ONDERWIJS Wat onze kiezers weten moeten BINNENLAND DE LOTING „WAAROM NEEM IK EEN „A TOT Z" POLIS VOOR MIJN WOONHUIS?" BL Oü VAN DER AA KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN INGEZONDEN MEDEDEELING. jpj Voor Uwjfe g&z^dhejM zonder pa/pier 100 pCt. tabak dat zijn'denkbeeld inzake het Reigersbosch geen ingang heeft, gevonden. Voort-s zeide spr., dat vroeger eeji aanvrage om een ra dio-centrale is geweigerd, omdat de uitzen ding te eenzijdig was. Toegelicht werd, dat thans alleen vergun ning wordt gegeven draden over gemeente- eigendommen te spannen; het overige is Rijks-aangelegenheid. De abonné's zullen echter op twee stations, Hilversum en Hui zon, worden aangesloten. Do heer Noorla'nd zcido te betreuren, dat door den Burgemeester toestemming was verleend tot het houden van een optocht op Zondag 9 Juni (de Encycliek-meeting vaj] den R. K. Volksbond). Het houden vau deze optocht heeft aan een groot gedeelte van de bevolking ergernis gegeven. Naar ppr/s overtuiging is de Zondag de Dag des Heeren en moot de Zondag Idem gewijd en geheiligd worden. Afgezien van het doel, zal men toch moeilijk kunnen beweren, dat deze optocht bijgedragen hoeft tot de wij ding van den Zondag. Spr. verzoekt den Burgemeester dringend in 't vervolg geen vergunning voor optophtcn meer te verlee- nen, om tweeërlei reden. Ten le. is de Zon dag de Dag des Heeren, ten ,2e. het geven van toestemming brengt gevaarlijke conse quenties mede. Waaneer b.v. de „moderne" Landarbeidersbond vergunning vraagt, kan men het ook niet weigeren, 3e. jarenlang hebben de arbeiders gevochten voor den Zaterdagmiddag, om zich te wijden aan cul- tureele goederen. Laten de arbeiders dus de Zaterdagmiddag voor optochten houden: dan hindert men elkaar niet, en krijgt men niet, dat zij hot volkomen te goder trouw oen godsdienstoefening gestoord wordt. De voorz. antwoordde geheel met den vorigen spreker van mecning te verschillen. Er is rekening gehouden met de uren van de Protestnntsche kerkdiensten; zelfs werd om die reden do optocht een uur vervroegd. Maar de optQcht-gangers kunnen het niet helpen, dat een klein partijtje ook het uur der godsdienstoefening vervroegde, buiten usance! Was dit echter bekend geweest, dan zou een 200 M. voor en na de kerk de mu ziek gezwegen hebben. Wat de optocht zelf betreft; meent spr. dat dergelijke optochten juist bevorderd dienen te worden. Het was een optocht, die uitging van de Moederkerk der Christen heid, welke men niet moet tegenwerken. Van heinde en verre zijn de betoogers de voot gekomen en devoot gegaan. De heer Noorland repliceerde, waarop de voorzitter vetklaarde, dat er lang niet genoeg dergelijke opttoehten worden ge houden. Wanneer spr. tijd had gehad, zou hij zelf meegegaan zijn! Weth. Warmerdam zeide eveneens van moening te .zijn, dat deze Zondag eerder in dienst van Gód uitgebuit mocht heeten. Des morgens hadden allen hun plicht ge daan, des middags begon de meeting in de kerk. Nadat de voorz. nog verklaard had, dat zoolang een optocht niet in strijd is met de openbare orde, van hem geen verbod op Zondag te wachten is, was de discussie geëindigd. De voorz.. sloot hierop de vergadering. RADIO IN DE SCHOOL. Het oordeel van den Onderwijsraad. Verschenen is het rapport van den On derwijsraad over het gebruik van de radio in de school, waaromtrent de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen den raad advies had gevraagd. De Onderwijsraad komt in zijn rapport tot de conclusies: a. dat. mits de radio alleen beschouwd wordt als hulpmiddel bij het onderwijs, het luisteren naar radio-uitzendingen voor het lager-, middelbaar- en voorbereidend hoo- ger onderwijs geacht mag worden geen be zwaar te. ontmoeten en hij het nijverheids onderwijs zelfs wenschelijk te zijn; b. dat de tegenwoordige wettelijke voor schriften, althans voorshands, voldoende gelegenheid bieden aan het schooltoezicht om eventueel tegen misbruiken te waken; c. dat er derhalve geen aanleiding is, wijzigingen aan te 'brengen in de onder scheidene wetten of de daarop berustende u i t v o e r i n g s m aa tr e gele n Dc verkiezing voor de Tweede Kamer heeft plaats op Woensdag 3 Juli van 8 uur v.m. tot 5 uur n.xn. Men stemt op alle candidaten eener lijst door hel witte puntje voor den naam van één candidaat rood te ma ken. Wie op dc R. K. Staatspartij wil stem men (en dat zijn natuurlijk alle R. K. kiesgerechtigden), make het hokje voor den eersten candidaat van onze lijst rood, lijst S. Wie meer dan één puntje rood maaJit, stemt ongeldig. Men kan, als men zich heeft vergist één keer een nieuw stembiljet krijgen, om zijn vergissing te herstellen. In een kerkeraads verga dering van de Jeref. Kerk te Amsterdam (Groot) werd iiedegedecld, dat van N. N. een bedrag is igekomen van 111.000. Gisteren had 'te "s-Gravenhagc voor de eerste maal de voor het geheele land gel dende centrale loting plaats voor den dienstplicht voor de lichtingen 1930 en 1931 Voor iedere lichting werd één nummer getrokken. Bij den loteling, wiens naam in het Amsterdamsche register correspondeert met dit nummer vangt de nummering- voor de loting aan. In de andero ge meenten of gemeentegroepen vangt de nummering eveneens aan bij dien naam of bij een die alph,abethisch op gelijk niveau staat dan wel bij afwezigheid van precies denzelfden naam bij den onmid dellijk daarop volgende. Voor 1930 werd getrokken 7146, Wijnand. Marie Morren en voor 1931 2991, Johannes Petrus Keizer. (Gedeeltelijk geplaatst in onze vorige oplaag). Tot goed begrip van de zaak brengen wij nog even in het kort in herinnering hoe deze uitslag moet worden opgevat. Dc voor Amsterdam gevonden naam wijst niet alleen voor die gemeente, maar tevens voor alle andere gemeenten, den persoon aan die lotingsnummer 1 krijgt, de nummers 2, 3, 4 enz. worden gegeyen aan hen, die in het alfabethisclie. register op hem volgen. ïs er in andere gemeenten ook een dienstplichtige, die precies zoo heet als de Amsterdamsche no. 1 en op precies denzelfden dag van hetzelfde jaar is ge boren, dan krijgt deze voor zijn gemeente no 1. Doch dit zal wel een uitzondering zijn of in het geheel niet voorkomen. Daarom is bepaald, dat bij het, ontbreken van een gelijken naam en gelijken ge boortedatum no. 1 ten deel valt aan den ingeschrevene, die naar de regelen van het alfabethisch register volgt op den persoon, die dien naam en geboortedatum zou hebben. Hieromtrent kan tusschen de verschillende gemeenten geen verschil be staan, daar de alfabetische rangschikking van de dienstplichtigen in alle gemeenten precies volgens hetzelfde stelsel heeft plaats gehad. Degenen, die in het register hunner ge meente volgens de rangschikking op no. 1 volgen kunnen er wel op rekenen, dat zij „erin" geloot zijn. Degenen, die onmiddel lijk aan no. 1 vooral gaan, hebben een goede kans vrij te zijn. Hoe booger num mer men heeft des te grooter is de kans vrij te zijn. De eerstgenoemdpn worden gewone, de anderen buitengewone dienst plichtigen (d.w.z. dat zij alleen bij mobi lisatie worden opgeroepen). Als voorbeeld nemen wij iemand, die ons heeft opgebeld en Marcus bleek te heeten. Hij gaat alfabethisch aan Morren vooraf en is dus naar alle waarschijn ijk- heid vrij. Doch het is zijn geluk, dat 'hij tot de lichting 1930 behoort* want be hoorde liij tot 1931 dan zou hij, aange zien no 1 daar een K. als beginlettfcr heeft, „erin" geloot zijn. Van de dichter bij Morren gelegen namen zal het op dc gemeentesecretarieën uitgezocht moeten worden. Reeds is er de aandacht op gevestigd, dat de vrijstellingen en afkeuringen later plaats 'hebben, zoodat men van te voren nooit met zekerheid kan zeggen, dat men definitief vrij is, teminder omdat het aan tal - personen, dat vrij kan loten deze eerste twee jaren niet groot zal zijn, door de uitbreiding van het aantal vrijstellin gen wegens broederdienst. ,N. R. Crt.". GEMEENTERAAD VAN GOUDA. Tn de vergadering van den Goudsclien gemeenteraad is besloten de door het rijk gestelde voorwaarden, waarop de gemeente de beschikking kan verkrijgen over de voormalige infanterie-kazerne tot uitbrei ding van de gemeentelijke marktterreinen te aanvaarden. Deze voorwaarden bevatten o<ni. de bepaling, dat op 'kosten van de ge meente wordt voorzien in de behoefte aan een bergplaats voor de mobilisatie-voor raden, die thans in de kazerne zijn opge borgen. De gemeente zal daartoe laten in richten de barak, staande achter het vroe gere militair hospitaal, en bij dit gebouw twee loodsen voor voertuigen laten plaat sen. De kosten voor de gemeente bedragen ruim 30.000. De burgemeester, de heer Gaarlandt, heeft zijn groote waardeering uitgespro ken voor de welwillende houding, <jie Mi nister Lambooy bij de afhandeling van deze zaak heeft ingenomen, waardoor hij aan de gemeente een grooten dienst heeft bewe zen. De wethouder voor het marktwezen, de heer Koemans (R.-K.), heeft de groote acti viteit, die de, burgemeester in deze voor Gouda zoo belangrijke zaak heeft ontplooid, ten zeerste geprezen. Besloten werd nog tot het aangaan van een kasgeldleening groot 200.000. Op de vragen, die de heer Overhand (S. D.) aan B. en W. heeft gericht naar aanlei ding van het feit, dat bij den brand op j.l. Zondag en brandkraan zeer gebrekkig functionneerde, en niet. de in de concessie voorwaarden aan de Goudsehe Waterlei ding-Maatschappij voorgeschreven capaci teit van 1000 liter per minuut kon leveren, zullen B. on W. schriftelijk antwoorden. De interpcllant drong er op aan, dat een nauw lettend onderzoek zal worden ingesteld en maatregelen zoo noodig zullen worden ge nomen. Commissie vuilverwijdcring. Ontbonden. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, is de commissie ter onderzoek van het vraagstuk der vuil verwijdering ontbonden, onder dankbetuiging aan den voorzitter, dc leden en den secretaris voor door hen in deze kwaliteit bewezen diensten. INGEZONDEN MEDEDEELING. HEDEN VERSCHENEN; Een oxeitijjlaac van Jrlit boekjo, hetwelk iif het bijzon <wr'v\ belang is voor eigenajron v;ni woemhuizen en voor hypotheekhouder* wordt op aanvfóaï gaarae/kasteloos toegezonfiyTV 11935 Bijkantoor DEN HAAG Hooge Nieuwstraat no. 30 (Tournooiveld) Telef. 15820 Cacao-, Chocolade- en Suikerbewerkiqg- bedrijven. Arbeidsregeling. hoofdbesturen van de Algem.,R. Katéi. en Ghrist. Bonden van cacao-, choco lade- en suikerbewerkers hebben een cir culaire tot alle fabrikanten in die bedrijven gericht betreffende regeling en verbetering van de arbeidsvoorwaarden. In die circulaire wijzen dc hoofdbestu ren er op, dat de fabrikanten-vereenigin- gen, evenals verleden jaar, overleg met hen hebben afgewezen en de bonden zich der halve genoodzaakt zien, zich tot de werk gevers individueel te wenden. Verwozen wordt dan naar het ontwerp tot regeling der arbeidsvoorwaarden in de cacao-, chocolade- en suikerbewerkingsbe- drijvcn, zooals dat in 1928 aan dc fabri kanten is gezonden. Voor niet-vakkundige arbeiders wordt op 24-jarigen leeftijd een minimumloon ge vraagd, varieerende van 26.in kleine plgatsen en kleine bedrijven tot 32. in de overige ondernemingen. De hoofdbesturen stellen zich voor, bij uitblijven van gunstig antwoord de fabri kanten persoonlijk te bezoeken. De zoiRmdustrie. De boring in de buurtschap T w e k k e 1 o. De boring vanwege de Koninklijke Ne- derlandsché Zoutindustrie in de buurtschap Twekkelo, gemeente. Lonneker, waarmee ■men 25 April j.l. was begonnen, is, naar wij vernemen, thans beëindigd. Men heeft kun nen vaststellen dat- het zout begint op een diepte van 294 meter en eindigt op pl.m. 335 .meter. Eenige steenlagen zitten daar tusschen. Rijkski eed ingcommissie. In de jóngste vergadering van dc Rijks kleed ingcommissie is meegedeeld, dat dc voorzitter van den raad van ministers zich met het ontwerp-Rijkskleedingreglement heeft vereenigd. Voorts zijn besprekingen gevoerd over de inrichting van een reparatie-stelsel. Audiëntie. Z. D. ET. dc Bisschop va/n Haarlem, zal Dioedag en Zaterdag van de volgende week geen audiëntie rerleenen. Wit-Gele Kruis. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft opgedragen de propaganda voor het Wit- Gele Kruis in het Dekenaat Leiden aan den weleerw. Kapelaan P. Bottelier te W assenaar. ALKEMADE. Stemming. De oproepingskaarten voor de stemming van 3 Juli a.s. zijn thans bij de stemgerechtigden bezorgd. In ver band hiermede wordt er d'e aandacht op gevestigd dat dc stem bureaux zitting hou den van des voormiddags 8 tob des na middags 5 uur wettelijke tijd. Mén boude hiermede 'rekening, daar het bij vorige ver kiezingen nog is voorgekomen, dat er kie zers zich hiermede vergist hebben. Dege nen, die meenen ten onrechte geen oproe- pingskaart ontvangen te hebben, kunnen ter Secretarie inlichtingen in winnen. Men boude er'echter rekening mede, dat hlleen zij aan de stemming kunnen deelnemen, die voor of op 15 Mei j.l. den leeftijd van 25 jaren hadden bereikt, op' 1 Januari in de gemeente woonplaats hadden en tevens Rijksingezetene zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Gisteren had de eerste veiling der Tuinbouwver. Katwijk ep Omstr. plaats. De aanvoer van aardappelen was nog niet groot. Dit blijkbaar omdat men in verband met de lage prijzen der win ter aardappel en geen besten prijs voor (le vroeger aardappelen verwachtte. Het viel niet tegen. Va-n bospeen was al een flink kwantum, 7000 bos, aangevoerd. Hiervoor was een hoogere prijs verwacht. Doch al zou men gaarne op een betere uitkomst willen wachten, de tijd dringt en nu het Juli is zal men met rooien moeten door gaan om dc navrucht te kunnen planten. En spoedig wordt het zeer druk door het oogsten der zomerproducten, het rooien der bollen en het planten der nakool. Nieuwe brug. De nieuwe brug aan den Valkenburgschen weg ten dienste der aldaar gemaakte haven is heden voor het vorkeer opengesteld. KATWIJK. Opgeheven. Het sinds eenigen tijd verschijnende blad „Het Dagblad" bijblad van de Opr. Haarl. Cour. is met in gang van heden voor Katwijk opgeheven. NOOTDORP. Concours. De Ghr. Za-ngverecnïging alhier heeft Dinsdag j.l. op het concours tc den Haag den eersten prijs behaald in de tweede a-fdeeling. N00RDWIJK AAN ZEE. Gesteenigd. Het dochtertje van mej. H. Stijntjes, Duinstraat alhier, is door mej. v. R. zoodanig met een steen tegen het hoofd gegooid dat een bloedende hoofd wonde ontstond. De politie bij wien door de moeder van het meisje aangifte werd gedaan stelt een onderzoek in. Aanrijding. Doordat een wielrijder.'n particulier steegje uit kwam rijden, had in de Schoolstraat een aanrijding plaats met een auto. Het rijwiel werd beschadigd Verzekering dekt de schade. Een en ander bracht zeer veel menschcn op de been, die zich voor het politiebureau ophielden en tenslotte door de politie tot doorloopen moesten worden aangemaand. Kaar men ons mededeelde treft den auto-bestuurder geen schuld. Diefstal. Op het strand alhier werd uit. een strandwagentje een Kodakfototoé- stel (zakformaat) ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Flesch met brief aangespoeld. Bij de politie alhier werd gedeponeerd een op het Noordzeestrand gevonden flesch, in houdende een briefje waarop in het Deensch was geschreven: „Schoolschip Ivo- penhage Middellaaidsche Zee. Groeten van ons omgekomenen. >Sven". Het briefje is door de. politie naar bet D'eensch consulaat opgezonden. N00RDWIJKERH0UT. Personalia. Tot tijdelijk beambte aan het postkantoor alhier is benoemd dc heer J. Brussée uit Leiden. Herstellende. Het zoontje van den heer J. Geerlings, dat verleden week dooi de auto van mevr. Krelage uit Haarlem overreden werd en wiens toestand tot he den zorgeh baarde, is thans aan de betere hand. Schoolreisje. De leerlingen van de Chr. School maakten onder leiding van het hoofd, de heer K. Noy, een schoolreisje met auto en Jan-Plezier. Juichend en zin gend en uiterst voldaan werden ze aan de school door Ds. Hqfstedo bij terugkomst be groet. Vacature. Aan de St. Josephs-school is weder een vacature. Door het schoolbe stuur is wederom aan den Minister van Onderw., K. en W. een verzoek gericht tot ontheffing van de wettelijke verplichting om een keus te doen uit de wachtgelders, daar hot daarin niet naar genoegen kon slagen. OUDE-WETERING. Aarbesteding. Dc uitslag van de aan besteding voor het bijbouwen van een der de leslokaal aan de K.-K. school alhier met bijkomende werken is als volgt: C. P. Jan sen, te Rijpwe tering 9880, J. L. Zoet, al hier 7700 en Th. C. van Wieringen f7639. Het werk is aan d'en laagsten inschrijver gegund. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Behoudens Pioenen, waarvan de aanvoer maar matig is, zijn dc prijzen voor de meeste soorten bloemen redelijk, voor sommige laag. Pioenen bren gen in meerdere soorten op van 4.80 6.50, terwijl extra-variëteiten alg b.v. Ma- rie Laman gaat tot 11.30. Campanula!» 0.601.10, Anemonen 0.25—0.26, Ranon kels 0.400.50, Gips per 100 bos 24. Stroobloemen ƒ4.4.20, Gladiolen ƒ1. I.25, Juliaantjes- ƒ0.180.25, Centauria 0.500.75, Korenbloemen 0.400.65, An jers wit 0.100.13, idem rood 0.400.50, Anjers groenhart 0.350.45, .Margrieten 0.65—1.25. ST0MPWIJK. Coöp. Boerenleenbank, Tot voorzi1- ter van den Raad van Toezicht werd geko zen de heer L. C. Stijnman. VOORHOUT. Door midden gereden. Gisteren reed mej. Diemei, alhier per fiets1 op de Hoofd straat, toen zij werd aangereden door een tot nu toe onbekenden wielrijder. De fiets van mej. D. werd geheel doormidden gere den. Persoonlijke ongelukken behoudens enkele schrammen, kwamen wonder boven wonder niet voor. De aanrijdende wielrijder is doorgereden en is een van de vele door trekkende Katwijksohe arbeiders. WARMOND. Commissaris der Koningin. Donder dag a.s. voorm. 9.30 uur zal de Commis saris der Koningin der Provincie Zuid- Holland, een bezoek brengen aan deze ge meente. Ingezetenen worden verzocht hun ne belangstelling te toonen door het uit steken der vlaggen. Personalia. Met ingang van 1 Septem ber a.s. is aan de bijzondere Hoogere Bur gerschool te Voorschoten tot leeraar in de Engelsche taal en letterkunde benoemd onze plaatsgenoot de heer H. J. Zorn, hoofd der Openbare School, alhier. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Bevorderd is tof arts on ze plaatsgenoot de heer E. J. Munting. Aanrijding. Gisteravond werd J. W., toen hij per fiets de Brugstraat uitreed door een aaito, gemerkt 11.68798, aangere den. W. kwam er goed af, doch liet rijwiel moest het zeer ontgelden. De bestuurder der auto zegde tóe de schade te zullen vergoeden. St. Joseph-vereeniging. De St. Joseph- vereeniging herdenkt volgende week haar 25-jarig bestaan. Dit zilveren jubileum zal feestelijk worden herdacht en vooraf wor den gegaan door een driedaagsch triduüm. Donderdag cn Vrijdagavond wordt een Lof gehouden in de( Parochiekerk met predi cate door een eerw. pater. Zondag 7 Juli 's avonds 7 uur eveneens Lof met predïca- tie en opdracht der nieuwe leden. Maan dag 8 en Dinsdag 9 Juli wordt de feestvie ring in de zaal voortgezet. Tijdens deze avonden zal optreden de bekende voor dracht-kunstenaar J. Boezer. Toegang tot deze avonden hoeft elk lid, benevens een vrouwelijk huisgenoot boven 16 jaar, ter wijl toegangsbewijzen verkrijgbaar zijn Zondag 30 Juni en 7 Juli na de Hoogmis cn 's avonds na de conferentie in de zaal. Muziekwedstrijd. Voor liet op 15 Aug. a.s door de harmonievereeniging „Cres cendo" te houdep muziek- en zangconcours schijnt veel animo Ie bestaan. Hieronder .laten wij een overzicht volgen van de ver- eeuigingen die aan het concours zullen deelnemen t.w.Eere-afdee,ling Fanfare: ..'De Eendracht" ite Eemnes. „Concordia" te Krimpen a. d. TJsscl. „Unie" te Ameide. Uitmuntendheid Fanfare: „Excelsior" Pa- pendrecht. Eerste afd. Fanfare: „Juliana" te Rceuwijk. Tweede afd. Harmonie: Chr. muziekver. A thai ia" te'Leiden. „Harmonie R. T. M." Ie Hellevoetsluis. „St. Cecilia" te Boskoop. Vierde afd. Fanfare: „Onderling Genoegen" te Zegveld. Vierde afd. Har monie: „Eensgezindheid" te Blaricum. Eere-afd. Gem. Ivoren: „Amicitia" te Nieuwkoop. Uitmuntendheid afd. Gem. Ko ren: ..Zanglust". VlaardingenAmbacht. „St.ICaecila" te 's-Graveland. Eerste afd. Gem. Koren: „Zanglust" te Barendrecht. „Oefening Baart Kunst" Alphen aan den Rijn. Tweede aid. Gem. Koren..Zang en Vriendschap" Mijdrecht. Derde afd. Gem. Koren: „Do Stem des Volks" te Alphen a. d. Rijn. Vierde afd. Gcm. Koren: „Zang en Vriendschap" Uithoorn. Tweede afd. Kin derkoren: „Excelsior" te Gouda. „Amstel's Zangkoor" te Uithoorn. Derde afd. Dames koren. „St. Oaecilia" te 's-Graveland.. Tweede afd. MannenkorenHaagsche Po litie Mannenzangvcr. „Entre Nous" te Den Haag. Vierde afd. Mannenkoren: „Curte- voune" te Ivortcnhoef. Afd. Uitmuntend heid Mannenkoren: „Kunst na Arbeid" te Alphen aan den Rijn. Gevonden voorwerpen. Een bankbiljet van 10 gulden, een gouden daspeld, een vulpotlood, een zilveren dames armband. Je brand in de kistenfabriek. Nader vernemen we, dat de brand in de kistenfabriek van de Gcbrs. Nijhof te wij ten is aan onvoorzichtigheid a een arbei der. Oranje boven. Ten bate der Feest commissie 1919 werd op Donderdag 27 Juni een straatverkoop gehouden van oranje-knopjes, welke heeft opgebracht 19S. Uitvoering. Ter gelegenheid van de z.g. Kermisweek werd er Woensdag 26 en Douderdag 27 Juni een uitvoering gegeven in het R. K. Vereenigingsgcbouw. Dc groo te zaal was den eersten avond slechts ma tig bezet, doch den tweeden avond flink gevuld, hetwelk voor de spelers toch weer een vergoeding was. Opgevoerd werd „Wat niet sterven kon", toonee'lspel ijl 4 bedrij ven. door Gerard Nielen. De keuze van het stuk is een gelukkige geweest, en juist daarom, omdat het zoo keurig mooi werd gespeeld. We zullen geen rollen apart, noe men, doch ze waren alle in goede handen en werden echt gespeeld. Een naam willen we toch noemen en wel van den regisseur, den heer P. van der Staak, onder wiens goede leiding de spelers het publiek twee echt mooie avonden hebben bezorgd. Hem en ook de spelers komt een woord van lof toe voor alle moeite en tijd welke voor de uitvoering van een dergelijk tooneelstuk wordt gevraagd. Er heersehte in de zaal een gezellige stemming, mede omdat er voor een leuk nummertje muziek werd gezorgd tusschen de bedrijven, door. We zullen hopen, dal deze tooneelclub, welke thans reeds goede vorderingen in hot spel heeft gemaakt, eensgezind zal blij ven studeeren en ons in de toekomst op menige goede uitvoering zal vergasten. Z0ETERW0UDE. Groote Meeting. Wij verwijzen naar de advertentie in het blad van heden be treffende de groote openluchtmeeting op het terrein aan den Schenkelweg. De heer Piet Kasteel, redacteur van het Nieuwe Dagblad en De Maasbode te Rot terdam zal spreken over „Het doel van den strijd", terwijl vooraf het woord zal wor den gevoerd d-oor den heer Deercnberg van Schoonhoven. De lustige tonen der muziek zullen niet ontbreken. Wanneer alle medewerken zal de mee ting schitterend slagen en zullen volgende weck Woensdag alle katholieken stemmen op No. 1 van lijst 8. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Propaganitlaclub. Op initiatief van pastoor Meijer en dc heer de Bruijn is uit de leden der St.. Josephgezellcn-vereeniging een propagandaclub opgericht. De propa ganda voor de groote verkiezing hebben zij reeds flink aangepakt. Wij vertrouwen dat deze wakkere jongens op den ingesla gen weg zullen voortgaan. Uitgesproken: A. C. Walt z, eomniissionnair in effecten te Woerden. Cur. Mr. J. W. Flieringa, U treeht.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6