Ned. Oost-Indië RECHTZAKEN SPORT UIT DE OMGEVING DE BEGRAFENIS VAN DEN VADER VAN KARDINAAL VAN ROEIJ. Een indrukwekkende plechtigheid. De Brusselsche correspondent van de „Msb." meldt: Onder buitengewoon groote belangstel ling is Dinsdag te Vorsselaar ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den 85 jaar ouden vader van .ZEm. kardinaal van Bocij, aartsbisschop van Mechelen. Honderden geestelijken van het aarts bisdom begeleidden, raet schoolkinderen, congregaties en katholieke, vereenigingen uit de Kempen het stoffelijk overschot naar de werk en vandaar naar het dorps kerkhof. Een plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door den pastoor van Vorsse- laer. De kerk was te klein, om al de geloovi- gen te bevatten, die den lijkdienst wilden bijwonen. Kardinaal van Roeij leidde zelf de rouw- plechtigheid. Rond de katafalk hadden o.m. plaats genomen H.H. D.D. H.H. de bisschoppen van Namen en van Gent, de pauselijke nuntius mgr. Mica ra, mgr. Ladouze, de wij bisschoppen Legraivc en van Keckem; verder: mgr. Crets, abt-generaal der Nor bertijnen, de gemijterde abten van Aflig- hem, Westmalle en den Keizersberg, be nevens mgr. van Cauwenbergh, mgr. Tes- seps, mgr. Schyrgens, mgr. de Tronnoy, mgr. Fiorctti, mgr. Noël, mgr. Luijtgaerens mgr. Zech, mgr. Marinis en tal van kanun nikken en kloosteroversten van het aarts- diocees. Het wereldlijk element was o. m. verte genwoordigd door luitenant-generaal Dou- trepont, afgevaardigde des konings; ma- jaar Raquez, gedelegeerde van prins Leo pold, minister de Broqueville, afgevaar digde van de regeering; prins de Mérode, prinses Lanceotti, baron de Borrekens, graaf van dé Werve en van Schilde, rid der Dessain, ridder Scholtzen, baron Gil les de Pelichy, etc. Onder de familieleden bevond zich be halve de kardinaal de zuster van Zijne Eminentie, mere Marie. Helena, van de Zusters van het H. Graf, van Turnhout, die vergezeld was van een delegatie leer lingen van dit instituut. De absoutc werd verricht door Z. D. H. Mgr. Legraive, wijbisschop van Mechelen. Vijftig geïnterneerden naar huis terug? Het kamp aan den Bovej- D i g o e 1. Aneta seint uit Batavia: Vermoedelijk zullen ten hoogste 50 per sonen, in Digoel geinterneerd, in aanmer king komen voor het opheffen der inter- neeringsbesluiten. Van dit 50-tal zijn er ,15 uit West-Java afkomstig. Zooals be kend is, stellen verschillende bestuurs hoofden een nauwkeurig onderzoek in. Voorloopig zal het nog eenigc maanden duren, alvorens het eerste transport wordt ingescheept. Alleen die personen komen voor terugzending in aanmerking, van wie het overtuigend vast staat, dat zij aan de onlusten hebben medegedaan, zonder dat zij het karakter van de. actie begrepen hebben. Zeldzame 'vondst in Cheribon. Stopflesch met zilvergeld opgegraven. De Arabische schoolvereeniging te Che ribon had nabij Passer Balong een per ceel gekocht van de erfgenamen van een Arabier, die kort geleden gestorven was. Aangezien de vereeniging daar een school wilde openen, moest het huis verbouwd word:n. Eén der koelies, die aan het gra ven was, vertelt het „Bat, Nwsbl.", vond tot zijn verbazing in den grond een stop flesch, gevuld mét guldens, halve guldens, en kwartjes tot een gezamenlijk bedrag van ruim honderd gulden. In stede van de vondst te rapporteeren, hield hij zijn mond en verklaarde het geld goeden buit. Het zaakje lekte echter uit en toen de helft van het geld reeds verteerd wa3, kreeg de oneerlijke vinder de politie op bezoek. Op het restant van het bedrag werd beslag gelegd, terwijl de inlander zich voor den rechter te verantwooraen zal hebben. Dronken spoorwegarbeider. Gistermorgen heeft de 50-jarige spoor wegarbeider J. K. uit Waddinxveen -weer terecht gestaan voor de Rotterdam- sche Rechtbank ter zake van openbare dronkenschap. Bij de eerste behandeling van <leze appèlzaak, verklaarde een der getuigen onder eede, dat het onjuist was; dat hij K, had opgeraapt, toen hij in dron ken toestand over zijn fiets was gevallen. De verdere behandeling van de zaak werd toen geschorst en tegen dezen getuige een vervolging ingesteld ter zake van mein eed, die tot gevolg had dat lnj veroordeeld werd tot 1 maand gevangenisstraf. In deze straf had hij berust, hoewel hij ter terecht zitting steeds bleef volhouden de waarheid gesproken te hebben. Toen gistermorgen verdachte voor het hekje verscheen, heeft de president, mr. Cauls zich veel moeite gegeven den verdachte te doen toegeven, dat hij dronken was geweest. Hij wees op het treurige gevolg, dat deze zaak gehad heeft en ook in heb berusten van den meineed.ige in de hem door de rechtbank opgelegde straf, maar verdachte bleef bij zijn verklaring niet dronken te zijn ge weest. Ook de verbalisanten, de politie-agenten J. Snoek en J. M. Lindhout werden weer gehoord. Zij bleven er bij, dat verdachte dronken was geweest. De president vraagt den getuige Snoek of het nu wel noodig was tegen verdachte proces-verbaal op te maken. Was hij erg dronken Getuige: Erg dronken was hij niet, maar toch dronken genoeg om een proces-ver baal te wettigen De president Als een dronken man geen overlast veroorzaakt, moest men geen pro ces-verbaal opmaken. Het O. M. waargenomen door mr. J. G. Holsteijn, achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd, dat verdachte dronken is geweest. Volgens het O. M. heeft de verba lisant terecht proces-verbaal opgemaakt. Verdachte was niet zoo maar een beetje dronken, maar zoo dronken, dat hij niet op zijn beenen kon staan. Het O. M. wees nog op de verantwoordelijke betrekking die verdachte bij de spoorwegen heeft en eisch- te 15 boete subs. 3 dagen hechtenis. De verdediger mr. G. ter Laan, refo- reefde zich ten aanzien van het bewijs aan het oordeel van do rechtbank. Pleiter wees op de voorgeschiedenis van deze zaak, die voor Snoek niet al te pleizierig is geweest, aangezien het vaststaat, dat verdachte bij een veroordeeling zal wor den ontslagen uit de betrekking die hij nu reeds 24 jaar vervult. Uitspraak 3 Juli. Een generaal als ordeverstoorder. Op een vergadering der S.D.A.P. Gepens. generaal J. C. C. Tonnet heeft zich gedreven door een al te groote ijver in de verdediging zijner beginselen een veroordeeling van den Zutphenschen Kantonrechter op den hals gehaald. De ge neraal schijnt er een gewoonte van te heb ben gemaakt op politieke meetings der S. D. A. P. te debatteeren voor Koningin en Vaderland", wat begrijpelijk als olie op het roodc vuur werkte. Op een bijeenkomst der S.D.A,P. te Zutphen, waar het Kamer lid Albarda een rede hield, voelde gene raal Tonnet zich wel genoopt den spreker herhaaldelijk te interrumpeer en, op zeer opgewonden'wijze, tof het publiek zich eveneens niet langer bedwingend "naar den twistzoekenden generaal opdrong. De voorzitter sloot daarop ijlings de vergade ring. Publiek en generaal drongen naar buiten, en de strijd zou daar met vernieuw de hevigheid zijn ontbrand, indien niet een agent, die erger wilde voorkomen, den ge neraal bevel had gegeven weer naar bin nen te gaan. Een generaal, die bevolen wordt door een politie-agent is geen alledaagsch ver schijnsel, en volgens militaire opvattingen, de grootst denkbare absulditeit. Gcaieraal Tonnet weigerde het bevel op te volgen, waarop de agent-rechercheur hem heeft vastgegrepen en naar binnen bracht. De ambtenaar van het O. M., mr. baron Speyard van Woerden zeide, dat verdach te de zaak, die hij wilde dienen, wanhopig verknoeid heeft door zijn houding tijdens en na de vergadering. Indien verdachte zijn excuses had ge maakt en gezegd had: ik hoor in de ver gadering eigenlijk niet thuis, dan had de zaak een heel ander aanzien gekregen. Verdachte volhardt echter bij zijn destijds ingenomen standpunt, want dat was het. Het was geen plotselinge opwelling van een door tegenstand en debat opgewonden man nit het publiek, maar het geldt hier een vooropgezet plan. Het is merkwaar-" dig, dat de heer Toainefc gebruik gemaakt heeft van het wapen, dat de S.D.A.P. zoo vaak verweten wordt: het wapen van het hinderlijk volgen. En wel typisch is het ook, dat de eerste man, die te Zutphen voor overtreding van dit artikel terecht staat, een bestrijder van de S.D.A.P. is, terwijl dit artikel toch in het leven is ge roepen, om stakingsrelletjes te bestrijden. Ten slotte bracht spreker nog hulde aan 'het tactvol optreden der politie, dat, gelijk opgeroepen onpartijdige getuigen ook ver klaarden, in de gegeven omstandigheden volkomen noodzakelijk was. Spr. eischte daarom tegen verdachte de maximum-straf, n.l. 10 boete. Generaal Tonnet wond zich bij zijn ver dediging dermate op, dat de kantonrechter het betoog moest afbreken, met de mede- deeiing, dat hij verdachte veroordeelde tot 10 boete. Poging tot doodslag. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch stond terecht de 19-jarige G. R., uit Am sterdam, die met een bajonet naar den kor poraal van der Loo had gestoken. Erger werd voorkomen doordat een ander hem vastgreep. Uit een psychiatrisch onder zoek is gebleken, dat de man niet toere kenbaar is. Op grond daarvan werd hij vrijgesproken. Spoorkaartjesgeknoei. De Utrechtsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen den 55-jarigen controle-beambte der Ned. Spoorwegen A. J. C. v. E. tegen wien wegens verduistering van kaartjes en heling van gelden, meer-" malen gepleegd, een go van genist raf van 9 maanden was geëischt. Het vonnis luidde 6 maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest. Tegen zijn beide collega's B. en V.. die zich met hem aan eenzelfde feit hadden schuldig gemaakt, was 6 maanden gevange nisstraf voorwaardelijk geëischt. B. werd thans veroordeeld tot één maand gevange nisstraf en V. werd conform den eisch ver oordeeld tot 6 maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De faillissementsaanvrage Liebermann. Het Gerechtshof heeft gisteren beves tigd de beschikking van de Haagsche Rechtbank, waarbij is afgewezen de fail lissementsaanvrage van Liebermann voor een crediteur uit Riga. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. R.-K. S. V. „Leiden". Zondag a.s te. 2 uur speelt „Leiden I" een vriendschappelijken wedstrijd tegen een Amsterdamseh 'Toerelftal, bestaande uit spelers van Nieuwendam, R.K.A.V. en Zwaluwen. Dit zal een bezoek aan het Lenden-ter rein ten volle waard zijn, daar Leiden I ook met enkele nieuwe spelers zal uitko men. R.K. Sportvereen. „D.0,S.n. Onder groote belangstelling had Zondag een ontmoeting plaats tusschen Teijlingen I en D.O.S. I. Deze middag is zeer zeker oen groote propaganda voor het voetbal spel in de Veen geweest. Daarvoor komt zeker een woord van dank toe ten eerste aan Teijlingen dat met Bestuur en spelers, en vooral ook de vele supporters, groote medewerking heeft ver leend, en ten tweede aan de Vcensche Har monie, die dezen middag door haar schitte rende muziek heeft opgeluisterd. Als scheidsrechter Heuzen beginnen fluit, ontwikkelt zich direct een vurigen strijd, waarin beide partijen niets toogoven. Doch voorloopig blijven doelpunten uit en de voorhoede, van Teijlingen weet de kansen niet te benutten, doch na een half uur spe len gelukt het toch v. d. Geer te passeeren (01). Hierdoor geprikkeld valt D.O.S. ge weldig aan en eenige mooie aanvallen vol gen, maar de keeper van Teijlingen is op zijn post en geeft geen schijn van kans. Weer is Teijlingen aan de beurt en weet uit een voorzet het tweede doeljiunt tc for- ceeren, waarna hot spoedig rusten is. Denken we nu, dat D.O.S., geholpen door den sterken wint. er anders over denkt, het blijft een gelijken strijd met weinig aan trekkelijks en de schoten van de D.O.S.- voorhoede zijn te zacht om succes te boe ken. Kort voor het einde krijgt D.O.S. een strafschop toegekend, welke ook voor kee per Zandbergen geen bezwaar bleek. Zoo komt onveranderd het einde van de zen in beste verstandhouding gespecldcn wedstrijd, waarin Teijlingen verdiend den beker heeft gewonnen en waarin voor dc D.O.S.-mannen nog heel wat te leeren viel. Scheidsrechter Heuzen voldeed naar ge noegen. Te 4.30 uur speelde het tweede elftal te- geu een TeSjlingcr.-combinatie. Na prctti- gen strijd won Teijli gen met 31. Na afloop had in 't clublokaal de prijs uitreiking plaats. Vóór den wedstrijd had D.O.S. als kam pioensclub een bouquet bloemen in ont vangst tc nemen. DIOC. HAARL. BOND. Uit het District Leiden. De jaarvergadering van het Leidsche District zal worden gehouden op Vrijdag 5 Juli a.s. des avonds te 8 uur in Café Res taurant „Bellevue", Steenstraat, Leiden. Alle vereenigingen ressorteerende onder het District zijn verplicht zich te doen ver tegenwoordigen op straffe van boete bij afwezigheid. Men neme hiervan goede nota. Candidaten voor het Districtbestuur kunnen ingediend worden bij ondergetee- kende tot en met 4 Juli. De aftredende be stuursleden zijn terstond herkiesbaar, er is één vacature. De agenda is als volgt 1. Openiitg door den Voorzitter. 2. Verslag Secretaris. 3. Verslag Penningmeester. 4. Bestuursver kiezing. 5. Benoeming kasnazieners. K. Be noeming Elftalcommissie. (Er is één vaca ture). 7. Bespreking agenda jaarvergade ring D. H. V. B. Wat verder ter tafel /.al worden gebracht. 9. Rondvraag en Sluiting. Candidaten voor de Elftalcommissie kunnen staande ter vergadering worden ingediend. De Junioren-Competitie. Voor Zondag 30 Juni is vastgesteld de wedstrijd Lisse ILeiden II, resp. dc kam pioenen van Afd. A. en B. der Junioren- competitie, seizoen 19281929. De winnaar van dezen wedstrijd wordt kampioen van het District Leiden. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van V. V. L. te Voorschoten en vangt aan om half twee. Scheidsrechter is de heer M. Heuzen. De wedstrijd duurt 2 maal een half uur. Bij gelijk spel 2 maal 7 1/2 minuut verlen- ging. Wij publiceeren hier tevens de eind standen der Junioren-Competitie welke zijn als volgt: Afdecling A gesp. gew. gel. verl. v.t. pnfc. gem. Lisse 10 8 2 42—5 18 1.80 Teijl. I 9 6 1 2 19—19 13 1.44 Leiden I 10 5 1 4 24—20 11 1.10 Lisse II 10 4 6 27—25 8 0.80 S. N. A. 9 2 3 4 11—20 7 0.77 S. J. c. 10 1 9 6—40 1 0.10 Afdeeling B. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. gem Leiden U 10 7 2 1 23—5 16 1.60 O. V. V. 10 7 2 1 34—7 16 1.60 Teijl. II 10 4 2 4 22—21 10 1.— D. V. O. 10 4 2 4 11—13 10 1.— Meerburg 10 2 1 7 9—25 5 0.50 Lisse III 10 1 1 8 S—36 3 0.30 D. HAVERKORN, Secretaris-Penningmeester. ZEILEN. De Kieler-zeilweek. Gisteren is na twee dagen stormweer de eerste der drie beslissende wedstrijden om den Busley-prijs voor twaalfvoets-jollen gehouden. Het was prachtig zeilweer met een goeden noordwestelijken bries, zoodnt allen van top konden gaan. Ook Maas' startte prachtig op het schot en verdiende daarmee een door de marine-jachtclub uit geloofden startprijs. Aan den wind na de eerste boei was er dadelijk teekening in den strijd. Bob Maas met Pem ging voorop. In het kruis- rak behield hij zijn voorsprong, maakte die zelfs grooter en de kranige Loosdrecht- sche zeiler won dezen eersten wedstrijd in 1 uur 47 min. 32 sec.; tweede was de Vries Lentsch met Liesje in 1 uur 19 min. 14 sec.; derde Nello uit Hamburg. Bacrsel- man werd zesde, Huibers zevende en Obst negende. Barsilay gaf het op wegens liet raken van. een boei in de eerste ronde. De tweede wedstrijd van 12-voets,:ollen om den Busfyloy-prijs had tot uitslag: 1. Obst in 57 min. 30 sec.; 2. Maas in 57 min. 39 sec.; 3. Mellow, Hamburg in 58 min. 10 sec. Lentsch werd 6e, in 58 min. 49 sec.; Huybers, die zonder reden terug geroepen werd 9c in 50 min. 55 sec.; Bar silay werd 12e. ROEIEN. Gunther naar Henley. Zooals men weet, zal Guther deelne men aan de Henley-wedstrijden en meer speciaal aan die voor die Diamond Sculls, welke eens door den Lnga-skiffcur Eyken werden gewonnen. Gunther heeft ernstig geoefend onder leiding van dr. Marres en algemeen is men van meening, dat hij thans zijn 'hoogtepunt bereikt heeft. Zijn tegenstanders zijn thans bekend. Er zijn niet minder dan 18 inschrijvingen en Gunther is de eenigc vertegenwoordiger van het vasteland. Als men het lijstje van deelnemers bekijkt dat is men geneigd den Canadees Wright, diens landgenoot Guest (die hier met Wright in hot Olym pisch tournooi in de dubbel-skiff uitkwam), de Engelschman Lee, die het vorige jaar tegen Wright in de finale verloor, en vooral Collet van de Leander Club, die derde werd in het Olympisch tournooi en toen Gunther gedecideerd geklopt heoft. Collet was het vorige jaar, toen hij to Henley uitkwam, heelemaal niet in con ditie, doch deze Brit was hier op de Slotcr baan zeer sterk en deed maar weinig of niets voor Meyers onder. Nu zijn de overige deelnemers (onder wie o.a. Guye van de London Lowing Club, die in September j.l. nog op den Amstel startte) natuurlijk allen oveneens roeiers van klasse. Een Engelschman, die niet tot een zeer goede prestatie in staat is, krijgt geen kans zich voor de Diamond Sculls tc mel den. Zelfs kan daar een plotseling opge komen ster onder schuilen, kan er onder de overige deelnemers een sculler naar voren komen, die de favorieten klopt. Tot die favorieten dienen echter in do eersto plaats Wright, Collet en Leo gerekend to worden. Tot Vrijdag zal Gunther nog op den Amstel oefenen. Dan gaat het Vrijdag avond met de nachtboot over het Kanaal en Zaterdag, Zondag en Maandag wordt in elk geval getraind op de Theems om met de baan vertrouwd tc raken. Thans oefent Gunther nog in de boot, waarin hij in het Olympisch tournooi uitkwam, doch zijn nieuwe boot is reeds naar He.nlcy verzonden en Sims, de groote bootenko ning, zórgt persoonlijk voor het vervoer. Daar er IS inschrijvingen zijn, zal waar schijnlijk Dinsdag en in elk geval Woens dag al geroeid moeten worden en dan eventueel Donderdag en Vrijdag. Zater dag is de dag der finale. Alle maatrege len zijn getroffen, opdat Gunther onder goede voorwaarden starten kan en natuur lijk gaat zijn bekwame coach mee en zul len enkele enthousiaste clubgenooten zor gen, dat hem de aanmoediging in dio vreemde omgeving niet onthouden wordt. Daar zal trouwens de Nedérlandschc ko lonie wel voor zorgen. WATERPOLO. Wedstrijden afgelast. •Wegens de lage watertempeiatuur zijn de voor hedenavond in de Zijl te houden waterpolo wedstrijden aigolast. f L.Z.C.Inter Nos. 0—6. Het dames-zevental der Leidsche Zwem- club speelde gisteravond tegen Tnter Nos een zeer slechten wedstrijd. Gedurende den gehelen strijd waren de gasten ster ker en haar snelle voorhoede, onder aan voering van de midvoor Eva Smits had reeds in de eerste helft een 30 voor sprong weten te bereiken. De tweede helft leverde den gasten een even groot aantal doelpunten op, zoodat hel einde werd be reikt met 60, zonder dat de Leidsche dames de eer hadden kunnen redden. On geoefendheid der Leidsche ploeg is de oor zaak van deze groote nederlaag. Inderdaad mag er wel eens meer en beter geoefend worden. Res. Z.C. I—L.Z.C. IV 2—11. In de zweminrichting aan de Maurits- kade te Den Haag speelde het vierde ze vental der Leidsche Zwemclub voor de competitie van den Haagsehen Zwembond tegen de Rrs. Zwemclub I. Voor de rust speelden beide partijen met 5 invallers en wisten de Leidenaars zesmaal tc doelpun ten. Na de rust speelden de Hagenaars met 6 spelers. De L.Z.C'. maakte nog 5 doelpunten en de Hagenaars 2, zoodat de Leidenaars een 112 overwinning boekten. Van de 11 goals maakten v. d. Reijden en Matze er ieder 5 en Dingemans 1. WIELRENNEN. De nationale kampioenschappen. Zondag a.s. zal op dc Stadionbaan te Amsterdam het nationale Staycrskam- pioenschap worden verreden. De strijd/zal gaan ovpr 100 K.M. tus schen Snoëk, Leddy. Schlebaum, Blekcrao- ien, Storm en van der Wulp. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollenteelt. De meeste kwee kers maken, voornamelijk omdat de tijd dringt, een begin met het rooien der tul pen, in hoofdzaak hot zaaigoed. De bollen blijven nog lang wit, een gevolg van het koude weer. Doch dit weer van den laal- sten tijd heeft ook niet bijzonder den groei bevorderd, vandaar dat men in het alge meen een maat der bollen verwacht, klei ner dan normaal het geval is. Dat is niet. zoo erg omdat het een algemeene kwaal is, doch erger is het voor diegenen die in voorkoop, of te vroeg, verkocht hebben. Tuinbouw. Meldden we vorige week, dat nu door Baron v. Wassenaer van Catr wijck eonige perceelen tuingrond aan den Wassenaarsohen weg van de familie Uittc- waal waren aangekocht, de kans groot was dat het in handen van dezelfde huur ders zou kunnen blijven, thans kunnen we meedeelen dat zulks werkelijk het geval is. Bedoelde huurders hebben zich voor een reeks van jaren als huurders vgn dit land opgegeven, waarin door Baron v. W. v. C. is toegestemd. Verkoop. Door Notaris H. Eerdbeek 1 werden ten behoeve der familie Uittewaal verkocht eenige perceelen weiland gelegen in ..dp Mient" alhier. Do uitslag was voor loopig als volgt: Pore. 1 29.00 H.A. in bod j door Paul Haasnoot te Katwijk op f 5900. Perc. 2 OT74 H.A. kooper Paul Haasnoot 3100.—. Perc. 0.55.70 H.A. kooper H. v. Duivenbode te Katwijk op 2000.Perc. 1 1.43.5 H.A. kooper T. Kralt. Rijnsburg f 9100.—. Perc. 5, 1.3.90 H.A. kooper H. Fennes tc Katwijk 3500.Pore. 6. groot 1.15.90 H.A. in bod C. J. Knijnenburg te Wassenaar 6800.—Pere. 7 groot 1.16.70 H.A. in bod Jae. Rcmmerswaal te Katwijk aan Zee op 4000.Perc. 8 groot 1.47.35 in bod G. Vo'oys te Katwijk aan den Rijn op 9500.Pcre. 9 groot 1.71.3-1 H.A. in bod Adr. Durieux tc Katwijk aan den Rijn op 7100.l'crc. 10 groot 0.77.90 H.A. in bod L. van Paridon, Katwijk .mn den Rijn op 3100.Perceel 11 groot 0.11.50 in bod op 1600.H. Fennes te Katwijk aan den Rijn. Perceel 12 groot. 1.20.70 H.A. in bod op 5100.II. v. Duivenbode t© Katwijk aan den Rijn. Perc. 13 groot 0.49 H.A. in bod P. de Vries te Valkenburg op 2400.Pcre. 14 groot 1.78 II. *A. in bod op 6600— Jae. van Duivenbode te Kat wijk aan den Rijn. KATWIJK AAN ZEE. Vreemd geval. W. G. in de Prinse straat had oen waschmachine gekocht, die al spoedig defect was en waarvan de ver tegenwoordiger werd in kennis gosteld. Opzending naar de fabriek volgde doch niettegenstaande dit reeds ongeveer 6 we ken geleden is gebeurd, is nog niets ver nomen. Men denkt aan verduistering en de politie heeft "dc zaak in handen. NOORDWIJKERHOUT. Tuindersvereeniging „Dc Eendracht", In café ,.Brama" hield de Tuindersvereeni ging ..De Eendracht" een algemeene ver gadering, welke goed werd bezocht. Daar geen voorzitter aan het hoofd der vereeni ging staat, stond.de vergadering onder lei ding van den secretaris, den heer L. M. van Noort. Deze opende de vergadering en heette dc aanwezigen welkom. Hij her dacht den onlangs overleden voorzitter, den heer G. Schilder ,door wiens ovérlijden dc vereeniging een groot verlies heeft ge leden. Hierna werden de notulen der vorige vergadoring voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Een tweetal nieuwe leden werd geballoteerd en met algemeene stem men als lid toegelaten. Bij dc verkiezing van een nieuwen voor zitter werd dc candidaat van het bestuur, de lieer P. A. Warmerdam, ract 65 van de 15 uitgebrachte stemmen gekozen. In de door deze verkiezing ontstane vacature werd met 48 stemmen gekozen de heer W. v. d. Wijdon, die zijn benoeming aannam en dank bracht voor het in hem gestelde vertrouwen. Bij dc besproking van de afsluiting van een contract tot het leveren van tuinboo- nen a 8 oent per kilo, werd besloten om 70 pet. van den dagelijkschcn aanvoer voor dezen prijs met. den fabrikant te contrac teeren, terwijl het overige op de vrije vei ling zal verkocht worden. Er werd nog besloten om a.s. Vrijdag middag 27 Juni, 's namiddags 3 uur, dc eer ste groentenveiling te houden, terwijl voor loopig driomaal per weck •zal geveild wor den. De aanvoer van goederen moet een uur voor den aanvang geschieden en men werd verzocht hieraan goed de hand te houden. Bij de rondvraag werden nog eenigc za ken van huishoudelijke^ aard besproken, waarna do voorzitter de vergadering sloot. SASSENHEIM. Hanze Gisterenavond hield de plaat selijke afdeeling van de Hanze een leden vergadering in het K. S. A.-gebouw. Dc voorzitter, de heer Bisschop, opende deze vergadering en betreurde de slechte opkomst, vooral van dc zijde van hot be stuur. Bij de ingekomen stukken werd behan deld een schrijven van het hoofdbestuur er bij do leden op aan dringend, om zoo veel mogelijk in het belang van den mid denstand te werken, zooals actie voeren tegen zegelwet en ijkwet. Aanbevolen werd de lezing van dc ge dichten-redevoering van Pator v. d. Geest en het verslag over het huurkoop-systeem. Voordrachten werden aangeboden over het vervaardigen van verf-rcclame en over. licht-reclame. Voorts werd een bespreking gehouden om tc komen tot het oprichten eener win- keliersvereeniging in de afd. Hanze. De voorz. besprak de wenschelijkheid daarvan, daar er eertijds reeds een com missie is benoemd, welke tot taak had, om een vergadering bijeen te roepen ten einde een reclame- of winkelweek te nr- ganisceren. Het voor en togen van zulk een vereeniging werd besproken. Besloten werd de reeds bestaande com missie. bestaande uit. dc heeren Van Ha gen, Mathot, v. Breukelcn en Borst bij wijze van proef een jaar to handhaven. Voorts werd door de vergadering be sproken de leverantie aan R. K. instel lingen. Na rondvraag werd dc vergadering ge sloten. WASSENAAR. Lijk aangespoeld. Onder Wassenaar is gisteren een in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk van een man aangespoeld. Aangezien de kleeding bijna geheel vergaan en het liehaam onherken baar was, heeft men de identiteit niet kun nen vaststellen. Op het lijk is een kijker gevonden. Op de begraafplaats te Wasse naar zal het lijk ter aarde worden besteld. ZEGWAART. Geboren: Adrianus z. van Th. Ade- geest en C. Berk. Dirkje d. van J. Ha venaar en S. de Graaff. Ondertrouwd: A. van der Slik, 30 j. en E. M. Veldhuizen 25 j. Gehuwd: A. van Rfiitenburg 24 j. en B. van don Haak 24 jaar.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7