STADSNIEUWS ACADEMÏENIEUWS RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 10 Juli 1929, medegedeeld door het Kon. Nod. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.771.9 te Munchen. Laagste barometerst.: 742.2 te Vestnianoer. Verwachting tot den avond van 10 Juli: Zwakte later matige meest Zuidelijke wind. Licht tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR 22— gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 19 gr., 12 uur 19 en 3 uur 19.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur IS gr., 12 uur 18 gr. en 3 uur 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 9.4S uur tot Donderdagmorgen 4.22 uur. Personalia. Op het in de vorige week te Utrecht gehouden Mulo-examen, slaag de voor het aanvullingsdiploma B. Johan Yellekoop. Chr. H. B. S. Voor de le klasse der Cbr. H. B. 8. alhier zijn na gehouden toe- la tings-examen geslaagd: A. van Ankeren, Nieuwveen; R. W. van Beek. Zwammcr- damKlary v. d. Boon, Bodegraven, E. Diepenbrock, BodegravenH. Th. Goed hart, Alphen aan den Rijn; Martha- Groen, Alphen aan den Rijn; C. v. d. Lee. Al phen aan den RijnJ. v. d. Linden. Al phen aan den Rijn: Antje van Muiswinkel. Alphen aan den Rijn A. Maaskant, Bode graven T. J. Xoordhoek, Bodegraven P. Pasma, Alphen aan den Rijn, Annie Tuin man, Alphen aan den Rijn; J. Wille, Kou- Patronaatsfeest. Voor de jongens van het Ivlein-Patronaat St. Joannes den Doo- per, was ter gelegenheid van hun Patroons feest een gezellig middag georganiseerd iii het R.K. Vereenigingsgebouw op Zondag j.l. In den grooten tuin achter het gebouw werden de jongens bezig gehouden met volksspelen, als: wedloop met hindernis sen, zakloopen, mastklimmcn en plankrij den per rijwiel, waarvoor zeer aardige prij zen waren beschikbaar gesteld. Begrijpe lijkerwijze werd er door de jongens met veel genoegen aan deze wedstrijden deel genomen. Ook werden allen getracteerd, wat bij zoo'n gelegenheid ook van zeer veel belang is. Het weer hield zich 's middags heel goed en alles had een zeer gezellig verloop. Gevestigd: M. v. d. Meer, arbeider, Zuidkade 130 J. v. d. Pol, boomkw., G. Rijweg 10 J. H. v. d. Bom, schipper, Zijde 2-14. J. Bot, arbeider, Puttekade 47A E. Hoogerbrug, boomkw., Putte kade 47B. P. J. van Es, boomkw., Putte kade 47e J. van Veen, timmerman, Put tekade 47d J. Voskuilen, boomkw., Put tekade 47f B. van Heiningen, koopman, Zuidkade 37. J. de Groot, boomkw.. Em- makade 5 A. van Klaveren, Rijwielher steller, Puttekade 1 J. Vonk, boomkw., Laag Boskoep 71 K. Dikstaal, contr. Phyt. dienst-, Ridderbuurt 75 A. A. Ab- bpnbroelc, expediteur, Reierskoop 107 Mevr. Donkersloot, zonder beroep, Goud- sche Rijweg 46 T. Bocre, arbeider, Zw. weg 11. Vertrokken: A. de Vink naar Gro- njngen A. van Sprang naar Reeuwijk G. Vermeent naar Reeuwijk. GEMEENTELIJKE H. B. S. MET 5-J. C. Toelatings examen 1e klasse. Geslaagd: M. Altink, J. G. Arentz, J. Beuraer, A. de Rlécourl, Ja. Aa. v. Zwieten de Blom, Ja. Ca. Briejer, A. Brouwer, Pa. Ja Dieben, J. Flippo, H. B. v. Gelder, F. Goe- koop, S. v. Gijn. W. F. Harmsen, G. H. Hartgers, B. A. HarLeveld, H. V'. Ca Huls bergen Henning, Eth, Herwcijor, Aa. Ma. H'ilarius. Ha. Ha. Hoogevecn. R. I. Horst, J. J. de Jong, M. de Jong, J. C. Juta, J. H. Kerckhoff, S. B. v. Kloeten, O. W. v. Konijnenburg, X. Kooreman, X. Kwestroo, W. Meyrink, J. K. J. Muller, J. F. de Xie, W. M. E. Noach, T. Xoteboom, Aa. Aa. Ma. v. Os, J. Oudsb'oorn, A. Le Poole, A. v. d. Reyden, K. H. Ricl, J. G. Robert, X. de Roo, H. A. v. Ingon Schenau, Fra. Eth. Servaas. H. Slegt, J. Stark, La. Fa. Aa. Steyns, H. M. Tjebbes. X. Turksma, A. M. v. d. Vaart, B. Vermeulen. R K. Vakschool voor Meisjes. Voor het examen koken (akte X VIII) i* geslaagd mej. J. Bijl, uit Wassenaar. Voor het akte-examen L. O. is gisteren te Den Haag geslaagd mej. A. M. J. de Bruin, alhier. ProT. Mr. R. Kranenburg. Xaar men uit Groningen meldt, is de toestand van prof mr. R. Kranenburg, hoogleeraar aan de universiteit alhier, die sedert een week in het R. K. Ziekenhuis te Groningen wordt verpleegd, zeer goed. Handelsregister K. v. K. Xieuwe inschrijving 5299. Fa. G. van Leeuwen en Zonen, Leiden, Xoordeinde 37, Slagerij, gemengd bedrijf. E.: A. P. van Leeuwen, Leiden. Wijziging 2728. W. Sloos, Leiden, Lange Mare 36, Tapperij. X. Gevoïin.: P. v. Rosse, Leiden. Wijziging 3468. Technisch Bureau Ouwe- neel cn Co., Warmond, Straat ter Leede, B. 116. De vennootschap onder firma onder bovengenoemde handelsnaam, is met in gang van 15 November, 1923 ontbonden, terwijl het bedrijf i8 overgedaan aan VT. Houweling. Eerste-luitcnant J. van Waning, van het 0o regiment- Veldartillerie alhier, wordt van 22 t/m. 27 dezer gedetacheerd in de leger plaats bij Oldebroek als hulpleider bij den schietcursus voor rëesrve-officieren der be reden artillerie. Gistermiddag te ruim kwart over vier ontstond een begin, van brand in de tim mermanswerkplaats van den heer L. M„ Levendaal 98. Oorzaak was, dat een doch tertje met lucifers had gespeeld, die zij uit de keuken had weggenomen. Gelukkig wist men den brand in zijn aanvang met eenige emmers water te stuiten. Door dijkgraaf en hoogheenraden van Rijnland werd hedenmiddag te 12 uur in hot Gemeenlandshuis alhier aanbesteed: Het schoonmaken van wateren en hot on derhouden van slooten en greppen, in 31 perceelen. Ingeschreven was als volgt: C. do Blaey te Nieuw Vennep: perc. 18 f 289, perc. 19 f 192, perc. 23 f 2S5, perc. 24 f 122, perc. 25 f 259? perc. 26 f 104, perc. 27 f 34, perc. 28 f 42, perc. 29 f 76. C. Baars te Leiderdorp: perc. 3 f279, perc. 5 f 400, perc. 6 f 200, perc. 16 f 290, perc. 20 f 100, perc. 21 f 105. G. F. van der Ploeg te Hoogmade: perc. 4 f 453, perc. 5 f 355, perc. 7 f 95, perc. 8 f 153, perc. 9 f 135, perc. 10 f 593, perc. 13 f 94, perc. 14 f 180, perc. 16 f 283, perc. 17 f 174, perc. 18 f 310, perc. 19 f 250, perc. 20 f105, perc. 22 f250; J. J. van Leyden te Hoogmade: perc. 2 f 399, perc. 4 f 462, 'perc. 6 f 210, perc. 7 f 42, perc. 10 f 589, perc. 15 f 215, perc. 17 £181, perc. 23 f299; A. v. Velsen Pzn. te Koudekerk: perc. 3 f 285, perc. 5 f 330, perc. 7 f 92, perc. S f149, perc. 9 f135, pcrc. 10 f594, perc. 11 f 225, perc. 12 f 95, perc. 13 f 99, perc. 16 f285, perc. 17 f184; G. L. van Goozen te Hoogmade: perc. 1 f 670, pcrc. 5 f 3G0, pcrc. 7 f 100, perc. 9 f 129, perc. 12 f85, perc. 17 f200; Ant. Griekspoor te Nieuw Vennep: perc. 1 f 730, perc. 2 f 410, perc. 5 f 345, perc. 6 f 174, perc. 8 f 90, pcrc. 10 f 520, perc. 13 f 120, perc. 12 f87, perc. 14 f140, perc. 16 f 160, perc. 18 f 249, perc. 19 f 240, perc. 20 f 140, perc. 21 f 74, perc. 22 f 110, perc. 23 f 245, perc. 27 f 33 J. B. Jansen te Haarlem: ;.erc. 24 f 110, perc. 26 90, perc. 2S 30, perc. 29 30; J. Griekspoor te Nieuw Vennep: perc. 9 f 240, perc. 15 f 345, perc. 20 f 150, perc. 13 f 272, perc. 25 f 410, perc. 27 f 41. A. Boezaard te Katwijk aan den Rijn: perc 31 f 255; K. M. van cler Berg te Reeuwijk: perc. 30 f29; C. van der Berg te Hoogmade: perc. 1 f669, perc. 3 f 301, perc. 5 f327, perc. 6 f 198, perc. 8 f 152, perc. 9 f 135, perc. 20 f 115, perc. 30 f30; L. Lie verse te Hoogmade: perc. 1 f 695, perc. 3 f 310, perc. 5 f 350, perc. 8 f167, perc. 11 f240, perc. 14 f125, perc. 16 f311, perc. 19 f205, perc. 20 f112, perc. 22 f 124, perc. 29 f 115; B. Borreman te Leiderdorp: perc. 2 f 378, perc. 3 f 289, perc. 4 f 480, pcrc. 5 f 325, perc. 7 f 8S, perc. 16 f 279, perc. 21 f 95, perc. 25 f 289 A. v. Gorcum te Hazerswoude: perc. 7 f 123.50, perc. 8 f124; Joh. de Mol te Katwijk aan Zee: perc. 31 f 225. De perceelen werden als volgt gegund: Perceel 1 C. v. d. Berg, perc. 2 B. Borreman, perc. 3 C'. Baars, perc. 4 G. F. v. d. Ploeg, perc. 5 B. Borreman, pcrc. 6 Ant. Griek spoor, perc. 7 B. Borreman, perc. 8 Ant. Griekspoor, perc. 9 G. A. v. Goozen, perc. 10 Ant. Griekspoor, perc. 11 A. v. Velsen, perc 12 G. A. Goozen, perc. 13 G. F. v. d. Ploeg, perc. 14 L. Liverse, perc. 15 J. J. v. Leyden, perc. 16 Ant. Griekspoor, perc. 17 G. F. v. d. Ploeg, perc. 18 Ant. Griekspoor, perc. 19 C. de Blaey, perc. 20 C. Baars, perc. 21, 22, 23 Ant.f Griekspoor, perc. 24 J. B. Jansen, perc. 25 C. de Blaey, perc. 26 J. B. Jansen, perc. 27 Ant. Griekspoor, perc. 28. 29 J. B. Jan sen, perc. 30 K. N. v. d. Berg, perc. 31 J. de Mol. MUZIEK. 1e Zomerconcert in de Pieterskerk. De organist Leo Mens is zijn orgelspel- avonden in de Pieterskerk weer begonnen. Toen wij het middenschip eens rondkeken meenden wij te mogen constaleeren, dat het aantal bezoekers, sinds verleden jaar, is toegenomen. Een voldoening voor Leo Mens. Mogen deze concerten steeds meer bezocht en door zijn auditorium gezocht worden. Op dezen avond had de organist een voortreffelijken medewerker in Josef Vranken, die met „Het Palestrina-lcoor" een Palestrina-uitvoering gaf, die er we zen mag. Als inleiding opende de organist met Bach's Ohoral-vorspiel „Wachet auf ruft uns die Stimme"; welke hij hield in een sterke atmosfeer van Godsvrucht als een schoon cn stemmingsvol gebed. In „Prelude ex Fuge Amoll" van Joh. Seb. Bach, werd een sensitieve belichting gege ven, die wij als kunstzinnig mogen appre- cioeren. Ook wat betreft de registratie in verband met den constructieven en rnelo- dischen bouw van het werk verdient hel spel van Leo Mens waardeering, terwijl het virtuoze niet ontbreekt. Het Palest-rina-koor heeft van haar de- .vote muziek-credo doen geniet-en. Na de orgel-inleiding werd begonnen met een Kyrie en Gloria, Öanctus en Benedic- tus, waarna- een Agnus Dei van da Pa- lestrina, waarvan de eerste uitvoering in Nederland gegeven werd. Een eigenaardige ontroering gaat uit van Vranken's Paleslrina-vertolking. Tech nisch voldragen is hier niets van dorre schoolheid te bespeuren. Bezonkenheid ligt over de agitatorische belichting. Het stemnien-materiaal is meer dan mooi en evenwichtig van klankgehalte. Het forto wordt voldoende behcerscht, het p.p. is Van vederlichte fijnheid, zooals in den in zet van Kyrie en Sanetus. X'iet minder trof de wijding in het Agnus Dei. Met- groote subtiliteit weet" de leider de plotse linge situaties, ontstaan door het woord en <ie rhythmische accentuaties, naar voren te brengen. Nergens wordt--de belangstel ling verslapt. Niet- minder voelden wijden geest van den serenen en toch blocdwar- men Italiaan Palestrina aan, in de koor werken, die nu volgden. De ernst van het „Quando" in „Quando veniam et apparrebo ante faciem Dei" uit Psalm 42, staat nog duidelijk voor den geest. Briljant in hei lige vervoering klonk het „Kerstgezang" ..Dies 8anctificat-us", een zekere verfris- ficbiïng niet missend. De klank is vaak ómotionecrend en vol overtuiging de dic tie in „Ego sum pa-nis vivus". Een won derlijk bewijs van expansieve innerlijkheid en dramatisch vermogen werd gegeven. Men kan zich voorstellen, dat de leider liet- niet altijd gemakkelijk maakt aan zijn zangeressen en zangers, die onder den in vloed van zijn hoogstaande leiding mooie dingen doen, die zij op op zichzelf mo gelijk niet zouden kunnen volbrengen. Elk lid staat zijn of haar partij en deze weet men naar gelang van de aanvoelbaar- heid van den leider uit te voeren; daardoor ontstaat het eeht-mooie. Behalve een voor treffelijk klankgehalte is hier ook een fraai bel-canto. Veel zou nog te zeggen zijn over de zekerheid van liëeren en scan- deéren van woord- cn harmonischen bouw, over de gespannen of soepele uitbeelding, saamgevat hierin: dat dit koor in staat- is zich tot in fijne verbijzondering uit. te zingen. Om nog even tot den organist weer om te keeren. Hij eindigde met „Toccata" van Frescobaldi, -waarvan dc voordracht menig subliem oogenblik gaf van fijn ana- listisch registreeren, waarvan Leo Mens de geheimen wel verstaat, t Was een mooi concert; en wij mogen de uitvoerenden ge- lukwenschen met deze welgeslaagde uit voering van gewijde muziek. J. K. LEIDEN. Bevorderd lot doctor in dc geneeskunde, op proefschrift getiteld: ..Doodsoorzaak en statistiek", de heer M. G. Xeurdenburg, geboren te Rotterdam; Idem tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift getiteld: „Over de werking van alkaloide-ii met eenige eigenschappen van het karnervocht", dc heer E. J. Mohr, officier van Gez. 2e klasje, N. I. L., gebo ren te Buitenzorg. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. 1 LEIDEN. De afgebrande toren van het Leidsche Stadhuis en de triangulatie van Snellius. Door de Rijkscommissie voor Graadme ting en Waterpassing is het- volgend schrij ven gezonden aan het Gemeentebestuur van Leiden: Bij den brand van het Leidsche Stadhuis is ook de toren verloren gegaan. Deze to ren was niet alleen, gelijk het geheele stad huis, een monument van groote historische en architectonische beteekenis, doch ook de plaats daarvan is éen historische merk waardigheid van den eersten rang, daar de toren toch het aanvangspunt vormde der beroemde triangulatie van Willebrord Snel lius van 1617, welke hij heeft uitgevoerd ter bepaling van den straal der toenmaals voor bolvormig gehouden aarde. De triangulatie was dc eerste, ooit ergens ter wereld uitge voerd, en hoewel natuurlijk de uitkomsten in nauwkeurigheid veel achterstaan bij die, welke tegenwoordig met zooveel betere instrumenten worden verkregen, mag zij, wat- algemeenen opzet en methode van werken betreft, nog steeds als een model gelden. Deze plaats kan door een zichtbaar tee- ken blijven worden aangewezen onafhan kelijk van den stijl van het nieuwe gebouw, wanneer het hart van den nieuwen stadhuis- toren zoo goed mogelijk samenvalt met dat van den ouden. Nu de grondslag' van den laatsten nog aanwezig is, is dit gemakkelijk te verwezenlijken. Het is daarbij van be lang dat de spits van den toren een vorm verkrijgt, die haar geschikt maakt als hoek punt in een driehoeksmeting te worden op genomen, dus dat daarop voorkomt de stang van een windvaan of iets dergelijks. Daar de door den brand vernielde toren als hoekpunt was opgenomen in het net der Rijksdriehoeksnieting door in 1897 en 1910 uitgevoerde metingen, zal er dan gelegen heid bestaan door hoekmetingen de plaats van het nieuwe punt ten opzichte van het oude met een onzekerheid van slechts en kele millimeters te bepalen. De Rijkscommissie spreekt do verwach ting uit, dat bij de plannen tot herbouw van het stadhuis wel met een cn ander re kening zal worden gehouden. BUITENLAND. Ontploffing te Ludwigsburg. LÜDWIGSBÜRG 9 Juli. (V.D.) Gisler avond vond een ontploffing plaat5? in een dicht bij de markt gelegen opslagplaats van vuurwerk en benzinevatcn. De vlammen sloegen weldra uit het gebouw, dat geheel afbrandde. Twee knaapjes, de S- en 9-jarige zoontjes van den stadspredikant, werden door de ontploffing op slag gedood. Hun verkoolde lijken konden eerst veel later bij het opruimingswerk geborgen worden. Dc verklaring, dat de beide jongens met lucifers gespeeld hadden en dat daardoor de ontploffing i9 veroorzaakt, staat nog niet vaat. GERECHTSHOF TE 'S-GR AVENHAGE. Het Hof heeft vandaag uitspraak ge daan in de volgende zaken: De loopknecht G. Th. R. en de los werk man A. G. beiden te Wassenaa r, zijn door den Haagschen Politierechter, resp. wegens diefstal en heling, veroordeeld ieder tot. 4 maanden gevangenisstraf. Het- Hef legde deze straffen voorwaardelijk op met een proeftijd van 3 jaren. Het Hof heeft bevestigd: het vonnis" van den Haagschen Politie rechter. waarbij J. X., bakker te Leiden, wegens mishandeling, is veroordeeld tot 11 dagen gevangenisstraf: het vonnis van den zelfden Politierechter waarbij W. Hm tuinder te Laugera a r, wegens eenvoudige belecdiging van een ambtenaar in functie, is veroordeeld tot 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. LAATSTE BERICHTEN DE DI0C. KATHOLIEKENDAG. In aansluiting met het verslag in het 2de blad seint onze verslaggever ons nog: Z. D. H. Mgr. Aengenent werd bij het opdragen van de Stille H. Mis geassisteerd door dc hoogeerw. heer-en Kanunniken Wcsterwoudt en dr. Vlaming, dc twee secretarissen en kapelaan Polder. In het priesterkoor hadden plaats ge nomen de hoogeerw. heer vicaris-generaal mgr. Möllman en de hoogeerw. heeren ka nunniken mgr. Taskin en Wijtenburg. De drie afdeclingsvergaderingen waren bezocht ieder door 'n honderdtal personen. In alle vergaderingen bracht Z. D. H. Mgr. Aengenent een kort bezoek. Mgr. was hierbij vergezeld van den hoogeerw. heer Wcsterwoudt en zijn beide secretarissen, dc zeereerw. heeren v. d. Tuyn en Pichot. DE BRAND TE GRONINGEN. Eenige tonnen schade. Nader meldt men ons uit Groningen: Te ongeveer kwart over drie ontdekten tv.ee agenten, dat er brand woedde in pak huis IV, een uit vier verdiepingen bestaand dubbel pakhuis, behoorende tot het com plex pakhuizen van het Veem- en Factor- bedrijf, directeur de heer E. M. Wicrscma. In dit pakhuis waren allerlei soorten gra nen opgeslagen en er lag een partij soja- beonen op een z.g. eeso tc drogen. Een chauffeur zag eveneens ai de verte een geweldige vuurzee. Hij waarschuwde dc brandweer die echter reeds onderweg was met alle beschikbare materiaal. Met tal rijke slangen werd hei vunr aangetast, doch het bleek, dat de brandweer vrijwel machteloos stond. Intussciien had zij druk werk de belendende perceelen, het groote gebouw van de Elevator Mij. cn een groot pakhuis van de firma- Boeke en Huidekoper, nat te houden. Dc bewoners der naburige straten moesten zich in veiligheid bren gen, daar stukken steen aan alle kanten neervielen. Een groote politie-macht was op de been om het publiek, dat ondanks het nachtelijk uur in grooten getale aan wezig was op een behoorlijken afstand te houden. Gelukkig was er weinig wind, waardoor het gevaar voor de omgeving kon worden afgewend. Om ongeveer 5 uur was er van de beide pakhuizen niets over dan een troostelooze ruinel Om 9 uur hedenmorgen smeulde het nog. Te half 11 echter kon.de brandweer inruk ken. Een onderzoek naar de oorzaak is in vollen gang. De schade bedraagt eenige tonnen. De gebouwen zijn op beurspolis verzekerd. Ook het pakhuis Alpha, gelegen naast liet dubbele pakhuis, brandde geheel uit. Zes of zeven firma's hadden voorraden in de pakhuizen opgeslagen. Ook dc inhoud van de pakhuizen is op beurspolis verze kerd. Het vliegongeluk te Huisduinen. Een duiker vindt het vliegtuig. Uit Soesterberg wordt ons nader ge meld omtrent het vliegongeluk tc Huisdui nen Een duiker is er in geslaagd het veron gelukte L.V.A.-vliegtuig :>p den bodem van dc zee op te sporen. Op de door den duiker aangewezen plaats zal nu door marine personeel het toestel worden opgovischt. Van luitenant-vlieger Bregma, flic bij het ongeval is omgekomen, heeft men het lijk nog niet gevonden. Tegen een boom gereden. Op den weg Lichtenvoorde—Bameveld is gisteravond 11 uur de vrachtauto van den lieer Schrürs uit Lichtenvoorde, ver moedelijk tengevolge van 'n defect aan dc stuurinrichting tegen een boom gereden. Dc auto werd hierbij zwaar beschadigd. Dc chauffeur werd zwaar aan de borst go- wond. Zijn toestand is niet levensgevaar- lijk. Garage afgebrand. In den afgeloopen nacht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de garage, welke gelegen is achter hotel Bcersma te Lemmer. Dc garage werd een prooi der vlammen. Drie luxe auto's, waar van slechts één verzekerd is, een motor fiets en eenige andere fietsen gingen me de verloren. De garage diende levens als magazijn voor het provinciaal electrisch bedrijf voor kabels, welke totaal door de vlammen verteerd werden. Het gebouw was verzekerd. DE VLUCHT VAN DE „PADVINDER'. Heden nog naar Rome. MADRID 10 Juli. (V.D.) De New York— Rome-vliegers Williams en Yancey, die met hun vliegtuig „Padvinderbij Santander BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Niet afgekeurd voor volwassenen moesten landen, verklaarden, dat zij kort nu hun vertrek uit Xew York 240 liter ben zine overboord moesten werpen, aangezien het vliegtuig overbelast, .vas. Toen zij, na veilig de vlucht over den Oceaan te heb ben volbracht, zagen dat -ij daardoor niet meer voldoende benzine hadden om tot Rome door tc vliegen, wilden zij naar Ma drid koersen. Zij hadden echter nog juist .Santander kunnen bereiken. De vliegers wilden nog lieden zoo vroeg mogelijk naar Rome verder vliegen. Rome in af w achting. ROME. 10 Juli. (V.D.) Voor dc aankomst van het vliegtuig. „Padvinder", dat gister avond in Spanje is geland, bestaat grooto belangstelling. Het wordt hedenavond to Rome verwacht. Een groot- aantal troepen is naar het vliegveld Ciampino gezonden om daar de orde te handhaven. Verwacht wordt, dat do „Padvinder" in 12 a 14 uur van Santander naar Rome zal vliegen. Mussolini heeft opdracht gegeven, hem voortdurend op de iaoogte te houden. DE RAMP VAN DE H47. LOXDEX, 10 Juli. (V.D.). Het staat thans wel vast, dat het 'aantal slachtoffers van dc vreeselijkc ramp van dc Engclschc on derzeeboot H 17 24 bedraagt. Volgens de laatste mededeelingen van dc zijde der Admiraliteit konden van de II 47 drie man, w.o. do bevelvoerend offi cier, gered worden, 21 man. 'w.o. de 2e of ficier worden vermist. Van dc L 12, waarmede de botsing plaats vond, worden 2 man vermist. Ecu der overlevenden is gisteren aan de ge volgen van de bij cle botsing opgcloopcn verwondingen, overleden. De L 12 heeft gisteravond op eigen kracht Milfordhaven bereikt. De toéstard van den Engelschen koning. LOXDEX', 10 Juli. (V. D.) In ccn of- ficicele mededeeling van Buckingham Pa lace wordt gezegd, dat er geen reden be staat oui over den gezondheidstoestand van den koning ongerust tc zijn. De ko ning houdt zich met dc gewone staatszaken bezig en doet zijn gewone particuliere bezigheden. Het resultaat van hot Rönt- gen-onderzoek i6 nog niet bekend. Het „Zuiderkruis". ROME, 10 Juli. (V. D.). Het Australi sche vliegtuig het „Zuiderkruis" is heden morgen te kwart vóór 5 te Rome gestart om dc laatste etappe van de Australië Engeland vlucht, het traject Rome—Lon- deu, af te leggen. AMSTERDAM. 10.Juli. Vee. - Aanvoer 281 vette kalveren le kw. 1.1.10, 2e k\v. 0.9U—1.—, 3e kw. 0.7S0.90, 50 nuchtere kalveren 12—20, 490 varkens Hull, le 1; u 1.07—1.08, 2c kw. 1.06—1.07, Ovcrz. en Gel- derschc le kw. 1.0714)8, 2e lav. 1.001.07, vette varkens. 1.06l.oV. WOERDEN, 10 Juli. Kaas. Aange voerd 519 partijen. Zonder rijksmerk 44—IS, met rijksmerk Je kw. 5010, 2e lav. 4619, zware 56. Handel matig. R'VEEN. 10 Juli. Groenterveilir.g. Peulen 0.90, id. extra 3.75. id. jonge 2.90, peulen Xo. 1 2.152.45, dikke peulen I doperwten 1.401.50, id. Xo. 2 1.35, capucij- ners 1.101.20, tuinboonen 0.50—0.60, snij boonen 4.504.70, id. volle grond 4.30, stek 3.20, alios per 10 K.G. Augurken grof '.70, bommen 1.20, stippels 1.60, alles per 25 K.G. KOUDEKERK (Rijndijk), 10 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 6715 stuks. Kippen eieren 6.307.10 cn eendeneieren 5.30 5.60 per 100 stuks; boter 8893 cent- per pond. LANGERAAR, 10 Juli. Veiling „Tuin- dersbelar.g". Peulen 1.20—3.45, Doperw ten 1.501.65, Tuinboonen 5090 cent, Snijbooncn 1.70—5.30, Stek 2.203.20, Capueijncn 1.20, Witte idem 1.73, Bloetn kool 6—24 cent, Postelein 7.5010.00, Peen 6 cent. TER AAR, 10 Juli. Veiling „St. Phocas". Peulen 0.75—3.Ó5, Doperwten 1.60—1.65 Cape. 1.20, Witte Cape. 2.25, Tuinboo nen 5861 cent, Snijboonen 4.805.30, Snijbooncn Stek 2.70—3.30 alles per 10 Kg.; Bloemkool 2223 cent per stuk; Peen 67 cent per bosAardbeien 36 cent pet- pond, Augurken 2 cent per stuk. TER-AAR. 9 Juli. Veiling „Tuin.clcrsbe- lang" Peulen 1.20—3.05, doppers ƒ1.50 —1.70, capucijners f 1.10—1.25, snijboonen 4.10—4.90, stek 2.70^-3.20. grol' 2.60- 2.80, tuinboonen 4754 ct„ stamb. 66.80, blauwschokkers 1.35. VOORSCHOTEN, 9 Juli. Vrije veiling, Eieren per J00 stuks 6.20G.80, kippen o.io6.50 lianen 101.60„ konijnen-* 0.35 1.30, duiven (koer) 0.70 per stuk. KATWIJK a.d. RIJN, 9 Juli. Groenten- veiling. Due of York 1.10--i.30, [dein drielingen 0.50—0.80, Eorstêliugon ƒ1.10 1.90, id. drielingen ƒ0.601.per kist van 25 K.G. Peen jier 100 bos 7.909.20. Aanvoer: 920 kisten groote aardappelen, 90 kisten drielingen, 4000 bos peen. NIEUW-VENNEP, 9 Juli. Eierenveiling. E. N. V. 18.600 kippeneieren 5.to7.10. 1.200 eendeneieren 5.207.10 p. 100 stuks, kalkoeneieron 10 et., jonge hanen 15—35 el., kippen 1.1.35, slachtkippen 1.65 per stuk. Handel vlug. LOOSDUINEN, 9 Juli. Groer.tenveiling. Bloemkool 11—26, 2e soort 310.20. kaskomkommers 9.109.70. 2e soort 6.60—7.30, rijenkomkonnners 7.80—11.20 2e soort 4.706.60, gele komkommers J 9.6010.50, witte komkommers 9.10 jo.io alles per 100 stuks; stainprinsessen 6473, per 100 kg.: tomaten A 20.10 22.40, li 15.90—18.70, C 20.10—22.50. CC' 15.90—19.—bonken 10.70—13.80, alles per 50 Kg.; druiven 1.121.52 per Kg.; sla 1.101.20 per 100 krop.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3