DE LEIDSGHE HOUT IN WORDING LUCHTVAART Met pak en zak er vandoor. Het Duitsche echtpaar IJ. te Kerkrad e leefde sinds jaren in nnoenigheid. Herhaal delijk werd de huwelijkshémel door don kere wolken beneveld, en het huwelijksleed demonstreerde zich niet alleen binnens huis door gekrakeel en vechtpartijen, maar ook op de openbare straat. De vrouw, die zich verzekerd achtte van den daadwerke- 1 ijken en moreelen steun van haa-r reeds volwassen kinderen, achtte Donderdag, dat de maat boordevol was gekomen. En toen manlief des ochtends vroeg naar de mijn was gegaan, reed enkele uren later een vrachtauto vóór de woning. In een mini mum van tijcl werden, met hulp van velen, de meubelen in de auto geladen en weldra werd de reis full speed naar Vaals aan vaard. Toen de mijnwerker Donderdagmid dag van de mijn thuis kwam, vond hij het huis leeg. De Chinees, die niet van opium hield. Eenige dagen geleden heeft de politie op Katendrecht twee Ohineezen aangehou den als verdacht van overtreding van de Opiumwet. Een van de twee bezwoer bij boog en laag, dat hij niet van opium hield, en verzekerde, dat hij liever zelfmoord zou plegen, dan dat hij opium zou schuiven. Hoe het ook zij. de politie wilde hem ter beschikking van den vreemdelingendienst stellen, en de Chinees werd voorloopig op gesloten in het politiebureau aan de Nas- saukade aldaar. Een van zijn kameraden kwam gisteren1 op het bureau vragen, of hij den aangehoudene eten mocht brengen. Dit werd toegestaan en de kameraad bracht een paar broodjes voor den opgesloten vriend. De politie bekeek de broodjes eens goed en weldra werd toen gemerkt, dat in een van de zoo smakelijk er uit ziende ka detjes opium was verborgen. Het broodje is in beslag genomen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. GEWELDIGE ONTPLOFFING. 200 tlooden. Uit Santiago de Chili wordt geincld. dat in een kopermijn een ernstige ontploffing heeft plaats gehad, waarbij, voor zoover tot nu toe bekend, ongeveer 200 personen, meest, mijnwerkers, om hel leven zijn ge- komen. Het geheele kamp der mijnwerkers is in de lucht gevlogen. Nog eert mijnentploffirrg in Chili. Acht dooden. "Uit Antofagata (Chili) wordt gemeld: Bij de voorbereiding van een grondboring had in de mijn van Chuquigamata een ontploffing plaats, waarbij 8 personen ge dood en 16 gewond werden, waarvan 5 zwaar. Spoorwegongeluk in Vogtland. Verscheiden gewonden. Van eten trein der lijn KlingenthalFal- kenau, die 5s middags om 12 uur Klingen thal verlaat, zijn Donderdag tusschen Blei- stadt. en Hartcnberg de locomotief, de goederenwagen en een personenrijtuig ont spoord en omgevallen. Verscheiden reizi gers werden gewond o.w. een vrouw zwaar. Groote branden te Hamburg en Kiel. Gisteravond is brand uitgebroken in den molen van de veckoekenfabriek fee Wil helmsburg bij Hamburg, welke aan de Beiherstieg is gelegen. Dc oorzaak van den brand, die spoedig groote afmetingen aan nam. is nog onbekend. Aan de vereenigde inspanning van Iiarburg, Wilhelmsburg en Hamburg, Ire nevens van twee drijvende brandspuiten bijgestaan door twee slangen van twee andere stoomschepen, gelukte 'het met veel moeite dc brand te localisee- ren zoodatt de voorraden, die een groote waarde vertegenwoordigen, behouden kon den blijven. Voorts is gistermorgen brand uitgebro ken in een vrachtschip dat 'bij de Deutsche Werke te Kiel op stapel staat. De brand was tijdens den nacht in den dubbelen bodem van het schip ontslaan en nam Spoedig groote. uitbreiding aan. Gisterenmiddag woedde het. vuur met onverminderde heftigheid voort. Het blus- schingswerk was zeer moeilijk. Door den sterkón watertoevoer kreeg liet schip slag zij naar stuurboord. Besloten werd den wand van het schip te openen, daar de brandweerlieden, ondanks het gebruik van gasmaskers, den brandhaard niet konden bereiken. Het schip was pas den 4den Mei van dit. jaar van stapel geloopen en zou op 16 Juli aan de reederij Wilhelm Wilhelmsen wor den afgeleverd. Over de oorzaak van den brand is nog steeds niets bekend. De brand herinnert in zijn bijzonderhe den aan den gvooten brand aan boord van de ..Europa" te Hamburg. Een dievenbende gearresteerd. Aan de Nieuwstraat te Kerkradc (Duitsch gedeelte) werd tijdons den nacht een bezoek gebracht aan de woning van P., die met zijn huisgenoot© afwezig was. Door middel van een looper kwamen de dieven in het huis. Alle kamers werden doorsnuffeld, alle kasten en laden openge broken. Met medeneming van geld, siera den, schoenen, kleeding en allerlei andere zaken vertrokken de dieven, na zich te goed te hebben gedaan a>an de aanwezige dranken. Doordat, een hunner zijn oude schoenen had achtergelaten, die hij met nieuwe ver wisseld had, kreeg de politie een spoor va-ii de dieven, dat tot hun arrestaties leidde. Het aangehouden driotal bekende den diefstal tc hebben gepleegd. Een groot deel der gestolen voorwerpen werd in beslag genomen. De dieven worden verdacht nóg meerdere diefstallen' op bun kerfstok te hebben. INGEZONDEN MEDEDEELING MUNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten SO ct Laxeer-Taf>leiAn 60 ct Zenuw-Tabiy^sn 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maaif-Tabletten 75 11936 Bij Apoth. en Drogisten De Christus op den Corvocado Peak. Het standbeeld nadert zijn voltooiing. De werken voor het groote Christus- standbeeld op den 650 M. hoogen Corvo cado Peak", die de haven en de stad Bio de Janeiro totaal beheerscht, naderen thans hun voltooiing. Het Christusbeeld is 39 M. hoog en met het voetstuk zal dit standbeeld 45 meter boven de bergtoppen uitsteken. Dit monn- -ment is veel grooter dan het Christusbeeld op den Andes, dat als een symbool van eeuwigen vrede tusschen Chili en Argen tinië op de grens van deze landen werd opgericht. De onkosten voor dit standbeeld' tea 'be- .drage van 720.000 dollars werden uit vrij willige bijdragen der Katholieken van Bio de Janeiro bijeengebracht. Beeds twee jaren lang zijn dertig arbeiders bezig om dit standbeeld te vervaardigen. Het voet stuk is van gewapend beton, de wanden worden met blauw-groene tegels bezet. Het Christusbeeld dat met uitgestrekte armen een spanwijdte heeft van bijna 40 meter, zal reeds van verre zichtbaar zijn. Op het voetstuk staat geschreven: Christus vincit, re gnat, Christus imperat: Christus over wint, regeert, en heerscht. Zooals bekend is werd dil beeld ontwor pen door den Pa-rijschen beeldhouwer Paul Landowski. Silva Costa is met de uitvoe ring van het werk belast. Ter clood veroordeeld. Te Meiningen is Donderdag een nacht waker, die op een skafcavond een boekhou der een snelwerkend doodelijk vergif in zijn glas bier had gegooid, wegens moord ter dood veroordeeld. Gevecht met zeisen tusschen maaiers. In de nabijheid van het. Lotharingsche plaatsje Scheid kwam het. Woensdagavond tusschen enkele maaiers tot. een hevig ge vecht, waarbij men van zeisen en messen als wapens gebruik maakte. Eenige maaiers, die van liun werk huis waarts keerden, ontmoetten n.l. onderweg een dorpsbewoner. De hond van een der arbeiders sprong blaffend tegen den man op. Deze duwde hem met den voet weg. Er ontstond een woordenwisseling, die ten slotte in. een hevige kloppartij ontaardde. Met messen en zeisen gingen de kempha nen elkaar te lijf. Eenige arbeiders bleven met zware wonden en niet bloed over stroomd op het „slagveld" liggen. Zij wer den naar he.t ziekenhuis te S aar-burg ver voerd. Een vondst in den vuilnisbak. In den gementeraad van Guildford ver wekte een lid ontsteltenis toen hij als voorzitter van de gezondheidscommissie e'en geladen artillerie-projectiel vertoon" de. Hij vertelde erbij dat het dien dag uit een vuilnisbak in de stad gehaald was. De ontdekking geschiedde juist bijtijds om een ongeluk te verhoeden, want als het projec tiel in den vuilniswagen tegelijk met het vuil gestort was, had het moeten ont ploffen met rampzalige gevolgen voor de vier vuilnisliedeu. Het gevaarlijke voorwerp werd aan het einde van de vergadering aan de politie overhandigd. De spaarpenning van een weduwe. Onlangs is te St. Ouens, op het Britsche Kanaaleiland Jersey, de Ói-jarige wedu- we mevrouw May Ann Hubert gestorven. Wij hebben dezer dagen verteld dat in een geheim laatje van een secretaire, uit haar boedel afkomstig, lang verdwenen brieven van Karei II terug zijn gevonden. Maar zij had meer dingen van waarde in huis. Nadat dit huis wa-s verkocht, heeft men het leeggeruimd en daarbij zijn thans 20.000 pd.st. dus bijna, een kwart millioên gulden, voor den dag gekomen. Het groot ste gedeelte van dit. geld bestond uit gou den en zilveren muntstukken. Men wist dat de vrouw een groot inko men had (dat dan nog grooter had kun nen zijn, als zij niet zooveel geld rente loos in huis had laten liggen), maar zij leefde eenvoudig. Het geld moest in vaatjes gedaan wor den, opdat het uit huis weggebracht kon worden.. Ongewone koude bij Trier. Uit Trier wordt gemeld: Na de heete dagen van het 'begin dezer weeik is thans een voor dezen tijd van het jaar ongewone koude ingetreden. Op de hoogten staafde thermometer op vele plaatsen slechts 3 graden boven nul, terwij'l in de dalen de temperatuur hier en daar zelfs tot onder het nulpunt is gedaald. Op vele velden zijn de aardappelen, boe nen en bloemen bevroren. In heb plaatsje Thalfang heeft- zich zelfs op verschillende lager gelegen watertjes een ijskorst ge vormd. Zeldzame tropische plant, .,Der Tag" meldt, dat op het oógenbbk tal van Duitsche botaniói te Hamburg ver toeven om in den Plantentuin aldaar liet bloeien van een uiterst zeldzame tropische plant, de amorphophallus titanum, te aan schouwen, die uit de wouden van Sumatra afkomstig is. De bloesem staat op een sten gel van 2.50 meter. 't Is voor het eerst op het. Europeesche vasteland, dat deze tropische plant, i-li een .plantentuin' tot Moei is gebracht. NA DE LEIDSGHE SINGELS HET WANDELPARK WAT ER BEREiKT IS. HOE HET WORDEN MOET. De Lerdsche Hout!.... "Voor enkele jaren nog totaal onbekend; niemand, die er nog aan dacht, en thans wordt er aan gewerkt, is er zelfs in groote lijnen te zien, hoe het, wellicht na vele jaren, worden zal. Maar nu het begin er is, geloovcn we, dat de voltooiing niet zoo heel lang op zich zal laten wachten. Gezien het aantal beschikbare krachten, die bij wijze van werkverschaffing aan den Leidschen Hout zijn tewerk gesteld, moeten we erkennen, dat er reeds veel bereikt is, ondanks de strenge winter met zijn maandenlange vorst ernstige stagnatie heeft veroorzaakt. Door den burgemeester der gemeente, mr. A. van de Ha-ride Bakhuyzen, daartoe welwillend uitgenoodigd, hebben wc gis terenmiddag een bezoek gebracht aan het ongetwijfeld groote werk, dat- daar benoor den de stad in wording is. Deze uitnoo- diging gold behalve de pers ook den gemeenteraad, waaraan door een tiental leden was gehoor gegeven. Onder hen bevond zich ook wethouder Goslinga én de directeur voor Sociale Zaken, de heer Wijknians, die uit het oogpunt van werk verschaffing als steünverleening ten nauw ste bij het werk betrokken is. In een van de oude op het terrein staande steenen schuren tijdelijk als ee-t- •lokaal voor het werkvolk ingericht, trof fen we den architect van den Leidschen Houit, den heer K. C. van Nes, uit Apel doorn, die reeds vele werken van tuin- en boscha-anleg in andere gemeenten op zijn naam 'heeft- en zich daardoor als een be kwaam, vakkundig tuinarchitect heeft doen kennen. Uiteenzetting burgemeester v. d. Sande Bakhuyzen. Nadat ons een situatio-schets van den Leidschen Hout was verstrekt, nam de burgemeester, mr. A, van de Sande Bak huizen, het woord, om, na een welkom tot dengenen, dit de uitnoodiging hadden aanvaard, een uiteenzetting te geven hoe h&t staat met het werk en wat dc betee- kénis ervan is. De burgemeester zeide den Leidschen Hout voor de gemeente van groot belang te achten en, 'al mogen diverse partijen het al niet eens zijn Over een schouwburg- belang voor Leiden, spr. zou niet weten wejke partij in de totstandkoming van den Leidschen Hout geen belang voor de ge meente zou zien. Leiden had vroeger zijn Singels die Za terdagsavonds en Zondags de promenade waren voor de burgers uit eiken rang en stand, waar men de joffers aantrof, soms getooid in Oranje.... Dat is voorbij, sinds de Singels bebouwd zijn geworden en meer in het centrum der stad zijn ko men te liggen. Aller aandacht vestigt zich nu o>p den Leidschen Hout. In heb begin van September van 'hot vorig jaar, er was toen een fonds van om streeks f 80.000, werd aan het werk begon nen met 6 man, welk aantal aan het eind van dat jaar 34 bedroeg. Bij het begin der vorstperiode waren er 37 menschen werkzaam, maar die ijstijd heeft veel zorg gegeven, want men moest het werk tien weken laten rusten. De kosten komen ge deeltelijk voor rekening van den Leidschen Hout, gedeeltelijk voor die van de -ge meente en reeds was er f 5000 aan loon uitgegeven zonder dat er veel bereikt was. Begin Maarb werd weer begonnen met 50 man, zoodat er door dezen vorm van werkverschaffing aan vele mensc'hen werk is gegeven, 'b Zou egoïstisch geweest zijn, wanneer men vastgehouden had aan het ideaal, om alleen technisch personeel met do uitvoering te belasten. Do monschen, die er nu werk gevonden hebben, zijn er physiek en psychisch mede gebaat geweest, omdat zij zich hebben weten aan te passen aan hun veelal zoo veranderden werkkring en zij cr thans een lust in vinden hier te werken, Maar de architect, cle heer Van Nes, heeft het er daarom des te moeilijker mede gehad, omdat hij do vaak nog on geschoolde arbeiders heeft moeten oplei den. Desondanks heeft hij zich met hart en ziel aan zijn taak gegeven en de bur gemeester zeide dan ook niet genoeg de welwillendheid in deze van den heer Van Nes te kunnen prijzen. Spr. wees er verder nog op, dat dc loonuitkeering afhankelijk is van den Mi nister van Binnenlapdsche Zaken. Er wordt op het oogenblik 47 cent per uur SPORT VOETBAL. B. K. FEDEB ATIE. Wedstrijd programma voor a,s. Zondag. Kampioenscompetitie, AchillesV. V. Z. Beslissingswedstrijd promotie en degradatie Overgang C. D. E. M.-S. J. C.; terrein H. B. C. te Heemstede. DIOO. EDAARL. BOND. Wedstrijdprogramma voor a,s. Zondag. Promotie en degradatie. 2e klas R. K. F.—1e klas D. H. V. B. D. O. S. S.—G. V. O.; Gr. Willem 2— •Blanw Zwart-. betaald, wat al hooger is dan aanvanke lijk werd gegeven. Tenslotte gaf de burgemeester nog eenige nadere bijzonderheden over de in deeling van het te stichten werk, in het bijzonder op de tot standkoming van het geprojecteerde sportveld, terwijl hij be sloot met te zeggen, te zullen afwachten, of .de gemeente 'ns te gelegener tijd een twee ton beschikbaar zal kunnen stel len voor de inrichting daarvan. Inleiding van den heer K. C. van Nes. Hierna nam de architect, de 'heer K. O. van Nes, het woord ter ontvouwing van de lm staande plannen. Aan de hand van een groote schets kaart wees dc heer Van Nes er allereerst op, dat het 23 II.A. groote terrein in twee geheel verschillende dCelen onderscheiden is, n.l. de geest-gronden, gelegen in het noordelijkst gedeelte langs den Wanuon- derweg, en polderland, dat ten Zuiden ligt. Het groote verschil tusschen beide 'hield nauw verband met den aanleg van sporterreinen, waterpartijen, vijvers en be plantingen, maar daarenboven moest het- geheele ontwerp nauw aansluiten bij het bestaande stratencomplex in de onmid dellijke omgeving en den aanleg van nieuwe wegen volgens het uitbreidings plan dér gemeente. Hiertoe verstond spr, zich dan ook met de ontwerpers van het uitbreidingsplan. Zoo heeft men in het plan allereerst hoofdtoegangswegen ontworpen, welke vanaf den Bijnsbtirgerweg, den Warmon- derweg en den Maredijk toegang tot Den Hout zullen geven. Vanaf den Warm onderweg heeft de ge meente tegen de bestaand© huizencom plexen aan een stuk grond voor bouw grond in handen, hetwelk, naar het zich laat aanzien, zooveel geld zal opbrengen als de aankoop van den 23 H.A. in zijn ■geheel gekost heeft. Bezijden van den Bijnsburgerweg vanaf de C'hr. H.B.S. tot aan de Baads'heeren- wijk komen dan de sportvelden te liggen Deze worden geheel omplant, zoodat een fraaie ligging verzekerd is. Naast het groote sporterrein, dat e.v. ook voor groote 'bijeenkomsten, feestelijkheden, hip pische sport, enz., gebruikt kan worden, ligt. een ander veld, dat als oefenveld ge bruikt kan worelen, terwijl er voorts vier tennisbanen met clubhuisjes zijn geprojec teerd. Bond deze sportvelden komen er gelegenheden tot auto-parkeerplaats en rijwielstallingen. Langs drie toegangswe gen vanaf den Bijna burger weg zijn deze terreinen te bereiken. Al wat er verderop ligt, achter den hoofdweg dus, die vanaf den Warniondenveg loopt tot op den driesprong naar Bijnsburgerweg en Mare dijk, is bosc-h, park en water. Langens den Warmonderweg komen verschillende p.erceelen boseh te liggen, doorsneden door Wegen en wateren, daar achter liggen grasvelden en vervolgens komt men aan een volksbheehuis met bij gelegen kinderspeeltuin. Verderop volgen weer diverse perceelen boseh, twee groote vijvers, en een z-g. Centraal gebouw, b.v. voor groot restaurant. De beplanting wordt met zeer veel zorg uitgevoerd. Zeer terecht wil de heer Van Nes hier een stuk Hollandsch schoon scheppen met een rustige omge ving, geheel overeenstemmend met het Hollandsch karakter. Dus geen exotische boomen 'en planten, die den geest ver moeien en beter thuishooren in een bota- nischen tuin. Aan die 'beplanting is reeds veel vóór- zorg besteed. De kweekerij van boomen en planten ziet er, ondanks den slechten winter, goed uit. Ook aan de waterkeering en water- loozing is veel zorg besteed. Niet alleen dat met den aanleg yan wegen, velden, bosschen en parken gezorgd wordt voor een behoorlijke glooiing, die den afvoer van water mogelijk maakt, ook door middel van buizen in den grond wordt aan cle waterverzorging gedacht, waartoe levens een speciaal pemphuisjc wordt aan gebracht. Dat alles hebben we in wording, reeds voor een groot gedeelte geprojecteerd, kunnen aanschouwen, toen we na de uit eenzetting op dc kaart, een eerste wan deling door den Leidsohen Hout maakten. We hebben daarbij den indruk gekregen, dat 'het bfestuur van den Leidschen Hout in den heer Van Nes als architect een goede keus heeft gedaan. Met zeer veel verstand van zaken gaat hij te werk cn onze meening is, dat onder zijn leiding de Leidsche Hout zeker een goede toe komst tegemoet gaat. 't "Was een aangename excursie, die ons een goeden kijk gaf op de wording yan den Leidschen Hout, die nu niefc meer in een zoo heel ver verschiet ligt. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Voetbalvereniging „S. 0. 0." Zondag a.s. belooft weer een mooie dag worden op het voetbalterrein te Lan- rraar. Daar zal S. D. O. een medaille .ecls-trijd spelen tegen D. O. S. uit Roe- lofa rends veen. Wij gelooven wel, dat het aan spanning niet zal ontbreken, en wij vertrouwen dan ook dat verschillende supporters een bezoek zullen brengen aan het B. K. Sportterrein. De medaille is uit geloofd door een van de Bestuursleden. NED ER'L ANDS'CHE VOET BAL BOND Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. AFDEELING III. Promotie-competitie. Enschede sdhe Boys—N. E. C. AFDEELING IV. Promotie-competitie. WffheltoinaDe V-alk. CRICKET. Wedstrijdprogramma voor a,s. Zondag. Eerste k'las. Ajax (L.)—A. C. O.; D. V. V. O. C. Quick (N.)—P. W. T w e e d e klas. B: U. V. V.—A. C. G. II; Vleermuizen- Al b ion. C: SpartaAjax II; Phoenix IIL. C. C.; Oost: Nijmegcn-H. C. C.; P. W. II —Quick (N.) II. ATHLETIEK. R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood Wit". Zondag 30 Juli. Viering van ons éénja rig bestaan. Des morgens om 9 uur H. Mis en algê- meenè H. Communie voor leden en dona teurs, in het Gesticht „de Voorzienigheid", Hoogewoerd. Hierna gemeenschap)>elijk ontbijt in heb Zita-gebouw, Pieterskcrkkoorsieeg. Des middags om 2 uur precies onderlin ge athletiek wedstrijden op het terrein, zooals reeds eerder is gepubliceerd. Deze wedstrijden zijn gratis toegankelijk voor vrienden en kennissen der leden en voor belangstellenden. De prijsuitreiking vindt plaats op Woensdagavond 10 Juli eveneens in het Zita-gebouw. Woensdag 3 Juli, om 7 uur oefeningen op het terrein. Op denzelfden avond om 8.15 uur, bui tengewone leden (seniores) vergadering in het Zita-gebouw Pieterkerkkoorsteeg. (al ler opkomst gewenscht). Maandagavond a.s. heeft de groote op tocht plaats van alle R. K. organisaties. Ook „Rood Wit" zal een onderdeel vor men van dezen grooten stoet. De leden moeten dien avond om 8 uur present zijn op de Kaasmarkt. Bij gunstig weer in atlil e tiek-cos turan VLIEGONGELUK OP VLIELAND. Gieterochtend landden te Vlieland vier vliegtuigen va.n Soesterberg, die tijdelijk zijn ge-stationneerd te Hekier. Bij het star ten sloeg een dér toestellen, bemand met kapitein Briet en luitenant Kamp, over den kop. Het toestel vloog in brand. Kapitein Briet kwam er oogenschijnlijk goed af; luitenant Kamp kreeg ernstige brandwon den. Na geneeskundige behandeling is hij onder geleide van den gemeente-arts pér rijksvaartuig naar Helder vervoerd. Zijn toestand is gunstig. Noodlanding. Gisteravond om zes uur vloog de heer K. A. van Beek met zijn Pander-tweedek ker. gemerkt P. H. A. D. L., boven de Kei- lehaven te Botterdam, toen hij wegens een defect aan zijn motor plotseling moest lan den. De noodlanding is goed geslaagd. Het toestel is terechtgekomen op een terrein achter de gasfabriek aan de Keilehaven. Persoonlijke ongelukken zijn er niet ge beurd. Er is geen matèrieele schade. Per soneel van de K. L. M. heeft het toestel gedemonteerd en naar Waalhaven ver voerd. Vliegtuig in zee gevallen. 3 dooden. Volgens berichten uit Beach-ha-ven zijiï bij hét neerstorten van een Vliegtuig in de 'baai van Barn e gat, in den staat New Jer sey, drie personen om het leven gekomen. Het vliegtuig bevond zich na den start nog op geringe hoogte, toen 'het tweemaal ovér den kop sloeg en in zee viel. Vliegtuig in een boom gevlogen. Bij een poging een nieuw duurrccord te vestigen mét 'behulp van een ander vlieg tuig, dat brandstoffen zou toevoeren, is op BooseveLt-vliegveld bij New York een vliegtuig, waarin zich de piloot Ashcraft en de aviatriee Irene Viola Dentry bevon den, in. den mist zonder benzine tegen een boom gevlogen. De vlieger werd gedood, terwijl zijn begeleidster zWare 'verwondin gen opliep. Een vliegtuigongeluk in Irak. Een Engolsch vlieger-luitenant vergezel de in zijn eigen toestel gisteren drie Fran- sche vliegtuigen van Basra naar Bagdad. Onderweg fflöesl, hij een noodlanding doen. Hierbij werd hij gedood. De man van de Britsche luchtmacht die hij bij zich had, kreeg ernstige kwetsuren. Vliegtuig bij schietoefeningen neergestort. Donderdagavond vond een ernstig onge luk plaats in de nabijheid van het Zweed- sche vliegveld Binkeby. Bij schietoefenin gen van militaire vliegtuigen, waarbij een ballon als doel diende, stortte een vliegtuig van 150 Meter hoogte naar omlaag en werd geheel vernield. De waarnemer werd op slag gedood, terwijl dc bestuurder zoo •ernstige verwondingen opliep, dat hij eenige uren later overleed. De vermiste Oceaanvliegers. De Italiaansche en Spaansche water vliegtuigen zijn, naar ITavas uit Lissabon meldt, thans, nu het zoeken naar de „Nu- maneïa" geen resultaat heeft, opgeleverd, naar hun stations teruggekeerd. De Southern Cross. Een telegram uit Singapore meldt de aankomst daar van de Southern Cross uit Derby in Noordwest-Australië. 'De vliegers hebben hiermee hun tweede lange dagreis op weg naar Engeland vol bracht. DoDderdo.gavond zijn zij den tocht over den Indischen Oceaan 'begonnen. CORRESPONDENTIE. N. B. te S. Het geschrijf over die verga dering te Amsterdam, waarorp pater Borr. de Greeve heeft gesproken, is minstens overdreven. Zie onder de rubriek uit de. Pers in dit nummer. 2

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 14