UIT DE RIJNSTREEK SPORT NOORDWIJKERHOUT. Concert. Do Chr. Muziekvereniging „De Harpe Davids" gaf Maandagavond eon publiek concert op de gemeentetent in het dorp. Tal van luisteraars genoten van de verschillende nummers, die, dit jaar voor 't eerst door deze vcreeniging, ten gehoore werden gebracht. Geboren: Kietskc, d. van R. van Soe- ren en 11. Ivnoppert. Wilhelm Jozef, z. van J. P. van den Burg en C. W. Redeker. Paulus, z. van P. van der Zwart en L. A. Franken. Josephus Adrianus, z. van G. van der Me ij en O. van Slooten. Cor nel is Jacobus, z. van C. van Dam en C. van Leeuwen. Joannes Gerardus Corne lls, z. van C. F. Bemelman en J. A. E. Koot. Cornelia Alida, d. van S. J. Heemskerk en S. H. Danken. Hendrilcus Wilhelmus, z. van W. Looijesteijn en P. M. van der Linden. Cornelis Xicolaas, z. van S. Uitendaal en M. Timmers. Maria Adria ns, d. van P. Geerlings en A. Meijer. Ondertrouwd: W. van der Niet en J. Haasnoot, beiden alhier. OUDE WETERING. Intrede Ds. Broeyer. Zondag hield Ds. F. J. Broeyer zijn intrede in de Xed. Hervormde gemeente. Bevestiger was de vorige predikant Ds. W. W. Siddré thans te Zevenbergen. Dos namiddags hield Ds. Broeyer zijn eerste predicatie. Er was veel belangstelling. Ook het gemeentebe stuur was vertegenwoordigd door den bur gemeester en den gemeente-secretaris. Verschillende toespraken werden gehouden o.a. ook door den Burgemeester van Alke made. die den nieuwen predikant een woord van welkom toeriep in deze ge meente, daarbij den wcnsch uitsprekende dat er een aangename verhouding zou be staan tussclien predikant en wereldlijke, overheid. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Eters aan de subsidie-ruif. Het electriciteitsnct wordt uitgebreid. Gasprijsverlaging. De voorz., burgemeester Iv. Brug, opende de vergadering met gebed en verzocht den secretaris de notulen der vorige vergade- ving. voor te lezen, welke na een kleine opmerking van den beer J. J. Klaver wer den .vastgesteld. Punt 2. MedcdoHingeneen brief van de onderwijzeres mej. Schade, dat zij haar. benoeming als zoodanig heefi aanvaard. Een bericht van de gemeente Zoet erwo tide, dat met de werkzaamheden in de Brugge- siraat een aanvang zal worden gemaakt en de verlichting zal worden verbeterd. Een schrijven van Ged. Staten over liet regle ment van orde en over het keuren van wa ren, het proces-ver ba al van kasopname bij den gemeente-ontvanger, mededeeling gas fabriek, dat er een. wijziging in het tarief zal komen en wel 11 ct. per M3. gewoon, en 12 ct. p. M3. muntgas, ingaande 1 Juli. Deze, en nog eenige andere ingekomen stukken werden voor kennisgeving aange- Subsidic-aanvrage 'van de muzickver- eeniging „Devote". B. en W. stellen voor de gevraagde subsidie te verleenen, onder voorwaarde dal als tegen-prestatie voor de gegeven subsidie 2 concerten in de open lucht worden gegeven. Goedgekeurd. {Subsidie-aanvrage van de vereeniging „Helpt Elkaar". Gevraagd werd 40. Zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Subsidie bewaarschool. Er was een ver zoek ingekomen om verhooging van het subsidie wegens nadeelig saldo. B. en W. stellen voor gelijk andere jaren 400 te ge ven. Aangenomen. Verhooging crediet waterleiding tot uit breiding in de Munnik. Het werk is ge gund aan de firma de Ruiter uit Amster dam voor 1678. De werkzaamheden moe ten in veertien dagen worden uitgevoerd. De .heer De Graaf vraagt, of er bij de werkzaamheden, met het verkeer rekening zal worden gehouden. Goedgekeurd. Bepaling presentiegeld voor de leden der stembureaus. Het voorstel van B. en W. om 5 per persoon uit te keeren wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot doorleg ging van de eLectriciteitskabel tot aan de grens Koudekerk en bij v. d. Valk Rou- manweg en beschikbaarstelling van een stuk grond voor het" plaatsen van een hoog- spannigshuisje, wordt na eenige vragen van de hoeren Klaver en Vervark, en na een kleine opmerking van wethouder de Bruine over verlenging met 5 jiurr van het reeds bestaande contract, goedgekeurd. De pensioengrondslag voor den contro leur D. Hcynis werd vastgesteld op 175 ingaande den dag van aanstelling. De lieer Vervark vraagt, of de sloot aehier de Van der Doesstraat reeds is na gezien en of er een regeling kan worden getroffen over het schoonhouden van de sloot langs het van Leeuwenpark. B. en V zullen er een onderzoek naar doen instel len. De lieer I. J. Klaver vraagt inlichtingen, aangaande de standpijp van de waterlei ding aan de Zijl. Dc voorz. verzocht op dit punt niet verder in te gaan daar de rege ling voorloopig is en deze aangelegenheid verder in een volgende vergadering zal worden behandeld. Hierna ging de Raad i-n geheime zitting ter bespreking van de bestrating. ALPHEN AAN DEN RIJN. Mishandeld. Door Mej. E. werd bij de politie aangifte gedaan van mishandeling door zekere van der W. Jubileum. Gisteren herdacht Mej. Zijlstra, onderwijzeres aan de M. U. L. O. school, den dag dat zij gedurende 25 jaar in deze functie werkzaam was geweest. Diefstal. Door een tweetal bezoekers inden winkel van den heer M. in de Hooft- straat werd Zaterdag een vulpenhouder ontvreemd. Personalia. Onze plaatsgenoot M. van Donk, slaagde voor onderwijzer aan het instituut Klokkenbcrg. De post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn; terugontvangen in de tweede helft der maand Juni 1929. Brieven Binnenland: H. Gons p. a. C. Snaterse Heubrug Alphenaan den Rijn Aan de Y. D. K. J. Neerlandia Pudding poeder, 1 Briefkaarten. Binnenland: 2 stuks zon der adres. BODEGRAVEN. Gevonden voorwerpen. Een belasting- plaatje aan komen vliegen een postduif gummi ring aan den linkerpoot gemerkt p. 510 alluminium ring aan den rechterpoot gemerkt C. 1195 3/24. Inlichtingen ter secre tarie. Verloren een kindermuts. G e boren: Pieter z. van G. P. H. van der Moolen on M. J. Balvert Johanna Maria^d. van G. Ebbenhorst en S. M. Werkhoven. Getrouwd: W. Vermeulen 34 j. en J. van den Berg 29 j. J. de Koning 32 j. en G. Goedhart. 23 j. Overleden: C. Bos 57 j.. geh. met M. Verweij Leendert van Dam 63 j. Gevestigd: A. G. van der Heijden van Zwammerdam J. van der Heijden van Zwammerdam van den Bosch van Rotterdam T. Venema en gezin van Zeg waar! G. van Ravenhorst van Rietveld A. Muit van Xieuworkerk a. d. JJssel - X'. Lievaart wed. van L. van Leer van Wad- dinxveen E. Grendel van Gouda G. Baars Aan Reeuw ijk. Vertrokken: L. van Pelt naar den Haag A. Biel-en naar Gouda A. Halm geb. Plomp naar Alphen a. d. Rijn P. Kunst en éehtg. naar Reeuwijk P. Visser en gezin naar Hoorn R. de Boer naar Opsterland H. Schmidt naar Oldenburg (Dl.) H. L. Overbeek naar Berkel en Rodenrijs. NIEUWKOOP. Hinderwet. Burgemeester en Wethou ders dezer Gemeente hebben door aan plakking bekend gemaakt, dat bij hen is ingekomen een verzoek van C. Plomp, graanhandelaar alhier, om vergunning tot het plaatsen van een mengmachine met elevator op het perceel, kadastraal bekend gemeente Nieuwkoop sectie C No. 18(17. De bezwarenzitting zal worden gehouden op Donderdag, 11 Juli a.s., des voormiddags 10 uur. Miltvuur. Alhier is een geval van miltvuur geconstateerd onder liet vee van den landbouwer J. Nell. Typhus. De besmettelijke ziekte typhus ten huize van den heer H. de Jong is geweken. Grondbelasting. De metings- en schat- tingsstaten grondbelasting liggen tot en met 26 Juli ter secretarie ter inzage. Burg. Stand. Gedurende de maand Juni werden alhier geboren 8 kinderen. Overleden 3 personen. 9 Personen vestig den zich alhier, terwijl er 11 naar elders werden afgeschreven. 1 Huwelijk werd vol trokken. WADDINXVEEN. Aanbesteding. Alhier is aanbesteed de bouw van een nieuwe pastorie naast de Geref. Kerk aan den Iverkweg. Laagste in schrijver was de heer van der Lecq te Bcrg-Ainbacht voor 14.825. ZWAMMERDAM. Ondertrouwd: Philippus Krijn' van Eek jm. 25 j. en Anijc Elisabeth Boekhout jd. 19 j. Getrouwd: Gerrit Cornelis de Ruij- ter jm. 28 j., te Bodegraven, en Haartje Uithol jd. 30 j. ZEVENHOVEN. Poldervergadering. Tot Dijkgraaf Aan den polder Zevenhoven is herkozen de heer L. J. de Gróót, en in de vacature J. J. v. d. Bosch (vertrokken) D. T. Joha te Nieuwveen. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. Rj'K. Sportvereeniging V. V. L. V. V. L. T speelde Zondag tegen Spar taan II te Rotterdam voor de serieAved- slrijden van St. Lodewijk waarvoor den eersten prijs een beker is, geschonke.n door de fa. Jamin. Om 3 uur nam de wedstrijd een aan vang. V. V. L. speelt eerst met den wind in den rug; hoewel V. V. L. steeds aanval lend was en de Spartaan-keeper ontel bare schoten moest keeren, waarbij ook de lal wel eens te hulp kAvain, wist V.V.L. het niet tot doelpunten te brengen, terwijl Spartaan vlak voor de rust een doorbraak forceert, de keeper loopt uit, slaat mis en de bal verd'wijnt in het Aderlaten doel. Na de rust pakt V.V.L. flank aan en wordt er weer gespeeld in ouden vorm, binnen korten lijd is de 10 achterstand dan ook omgezet in een 41 voorsprong. Nadat Spartaan nog een doelpunt tegen- scoort, konn het einde van dezen aunge- narnen wedstrijd. Door deze overwinning plaatste V.V.L. zich in de demi-finale waar voor a.s. Zondag moet Avorden gespeeld te gen V. A. P. I. ZWEMMEN. Nederlandsche zwemsters in Engeland. Bij de Zaterdag te Ilford gehouden in ternationale Avedstrijden tussclien Engeland en Nederland was mej. Cooper, die lijden de is aan influenza, verhinderd uit te ko men, aangezien haar medicus liet deelne men aan den strijd had verboden. Er zijn dus slechts tAvee wedstrijden gehouden. Op de 100 yards rugslag sloeg mej. Gren del mej. Hardinge in 1 min. 15 3/5 sec. Dc lijd van de Enge.lsche zwemster Avas 1 min. 18 3/5 sec. In honderdduizenden, Roomsch Nederland, toon Uw kracht. Het dreun' in Oost en West En Noord en Zuid: Lijst 8. Op de 100 yards borst won mej. Baron van <le 14-jarige mejuffrouw Hinton. die ook bij de Olympische Spelen te Vmster- dam is uitgekomen, in 1 min. 24 3/5 sec. De lijd van mej. PT in ton was 1 min. 28 4/5 sec. Mei. Brahm is niet uitgekomen in een - wedstrijd, maar zij gaf een mooie demon stratie van sierlijke sprongen en samen met inej. Baron een demonstratie in het trick-zwemine n. Tc Birmingham hebben gisteren de Ne derlandsche zwemsters over een afstand van -100 yards de Engelsche dames gesla gen met 10 yards. Tijd 5 min. 22 2/5. De Engelsehc tijd was 5.27 2/5. Over de eerste 100 yards had een span nende rugslag plaats tussclien mej. Gren del (Nederland) en mej. Harding (Enge land); beiden eindigden in 1 min. 15 3/5 sec. 200. yards borst slag: mej. Baron (Ned.) slaat mej. Hinton (Engeland) met 15 yards in 3 min. De tijd van laatstgenoemde 3 min. 6 2/5 sec. De eindstrijd ging over 100 yards \rije slag. Mej. Braun avou tenslotte gemakkelijk in 1 min. 7 sec., hoewel zij niet de algeheele leiding, Avelke mej. Baron veroverd had, kon houden. Mej. Kooper, (die op den tweeden dag dus wel uitkwam), deed 1 min. 5 2/5 see. over de laatste baan. De Nederlandsche overwinning Averd door een menigte Aan 2000 toeschouwers 'luide toegejuicht. Het wereldrecord van Marie Braun. Naar aanleiding van de mededeeling van „De Zwemkroniek", dat mej. Braun het wereldrecord 300 Meter niet geslagen zou hebben, daar mej. Martha Norelius een beteren en ook officieel als wercldre- cord erkenden tijd gemaakt zou hebben, merkt de „N. R. Crt." op, dat mej. Nore lius1 door Amerikft in de beroepsklasse is geplaatst. Men heeft haar namelijk het recht ontzegd, voortaan tegen amateurs te zAvemmen, wat men toch ook in Amerika zal beschouwen als A'erklaring tot beroeps- zwemster. Wij weten niet, of het regle ment van den Internationalen zwembond in dit gCA-al voorziet, doch bij andere tak ken van sport Avorden dan ook de op naam van den amateur staande wereldrecords geschrapt. Dit was o.m. het geval met de door Thorpe in 1012 te Stockholm gemaak te Avereldrecords tienkamp. In het onder havige geval zou dus ook liet wereldrecord van mej. Norelius vervallen en zou het re cord van mej. Braun het nieuwe record zijn. ZEILEN. Om den Gold Cup. Zaterdag zijn tf Horten in Noorwegen de wedstrijden begonnen om den Gold Cup. De uitslag van de eerste race luidt als volgt 1. Zweden met Ingerd2. Noorwegen met Elisabeth VIII; 3. Finland met Poh- ja-ntahti; 4. Nederland met de Kemphaan. De tweede race om den G.old Cup is ge wonnen door Zweden met Ingerd in 2 uur 12 min. 22 sec. 2. Nederland met Kemp haan in 2 uur 12 min. 52 sec. Pluygers zeil de eeu mooien wedstrijd. 3. Was Noorwe gen. 4. Finland. De derde wedstrijd om den Gold Cup heeft Noorwegen gewonnen in tAvee uur 29 min. 2 sec. TAveede Avas Zweden in twee uur 29 mjn. 30 sec. Dei-der Nederland tAvee uur 29 min. 45 sec. Vierde Finland in twee uur 29 min. 54' sec. Heden is de eerste beslissing om den Cup tussclien Zweden en Noorwegen. Nederland en Finland zijn nu uit den strijd. WIELRENNEN. Leidsche Ren* en Toeristver. „Swift". Zondag j.h is er een wedstrijd, gereden over een afstand van 25 K.M. De deelne mers startten om de minuut. Den heer De Jong dank voor zijn fungeer en als tijd- Avaa.ruemer. De uitslag is geworden, on danks den f linken wind: 1. W. Graaf mans in 44.26. 2. C. Wa-ssink 46.14. 3. C. de Graaf 47.46. 4. O. Dadema 47.48. 7. B. Rijsbergen 51.43, 5. A. Spierenburg 50.42 en 6. Fr. de Ha-as 51.12. Deze 2 laatst en reden hun eersten wedstrijd, flink zoo jongensDe- wedstrijd voor a.s. Zondag wordt nader be kend gemaakt. De Tour de France. Dc tweede étappe van Caen naar Cher bourg (140 K.M.) is geAVonnen door Le- ducq in 4 uur 21 min. 51 sec. onmiddellijk gevolgd door Bossche, Pelissier, Martin, Bonduel, VerAraecke. Aan het hoofd van het algemeen klasse ment staat Bossche. LUCHTVAART OCEAAN-VLIEGER STULTZ GEDOOD. Bij een vliegongeluk in Amerika. Ook twee m'e t g e z 11 e n om het leven gekomen. Bij een vliegongeluk te New York zijn de bekende piloot Wilmer Stultz en twee metgezellen om het leven gekomen. Stultz Avas de bestuurder van het vlieg tuig, dat in Juni 1928 met miss Earhart aan boord over den Atlantischen Oceaan van Trepass-y naar Zuid-Wales is gevlo gen. HET VLIEGTUIGONGELUK OP HET BODENMEER. De toedracht van de ramp. Men meldt ons uit Berlijn: Het tragische vliegongeluk op hel Bo- denmeer, dat aa-n vijf menschen het leven heeft gekost, zal waarschijnlijk een naspel hebben. Het watervliegtuig, een toestel Aran de Aerolloyd was met vijf passagiers van de badplaats Schachen opgestegen tot liet ondernemen van een pleiziertochfje. Om de passagiers van hei bergpanorama te laten genieten steeg'de vlieger tamelijk hoog en daalde vervolgens spiraalsgewijze nader. Verblind door de zou heeft hij den afstand tot de Avateroppervlaktc niet juist geschat en daalde daardoor scherp, het toestel boorde met den neus in het Avater en sloeg over den kop, waardoor het voor ste gedecllo met de zitplaats van den be stuurder afbrak en dadelijk zonk. Dit ge schiedde a'.lak voor dc badplaats Schachen voor de oogen A'an honderden badgasten. In een oogenblik waren talrijke motorbooten zeilbooten en roeibooten die daar aan het spelevaren waren op de plaats van liet on heil en het gelukte een bootenverhuurder met zijn zoon twee passagiers te redden. Inmiddels kwam het stoomschip Baden op •honderd nieter afstand voorbij en daar liet vliegtuig begon te zinken en nog luid hulp geroep uil de kajuit weerklonk verzocht fiien den kapitein van de Baden om hulp. Aan boord van de Baden waren staaltros- sen met behulp waarvan men misschien 't vliegtuig boven water had kunnen houden en wegsleep en. De kapitein weigerde ech ter alle hulp, bewerend, dat er genoeg roei booten in de buurt waren en stoomde tot ontzetting van de toeschouwers door naai den steiger van Schachen. Daar werd hij door de vcrontAvaardigde menigte gedwon gen onmiddellijk terug te keeren, maar nu was het te laat. Men heeft nog zoo gapAv als het ging het vliegtuig met trossen naar boord gebracht en met sterkA'lamnnen de kajuit opengemaakt maar de passagiers waren reeds dood. HöE MAJOOR FRANCO WERD GERED. Dankbetuiging van den Spaanschen gezant te Londen. De Spaansche gezant, te Londen, Mar kies Merry clel Val, bracht gisteren een bezoek aan den minister van Buitenland- selie Zaken, Arthur Henderson, ten einde officieel namens dc Spaansche regeering, danlc te betuigen a-oor de hulp, welke door liet Britsche vliegtuig-moederschip Eagle" is verleend bij dc redding van majoor Franco en de andere Spaansche a-liegers bij de Azoren. Naar gemeld wordt, word het verongelukte vliegtuig „Numancia" het eerst gezien door den Britscherü officier- vlieger .luitenant Levin. Deze had met zijn waarnemer vijf uren lang een kruistocht gemaakt boven de zee; hun voorraad ben zine was bijna uitgeput cn zij keerden naar dc „Eagle" terug, toen zij plotseling een drijvend voorAvcrp opmerkten. Het zicht. Avas slecht, doch toen zij daalden o:n een nader onderzoek in te stellen, zagen de Britsche vliegers hun Spaansche 'collega's naar hen wuiven. Onmiddellijk werd aan de „Eagle" rapport uitgebracht en deze spoedde zicli naar de aangegeven plaats. Nadat het vliegtuig cn de bemanning aan boord waren genomen, kon liet schip be richten, d at allen zich in goeden aveist and bevonden. »>Tel." Doodelijk vliegongeval. Gistermiddag is bij het probeeren van een nieuw gasreservoir de bekende Frati- sclie vlieger Polion met zijn machine van een hoogte van ongeveer 500 M. ter aarde gestort. Het vliegtuig bevond zich boven het mi litaire a-liegveld Villacoubley nabij Parijs toen de draagvlakken van dc machine los raakten en de romp in pijlsnelle vaart neer stortte. Het lijk van den ongelukkigcn piloot Averd verscheidene nieters ver van de over blijfselen van zijn vliegtuig aangetroffen. Hoogstwaarschijnlijk heeft zijn valscherm zich te laat geopend. INGEZONDEN STUKKEN Aanbieding van een Huldeblijk aan de leiders van den K.R.O. Yele luisteraars van den K.R.O. koeste ren den wcnsch bij gelegenheid van de in gebruikname van het nieuwe gebouw aan de Heerengracht 118 in Amsterdam een der leiding Avaardig huldeblijk aan te bie den. Om toch zeker te zijn met het uitvoeren van hun plan te slagen, wendden zij zich tot ons, om als voorloopig comité te Avillen optreden, aan welke vereerende uitnoodi- ging wij volgaarne voldeden. En dit vooral, omdat het hier geldt aan te bieden een huldeblijk aan den staf, be staande uit den oprichter-voorzitter, den Raclio-pastoor den Z.Eerw. heer Perquin, aan den volijvcrigen en hoogst bekwamen heer P. Speet, zijn secretaris, en aan den inspecteur den heer Hohmann. die de April actie ontwierp en daarvoor een dusdanig enthousiasme wist te wekken, dat deze voor den K.R.O. een groot succes is gewor den en ons Katholieken het voortbestaan aaii den K.R.O. heeft verzekerd. W hebben eens hier en daar inlichtin gen ingewonnen en ons bleek alras, dat de keuze van den K.R.O. in den heer Hoh mann den hoofdleider van den propaganda- dienst te willen zien, een zeer gelukkige is te noemen. Niet belust op openbaar eerbetoon, in stilte onverdroten arbeidend voor de goede zaak, genoot hij wel niet de sympathie van allen, maar men kent liet spreekwoord: „Die aan den weg timmert, heeft veel 'be rechte". Blijvende steun alleen van alle Katholie ken, kan het mogelijk maken, dat hier be reikt wordt, wat men voor de Katholieken als het hoogste ideaal beschouwen kan: een volmaakt georganiseerde, grootste om roep in den lancle. Ongetwijfeld zullen de luisteraars gaar ne hunne dankbaarheid toonen, waarvoor zich thans zulk een ongezochte gelegenheid aanbiedt. Het voorloopig Comité bestaat uit de heeren: Th. C. Luyckx. Burgemeester te Tubbergen on Mr. P. H. J. M. Brinkman, advocaat en procureur te Nijmegen, wel'k comité in de komende dagen aanmerkelijk zal worden uitgebreid, waarvoor de des betreffende circulaires reeds aan vele voor aanstaande Katholieke persoonlijkheden, vertegenwoordigend onderscheiden organi saties in den lande, zijn verzonden. Deze uitbreiding zal spoedig worden be kend gemaakt. De luisteraars zullen allen gaarne willen bijdragen voor het door het Comité te be palen huldeblijk, en gelieven voorloopig hunne stortingen te doen op postrekening 106362, ten name van den heer Th. C. Luyckx, Burgemeester te Tubbergen, onder het motto: Huldeblijk £.R.O. Het voorloopig Comité vertrouwt dat liet door vele luisteraars geuite veriangen, voor welker vervulling zij zich gaarne be schikbaar stelden. Averkclijkheid moge Avor den, en dat de bijdragen groot en klein, a'anaf heden onverpoosd zullen gaan toe- stroomen. Namens vele luisteraars: TH. C. LUYCKX, Tubbergen. Mr. P. H. J. M. BRINKMAN, Nijmegen. Honderd arme kinderen vacantie in het mooie Gooi. Geachte Redactie, Mogen we Uwe vriendelijke medewer king Aveer eens inroepen en een plaatsje in Uw blad beslaan voor een voornaam kin- der belang? Veel dank! Vacantie: Welk een hoopvolle inhoud beval dit woord voor honderden groot-en en kleinen. Heerlijk uitgaan, genieten van strand, bosch, veld enz. Doch vooral on der de kleinen uwer omgeving zijn er hon derden voor wie vaéantie een heel an dere bel eekenis heeft. Ge moet eens de volksstra.ten onzer stad dóórgaan in de zoogenaamde va cant iet ij cl en eens uw aan dacht geven aan de kinderen voor wie vacantie beteeken t met straatslenteren tijd-wegwerken, tijd doodci\in onuitspre kelijke marteling der kinderziel, die na het verstrijken van slechts enkele dagen dei- zoo enthousiast begonnen- vacantie toch eigenlijk zij het soms onbewust, al weer A'inclt dat de. rustige geregel-cle school-gang verre te verkiezen is bij de martelende le diggang der zoogenaamde vacantie. Dat zijn dc kinderen, wier ouders niet- bij machte zijn hun vaca-ntie-vrcugde te ver schaffen en wanneer vacantie haar prac- tïsch doel niet verschaft, dan is zij vooral voor de kinderziel een ontzettende kwel ling en kan de meest verderfelijke ontaar ding in de hand werken. Gelukkig dat in onzen tijd de oogen van vele opvoeders hiervoor open zijn en er hoe langer hoe meer getracht wordt de kinderen zoo voor deel ig mogelijk te helpen „werkelijk" va cantie te hebben. En nu komen wij op voor hen voor wie ook de meest voordcclige Avïjze van uit gaan onbereikbaar is. Voor die kinderen kregen we dc beschikking in liet. mooie Gooi van de familie J. Staalman te Hui zen .over hun „Bosch en Gouw". Daar wil len we zooveel mogelijk arme kinderen heerlijk vacantiegevoel verschaffen, Avande- lèn, spelen, eten. slapen, Ruim a'oldoende belangeloos toezicht is er Door organisatie van goede vrienden van ons werk hebben we toezegging voor 't ver- voer der kinderen met auto's van belang stellende families. Gedurende de vacantie moet er vol doende en degelijk eten zijn wat eveneens heel wat inspanning voor de zorgen der finantiën van ons vraagt, doch wij vertrou- Aven ook Hiervoor op onze mcde-Leidenaars die ons reeds in staat stelden in den loop der jaren zooveel voor de kleinen te doen aan kleeding en verpleging. We hopen met goedvinding van ons Edel-Achtbaar Colle ge van B. en W. 2, 3 of 4 Juli langs uw woning te komen om hiervoor tc collectee ren. U geeft wel iets extra's of zend dit aan onzen penningm., de heer W. Moc- ne. Oude Rijn 114, Tel. 870. Mocht ge zelf reeds op die data vertbrokken zijn om A'a- cantie te genieten, zend liet dan s.v.p. 'even op en gij voert de groote voldoening mee, ook voor tientallen arme kleinen vacantie- ontspanning verschaft te hebben. Mochten er nog dames en heeren zijn die ons met het collecteeren voor dit doel zou den willen helpen, laat U het dan even we ten of komt U Dinsdagmorgen aan ons ge- Voor de stichting „Jeruel" (voor kinde ren uit allerlei gezindte). F. H. v. d. HORST, Middels te gracht 3. LEIDEN. Gevonden voorwerpen. Huissleutels, verrekijker, schooltasch van Piet Jansen, regenjas, rijwielbelasting- plaatje, rijwielbelastingplaatje in étui, bruine schoen, kinderjekker, rozenkrans, sigarenkoker, kinderkous, zilveren dames- armbandhorloge, partemonnaie met in houd, „Hahn"-sleutel, „Union"-slcutel, gou den ring met paarsen steen, kinderedpe, R. K. kerkboekje, zakagenda, kralen kinder armband, badtaschje met inhoud, dames- taschje met inhoud, bos sleutels aan ket ting, duimstok, slot met ketting, vulpenhou der „Swan", vulpenhouder „Beka", alpini- muts, kindermanteltje, pak dekens, étui met schrijfbehoeften, schooltasch met boeken, schooltasch (ledig), langwerpige broche, 2 badcostuums met handdoeken en mutsen, visehnet, notitieboekje, zakmes, schoen (kinder), paar kinderschoenen, auto-pad, spoorabonnement van P. E. Beek, emjner witkalk met kwast, stalen lorgnet, R. K. kruiswegboekje, sleutel van een maccano- doos, kralen halsketting, medaille van een scherpschutters vereeniging, 2 potten verf, mouw van een japon, ,4 oude vitrage gordij nen, gouden ring met steen en paarltjes, 3 „Ford" sleuteltjes, gebrand zilveren kinder- armband, zilveren da-mesarmband (defect), zilverbon, inmaakpot, emmer, vermoedelijk gouden broche met paarltjes, zakmesje aan ketting, cano, honden. Gevonden in autobus „Stadsverkeer": Parapluie, gummi kindertaschje inh. zak doek. Gevonden in het Postkantoor: Porte- inonanie met inhoud, pakje „wit goed", houten tabakspijp. GeA'onden in de Electrische Tram (stads- lijn): Parapluie, fata-statief, paar glacé handschoenen. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten Politiebureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag cn Vrijdag, tusschen 1 cn 3 uur n.m 0

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8