PAANAKKER Co. De Leerdam op een rots gestooten. Het stoomschip Leerdam (van de Hol land- Amerika-lijn) op reis van Rotterdam naar Havana, is Zondagochtend 11.35 bij het eiland St. George (Azoren) op een rots gestooten. Het heeft 150 passagiers ontscheept, doch later weer aan boord ge nomen. Het schip is daarna naar Fayal vertrokken, waar het Zondag is aangeko INGEZONDEN MEDEDEELING. BRANDEN. Brar.ci te Den Haag Kinderen met lucifers gespeeld. Gistermiddag tegen 0 uur is brand ont staan ten huize van de wed. v. d. V. aan de Nieuwe Haven 416, te Den Haag. De weduwe, die op een bovenhuis woont, heeft 6 kinderen, waarvan een 3-.tal gistermid dag op de vliering der woning aan het spelen waren. De moeder was even afwe zig, toen één der kinderen, een 6-jarige jongen, het iclee kreeg, met lucifers te gaan spelen en in een spoclgoedlocomotiefje 'n brandend lucifertje te leggen. Eerst ging dit goed, maar op een gegeven oogenblik sloeg het locomotiefje om en kwam de lucifer terecht in een hoop goed, welke da delijk vlam vatte. De kinderen holden ver schrikt weg om de buren te waarschuwen. In enkele seconden had het vuur eeh krachtig om zich hecu gegrepen en was het brandje tot een uitslaanden brand ge worden. Eén moment sloegen de vlammen door het dak naar buiten, maar vóór dat het perceel verder kon afbranden was de brandweer reeds aanwezig en kon deze hel vüur localiseeren. Twee motorspuiten bestookten met vier stralen den brand. De zolder brandde geheel uit, alsmede een daaronder gelegen vertrek. Aan het meubilair is vrij veel schade aangericht. Dc meubelen, welke niet verbrand zijn, werden door de brand weer op straat gedragen. Daar het dak van het huis zoo goed als geheel wegge brand is. kon de weduwe met haar 6 kin deren niet in haar woning blijven. Voorloo- pig is zij door welwillende buren opgeno men, terwijl maatregelen getroffen worden vanwege Maatschappelijk Hulpbetoon om de vrouw met haar kinderen voorloopig onderdak te brengen. Op het terrein van den brand was veel politie aanwezig. Ook de hoofdcommissa ris en commissaris Kramer waren aanwe zig. Een aantal politieruiters en agenten van de motorbrigade hielden het talrijke publiek op een afstand. VERSCHRIKKELIJK DRAMA. De ejpgè Scftoen welke de Maatschoen vervangt. UITSLUiTEKD VERKRIJGBAAR: ger en iets warmer, doch nogal regenach tig was. Het had in den winter daaraan voorafgaande na Nieuwjaar weinig gevro ren. De maand Mei was aan het eind en de maar.d Juni aan het begin zeer w§rni geweest, terwijl Juni bovendien wanner en zonniger was geweest dan in 1029. De hoop, dat de algemeene luchtdruk- verdeelirg in Europa, die dc vorige week gunstig was geworden, het begin mocht zijn van een ppriode van zomersch weer, is door een ongunstige wending verijdeld ge worden. Sedert Zaterdag is in "West-Europa weer een vrij krachtige koude luchtstroom uit hot Noorden doorgekorven en "heeft hier eer vrij sterke afkoeling gebracht. De depressiekerp. welke Vrijdag boven de. Britsche eilanden lag, trok daarna in Oos telijke richting af, maar dal wij ook heden nog onder den invloed van een depressie in het Noord-Oosten staan, blijkt uit het buiige weer. Do langzaam stijgende baro meter wijst er op. dat het gebied van hoo- gen druk. dat eind vorige week in het Zuid westen en Wesien lag, zich naar onze zijde uitbreidt, hetgeen ongunstig is voor het verdere verloop der weersgesteldheid. Bij de heersehende algemeene luchtdrukver- deeling kan men er weinig of niets van zeggen in welken zin zij zich verder zal otwikkclen en zullen wij dus moeten af wachten of de weergoden acht zullen wil- ljen geven op het algemeen verlangen naar warmte en zonneschijn en iets aan den dampkring zullen willen repareeren, z.oodat de zomer en het mooie weer eindelijk hun opwachting zullen kunnen maken ïcide deze zaak al eens te hebben bepleit cn toen waren verd. van rechtsvervolging ontslagen. Op zijn advies was toen om ver drie onaangenaamheden te voorkomen, de dienstbetrekking opgezegd en den mole naar wederom aangesteld zonder vrije wo ning. De molenaar, betoogde pi., woont, daar dus onrechtmatig. Pleiter zeide tenslotte niet te begrijpen, waarom nu weer het polderbestuur civile tuchtmaatregelen moest nemen, die weer geld zouden kostten, terwijl de gemeente Warmond het kosteloos af kon, door er een politieagent heen to sturen. De zaak werd aangehouden, tot 26 Aug. opdat verd. dan het bewijs kunnen leve ren van het ontslag van den molenaar. KANTONGERECHT TE WOERDEN. Waarom vcor het gerecht? D. de P., wonend^ te Rietveld, was tenlaste gelrg I, dat hij zonder daartoe ge rechtigd te zijn vee heeti laten loopen op een anders grond. Verdachte was versche nen bij zijn gemachtigde en raadsman mr, S. J. Pit uit Utreoht. Een getuige kwam verklaren, dat bij ge zien had. dat pinken van verdachte liepen cp het land dat zijn zuster in huur had en dus. voorzoover hij wist, verdachte on rechtmatig dit land af liet grazen. Mr. Pit lifchtte de zaak toe door te ver klaren, dat de beesten inderdaad op het bedoelde land geloopen hadden. De boer derij werd echter onrechtmatig door aan- geefster bewoond daar de huur behoorlijk was opgezegd en derhalve met meer van kracht was toen verdachte de koeien het land inzond. Het huis is inmiddels ont ruimd en alles behoort' dus verdachte toe, dit eigenaar werd door erfenis. Om aan te toonen en te bewijzen, dat hel was zooals hij zeide, produceerde mr. Pit de akte van scheiding van de onroerende goederen, von nis (afschrift) waarbij tie bewoonster was veroordeeld de hoeve te verlaten en aan zegging dat de huur van bedoeld bouw manshuis was opgezegd in December 1928. De Ambtenaar, daarna zijn requisitoir ne mend. acht niet bewezen dat verdachte onrechtmatig de pinken heeft laten gra zen op het land en concludeerde tot vrij spraak". De Kantonrechter was dezelfde meening toegedaan en sprak verdachte .vrij van het hem ten laste gelegde. Woest autobestuurder. K. te 's Gravenhage luid tusschén Utrecht cn Leiden verblindend licht gevoerd bij het tegenkomen van andere voertuigen. Twee verschenen getuigen moesten met hun auto's stil gaan staan om geen onge lukken te maken. Er kwam toch een onge luk, omdat verdachtp te snel en te onbe suisd gereden heeft. Een auto werd finaal in elkaar gereden. Getuige B. te Utrecht verklaarde iu het nadeel van den verdachte zeggend, dat deze wel 60 K.M. per uur .gereden heeft en aanlm idend verblindend licht- voerde. Getuige H. te Utrecht ver klaarde ongeveer gelijkluidend en achtte het een geluk dat verdachte „er bij" was, omdat deze door wilde rijden na liet onge val. Dit werd gelukkig verhinderd door het springen van één zijnèr banden. Had 'dit niet het geval geweest dan had men wel licht nimmer te weten kunnen komen wie het ongeval veroorzaakte. De Ambtenaar eischtc een geldboete van 25 of 15 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde ten slot te tot 25 of 10 dagen. Een geheim voor de dienstboden. v. R. te W oerde n had aan zijn klan ten z.g. Deensche Melange gezonden per postpakket. Op dit pakket stond geen „Mar garine". Het kwam uit, dat verdachte een wettelijke overtreding beging, op het post kantoor werd het pakjp geopend en proces verbaal werd opgemaakt. Verdachte voerde aan, dat hij goede waar leverde voor het geld. Zijn klanten verzochten hem melange te zenden zonder het woord „Margarine" er op. Zette hij dit er toch op, dan raakte hij al zijn klanten kwijt. Een getuige, G. te 's Gravenhage, kwam verklaren dat het pakket van verdachte afkomstig was en dat er geen woord „Mar garine" had opgestaan. Een getuige-des- kundige, Dr. van E. te Leiden, verklaarde nog dat in de melange bestanddeelen voor kwamen, die niet van melk afkomstig wa ren. Het was dus Margarine. Verdachte erkende dat het pakje verzonden moest worden. Hij toonde nog een brief van een andere klant, waarin te lezen stond dat 'zij boter wensehte te hebben zonder het woord „Margarine", want dat ze dit niet voor de dienstboden wilden weten. Eisch: ƒ150 of 50 dagen hechtenis. Ver oordeeling 70 of 10 da-gen. Een goedmoedige verdachte. v. d. G. te Leiden had te Veldhuizen te snel gereden. Hij bekende doch voerde aan, dat er een vergissing was gemaakt. Hij reed veel minder dan 52 K.M. Om aan te toonen, dat de politie zich wel eens ver gist, noemde hij het volgende geval dat zich wel 3 maal herhaalde. „Hij was zijn rijbewijs vergeten, dat van zijn vrouw was toevallig in dc auto. Hij probeerde het en gaf dit bewijs. De politie las: „Anna He lena Maria Petronella van G. geboren V." Jt Is in orde meneer, U kunt verder gaan". Zoo kan het ook hier gebeuren, nietwaar, vroeg hij aan den Kantonrechter. Deze merkte op dat hij dan heusch niet te kla gen had en nu ook niet, want hij zal toch wel meer dan 16 K.M. gereden hebben. Verdachte gaf dit toe. Eisch 16, of 8 da gen. Veroordeeling 15 of 5 dagen. Ver dachte ging glimlachend weg Vleesch of darm? K. te X i e u wkoo p had de Vleesch- keuring^wet overtreden door vleesch in voorraad te hebben, anders dan in afwach ting van de keuring. Dit vleesch was dus nog ongekeurd cn ongestempeld. Verdach te ontkende dat het vleesch was, het wa ren darmen. De Kantonrechter merkte op, dat de wet geen verschil maakt tussclien vleesch cn darmen en dat derhalve verdachte in overtreding was. INGEZONDEN MEDEDEELING. Jüomes» snoeien verd^l^en spoedig door een pot Sg30|ist©|^ J Bij alle Drogisten Verdachte: Ik kan wel darmen halen van 100 varkens, waar geen een stempel op staat, dan ga ik maar naar het abot- toir te Bodegraven. Kantonrechter: Dat is best mogelijk, doch hier kunnen wc daar mede geen rekening houden. Eisch: 20 of 10 dagen. Veroordeeling: 10 of 5 dagen hechtenis. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Doodelijk auto-or,geluk. De chauffeur rijdt door. Zondagavond is te Geleen de 24-jarige vrachtrijder A. Raven van Krawinkel. die per fiets was. op den Rijksweg ter hoog-- te van het gemeentehuis door een luxe auto overreden. De chauffeur van den auto is door gereden. Hot nummer van den wa gon werd echter opgenomèn. De getrof fene werd per ziekenauto naar het Ftan- sche klooster te Sittard vervoerd, alwaar hij kort nadien overleed. Zondagavond nog is de auto te Valkenburg (L.) in beslag ge nomen. De wagen behoorde roe aan dc Opel-garage Sittard en werd bestuurd dooi Joseph Pouli. eveneens van Sittard. Motor-ongeluk. Te Neode werd Donderdagmiddag dooi de Xcedersche Motorclub een wedstrijd gc organiseerd, waarbij renproeven werden gehouden. De motorrijder Hogerslag. die in de richting Goor ging. gaf signalen tot draaien. Hij werd aangereden door een on bekenden motorrijder, welke met groote snelheid aankwam. Hogerslag werd van den motor geslingerd en bekwam eer. been breuk en kneuzingen. De a-anrijder reed door zonder 'zich om het slachtoffer te be kommeren. Diens motor is zwaar bescha digd. Aan de gevolgen overleden. De aannemer Roesink uil Haaksbergen, die bij het motorongeluk bij Rijssen een schedelbreuk bekwam, is in het zieken huis tc Almelo overleden. Geslipt en tegen een boom gereden. Gistermorgen is onder de gemeente Gel drop een Lincoln-auto van de X. V. Vroom en Dreesmann te Breda op den Geldrop- scben Weg nabij de viaduct geslipt en te gen een boom gereden. Dc wagen werd totaal vernield. De chauffeur en twee in zittende dames, allen uit Breda, werden gewond. Zij werden naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Hun toestand is niet levensgevaarlijk. Een der dames kon gisteren reeds het ziekenhuis verlaten. De chauffeur blijkt enkele verwondingen te hebben bekomen, alsmede een been tc hebben gebroken. De inzittende dames waren in dienst bij de firma Vroom en Dreesmann als winkeljuffrouw. EEN DUITSCHE VISSCHERSB00T GEZONKEN. Door IJmuider trawler geramd. Uit Cuxliaven wordt gemeld: Dfe visch- kotter H. F. 284 uit Finkenwaerden aan de Oost-Friesche kust is ten 'Noord-Westen van het luchtschip Norderney door den ITollandschen trawler uit IJmuiden „IJmui- den 78", geramd en zoo zwaar beschadigd dat de Duitsclie boot korten tijd later zonk. De bemanning kon zich nog bijtijds in de booten begeven en werd naderhand door een anderen Hollandschen trawler opgepikt en later overgegeven aan een Finkenwaerder visschersboot, die de be manning te Cuxhaven aan land zette. Vol gens verklaringen van de bemanning van het gezonken schip zou de ..IJmuiden 78" na de aanvaring met gedoofde lichten zijn doorgevaren zonder zich om het in nood verkeerende Duitsclie schip te bekomme ren. Verdronken. Sinds Donderdag jl. werd te Hoorn de twintigjarige Plugboer, iemand die bij een orgel liep, vermist; hij sliep in een schuit c-n schijnt misgestapt te zijn. Gisier- morgen is zijn lijk uit de Vluchtliaveu on- gehaakl. Mijnongeval. Op de bovengrondsche-werken van de Staatsmijn Maurits te Lutterade geraakte de 20-jarige arbeider J. Snackers van Stein tussclien twee wagens bekneld. Met schedelbreuk is hij naar het Fransche klooster le Sittard vervoerd. Muur ingestort. Te Middelburg is een groote muur ach ter de pletterij der X.V. Vitrite Works in gestort en op straat terecht gekomen, waarbij een jongen getroffen werd en licht verwond. Tragisch ongeval. Een bijna anderhalfjarig zoontje van de fam. v. d. L. te Roosendaal, had Woens dag 1.1. het ongeluk, terwijl het op de slaapkamer speelde, het los liggend mar meren blad van' n nachtkastje óm te trek ken, waardoor de kleine 't blad op het hoofdje kreeg Het. kindje werd getroffen door een zware hersenschudding, waaraan het thans is overleden. Brandwonden bekomen. Terwijl een stoker van de Hollandsche buurtspoorwegen zich te Goirle op de loco motief bevond, geraakten zijn kleederen in brand. Hij sprong uit de rijdenden tram en wentelde zich in het natte gras om. Overdekt met brandwonden is hij bij de Eerw. Zusters binnengedragen en later naar het gasthuis te Tilburg vervoerd. Vader schiet zijn kind en daarna zichzelf dood. De architect A. ging Zaterdagmiddag met zijn zes-jarig eenigst, zoontje een wan deling maken in het Polderbosch te Zed- dam. Nabij dei melkfabriek trok hij plot - soling zijn revolver cn schoot, eerst zijn zoontje en daarna zichzelf dood. Men ver- ondei'stelt, dat deze vreeselijke gebeurte nis een gevolg is van het feit. dat A„ die reeds jaren .werkzaam was bij de aanne mersfirma Ten Hoop, wegens slapte in het bedrijf ontslagen zou worden. De heer A. was tc Zeddam een zeer ge ziene persoonlijkheid en men is in het dorpje algemeen onder den indruk van deze droeve gebeurtenis. 5>Tel." Ernstige mishandeling. De 20-jarige F. S. uit Geffen is, ernstig door een mes verwond, in het groot zieken- gasthuis te 's-Herlogenbosch binnenge bracht, op advies van dr. Beek uit, Oss, die de eerste hulp had verleend. Alle spieren van den linker-onderarm bleken doorge sneden. Dc oorzaak is niet bekend, doch men vermoedt, dat een vechtpartij heeft plaats gehad. Het drama te Beverwijk. De Haarlemsche opperman P. G. B.die op 25 Juni j.l. te Beverwijk zijn vrouw met een schoenmakersmes dopdelijk verwondde en daarna de hand aan zichzelf sloeg, is uit het Roodc Kruis Ziekenhuis aldaar, opgc- nomen( op last der Justitie overgebracht naar het Provinciaal Ziekenhuis te Sant poort. waar hij in afwachting van het psy chiatrisch onderzoek in observatie zal blij ven. Oneerlijk logé. Een Rus, genaamd V. K., logeerde sedert geruimen tijd bij zijn familie van dezelfde nationaliteit, in de Brabanconstraat te Voorburg. Dezer dagen zou hij vopr de fa milie een kwitantie innen van 2S5 gulden, doch hij keerde niet terug. Spoedig bleek ook, dat bij in het huis zijner familie een aantal gouden sieraden, ter waarde van circa 400 gulden had ontvreemd. Het zeer koele weer. De weerkundige medewerker van het „Vad." schrijft Zondag was bij het zeer koele weer de gemiddelde temperatuur van den dag 12 gr. C. (55 gr. F.). Bij het zoeken naar koude dagen, die in vroegere jaren om streeks dezen tijd zijn voorgekomen, bleek, dat sedert 1911 niet zulk een koele zeven de Juli is voorgekomen. Bij verder zoeken in oudere waarnemingen, welke te D<en Haag zijn verricht, kwam een dag te voor schijn, 7 Juli 1903, met een gemiddelde tem peratuur van 10 gr. C. (52 gr. F.), een nach telijke minimum-temperatuur van 10 gr. C. en een maximum overdag van 11 gr. 5 C. Het weer was stormachtig, regenachtig cn betrokken met N. Westen wind. Deze weerstoesland kwam dus in hoofdzaak overeen met dien der laatste dagen. De algemeene luchtdrukverdeeling was dien dag precies als zij thans is: hooge druk in het Z.W., een depressie, die over de Brit sche eilanden naar het Oosten trok. Gedu rende de rest van die Juli-maand kwa men heetc en warme dagen niet voor en behalve enkele mooie, vrij warme dagen van 1012 Juli bleef het weer meest zwaar bewolkt of betrokken en tamelijk koel. Ook Augustus d.a.v. was geen warme maand, hoewel het weer over het algemeen zor.ni- BÜITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Spoorwegongeluk bij Regensburg. Zeven en twintig gewonden. Bij het verlaten van liet station Regens burg stiet- Zondag de trein naar Weiden tegen de voor don sneltrein D. 25 gereed staande locomotief. Door den schok ontspoorde de tender van de locomotief van den personentrein alsmede de bagagewagen van dezen trein. De wand van het voorste gedeelte van den eersten volgwagon werd ingedrukt, zoodat de passagiers van hun plaatsen werden ge slingerd. waardoor 27 passagiers lichte ver wondingen opliepen. Allen konden echter hun reis voort zet ten, doch het opruimings- werk duurde nog drie en eén half uur, waardoor de nachttrein naar Berlijn aan zienlijke vertraging ondervond. Schip in nood. Alle opvarenden gered. Gisteravond rapporteerde het stoom schip „Schwarzorl", dat in Russ (Oost- Pruisen) binnenliep, dat het passagiers schip „Vcnera" met 400 passagiers aan boord, in groot ge.vaar verkeerde. Door den storm en dc hooge zeeën kon liet geen hulp brengen. Onmiddellijk werden twee schepen, de „Silute" en „Trude" uitgezon den, die er in slaagden alle passagiers, die zeer uitgeput waren, le redden. De zwaar beschadigde „Vcnera" werd op sleeptouw meegenomen. Een schip spoorloos verdwenen. Er is veel belangstelling gewekt door het bericht, dat gedurende den nacht van Zon dag op de reede van Yarmouth ten gevol ge van een ontploffing een boot is gezon ken. Een reddingboot en een torpedojager '/oekei. dc streek af en hebben wel wrak stukken gevonden, doch geen spoor van de gezonken boot. Orgelukken. Uit Berlijn worden een paar ernstige ongelukken gemeld: Zonda.g hebben zich acht ernstige motor ongevallen voorgedaan, welke den dood van een der slachtoffers ten gevolge had den en oorzaak waren dat zes personen zwaar, zes anderen licht gewond werden. In het Noorden van Berlijn stortte bij een ijzer- en staalfabriek in de Torfstrasse een loopkraan, welke zich op een hoogte van 4 M. bevond, in, waardoor vier arbei ders, die onder deze kraan stonden, wer den getroffen. Twee hunner liepen zulke gevaarlijke verwondingen op, dat zij na eonigen tijd overleden. De beide anderen werden licht gewond. Storm in de Golf van Riga. Tijdens een zeilwedstrijd. Volgens een bericht uit Riga is tijdens een zeilwedstrijd in de Golf van Riga plot seling een zware storm opgestoken. Tot nu toe zijn 8 jachten gezonken, waarvan de bemanningen echter gered zijn. Verscheidene jachten uit Estland en Letland moeten zich nog in groot gevaar bevinden. Hittegolf in Joego-SlavïE. 40 gr. in de schaduw. In de streek 8kopljc keerscht een hitte golf. De maximum-teinperaluur bedroeg gisteren 40 graden in de schaduw. Opnieuw groote hitte te New York. In den loop van Zondag steeg de ther mometer le New York tot 32 graden Cel sius. In de stad was de hitte zoo onver- drageiijk, dat tienduizenden aan het water cn buiten de stad verkwikking zochten. Eén persoon is ten gevolge van de hitte overleden. Brand op een tribune. Meer dan honderd gewonden. Te Detroit ontstond tijdens een base- ball-wedstrijd brand op de geheel met toe schouwers gevulde tribune. De toeschou wers trachtten zoo spoedig mogelijk de uitgangen te bereiken Er ontstond een paniek en in het vreeselijke gedrang'wer den mannen, vrouwen en kinderen onder den voet geloopen. Meer dan 100 gewonden moesten door geneesheeren verbonden worden. Ruim twintig personen liepen arm en beenbreuken op. Ernstige branden. Zondagmiddag zijn dc gebouwen van de Neubart Mühlenwerke G. m. b. H. -te Schö- nau, een cler grootste meelfabrieken van Opper-iSilezië, met alle bijgebouwen totaal door brand verwoest. Gisteren is het gcheelc gebouwencom plex der Hafenniühle A. G. te Wriezen (Brandenburg) een prooi cler vlammen ge worden. Er gingen 150 ton rogge, een groote hoeveelheid meel en eenige tiental len wagons zemelen verlóren. Het blus- schingswerk giiig met ernstige moeilijkhe den gepaard28 brandweerlieden liepen verwondingen op._ Spelen met revolvers. Zaterdagmiddag speelde te Klein Bies- nitz dc 19-jarige schoenmaker Gerhard Schmidt, dié zich in gezelschap van zijn nicht bevond met een revolver. Volgens dc verklaring van 'den leerjongen heeft hij op een flesch gemikt, doch het nichtje dat op een stoel zat werd getroffen. Het meisje liep met bloed overstroomd uit het huis. Terstond daarop weerklonk een tweede sehot. Schmidt had zich. uit vertwijfeling over hetgeen hij had gedaan, een kogel door het achterhoofd gejaagd en is tijdens zijn overbrenging naar het ziekenhuis over leden. Het meisje is ernstig gewond. Een gevecht'met de politie. In de Berlijnsche voorstad Wedding heeft de politie Zaterdagnacht weder-eens- gebruik moeten maken van de wapens. Een paar agenten zagen zich verplicht een einde te maken aan een vechtpartij die daar in een herberg was ontstaan en een paar vechtersbazen in te rekenen. Een hunner bleek een door de polilie sinds ge- ruimen tijd gezochte inbreker te zijn. Deze, een zekere Schafer, slaagde er in onmid dellijk na zijn arrestatie zich los te ruk ken en er van door te gaan. Toen de aren- ten hem opnieuw hadden gevat werden ze. omringd door een groote menigte die Scha fer trachtte te bevrijden. Schafer kon ook inderdaad ten tweeden male ontkomen, waarop de agenten een paar revolverscho ten op hem afvuurden. Hij werd door een der kogels op slag gedood; dc andere ko gel trof een tweeden belhamel die zwaar verd gewond. Verscheidene personen zijn gearresteerd. Moderne dwaasheid. In het Berlijnsche Lunapark heeft, iemand 150 uur gedanst en hiermede het bestaande wereldrecord verbeterd. Hij be gon Zaterdag '29jjTuni om 7 uur 's avonds en danste tot Zondagochtend 1 uur. Eiken dag mocht hij drie uur rusten. Tijdens de 150 uuv heeft hij met 1100 meisjes gedanst. Een jacht voor Mussolini. De Italia Marina ra- meldt, dat men de laatste hand legt aan de uilrusting van het jacht Aurora, dat de koninklijke mari ne bestemd heeft voor de reizen van den minister-president. Dit vaartuig beeft- een veelbewogen bestaan achter den rug. Heb is in 1905 op de Clyde gebouwd voor eon Engelschmau en droeg toen den naam Nir vana. Later is het aangekocht door de Oos- tenrijkscli-Hongaarsche regeering, die het verdoopte in Taurus en toevoegde aan de schepen te Konstantinopel in station. ïn den oorlog werd het. schip prijs van de Italianen, die het den naam Mareclii.no gaven en het later toevoegden aan de flot tielje molorbooten-duikbootjagers. Toen men tot het inzicht kwam. dat het wen- nchelijk was. dat dc minister-president over een eigen vaartuig zou beschikken, opdat hij niet telkens bij overzeesclie reizen van een echt oorlogsschip zou behoeven gebruik te maken, besloot men daartoe de Mare- chiaro te bestemmen, die nu in Aurora ver doopt is. Het schip, dat. 1500 ton meet, heeft voor zijn nieuwe bestemming een lange opbouw gekregen op liet midden schip, waarin de verblijven zijn gevestigd voor den minister-president cn zijn gevolg. De betimmering is eenvoudig gehouden, doch de paneelen worden versierd met schilderijen uit de rijksverzamelingen, die dc salons toch een rijk en voornaam aan zien geven. Het schip is voorzien van twee kanonnen van 5.7 c.M. om zoo noodig sa luutschoten te kunnen beantwoorden. 25 millioen lire voor den Paus. Prins en prinses Paterne, zoo meldt de Parijschë Journal uit Rome, hebben af stand gedaan van dc wereld en zijn pries ter en non geworden. Hun bezittingen heb ben zij den Paus geschonken. Deze bezit tingen worden geschat op een waarde van 25 millioen lire en behelzen o.a.' gronden, buitenhuizen en stadshuizen te Palermo, Catania en Rome. De juweelen van de prin ses worden geschat op een waarde van 10 millioen lire (een lire is ongeveer 13.5 cent). Zij zijn geschonken aan dc heilige Rosa lia. wier beeld te Palermo zij zullen sieren. 2—2

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6