STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS LUCHTVAART UIT DE OMGEVING KERKNIEUWS ST00MVAARTBERICHTEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 11 Juli 1920, medegedeeld door het Ivon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 772.5 te Miinchen. Laagste barometerst.: 743.2 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 11 Juli: Zwakke tot matige' Zuidwestelijke tot Zuidoostelijke wind. Licht tot half be wolkt. Droog en warm. LUCHTTEMPERATUUR 24.5 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 19.5 gr., 12 uur 20 gr.. 3 uur 21 gr. C. Zweminrichtii^f ,,De Zijl": 7 uur 13.5 gr., 12 uur 19.5 gr., 3 uur 20.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagavond 9.47 uur tot Vrij dagmorgen 4.22 uur. POSTDUIVEN. „De Blauvvband" (Aiphen a. d. Rijn). Wedvlucht vanaf Limoges (Frankrijk), afstand 860 K.M. De duiven werden Zater dagmorgen 6 uur in vrijheid gesteld en be reikten Zondag hun hokken als volgt: 1. H. Huisdier, 2. J. v. Capel, 3. J. Vernes, 4. J. Capel, 5. J. Vernes. 0. J. v. Capel, 7. H. Martens. S. J. v. Capel, 9. K. R. Kui pers, 10. H. Huisdier, 11. J. v. Capel. Aan komst eerste duif 5.20.10. laatste 11.3.12. Hiermede zijn do wedvluchten (oude dui ven) geëindigd en werd het kampioen schap behaald door J. van Capel met 577 punten. Hierop volgen K. R. Kuipers met 449 pnt. en J. Vernes met 401 pnt. „Vooruit" (Hillegom). Wedvlucht vanaf Roosendaal, waarvan de uitslag was als volgt: De eerste prijs werd gewonnen door den heer C. Lefeber, Lisse; 2e jDr. C. Lefeber; 3c pr. W. Busch- man; 4e, 5e, 6e. 8e, 9e en 13e pr. H. M. J. Willemsc; 7e. 10e en 16e pr. C. P. Weijers; He pr.,A. Stoker; 12c pr. S. de Graaf; 14e, 18e en 19e pr. W. Bekkers; 15c pr. H. van Kesteren; 17e pr. Gebr. Houtzager;%20e pr. Cr. Schunselaar. Zondag 14 Juli zullen er twee wedvluch ten gehouden worden n.l. een vanaf Bor deaux (Frankrijk), afstand 929 K.M. en een. vanaf Lier (België). De Raadhuis-bouw. Door het Baadslid den heer H. N. Spen- del zijn aan B. en W. de volgende vragen gericht a. zijn B. en W. voornemens den Raad spoedig voor te leggen ter behandeling het vraagstuk van den bouw van een Stad huis? b. Zijn B en W. niet van oordeel, dat do van buitenaf komende adressen, advie zen en geldelijke toezeggingen het oordeel omtrent de oplossing van het vraagstuk zullen beïnvloeden? c. Zijn B. en W. bereid alles wat. den Baad kan dienen ter informatie, tijdig tot kennisname ter beschikking te stellen? R. K. Vakschool voor. Meisjes. Voor het practisch gedeelte van het examen leerares, akte N. VIII, kokeji en voedingsleer zijn geslaagd de dames C. S. M. Geise uit Rotterdam en M. D. Huge, alhier. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent enkele rijwielen, die onbe heerd op straat zijn gevonden. De Commissaris van Politie te Leiden waarschuwt tegen A. M. S. van Over- beek, huisvrouw van P. van Iloute. die voorgeeft zich te belasten met het plaat sen van hypotheken en na de gevraagde provisie en. informatie- on taxatiekosten te hebben ontvangen, niets meer van zich laat liooren of te kennen geeft, er niet in geslaagd të zijn, de gevraagde hypotheek te bezorgen. Haar slachtoffers zoekt zij voornamelijk op het platteland. Reeds herhaaldelijk is in de dagbladen tegen de practijken van deze vrouw gewaarschuwd. Zij verblijft vermoedelijk te Leiden of in een der om liggende gemeenten. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te, op proefschrift getiteld..Zwei Gemer- mundartsen". de heer A. E. Boutelje. ge boren te Amsterdam. Tot doctor in de Godgeleerdheid, 'op proefschrift getiteld: ..Ethiek en eschato logie in de synoptische evangeliën, een studie over het typische in Jezus' zcdelcer de heer G. Sevenster, geboren te Beets (N.-H.); tot doctor in de rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: ..Nieuwe vorinen van decentralisatie'', de heer J. In 't Veld, ge boren te Dubbeldam; tot doctor in de Letteren en Wijsbe geerte, op proefschrift getiteld..Beschou wingen over de Athenefiguur bij Homerus", de heer C. Ghislain, geboren te Rotterdam; tot. doctor in de geneeskunde, op proef schrift getiteld: ..Parenterale toediening van B. C. G." de heer H. D. Boer, gebo ren te Utrecht. Geslaagd: Candidaats-examen geschiedenis de heer G. W. Locker (Leiden) cum laude. Economisch candidaatsexamen Indolo gie de heer A. J. Pikaar (Schiebroek) Economisch doctoraal examen Indologie de heer A. I. Luteijn (Breskens); Doctoraal examen rechtsgeleerdheid de hoeren C. M. Corporaal (Zeist). H. Kilian (Den Haag) en G. A. Vosmaer (Den Haag); Doctoraal examen wis- en natuurkunde met hoofdvak wiskunde de heeren K. de Bingh (Den Haag), E. B. Plooy (Leid c n) en J. Wickers (Rotterdam). Idem met hoofdvak plantkunde de hee ren F. H. Teekes (Den Haag) en mej. C. M. B. Caudrie (Den Haag); Idem met hoofdvak dierkunde de heer G. van Beusekom (Den Haag). het vliegende oceaanschip. Ruimte voor 40 passagiers, zoo noodig voor 150 Snelheid van 250 K. M. Op het Zwitsersche gedeelte van het Meer van Constanz, boven Altenrhein, in de nabijheid van Rohrschaeh. is, naar wij reeds gemeld hebben, de bouw voltooid van het vliegbootschip der Dornicr-fabne- ken. Dinsdag j.l. zijn een groot aantal gas ten uitgenoodigd om het vliegtuig te be zichtigen. Met de proefvluchten zal echter eerst over eenige weken begonnen wor- den. Het toestel moet een overweldigen aan blik bieden. Als men er voor staat, gelooft men eerder een klein model torpedoboot te zien, dan een vliegtuig. De romp is in te genstelling met het gebruikelijke Dornier- Wall-type niet plat van onderen, maar loopt uit in den vorm van een kiel, wat bij ruwe zee groote voordeelen kan opleveren. De metalen wanden kunnen een hoogen druk verdragen en de romp is door waterdichte schotten verdeeld. De nieuwste vindingen der moderne vleigtuigteckniek zijn bij den bouw toege past. De breedte van net toestel bedraagt 48 meter, de lengte is 40 meter en de hoog te 10 meter. De draagvlakken hebben een oppervlakte van 490 vierkante meter. Het vliegende schip is uitgerust met twaalf .Sie mens Jupiter-motoren, elk van 525 P.K., zoodat men in totaal de beschikking heeft over 6300 P.K., .waarmee een maximum snelheid van 250 K.M. per uur kan worden bereikt. Het schip is in drie deelen verdeeld. Hel onderste deel wordt gebruikt voor het ber gen der brandstofvoorts is er de bagage ruimte en de slaapplaatsen voor de beman ning, die uit ongeveer tien personen zal be slaan. Het middelste deel is het zooge naamde passagiersdek. Voor aan de boeg van het toestel is een ruimte met anker- kabels en ander materiaal, daarachter ligt de voor de passagiers bestemde ruimte, met de hutten en een groote eetzaal, waar in de veertig passagiers, waarop het toe- steld voorloopig berekend is, rijkelijk ruim te 'vinden. Voor deze veertig passagiers bestaal nacht-accommodatie, doch zonder slaapgelc genhcid is er wel ruimte voor 100 passa giers, zelfs voor 150 als het moet. In hel bovenste deel bevindt zich de stuurhut, die veel overeenkomst vertoont met die van de Graf Zeppelin. Vooraan zitten de vliegers, daarachter is de kaar- tenkamer, dan de machine-ccnttrale en ten slotte de radio-kamer. De vlieger behoeft zich eigenlijk in het geheel "niet meer met de controle der mo toren te bemoeien, hij kan den machinist zijn orders geven door middel van een te legraaf, terwijl in het toestel ook pneuma tische buizen voor het verzenden van brie ven van het eene naar het andere gedeelte van het vliegtuig zijn aangebracht. In een rede betoogde de constructeur, dr. Dormer, dat dit type nog lang niet het Oceaan vliegtuig was. Met dit vliegtuig kon dan ook niet de lang-verbcide trans-Oce anische vliegdienst worden ingesteld, aan gezien zelfs dit vliegtuig nog maar ccn etappe beteekende. Op grond van zijn twintig jaar lange ervaring was dr. Dornier tot de overtuiging gekomen, dat door ver- grooting der afmetingen in wezen ook de veiligheid vergroot wordt en de gunstige exploitatie-mogelijkheid stijgt. Bij het nieuwe toestel kunnen "de piloten al hun aandacht wijden uitsluitend aan het vlie gen zelf. De zorg voor het technische ge deelte heeft een ingenieur, bijgestaan door een aantal deskundigen. Een ander voor deel van het nieuwe toestel is voorts de geheel nieuw toegepaste onderverdeeling van de aandrijf-kracht. Twaalf van elkaar onafhankelijke motoren werken als één ge heel. Ma-ar ook wanneer drie of vier mo toren worden afgezet kan het toestel zon der meer doorvliegen. Het brandgevaar is zoo gering mogelijk gemaakt door de brandstof-tanks zoo ver mogelijk van de motoren verwijderd in het onderste ge deelte van het toestel te bouwen, in op bijzondere wijze afgeschoten doch te allen tijde toegankelijke ruimten. Ten aanzien van de economische exploitatie-mogelijk heid wees Dr. Dornier er op, dat momen teel nergens het luchtverkeer kon plaats vinden zonder steun van den staat, want zoodra een vliegtuig zonder onderbreking een traject van meer dan 500 of 600 mijl wil afleggen is er, als de noodige brandstof is ingeladen, nog slechts plaats voor de bemanning. Behalve het verhoogen van de veiligheid was het brengen van Verbetering 'hierin de tweede leidende gedachte bij den bouw van het vliegtuig geweest. 0EGSTGEEST. Gegund. Door het bestuur van .,Ef- fatha", Chr. Instituut voor doofstommen, is na publieke aanbesteding gegund aan de N.V. Aannemersbedrijf v.h. Joh. Veenema te 's-Gravenhage, het. uitbreiden van het schoolgebouw „Hoekenburg"' te Voorburg met zes lokalen, onder leiding van archi tect A. T. Kraan te Oegstgeest. WOUBRUGGE. Geboren: Wilhelmus Theodorus z. van A. C. Colijn en P. Frans Margje d. van P. Kroon en M. Oppclaar. Ondertrouwd: P. Mei rik en P. van Klaveren. Overleden: Wed. D. van Teijlingen, geb. Laros. 7S j. Th. J. van Goozen 2 j. TH. J. VAN DER LAAR. t Uitvaart en begrafenis. Na-dat Dinsdagavond om 7 uur de Met ten waren gezongen door den zeerccrw. lieer C. J. Karskens, pastoor te Wervers boef, met assistentie van de zeereerw. heeren J. C. Vijversberg, Pastoor te Oudendijk, G. Th. van der Meer te Rot terdam en den weleerwaarden1 heer W. A. Zijlstra, kapelaan te Rotterdam, had Woensdagmorgen om 10 uur na het zingen der Lauden de plechtige uitvaart plaats van den zeer eerwaard en heer Th. J. van der Laar, in leven pastoor te Medemblik. De plechtige. H. Mis van Requiem werd opgedragen door den zeereerw. heer C. M. Jonckblocdt', deken van Wervershoef met assistentie van kapelaan A. van Nobelen, als diaken en kapelaan W. N. Zijlstra als sub-diaken. In het priesterkoor hadden tal van priesters uit het dekenaat Wervershoef en ook uit Hoorn plaats genomen. In de kerk waren behalve dc familiele den van den overleden Pastoor en talrijke parochianen aanwezig de fraters der St. Radbaudstichting le Medemblik, de dokto ren Pinxtcr en Scheeren, de Burgemeester, de edelachtbare hoer Sehoutsen, Wethou der Snel, de heer J. Vermolen, namens de directie der Zuiderzeewerken, leden van kerk- en armbestuur, en afgevaardigden van tal van organisaties. Het zangkoor zong de driestemmige Re quiem van Perosi, waarbij de heer Joh. Nelissen de bariton-soli zong. De lijkrede werd gehouden door den zeereerw. heer J. C. Vijverberg, die tot tekst had gekozen de woorden: Hij was bemind bij God en bij de menschen. Zijn nagedachtenis is in zegening. Om half twaalf had de begrafenis plaats. Het stoffelijk overschot werd go- dragen door fraters der Radbaudstichting, terwijl verder in den stoet meeliepen het. kerk- en armbestuur, de ingenieurs Verhcij en Postma, Burgemeester en Wethouders van Medemblik, de schoolkinderen onder leiding van de eerw. Zusters, leden van or ganisaties waarvan 'èoiïmiigen met om floerste vaandels en vele geloovigcn. De beaarding werd verricht door den zeel-eerwaarden heer C .M. Jonckblocdt. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Hoogieeraarsbenoeming. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven in de uitleg ging van het Nieuwe Testament en de Geschiedenis der Oud-Christelijke Letter kunde dr. J. de Zwaan, onder toekenning van eervol ontslag als hoogleeraar aan dc rijksuniversiteit te Groningen. LEIDEN. cand. examen Ned. letteren de lieer J. Reijcrs (L e i d e n); cand. examen Geschiedenis mej. G. Bur- gersdijk (Leiden); doet. examen rechtsgeleerdheid mej. D. E. J. Sehiiffer (Leiden); cand. examen Indisch recht de heer N. C. Bcudcker (Oegstgocst) .Crs. Cou- moakil (Oegstgeest) en, Souw Hong Tjoan (Leiden); cand. examen Wis- en Natuurk. letter A., Th. J. van Rossen (den Haag); letter H, mej. J. P. Cornegoor (Haarlem); Prop. ex. Theologie de dames H. C. Luyt (den Haag) en N. Avis (Zaandam) en de heeren J. F. van Royen (Amsterdam) en F. E. van Leeuwen (Utrecht); cand. examen Geschiedenis de 'heer E. W. Schaper (V oorschoten); doet. examen Rechtsgeleerdheid TI. J. Wijtema (Haarlem) en S. F. A. Dciters (Bussum). BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. Conferentie bij de Koningin. H. M. de Koningin heeft heden in ver band met de Kabinets-crisis op het Huis ten Bosch ter conferentie ontvangen do voorzitters van de Tweede Kamer-fracties van de Sociaal Democratische Arbeiders- Partij. van de Liberale Staatspartij ,De Vrijheidsbond" en van den Vrijzinnig-Dc- mocratisehen Bond, onderscheidenlijk ir. Albarda, Dr. Van Gijn en Mr. Marchant-. De Kabinetsformateur. Het Haagseli Correspondentieburcau be richt: Naar wij vernemen zal geen aanwijzing van een Kabineta-formateur tegemoet kun nen worden gezien.vóórdat alle adviezen der door de Koningin te raadplegen staats lieden ontvangen en door Hare Majesteit overwogen zijn. (Deze mededeeling schijnt ons nogal van zelf sprekend. Red. L. Grt.). Botsing tusschen twee auto's. Zes gewonden. Onder het dorp Voorst bij een krom ming van den weg is een personenauto van den heer J. H. uit Enschede in botsing ge komen met een vrachtauto uit Beekbeden. Dc vijf inzittenden van de personenauto, twee hoeren en drie dames, werden ge wond. Een der dames werd bij een in de nabijheid wonenden geneesheer binnenge dragen. Dc personenauto werd geheel in elkaar gedrukt, de vrachtauto kantelde, waarbij een vrouw, die naast don chauf feur zat. licht gewond werd. Het ongeval gebeurde op een gevaarlijk punt. n.l. daar waar de Loenenschc weg op den Rijks straatweg uitkomt. stoomvaart mij. nederland BATOE (uitr.) vertr. 10 Juli v. Londen. CHRISTIAAN HUYGEXS (uitr.) vertr. 9 Juli v, Algiers. ENGGAGO (uitr.) vertr. 9 Juli v. Suez. KONINGIN DER NEDERLANDEN (thuisr.) vertr. 10 Juli v. Batavia. POELAN LAUT arr. 10 Juli van Am sterdam te Batavia. SEMBILAN (thuisr.) pass. 9 Juli Povirn. SOEMiBA (thuisr.) vertr, 9 Juli van Ba tavia. kon. neo. stoomboot-mij. CLIO arr. 9 Juli v. Limni te Galama la. CRIJNSSEN (thuisr.) arr. 10 Juli te Ha vre vertrok 3 u. n. Amsterdam. ODYSbELS vertr. 10 Juli v. Kopenha gen naar Aalborg. PLUTO arr. 9 Juli van Genua te Tor- revieja. kon. h0ll. ll0yd. FLAXDEIA (thuisr.) vertr. 9 Juli van Rio Janeiro. RIJNLAND vertr. 10 Juli v. Amsterdam naar Hamburg. SALLAXD, (uitr.) vertr. 9 Juli van Rio Grande. L(j)CHMONAR Rott.-Canc. arr. 7 Juli te Lo^ Angeles. NOORDERDIJK Antw.-Pacifick., pass. 10 Juli Vlissingcn. N. AMSTERDAM vertr. 10 Juli van Rott. paar New-York. holland—oost-azië-lijn OUDERKERK (thuisr.) vertr. 10 Juli v. Yokohama. yolland australie-lun. AAGTEKERK arr. 10 Juli ic Bremen. rotterdamsche ll0yd. TAMBORA (thuisr.) wordt 13 Juli 2 u. n.m. te Marseille verwacht. BANDOENG (uitr.) pass. 9 Juli Gibraltar GOROXTALO pass. 10"Juli Vlissingcn, KEDOE (thuisr.) arr. 10 Juli te Colombo. KOT A IXTEX (thuisr.) pass. 9 Juli Perim. MER A UK E (uitr.) pass. 9 Juli Pon-t a dol Ga da. SIBA.JAK (uitr.) arr. 10 Juli te Belaw.an. TERN ATE (thuisr.) pass. 9 Juli Oucs- sant. TJERJMAI (uitr.) vertr. 10 Juli van P. Said. stoomvaart-mij. oceaan EUHÏMEDON arr. 10 Juli van Batavia te Amsterdam. LAATSTE BERICHTEN Doodelijk ongeval. De 31-jarige scheepsschilder .T. L. Tiele, wonende in de Hudsonstraat te Rotterdam, was hedenmiddag om 1 uur bezig niet het. schilderen van een i0 M. liopgo kraan bij de Scheepsbouw Mij. Nieuwe Waterweg" te Schiedam. Hij werd door een duizeling bevangen en stortte naar beneden. Hij be kwam een schcdclfractuur, tengevolge waarvan hij onmiddellijk is overleden. Tlij was gehuwd, doch laat geen kinderen achter. De Zweden zetten hun Occaanvlucht voort. De S v e r i g e" weer van IJ land gestart. KOPENHAGEN, li Juli. (V. D.) Uit Reykjavik wordt gemeld, dat de Zweodschc vliegers gistermiddag tegen 1 uur met hun vliegtuig „Sverige" te Reykjavik zijn opge stegen om hun vlucht naar Groenland voort tc zetten. Ongeveer 3 uur na hun vertrek gaven zij als hun positie op 400 K.M. ten Westen van Reykjavik. Nadat in den loop van Maandag de nieuwe motor in het toe stel was gemonteerd, hadden de vliegers Dinsdag en Woensdag'verscheidene proef vluchten gemaakt, die alle een bevredigend resultaat hadden. Dc start geschiedde vrij onverwacht. Nog een uur te voren hadden de vliegers verklaard, dat zij in geen geval dien avond nog zouden starten. Vandaal' dan ook, dat bijna niemand bij den start aanwezig was. De weersomstandigheden op het geheele af te leggen traject zijn gun stig. Vooral boven Oost-Groenland moet het weer uitstekend zijn en op het oei si e gedeelte van hun vlucht hebben de vlie gers Noordoosten wind. De aankomst van de ..Padvinder". ROME. 11 Juli. (V. D.) Nadat in den loop van gistermorgen hel Australië—Enge- land-vliegtuig het ..Zuiderkruis" naar Lon den was vertrokken, arriveerden gister avond het Amevikaansche Oceaanv'icgiuig „Padvinder" om half 10 op het vliegveld nabij Rome. De beide Amerikaansche vlie gers werden door het zeer talrijke publiek niet uitbundig enthousiasme ontvangen. Dc vliegers had men verwacht tegen 3 uur, doch waarschijnlijk door de duisternis had den zij Rome niet kunnen vindon. Musso lini was in gezelschap van den onder staatssecretaris van het ministerie voor de luchtvaart op het terrein verschenen, doch verliet het vliegveld weer kort na 9 uur. Kort daarna lioorde men het gezoem der BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Niet afgekeurd voor volwassenen LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juli waargenomen door dc apotheek van den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn IS, telefoon 523. motoren in de verte en met een brecde boog landde de „Padvinder" even later op het verlichte vliegveld. De pers wijdt- veel ruimte aan de aankomst der Oeeaanvlic- gers en meakt met voldoening melding van liet feit. dat Williams van Itaüaansche afkomst zou zijn. Chineesche vice-consul geschorst. WASHINGTON, 11 Juli. (V. D.). De Chineesche gezant te Washington Moe heeft den C'hineeschen vice-consul te' San Francisco King Kao geschorst, aangezien deze betrokken is bij het smokkelen van opium in de Ver. Staten. Benzine-ontploffing in Russische fabriek. KOWXO, 11 Juli. (V. D.). Uit Moskou wordt gemeld, dat in een gummifabriek te Odessa, bchoorende aan het Russische lloode Kruis, tengevolge van een benzine- ontploffing het geheele fabrieksgebouw werd vernield en elf arbeiders werden ge dood. De directeur der fabriek en de plaat selijke vertegenwoordiger van het Roodo Kruis zijn gearresteerd. R0EL0FARENDSVEEN, 11 Juli. Groen* tenveiling. Peulen 0.951.00. idem extra 3.50, idem jonge 2.90, idem l 1.10, idem dikke l.10, doperwten ƒ1.30 1.35, idem. II 1-201.25, capucijncrs 11.10. tuinboonen 0.55—0.60. kassnij- boonen 5.105.50, snijboonen van den vollen grond 4.70. idem stek 3.70, alles per 10 K.G., augurken grof 5.10. per 25 Kilogram. TER AAR, 11 Juli. Veiling „St. Pho- cas". Peulen 0.80—2.75, Doperwten 1.55 1.60, Capucijncrs 1.251.35, Witte ca pucijncrs 2.05, Tuinboonen 5963 cent, Lange Leidsche tuinboonen 85 cent. .Snij boonen 5.305.50 en idem Stek 2.80— 2.90 alles per 10 Kg. ALPHEN AAN DEN RIJN, 11 Juli. Kaas. Aanvoer 26 partijen;, met rijksm. Ie soort 5254, idem 2e soort 48—50, zware f 50. Handel flauw. ALPHEN a.d. RIJN, 10 Juli. Groen- lenveiling. Tuinboonen f 6.20—8, Doperwten f 14—16, Hcercnboonea f5460, Postelein f 5—3.30, N. Aardappelen f 67.30, alles per 100 Kg. Rabarber f 10—11, Peen f8.80 —9.30 Kroten f2.304.10, Andijvie f2.20 2.80, alles per 100 bóa. Kropsla I f 2.503, Komkommers II f 3.105.60, Bloemkool I 1' 1119, idem II f 6.208.90, alles per 100 stuks. Aardbeien f 3640, zwarte bessen f 16—22, Frambozen f 1218, alles per 100 pond. WOUBRUGGE, 10 Juli. Eterenveiling. Aanvoer 4884 stuks. Kipeieren 5.73 6.50, eendeneieren 5.055.70, per 100 Stuks; k;vis 0.800.82, boter 1.301.86, per K.G. Handel zeer vlug. NIEUWKOOP, 10 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd: 8400 eieren. Prijzen: kippen eieren 5.806.80 en eendeneieren 5.30 per 100 stuks. Leidsche kaas 28 cent eu Goudschc kaas 10 cent per pond. Handel vlug. WOERDEN, 10 Juli. Groentenveiling. Per .- pond: Aardbeien le soort 2939 cent, idem 2e soort 2338 cent, ker sen 1128 cent, diibbe. stamboonen 2528 cent, zilverui 717 cent, bessen 1319 cent zwarte bessen 19 cent, kruisbessen 10JU cent. peulen 1116 cent; Per Kg.: doperw ten 1524 cent, tuinboonen 6—3 cent, pos telein 7—11 cent, koninkjes 816 cent, eerstelingen U cent; Per bos: rabarber 23.5 cent. kroten 36 cent. peen 112 cent: sla 1.55 per 100 stuksf,"Komkom mers 1—6.5 cent per stuk; bloemkool 620 ccnl per stink; Perzikon 8—20 cent idem. WOERDEN 10 Juli. Eierenveiling. Kipeienen wit 5.50—6.30. idem gemengd 6.20—6.40. idem bruin 6.10—6.90, een deneieren 5.305.50, kalkncneieren 6.50, per 100 stuks. Aanvoer 13000 stuks. Boter 85—87 cl. kaas •16—47 et,, per pond. VEUR-L'DAM, 10 Juli. Vrije veiiing. Aangevoerd: 12073 kippeneieren a f66.83 30s eendeneieren a f 56.20, kuikeneieren a f 4—5.50 per 100 stuks. Kippen fl1.80, hanen fl1.50 duiven f 0.120.20, konij nen f 1.052.85, jonge konijnen f 0.500.80, por stuk. Zoet e kaas (r.m.) f 0.500.00, Leidsche. kaas f 0.400.50 per pond. KATWIJK a.d. RIJN, 10 Juli. Groenten. Due of York per kist van 25 Kg. f 0.501, idem drielingen f 0.300.50, Eerstelingen f 0.001.50, idem drielingen f 0.30—0.80, Poen per 100 bos f6.30—8.60. Aanvoer: 1020 kisten groote aardappelen, 110 kisten drielingen, 5700 bos peen. VINKEVEEN, 10 Juli. Groentenveiling. Peulen (dunne) 21—28 ct., Doperwten T 1516 ct., idem II 14 ct., alles per Kg.; Tuinboonen 56 ct. per 10 Kg.; Spercio- booncn 7377, Snijboonen I 2526, idem 11 1822 ct., alles per Kg.; Komkom mers (groene) I 8—9 ct., idem Tl 4—5 ct. Komkommers (gele) I 89 ct., Bloemkool I 1921 ct., idem II 1416 ct., alles per stuk; Rabarber 3—6 ct., Peen I 11 ct., per bos; Spitskool 1112 ct. per Kg. BOSKOOP, 10 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 21 ct, lulden Ophelia 17IS ct.. Aii - -1 Rouyer 1659 ct., Hadley 66S6 ct., 01. Pcrnefc 70 ct., Columbia 61—65 ct., Butter fly 31—53 ct., Mac Keiler 5250 et.. Wil helm Kor des 69 ct., Bouchc 42 ct., Rosa- landia 1365 ct., Paul .Scarlet 5660 ct., Van Rossum 1149 ct., Polyantharozen •1860 ct. Diversen per bos: Gladiolen 31 ct.. Pioenen 5060 et., Asparagus 26 ct., Clematis Durandi f 1.07. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3