SPORT LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN STADSNIEUWS Agenda een vrouw in een winkel waarvan liet hoofd of de bestuurder tol een Israëlietisch kerkgenoot schap behoort, in afwijking van het bepaalde in a.rt. 3. arbeid verrichten gedurende len hoogste elf uren per dag; a. op de twee dagen, onmiddellijk vooraf gaande aan den dag waarop het Israëlie tisch Paaschfeest aanvangt; b. op den Woensdag en Donderdag, voorafgaande aan het Israëlietisch Paaschfeest, zoo dit feest op Zaterd gjaanvangtc. op den dag onmiddellijk voorafgaande aan dien, waar op de zevende dag van het Israëlietisch Paaschfeest aanvangtd. op den dag, on middellijk voorafgaande aan den dag waar op onderscheidenlijk 'fc Israëlitisch Nieuw jaarsfeest. het Israëlietisch Wekenfeest, 't Loofhuttenfeest en het Slotfeest aanvangt e. op den Donderdag voorafgaande aan het Israëlietisch Wekenfeest zoo dit feest op Zaterdag aanvangt; een en ander onder voorwaarde dal in den winkel tijdens den duur van genoemde feesten geen arbeid wordt verricht, Art. 6. Een man of een vrouw, die in een,winkel arbeid verricht, moet tussohen liet einde van den arbeid op een dag en den aanvang van den arbeid op den vol-* genden dag een onafgebroken rusttijd heb ben van ten minste elf uren. Art. 7. 1. J)e arbeidstijd van een arbei der moet op eiken dag. waarop hij meer dan zes uren in winkels, arbeid verricht, telkens na ten hoogste vijf .en een half uur arbeid worden afgewisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een half uur. In afwijking van het bepaalde in den vorige» volzin moet op een dag, dat de arbeidstijd van den arbeider later dan 6 uur in den namiddag eindigt, een dezer rusttijden tenminste, anderhalf uur bedragen en, behalve op marktdagen of indien do arbeidstijd van den arbeider niet voor twaalf uur des middags aanvangt, ge heel gelegen zijn tusschen half 12 uur des voormiddags en half 4 des namiddags. 2. Bovendien moeten ten aanzien van in winkels werkzame arbeiders worden na geleefd de aischen, welke door het dis trictshoofd zijn gesteld. 3. Rusttijden van minder dan een kwar tier worden geacht tijden te zijn, geduren de welke arbeid wordt verricht. 7. Een. arbeider mag gedurende de in dit artikel bedoelde rusttijden niet ver blijven op eeii besloten plaats waar als dan de bcdrijfsarbeid wordt verricht, ten zij het districtshoofd van oordeel is, dat er omstandigheden zijn, welke dit' verblijf toe laatbaar maken. Art. S. 1. Indien in een. winkel een opcenhooping van werk voorkomt of zich aldaar bijzonder omstandigheden voordoen, kan het districtshoofd, of in beToe-p onze Minister, schriftelijk en voorwaardelijk of onvoorwaardelijk vergunnen, dat in den, winkel mannen of vrouwen arbeid verrich ten in afwijking van het bepaalde in do artikelen 1, 2, 3 of 4 en. dat in dien win kel jeugdige personen van 16 jaar pf ouder arbeid verrichten in afwijking van het bepaalde in artikel 2 of artikel 3. 2. Bij het verlecnen der vergunning wordt in acht genomen da.t een jeugdig persoon niet langer arbeid mag verrich ten dan 10 uren per dag en rijf ©n vijftig uren per weck en een man of vrouw Diet langer dan elf uren per dag behalve in de gevallen, bedoeld in .artikel 5, tweede lid en twee en zestig uren per week. 3. Het districtshoofd behoeft een voor ieder geval a-an te vragen machtiging van den Directeur-Generaal van den Arbeid voor hel verleenen van een vergunning: a. indien de vergunning zich over een tijd- vak van meer dan veertien dagen uit strekt; b. alvorens sedert het eindigen van een voorgaande, voor dezelfde personen geldende, vergunning ten minste zes dagen zijn verinopen, behalve in de gevallen door onzen minister bepaald. Bijzondere regelingen. Art. 10. 1. Een man mag in een bar biers- of kappersonderncming op Zaterdag benevens op den dag, vooraf gaande aan Hemelvaartsdag, op 14 Augustus, op 31 De cember en op 24 December zoo dié dagen werkdagen zijnof indien het hoofd of de bestuurder der onderneming tot een Israë lietisch kerkgenootschap behoort, boven dien op de in het derde lid van artikel 5 Bedoelde dagen in afwijking van het. be paalde in de artikelen 3, 4 en 7 arbeid ver richten tusschen 6 uur des voormiddags en 11 uur des namiddags en gedurende ten hoogste twaalf uren per dag. onder voor waarde dat: a. hij niet langer arbeid ver richt dan 53 uren per week; b. zij arbeid op die dagen telkens na ten hoogste vijf uren arbeid wordt afgewisseld door een on afgebroken rusttijd van ten minste een half uur. Art. 10. Het bepaalde in dit besluit en in de artikelen 48 en OS, eerste lid. onder a., eij tweede lot en met tiende lid, der Arbeidswet 1919 is niet van toepassing op den arbeid van a. personen, die. niet zijnde hoofd of bestuurder der onderneming, aan het hoofd staan van een winkel of van een afdee- ling daarvan en uitsluitend of in hoofdzaak met de leiding daarvan zijn belast; b. per sonen. die, niet zijnde hoofd of bestuurder der onderneming, aan het hoofd staan van een winkel, waarin, behalve het hoofd van dien winkel, tenminste drie personen arbeid plegen te verrichten c. den chef de bureau, het hoofd van administratie, den •hoofdboekhouder en den afd'eelingschef, voor zoover zij aan het, hoofd staan en de leiding hebben over arbeiders, werk zaam aan de administratie, de correspon dentie of de boekhouding der onderneming d. den magazijnmeester en den expeditie- chef, indien hun arl>oi<l uitsluitend of in hoofdzaak bestaat uit het houden van toe zicht op de magazijnen, bij de expeditie of bij de ontvangst van goederen en zij ver antwoordelijk zijn voor de goede orde in de magazijnen en voor de daar aanwezige goederen en stoffen, onder voorwaarde dat in het arbeidsregister bij hun naa-m ver meld is, welken werkkring als bovenge noemd zij vervullen. Art. 17 Het bepaalde in dit besluit en in de artikelen 48 en 68, eerste lid. onder a. en tweede tot en .met tiende lid. der Ar-* beidswet 1919 is niet van toepassing op den arbeid van den persoon, die bij ziekte van het hoofd ol den bestuurder der onder neming dezen vervangt, gedurende vervan ging, mits van de vervanging onverwijld aan het districtshoofd is kennis gegeven. Art. 19. Het bepaalde in dit besluit en in artikel 68, achtste lid, der Arbeidswet 1919 is niet van toepassing op arbeid, be staande in het bedienen van degenen, die bij het sluiten van den winkel voor hot pu- bliok daarin reeds aanwezig waren en ver richt na 't op de arbeidslijst aangegeven tijdstip van einde van den werktijd, doch niet langer dan een half uur na dit tijdstip, noch langer dan een half uur na het slui ten van den winkel voor het publiek met dien verstande, dat in geen geval na 11 uur des namiddags arbeid mag worden ver richt. NIEUWE REGELING VAN DE PACHT. Ingediend is thans een wetsontwerp tot nieuwe regeling van de pacht, zoomede een wetsontwerp betreffende instelling van pachtcommissies. In de toelichting wijzen de.ministers van justitie en van binnenland-sche zaken en landbouw er op, dat het pachtvraagstuk een oeconomischc kwestie van algemeen v belang is. Er is blijkens de landbouwlitera- tuur e.d. een duidelijke meerderheid aan te wijzen van hen die, zij het in verschil lende richting, van hoogerhand een ingrij pen in de bestaande pachttocsianden be pleiten. Het overvloedig aantal gegadig- den voor pachtsgronden en het gebrek aan cultuurgrond werken samen om de pachtprijzen hoog te houden. Het opbieden bij openbare verpachtingen ontketent bo vendien oogenblikkelijke 'hartstochten, waar.van de pachter later de nadeelige ge volgen moet ondervinden. Het commer- ciecle element in de paehtverhoudingen heeft in vele gevallen de overhand gekre gen waarbij de persoonlijke band tusschen pachter en verpachter verslapt is. Het ri sico van het bedrijf drukt op den pachter, terwijl hem bedrijfs- en bestaansonzeker- heicl steeds bedreigen. Dat- de wetgever in staat zou zijn, de misstanden in het front aan te vallen, stel de men aldus de ministers zich niet voor. Zoodanige aanval is slechts in te lei den door vermeerdering van cultuurgrond door inpoldering, ontwatering en ontgin ning, voorts voorlichting door consulenten en landbouwonderwijs, alsmede onderlinge organisatie. Daarnaast blijft echter voor den burger lijken wetgever een taak om betei'e ver houdingen te bevorderen. Het verslag van de staatscommissie voor het pachtvraagstok. dat. getuigt van diep- gaande studie, heeft de regeering bij het ontwerpen van haar voorstellen tot leid raad gediend. Voorts is niet nagelaten, contact te zoeken met. de practijk; het re- geeringsontwerp wijkt in eenige opzichten van de voorstellen der commissie af. Dit ontwerp regelt: le. de vergoeding voor verbeteringen; 2e. het recht op .re missie en dat op verhooging van' den pachtsprijs; 3e. de continuatie van pacht; 4e. verschillende minder op den voorgrond tredende punten, waaronder de vormen van pacht, het schriftelijk aangaan der pachtovereenkomst, pacht als zakelijk rpcht. e.a.; 5e de rechterlijke competentie in zaken betrekkelijk tot een pachtover eenkomst. Met afwijking van de hier gegeven volg orde zet- de regeering eerst uiteen, waar om, hoewel bezwaren, aan een wettelijk continuatie recht verbonden, de commissie in haar meerderheid hadden onthouden, een dergelijk recht in haar ontwerp op te nemen, toch een beperkt continuatierecht wordt voorgesteld. Dit recht vindt toepas sing bij hoeven en bij los land slechts, wan neer dit van dien aard is, dat 's pachters- bedrijf in belangrijke mate of zelfs geheel en al met het al of niet voortduren der pachtovereenkomst gemoeid is. Tevens is het recht voorbehouden om bij alg. maat regel van bestuur voor streken, waar het bestaan des pachters afhangt van verpach tingen van gronden' van geringer opper vlakte dan 300 per jaar, het recht op continuatie te doen gelden. Voorts komen alleen die opzeggingen, welke onredelijk zijn, voor opheffing door den rechten in aanmerking. Het vrije ver keer in onroerende goederen, dat op ratio- neelen grondslag berust, wordt dus niet belemmerd. Op het pimt van „vergoeding voor ver beteringen" is het ontwerp der staatscom missie gevolgd. Erkend wordt het beginsel dal de pachter bij hel einde der pachtover eenkomst tegenover den verpachter, een recht heeft op een billijke vergoeding voor de door hem aangebrachte verbeteringen, tenzij de verpachter zich duidelijk tegen voorgenomen verbeteringen heeft verzet- Wat hel recht op remissie en op verhoo ging van den pachtprijs betreft, in de ont worpen regeling zijn grondslagen gegeven, waarop een toepassing van zulk recht, ge heel aan de eischen van billijkheid vol doende kan worden gebouwd. De «vorige voorgestelde wijzigingen en aanvullingen in het materieele recht treden in hun practischc gevolgen minder op den voorgrond, doch evenzeer mag worden ver wacht dat zij zullen medewerken om mis standen in de paehtverhoudingen te doen verdwijnen. Ten aanzien van het mede ingediende ontwerp op de pachtcommissie (later zal een ontwerp volgen voor de noodige wijzi gingen in de verdere wetgeving inzake de pacht, welke tjiiïtó, nog worden voorbehoud den) wordt gezegd, dat aan. de pachtcom missie meer autoriteit moet worden toege kend; het onderhavige ontwerp komt daar aan tegemoet. Haar leden worden benoemd in overleg met de betrokken landbouwor ganisatie en zij zijn geen ambtenaren. De samenstelling der pachtcommissies is naar het beginsel van gelijke vertegenwoordi ging van pachters on verpachters; de com missie wordt ingesteld bij Kon. besluit. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN GRONINGEN. De tocht van de Koninklijke Familie door de provincie Groningen is een ware zegetocht geworden. Overal langs den weg wuifde en juichte men de vorstelijke per sonen toe. In verschillende dorpen stonden de schoolkinderen opgesteld en zongen zij H.M. liederen toe. Te Louwerszijl werd de landaanwinning bezocht. De hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat te Gro ningen, de heer Kooper, de burgemeester van Oldehove, de heer Slager, en de hoofd-ingenieur vaji den Provincialen "Wa terstaat in Friesland begeleidden de Hooge Gasten. In Uithuizen, dat prac'htig versierd was met eerepoorben bloemen en vlaggen, werd de lunch gebruikt. Gisterenmiddag te kwart over vijf heb ben de Koninklijke Gasten Groningen weer verlaten. Een geweldige menschen- massa had zich op den weg naar het sta tion en bij het station verzameld, om de Koninklijke Familie nog even te zien. oor het hek voor het stationsgebouw verdrongen zich honderden om nog een laatsten blik te slaan op den Koninklijken trein, toen deze langzaam het station uifc- stoQmcle. Aantal doofstomme leerlingen in Nederland. „De Vriend der Doofstommen" deelt mede. dat 'het aantal leerlingen, dat op 1 Jan. 1929 de vijf doofstommenscholcn van Nederland bevolkte, bedroeg 840. Hiervan waren in het instituut van Groningen 162; in het instituut Wan St. Michiels-Gestel 291; waarvan in de jongensschool 142, in de meisjesschool 119 en in de voorschool 30; in de inrichting voor doofstommenonder wijs te Botterdam 170; in de doofstommen- inrichting van de vereeniging ,.Effatha te Voorburg bij den Haag 110, waarvan 12 in de voorschool; in de doofstommenschool van Amsterdam 107. De audiëntie van den Minister van Waterstaat, zal gedurende de maand Juli niet plaats hebben. De „Residentiebode" deelt mee, dat het raadslid F. Spit benoemd is tot vrijge stelde van den R.-Jv. Bond van Overheids personeel. De mogelijkheid bestaat, dat hij naar Amsterdam of Nijmegen gaat, maar ook. dat hij in Den Haag blijft. Indien ech ter de heer Spit Den Haag verlaat is zijn opvolgster op de katholieke lijst mej. Lu cie Loeff, aldaar. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Wedstrijden 2e lustrum. De loting, gehouden om vast te stellen welke districtselftallen worden aangewe zen om de voorronde op 25 Augustus a.s. te spelen, had het volgende resultaat: a. District Den Haag XIDistrict Lei den XI; b. District. Rotterdam XIDistrict Noord-Holland XI. Zaterdag 7 September a.s. spelen win naar a. tegen winnaar b, alsmede district- Haarlem XI tegen district Amsterdam XI. Op Zondag 8 September a.s. wordt de finale gespeeld tusschen de winnaars der halve finales terwijl verliezer a. tegen ver liezer b. een troostwedstrijd speelt. Spurt-Ill." WATERPOLO. Z. I. A. N. II—L. Z. C. Ill 6—2. Een zeer onvolledig L. Z. C. III heeft- gisterenavond voor de reserve derde kl. N. Z. B. comp. gespeeld tegen Z. I. A. N. II in de Regentes te 's-Gravenhage. Een flinke, nederlaag was deels aan de onvolledigheid to wijten. Spoedig na het begin neemt Z. I. A. N. de leiding, maar P. Smink weel- dc partijen weer op gelijken voet te brengen. Z. I. A. N. II komt dan in de meerderheid en weet voor de rust de stand tot 41 óp te voeren. Na rust-leek het of de L. Z. C.'ers nog zouden ophalen toeri Smink ten tweede male doelpuntte, maar de Hagenaars ko men wee'r opzetten en maken er nog twee goals bij, waarmede het einde komt.- Poelmeer IL. Z. C. IV 0—4. Uit den aard der zaak was L. Z. C. IV nog onvollediger dan het derde zevental, maar desondanks sterker dan de Oegsfc- geostenaren. Met de rust was de stand 20 voor L. Z. C.; na de pauze kwamen or nog twee doelpunten bij, waarvan het laatste door Buseman. na- aardig samenspel van Verra- met Ouwerkerk. De wedstrijd word gespeeld voor de com petitie van den Haagsehen Zwembond. AARDAPPELZIEKTE. Medqcleeling van het Kon. Ned. Met. Instituut. Indien lxet vandaag zwaar bewolkt blijft zijn op de Zuid-Hollandsche eilanden de omstandigheden gunstig voor het optreden van aardappelziekte. INGEZONDEN STUKKEN Te geringe aanvoer van duinwater. ■De Gezondheidscommissie te Leiden heeft zich met het volgende schrijven tot het College van .B en W. gewend: „De Gezondheidscommissie heeft de eer te Uwer kennis te brengen, -dat vele klach ten haar bereikten over den geringen aan voer van duinwater. Het gevaar, dat de volksgezondheid doorkiezen geringen aan voer bedreigt, is inderdaad niet denkbeel dig te achten. Na kennisnemen van de concessievoor waarden en van het prospectus van de Leidsche Duinwater-Maatschappij is de Commissie niet zeer optimistisch gestemd ten opzichte van rechten, die de gemeente Leiden in deze zoude kunnen doen gelden Toch acht zij het. haar plicht Uw College te verzoeken maatregelen te overwegen, die de gevaren, verbonden aan een tc ge- ringen aanvoer van water, kunnen afwen den. Namens de Commissie voornoemd: (w.g.) P. C. FLU, Voorzitter. J. R. F. RASSER S, Secr.". De zaak Giessen-Nieuwkerk. Naar het- „Hbld." verneemt zal het Ge rechtshof te Amsterdam de- door den Hoo- gen Raad verwezen moordzaak Giessen- Nieuwkerk op 12 September a.s. in behan deling nemen. Er zijn egn zestigtal getuigen gedagvaard GEM. H. B. S. MET 5-JARIGEN CURSUS Eindexamen. Geslaagd: Roosje de Bink Nelly G. J. Briejer Annie Dormaar G. J. Eb bink Klara G. A. v. d, EndeJ. G. Gerstel M. Hoek II. II. v. d. Hout J. van ïterson W. Kerpel G. J. Flim H. W. JÏannivoort J. M. de Jong D. A. Kerpel II. Kerkheide Jacqueline Koolhaas S. J. Meijn Louisa Note- boom F. Kors Ma ria Cv A. Meuwese Lena J. de Nijs W. H. de Ruiter M. G. Ie Poole C. F. Schudel F. M. M. Smolders H. O. Thomas C. Tjeb- bes. CHRISTELIJKE KWEEKSCHOOL. Onderwijzersexamen. Geëxamineeixl 6 candidaten. Geslaagd de hoeren: G. v. Lno te Waarder, G. Mitys te Loimuiden, G. Nyhoff te Alphen aan den Rijn, P. Vercouteren te Sassenheim. D. J. J. de Koster, f In den nacht, van Maandag op Dinsdag is overleden, 55 jaar oud, de heer D. J. J. de Koster. De lieer de Koster was mede-directeur van de N.V. Meelfabriek „De Sleutels". Door schenking van zijn villa te Katwijk aan Zee maakte hij dc oprichting van de Leidsche Buitenschool mogelijk. Door een belangrijke gift gaf hij den stoot tot de oprichting van cle stichting „Do Leidsche Hout". De overledene was bestuurslid der Mij. voor Handel en Nijverheid, lid van de Com missie voor de Volksbijeenkomsten, com missaris der Leidsche Levensverzekerings maatschappij, enz. Dc ter aardebestelling heeft plaats a.s. Vrijdag te 12 uur op de begraafplaats aan de Groenesteeg. Afschejd W. F. K. de Kievit. Gisteren heeft de heer W. F. K. de Kie vit, adjunct-boekhouder aan de Stedelijke Lichtfabrieken alhier, die den dienst met pensioen gaat verlaten, afscheid genomen van Commissarissen, cle Directie en het personeel dier fabrieken. Aangezien dc heer dc Kievit, enkele ja ren geleden, bij gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum, op grootsche wijze was ge huldigd, droeg het afscheid thans een zeer eenvoudig karakter. Niettemin vond de Wethouder T. S. Goslinga, voorzitter van het College van Commissarissen der Licht fabrieken, gelegenheid den scheidenden ambtenaar mede namens het Gemeente bestuur dank te zeggen voor de toewijding, waarmede hij gedurende zoo'n groot aan tal jaren de Gemeente heeft gediend. In aansluiting'hieraan Sprak ook de wnd. Directeur, de heer Ir. P. Fehmers, mede namens den Directeur, den heer Ir. G. A. van Klinkenberg, van waardeering getui- gendo woorden. Namens het personeel werd den heer de Kievit een mooie ets ten afscheid aange boden. Dr. Maria E. Lulius van Goor. In. den ouderdom van 62 jaar is hier ter stede overleden mej. dr. Maria E. Lu lius vau Goor, lector aan de Universiteit alhier. Handelsregister K. van K. Nieuwe inschrijving: N. V. het Metsel- huis, Warmond, Warnuindastraat 17. Dir.: C. J. Witsenburg, Warmond. Comm.: P. M. Witsenburg, Lisse. Maatsch. kap.: 5000, waarvan geplaatst en gestort 1000. Gisteren werd door de Eerste Ned. R. K. Vereeniging van Modevakscholen het diploma voor lingerie uitgereikt aa<n de jonge dames H. Csicso, E. S. C. v. d. Zeeuw en M. van Kleef, en het diploma van costumière aan de jongedames M. Meijne en J. Dubbelman, allen leerlingen der Voorzienigheid, Hoogewoerd. 57. Voor het examen van rijksklerk der re gistratie en domeinen i.s geslaagd de heer F. W. van Oostveen, alhier. In verband met de aangekondigde meer intensieve conirolcering van het. gewicht van motorrijtuigen, verwijzen wij naar een advertentie in dit nummer van de firma gebrs. Blonk, waarin deze het middel aangeeft aan bezitters van motorrijtuigen om zich veel ongerief te besparen. Om n.l. te voorkomen, dat men op den weg wordt aangehouden en geclwongon wordt het gewicht vaai zijn wagen te laten controleer en, kan men zich een amb telijk bewijs verschaffen van het juiste gewicht. Mits men dat. van te voren aan vraagt bij de Belasting-inspectie, kan men zonder kosten voor ambtelijk toezicht op bepaalde dagen op de weegbrug der Gebrs. Blonk. Kort Galgcwaler, het gewicht- van zijn wagen ambtelijk doen vaststellen. Het gewicht, aangegeven op het belasting-bil jet, is niet. voldoende. Te Leiden gevestigd. A. van Bern mei, Was straat 22 M, Bouwens, verpleegster, Acad. Ziekenhuis. -- C. A. DamWardeDborg, Oostdwarsgracht 19b. H. A. van Haast er, landbouwer, Morschstraat 2a. J. W. Hartevelt, Bree- straat 58. P. E. Hoogeboom, kantoor bediende. Hooge-woerd 20. P. Hijman en Gemeentelijke Aankondigingen VERKIEZING TWEEDE KAMER. De Voorzitter van liet Hoofd stembureau in Kieskring VII (Leiden) nmakt bekend, dalkin /en openbarc|zitti(^^te houden op Vrijoteé 5 Juli a.s., fes joormiddags te 10 uur, /n**hct. GcrneeiMchuB (Rapenburg 12), zal /mrden vastgesield de uitkomsten van de frp 3 Juli 1929 «ehouelen stemming ter verkiezing van ó(M leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 3 Juli 1929; B. en W. van Leiden brer meene kennis/dat dfor hen aanzien van/len doiv Ée aM van den N/d e rl an cl h ek, >6 o j nont-s^rdoérenden <jp 5 en het cah^^ud-Hort «zicht te zaar, voor zboveel Wnoodig, verleend van het slnitingsuür voor win kels tot 11 uur des avonds. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 Juli 1929. LEIDEN. Donderdag „Sancta Veronica", Zitagebouw 79 uur. Donderdag, R.-K. Bijz. Onderwijzers(essen), Harmonie, 6 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 Juli tot en met Zondag 7 J uli a.s. waarge nomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. fam., zuivelarbeider, Doelensteeg 4. L. Kluft, teekenaar, Heeronstraat 50. A. C. Kok, Rijnsburgerweg 140. B. Kooijma-n, Marcsingel 11a. B. Lcmniel, winkeljuf frouw, Pelikaanstraat. 13a. H, J. Man- dersloot, onderwijzer, Hooge Rijndijk 28. M. MarlensStafleu en fam., P. de la Court straat 20. J. G. Mokken storm, sla ger, Nieuwe Rijn 78. Wed. A. T. Nijkamp Peters en fam., Warmonderweg 23. E. Oexma.n, de Wetstraat 35. F. A. Pfieffer, verslaggever. Steenschuur 1. M. P. le Poole, onderwijzeres, da Costastraat 21. L. H. Ram'bonnet, advocaat en procureur, Boodborststraat 53. M. Remmerswaali- van- Delft, Merelstraat 13. Wed. A. Renssende Heus en fam., Merelstraat 26. E. M. Schade, boekhouder, Hooge Morschwcg 46. Cl. W. Schuitemaker, huishoudster, Witte Singel 70. B. J. Slimmers, machinist, P. de la Courtstraat 79. J. O. Uijlenbroek schilder, Narm- straafc 16. A. Verkaik. verpleegster. Ac. Ziekenhuis. W. van Westbroek, machi nist, Zuidsingel 60a. M. E. van Zanten, finish., Seringenstraat 44a. W. J. B. Zie- gelaar, Hansenstraat So. L. Ziegelaar, Oude Heerengracht 12. J. Zwaan en fam. arbeider, Groenoordstraat S. Uit Leiden vertrokken. M. van Asten, Den Haag, Sophiastraat. J. G. de Beer, Morstel bij Antwerpen. 1 T. P. Blom, Oud-Beijcrland, Pastorie. G. A. Brandenburg. Waddinxveen. Zuid- ka^e 280. P. van der Breggen, Meppel, Zuiueinde. W. P. E. Broers, Koudekerk, Dorpsstraat 69a. A. Bijvoet, Enkhuizen, V esterstraat. W. A. Cohen Stuart. Den Haag, W. de Zwijgerlaan 157. A. H. J. Colla, Alblasserdam, Kinderdijk D253I. Damsté, Groningen, Korrcweg 7Sa. C. C. Donnars—Dijkshoorn, Den Haag, Jacob Catsstraat 89. A. C. Drechsler, Den. Haag, Archimcdesstraat 33. M. T. Keu zekamp, Den Haag, Koningsplein 36. J. de Kievit, Medan N.O.I. W. R. van Kooij, Wassenaar, Zuilen van Nijeveld- straat 9S. G. Kukler, Zoelerwoude, Rei- negömmerstraat F ïpiQ. C. M. Luylen Ivuyper, Warmond, Heerenweg Q39 G- Lagerwcij, Amsterdam, Lekstraat 4211. J. van Leeuwen. Den Helder, Binnenha ven 95. M. LegetF la uiman, Den Hel der. Blocmstraat 45. M. van der Linden, Den Haag. Statenlaan 110. D. Loos, Sin gapore. J. M. van Woudenberg-Menken Den Haag, Beetstraat 159. L. Moeue, Noordwijk, van Leeuwenstraat 17. F. A. Nieuwen burg, Amsterdam, 3e Oosterpark straat 205II, A. Nor tier. Rjhenen, Greb be. Int. Heimerstein. J. C. van der Oest, Apeldoorn. Mariannelaan 14. F. W. Oost veen, Nijmegen. L. Nieuwstraat 10. T, Opdam, Haarlem. Ged. Oudergracht lllrood. P. J. Otlen, Den Haag, Gagel plein 5. F. P. J. H. Oudens, Zutphen, Marschpoortstraat 13a. M. Overvliet, Zoelerwoude. Vrouwenweg E 37A.V. A. C. H. de PaauwElskamp, Soest, Fred. Huycklaan 6. W.' J. H. Ras, Uitrecht, Oudegracht 142 bis. G. de Ruyter, Am sterdam, Westerstraat 1581. M. J. F. Sehlamilch, Wassenaar, Rijksstraatweg 731. M. G. Schoonderwoerd, Oegstgeest, Rhijngeesterslraatweg 3. L. Schroder, Wassenaar, Narcislaan 18. II. Sleijser- van dc Poll X.-O. Inclië. G. Smildc, Meppel. le Hoofdstraat 33. W. F. Smit, Utrecht, Boorstraat 102. H. A. C. Stoet- zer, Utrecht, Vossegatschedijk 78. W. Veenbaas. Joure. L. C. Veerman, Oogst- gees;. Endegeesterstraatwcg .8. J. A. D Verhoop, Den Haag Oostduinweg 65W. J. Verkade. Alphen aan den Rijn. Aarkade 141. J. Verlind, Waddinxveen, Gouw kade bij wed. Kroon. A. C. VosKitz, Amsterdam, 3e Oosterparkstraat 205II. Wed. J. W. van Wamclenvan Laar, Ede, Hotel Hof van Gelderland. W. O. do Wolf. Driebergen, Hoofdweg 62. H. G. Wolfert, Ter Neuzen, K. Kerkstraat 1. M. C. J. Wouters, Katwijk, Zeeweg 16. P. W. de Zwijger, Den Haag, Falckstraafc No. 74. I

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2