KERKNIEUWS SPORT Wetenschappelijke Berichten UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ONGELUKKEN. Auto-ongeluk in België. 3 0 personen gewond. Zondagavond keerde een reisgezelschap uit Tourcoing per auto naar Oostende te rug. In de nabijheid van Gliistel wilde de chauffeur voor oen hom tegemoet komen den auto uitwijken. Deze reed echter te gen zijn voorwiel op, tengevolge waarvan <!o auto met het reisgezelschap over den kop sloeg. De 41 inzittenden werden daar bij in een sloot langs den weg geslingerd; 3(' hunner werden gewond, waarvan drie zóó ernstig, dat men voor hun leven vreest Zeven gewonden moesten naar het zieken huis worden overgebracht. »Tel." Door den trein gegrepen. Nabij Neunkirchen, in het. Saargcbied, zijn twee electromonteurs, dio op de spoorbaan liepen, bij liet uitwijken voor een aankomenden trein, door een trein uit tegenovergestelde richting gegrépen en gedood. Twee doodelijke explosies. Door enkele boeren werd in een dorp in Wolhynien een uit den wereldoorlog af komstig geschuts011 dordee 1 gevonden, dat toen één hunner traclilte den lont los te draaien, met geweld uit elkaar sprong en 4 mannen doodde, terwijl vier anderen zware verwondingen opliepen. Verder is tijdens oefeningen der artille rie nabij Krakau door onopgehelderde oor zaak in plaats van een losse granaat, een echte afgevuurd. Bij de ontploffing daar van is een soldaat gedood, en zijn ver- scheidenen gewond. Varr een rots gevallen. Nabij Hoenningen is gisteren een jonge man, die met vacantie was, van de 100 me ter hooge rots Schone Aussicht" geval len. Met een vriend was hij vlak bij den rand van dó rots gaan zitten. Toen een kleedingstuk viel en in het struikgewas bleef hangen, trachtte de jongen het te grijpen. Hij viel echter cn met ernstige hoofdwonden en gebroken ledematen is hij later naar- een ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De ongelukkige is een 22 jaar oude schildersleerling uit Viersen. Haar kind door aspirine vergiftigd. Te Brighton had zich een 25-jarige vrouw te verantwoorden wegens vergiftiging van haar kindje van 3 maanden. Het bleek, dat de vrouw 300 tabletten as'pirine van 5 gram in het water had opgelost en van deze oplossing een hoeveel heid had te drinken gegeven aan haar kleine, waarna ze ook zelf een deel ervan had gedronken. Het kind was den dag daarna overleden. Uit een brief, dien de vrouw had nage laten, voor het geval zij zou komen te ster ven, was gebleken, dat zij haar daad in oen toestand van ziekelijken angst, dat zij krankzinnig zou worden, had bedre ven. Boschbranden. Volgens l'Oeuvre zijn de bosschen in het Var-departement opnieuw een prooi van het vuur geworden, dat in 1923 en in 1927 het gebied zoo hevig heeft geteisterd. Zaterdag is de brand uitgebroken in de bosschen van Carcès, Rigaordois en Tho- noret. Honderden hectaren bosch zijn ver brand en ook een massa voor verzending gereed liggend hout, spoorwegleggers, enz.' is vernietigd. Militairen uit Draguign-au zijn te hulp geroepen om het vuur te blusschen. Brand in de haven van Koningsbergen. Gisternacht brak brand uit in een graanopslagplaats in het havenkwartier te Koningsbergen- Het vuur greep snel om zich heen en vijf graanpakhuizen werden een prooi de-r vlammen. Eerst na 2 1/2 mil liard werken van de brandweer, die werd bijgestaan door-politie en door Rijksweer- manschappen, slaagde men erin, het vuur meester te worden. Hevige storm en overst'roomingen. In het gouvernement Wladiwostok. Uit Moskou wordt gemeld, dat in het gouvernement Wladiwostok een lievige storm heeft gewoed, waardoor groote over stroomingen zijn ontstaan en die groote schade heeft aangericht. Op vele plaatsen is de spoorbaan onderspoeld en vernield. In de stad Nikolisk-Ussurisjki staan 270 huizen onder water, terwijl ook vele dor pen overstroomd zijn. Door de overstroo ming is een bij Wladiwostok dicht aan de kust opgeslagen, houtvoorraad van 250 duizend balken in zee gedreven. Noodweer boven Dresden. Gistermiddag heeft boven Dresden en omgeving een hevig onweer gewoed, dat met een wolkbreuk gepaard ging. De brandweer moest in talrijke gevallen hulp verleenen, om kelders en laag gelegen huizen leeg te pompen. In de Glashuctterstrassc werden 3 grond werkers, die in een 3 meter diepen kuil werkzaam waren, door de in beweging geraakte aardmassa bedolven. Twee hun ner konden worden gered, doch daarop volgde een nieuwe verschuiving van de aardmassa, zoodat de derde eerst twee uur later, slechts als lijk, kon worden ge borgen. Zwaar weer in den Balkan. Naar uit Serajewo gemeld wordt, heeft een hevig omveer in de streek van Zanica groote schade aangericht. Een groot deel van den oogst werd vernietigd. De Bosna trad binnen enkele minuten buiten zijn oevers en sleepte 11 personen mede, waar van 2 als lijken geborgen werden. Men vreest, dat ook de anderen zijn omgekomen In Podgorica werden 2 personen door den bliksem gedood en 9 zwaar gewond. Per motorboot over zee. Van Schotland naar Noorwegen. t Blijkens een V. D.-bericht wordt, uit OslcK_gemeld, dat de Engelsche kolonel Stewart en zijn vrouw die Zaterdag met een open motorboot van Aberdeen, in Schotland, een tocht over de Noordzee ging maken, Zaterdagavond teg£n acht uur de Noorsche kust ongeveer een mijl ten Zuiden van Stavanger bereikten. Gedurende de eerste zes uur van den tocht was het weer zeer gunstig, doch daar na kwam cr een tegenwind opzetten, waar door de motorboot, vaart moest verminde ren, ten einde benzine to" sparen. De voorraad benzine was voldoende om vlak voor de kust te komen, doch raakte on middellijk voor deri oever op, zoodat de kolonel in het water moest springen om de bobt over de laatste vijftig meter aan land te trekken. Een treffende plechtigheid. In de H. Hart-kerk te Rijssel had Zon dag een treffende plechtigheid plaats. De zc^ gebroeders Basquin, die allen priester zijn en van wie de laatste in Mei j). de H. Priesterwijding ontving, droegen er op hetzelfde oogcnblik de II. Mis op, de oudste aan het hoofdaltaar, de anderen aan de altaren, welke voor die gelegenheid in het koor waren gpplaatst. Ijsbergen. De internationale ijscontrole-djenst heeft thans een rapport gepubliceerd over liet voorkomen van ijsbergen in liet Noorde lijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan. De controledienst heeft vastgesteld, dat er dit jaar ongeveer evenveel ijsbergen in het Noordelijk gedeelte van den Atlanti schen Oceaan voorkomen als in 1912, toen de „Titanic" is vergaan. Echter is vastge steld, dat de ijsbergen dit jaar slechts zel den ver naar het Zuiden komen, zoodat er voor de scheepvaart geen groot gevaar bestaat. Een tijgerin in Neurenbergs straten. Maandagochtend werd de stad Neuren berg plotseling in opschudding gebracht door een tijgerin, welk dier intusschen uitermate kalm door de straten wandelde. De voorbijgangers sloven naar alle kanten angstig uiteen. Het beest schrok even van een vracht auto en zette het. óp een draf. Even later stapte het beest weer kalm een herberg binnen, waar twee vrouwen aan het werk waren, die ongemoeid werden gelaten. Inmiddels had men het circus, waaruit, het roofdier had weten te ontsnappen, van het geval in kennis gesteld, en spoedig kwamen temmers met een noodkooi opda gen. Toen de tijgerin hen zag sprong zij uit het. raam en wilde vervolgens over een drie meter hoog ijzeren hek springen, dat de binnenplaats omringde. Ze bleef echter aan de spijlen hangen en werd zwaar ge wond. Men hoopt echter het dier in het leven te houden. Sprinkhanenplaag op Corsica. Het eiland Corsica wordt op het oogen- blik, naar uit Parijs gemeld wordt, ge teisterd door een sprinkhanenplaag. De .sprinkhanen-zwermen zijn van de Afri- kaansehe kust gekomen en hebben de da len in het Zuiden van het eiland geheel verwoest. Akkers, weiden, wijnbergen en olijftuinen zijn geheel kaal gevreten. Het vee moest haar de weiden op de bergen worden gebracht, daar op de vlakte geen voldoende voedsel meer voorhanden was. KONNERSREUTH. Nieuwe bisschoppelijke verordening. Hot bisschoppelijk ordinariaat te Ro- gensburg heeft het volgende bekend ge maakt: „De verzoeken om verlof tot het bren gen van bezoek bij Theresia Neumann te Konnersreutli zijn zoo talrijk, dat slechts een zeer klein deel der aanvragen in ge vallen van bijzonderen aard kan worden ingewilligd. Noch liet bisschoppelijk ordinariaat, noch do familie Neumann wenschen een groote ren toel.oop van bezoekers. Het bisschoppelijk ordinariaat is voortaan ook niet meer in staat, op elk af zonderlijk verzoek te antwoorden. Zoo er binnen acht dagen geen antwoord volgt, moet het verzoek als afgewezen beschouwd worden. Voor telegrafische aanvragen geldt het zelfde. Persoonlijke aanmelding bij het bisschoppelijk ordinariaat is doelloos". Utrechtsch Metropolitaan Kapittel. Benoeming van Eer e-k anunniken. Z.D.II. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot eerc-kanunniken van het Metropolitaan Kapittel van Utrecht de Hoogeerw. heeren J. H. Vaas en F. Eppink, resp. deken te Leeuwarden en te Gronin gen. Afscheid Missionarissen. Zondag had in het Missiehuis St. Willi- brordus te Uden, onder de gebruikelijke plechtigheden, het afscheidsfeest plaats van de nieuwbenoemde Flores-missionaris- sen; de paters Niessen, Huijtink en van Trier, en de broeders Mare. v. Wingerden en Ambrosius Manders. De opvoering van Vondel's „Lucifer" waar boe besloten werd naar aanleiding van 's dichters herdenkingsjaar zette dezen keer den beteekenisvollen dag nog bijzon deren luister bij. De regie van het stuk, (pater J. v. d. -Laar), de zang der reien (pater H. Jungblut) en het geheele décor van het tooneel (gróotcndcels werk van de cerw. broeders) bewezen opnieuw, hoe zelfs met de eenvoudige middelen waarover een Missiehuis beschikt. Vondel's werken, tot ontwikkeling en blijvend nut voor de studeerende jongelui, zeer verdienstelijk kunnen opgevoerd worden. VOETBAL. v DIOC. HAARLEMSCHE BOND. De algemeene vergadering. De agenda en beschrijvingsbrief der 10e algemeene vergadering, te houden op Zon dag 21 Juli 1929, des namiddags te één uur precies, in één der zalen vau liet ge bouw „St. Bavo", Smedcstraat 22 te Haar lem, bevat o.m. de volgende punten: Jaarverslagen: l. .Secretaris-Penning meester; Competitie-leider. 2. Kas-Com- missic. 3. Pers- en Propaganda-Commissie. I. Elftal-Commissie. 5. Protest-Commissie. Scheidsrechter-Commissic cn 7 Terrein- inspcetir. Uitreiking kampioens-diploma's. Bestuursverkiezing. Aan dc beurt van aftreden zijn de heeren: li. N. .Smits (Vice-Voorzittcr), A. Hubaby, E. A. Leen de rt-.s en G. Kruyver. Er is verder 1 va cature. Dc lieer E. A. Locnderts stelt zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats stelt het bestuur den heer H. A. Roskam, Rot terdam, candidaat. Wat de vacature aan gaat, dc lieer J. C. de Haan, vorig jaar gekozen, wenselit alvorens definitief zit ting te nemen, die verkiezing op deze ver gadering te doen bevestigen, opdat an deren, zoo noodig, een voldoende gelegen heid hebben een tegen-candidatuur voor te bereiden. Het bestuur stelt voor deze plaats dus opnieuw candidaat den heer J. C. do Haan, Lissc. Vaststelling begrooting 19291930. Medodeelingcn Lustrumviering. Verkiezing Kas-Gommissie. Verkiezing Commissie van Borocp. Voorstellen. Het bestuur stelt voor te bepalen, in afwijking mei het bepaalcU in art. 83 H.R., dat het doelgeiniddelde niet beslissend zal zijn in de kampioens-, promotie- en degradatie-competitie, als mede voor dc bezetting van de hoogste of laagste plaatsen in de gewone com petitie. In een geval als vorenbedoeld, zal dus in den vervolge een beslissings wedstrijd noodzakelijk zijn. Toelichting: Ofschoon tot dusverre bij het bestuur dc noodzakelijkheid van der gelijke regeling nog niet werd gevoeld, lijkt liet ons gev.enscht, ,ter wille van de eenheid in de beweging, nu de R.K.F. vorig jaar een dergelijke bepaling in wer king liet. treden, deze over (e nemen. Vaststelling plaats der volgende alge meene vergadering. Bespreking agenda R.Iv.F.-vergadering. Onder de aandacht der vercenigingen wordt gebracht, dat tot deelname aan de rondvraag slechts vëreonigingen zullen worden toegelaten, welke zich uiterlijk 7 Juli 1929, onder opgave van te behan delen punten, daartoe aan het bonds- secretariaat hebben aangemeld. WATERPOLO. U. Z. C.—Het IJ 2—3. Gisteravond is onder zeer groote be langstelling bovengenoemde wedstrijd ge speeld. Beidé ploegen, zijn volledig. Bij Het IJ speelt Jacques Ivöhler weder mede. In een zeer snel tempo wordt onder leiding van scheidsrechter van der Velden begon nen. U. Z. C. is in de meerderheid en al spoedig neemt- zij de leiding door M. Schat. Het IJ komt dan opzetten en na de rust weet van Oostrum Sonde gelijk te maken. Na de hervatting is U. Z. C. het meest in den aanval. De snelle De Man haalt den bal steeds op, en wanneer hij bij II. Schat plaatst, scoort laatstgenoemde. Het publiek is dol van vreugde. Het IJ begint een beetje vaster te spelen en wan neer van Oostrum. Soude zijn tegenstan der op ruwe wijze afhoudt, stelt hij Bie renbroodspot in de gelegenheid gelijk te maken. De spanning wordt steeds grooter. U. Z. C. is thans wederom sterker en uit een plotselingen aanval weet Jacques Kolder liet winnende doelpunt voor Het IJ te scoren. Wanneer daarna Kohier uit het water wórdt gezonden, is dc tijd tekort voor U. Z. C. om nog te doelpunten. Dc stand in deze afdeeling is thans als volgt: Het TJ D. J. K. l. z. o: u. z. c. O 9—5 6 2 1 3—5 4 A. D. Z. II—L. Z. C. 3—1. D a m esa-fdccli n g. Gisteravond speelde de L. Z. C. (dames) in Amsterdam tegen A. D. Z. L. Z. C. was met 2 invalsters. A. D. Z. was direct in dó meerderheid, de rust ging dan ook in met 10. Na rust kwam L. Z. C'. opzetten, doch kon niet verhinderen dat het 20 werd. Mej. Eygensteijn kreeg den bal goed toegespeeld door mej. R. van Leeuwen en scoorde onhoudbaar 21. Einde kwam met een overwinning voor A. D. Z. met 3—1. Oudheidkundige vondsten bij Ommen. Vanwege het Rijksmuseum van oudheden zijn eenige heuvels onderzocht op dc Ste- geronschehcide onder de gemeente Om men. Hoewel de heuvels eenvoudig uit op gestoven zand bleken te bestaan, werd toch in een van deze een belangrijke ont dekking gedaan. Onderin den heuvel werd een lijk in hurkhouding met opgetrokken knieën aangetroffen waarboven blijkbaar, getuige de verkoolde balken die in een vrij regelmatig vierkant op hot lichaam lagen, een vuur had gebrand. Als bijgraven waren den doodc eenige fraai bewerkte vuursteenen mesjes meege geven. Boven in den heuvel verspreid werden nog eenige urnenscherven gevonden. KATWIJK. Rijwielbelasting. Kostelooze rijwiel- belastingmcrken voor het tijdvak 1 Aug. 192931 Juli 1930 kunnen aangovraagd worden bij den Rijksontvanger alhier, Bal- juwstraat: eiken werkdag (behalve Zater dag) van v.ni. 9 uur tot n.m. 4 uur. 's Za terdags van v.m. 9 uur tot n.m. 1 uur en •bovendien op dc volgende dagen: Maan dag 15 Juli, Vrijdag in .Juli, Maandag 22 Juli. Vrijdag 20 Juli, Maandag 29 Juli en Donderdag 1 Aug. van 7 tof 9 uur nam. Alleen zij komen in aanmerking, die over hef loopende belastingjaar niet iri de Rijksinkomstenbelasting zijn of zullen wor den aangeslagen cn een rijwiel voor hun •bedrijf of beroep noodig hebben. KATWIJK AAN DEN RIJN. Propaganda-vergadering. Gisteren avond had in hét Patronaatsgebouw dc Propaganda-vergaderng plaate uitgeschre ven door de R. iv. Kiesveremiiging, waar als spreker zou optreden de Zecrcerw. Pater II. de Groeve S.J. Na een inleidend woord door den voorzitter der R. K. Kiesverccniging verkreeg dc spreker hel woord, die begon met te zeggen dat, uu hot toch ging over kiezen, hij, als hij weer moest kiezen, dan Katwijk zou kiezer- waar Z.Eerw. de gelukkigste jaren uit zijn leven doorbracht in het St. Willibrordus- college, Toen leidclc .spr. dc jongens naai de studie, thans de kiezers naar liet stem lokaal. Al was liet, zeide spr., mi hier niet bepaald noodig om voor de verkiezing een rede te houden, toch wilde spr. gaarne de laatste stoot helpen geven. Want nim mer was een verkiezingsstrijd zoo hevig als thans. Nimmer is er met zulke oneer lijke middelen gewerkt. Z.Eerw. herinnerde dan aan de taal, waarmede Pater Bovro- maeus de Groeve den kaatsten tijd en voor namelijk door „Het Volk" is bejegend ge worden en meende tegen dergelijke ge- mcenc praktijken te moeten protestee ren (hevig applaus). Na de pauze werd door Pater de G'reeve •geschilderd, hoe getracht wordt vele Roomsche kiezers weg te lokken van de R. K. .Staatspartij. Vervolgens werd het Communisme aan dc kaak gesteld cn aan getoond waarom dit. bestreden moei wor den en bestreden wordt. Met een heerlijke opwekking om te stemmen op no. 1 van lijst 8, mede omdat de Roomsche partij is O. en A., Catholïek en Algemeen, cn C. en A. is het beste, eindigde Z.Eerw. zijn begeesterende rede. Pastoor .Spoorman sprak een slotwoord en tevens een opwekking om op tic Room sche lijst to stommen. Dc voorzitter sprak een woord van dank aan- 'den Pastoor, aan Pater de Groeve en sloot met gebed,- waarna de bijeenkomst met hef zingen van „Roomsche Blijdschap" was beëindigd. De zaal was geheel bezet, een unicum bij politieke vergaderingen. Onder de aanwe zigen was ook Pater mr. O. v. d. Helm, directeur van het St. Wfllibror dus-College. Hanze. De afdeeling Katwijk a. d. Rijn van De Hanze hield een ledenver gadering in liet- R. K. Vereenigingsgcbouw. De voorz., dc lieer W. Caspcrs, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en deelde dan mede, dat de secretaris, de heer A. J. Peeters, wegens langdurige on gesteldheid zijn functie als secretaris voor- loopig niet, kan waarnemen. Mede in ver band met liet verblijf van den heer Pee ters in, het herstellingsoord „Berg en Bosch", hetgeen door de. welwillende me dewerking van het Bestuur van „Santos" kon plaats hebben, brengt de voorzitter in herinnering het weigerend antwoord van B. en W. van Katwijk om ten bate van deze heerlijke instelling een bloempjes- dag te mogen houden en spreekt den wensch uit, dat dit feit, dat- liet door Santos mogelijk was in „Berg en Bosch" opgenomen te worden, voor B. en W. als nog een aanleiding mefge zijn om op het genomen besluit terug te komen. De notu len worden aangehouden tot volgende ver gadering. Na enkele mededeclingen en in gekomen stukken te hebben behandeld, kriigt de Geest. Adviseur, pastoor Spoor man het woord om een lozing te houden over „het gezag vanaf den Paradijs! ijd tot heden". Z.Eerw. dééd hierin vooral uitkomen, dat alle gezag komt van God en men dat gezag dan ook heeft te eer biedigen. liet lid, de heer Jac. Remmerswaal, zal aangezocht worden om de Gla-sverzokcring van de Hanze, tijdens de ziekte van den heer Peeters te beheeren. Na rondvraag sluiting dezer zeer ge animeerde vergadering. De koolvlieg. De in Mei cn begin Juni uil geplante voege bloemkool stond aanvankelijk zeer goed in het gewas. Dit kan thans van verschillende perceelen niet meer worden gezegd. Zooals zulks de luat- sto jaren meermalen voorkomt, is ook nu bij meerdere perceelen vroege bloemkool de gevreesde koolvlieg opgetreden met het bekende, voor de tuinders nadeelige ge volg dat verscheidene jonge planten weg vallen. En is het eenmaal zoover dan is hiertegen niets meer te doen. Zelfs is het zeer moeilijk dc nog niet aangetaste planten te beschermen. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. De heer H. G. Rotteveel, thans in functie bij II. Iv. II. Prinses Ju liana, vierde gisteren den dag, dat hij 25 jaar geleden bij het Hof in functie kwam. Verschillende bewijzen van belang stelling en felicitaties mocht de heer R. ontvangen. De lieer H. W. van Me Is tech nisch ambtenaar bii het Hoogheem raadschap Rijnland, mocht gisteren den dag herdenken, dat hij voor 25 jaar bij Rijnland als opvolger van wijlen zijn va der, in dienst kwam. De heer v. M. werd bij dit. jubileum van verschillende zijden gehuldigd. INGEZONOEN MEDEDEELING LISSE. Coöp. Veiling H.B.G. Gisterenavond hield dc Coöp. Veilingvereeniging van het H.B.G. (G.A.) te Lisse een algemeene ver gadering in den Veilingzaal. De voorzitter, de hoer P. Warmerdam Cz„ gaf in zijn openingswoord een terug blik over het afgeloopen seizoen, en sprak zijn volle tevredenheid uit over dn schit terende samenwerking zoowel-met koopers als principalen. Na voorlezing van het financieel verslag, werd het veilingspercentage gesteld op 5 pet. voor 'hyacinthen, 3 pet. voor plant goed zoowel voor koopors als principalen, alj2 pet. voor leverbaar. Aan de orde was daarna aankoop van een perceel bouwterrein, eigendom van gebr. v. Parijs, gelegen aan den Zuidkant van het NeMaHo-gebouw. Gezien de groei der veilingen, de te kleine veilingzaal, de te weinig ruimte biedende kantoren, is men genoodzaakt lot uitbreiding over te gaan. Dc grootte bedraagt ongeveer 3000 M2„ tot een prijs van f 6 per M2. Het voorstel werd met algemeene stem men aangenomen.' Bij de bestuursverkiezing werd liet pe riodiek aftredend lid, de lieer L. v. d. Burg, bij acclamatie herkozen. Do heer J. 'W. A. Lefeber werd als af tredend commissaris herbenoemd. Mede gedeeld werd, dat 21 November a.s. de Veilingvereeniging H.B.G. haar eerste Lustrum viert. Besloten werd het inleggcld voor nieu we leden te verhoogen van f 10 lof f 20. Na langdurige rondvraag volgde sluiting der., vergadering. N00RDWIJK. St. Liduina-verccniging. Uit het jaar verslag van der St. Liduina-vereeniging blijkt dat de ver. roden heeft tot tevre denheid cn dat liet vertrouwen in Noord- wijks parochianen niet onbeloond bleef. De gewone contributie werd wederom aangevuld door extra giften. Wij zeggen daarom allo milde gevers dank voor hunne medewerking. Er zou op dit terrein nog zoo veel meer to doen zijn indien do geld middelen dit toelieten. Er werden dit- jaar verstrekt: 5418 L. melk, 217 eieren, 162 pond vlcesch. In hof Bestuur kwam geen verandering.- In het ledental ontstonden 4 vacatures cn wel door bedanken van mevr. v. Kan, door overlijden van mevr. De GrootRo- meijn, wegens vertrek van mevr. Conijn, en wegens hooge leeftijd van mevr. P. Al kemadeJonkheer. Deze plaatsen werden vervuld door mevr. van Wentvan Naszee, mevr. Ter Haar, mevr. J. v. <1. Meer—Verhoef >cn mevr. P. Alkomado Jr. Het verslag eindigde met den wensch, dat de ver. dit jaar weer mocht, bloeien, tot. steun van dc minderbedeelden van Noord wyk. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het examen rijks- klerk der directe belastingen, invoerrech ten en accijnsen is geslaagd de heer A. Vierbergen. Naar Marken. Gisteren maakten dc leerlingen der M.U.L.O.-school onder lei ding 'hunner onderwijzers een plcizicrtocht naar Marken. Het gezelschap vertrok per trein naar Amsterdam, vanwaar de tocht naar Marken per boot werd voortgezet. Hier werden verschillende merkwaardig heden bezichtigd cn werd o.m. oen bezoek gebracht aan het museum te Edam. Brielsche Processie. Aan dc Rijnland- sche Processie haar Brielle uit- hel deke naat Alphen werd door ongeveer 350 per sonen deelgenomen. BOSKOOP. Jubileum. Maandag 1 Juli was de lieer L. J. Tillcmans alhier als gasfitter 25 jaar in dienst der gemeentebedrijven. Dit gebeuren is niet onopgemerkt voorbij ge gaan. Per auto werd de jubilaris mot zijn echtgcnooto afgehaald, en op het raad huis ontvangen, alwaar hij werd toege sproken door den heer J. van Gelderen, wethouder van dc gemeentebedrijven, den heer E. Stijkcl, directeur der bedrijven, en door don lieer Vcrgragt, le boekhouder en tenslotte door Burgemeester Colijn, die allen den heer Tillcmans schetsten als iemand van trouwe plichtsvervulling. Bij deze gelegenheid werd hem tevens een gouden horloge met dito ketting aan geboden, en werd aan Mevr. Tillemahs een bloemenhulde gebracht. De beer Tillcmans dankte zeer ontroerd voor de gevoelige .woorden tot hem ge sproken en voor de mooie geschenken. Nadat men onde^ het ronddienen van koffie en sigaren cenigen tijd gezeljig bij een was, behoorde het officieele van dezen feestdag weer tof het verleden. Autobussen. Gedcp. Staten van Zuid- Holland hebben het verzoek van J. Jan nes te Boskoop, om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst Boskoop—Hazerswonde, Benthuizen, Zoc- termcer, Zegwaar!, Leidschondam, Venr en Voorburg naar 's-Gravcnhage (P.ein) en omgekeerd afgewezen, aangezien er naar hun oordeel naast do bestaande autobus- diensten en andere vervoermiddelen tus- schen Boskoop en 's-Gravenhage aan do nieuwe lijn geen behoefte bestaat. ZEVENHOVEN. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer P. Warmerdam, is te Beverwijk ge slaagd voor onderwijzer.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7