Ned. Oost-Indië SPORT LUCHTVAART VRAGENBUS MARKTBERICHTEN Walgelijk. Na afloop van een weïdefeest te Kerk- rade begingen enkele personen dc dom heid, om de jeugd op bier te tracteeren. Een 11-jarige knaap kreeg zelfs een be- loon-ing van een dubbeltje als hij nog zes glazen bier dronk. Het resultaat was, dat hij weldra dood ziek was, lievige krampen kreeg en begon te braken. Door zijn moeder werd do jongen naar huis gehaald en te bed gelegd. Politie en ge neesheer werden gewaarschuwd. Dinsdag was dc knaap nog niet op streek. Dronken chauffeur. Op den Delftweg onder de gemeente Rijswijk is een auto over den kop ge slagen, doordat de bestuurder, zekere D. B. uit 's-Gravenhage, dronken was. Men vond hem met de beenen door de kap van de auto gestoken; hij had echter geen letsel bekomen. De auto kreeg heel wat averij. Windhoos. Mei een windhoos, die over Delfgauw bij Delft trok, zijn een vijftigtal broei- ramen van v. d. "K. aan de Oude Leede vernield. Merkwaardige vondst. Bij het vernieuwen van een brug over de Slinge te Doelinchem is een onder- aardsche gang ontdekt van bijna 2 meter hoogte. Vermoedelijk heeft deze gang in vroe ger eeuwen de verbinding gevormd tus- schen de buitenste en binnenste stads poort. Het vinden van een stuk been, vermoe delijk van een ouderwetsch geweer, duidt in die richting. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. TRAGISCH ONGEVAL IN KANDERSTEG. Een Nederlandsche dame gedood. Dinsdag is te Kan der steg een zeer tra gisch ongeval geschied, waarvan een Ne derlandsche dame het slachtoffer is gewor den. De bekende advocaat-sportsman, Mr. Marius van der Feen, is Dinsdag te Kan- dersteg met zijn echtgenoote, mevr. Nelly van der Feen, een zeer gemakkelijke berg teer begonnen, waarbij het noodlot echter wilde, dat juist een bergstorting zou plaats vinden, zoodat een zeer groote steen op het hoofd van mevrouw Van der Feen te recht kwam. Onze landgenoote werd hier door onmiddellijk gedood. Verkeersongeluk te Berlijn. In de Bheiniekendorferstrasse te Ber lijn is Dinsdag een vrachtauto in botsing gekomen met een fiets en vervolgens in een groep mensehen gereden die op de tram stonden te wachten. Er zijn vier zwaar en tal van licht gewonden. Spoorwagon ontspoord. Op het traject bij Hoei (België) ia een wagon van een werktrein, die materialen voor de spoorbaan vervoerde, ontspoord ten gevolge van het breken der remmen. Hierbij werd een arbeider gedood en wer den 7 anderen gewond. Groote barakkenbrand. Uit Parijs wordt gemeld: Dinsdagavond brak een hevige brand uit te Porte Mon- treuil in 'het 'barakkenkwartier, waardoor alle barakken en een 2000 M2. groote bouw loods werden verwoest. De brandweer moest zich beperken tot hefc beschermen ran de omliggende ge bouwen. Gelukkig zijn geen menschenle- vens te betreuren. Na de aardbeving op Nieuw-Zeelantf. De aangerichte verwoestingen Een vliegtuig van de regeering van Nieuw-Zceland heeft gisteren de eerste nauwkeurige nasporingen gedaan naar den omvang van de schade, door de aardbe- vingsramp aangericht in het gebied van Karamea op de zuidelijke eilanden van Nieuw-Zeeland. Over groote afstanden is het land ver woei t. De bewoners, die op sommige plaat sen nog vertoeven, zijn van alles afgesne den en zullen spoedig verwijderd moeten worden, aangezien zich een nijpend gebrek aan levensmiddelen voordoet. Vulcaanuitbarsting. De groote vulcaan op het tot de Nieuwe Hebriden behoorendc eiland Abrym is we der in werking gelreden. Dc inboorlingen, 300 a 400 man hebben het eiland verlaten en hun toevlucht op een naburig eiland gezocht. Bij de laatste groote uitbarsting in 1014 is ongeveer de helft van het eiland verwoest. Een handige gauwdief. Dertigduizend mark verdwenen. Een tot dusverre onbekend gebleven dief heeft gistermiddag uit de wisselkas van het Mitteïeuropaisch Iteisburo Unter den Linden te Berlijn de geheclc porte feuille met een inhoud van dertigduizend mark gestolen. De employé, die de wissel- kas hield, werd door een filiaal van het bu reau opgebeld en ging een oogenblik ach ter een beschot om het bestelde geld ge reed te leggen. De geringe tussehentijd van zijn afwe zigheid werd voor den diefstal benut. Alle moeite der crimineele politie om den dader op te sporen bleef tot dusverre zonder resultaat. Een aantal reiscrediet- brieven voor een bedrag van ongeveer 20.000 mark, dat zich in de portefeuille be vond werd terstond gesperd Massa-brandstichter veroordeeld. E x-p olitiebeambte, die 20 branden stichtte. Het Schwurgericht te Constanz heeft den vroegeren politiebeambte, Johann Fritschi, die in verschillende plaatsen in den omtrek in totaal 20 branden had gesticht, tot 7 ja ren tuchthuisstraf veroordeeld. De man was door zijn liefhebberij, om zich bij het blusschen te onderscheiden, tot zijn wan daden gekomen. Stakingsonlusten te Sliven. De fabriek door bom vernield. Volgens een bericht uit Sofia zijn te Sli ven 2000 textielarbeiders in staking ge gaan. Reeds op den eersten dag dér sta king vielen ongeregeldheden voor. Door eenige onbekend gebleven personen is een bom geworpen in een fabriek, deze werd geheel vernield. Persoonlijke ongevallen deden zich echter niet voor. De autoped verboden. Wegens verkeersbelemmering De politie te Zurich heeft met. liet oog op het gevaar voor het verkeer, het rijden met autopeds -verboden. Er hebben reeds ongelukken met doodelijken afloop niet deze „vervoermiddelen" plaats gehad. Kin deren met autopeds vormen, zoo heeft do politie geconstateerd, verkeersbelemmcrin- gen, waardoor het verkeer, de kinderen zelf en de voetgangers in gevaar worden ge bracht. Bij overtreding volgt inbeslagne ming van de autoped, die echter door de ouders weer bij de politie kan worden te ruggevraagd. Alcoholverbod in Mexico. In Mexico is gisteren een gedeeltelijk alcoholverbod van kracht geworden. Alle openbare gelegenheden, waar alcohol wordt verkocht, moeten des avonds om 9 uur slui ten, terwijl zij vroeger tot middernacht ge opend konden blijven. De alcoholfabrikanten hebben besloten op groote schaal propaganda tegen het verbod te gaan voeren. Weer relletjes in bioscopen te Königshütte. Te Königshütte is het gisteren in de bioscopen opnieuw tot anti-Duilsche rel letjes gekomen. Het publiek eischte, op aanstichting van de Poolsche Wcstmarken- vc. eeniging, dat de Duifsche tekst, van de f;' verwijderd werd. De Apollo-bioscoop gaf tce. doch de directies van de andere biosct pen hebben tot nu toe nog geen der gelijke maaiegel genomen. Josephine Baker mag niet optreden. De Beiersche regeering heeft het optre den van Josephine Baker als naaktdanse- res verboden, daar hierdoor meermalen opstootjes ontstonden. Vier wethouders te Batavia afgetreden. Slechte verhouding tusschen B. on W. en den Raad. Aneta seint uit Batavia: In den ge meenteraad is een motie aangenomen, waarbij het college van B. en W. 'wordt uitgenoodigd veranderingen te brengen in de slechte verhouding, die er .tusschen het college en den Raad bestaat. Hierop heb ben de vier wethouders hun mandaten ter 'beschikking gesteld. Staande de vergade ring werden tot wethouders benoemd de heeren Hildebrand (Itid. Kath. Partij), Leeuwis (Partijloos), Hoekstra (Chr. Ethi sche Partij) en Thamrin (Ind. Nat. Partij). Aangezien de Chineesche wethoudersplaat sen hiermede vervallen waren, namen alle Chineesche raadsleden hun. ontslag, en ver lieten de zaal. De heeren Hildebrand en Leeuwis namen de benoeming in beraad, terwijl do beide anderen lnin mandaten aanvaardden. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „Leiden". Zondag a.s. gaat Leiden I te gast bij G.D.A. I te Loosduinen, oni aldaar den wedstrijd te spelen, die vóór vier weken door regen werd afgelast. Het ligt in dc bedoeling, daarvan een gezelligen dag te maken, door het orga- niseeren van een fietstocht. Dus1 allen, zoo wel dames als heeren, die hieraan deel willen nemen, moeten zorgen dien dag des morgens om 10.45 uur aan de Morsoh- poort aanwezig te zijn. Men onderwerpe zijn fiets echter eerst aan een nauwkeurige inspectie, ter voor koming van onaangenaamheden gedurende de rit. Dus tot Zondag. WATERPOLO. WaterrattenDe Zijl 41. Gisteravond werd door de Zijl te Haar lem een wedstrijd gespeeld tegen de Wa terratten. De Leidenaars verloren met 41. ROEIEN. De Henley-Regatta. Gunther wint zijn eerste serie. De roeiwedstrijden te Hcnley zijn gis teren bij prachtig weer begonnen. De uit slagen van de Diamond Sculls-wedstrijden waren: Wright slaat Purslow met vele lengten. Guest slaat Hewens met lengte. Col- lebt slaat Willis met 2 lengten. Bradley slaat West met vele lengten. Burggraaf Tiverton slaat Murdoch met 5 lengten. Edwards slaat Hart met 2 lengten. Gun ther slaat. Hart met 2 lengten. Lee slaat Guye met 2 lengten. In de volgende ronde komen nu Wright tegen Guest, Collett tegen Bradley, Tiver ton tegen Edwards en Gunther tegen Lee. DE STEMMER Op den stemdag. Ik zat in de tram, stemmig natuurlijk, tusschen vele anderen. In mijn lïnkcr-binnenzak stak mijn grau we oproepingskaart en in het bezit van dat waardevolle document, dat mogelijk zou kunnen beslissen over het lot- eener natie, voekle ik mij als iemand, die een groote som geld angstig bij zich draagt en argwanend ziet naar alle degenen, die in het gewirwar van vele menschen con tact krijgen met de plek, waar die som gelds heimelijk verborgen rust. Zoo tastte ik voortdurend angstig naar mijn oproepingskaart. Alle soort van men schen was er om mij heen. Menschen voor al met ernstige gezichten, wien mén de heilige stemplicht als een mysterieuze taak van heb aangelaat kon lezen en die naar de stembus tijgend of daarvan terugkec- rend met diepe voorhoofdrimpels peinsden ieder over de verheffende of fatale uit werking van hiin stem. Die stilte werkte dreigend, drukkend, benauwend. Daar moest iets komen, dat moést losbarsten. Het barstte los. Tob ver ontwaardiging van velen, voor wie er op dab oogenblik geen hooger plicht, geen schooner taak bestond. „Die stemming is niks gedaan", verbrak er een de stemmige stilte. Verbazing en zwijgen, dat welsprekender was dan vele woorden. Het gelaat, van den man, die zoo sprak, werd plotseling door veler oogen angstwek kend begluurd. „Niks gedaan", recapituleerde hij hoofd schuddend. En alsof invdie stilte duizend protes-ten op liem losstormden, vervolgde hij, oree rend: „De uitslag van de stemming zal nimmer zijn de trouwe weerspiegeling van de wil des volks*' „Waarom niet, mijnheer, waarom niet", piepte asthma-hijgend en half opstaand een bejaard en mager man, ten zeerste veront waardigd over zulk een goddclooze uit spraak. „Waarom niet, mijnheer, waarom niet", snerpte het nogmaals door de tram. „Och, om maar eens één feit te noemen, ik ken iemand, die heeft vanmorgen voor 12 uur al vier keer gestemd", werd er gere pliceerd. Amechtig en ontdaan door deze plotse linge en schokkende mededeeling plofte de snerper terug op zijn plaats. Hij wierp het hoofd achterover als een bewustelooze en hapte een oogenblik za gend naar nieuwe luchttoevoer, die door clo schok plotseling was afgesneden. Toen hij na eenige half-vergecfsche po gingen wederom een voldoende hoeveel heid van dit onmisbare materiaal in zijn bijna verstopte luchtpijp had verzameld, wendde hij zich opnieuw tot den brenger van dit schokkend bericht. „Zou U ook willen zeggen, wie die man is", piepte hij. „Och, hij bazuint het zelf ook rond overal en tegen iedereen, waarom zou ik dan zijn naam verzwijgen. Dc pieper voorzag de glorieuze triomf zijner ontmaskering, en piepte luid: „Ik zal daar werk van maken, begrijpt U?" Rood van emotie haalde hij- een klein zakboekje voor den dag en noteerde: „Jan Jansen, zegt U, woont in Leiden de punt van zijn tong bewoog mee met het potlood.en hij sprak langzaam, terwijl hij schreef: woont.... in.... Leiden. Ne gen.... en...' dertig.... jaarl Lange Mandevleoh..tor..straat, zeven. envijf....tig. Ziezoo". Hij sloot zijn no- tïetieboekje en borg het op. „Daar zal-die van hoox-en. Nou.... en of!" De stilte viel. Tot er een halte kwam. Do berichtgever stond op om de tram te verlaten. Voor den man, die er werk van zou maken, bleef hij even staan. „Ik heb nog iets vergeten te zeggen, voordat U nog iets vergeten tc zeggen, waar U vooral om moet denken. Die man is.... piano stemmer. Misschien had hij gisteren juist een drukken dag". Boven het gelach klonk een klagelijk pie pende zucht als van een stervende uit. WIELRENNEN. Van de Rijswijksche baan. Naar de Sport-Echo verneemt geeft de Rijswijksche wielerbaan Zondag 14 Juli een prachtprogramma. Voor den stayers-wed- strijd zijn geëngageerd Manera, Blekemo- len, Snoek, Schlcbaum en Storm die Zon dag j.l. achter een reservemotor moest rij den welke zijn gangmaker Ceurremans Jr. totaal vreemd was. Voor den sprint zijn op dien datum ge ëngageerd Moeskops cn Willy Fa-lek Han sen, terwijl nog onderhandelingen gaande zijn met Kaufmann en Faucheux. De Tour de Fratice. De derde étappe van den Tour de France (CherbourgDinan 199 K.M.) werd gewon nen door Taverne. Het algemeen klassement na- de drie étappes, luidt thans: 1. Dossche, tijd 16 uur, 37 min.. 15 sec.; 2. Deolet; 3. M. Bidot; 4. Dewaele (allen in denzelfden tijd); 5. Leducq, in 16 u,, 38 m., 2 s., op wien met denzelfden tijd vol gen: Godinat, Frantz, P. Magne, Pélis- sier en Rébry. OCEAANVLUCHT CHIC AG 0-BERLUN. De „Untin Bowler" gestart. Gisteren is van het Michigan-mcer bij Chicago het vliegtuig „Untin Bowler", het welk aan de „Chicago Tribune" toebehoort, definitief voor een vlucht naar Berlijn ge start. Aan boord van het toestel bevinden zich de aviatcurs Bob Cast cn Parker Cra- mor, benevens de luchtvaartredacteur van het genoemde blad, Word geheeten. De start had een vlot verloop. De tocht zal in etappes via Groenland, IJsland, Noorwe gen en Kopenhagen naar Berlijn worden afgelegd. Gisterochtend tc 8 uur 37 hebben de vliegers op het vliegveld van Milwaukee dc eerste tusschcnlanding verricht. Zij werden door de autoriteiten en een tal- rijke mensclienmenigte begroet. Aan het standbeeld van Lcit Ericson, die reeds vóór Columbus het vasteland van Amerika zou hebben bereikt, werd door de aviatcurs een krans neergelegd. Gisteren zouden in totaal 1600 K.M. met verschillende tus- schenlandingen worden afgelegd, waarbij de vliegers tot dc Great Whalc-rivicr of minstens tot Rupert House in Quebec wil len komen. Het einddoel Berlijn, hoopt men in vijf dagen te zullen bereiken. Eckener over zijn wereldreis. v 10 Augustus a.s? Dr. Eckener verklaarde in een onder houd niet een vertegenwoordiger van dc „Tempo", dat hij stellig verwachtte, op 10 Augustus a.s. met zijn luchtschip de voor genomen reis om dc wereld te kunnen aan vaarden. Natuurlijk zal de juiste datum van het vertrek afhankelijk zijn van hel resultaat der proeftochten. Het reisprogram is ongewijzigd geble ven. Wij denken, aldus Eckener, te Tokio, in Californië en te Lakehurst te landen. Vandaar lceeren we naar Fricdrichshafe.n terug. Toebereidselen voor de landing zijn reeds overal getroffen. Het program der reis is in alle bijzonderheden vastgesteld. Mislukte lanceerproeven met vliegtuigen. Te Havre zijn proeven genomen met het. doen starten van vliegtuigen mei behulp van een katapultniachine. Dc eerste poging mislukte echter. Het eerste watervliegtuig, dat in de lucht geslingerd werd, sloeg over den kop en kwam in hel water te recht, waar liet zich diep in de modder in boorde. DANK AAN DE VERKIEZINGS PROPAGANDISTEN. Tot besluit der maandenlang onvermoeid en waardig gevoerde verkiezingspropa ganda, hield de Voorzitter der R. K. Staats partij Dinsdagavond een radio-rede, waar aan wij on tie enen „Thans rest mij mijn plicht te doen te genover de zeer velen, die een onderschei ding hebben verdiend voor de krachtige wijze, waarop zij de mobilisatie onzer troe pen hebben geleid. Waarlijk, het is de leiding niet ontgaan, lioe een fiksche propaganda lust cn een le venskrachtige werkzaamheid ia alle ran gen onzer staatkundige organisatie en over ons geheelc land on/.o partij het. aanzien heeft gegeven van een weerbaar leger. Met dc grootste voldoening stel ik vast, hoe in'de afgeloopen maanden de nuch tere practijk de beste propagandist voor ons partijbureau geworden is. Over ons dr. Schaepmanfonds spreek i'.c thans niet het laatste woord, maar wel ver klaar ik u met nadruk: een verkiezingsactic^ volgens de eischcn des tijds, te voeren door dc grootste politieke partij in Neder land zonder een centraal bureau.... dat nooit meer! Daar zijn er velen, die ik met name zou willen betrekken in mijnen welgemepudcn dank, voor wat zij met liefde cn opoffering geheel belangeloos voor de Katholieke partij hebben gedaan. Mij treft steeds weer de groote liefde en toewijding, die spreekt uit het stille, on geziene werk van honderden, die bij voor baat reeds van iedere menschclijke vol doening afzagen. Ik breng hartelijk dank aan deze stille werkers, die dikwijls meer verdienen hot daverend applaus, dat dc woordvoerders onder de onzen op vergaderingen cn be- toogingen ten deel valt. Als ik hier hnlde breng aan dc liooge verdiensten van zoovelen, die willen ver geten worden, omdat zij zichzelf kunnen vergeten, dan denk ik daarbij niet op de laatste plaats aan die Nederlandsche Ka tholieke vrouwen, die maandenlang ten koste van gezinsbelang en huiselijkheid hunne echtgenooten aan de openbare zaak bobben willen afstaan. Ik denk hierbij aan dc wakkere man nen van de pers, wier beroep liet is dc Ka tholieke zaak met onvermoeide strijdvaar digheid te dienen. Ik bewonder dc diep doorleefde beginselliefde, die daarvoor noodig is. Ik denk aan do propagandisten en huisbezoekers, de strooiers van mil- liocnen biljetten en dc plakkers van dui zenden platen, aan hen, die landdagen en meetings hebben georganiseerd. Zij allen, tot en met onze jonge padvin ders, hebben in bewonderenswaardige be langeloosheid liet pad gevondep en den weg gebaand, waarover wij morgen eensgezind en met geestdrift ter stembus zullen op trekken. Ik noem voorts alle sprekers, eerst zij, die van het „Heldendicht der Ruomsche Daad" een „sprekende film" hebben ge maakt; dan zij, die avond aan avond in vergaderingen en bijeenkomsten ons volk tot den goeden strijd hebben opgewekt; tenslotte zij, die vóór cn na mij door den microfoon het woord hebben gevoerd. Niet minder dank breng ik aan den dich ter van het Heldendicht; do hulde, die hem bij de 450ste voorstelling toekwam, worde hem hier gebracht." KI ESKIP De storm is geluwd en De strijd is gedaan, Wij zijn met eeti zucht, weer Naar bed toe gogaau; Een zucht van verlichting, Geslaakt na den strijd, Tè velen geraakten Hun hoofd or bij kwijt. Dc spietsende spiotsers Zijn schor, da's geen strop Maar erger was het, De verf, die was op. Er kwam ook al schaarschte, Gebrek aan papiei*, 't Gevolg van dat alles, Dat vindt U nu hier. Slechts cijfers en cijfers Lang, kort, groot en klein Die straks moeten zeggen, Wie Kamerlid zijn. De kiezende kip is Opnieuw weer geslacht, En heeft hondcial ciers, Geen vcrsche, gebracht. TROUBADOUR. Vraag: Wij hebben reeds jaren ons best gedaan om tuin en kantoor le zuive ren van mieren, maar steeds wordt de massa grootcr; is daar een middel voor oin er af te komen A n t w o o r d Miereu zijn voor oen na tuurvriend zeer interessante beesten, hij kan er heole verhalen van vertellen, maal ais gasten in tuin of kamer zijn ze een bezoeking. Ze wachton nooit tot er wat gepresenteerd wordt, ze beginnen maar en kruipen overal op cn in. Zij zijn dol op zoetigheid en «laar kunnen we ze mee ver schalken. Met twee middelen kunnen wij ze kwijt, zien te rakcu. Vooreerst met lok ken en dooden en vervolgens door zo met oen of andere stof te verdrijven. Nu ligt het aan de omstandigheden, welk middel het beste'bruikbaar is, vandaar dat wij er eenige -zullen noemen. In den tuin kunnen wij ze gemakkelijk vangen door op de plaats waar veel mie ren loopen, een apothekersfleschje tot bo venaan toe in «Ion grond te zetten en ge deeltelijk tc vullen met suikerwater cn een weinig alcohol. De mieren aangetrokken door hot zoete vocht steken haar kop over dc rand van dc flesch, bedwelmen door do alcohol en tuimelen er in. Op deze wijze kunnen wij snel een enorm aantal mieren vangen. Ook met hel neerleggen van een spons gedrenkt in suikerwater, kunnen wij een groot aantal vangen, 's avonds leggen we de spons neer en werpen hem 's mor gens vlug in kokend water. Door hot plaatsen van eon omgekeerde bloempot op den grond kunnen wij ook mieren lokken. Zeer spoedig vestigen zo daai-ondcr haar nest. Wanneer er een groot aantal bijeen is, gooien we er waf kokend water over. Te verdrijven zijn «le mieren, door de plaatsen, waar zij komen, le bevochligon met petroleum of benzine. In den tuin ma ken wc in den grond met een stok hier en daar een gaatje cn gieten daar benzine in. Ook houden ze niet van witte peper en koffiedik. Hoofdzaak is dat wij hel nest w-eten te vinden en zoo niet, dat wij eerst zorgen, «lat zij het nesL verplaatsen, daar waar ze gemakkelijk te treffen zijn. V r a a g Wat is er te doen aan een Clivia met dorre punten aan de blade ren? Antwoord: Een Clivia is een sterke plant, die niet spoedig wal mankeert. Somtijds lijden de planten aan luis, die onder en tusschen de bladeren huist.. Met een haarspeld of breinaald zijn de luizen gemakkelijk to verwijderen. Vooral eischfc dc Clivia een voedzamen grond. JJoctmen ze verplanten, dan geven we ecu mengsel van bladgrond en paardeiunest (zonder stroo). Gewoonlijk verplant men wel wat tc veel met de gedachte, dat de plant armoede heeft en dat is zeker niet altijd juist. Men geve liever af en toe wat vinei- mest. Wij koopen hiervoor een pakje bloc- menmest bij een solied adres. Gebruiksaan wijzing is er bij. Een goede behandeling, en de dorre punten zullen wel verdwijnen. V raag Wij hebben al jaar een kas tanjeboom en hij heeft nog nooit gebloeid. Kunt. u zeggen, hoe dat konit? Antwoord: .Vis de boom niet •ge deeltelijk in de schaduw staat en er niet aan gehakt wordt, zal het bloeien wel niet uitblijven, tenzij hij Ie diep geplant is, wat wij van hieruit niet kunnen zien. Vraag: Tk heb eenige pioenen, «lie j schoon bloeien, doch er is een soort bij, waarvan de knoppen erg plat blijven ra niet opkomen. Wat is daar de oorzaak van? Antwoord Verschil van bloem maakt ook verschil voor andere eigeu- schappen in een plant. U zult deze soort wat meerdere malen (bijv. om de 3 jaar) moeten splitsen en verplanten. Verder een voedzamen grond geven. TER-AAR, 3 Juli. Veiling „Tuindersbc- lang". Peulen 1.603.Doppers 1.701.90, Cape. 2.152.30, Tuinboonen f 0.700.80, Snijboonen f J.-105.Stek 3.20—3.70, Stpr. 8, Bloemkool 5—23 cent, peen 610 cent. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 3 Juli. Eie- renveiling. Aanvoer 6059 stuks. Kippen eieren G.307.10, Eendeneieren 5.30 5.70, Hanen 0.100.65 por stuk, Konijnen 1.102.per stuk, Lcidsche kiias f 0.27 0.36 per pond.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7