HET EUCHARISTISCH ZIEKENTRIDUUM IN DE ST. JOSEPHKERK KERKNIEUWS STADSNIEUWS Het GezelIeK-Lefea TE LEIDEN. De glorièdag! Gisteren was liet de laat ste dag van het ..festijn van Christelijke liefde". En deze dag heeft gezet een gou den kroon op een werk van zuivere toewij ding, waarvoor allen, die het gadesloegen, bewondering en waardeering hebben ge voeld. Bij de sluitingsplechtigheid was agens de hoogeerw. hooggel. heer mgr. H. J. M. Tas- kin, prcrtonotarius apostolicus, president van het groot-seminarie te Warmond. Mgr.. gekleed in hel ornaat zijner hoogc kerkelijke waardigheid, werd te twee uur achter in de kerk opgewacht door de as- sisteerendo geestelijkheid en door de kerk langs het altaar naar de sa-oristie geleid. Eenige oogenbliken lateT schreed mon seigneur Taslcin, met den mijter op een der onderscheidingsteekenen van een pro ton otarius* apostolicus voorafgegaan door een stoet koorknapen en geestelijken, naar het altaar, om het Lof te oelebreeresn. Assistenten waren de weleerw. pater Berk uit Zoeterwoude als diaken, de weleerw. pater A. v. Lubeek O.F.M. als sub-diaken en de beide weleerw. hoeren kapelaans der parochie. In het prieserkoor hadden plaats geno men de zeereerw. hooggel. hoeren J. Vis ser en Z. de Korte, professoren aan het .groot-seminarie te Warmond, de zeereerw. hoeren pastoors Th. Beukers uit Leiden en I. Meyer uit Zoeterwoude, de zeereerw. pa ter G. Klaverweijden, over: e van het- Kruisheerenklooster te Zoeterwoude. de zeereerw. pater B. Woolderink, overste van het Franciscanerklooster te Leiden, de wel eerw. zeergel. pater L. Dolle O.F.M., de weleerw. heeren A. v. Leipsig, kapelaan te Wassenaar. R. Nieveen v. Dijkum, kapelaan te Leiden, N. v. Schaik, kapelaan te Oegst geest, de zeereerw. heer M. v. Willige, rec tor te Wassenaar. Het zangkoor voerde, evenals bij de vo rige plechtigheden, ook nu wederom de ge zangen op een zeer stichtende wijze uit. De predicatie werd nu gehouden door den zeereerw. zeergel. pater mr. E. v. d. Helm O.F.M., directeur van het Missiehuis te Katwijk. De redenaar wees er op, diat nu het einde was gekomen van de drie zonne-dagen in den gouden glans van de H. Eucharistie, van het schitterend geslaagde festijn van Christelijke naastenliefde. En in ontroe rende geestdrift schetste de predikant ver volgens wat Christus in de H. Eucharistie in deze dagen voor al de aanwezige zieken is geweest. Zonder Hem zou deze kerk een ziekenzaal zijn geweest, meer niet; het verblijf alhier een welkome afwisse ling, meer niet. Maar met Hem, drie da gen onder één dak, is er gloed en glans en warmte gekomen over aller ziele-leven. Straks zal Christus weer de kerk wor den rondgedragen, onder onze zangen en smeeldngen. Straks zal Hij wederom voor ieder uwer stil staan, om u te zegenen. En wij zullen luide Hem betuigen ons geloof, onze hoop, onze liefdede predikant gaf een schoone verkla ring van den ziel et oo gtand, waarvan getuigen de mooie aan roepingen tijdens den zegen met het Aller heiligste. En, als alles nu weer geëindigd is, en God schenkt geen genezing, is er dan niets gebeurd? Neen dan is er ontzet tend veel gewonnen 1 Op de eerste plaats gaan de zieken heen met de herinnering aan deze mooie dagen, waarin gebleken is, dat zoovelen met hen meeleven zoovelen, die hebben gegeven hun tijd, him persoon, alles, om dit tri duüm te doen slagen. Deze herinnering zal echter door den tijd verflauwer. Maar het voornaamste, dat de ziekon van dit triduum meenemen, is de kracht, om, zonder een zweem van opstand, te zullen kunnen zeggen: Heer. niet mijn wil, maar Uw wil geschiede Zoo veel zeggend is. wat 't vorig jaar een eenvoudig man schreef na het triduum: ,,Nu kan ik er weer 'n jaartje tegen" De zieken hebben van Jezus, als Hij hun geen genezing schenkt, troost gekregen. BENOEMING. Bisdom Haarlem. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Amsterdam (H. Anna) den weleerw. Pater B. Gualzatta, S. C. L Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem is verhinderd om Maandag, Dinsdag en "Woensdag van de volgende week audiëntie te verleenen. W. H. v. d. NAT. f In den ouderdom van 64 jaar is hier ter stede overleden de landschap- en dier schilder W. H. v. d. Nat. De overledene, Leidenaar van geboorte, leerde de techniek der lithografie bij 0. Bos alhier. Hij werkte eenige jaren bij de firma- Lankhout in den Haag en illustreér- de verscheidene boeken, on. De Ilias van Homerus, Finga! van Ossian en do wereld geschiedenis van Streckfusz. Ook teekende hij onder het pseudoniem Soranus vele ja ren lang voor Uilenspiegel Dit illustra tieve werk kon hem echter niet bevredigen en hij wijdde zich daarom geheel aan de schilderkunst. Als schilder heeft Van der Nat zich ge heel zelf gevonöd. Ieder jaar weer trok hij naar de Drent-sche hei en maakte er nauw keurige studies van schapen. Aanvankelijk stond hij in relatie met een kunsthande laar, die veel van zijn werk in liet buiten land verkocht. De schilder bevond echter, dat de kwaliteit van zijn arbeid leed onder deze geforceerde productie en beëindigde zijn contract. En de ziekekamer zal een heiligdom zijn en het ziekbed een altaaralles zal staan in den gloed van het offer. Zij hebben ver kregen die rustige beschouwing, welke alle- narigheid in het leven omhoog beurt in het licht van de eeuwigheid. Zijn treffende predicatie besloot pater v. d. Helm met de Schriftuur-woorden „Omdat hij beproefd is. zal hij de Kroon des levens ontvangen, die God heeft be loofd aan die Hem liefhebben." Op deze predicatie volgde een plechtige processie, waarna aan iedere zieke, afzon derlijk, door mgr. Taskin de zegen met het •Allerheiligste werd gegeven. Deze plechtigheid waarover we reeds meermalen hebon geschreven omvangt het volle groolsche kerkgebouw met 'n hui ver van eerbied en ontzag, werpt de zie len neer in aanbidding, doet over allen schijnen en stralen een zon van alles-door- zinderende blijdschap om de Gods gave van het Geloof Het Te Deum werd aangeheven ge zongen en gebeden uit het diepste en in nigste des harten. Na het Lof werd de olijfolie en wijn voor de zieken gezegend. Het lied „Dank, Jezus, dank" besloot het Triduum. Aan iedere zieke werd door bruidjes een bouquet- bloemen aangeboden 'n fijne attentie. De dames en heeren, die het triduum hadden voorbereid en gedurende deze da gen hun diensten hadden geschonken, werd geoffreerd een photo (die Woensdag in on ze courant is afgedrukt) in een enveloppe, waarop de St.-Josepfkerk staat afgebeeld. 't Gebeurt meer, dat. wij aan personen, die zich verdiensten hebben verworven, openlijk daarvoor hulde brengen. Als wij dat doen, doen wij het altijd graag en in- oprechtheid. Maar nu doen wij het bijzonder graag. Dank aan Pastoor Leusen, die wederom zooveel tijd en zorgen gewijd heeft aan 't slagen van het triduum en, Goddank, zijn energie met zulk 'n schitterend suc ces bekroond heeft gezien. Dank aan die vol-ijverige comité-leden, die maanden te voren reeds, maar vooral in de dagen, die het- triduum voorafgin gen, en vooral ook gedurende het. triduum zelf onnoemlijk veel arbeid hebben opge offerd, om de organisatie zoo te doen zijn, als zij was: prefect in orde. Dank aan de eerw. heeren kapelaans der St.-Josephkerk en aan al die priesters, die zooveel va.n hun tijd voor de plechtig heden gedurende dit tridufun hebben ge schonken. Dank aan de eerw. zusters, de verpleeg sters en aan zoovele dames, aan wier toe wijdende zorgen het is te danken, dat den zieken aan niets heeft ontbroken. Dank aan dogenen, die met hun auto's de zieken iederen dag hebben vervoerd van en naar huis. Dank a-a-n aldegenen. die door hun fi nancieel en steun 't hebben mogelijk ge maakt., dat dit zieken-triduum „is gehou den. Misschien vergeten wij er nog. Maar de zen zullen dit evenmin euvel duiden, als degenen, wien wij dank brengen, ook maar iets van persoonlijke trots zullen gevoe lenAlles is gerdaan ter eerc Gods, voor de zieken Het volgend jaar het derde zieken-tri- duum Het comité voor het ziekentriduum be staat uit: den zeereerw. heer pastoor A. Leusen de heeren H. Simonis (voorzitter), Th. van Ovost (secretaris), G. Kagie (pen ningmeester), W. Bergers, O. Bik, B. Bou- chier, N. Oreyghton, J. v. Heteren, A. Schlatmann, J. Visser, A. en J. Witten, mej. Tr. Elshof. Zijn best bekende werk, dat door forsch- heid en kunde uitmunt, is landschap, scha pen in een stal, dieren in het algemeen. Tusschen het serieuze werk door sneed hij soms beeldjes in been en ivoor. Men heeft invloed van Verster meenen te zien. Schilderstukken van zijn hand zijn o.a. te vinden in het Gemeentemuseum tc 's-Gravenhage, de Lakenhal te Leiden, het Centraal Museum te Utrecht en het Mu seum Kröller. De Koningin-Moeder bezit een pastel van Van der Nat. De begrafenis zal plaats hebben op Maandag te 12 uur op de begraafplaats „Het Groene Kerkje" te Oegst.geesfc. NATIONALE WONINGRAAD. De afdeeling Zuid-Holland van den Na- tionalen Woningraad (Algemeene Bond van Woningbouwvereenigingen, heeft he den in café „De Harmonie" te Leiden on der voorzitterschap van den heer A. van Stuyvenberg uit Rotterdam zijn algemee ne vergadering gehouden. In deze vergadering heeft de heer Oden- daal het jaarverslag uitgebracht. Hieruit „Volksbelang" te Vianen en de Woning raad zijn toegetreden de gemeente Gouda, de stichting Gemeentelijk Woningbeheer te Overschie, de Woningbouwvereenigiug Eendracht te Rotterdam, de Arbeiders- Woningbouwvereeniging „Schiedam Voor uit" te Schiedam, de Bouwvereeniging „Volksbeang" te Vianen en de Woning bouw vereeniging „Patrimoniumswoningen" te Voorburg. Het. aantal leden van de afdeeling is daardoor tot. 70 gestegen. Met groote voldoening, wijst het verslag er op, dat ondanks de ongunstige omstan digheden, waaronder ook weer gedurende het afgeloopen jaar door de leden moest worden gewerkt, het aantal hunner nog steeds stijgende is. Hieruit blijkt dat zij, die zich interesseeren voor het zoo be langrijke vraagstuk der volkshuisvesting, ook zonder medewerking van do bevoegde autoriteiten en zelfs ondanks tegenwer king trouw voor hun beginsel zijn blijven opkomen en dat er nog steeds krachtig wordt geijverd voor het recht van iederen werker op een behoorlijke 'huisvesting. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd de rekening van den penningmeester, sluitende met een eindcijfer van f 655, met inbegrip van een batig saldo van f 534. De begrooting voor 1929, aanwijzende een eindcijfer van f833, werd vastgesteld. De heer A. van Sfcuyvenbcrg te Rotter dam werd als voorzitter herkozen. Even eens werden herkozen de bestuursleden Jongbloed, W. M. Metman, Den Haag en L. IJzclen'berg, Delft. In de vacature Tuvtel werd tot bestuurslid gekozen de heer Jac. P. Lolleman te Pijnacker. Na de rondvraag heeft de heer G. F. E. Kiers, driecteur van het gemeentelijk Bouw- en Woningtoezicht te Leiden, een causerie gehouden over de volkshuisves ting alhier. Na het noenmaal werden verschillende woningcomplexen va.n Leidsche woning bouwvereenigingen bezichtigd. R.K. H. B. S. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klas: Nico Bosch, Leiden; Joop van Elzen, Oegstgeest; Gerard Fleerkamp, Herman Geijer (voorwaardelijk), Tonny Hermans, Oegstgeest; Jan Henpans, Leiden; Gerrit Horsthuis, Noordwijkerhout; Lou Legrand, Jan van Lith, Lex Montanus, Jan van Noort, Leiden; Dirk van Noort, Leiderdorp; Adr. Smit, Leiden; Gerard Smit, Voor schoten; Paul Snijders, Jo Stijnman, Lei den; Theo Vostcrs, Roelof arendsveen; Lou Westen, Hans Wijtenburg, Loiden. Van de 2e naar de 3e klas: Henk van den Beid, Leiden; Johan Bogaart, Bode graven; Ben van Cleef, Arnold Duindam, Leiden; Jan van Eisen, Oegstgeest; Joop van der Horst (voorwaardel.), Piet Huibers, Leiden; Han Kortmann (voorwaardeL), Oegstgeest; Joop Neyzen, Rudie Niemer, Barth. Rooyakkers, Joop Scheffer, Leiden; Simon de Vreede, Noordwijk; Jos Westen, Leiden; Ko Woudenberg, Boskoop. GEM. H. B. S. m. 5-j. C. Toegelaten zijn nog: voor de le klasse: J. N. Paes, J. B. J. Planjer; voor de 2e klasse: L. H. Brijnen, J. Deurlo; voor de 3e klasse: H. J. F. Beukman, A. v. Gessel, M. C. de Roo, Ma. Ja. Ha. Zitman; voor de 4e klasse: J. Berversluis, D. M. J. van Norden, D. Schouten;. voor de 5e klasse: A. J. Treffers, H. Treffers. Toelatingsexamen H. B. S. voor Meisjes. Tot. de eerste klasse der Gem. EL B. S. voor Meisjes met 5- en 6-j. cursus zijn toe gelaten C. M. Begeef, E. de Bink, A. van Breda, E. Cohen, E. Christiaanse, M. C. van der Eist, C. Fliehe, D. van der Goot, E. Groen- hoff, B. C. Henny, H. H. Hoogeveen, W. van der Hout, J. C. Hulst. J. H. Jordaans, L. C. E. Jorissen, H. Kerkheide, P. Krom, W. Krouwel, Fr. Kuenen, E. C. Lufc, E. Ma- claine-Pont, J. A. M. -an Mens, A. L. Plat- teel, A A. van Royen, E. H. Sirks, J. J. M. Timmermans, A. N. Visser, F. A. von Wei- Ier, G. A. de With, A. M. C. Woltjer. Tot de 4de klasse is toegelaten Hettv Martin. Onderwijzersexamen. Aan de Gemeentelijke Kweekschool al hier zijn geslaagd de heeren J. A. Brinks Azn. te Leiden, W. G. van Dissel te Bo degraven, T. de Jong Pzn. te Alphen aan den Rijn en P. N. Paats te Leiden. R. K. Vakschool voor Meisjes. Geslaagd is voor het praktisch gedeelte van het leerares-examen. akte N. VIII Mej. H. Th. M. Droge (Winschoten). Studieclub „St. Petrus Canisius", A s. Maandag en Donderdag telkens des avonds om half negen excursie naar de Lichtfabrieken onder leiding van den eere voorzitter. Men geve zich op aan W. Nico- laï. Her maximum-aantal voor eiken avond is 16. Wij rekenen op een groote deelname. HET BESTUUR. De Leidsche Winkelstand. Wanneer men een verbouwing of uitbrei ding van een winkelzaak moge beschouwen als een verbetering en een bewijs, dat de betreffende firma het vertrouwen van haar klanten heeft, weten te verwerven, dan mag men zulks zeker verwachten van een firma, die haar zaken in een stad weet uit te brei den. Zulks is thans weer het geval met de firma Biesiot. die hedenmorgen haar zes den winkel hier ter stede heeft geopend. Dit filiaal is gevestigd in het perceel Heerensingel 53, hoek Lage Rijndijk, waar in eertijds een kruidenierswinkel was ge vestigd. Het pand werd echter eerst aan een algeheele verbouwing onderworpen, waarin de bekwame hand van den bouw kundige, den heer M. E. Groenewegen, weer overduidelijk zichtbaar is. De winkel is opgetrokken geheel in den geest, van de overige Biesiot-winkels en we mogen daar om volstaan met te zeggen, dat het werk af is. Wanneer we hierboven schrijven, dat de firma het vertrouwen harer klanten heeft weten te verwerven, dan moet. zulks aller eerst. een gevolg zijn van de kwaliteit der artikelen. De groote vraag daarnaar heeft de firma Biesiot het initiatief doen nemen in een geheel ander stadsdeel haar klanten tegemoet te komen en wij voor ons hebben de overtuiging, dat velen vandaag hier een kijkje zullen nemen. Handelsregister K. v. K. Wijziging 1220. L. W. Nouwens, Oegst geest, Rhijngeesterstraat-weg 3032, Ijzer waren. Bijv. Uitgeoef. bedr.: Gas- en wa terleiding, Elec. Techn. Bureau, centrale verwarming, handel in huishoudelijke arti kelen cn ijzerwaren, Haarden en kachels. Wijziging 4086. N.Y. Meelfabriek „De Sleutels" v/k. de Koster Co., Leiden, Tweede Looyersstraat 35. Overl. Dir.: D. J. J. de Koster, Leiden, dd. 2 Juli 1929. LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door Dr. Bruining, Janssens en Veldhuijzen. De Geneeskundige Zondagsdienst 'e Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Timmermans, tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juli waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. Wijziging 1986. J. D. Wiersma, Leiden,' Oude Vest 229, Goud en Zilver. Vest. fil.: Rapenburg 3, Leiden, d.d. 4 Juli 1929. Het raadslid T. Groeneveld heeft de na volgende motie bij den Gemeenteraad in gediend De raad verzoekt Burgemeester en Wet houders het noodige te doen, teneinde aan de leden van den Gemeenteraad recht van toegang te verleenen tot' de terreinen van „De Leidsche Hout". Den majoor van de rijksveldwacht J. P. Timmermans, is op zijn verzoek met ingang van 1 October a>s. wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eer vol ontslag verleend. Hij is drie jaar hier ter stede gestationneerd geweest. De Commissaris van Politie verzoekt niet in te gaan op de advertentie betref fende het verkrijgen van „Regina la reine des Montres". voorkomend in het laatste nummer van het „Leidsch Predikbeurten- blad", aangezien is gebleken, dat de adver- teerende firma geen vertrouwen verdient. Gistermiddag geraakte de isolatie van de tramdraden, die naar het schakelhuisje voor den wissel op de Steenstraat loopen door een vlamboog in brand. Voor alle-ze kerheid werd de stroom uitgeschakeld. Na drie kwartier arriveerden er monteurs met een ladder, die de brandende draden af knipten, waarna- de trams weer konden doorrijden. De motorspuit was eveneens uitgerukt, doch keerde onverrichter zake terug. Gisteravond werd de brandweer gealar meerd voor een brandje achter de Boter- straat aan den Lagen Morschweg. Het bleek echter, dat- een bewoner wa.t krullen in brand had gestoken, waardoor wat veel rook veroorzaakt werd. De brandweer be hoefde dan ook geen dienst te doen. De motorspuit trok echter op dezen mooien zo meravond een ontzettend aantal belangstel lenden naar den Morschweg. BIOSCOPEN. Luxor. Ondanks het warme weer waren er toch nog al bezoekers, die een avond hartelijk gelachen hebben vooral in de eerste hoofd film van Sammy als wielrenner. Sammy Cohen, de bekende Sammy met den groo- ten neus, speelt de hoofdrol in een klucht, die weliswaar als droog zand aan elkaar hangt, maar desniettegenstaande een aan gename verpoozing brengt. Sterker is het spel evenwel in de tweede hoofdfilm „Het haviksnest", aanvankelijk ietwat zwaar door de aanwezigheid van zoo verscheide ne kerels als boomen, wien het aan te zien is, dat zij voor geen klein geruchtje ver vaard zijn. De film geeft het verhaal weer van een tweetal eigenaars van nachtso ciëteiten in de Chineesche wijk van New York. Meer de onderlinge concurrentie strijd, ontaardend in felle gevechten, dan het nachtleven wordt hier uitgebeeld, maar desondanks is de vertooning alleen voor volwassenen. In de hoofdrol speelt Milton Sills, eerst als een afschuwelijk misvormde, later met edeler trekken en als zoodanig veel sympathieker. Om de hoofdfilm heen een goed jour naal, een kleine lachfilm en ten slotte op het tooneel Kees Pruis. Trianon. De verwoesting van Sa-n Francisco is, hoewel een belangrijk, toch maar een klein gedeelte van deze film, die overigens grootsch is en romantisch en ieder oogen- blik vol spanning is. Hoofdzaak is de strijd tusschen de öhi- neezen en de blanke kolonisten, die de heerschers over deze wereldstad geworden zijn. De oorzaak van alles is de vrijbuiterij in dezen lijd van regeeringloosheid van Backwell, een der invloedrijkste mannen van San Francisco, die Vasquez, den laat- sten edelman van het geslacht, dat daar het eerst voet aan wal zette, zijn hacienda wil ontnemen. Het komt na enkele geweldplegingen tot een conflict, waarbij Dolores, de doch ter van den ouden Spanjaard, Vasquez, ontdekt, dat Buckwell van afkomst een Chinees is, die dus nu strijdt tegen zijn eigen volk. Hiervan maakt Dolores gebruik, zij ver telt dit geheim aan enkele vooraanstaande Chineezen, die zweren wraak te zullen ne men op Buokwell.... Maar voordat deze zelf hun wraakoefe ning kunnen uitoefenen ontstaat een aard beving. Huizen en gehouwen waggelen en storten in en onder de puinhoopen vindt- Buckwell den dood en.... Dolores wordt bevrijd door haar geliefde. De uitbeelding van dit verhaal is van voortdurende spanning en prachtige regie. Het is een aantrekkelijke film, die bo vendien door den heer Gregoire muzikaal zeer goed is geïllustreerd. Het voorprogramma is van kluchtigen aard. Eerst Bobby Vernon in een dolle Chris- tie-klucht „De Keverjacht" en dan als hoofdfilm voor de pauze „Drie Dolle Duels", een oomedie, waarin Raymond Grif fith op vermakelijke wijze de hoofdrol ver vult. Een aaneenschakeling van nonsensi- cale dwaasheden. Op het tooneel vertoonen twee acroba ten, de Atlanos, eenige zeer goede acroba tische toeren, voorafgegaan door de leven de uitbeelding van eenige Grieksche beeldhouwwerken, alles fijn en af. Een goed programma dus, dat een gan- schen avond op kostelijke wijze vult. IN MEM0RIAM 0UD-PRAESES TH. J. VAN DE LAAR. Lang vooruit, zagen wij het aankomen en toch, hoe pijnlijk trof ons het plot selinge doodsbericht van onzen oud-Prae- ses. den onvergetelijken Pastoor van de Laar. Heel de Leidsche Kolpingsfamilie, ook de jongeren; die bij het 4e Stichtingsfeest in 1927 slechts eenmaal onder cle bekoring geraakten van zijn beminnelijken persoon, zij allen treuren bij de doodsbaar van den geliefden Leider, Gezellen-vader en Vriend. Eerlijk bekennen wij onze onmacht, om de talrijke, uitmuntende eigenschappen van dezen „Man naar Gods Hart" in het juiste licht te stellen. Echter veroorlooven wij ons met gepaste bescheidenheid, te wijzen op zijn zegenrijken arbeid als ziel zorger in de parochie van St. Petrus. Maar daarnaast, wij mogen en kunnen niet anders getuigen, schonk hij zich als 't- ware geheel weg aan de hem en ons zoo dierbare St. Josephs Gezellenveroeniging. Was -hij het niet, die èn door persoon, èn door aanleg de Vereeniging een stroom van frisschc, nieuwe levenskracht inblies? Zijn praesidium vooral droeg het geheel eigen stempel van heerlijke, maar ook vruchtbare Roomsche blijdschap. Niets wat. hulp, verbetering of aansporing be hoefde ontging hem. Noemen we slechts als terloops we moeten ons beperken de afd. Muziek en Zang, het Vervolg onderwijs voor Leerlingen en jongste Ge zellen, de Leesbibliotheek en speciaal de Tooneelafdeeling. Hoezeer bevorderde hij de gepaste Ontspanning in zoo velerlei vorm enhoe offervaardig ging hij daarin voor!! Alles, heel het interne vereenigingsle- vcn, zoo te zeggen, met zijn ijver en liefde bezielend, voerde hij op tot nimmer gekende hoogten. Welnu, Leidsche Kol pingszonen! zou schrijver dezes dan te veel Van u vragen, als hij u ook voor zulk een Gezellen- vader komt smeeken om „de aalmoes van uw gebed"?! Immers neen! Herinnert u, gij ouderen, wat gij hem beloofd hebt bij zijn afscheid, op dien kouden Januari-avond in 1915. Hij zelf immers vroeg u zoo hartelijk om uw ge bed, voor zoover hem het spreken nog mogelijk was.... en gij allen hebt het hem als één man spontaan toegezegd. Dan woord gehouden als mannen, als trouwe zonen van ons aller vereerden Vader Adolf Kolping, wiens schoone Stich-. ting elk priesterhart zoo heerlijk te be geesteren weet. Dan mag ik zeker besluiten met- en- vast op t-e vertrouwen, dat ieder onzer van nu af aa-n dagelijks in dankbaarheid Praese-s Van de Laar z.g. za-1 gedenken met het schoone welbekende smeekgebed: „Heer, geef zijne ziel de eeuwige rust. Het eeuwige Licht verschijne haar Dat Hij ruste in vrede.". Leiden, 42e stichtings-dag onzer Vereen. K- SYMPH0N1E. A.s. Zondag viert- de S.vmphonie „Frans Schweitzer" op bescheiden wijze haar tweejarig bestaan. 's Morgens onder de H. Mis van 8 uur in do St. Lodewijkslcerk algem. H. Com munie, waarna gemeenschappelijk ontbijt der leden in het Gezellenhuis, terwijl des avonds tijdens de bijeenkomst der Gezel len eenige muzieknummers ten gehooTe zullen worden gebracht. Ziedaar het feestprogramma. De Symphonie, zij is de jongste der ondera-fdeelingen, en wij moeten het tot plicht rekenen, haar onze belangstelling te toonen. Mede door de toewijding van Praeses Kemperman z.g. en den directeur heeft zij stand ge-houden in de moeilijke begin periode van haar bestaan. Door daadwerkelijk medeleven van allen zal en moet zij tot grooter bloei geraken. Toont daarom allen, ouderen cn jonge ren, uw belangstelling a.s. Zondagavond. KEMPERMANFONDS. De lotenverkoop voor het Kemperman- fonds is in vollen gang, een groot gedeelte is reeds geplaatst door verschillende leden, en met aller medewerking zal binnenkort het Comité „uitverkocht" zijn. „Met aller medewerking" er zijn gezel len, die er de laatstê twee weken in ge slaagd zijn ruim 100, ja, één gezel bijna 200, loten aan den man te brengen. Laat het werk niet geschieden door enkelen, maar helpt allen mede 1 Loten zijn verkrijgbaar bij den huismeester en het bestuur van het Comité. Volgende week zal een aanvang worden gemaakt met <lp inning der vrijwillige bijdragen der r--ezellen voot het Kemp er- manfonds. Senior. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet B. en W. van Leiden brengen ter open bare kennis, dat. W. J. Edelaar, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcohol houdenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop in het perceel Groénesteeg No. 10S. alhier. Hinderwet. B. en W. van Leiden, gezien het verzoek van H. Bosman om vergunning tot het op richten van een bewaarplaats voor ben zine op het perceel Dolhuissteeg No. 8, ge let op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet, geven kennis aan het publick, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 27en Juli e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breest-raat 125 (Bureau van Gemeentewer ken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Juli 1929. 2—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2