„Sim 6AVO" flilverieeren doetverkoopen METTE HiEISiES. UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN QE¥RHJIGO: N.V. v.h. R. fa. mp* ZONEN BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in deü morgen van 27 Juni 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst-.: 769.4 te Thorshaven. Laagste barometerst.: 755.8 te Vardö. Verwachting tot den avond van 28 Juni: Zwakke Noordwestelijke tot Noordelijke wind. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Weinig verande ring in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR 14 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Zweminrichting Hoogo Rijndijk: 7 uur 16.5 gr., 12 uur 16.5 gr. en 3 uur 17 gr. C. Zweminrichting ,.De Zijl": 7 uur 14.5 gr., 12 uur 14.5 gr. en 3 uur 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagavond 9.54 uur tot Vrij dagmorgen 4.11 uur. Districts-leeriingen-commissie in de Typografie. Diplom a-u itreiking. In een der zalen van het Nutsgebouw aan het Steenschuur had gisteravond plaats de uitreiking van de diploma's aan de leer lingen die geslaagd zijn voor het eind examen handzetter of drukker, welk exa men is afgenomen vanwege de Districts leerlingen-commissie voor Leiden en Om streken van de gezamenlijke organisaties in de Grafische vakken. Tot deze uitreiking waren uitgcnoodigd behalve de ouders van de leerlingen, de centrale leerlingen-commissie te Amster dam, het bestuur van de patroons-federa tie (district Leiden), he-t bestuur van de vereeniging tot bevordering van de kennis in de Grafische vakken alhier en de bestu ren van de vier werknemers-organisaties in de Typografie alhier. Het bestuur der Districts-leeriingen- commissie bestaat yit de heeren C. Later- veer (voorzitter) en A. W, Steenbergen (secretaris). De bijeenkomst stond onder leiding van den heer C. Laterveer. die na een harte lijk welkom aan allen eenige opmerkingen maakte over de behaalde successen. Spr. wijst er op dat de verwachting van de examencommissie niet hoog gespannen was en daarom zijn dan ook niet de streng ste eischen gesteld. Het behalen van het diploma moet dan ook een spoorslag zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. De leerlingen moeten niet alles van hun leermeesters verwachten, maar ook zelf flink aanpakken en zich verder bekwamen. De heer Schippers, lid van de centrale leerlingen-commissie, secretaris van de N. C. G. B., sprak na dit openingswoord na mens de centrale commissie enkele woor den om allereerst het werk van de leer lingen-opleiding, in 't bijzonder hier in Leiden, te waardeeren. De noodzakelijkheid van een goede vakopleiding springt toch dadelijk in het oog. Spr. wijst er op dat er een bepaling is in het collectief contract, dat leerlingen die na 31 Dec. 1908 geboren zijn een diploma moeten halen. Wanneer ze zulk een diploma niet halen kunnen ze geen lid blijven van de organisatie, waar door dus de georganiseerde zaken voor hen gesloten blijven. Met te meer ernst wijst spr. op deze 'bepaling, omdat er 2 leerlin gen zijn in dit district die voor de tweede maal voor het examen zijn gezakt. De noodzakelijkheid van een goede vak opleiding wordt helaas ook nog niet altijd erkend en gezien door do werknemers en voor hen is zulk een opleiding toch zeker niet van minder belang. Het behoeft geen betoog dat het bedrijf er bij gebaar is. Tenslotte richtte spr. zich tot de leerlin gen. hen aansporende het geleerde in prac- tijk te brengen en in het bedrijfsleven te toonen dat ze hun diploma waard zijn. Spr. feliciteerde hen en hun ouders hartelijk met het behaalde success. De heer S. G. van Looy, lid van de exa mencommissie namens de werkgevers was niet bijzonder optimistisch gestemd over de leerlingen, waarvan sommigen zeer onvol doende werk hebben geleverd en de meeste anderen juist voldoende. Dit ligt voor een groot gedeelte aan de leerlingen zelf, maar ook mag toch nog wel eens onder oogen gezien worden of men in Leiden niet tot een betere vakopleiding (avondcursussen of iets dergelijks) kan geraken. De leerlingen wekten spr. op, hen gelukwenschende, het behalen van dit diploma te beschouwen als een mijlpaal in hun studie. 'De heer N. de Bink sprak een enkel woord namens de vereeniging ter bevorde- ring van de kennis in de Grafische vak- I ken. Omdat het met de Nederlandsche taal bij de leerlingen niet zoo bijzonder is ge steld en omdat er nog zooveel is te lee- ren voor en aleer men een goed vakman is, raadt spr. de leerlingen en ook de an dere aanwezige jeugdige typografen aan lid te worden van evengenoemde vereeni ging. Deze vereeniging is bezig de vakop leiding in de goede banen te leiden. Daarna werd overgegaan tot het uitrei ken van de diploma's. Het practisch exa men werd dit jaar afgenomen in drukkerij Hermandad" te Leiden op Zaterdag 11 Mei. Van het door de leerlingen vervaar digde proefwerk, waarvan de copy aan de respectieve patroons, waar de leerlingen werkzaam waren wa-s toegezonden, had het onderzoek plaats op Maandag 13 en Dins dag 14 Mei ten huize van den secretaris en in het Nutsgebouw, waar op 14 en 17 Mei ook het schriftelijk en mondeling examen werd afgenomen. In de examen-commissie namen zitting voor de branche drukkere de heeren S. G. van L<x>y en J. N. Dorsman (werkgevers) en C. J. Onvlee en J. C. Pi'lle- kers (werknemers); voor de branche hand- zetters, do heeren C. Laterveer en J. N. Dorsman (werkgevers) en D. J. Looman en A. G. de Mooij (werknemers). Geslaagd" zijn 4 handzetters. waarvan 1 met zeer vol doende en 3 met voldoende en 1 drukker met voldoende. Een handzetter en een drukker zijn voor dc tweede maal niet ge slaagd. De geslaagde handzetters zijn W. dc Vroede, J. Immink, H. C. v. d. Spelt en J. J. van Vliet. De geslaagde drukker is C. J. Bekooij. Na de overhandiging van diploma's sloot de voorzitter de vergadering met dank aan de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 52Ö2. Cycle Import (F.), Leiden, Hoogewoerd 65, Rijwielfabri- catie- en handel. E.: H. J. de Wolff, 's-Gra- venhage. Breestraat 81, Exploitatie van reel, objecten en uitgeverij in binnen- en buitenland. N. Venn.: J. Doorman, 's-Gravenhage. Voor het Candidaats-examen werktuig kundig ingenieur zijn aan dc Technische Hyogeschool te Delft geslaagd de heeren W. H. van Zoest en N. Perquin, beiden alhier. Mej. J. Colla is aan de R. K. Kweek school „St. Lucia" te Rotterdam geslaagd voor het examen van onderwijzeres. HAARLEMMERMEER. Het in opspraak gebrachte Raadhuis. De R. Kath. Raadsfractie nam in haar ge houden vergadering in Hotel P. H. J. de Groot te Hoofddorp het besluit, naar aan leiding van de door de R. Kath. Kiesver- eeniging te Nieuw-Vennep gevraagde op heldering, B. en W. van Haarl.meer te ver zoeken het volgend voorstel heden, Donder dag, te behandelen in openbare Raadszit ting: „Uit den Raad worde een commissie van 5 leden benoemd uit iedere partij een. Deze commissie heeft tot taak te on derzoeken in hoeverre de beschuldigingen juist zijn; zij brengt een rapport uit, dat in een openbare raadszitting wordt behan deld. De commissie kan ieder in het onder hoek betrekken, die zij noodig acht. Zij heeft het recht alle ambtenaren welke zij wenscht te hooren, in haar onderzoek te betrekken, en verder al datgene te onder zoeken ten raadhuize, wat zij wenschelijk acht. Geenerlei beletselen mogen haar in de weg worden gelegd bij haar onderzoek". WASSENAAR. Aanbesteding. Hedenmorgen te 11 uur werd in café Den Deijl alhier door den lieer J. A. Knetemann, architect te Oegstgeest, namens zijn lastgever, aanbe steed: Het bouwen van een complex, be vattende 2 winkelhuizen met vrije boven woning en 12 woonhuizen op een terrein aan den Rijksstraatweg te Wassenaar. Ingeschreven was als volgt: H. Verwijk Den Haag ƒ212.000; C. Pronk, Schevenin- gen 197.500; Gebrs. Vermeulen, Den Haag 159.775; F. Smit, Wassenaar 147.400; Kersseboom, Den Haag 143.434; E. Knol en H. v. d. Veen, Den Haag 138.000; M. Zwaan, Nieuwendam 133.838; A. Haspers, Wassenaar 129.449 G. A. Kingma en Zn., Leeuwarden 126.200 T. A. Kraats, Den Haag 125.750; Van Rooyen, Wassenaar ƒ115.761; G. A. Ko ning en P. J. Rombouts, Leiden 114.800. De gunning is aangehouden. ZOETERMEER-ZEGWAART. Gemeenteraad. Op Vrijdag 28 Juni a-.s. is een gecombineerde vergadering van de Raden dezer gemeenten belegd, des avonds 7.30 uur. ten Raadhuize van Zegwaart. De punten van behandeling zijn: 1. Me- dedeelingen, 2. benoeming onderwijzer. 3. beslissing omtrent aanstelling zesde leer kracht. 4. benoeming leden schoolcommis sie, 5. vrijstelling onderwijs lichamelijke oefening, 6. aanstelling eoi bezoldiging schoolschoonmaaksters. Jubileum. Op 1 Juli e.k. hoppt de heer H. Nieuwenhuvs den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaar werd aangesteld als on derwijzer aan de Christelijke school al hier. Het zal hem naar aanleiding van dit feit niet aan belangstelling ontbreken. De heer N. bekleedt sedert jaren leidende functies op school- en kerkelijk gebied, hij is o.a. hoofdbestuurder van den bond van Chr. onderwijzer. Verder is hij voorzitter van „Ziekenhuishulp", hoofdbestuurder van de federatie dier vereenigingen, enz. Weinig activiteit. Wordt met het oog op de a.s. verkiezingen in de meeste plaat sen van ons land een uitgebreide propagan da gevoerd voor de candidaten der diver se partijen, door middel van biljetten, muur en straatbeschilderingen, hiervan is hier ter plaatse niets te bespeuren van dit alles. Wijst dit op goede partij-discipline of wacht men maar af? Herw. Levenskracht. De opbrengst van den op Dinsdag 1.-1. gehouden bloemp- 'jesdag voor „Herwonnen Levenskracht" be draagt ruim 87. Voetbal. Door de voetbalvereniging S. D. O. zijn serie-wedstrijdenn georgani seerd met ingang van Zondag a.s. Door verschillende ingezetenen zijn prijzen be schikbaar gesteld. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagvond te 7.15 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Subsidie „Devote". 4. Subsidie „Helpt Elkaar". 5. Subsidie be waarschool. 6. Voorstel verbooging credie-t voor de uitbreiding der waterleiding in den Munnik. 7. Voorstel tot bepaling van pre sentiegeld leden stembureaux. 8. Voorstel tot uitbreiding van het electriciteitsnet in den Van dor Valk Bonmanweg cn Achtho- venerweg. 9. Vaststelling pensioengrond slag D. Ileynis. 10. Wijziging begroeting 1928. 11. Bespreking bestrating en haar fi- nancieele regeling. 12. Rondvraag. NIEUWKOOP. Verkiezingsactie. Door het bestuur van de R.-K. Kies vereeniging alhier is be sloten op den dag van de stemming een auto te laten rijden voor ouden en gebrek kige menschen, zoodat niemand de stem ming behoeft te verzuimen. Ook hebben zich meisjes beschikbaar gesteld om op de kinderen te passen voor de huismoeders. Een modelstembiljet zal dezer dagen wor den rondgebracht. Wie zieken of gebrek- kigen thuis heeft, meldde dit bij het be stuur v. d. R.-K. Kiesvereeniging. Personalia. Tot kweekclingc aan .le R. K. Meisjesschool is benoemd raoj. M. H. Chr. Jacobs te Breda. Geboren: Cornells, z. van N. van der Voorn en N. van der Hoorn. Rosalia Apolonia, d. van H. Aartse en L. R. de Nijs. Overleden: C. Wetter, wede. van A. Baas 86 j. WOERDEN, Weer een kind verdronken. Gistermiddag is een 6-jarig knaapje, zoontje van den heer van M., in den Rijn verdronken. Voorbijgangers zagen een paar klomr pjes drijven, waarna men direct begpn te dreggen. Het jongetje werd echter leven loos opgehaald. Ofschoon steeds veel menschen den Rijn passeeren, werd het ongeval niet eerder opgemerkt. Men vermoedt, dat het jonge tje direct onder een daar liggende schuit is geschoten. Personalia. Geslaagd voor het inge nieursexamen voor werktuigkundig inge nieur aan de technische hoogeschool te Delft de heer A. J. Verkaik, alhier. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. Geslaagd: cand. examen wis- en natuurkunde (K.) mej. J. M. Pik (den Haag); candidaatsexamen rechten de heer L. H. Seitsma (Bolsward); doet. examen rechten mej. P. J. A.' van Hettinga Tromp (K a t w ij k). Vervaardigers van valsche bankbiljetten gearresteerd. Dc vorige week werd in een café op Ka- tendrecht te Rotterdam een valsch bank biljet uitgegeven, in verband waarmede gearresteerd was een zekere J. B. de J. uit de Tochtstraat, die wegens gebrek aan bewijs den volgenden dag wederom op vrije voeten moest worden gesteld. De valsch- geld-afdeeling van dc centrale rechercho heeft in verband met een en ander een nader onderzoek ingesteld. Tenslotte slaagde zij er in in een lunchroom op de Hoogstraat te arresteeren den 36-jarigen W. B., den 25-jarigen A. B. P. en den 35- jarigen J. S. Deze laatste werd echter spoedig vrij gelaten. Op een der aangehou denen werden 5 valsche 5-pond-biljetten gevonden. In een leegstaand huis in de Woelwijkstraat heeft de politie een werk plaats aangetroffen, waar valsch geld ver vaardigd werd. Zij legde daar op verschil lende ingrediënten beslag. Bij de huiszoe king van de verdachten zijn geen nieuwe biljetten in beslag genomen. De bankbil jetten waren zeer slecht nagemaakt. De gearresteerden waren eerst kort geleden uit de gevangenis ontslagen. Gemeente-architect veroordeeld. Het Gerechtshof te Leeuwarden wees he den arrest in de zaak van den vroegeren gemeente-architect van Onstweddc O. L. die door de rechtbank te Winschoten ver oordeeld was tot 5 maanden gevangenis straf wegens vervalsching van de loonsta- ten. De advocaat-generaal vorderde in ap pèl 9 maanden gevangenisstraf, terwijl het Hof hem hedenmorgen veroordeelde tot 5 maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. LAATSTE BERICHTEN HAZER&WOUDE. Aantal kiezers. Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer bedraagt 2044. Ver moedelijk stemmen er 21 uit deze gemeente elders en 16 van elders hier, zoodat er fei telijk hoogstens 2039 kiezers en kiezeressen voor deze gemeente zijn. FABRIEK TE LEEUWARDEN AFGEBRAND. Schade op een paar ton geschat. De fabriek totaal uitgebrand. Hedenmorgen te 3 uur is brand ontdekt in de fabriek van verfwaren, glas en mar mer van de firma J. v. d. Vermeulen aan den Graswal te Leeuwarden. De brandweer bestreed het vuur met 3 motorspuiten en eenige stralen op de waterleiding, doch de fabriek brandde geheel uit. De schade wordt op een paar ton geschat. De fabriek was op beurspolis verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Groote rijst dief stal. Dezer dagen werd het bij de rivierpolitie te Sliedrecht bekend, dat aan een caféhou der te Dordrecht balen rijst geleverd wa ren afkomstig van de firma S. te Rotter dam. Het nader onderzoek bracht aan het licht. dat schipper A. van St. Philipslaind deze balen geleverd had. Hij had ze ont vangen door bemiddeling van den beurt schipper v. d. B. van Molenaarsgraaf, die ze op zijn beurt weer gekregen had van schipper H. en zijn knecht. V., beiden in dienst van de firma S. De «chipper H. nam telkens, waarneer hij klanten moest bedie nen teveel balen mede uit het pakhuis en leverde dat teveel af aan v. d. B. Groote hoeveelheden rijst zijn op «loze wijze gesto len. Alle bij deze diefstal betrokkenen zijn in verzekerde bewaring gesteld. Een'groote partij rijst kon nog bij de verschillende af nemers in beslag worden genomen. Enquête uitgesteld. Uit Rotterdam wordt ons gemeld: De enquête in de zaak van eenige aan deelhouders van de Holland-Amerika Le vensverzekering Mij. tegen deze Mij, waarvan Lieberinann directeur is geweest, inzake gepleegde valschheid bij de uitgifte van nieuwe aandeden, is uitgesteld lot 8 October a.s. Ontploffing in een rubberfabriek. Reeds 8 dooden. PRAAG, 27 Juni. (V.D.). Hedenmorgen te 8 uur vond in een rubberfabriek te Pressburg een ernstige ontploffing plaats. Tengevolge van deze ontjdoffing ging een geheolc vleugel van het fabrieksgebouw in vlammen op. Tot nog toe konden S dooden en 14 zwaar gewonden geborgen worden. Men vermoedt dat zich nog meer slachtof fers onder de puinhoopen bevinden. Het opruimingswerk is nog in gang. Spoorwegongeluk in Letland. Vier dooden. RIGA, 27 Juni. (V. D.) Gisteravond kwa men in de nabijheid van liet station Sassen- hof twee volle tremen, die met groote snel heid reden, met elkaar in botsing. Vier personen, waaronder drie conducteurs, wer den gedood. Zeventien passagiers werden gewond, waarvan zeven ernstig. De locomo tieven en een personenwagen werden zwaar beschadigd, doch wonder boven wonder 'bleven de machinisten ongedeerd*. Motor tegen een boom gereden. Twee dooden. MüNC'HEN. 27 Juni. (V. D.) Hedenmor gen vroeg reed een motorrijwiel mot zij span. waarin vier personen' gezeten waren te München met groote snolheid tegen een boom. De bestuurder, een 44-jarig koop man was onmiddellijk dood en oen 38-ja- rige slotenmaker liep zoo ernstige verwon dingen op, dat hij na aankomst in een zie kenhuis overleed. De beide andere inzittenden werden min der ernstig gewond. Sneeuwval in Juni MILAAN, 27 Juni. (V. D.) De ongewone daling van de barometer in de laatste da gen heeft in het hooggebergte grooten sneeuwval veroorzaakt. In de provincie Cadore is gisteravond zeer veel sneeuw gevallen, terwijl het ook in de Dolomieten hevig heeft gesneeuwd. De zomergasten te Tauviz zagen heden morgen bij het ontwaken een verrassend tooneel. De stad en de bergen in de omge ving waren geheel met een wit winter kleed bedekt. Boven midden-Italië woedde op vele plaatsen een voor dezen tijd van het jaar zeer ongewoon onweer. Te Florence richtte een wolkbreuk groo te schade aan. GOUDA 27 Juni. Vee. Aanvoer- 2378 stuks. 290 slachtvarkens, vette 4212 1/2 p. p., Londensche 3335, Zouters 4344 1/2, 711 magere varkens 3960, 1173 biggen 20—30, 10 runderen 259325, 87 nuchtere kalveren 1621, 1 graskalf, 18 schapen 2630, 69 lammeren 2026, 19 bokken en geiten 36. Handel vette varkens, Londensche, Zou ters, nuchtere kalveren en schapen vlug, magere varkens, biggen, runderen, lamme- BI0SC0PEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor; Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. City: Goedgekeurd voor volwassenen. ren, bokken cn geiten matig. Kaas. Aanvoer -179 partijen. Ir kw. met rijksiu. 5154, 2e kw. met rijksra. 45—50, le kw. zonder rijksm. 4650, zware 56 1/2, handel flauw. Eieren. Aanvoer 491 partijen. Kip- poneiereen 5.600.50, Eendeneieren 5.5.50, handel matig. Boter. - Aanvoer 1597 ponden. Goe- botcr 8590, Weibotc'r 7585, handel vlug. TER AAR, 27 Juni. Veiling „St. Phocas". Peulen 1.252.60. doppers 1.75 1.90 capucijners 2.20- -2.25. tuinboonen 1.351.40, snijboonen 6.507.40, snij boonen stek 3.604.60, per 10 K.G. TER-AAR. 27 Juni. Veiling Tuindersbe- larig". Peulen' 0.752.65, Snijboonen 5.00 6.60, stek 2.204.50 stam prinsebooncji !.251.35. Oapucijners 2.052.20, Doperw ten 1.551.90, Augurken werden aange voerd door den heer A, Egberts. Zij brach ten op 6 ets. per stuk. ALPHEN AAN DEN RIJN, 27 Juni. Kaas. Aanvoer 62 partijen. Met rijksm. lo soort 5255, 2e soort 4751. Handel matig. R0EL0FARENDSVEEN, 27 Juni. Groen- tenveiling. Peulen 1 052.75, jonge peu len 2.85, Peulen I 1.75, dikke peulen 1.15 1.35, Doperwten 1.551.75 Capucijners 2.05 2.25, Tluinb. 1.251.35, Snijboonen 6.10 <i.80. stek 4.50t.SO. Alles per 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 26 Juni. Groentenveiling. Peulen 0.901.05, id. jougc 2.50, id. No. 1 1.8Ó, id. dikke 1, doperwten 1.501.65, capucijners 1.90 2.20, tuinboonen 1.301.35, snijboonen 5.606.20, id. stek 44.10. prinsenboo- nen 5, dub. stam 6, per 10 K.G.; augur ken grof 7.90. per 25 K.G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.38 Londen 12.071 New-York 2.491/-m Parijs 9.731/2 Brussel 34.60 Zwitserland 47.921/9 Milaan 13.031/4 Madrid 35 221/0 Oslo 66 35 Kopenhagen 66.321/o Stockholm 66.741/o Weenen 35. Praag 7.33 Boedapest Prolongatie 5 BEU RS OVERZICHT. Van gisteren. De stemming ter beurze blijft onregel matig en kon heden eerder lui genoemd worden. E011 gunstige uitzondering vorm den Kon. Olie die boven 100 kwamen. Van do Industrieolen werden Margarine Unies en calvé-Delft op lager peil ingezet om daarna nog verder tc reagecrcn. Tegen heb midden van den bouwtijd had een licht herstel plaats. Kunstzijde ongeanimeerd, doch in doorsnee weinig veranderd. Dn vorming der Kunstzijde Unie ondervindt in Duitschland vrij verf critiek, heigeen een ongunstige invloed uitoefent. Kiiohen- ïneisters aanvankelijk aangeboden, doch liepen later weer wat op. Voor Ford blijft de vraag aanhouden, waaraan slechts te gen aanzienlijk hoogere koersen kon wor den voldaan. Tabakken goed van' toon en Deli Batavia's stegen bijna 10 pet boven gisteren om daarna evenwel enkele punten te reageeren. Oostkusten eveneens iets hooger. Op de Mijnafdecling waren Boo- tnns aan aanbod onderhevig en langzaam aan zagen zij zich naar lager peil terug- godrongen. Scheepvaart gedrukt. Schoepv. Unies iets lager. Rubbers verwaarloosd en weinig veranderd. Suikers eveneens. V^n de Y'ankees werden Bethlehem Steels op ruime schaal verhandeld. Ondertrouw Dr. S. HQjl&RWERF fm 6586 C0RRIE H. li. HAMMES Leiden, 27 JÊn'i 1929. OudenfjiqgemiO. Stationsweg 27. Den 3^ii\li herdenkt 'VOORN I lo jaar werk- Koster aan de R.-K. ïfffk te Langeraar. g Voor de belangstelling en gel uk wen schen/Dij «;el egen li ei d van mijn heili«' iyf#sterwijding en eerste ple^itiM H. Mis ont vangen betuig ik Jnedc namens mijn VadoJ en^^nffliüc, op rechten da^ï. 6599 É?EMADE 27 Juni 1929. EEN WINKELBElSpDE rr^t het vak JfDljend. EEN WINKELJUFFROUW of \.EERMNG. 1604b Godsdienstig Weekblad voor het bisdom Haarlem. Geeft wekelijks 16 bladzijden onderhoudenden en Jéerzamen tekst. 13173 Steunt het Liefdewerk der arme Nieuwe Parochiën. Per 3 maanden f 1.00 VRAAGT PROEFJ^JMMERS Administratie kannkn eenige WETTE atst worden. KAISERijnTffaAT 23 Hoog Boon en vast werk

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3