UIT DE RADIO-WERELD - I.E.i.C.Q. f po- voor alle «koineiwfad f 13650 jbÉerttii COMPLETE HÉO-ÏOE STELLEN. WEEK-END LIED VAN DEZEN TIJD Programma's voor Zondag 30 Juni. Huize li, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. .259.20 NCRV Morgenwijding, in de Evang. Lutliersche Gemeente, Hilversum. 9-3012.00 KRO (1852 M.). Hoogmis in de St. Ser\ iskerk te Maastricht. Gein. man nen- en knapenkoor. 12.301.30 Concert door liet KR O-trio. Causerie. Onderwerp: Joost van den Von del en zijn tijd.genooten. 2.304.30 Concert door de R.K. Muziek- vcree naging. 4.305.00 KRO. Zieke-nhalfuur-tje. 5.35 NCRV. Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Doorwerth-Ueelsum. 7.308.00 KRO. Causerie over de congre gatie van do Pators v. d. H. Geest in Weert S.oi KRO. Voetbaluitslagen. 8.03. Praat je tot de luisteraars door den KRO.-voorzit 1 er. 8.10 KRO. Concert. Orkest en vocaal Trio 10.45 KRO. Koorzang. 9.30 Nieuwsber. Hilversum, 1071 M. 0.00 VAR A-ui t zending. 10.30 VPRO. Dienst in de Remonstrant- sche Kerk te Amsterdam. 12-0012.30 AVRO. Episode uit „Me- rijntje Gijzen" door Leo Strauss. 12.302-00 AVRO. Concert door de Kon. Militaire Kapel (Grenadiers en Jagers). 2.002.30 AVRO-To on eel ha'lfuurtje. Spre ker: Henri Borel. 2.303.15. Concert door A'VRO-Kwintet. 3.153.45 Concert door de Monnenzang- vere-en, „Werm-anslust", Krommenie. 3.455.00 Concert door het Omroeporkest 6.007.30 VARA. Orkest concert. 7.30S.00. AVRO. Grainofooumruziek. S.00, Tijdsein, pers- en sportber. 8.15 Aansl. van hét Kurhaus te Sohieve- ningen. Het Residentie Orkest. Solist: George Kuhlenkamp. Na afloop: Gramofoon muziek. 12.00 Sluiting. Daventry, 1562 M. 3.50 Concert. Gei'shom Pa-rkington Kwin tet. 5.20. Pianoconcert déoT A. Hallis. 5.50 Engelschc welsprekendheid. Rede in 1816 gehouden. 6.056.35 Bach's Kerkcantate no. 6. Koor, Orkest en solisten. 8.20 Studio-Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheids-oproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Concert. 10.50 Epiloog. „Radio Pari s", 1744 M. 12.20 Religieuse muziek en zang. Preek. 1.05 Gramofoonplatencon eert. 4.50 en 6.50 Gramofoonplatencon ce-rt 8.05 Circus ..Radio-Paris". 8.3511.10 Orkestconcert. Langen berg, 462.2 M. 9.2510.20 Evang. Morgenwijding. I.202.50 Orkestconcert. 5.208.20 Arbeiders-zangfeest 8.20 „Der Fliegende Hollander", rom. opera van Wagner. Daarna tot 12.20 Dans muziek. Zees e-n, $652 M. 6.20 Gymin astiek. 6.50S.-20 Orkest concert. 9,15 Klokkenspel. 9.20 Morgenwijding en klokgelui. 10.2012.20 Berichten en lezingen. 12.20 Orkest-concert. 2.20 Orgel-concert. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Kinder uurtje en sport verslag. 5.206.50 Orkestconcert. 6.508.20 Lezingen. S.20 Vroolijk programma. Daarna: Persberichten en tot 12.50 Dans muziek. Hamburg, 39177 M. 7.20 Concert door scheepskapel. 7.25 Morgengroet en concert. 9,35 Morgenwijding. II.50 Prometheus". Hoorbe-eld. 12.35 Declamatie, toespraak en za-ng. I.25 Concert. 3.20 Concert. 4.05 Cither-concert. 5.00 Vocaal- en Instrumentaal concert. 5.45 Orkest-concert. 6.30 Concert. S.20 Strandfeest. Muziek, zang en da-ns. II.05 Dansmuziek. Brussel, 5 tl.9 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. S.35 Kamermuziek. 9.20 Symphonie-concert. De schatten der Doode Zee. In verschillende Engelsche bladen werd er dezer dagen de aandacht op gevestigd, dat „wanneer de Fransche regeering naai den raad van den beroemden scheikundige George Claude geluisterd had, dan zou de concessie om de minerale schatten van de Doodc Zee te exploiteeren nooit in Jianden van een Engelsche maatschappij gekomen zijn. George Claude heeft getracht om de xegeering van zijn vaderland te overtuigen dat zij het mandaat over Palestina moest trachten te verkrijgen. Eenige jaren geleden reeds heeft George Claude aan verschillende vooraanstaande politici do volgende vraag gesteld: „Wan neer er kans bestond om een, groote hoe veelheid goud tc vinden, en als men dit goud ter beschikking va-n Frankrijk zou stellen, mits de Fransche regeering haar hulp verleende, zou iedere Franscbman dan niet verplicht zijn om de regcering te overtuigen, dat zij zoo iets moest doen?" Het antwoord luidde natuurlijk bevestigend als schonk men aan de beweringen van George Claude slechts weinig of geen ge— goot I Programma's voor Maandag 1 Juli. Huizen, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsl. NORV-uitzenddngeu). 11.0011.30 Korte ziekendienst. 12.301.45 Orgelconcert. 4.005.00 Ziekenuurlje. Zang en orgelspel 5.00—6.00 Gramof oonplatencon eert. 6.106.-10 Literaire causerie. 6.407.10 Verkiezingspraatje Cbr. Hist. Unie. 7.357.50 Verkiezingspraatje Anti-Rev. Partij. 7.508.20 Causerie over dé zending, in Ned. I-ndië. 8.20—0.20. Concert. Harmonie en zang- vereen. 9.20—9.50 Causerie over liet geestelijk element in. onzen- vakver. a.rbei-d. 8.5010.45. Koorconccrl. Daarna persber. Hilversum, 1071 M. 10.00-10,15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO Kwintet. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.30—4.00 Aansl. van het Rembrandt- theater tc Amsterdam. 4.00—4.30. Lezing door Mr. H. J. Knotten belt over: „Huwelijk en Wet". 5.006.00 Kin-deruurtje 6.017.00 Concert door het AVRO-Ivwin- tct. 7.007.15 Verkiezingsrede, Verbond van Nationalisten. 7.15—7.30 Verkiezingsredc. S.D'.A.P. 7.30 Voortzetting concert. 5.01—9.00 Vercenigingsuurtj-c, Haagsch gemengd koor „Onder Ons", Harmonie orkest „Meyerbeer". 9.0011.00 Concert door het Omroep orkest. Son ja Ivovalefska (alt). 10.15 Persber. Na afloop v. h. concert: Gramof o o n m u zie k. 12.00 Sluiting. D a v e li t r y, 1562 M. 11.20 Gramof oonmuziek. 12.20 Balladen-concert. (Alt tenor). 12.50 Orgelconccn't. I.202.20 Orkestconcert. 4.20 Dansmuziek. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Lezing. 7.05 Concert. Wirless Singers (Madriga len-). 7.20 Lezing. 7.45 Italia;;nsc-he les. S.05 Donv mi Day-Canada. 8.33 Old Folks programma. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.55 Concert. 10.55 Gedicht enlezïng. II.20 Dansmuziek. „Radio Pari s", 1744 M. 12.502.10 Gramof oonplat en concert. 4.055.05 Concert. Gayina-orkest. 6.557.20 Gramofoonmuziek. S.35—-llalO Kamermuziek en zang. L a n g e n b e r g, 462.2 M. 7.508.50 Orkestconcert. 10.35 en 12.30 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 5.556.50 Orkestconcert. 8.20 Concert, Klein Weragorkest en so listen. Daarna tot 12.20 Dansmuziek; Z e e s e n, 1651 M. 12.2012.45 Lessen en berichten. 12.501.15 Gramophoommuziek. 3.205.20 Lezingen, 5,206.20 Orke s t con eert, 6.208.05 Lezingen. 8.20 Vocaal concert. Ursula van Diemen (sopraan). S.50 Declamatie. 9.20 Kamermuziek. Daarna: Persber. en tot 12.50: Dansmuziek. Hamburg, 391.7 M. 6.20 Vroolijk allerlei. 7.20 Vervolg van 6.20. 8.35 Concert m.m.v. solisten. 10.50 Dansmuziek. Brussel, 511.9 M. 5.20 Triocon-cert, 6.50 Gramafoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Symphonieconcert. ETHERSPETTERS. Kort geleden bracht 'k een bezoek aan de derde Nedcrlandsche Radiosalon te Scheveningcn. Alhoewel ik de wetenschap steeds hoog in eere houd en. waar hel maar te pas komt, 't voor haar opneem, ben ik nog onder den indruk van hetgeen ik daar gezien hem en beoft m'n geheelc lichaam als 'k. dat griezelige me nu duide Hij verklaarde dat zeewater op elke ku bieke meter water een kubieke centimeter goud bevatte: 'b goud der overige zeeën was echter veel te duur in liaar exploitatie en daarom deed men verstandiger om zijn volle aandacht te schenken aan het goud der Doode Zee, daar dit water een veel 'grooter zoutgehalte heeft. De Doode Zee heeft een oppervlakte van 1000 vierkante kilometer en een inhoud van 130 millioen kubieke meter. Iedere kubieke meter vertegenwoordigt een waarde van 2 goudfrankende geheele Doode Zee houdt dus een waarde van 260 millioen goudfran ken in haar schoot verborgen. In 15 jaar tijd zou men reeds een derde gedeelte in exploitatie kunnen brengen hetgeen dus een bedrag beteekent van ruim 80 millioen" Gorge Claude heeft nu een geheel nieuw plan ontworpen om de schatten van de Doode Zee in exploitatie te brengen. Hij wil een kanaal aanleggen vanaf de Middel- landsche Zee naar de Doode Zee: zooals men wellicht weet is het peil van de Doode Zee 349 M. lager dan de Middellandsche Zee. Daaryoor zullen geweldige kapitalen lijk geworden woord hoor uitsprekend „te levisie". Deze opzienbarende ontdekking, die na lang zoeken en- vorschen- eindelijk een po sitieven omvang heeft aangenomen, zal bin nen korten tijd, de geheele wereld in rep en roer brengen. Afgezien dat de toepas sing van deze duivelskunst angstaanja gend groot is, brengt zij toch ook vele voordeden en gemakken mede. Stel U voor dat U in de Gordel' nden tijdens den drogen moesson te puffen zit onder de palmen. Ge sluit even Uw visie- apparaat aan,, draait den knop op schaal- verdeeling 72 en ge hebt verbinding met den Noordpool, Lui in Uw slaapstoel slaat go het. gade. IJberen glibberen over kale en puntige ijsschots-en, loerend op hun prooi. De grauwe dampen van het- klot sende water treffen Uw oog, U moet hui veren en waant zich in Siberië of minstens hoog op de Alpen, zoo koud voelt U zich. Een tipje verdraait gij de schaalinkepin- gen op Uw condensatorknop. Gij kijkt op Uw beeldop-nemer. Woeste sneeuwstormen belagen een eenzame bruingeteerde hut, stuivende sneeuwwolken schieten op U af, instinctmatig deinst ge achteruit en krijgt kippevel, gepaard gaande met hevig klap pertanden en zet uw zonnebril op om de zoo gevaarlijke sneeuwblindheid te ont zeilen. Is dit geen .ongehoorde stap in het nog steeds onopgelost gebleven warmte-vraag- stiik? Trillende warmtevlagen beloeren U; onder dof-blauwe en pinkelende hemelkoin, die zich verzengend cn moor dend boven uwe- hoofden uitstrekt, ziet gij de sneeuwwitte ijsvlakten en vindt verkoe ling in doez' heerlijke bétoovcrende mid dernacht sfeer. Een ander voorbeeld. De van heimwee ziekelijke matroos doorklieft, met zijn bark dc soppige harin-gvijver. In z'n wacht-te- kooi stelt hij zijn toestel af op „landge bied" en wel op de woning van z'n liefste. Bij wederzijdse!) contact wat door een hoo- gen fluittoon voorafgegaan wordt, ver schijnt haar beeld plotseling op zijn ont vanger, die slechts uit een earrévormig lapje linnen bestaat. Heeft hij haar „bijge steld", dan gebeurt er iets wat voor deez' zeerob een heerlijk moment moet zijn hij drukt haar beeltenis aan zijn zultige lip pen. Binnen een kort aantal jaren zal men z'n leven op straat niet meer veilig zijn. Ongemerkt steekt men U een minatuur uitzeild-apparaat in uw zak of omslag Uwer broekspijp en wordt U intusschen gecontroleerd door een hiervoor speciaal voor dit doel ingericht teievisie-ontvang- bureau. Men fluistert reeds van een we reldconcern met wijdvertakte succursalen. Voor 't oprooi-gespuis en de langvingerige Jan Rap is dit een arrestatiemiddel bij uit nemendheid, maar dit is waar, en nu ci teer ik de woorden van'Prof. Edison: „de eerlijke menschen voélen zich door deze vrijheidsbelemmering leelijk gedupeerd". Denken wij nog even aan den Engelschen geleerde,- die ons elk oogenblik met zijn doodenden straal binnen dc secode tot een lijk maakt, in een ommezien ons metamor- phoseert van springlevend mensch tot ver koolde restjes, te vies om met een tang aan te pakken. Waar moet dat heen? Weet u er wat- op om ons tegen dit gevaar tijdig te dekken 1 Niet 1 Mag ik U dan een raad geven 1 Zoodra dat groote vorschingsinstituut, dat door zijn. ontzaglijke uitgebreidheid met nederzettingen over de geheele wereld legio personeel tot haver beschikking moet heb ben (men solliciteerde reeds vanuit ver scheidene werelddeel en aan het hoofdbu reau te Berlijn, volledig adres: Telefun- kenhalle lster (Stock, Prof. Dr. C. J. M. Rosba-ch) een oproep doet ter voorziening in ontvang- en uitzend-personeel, direct solliciteeren, onverschillig in welke functie lintreiniger of chef de bureau onver schillig .waar, 't zij a-an 't hoofdbureau of aan een der filialen, als men maar gedekt is, want een catastrophe voor de niei-tot- het-personeel behoorenden zal op den langen duur onvermijdelijk zijn. Voorloopig blijf ik echter nog ongezien en durf ik me nog vrij en frank te bewe- gen. Tot misschien over een goed jaar deze woorden werkelijkheid zullen worden. Ik waarschuw U maar vast. Mlen- zij op zijn hoede, houdt van nu af aan een wakend oog-! •MARCONI. INGEZONDEN MEDEDEEL8NG. Mars 104 - LEIDEN, Tel. 1118 HET .#11 noodig zijn, terwijl ook nog ontzaggelijke technische moeilijkheden opgelost zullen moeten worden. Het plan van Claude beeft in Engelsche kringen een heele opschudding teweegge bracht. Denk ik aan je blauwe oogjes, Aan je blonde krullebol, Aan je zoete zachte mondje, Aan. je wangen blouzend, bol, Aan je zachte teere handjes, Aan je stommetje zoo lief. Aan je vlugge snelle voetjes, Aan je lachje, hemeldief! Weet dan kindje, dat dan telkens 't Is of zoo de lieve Heer, zoo maar uit zijn hemelwoning in mijn kamertje daalt neer. RIE BATENBURG. OP NAAR DEN KATHOLIEKENDAG IN DE BISSCHOPSSTAD. Vóór ons ligt een groote affiche, waarop met dikke letters gedrukt is Elfde Diocesane Katholiekendag Woensdag 10 Juli 1929 te Haarlem. Zegt dat iets tot u? Natuurlijk, want daar uit blijkt, dat wo weer een gloriedag in ons bisdom gaan beleven, dat Haarlem op 10 Juli in het teeken zal staan van den Koning-Christus en dat het geel-witte vaan overal zal wapperen, als avarc de stad tot Pauselijk domein uitgeroepen. Wij schre ven reeds, dat do organisatie van dezen Katholiekendag is toevertrouwd aan het uitvoerend comité en dat is het bestuur van het Comité van Katholieke Actie te Haar lem, .waarvan voorzitter is de heer II. E. Everard en 1ste secretaris de lieer P. J. M. van Tetering. Het behoeft geen betoog, dat de leiding in uitstekende handen is, gezien de prestaties die dit comité o.a. met de Paushui dc tc Haarlem geleverd heeft. De- Katholiekendag vraagt echter veel en veel grootere voorbereidingen. Allereerst de plechtigheden in de Kathe drale kerk „Sint Bavo". Duizenden zullen optrekken om deze kerkelijke viering tob een historisch feit te maken. De volgende punten zullen daarbij als leidraad dienen: Tc half elf beginnen in de kathedraal ds plechtigheden. De Ordecommissarissen zullen aan ieder de bepaalde plaatsen aanwijzen. De cerstgenoodigden, Zooals b.v. dc ka tholieke ministers, e.a., verder de diverse sprekers, de leden van het hoofdbestuur en van het uitvoerend comité zullen plaats nemen op het hoogkoor. De 'Beschermheer van den Katholieken dag, Z. D. II. Mgr. J. D. J. Acngenent, draagt het H. Misoffer op. Het zangkoor van de kathodraal voert onder directie, van den Weleerw. heer Ka pelaan Th. A. L. Sprenger eenige gezan gen uit. Organist is de heer J. L. Schouten. Vóór het parochiealtaar zullen de gere serveerde plaatsen bezet worden door de overige genoodigden. Iedereen kan verder deze plechtigheid bijwonen. Het moest eens waar worden, wat een enthousiast katholiek ons dezer dagen met een misschien wat al te overmatige geest drift vertelde„U zult zien, dat ze in Haar lem niet weten hoe ze 'b hebben, als ze door de geheele stad katholieke feestgangers verspreid zien. Extra treinen, extra tram men,. honderden auto's vóór de kathe draal ja, de kathedraal moet absoluut te klein blijken en dab zal ook wel zoo zijn. Om één uur vangen de afdeelingsvergade ringen aan. De eerste in het gebouw der St. Jozefsge- zellenvereeniging aan de Jansstraat. Het bestuur dezer vergadering is samen gesteld als volgt: Voorzitten H. G. M. Hermans, Den Haag. Secretaris: Mr. W. M. Ariëns, Amster dam. Le-den: N. J. L. Kortekaas, Den Haag; Mr. H. van Haasterb, Den Haag en H. Nieu- wenhuys, Haarlem. Hier spreekt prof. mr. P. J. M. Aalberse, over: „Behoud van het geloof in eil door liet Gezin". De tweede afdeelingsvergaderïng wordt gehouden in het gebouw St. Bavo aan de Sm edestraat. Het bestuur: Voorzitter: Mr. F. Vorstman, Secretaris: Jos. van der Velden. Leden: Mr. H. Coeberg, Amsterdam; Jos. B. C. Schlaghecke en A. J. Loerakker. Inleider: Mr. C. M. J. F. Geseling te Amsterdam. Onderwerp: „Lectuur". Derde afdeelingsvergaderïng in een der zalen van Brinkmann, aan de Groote Markt. Het bestuur: Voorzitster: Mej. M. Romme te Den Haag. Secretaresse: Mej. M. S. Bijvoet, Heem stede. Leden: G. J. M. Schoenmaekers, Rotter dam; J. J. M. Wiegman, Heemskerk; Jac. G-ottschalk, Amsterdam. Inleider: Rector J. P. J. Kok te Bloemen- daal. Onderwerp: „De trek naar de stad". WIE? Ik heb een papiertje gekregen van den burgemeester, neen geen geldswaardig pa piertje, dat mag geen mensch van hem verlangen, hij heeft zelf een huishouden. Ik heb een papiertje van hem gekregen, bedrukt met mooie rijtjes namen van menschen, die allemaal graag in de Kamer willen. Voorop mijn éigen naam, netjes voluit, Francisous, Ignatius, Maxen nog wat en dat beteekent wel niet, dat ik, ook candidaat ben voor de Tweede Kamer alleen maar, dat ik er uit die paar hon derd ééntje mag uitzoeken om hem een) douw te geven in de richting va-n hét Bin nenhof. En dat is eigenlijk nog veel voor namer dan candidaat te zijn, welke con clusie ik getrokken heb uit het feit, dat hun voornamen alleen maar met de initia len vermeld staan en de mijne allemaal voluit. Zoo'n. papiertje heb ik van den burge meester gekregen. En al is 't dan' ook geea geldswaardig papiertje, het kost in ieder geval niets en dat is al heel wat. Als je oen waarschuwing krijgt, dat je je belasting nog niet hebt belaalt, wa-t' eigenlijk heelemaal overbodig is, want dat weet je bliksems goecl, dan kost zoo'n klein papiertje geld. Een dwangbevel kost nog duurder, en een proces-verbaal „In naam der Ko ningin" kan je een heele maand salaris kosten, maar daarvoor konrb de Koningin er dan ook aan te pa-s. Ik vind het dus zeer prettig, dat dit pa piertje nu eens niets kost. Maar toch zit ik er mee en ik bad' maar liever gehad, dat de Burgemeester dat pa piertje gehouden had, want nou moet ik er een uit gaan zoeken. Als de portretten er nou tenminste nog maar bij hadden gestaan, dan had ik een heele magere kunnen uitzoeken, want ik héb vertrouwen in magere menschen, hoe mager, hoe liever, liefst eentje, die kans loopt uit zijn pak te waaien, als de wind opsteekt. Achteraf kan dat gratis-papiertje nog wel eens heel erg' duur zijn, want ik zou er een kunnen kiezen;, die tot leus heeft:' wat van mij is, is van mij en wat van jou is, is ook van mij. En dan moet net het ongeluk je treffen, dab jouw stem hem juist in de Kamer brengt, dan ben je wèg. De fot-o's er bij, dat was een oplossing geweest, dan zon ik er een uitgezocht hebben met een baard en een kaal hoofd, want zoo'n afgezakt- coiffure dab wekt vertrouwen. Of ik zoek er eentje uit, die sani-sam wil, eerlijk zullen we alles deelen, ieder twee en half mille, dat zie je meestal zoo op het eerste gezicht. De burgemeester heeft me zoo in een leelijk parket gebracht met dat papiertje, dat niks kost, want ik moet er een uitzoe ken of ik wil of niet. Nu zou ik wel op mijn eigen kunnen stemmen, want mijn naam staat er ook op, i maar mijn papiertje is het eenigste, waar op mijn naam voorkomt dus is het zoo vast a-ls Haarlem, dat ik dan toch maar één stem krijg. Ik zal er nog maar eens over na-denken. Maar wie ik er ook uitzoek, terwijl ik zoek, zijn ze toch alweer bezig mijn belas tingbiljet, mijn waarschuwing en mijn dwangbevel klaar te maken DANIëL. PUNT 8. Het achtste punt van ons program. Geachte luisteraars Van Heerlerliei tot Amsterdam, Bevat veel schoons en waars. De aether is ons tot geneugb En enkel voor muziek, Zij brenge ons slechts blijde vreugd En nimmer politiek. Wij geven u de vrije hand In alles wat ge doet. Uw taak is in ons vi-ije land: Wees voor u zelf slechts goed. Voor eigen zak en eigen zaak Zijn w'alle dagen kwiek, Maar wat va-n mij is, is van mij, Beslist geen politiek. Punt S van het programma, van den Vrijheidsbond vermeldt:' ..Geen politiek in den aether". Mr. G. Boon, Kamerafgevaardigde van den Vrijheidsbond hie'ld voor de microfoon een rede. Hij zal daarin het volgende heb ben De rooden dringen ons opzij En loeren op ons geld, Maar wat van mij is is van mij, Daar zijn wij op gesteld. Wij doen met hunne leus niet mee, De leus dier rood© kliek, De menschen en de aether vrij Van zulke politiek. Zij willen dat wij doen als zij, Wij doen daar niet aan mee, Dat is in strijd met de partij Wij zeggen krachtig: Nee! Want gaven wij hun nog gehoor, Zij maakten ons nog ziek, Maar in den aether, denkt er om, Daar past geen politiek. 'Ale u maar doet, wat ik u zeg, Dan doet u, heusch, het wijst-, Gooit daarom al die leuzen weg En s-temt op onze lijst. Daa-r ligt uw toekomst en uw kracht, Daar vindt ge de haute chique, En in den aether, puntje acht. Beslist geen politiek. TROUBADOUR. 2—3-.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 10