BUITENLAND BINNENLAND SPORT HET EUCHARISTISCH ZIEKENTRIDUUM IN DE ST. JOSEPHKERK VAN HET VATICAAN 'S PAUSEN VERSCHIJNEN BUITEN HET VATICAAN. De toebereidselen voor 25 Juli. Men schrijft uit Rome aan de „Msb.": Nu het vaststaat, dat de H. Vader op 25 dezer 's avonds half zeven aan de Sa cramentsprocessie op het St. li etersplein zal deelnemen, zijn de toebereidselen ler afsluiting van de colonnaden, waartusschen de processie zich zal begeven, begonnen. Gisterenmorgen heeft de commandant van Rome, samen met. de Pauselijke com mandanten' der Vatieaansche gendarmerie en den politiechef van de stadswijk Borgo, het St. Pietersplein bezichtigd, waarbij deze heeren over de militaire afzettings- maatregelen beraadslaagd hebben. Voor het corps diplomatique worden bij zondere plaatsen ter hoogte van de recht- schc colonnade ingericht. De H. Vader heeft besloten om niet, zooals hij aanvankelijk van plan was, te voet gaande hefc Allerheiligste le dragen, maar wegens de groote hitte die in deze dagen zeer afmattend kan zijn van het zoogenaamde podium gebruik te maken, gelijk dit voor 1S70 steeds door de Pausen voor Eucharistische processies gebruikt werd. Aan dc processie zullen slechts het Va tieaansche domkapittel en de gezamenlijke naar Rome gekomen seminaristen deel nemen. Het uittrekken der processie uit de Va tieaansche basiliek zal, daar het deel der colonnaden bij den Bracci die Carlo Magno gesloten is, geschieden langs de trap, lei dend naar de linksche colonnade. Deze wordt geheel doorschreden, waarop de pro cessie over hot St. Pietersplein gaat. naar de reclitsche colonnade, zonder daarbij Italiaans oh grondgebied te betreden. Voor de bronzen deur van het Valicaan buigt de processie reolvts af om langs de trap weer naar de basiliek te schrijden. Vlak voor het hoofdportaal van de basi liek wordt het draagbare kostbare altaar opgesteld, dat kardinaal Rampolla eens, toen hij aartspriester van St. Pieter was aan de basiliek voor dergelijke ceremoniën ten geschenke gaf. Op de trappen der basiliek worden bij zondere plaatsen gereserveerd voor de vertegenwoordigers der Katholieke veree- nigingen terwijl voor het corps diplomati que en dc leden van het Romeinsolie pa triciaat bijzondere tribunes worden opge richt., waar zich boven de colonnaden een dak bevindt. FRANKRIJK. De amnestie voor den Elzas. De juridische commissie van de kamer heeft met slechts één stom meerderheid do wet tot verleening van amnestie aan de te Colmar veroordeelden en de onder teekenaars van het Heimat-manifest aan genomen met de toezegging dat de amnes tie ook zal gelden voor alle persdclicten, in Frankrijk begaan. De amnestie zal derhalve ook van toe passing zijn op Léon Daudet en op de communisten Marbhv, Doriat en Duclos. PORTUGAL Een nieuwe dictator in Portugal. Grooter vrijheid voor Godsdienstige ommegangen. Na een crisis van drie dagen, die als zoo ernstig werd beschouwd, dat het gar nizoen van Lissabon in de kazernes ge consigneerd word, heeft Portugal een nieu we regeering gekregen. De nieuwe minis ter-president is de populaire generaal Ivens Ferray. Hij is tevens minister van binnenlandsche zaken. De dictatuur wordt gehandhaafd. Voor de financiën is de dic tatoriale politiek een zegen gebleken, want dn den ouden chaos wordt gaandeweg orde gebracht. Do aanleiding van de crisis was de uit vaardiging van een besluit, waarbij meer vrijheid voor het houden van godsdienstige ommegangen verleend werd. Daar raakte het ministerie over verdeeld. Dc Katho lieke leden van het kabinet steunden den maatregel, de overigen verzetten er zich tegen. Dc tegenstanders van den maat regel, tot wien de eerste-minister behoor de, werden overstemd, en daarop diende de regecring haar ontslag in. ROEMENIE Het mislukte complot. Terwijl aan den eenen kant de Roemecn- sche regeering het voorstelt alsof de sa menzwering, welke verijdeld is, niets an ders geweest is dan een belachelijke be weging van eenige avonturiers, die te rech ter tijd ontmaskerd en gevangen genomen konden worden om aan een onderzoek en berechting door de rechterlijke autoriteiben te worden ouderworpen, blijkt, van den an deren kant, dat er een ernstige crisis ont staan is in de regeering. Er is nJ. een ineeningsvorschil gerezen tusschen de regee ring van Hanioe en de gezantschapsraad aangaande een wijziging van den bestuurs vorm. Naar later weer gemeld werd, zou even wel een compromis bereikt zijn. RUSLAND. Russische toestanden. Zij hadden alles gratis. De Leningradsehe „Krasnaja Gazeta" maakt melding van een politieschandaal in „de stad van Lenin", waarbij zestien agenten betrokken zijn, die thans voor de rechtbank zijn gedaagd. Deze agenten maakten deel uit van de eerste afdeeling, die o.m. het toezicht had op de wijk, waarin de PokroUky-markt is gelegen. Daar was voor hen een goede ge legenheid om op de kleine kooplieden te parasiteeren, die onder allerlei dreigemen ten schatplichtig aan hen werden gemaakt. - Nagenoeg alle agenten van de eerste af deeling maakten zich aan de afpersingen schuldig, met uitzondering van eenige nieu welingen, die door de oudere korpsloden steeds naar een wijk werden gezonden, waar geen kooplieden woonden en waar dus niets „te halen Avas". Deze ondankbare wijk werd door de afpersers „Sachalin" genoemd en zij zelf verrichten dan ook al tijd' dienst in de koopliedenbuurt. Deze. huurt beviel hun uitermate best, zoo goed zelfs, dat zij voor een hoogcre functie be dankten, daar dit hun overplaatsing naar een ander stadsgedeelte met. zich zou bren gen. Wat de methode betreft, die de agenten bij him corruptie-praktijken toepasten, deze kwam hoofdzakelijk op het volgende neer: Door vreesaanjaging, o.m. door de be schuldigingen, dat de kooplieden mot de belastingen hadden geknoeid, brachten de agenten hun slachtoffers er toe, elke week een vast bedrag aan de afpersers te beta len. Aangezien de kleine winkeliers ten ge volge van het Sovjet-belastingstelsel slechts met moeite het hoofd boven Avater kunnen houden, was door de agenten de volgende schaal vastgesteld: Avinkeliers met betrek kelijk groote winkels moesten Avckelijks 5 roebel betalen, daarop volgde een klasse, die 2 a 3 roebel had te storten, terwijl de zeer arme handelaartjes met één rochel of betaling in nafura mochten volstaan. De agenten-bandieten pasten voorts hun intimidatie-praktijken ook toe op houders aran kleine nielksalons cn theehuizen als mede op barbiers, zoodat zij steeds zonder betaling aten en dronken en hun haar lie ten verzorgen of zich 'lieten scheren. De arme slachtoffers waren reeds blij, dat zij niet herhaaldelijk een proces-ver baal kregen en Avilligden daarom alle eischen der agenten maar in. Aan een han delaar, die sinds 1925 geregeld schatting aan hen had betaald en voor tamelijk a'ol Averd aangezien, werd na verloop van tijd het volgende voorstel gedaan: Betaal ons zoo en'zooveel meer, dan zullen wij je con currenten op de marlet een beetje uit de buurt houden. Den laat-fftcn tijd hadden dc agenten hun operatie-terrein nog uitgebreid door er ook de groentenverkoopers bij te betrekken. Op de markt Averd dan de ronde gedaan met een papier, bevattende z.g-. de machti ging om een speciale belasting van de groentenboeren te heffen. De slachtoffers wisten niets beters te doen aan maar on middellijk te betalen, uit Arrees a-oor de zware straf, die, zoo werd gezegd, bij niet- betaling zou volgen. Dat de politioneele chantage ten slotte uitlekte, was vooral het gevolg van het feit, dat de bewuste agenten zich steeds tegen bevordering in rang bleven verzet ten. daar dit hun verplaatsing met zich zou brengen. Zoo ontstond er achterdocht, welke tot ?ie( nagaan van de gangen der „weinig ambitieuze" corpsleden leidde, die zich thans in de beklaagdenbank zien over geplaatst. ARABIE De opstand in Arabië. Een nederlaag van Ibn S a u d. In Arabië is de opstandige beweging te gen den koning Ibn Saud aanmerkelijk in omvang toegenomen en de strijdkrachten van Ibn Saud moeten een belangrijke ne derlaag hebben geleden. Don leider der opstandelingen moet het gelukt zijn, oen belangrijk strategisch punt te bezetten. Bij een tegenaanval van dc troepen van Ibn Saud' zijn weliswaar verschillende hoofden der opstandelingen gevallen, doch de opstandelingen bleven ten slotte toch overwinnaar en joegen de troepen Aan Ibn Saud op de vlucht. AMERIKA Nederiandsch protest te Washington. Tegen de nieuwe rechten op diamanten en bloembollen. Tot heden hebben reeds1 achtendertig naties geprotesteerd tegen het nieuwe douanetarief, dat door het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden is aangenomen en op hefc oogenblik in den Senaat bespro ken Avordt, en men verwacht nog meer pro testen. Het protest van Frankrijk heeft betrek king op den toestand der douanetarieven in het algemeen en Nederland verzet zich tegen de nieuwe rechten op diamanten cn bloembollen. Ofschoon het meerendecl der protesten van Europceschc landen afkomstig is, heb ben ook de regeeringen van Zuid-Ameri- kaansche staten een protest doen hooren. Uruguay en Mexico a-erzetten zich tegen de invoerrechten op vleesch; de rcgcering van Pcrzië heeft een protest geuit tegen de rechten op tapijten. KONINKLIJKE BESLUITEN Universiteit te Utrecht. Bij Kon. Besluit is aan mr. J. Ph. Suy- ling, op zijn vorzoek. met ingang van 1 Oc tober 1929, eervol ontslag verleend als hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te U trecht. met dankbetuiging voor dc belang rijke, in die betrekking bewezen diensten, en is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in hoi burgerlijk recht en het internationaal privaatrecht, mr. dr. S. van Brakel, vice-president van dc arror 'Ase men tsreehi bank te Utrecht. EERSTE KAMER. Rijk en Gemeenten. De bespreking van liet ontwerp tot re geling der financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten is gister in de Eerste Kamer begonnen. Wij komen op de behandeling uitvoeri ger terug, als de Minister aan het woord komt. VOORZITTER EERSTE KAMER. J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst treedt af. Naar de ..Bsbd." verneemt, zal de luite nant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, voorzitter van de Eerste Ka mer met ingang A'an het nieuwe zittings jaar 1929'30 zich niet meer als zoodanig beschikbaar stellen. Wel blijft de heer van Voorst tot Voorst lid van de Eerste Ka mer. De heer van Voorst tot Voorst is sinds 1908 lid dor Eerste Kamer en sinds 1914 voorzitter van dit hooge collego. De tol te Zaandijk. E e-n nieuwe manier om geen tol te betalen. Men meldt aan het „Volk" uit Koog Zaandijk Naar wij vernomen, is in de gehouden vergadering der Vorceniging voor Vreem delingenverkeer besloten, den Zaandijker tol op de a-olgende wijze te boycotten. Er zal nabij den tol een tractor worden gestationneerd, met een lagen wagen er achter. Voor den tractor neemt men een jaarabonnement op den tol. Iedere auto Avordt dan door den tractor door den tol gesleept. Voor den auto is dan. naar men meent, geen tolgeld verschuldigd. Drukkerspatroons. Een nieuwe bond. Te Utrecht vergaderden gisteren onge veer honderd drukkerspatroons uit het ge- hcele land, die met algemeene stemmen hebben besloten een nieuwen patroonsbond op te richten, waarin niet dc bepalingen, van het bindend prijstarief zullen voorko men. Er zal getracht worden tot samen werking te komen met de gezellenorgani- saties om de collectieve arbeidsoA-crecn- komst ook voor de leden die uit de fede ratie Avenschen te treden, te doen gelden. Bekend is, dat op dc A'orige federatie vergadering een der Utrechtsche leden een motie heeft ingediend, inmiddels tot de najaarsvergadering aangehouden waar in werd voorgesteld maatregelen tegen de oppositie te treffen. Werktijdenbesluit voor winkels. Bij Kon. besluit is bepaald, dat met. in gang van 1 Jan. 1930 in werking treden: a. de artikelen 44 tot cn met 48 der Ar beidswet 1919; b. de artikelen 68 en 69, onder a tot en met d, der Arbeidswet 1919, voor zoover zij betrekking hebben op den arbeid .in winkels. Hoilandsche kaas in Engeland. Naar Reuter uit Londen seint, \Toeg Rc- ner in het Lagerhuis of de minister van Landbouw, met het oog op de geringe voe dingswaarde van niet-vol vette kaas en de groote hoeveelheden daarvan, die uit Hol land en elders worden ingeA*oerd en te gen lager prijs als kaas worden A'erkocht. stappen wilde doen om deze kaas duide lijk kenbaar te maken als niet-volvette kaas. Addison, van het departement van Land- bemv, antwoordde dat de regeering haar aandacht voortdurend aan den verkoop van de niet-volvette kaas bleef schenken. Een nieuwe Avetgeviiig, als het voorstel dat Renev deed, inhield', kon op het oogenblik echter niet worden verantwoord. Emile Jurgens. f Te Hamburg is plotseling oA-erleden de heer Emilo Jurgens, lid van den raad van bestuur der N.V. Mafgarine Unie en direc teur der N.V. Anton Jurgens' Vereenigde Fabrieken. De overledene was tevens directeur- generaal van dc Deutsche JurgensAverke. Hij bereikte den leeftijd van 51 jaar. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Eindstand competitie. Dc eindstand van de competitie van den L. V. B. in het afgeloopen seizoen luidt: Eerste klasse. R.C.L. I 14 12 1 1 25 66—28 1.78 L.M.C. I 14 10 1 3 21 62—30 1.50 Lugd. II 14 7 1 6 15 30—29 1.07 L. Bovs I 14 6 2 6 14 32—36 1.— L.F.C. II 14 6 2 6 12 41—40 0.S6 D.V.S. II 14 4 2 8 10 31—53 0.71 U.V.S. III 14 4 1 9 9 34—56 0.64 A.S.C. III 14 2 12 4 26—50 0.29 L. F. C. II 2 vcrliespuuten egens n. o. Tweede klasse. L.F.C. III 18 15 1 2 31 88—19 1.72 Lugd. III 16 11 D.V.S. III 18 U.V.S. IV 17 A.S.C. IV 17 R.CJj. II 18 S.D.O. I 17 L. Boys TT 17 Victoria I 16 Xorvicus II 14 Lugd. III 2 Avinstp. in min Derde klasse. R.C.L. III 12 10 1 1 L.F.C'. IV 12 7 5 Lugd. IV 12 6 6 L.M.C. II A.S.C. V D.V.S. IV S.D.O. II A. S. C. V 4 Avinstp. 9 1 nstp. 4 2 3 1 1 24 51—25 1.50 3 26 42—22 1.44 7 19 4441 1.12 7 17 4747 1.— 9 17 58—61 0.94 9 14 54—60 0.82 9 13 38—51 0.76 14 2 17—70 0.12 12 3 28—71, 0.— en Norvicus II 6 n. o. winstp. in mindering w. n. o. Vierde klasse. L. Bovs III 8 7 1 Victoria II 8 5 2 U.V.S. V 21 49—20 1.75 14 61—31 1.16 12 48—43 1. 10 24—39 0.91 8 27—26 0.80 7 2540 0.58 2 21—56 0.18 cn S. D. O. II 2 S.D.O. III Lugd. V Lugd. VI A.S.C. VI Lugd. VII 15 38—17 1.87 12 29—15 1.50 8 25—13 1. 4 2011 0.50 1 13—39 0.12 Vijfde klasse. 2 2 2 1 1 3—21 0.- Eindstand Zaterdagmiddag-competitie. De eindstand van de Zaterdagmiddag competitie luidt: Eerste klasse. A.R.C. I 6 4 2 10 27—10 1.66 S.L.F. I 6 3 1 2 7 18—12 1.17 Fides Pacta I 6 3 1 2 7 10—8 1.17 A.D.O. I 6 6 4—29 0.— TE LEIDEN. De middag van den eersten dag zag een onovertroffen plechtigheid, die cul mineerde in de zegening der zieken met het Allerheiligste Sacrament des Altaars. Om twee uur «ving onder zeer groote belangstelling, ook van de zijde van ge zonden, voor wie, evenals voor de zieken, zelf, deze plechtigheden onvergetelijk zijn, het Lof en de Ziekenzegening aan. Cele brant Avas nu de wclcerw. heer Kapelaan Raaffcls, van Oegstgcest, geassisteerd door de Aveleerw. heeren J. Verldey, kapelaan te Stompwijk, als diaken en B. Dorsbeck, kapelaan der St. Josephkerk, als sub diaken. Het H. Sacrament werd uitgesteld en zuiver en melodieus zongen de hooge jon gensstemmen het „Verbum supernum" door de wijde gewelven. Soms alleen de hooge, zuivere melodieën, dam weer afwisselend mot volle, zware mannenstemmen, klonken de mooie hymnen den talrijken aanwezigen als engelenmuziek in de ooren. Na hefc Magnificat hield kapelaan Raaf- fels een predieatie tot de zieken, waar voor hij als tekst, had gekozen de woor den van St. Paulus: Superabundo gaudïo in omni tribulatione. Tk vloei over van vreugde temidden mijner beproevingen. Vandaag is het a-oor u, aldus de gewijde redenaar, een zonnedag, een weeïdedag. Het is alsof de weelde der natuur liier binnengehaald is in deze kerk, alsof het hier een klein paradijs is, waar God rust te midden van u, in de schaduw en de koelte van a'ele palmen. En de weelde der bovennatuur sprankelt in uwe zielen. Hefc is ons goed, hier te zijn. De glans van inwendige vrede en berusting ligt op uw gelaat en is hefc wel noodig troost woorden te spreken tot zulke blijge- stemde zieken. Misschien is het noodig voor de toekomst, aldus de gewijde rede naar, als het leven u weer beet heeft in zijn ijzeren greep, en ik zal dan trachten aan te toonen, dat ook uw leven schoon is en waarde heeft. Gij ontmoet niet andeTs da-n kruisen, het leven schijnt u zoo hard en gij zoudt u misschien afvra gen of het leven dan niets anders is dan kommer, ellenden en ziekten. Het leven begint met de smarten van een moeder en het schreien van een kind en het ein digt. met de doodskreet van een sterven de. En daartusschen in ligt zoo weinig zon, zoo weinig zomer. Het leven is echter een gave van God, en alle leven in de wereld vindt eén uit weg in Hem, in Hem alleen. En wat er ook van het leven moge verdwijnen, over blijft één zaak, de ziel, verruimd, ver heerlijkt en versierd door smarten, ge reed om op te stijgen naar dc hemel, Avaar- voor zij geschapen is. Uw leven is schoon, omdat het komt van God en het heeft waarde, omdat in u stroomt het Goddelijk leven. Dc H. Drievuldigheid leeft in u, de H. Geest werkt in u en de genade door stroomt uav ziel. Door de liefde wordt hefc leven op deze aarde een soort van hemel. Wat spreekt ge dan nog van doornen en kruisen en lijden en verdriet? Dat alles komt van God en dient om weer tot God te komen. God leerde ons ook de wet der zelfverloochening. Wat heeft uw leven dan een bijzondere waarde, gij, die uw le ven in liefde kunt opofferen voor ande ren, gij, die deze wet veel volmaakter kunt volbrengen en daarmee den zegen van God over zoovelcn kunt afsme-eken. Zoo kunt. gij gekroond met doornen zoo nuttig zijn voor de wereld. Tenslotte, aldus de gewijde redenaar, heeft uw leven waarde, omdat uw leven het meest gelijkt op hot leven van Chris tus. Maakt dan van uw lijden evenals Hij een daad van liefde door uw lijden vrijwillig in geduld en onderwerping te dragen, dan zult gij met den H. Paulus God dankend uitroepen: Ik vloei over van vreugde te midden mijner kwellingen. Want God kiest u voor de smarten en het lijden, juist omdat Hij u liefheeft. Gij zijt en blijft de lievelingen van O. L. Heer. Zoo beschouwd, aldus besloot de ge- wijde spr., zal temidden uwer kwellingen uit uav ziel omhoog stralen de zon van levensblijheid en lijdensvreugd. Nadat hierna het Salve Rcgina gezon gen Avas, werd het Allerheiligste in pro cessie rond 'gedragen, waarna het hoogte punt der plechtigheid kwam, toen aan iederen zieke afzonderlijk den zegen met het Allerheiligste werd gegeven. Ontroe rend Avas het te zien, hoe ZAvalcke, kranke en krachtlooze menschen zich trachtten op te richten als de priester met het Aller heiligste voor hen kwam staan, om den verborgen God der H. Eucharistie zoo devoot en deemoedig mogelijk te kunnen begroeten. En terwijl Je priester doo^ de rijen der zieken schreed en hen allen ze gende, bad de weleerw. leap. L. Gudde, op het altaar staande, de aanroepingen voor, die dan door alle zieken luide cn met nadruk vol vertrouwen werden her haald. Heer, wij aanbidden U. Heer, wij hopen op U! Heer, wij beminnen U! Gezegend Hij, die komt in den naam des Heeren! Heer indien Gij wilt, kunt Gij mij ge nezen Heer. dien Gij liefhebt is krank! Heer, dat. ik zien moge! Heer, dat ik gaan moge Heer, dat ik hooren moge Behoudenis der kranken, bid voor ons. En tusschen die aanroepingen zong dan het koor, dc smeekbede, tl ie driemaal tel- 4 kens op hooger toon werd herhaald, als om aan dat gebed meer nadruk, meer in nigheid te geven. „Spaar Heer, spaar Uav volk!" En tot de H. Maagd: „Toon dan, dat Gij moeder zijt!" Dat, was van een ontroerende schoon heid, die velen tot tranen toe ontroerde. Met den zegen met het Allerheiligste werd deze plechtige middag besloten. En nada,t de zieken nog een danklied hadden gezongen tot de H. Maagd, was deze. eerste dag van het Eucharistisch ziekentriduum ten einde. De tweede dag. Op den tweeden dag van dit Eucharis tisch Ziekenfeest, kwamen do zieken we- derom op dezelfde wijze naar de St. Jo sephkerk, om Avecr aanstonds door goede zorgen omringd, de vreugden van dezen tweeden dag te gaan genieten. Evenals gisteren had ook nu weer eerst de zege ning der zieken plaats, waarna met het liturgisch gebed ook de zegening ovor de geneesmiddelen werd verricht. Dit geschiedde door den weleerwaarden pater Q. van Rooy, van de Kloosterkerk aan den HaagAveg. die ook. nadat het H. Sacrament ter aanbidding Avas uitgesteld, de plechtige H. Mis opdroeg met assisten tie van de weleerwaarde heeren A. v. Leip- sig, kapelaan te Wassenaar, a's diaken en W. Hessing, kapelaan aan dc Mon-Père- kerk als subdiaken. Verder hadden op het altaar plaats ge nomen de zeereerAvaarde lieer pastoor Th. Beukers cn de weleerwaarde heeren pater P. C. Frigge. W. v. Gastele, kapelaan te Sassenheim, R. Nieveen van Dijkum, kape laan aan de Mon-Pcre, B. Dorbeck. kape laan der St. Josephkerk en N. van Schaik. kapelaan te Oegstgeest. Na het evangelie hield nu dc woleer- Avaarde pater Q. van Rooy tot de zieken een toespraak. Bij het zien van dit tafereel, zeide de gewijde redenaar tc denken aan de troos tende geschiedenis, die in het evangelie van Joannes beschreven staat cn die ver haalt de ziekte en de ten leven wekking A'an Lazarus. Zijn ziekte Avas niet ten dood maar ter verheerlijking Gods om te bewij zen, dat God is de verrijzenis en het leven. Daarom ging Jezus niet aanstonds naar Bethanië, toen Hij hoorde van de ziekte van Lazarus. En Lazarus stierf. En toen Christus kwam, zeide Hij: Ik ben de ver rijzenis en het leven. Gelooft gij dit? Ja, Heer, ik geloof. Toen verrichtte hij het Avonder, dat Lazarus wederom ten loven riep. Ook gij. aldus de gewijde redenaar, gelooft, dat Hij is de verrijzenis en het le ven, gij gelooft in Hem. gij hoopt op Hem. Wonderteekenen geschieden er nog altijd, maar die heeft God alt'iel gedaan om ons ervan te overtuigen, dat wij op Zijn woord ten veile kunnen vertrouwen, opdat, gij daardoor tot de overtuiging .zult geraken dal deze ziekte met is ten dood. maar ter verheerlijking Gods. En indien gij met Hem weet te lijden, zult gij ook met Hem verheerlijkt, worden. Dan moet een echt geloovig kind Gods zich ten volle onder- Avcvpen aan dc beschikking van den lie- melschen Vader in Zijnen dienst en in Zijne liefde. Zoo zult gij uav leven maken tot een iidfdo-offer tot heil A'an uwe zielen. Dan zijtgij een voorbeeld voor al uw mede christenen in hefc groote huisgezin van den Hem eischen Vader. Dan heft gij uw eigen ziel dagelijks op naar God. Zoekt dan uw troost bij uw Heiland, lijdend met Christus om met Christus verheerlijkt, te Avorden tot heil ook van alle zielen, die u dierbaar zijn. Hierna werd het H. Misoffer voortgezet waarbij het koor de gezangen op voorfcref- felijkc wijze uitvoerde. Onder de H. Mis Averd aan de zieken de H. Communie uitgereikt. Tenslotte werd dc zegen met het Aller heiligste gegeven en door de zieken een lied tot den H. Joseph gezongen. Nadat de zieken a*ervolgens met spijs en drank waren verkAvikt en eenige oogen- blikken hadden uitgerust, had wederom dc plechtigheid der handoplegging plaats. Onder het zingen van het Adoro Te en ferAvijl het H. H. Sacrament ter aanbid ding stond uitgesteld, traden ook nu weer de priesters naar voren en begaven zich tusschen de rijen zieken en de rechter hand gestrekt houdend boven liet, hoofd van iedere zieke, baden zij: Zieken zullen zij de handen opleggen en dezen zullen zich wel bevinden. Jezus, de Zoon van Maria, de Heiland en de Heer der wereld, zij U om de verdiensten en voorspraak zijner heilige Apostelen Petrus en Paulus en van alle Heiligen goedertieren en gena dig. Het zangkoor zong intusschen de stro- phen der hymne Rcx Clementissime" en het. lied der handoplegging. Met den zegen met het Allerheiligste en oen lied tot den H. Joseph, gezamenlijk door alle zieken gezongen, werd deze plechtigheid besloten. Tweede klasse. S.L.F. II 8 6 1 1 13 30—13 1.62 A.R.C. II S 6 2 12 40—20 1.50 Fid. Pacta II 5 2 1 2 5 18—10 1.— A.R.C. III 5 1 4 2 11—23 0.40 Fid. Pacta III 6 6 740 0. Algemeene vergadering. Dc jaarlijksche algemeene vergadering van den Leids-chen Voetbalbond zal Avor- den gehouden op Donderdag 18 Juli, 's avonds te 8 uur in „Den Burcht". WATERPOLO. De competitie. Hedenavond polo-wedstrijd in de zwem inrichting de Zijl tusschen Zijl I en Zian I, te kwart over 8. Eind LAWNTENNIS. Om de Davis Cup. re d s t r ij d Europee sche De eindwedstvijd tusschen Engeland en Duitsehland om den Davis Cup, welke van 12 tot 14 Juli te Berlijn plaats heeft, is thans definintief geregeld. Vrijdag om half drie zullen de eindwedstrijden tus schen Dr. Gregory en Prenn en tusschen Austin en Moldenhauer plaats hebben. Za terdag om kwart a-oor 4 begint het dubbel spel CollinsGregory tegen Moldenhauer- Prenn, terwijl Zondag om half 3 dc finale plaats heeft tusschen Gregory en Molden hauer en Austin en Prenn. 2—3

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2