevallen; dat de toelating van L. van der Zwan voornoemd regelmatig is geschied; Gezien de Gemeentewet: le. Besluiten het beroep van appellan ten ongegrond te verklaren; 1 2. Afschrift dezer beschikking te zenden aan appellanten, L. van der Zwan te Kat wijk en den Raad der gemeente Katwijk- 's-Gravenhage, 811 Juli 1929. De Gedeputeerde Staten voornoemd: (w.get.) VAN KARNEBEEK, Voorzitter (w.get.) SANDBERGj, Griffier. KATWIJK AAN ZEE. Vissoherij. Het gaat in het visscherij- bedrijf zeer naar wensch. De trawlvisscherij heeft dit voorjaar zeer gunstige uitkomsten opgeleverd, aanmerkelijk beter dan vorige jaren, terwijl het met de haringvisscherij tot heden ook best gaat. Groote vangsten met goede prijzen. Het is te hopen, dat dit bedrijf, waardoor weer zoovele andere be drijven moeten bestaan en zoovele handen werk moeten vinden, weer herleeft. Kat wijk heeft, al vele jaren geleden onder de slechte uitkomsten van het visscherijbedrijf en indirect vele andere zaken. LISSE. De nieuwe parochie LisseSassenheim. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft toestemming gegeven voor 't bouwen van een hulpkerk a. d. Beekbrug te Lisse, welke met September a.s. in gebruik kan genomen worden. De nieuwe parochianen zullen oprecht blijde zijn, dat reeds zoo spoedig bun wenschen zijn vervuld om ook een kerk in hun nabijheid te hebben, zoodat ze nu meer en gemakkelijker de kerk kunnen bezoeken. Binnenkort zullen de jongens- en meis jesscholen worden aanbesteed, nadat ook dsfarvoor de Bisschoppelijke goedkeuring in -verkregen. N00RDWIJK. Ned. Mij. v. Tuinbouw. Niettegenstaan de het drukke seizoen, was de maandelijk- eche bijeenkomst van genoemde Tuinbouw- Maatschappij gisterenavond flink bezet en was de zaal van Hotel Royal goeder ge woonte opgesierd met veie planten en bloe men, waaronder vooral de Gloxinia's, La thyrussen en Anemonen de boventoon voer den. De voorzitter, de heer H. de Boer, be sprak in zijn voorwoord de plantengroei in Meijendal, Bierlap en Keifhoek en wees met eenige interessante voorbeelden op het schoon onzer natuur. De heer Rietvink gaf esn kort resumé van de gehouden excursie in de Leidsche Hout, welke stichting veel voor de toe komst belooft. Uit cle vergadering werd gevraagd of het niet eens- mogelijk zou zijn, dat in den bloeitijd der bloembollen de vergadering van voorzitters en secretaris sen of de Algemeene Vergadering der Maatschappij zou gehouden kunnen worden. Waar dit een zeer ingrijpende kwestie is, werd na enkele besprekingen besloten, dit als agenda punt op de e.v. vergadering verder te behandelen. Als candidaten voor het hoofdbestuur werden nu definitief ge steld de heeren Evenleens, Maarse en 's Jacobs. Ligekomen was verder een schrijven van het H B. betreffende de vriendschappelijke bijeenkomst, welke vast gesteld is op 15 Augustus a.s. te Rotterdam. De ontvangst zal plaats hebben in den Die rentuin te 10.30 uur, waarna bezichtiging der zeer belangrijke plantenkassen aldaar, 13.45 uur vertrek per extra trams naar de Parkkade, waarna een boottocht door de havens. Te 15.30 uur bezichtiging van de „Statendam", waarbij een thee zal worden aangeboden, 17.30 uur verdere tocht over de rivier. Het bezoek aan de kassen in de Diergaarde, de extra-trams en de boot tocht door de havens worden aangeboden door de afd. Rotterdam. Aanmelding tot deelname kan geschieden tot Zaterdag 10 Augustus a.s. bij den secretaris der afd. R'dain, Dr. K. Kuiper, Kruisstraat 21, ter wijl de heer Overvelde bereid is steeds alle inlichtingen te verstrekken. Meerdere leden gaven te kennen deze bijeenkomst te willen bijwonen. Tevens werd besloten Zaterdag 20 Juli a.s. een excursie te hou den naar de Rozen-tentoonstelling in den Dierentuin te 's Gravenhage. Bij voldoen de deelname per auto 5 uur vanaf het Lin- denplein of anders per tram van 5.15 uur. Nog werd besloten in de maand Augustus geen vergadering te houden, wegens de seizoen-drukte. Na keuring en verloting der bloemen en planten volgde sluiting de zer gezellige bijeenkomst. NO0RDWIJK AAN ZEE. Brand. Gistermorgen te half elf werd brand ontdekt in de Bokkingrookerij van den beer 0. Admiraal aan de Schoolstraat. Doordat men de brand spoedig ontdekte, kon men het vuur grootendeels met eigen middelen blusschen, terwijl de motorspuit, welke was uitgerukt, erger wist te voorko men. Herwennen Levenskracht. De afd. Noordwijk van Herw. Levenskracht zal op Zondag 21 Juli a.s. hier ter plaatse een Blaempjesdag houden ter bestrijding van de T. B. C. Een woord van aanbeveling mag overbodig heeten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Concert. De muziekvereeniging „Arfci et Religioni" zal a.s. Dinsdagavond om 8 uur bij goed weder een concert geven in den tuin van het weeshuis aan den Ouds- hoornschenweg. AARLANDERVEEN. Werkstaker. Het paard van de Gebr. de Knijf, dat bespannen stond- voor een hooiwagen op den Achterweg alhier, ver tikte nu eens hooi te halen en maakte zulke sprongen, dat het paard aan den eenen kant en de wagen aan den anderen kant van den weg te water ging. De be stuurder kwam er met een nat pak af. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. DE OLYMPISCHE SPELEN. Het garantiefonds voor 30 pet. gebruikt. Het Nederlandsch Olympisch Comité (comité 1928) deelt ons mede, dat de eind- rekening van de te Amsterdam gehouden Olympische Spelen thans gereed is geko men, door het Accountantskantoor. Het Amsterdamsch Trustee's Kantoor N.V." werd nagezien en accoord bevonden en door de Vereeniging „Finantieele Com missie Olympische Spelen 1928" werd goedgekeurd en als gevolg daarvan aan het Comité algeheele décharge werd ver leend. Het resultaat van een en ander is, dat aan garantiehouders in totaal 70 pet. van de door hen gegarandeerde en gestorte bedragen kan worden gerestitueerd. Felle brand bij Arnhem. Uit Arnhem wordt ons gemeld: Heden nacht heeft een felle brand gewoed te Wes tervoort. Door nog onbekende oorzaak brak brand uit in het dubbele woonhuis van den heer Koenen aan de Klapstraat. Het complex, bestaande uit een bakkerij, een winkel, een herberg en oen melkhan del, brandde geheel uit. De Westervoort- sche brandweer kon .daar gevaar dreigde voor op korten afstand ge-legen arbeiders woningen, die met rieten daken gedekt zijn, het blusschingswerk niet alleten ver richten en verzocht assistentie van de Arn- hemsche brandweer, die een motorspuit zond. Korten tijd na aankomst van deze spuit was het gevaar voor uitbreiding ge weken. De schade wordt door verzekering gedekt. BUITENLAND. Aman-Oellah te Rome. ROME, 12 Juli (V.D.) De ex-koning van Afghanistan Aman Oellah is in gezelschap van zijn vrouw Soeraya', verdere familie leden en zijn gevolg te Rome aangekomen AGENDA'S. INTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka- tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar -iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhui3. Zondag viering van *het 2de jaarfeest Symphonic Frans Schweitzer te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de II. Mis met alge meene II. Communie, waarna gemeen schappelijk ontbijt. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 710.15; verplichte bijeen komst van 8.159.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Na het Lof prijsbiljarten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph- Spaarkas in de bestuurskamer. Na het Lof zal de Symphonie Frans .Schweitzer een concert geven. Ook prijs biljarten, extra prijzen. In de pauzen tom bola met prachtige prijzen. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.1-5 uur. Te 8.30 uur excursie voor de leden van de Studie- en Debatingclub St. Petnis Ca- nisius, naar de lichtfabrieken onder leiding van den WelEd. heer C. van Oerle. Vertrek uit de zaal 8.15 uur. Deze excursie wordt herhaald op Donderdag of Vrijdag, men zie de aankondiging op bet bord. Duur va-n deze excursies anderhalf uur. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel „Sebastian Scha-effer". 8.30 uur bestuursvergadering tooneelclub „Adolf Kolping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen vacantie. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonie Frans Schweitzer. 8.30 -mur repetitie Too neelclub Adolf Kolping. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van S uur tot 10.15 uur; 8.15 uur kegelclub ,/De Poedelaars". Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St.-Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingenKaarten van het gebouw zijn nog steeds verkrijgbaar bij den huismeester a 4 cent. De verplichte maandvergadering voor de ongehuwde Gezellen zal deze maand op Dinsdag 23 Juli e.k. te S.45 worden gehou den. Ieder Gezel houdt dezen avond vrij. NED. R. K. VOLKSBOND (Afd. Leiden). (Secretariaat Leliestraat 7.) Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en voor het Gew. Leiden, zitting van 6.308 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur; Zitting „Eigen Huis", 8uur. R. K. PATRONATENBOND. (District Leiden). Secretariaat: Heerenstraat 23. Donderdag R. K. Arbeidsbeurs vacantie. Woensdag nam. 4 uur vergadering Dis- trictsbondbestuurder in de St. Josephge- zeLlenvereeniging, Rapenburg 52. ST. ANTONIUS-PATR0NAAT (Hartebr.) Zondag. 4.30 uur Godsdienstonderricht, waarna ontspanning. Maandag. 810 uur bijeenkomst der gezellen. Donderdag. Idem. Zaterdag. 67 uur bibliotheek, betaling contributie, gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. R. K. INTERPAROCHIALE MEISJES VEREENIG ING Woensdag 8.15 uur Godsdienstcursus (bo ven 18 jaar) Mare. Oud-retraitanten. Donderdagavond 8 uur Recollectie in de Hartebrugkerk. Derde Orde v. d. H. Franciscus. Donderdagavond 9 uur (niet 8 uur) Be stuursvergadering in de Pastorie. Zondagavond 7 uur maandelijksche ver gadering v. d. leden der Derde Orde. ZT A-V EREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Zondag vanaf 2 uur zijn de zalen ge opend. Woensdag van 810.15 uur bijeenkomst Hollandsche meisjes. Donderdag vanaf 8 uur tot 10.15 bijeen komst Hollandsche en Duitsche meisjes. De bibliotheek is geopend Maandag, Woensdag en Vrijdag van 78.30 uur. Ook niet-leden kunnen van de biblio theek gebruik maken. Maandag van 25 uur is het bemidde lingsbureau geopend. ST. AG NES-MEISJESPATRONAAT. Voor de Parochies van 0. L. Vr. Hemel vaart en van den H. Jozef. Maandagavond van 7 tot kwartier over 8 uur Godsdienstleer voor le en 2e afdce- ling; van 8.15 tot 9 uur naailes voor le en 2e afdeeling. Dinsdag van 7 tot 9 uur 3de en 4de af deeling naailes. Woensdag van 7 tot 9 uur 3de en -1de af deeling naailes. Donderdag van half 8 tot 9 uur lste en 2de leerjaar naailes; 5de afd. naailes. Vrijdag. Gymnastiek (v. d. Werffstraat). 7s uur le afdeeling, 89 uur 2de afdee ling. Op de naailessen gelegenheid tot spa ren en ruilen van leesboeken. ST. JOSEPH'S-GEZELLEN- VEREENIGING Oegstgeest. Zondag. Geen repetitie van het Congre gatiekoortje. Geen vergadering van de Maria-Congr. en ook des avonds geen ge legenheid voor de Gezellen in de gezellen- zaal. Bij goed weer des namiddags om 2 uur samentrekken der gezellen aan de Kerklaan voor een excursie per fiets. Donderdag verplichte vergadering van 5.30 uur tot 10 uur; tevens gelegenheid tot betalen dor contributie. Iederen laat aten Donderdag van de maand gelegenheid om zich als lid der Gezellen- Vereeniging op tegeven bij den Vice- Praeses. St.-Aloysius-patronaat, Zondag. Geen vergadering der Maria- Congregatie en ook geen bijeenkomst van het Patronaat. GOEDERENTREIN ONTSPOORD. Aanzienlijke vertraging in het verkeer. Geen persoonlijke ongelukken. De goederentrein, die hedenmorgen om 9 uur uit Dordrecht is vertrokken, is nabij Barendreoht door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak ontspoord. Het verkeer ondervond hierdoor aan zienlijke vertraging. Op het station Dor drecht stonden verscheidene personentrei nen; ook die van hot buitenland, te wach ten. Om ongeveer 11 uur had men de lijn weer zoover vrij, dat het verkeer over één lijn kon worden hervat. Voorzoover be kend zijn er geen persoonlijke ongelukken bij de ontsporing voorgekomen. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Nieuwe rector aan de Nijmeegsche Universiteit. Tot rector magnificus van de R.-K. Uni versiteit te Nijmegen is als opvolger van mgr. prof. dr. J. Hoogveld benoemd prof. dr. J. H. S. Bellefroid, gewoon hoogleeraar aan de R.-K. Universiteit. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxorc Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. BELANGRIJKE REDE VAN CLEMENTEL. De Amerikaansche tariefmuren, In de groote aula van het Koloniaal In stituut te Amsterdam vond heden een ple naire zitting plaats van het Congres der Internat. Kamer v. Koophandel, waarin op nieuw aan de orde was de kwestie van de handelspolitiek en de handelsbelemmerin gen. De heer Olementel (Frankrijk) gaf een overzicht van de ontwikkeling van het werk van de I K. v. K. Hij besprak o.a. de kwes tie der tariefmuren, die steeds hooger wor den. Zich speciaal richtende tob de Ame rikaansche afgevaardigden, zeide spr., dat deze wel begrepen zullen hebben hoe er in Europa gedacht wordt over de Ameri kaansche tarief plannen. Zij hebben hier vernomen wat hun plicht is tegenover Euro pa. Spr. vertrouwde erop, dat dezen plicht zal worden nagokomten. (Daverend applaus). In Europa zal men dienen te komen tot een Europeesche unie, welke in de tarie- ven-ohaos orde en regelmaat zal moeten brengen en tevens zal moeten voorkomen, dat Europa in conflict komt met een ander werelddeel. Villa te Enschedé afgebrand. Uit Enschedé wordt ons gemeld: Vannacht is de groote villa van de fa milie Udink ten Cate aan den Gronau- schen weg grootendeels uitgebrand. De groote uitslaande brand lokte ondanks het nachtelijk uur drommen belangstellenden De bewoners waren afwezig.-Alles is ver zekerd. De oorzaak is onbekend. ONTPLOFFING IN CHINEESCHE MUNITIEFABRIEK. Duizend slachtoffers? Britsche en F ranse he gebouwen verwoest. LONDEN 13 Juli. (V.D.) In de muni tie-fabrieken van Joenanfoe in Zuid- China heeft, naar uit Hongkong ge meld wordt, Dinsdag een zeer hevige ontploffing plaats gehad. Volgens nog niet bevestigde berichten zouden ongeveer 1000 menschen gedood zijn. Onder hen zouden zich goen vreemdelingen bevinden. Het Britsche consulaat te Joenanfoe werd door do ontploffing zwaar beschadigd. Het Fransche consulaat werd totaal verwoest en de Fransche missie werd eveneens ern stig beschadigd. Er bestaat vermoeden, dat de ontploffing het gevolg zou zijn van een aanslag van een opstandig generaal. Twee nieuwe Oceaanvluchten. Poolsche vliegers van le Bourget gestart. PARIJS, 13 Juli. (V. D.) Hedenmorgen vroeg te 4.50 uur zijn de Poolsche vliegers Idzikeds en Kulaba van le Bourget gestart voor het ondernemen van een Oceaan- vlucht. Fransche v 1 i e g 0 rs willen om de wereld vliegen. PARIJS, 13 Juli (V. D.). Ongeveer in denzelfden tijd met- de Poolsche vliegers Idzikods en Kubala zouden de Fransche vliegers Costes en Bellonte van le Bourget starten, doch door een lek in eön der ben zine-tanks werd hun vertrek vei-traagd. Te 5.30 uur echter hedenmorgen startten zij voor de vlucht over den Oceaan naar Ame rika, welk traject slechts een etappe is voor een groote afstandsvlucht rondom de wereld, welke de vlieger voornemens zijn te maken. Diamanthandelaar beroofd. LONDEN 13 Juli. (V.D.) Een reizend diamanthandelaar uit Antwerpen, John Neuman geheeten is in het trappenhuis van een gebouw in Hafcton Garden door twee mannen van zijn portefeuille beroofd, welke aan diamanten een waarde van 180.000 bevatte. LEIDEN, 13 Juli. E ierenveiling. Totale aanvoer 8323 stuks; kipeieren 6.106.80, eendeneieren 5.505.80. per 100 stuks. Handel matig. Boter. Aangevoerd 10/8 en 22/16 we gende 2260 K.G. Prima fabrieksboter (con trole) 1.95, prima boerenboter 1.85 1.90, goede boerenbotor 1.701.80, per K.G. Handel matig. 813 Juli. Turf. Lange turf 89, per 100 stuks Geen Aanvoer. AARLANDERVEEN, 12 Juli. Vrije Vei- ling. Aangevoerd 6593 eieren; kipeieren 5.806.55, eendeneieren 5.455.70, per 100 stuks; boter 0.86-*-0.93, per pond. ROELOFARENDSVEEN, 13 Juli. Groen- tenveiling. Peulen 0.65, idem extra 2.60, iedem groene ƒ1.051.15, idem dikke 0.50, Doperwten 0.650.80, idem II 0.50, Capucijners ƒ0.75—0.80, Tuinboonen 0.500.60, Snijboonen 4.10, Kassnijboo- nen 4.404.70, Stek 2.803.Alles per 10 K.G. Augurken grof 4.104.60, Bommen 3.20—3.30. Alles per 25 K.G.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3