UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK UIT DE PERS SPORT LUCHTVAART MARKTBERICHTEN HILLEGOM. Kind verdronken. Gisteravond geraakte het G-jarig dochter tje van den heer R. Kreeft spelende te wa ter aan de Haven. Omstreeks 7 uur zag men een kleedïngstuk op het water drijven, doch r rst om 10 uur mocht het de politie geluk- Ko-ii, het lijkje op te halen. HAARLEMMERMEER. Het gemeente-personeel in opspraak. Door de Anti-Rev. Raadsfractie is een schrijven gericht, gedateerd 21 Juni 1929, aan Burgemeester en Wethouder der gem. Haarlemmermeer waarin zij liaar spijt uit spreekt, dat zij, de woorden geuit door den voorzitter (mr. SI oh) in een openbare raadszitting betreffende een oud-ambte naar (de gep. wachtmeester O. I. Leger G. Slimmen) de woorden: „Dat is een man met een verkeerde mentaliteit en geleid door een duivelschen geest", heeft laten passeeren zonder daar tegen bezwaar te maken. Voorts vfagen zij opheldering van de in de Haarhmeerbode gepubliceerde •mededeelingen van verkeerde gewoonten cn toestanden ten Raadhuize onder het ge- meentepersoneel, en zoo de beschuldigin gen juist mochten blijken, verzoekt zij maatregelen tot verbod, terugbetaling van genoten baten over een zeker tijdperk, streng verbod van gehonoreerde pers- arbeid of anderzins ten tijde dat de secre tarie geopend is of gesloten is voor der den. En indien nog andere onregelmatighe den als geschetste hebben plaats gehad, verzoekt zij herhaling daarvan in de toe komst te voorkomen en in orde te maken, op de wijze als onder C. en W. in vraag IV van den brief wordt bedoeld. Was getee- kend P. Ouwerkerk, voorz., J. Biemond, secrs., F. H. Bos, G. A. A. Knaap en S. v. Wijk Lzn. Kaar aanleiding van de door de R.-K. Kiesvereeniging te Nieuw-Vennep gevraag de opheldering van hetgeen ten raadhuize is geschied, zal de Kath. Raadsfractie he denavond een vergadering houden. KATWIJK. Wethoudersbenoeming. De verkiezing van een wethouder in de deze week te houden raadsvergadering maakt nog gere geld een punt van bespreking uit. AVethou- der Kruyt die bedankte, behoorde tot de C'hr. Hist, fractie, doch deze fractie heeft 6 van de 15 zetels. De verhouding is als volgt: Gemeentebelang 2 zetels, Chr. Hist. 6 zetels, A. R.. partij 2 zetels, Chr. Volks partij 1 zetels, R. K. 1 zetel. Dat de heer Dubbeldam, Chr. Hist., gekozen zal worden, slaat nog niet vast. Minahassa. De collecte voor het ge schenk aan de Minahassa bracht op netto 210.05. Zandbank. De zandbank voor de uit watering strekt zich nog steeds meer uit, zoodat zonder buitengewone maatregelen als b.v. flink spuien, de garnalenvisschers nog lang zullen opgesloten blijven in de uitwatering en hun bedrijf niet zullen kun nen uitoefenen. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Tot onderwijzer aan de Bij zondere school te Rijnsburg is benoemd de heer P. J. Maas, tot heden tijdelijk onder wijzer aan de M.U.L.O. alhier. Dc heer A. v. AYa-melen, tijdelijk onder- dcrwijzer aan de Herv. School III alhier is met ingang van 1 Sept. benoemd tot on- dcrwijzer aan de Bijz. M. U. L. O. te Utrecht, Thorbeckelaan. Nieuwe tent. Donderdagavond zal bij gunstig weer de nieuwe muziektent aan de Boulevard door de Muziekver. U. X. L. in gebruik worden genomen. De directeur, de lieer Langmuur, heeft voor deze gelegen heid een nummer gecomponeerd Vreugde- sienalen", dat na de pauze zal worden uit gevoerd. LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond om S uur. Agenda: 1. Verzoek van den heer J. Hune- nian, om eervol ontslag als assistent aan de Openbare Lagere school met ingang van 1 September 1929. 2. Verzoek van .den heer Gijsbert van Parijs, om eervol ontslag als Waagmeester. 3. Voorstel van Burgemees ter en Wethouders, om den heer M. van der Linden te benoemen als Waagmeester. 4. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Tulpenstraat aan den heer F. Slottje, al hier. 5. Verkoop van een perceel bouwter rein langs de Narcissenstraat aan den heer P. J. de Koning, alhier. 6. Verkoop van een perceel bouwterrein langs de Kanaalstraat aan den heer L. Enthoven te Haarlemmer meer. 7. Verkoop van een perceel bouwter rein langs de Tweede Havendwarsstraat aan de Firma Daudeij en Co's, alhier. 8. Verkoop van een perceel grond (gedempt water) nabij het z.g. Paulsbosehje aan don heer J. W. A. Lefeber, alhier. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, om met de Nederlandsch Hervormde Kerkvoogdij eene koopovereenkomst aan te gaan voor den aanleg van eene Algemecne Begraaf plaats. 10. Kader voorstel van Burgemees ter en AVethouders, om een perceel grond langs den Grachtweg a-ls ijsbaan ter be schikking te stellen van dc Lisscsche IJs club. 11. A'erzoek van eeuige kappers om wijziging van de verordening op de win kelsluiting voor zooveel betreft het slui tingsuur hunner zaken. 12. \roorstel van Burgemeester en AVethouders tot wijziging van de Algemeene Polit-ie-verordening. 13. A'oorstel van Burgemeester en AA'ethoudcrs en de AA'aterleidingeommissie lot verlaging van de tarieven vopr de levering van water door het gemeentelijk AVaterleidingbedrijf. 14. ATaslstelling van de rekening der Ge zondheidscommissie, zetelende te Katwijk, over het jaar 1928. 15. Vaststelling van de begreoting der Gezondheidscommissie, ze telende te Katwijk, voor het jaar 1930. 10. A'oorstel van Burgemeester en AVethouders tot hel aangaan van eene geldleening we gens uitbreidingen van het gasbedrijf. 17. Vaststelling van het verslag van het Gas- en AA'aterleidingbedrijf over het jaar 1928. 18. Comptabiliteit. 19. Ingekomen stukken en mededeelingen. Aanbesteding. Uitslag van de aanbe steding voor de verbouwing der Xed. Herv. SchoolB. van der Zaal, Lisse 49.000H. van Driel, Koudekerk aan den Rijn ƒ40.000 C. van den Burgli, Schipluiden Z 45.900; M. Kool, Warmond 45.654Daudeij, Lisse ƒ45.500; AA'. Oudshoorr, Leiden ƒ44.813: C. J. van Dorlh, idem 44.G37C. v. d. Le lie en Kantebeen, idem 44.279 G. AV. Proper, Oegstgeest 43.900F. A. Bocrs- ma, Haarlem ƒ43.800; AV. E. Keuteboom, Loipen 43.389; Fr. v. Duijn en A'jnk, Noordwjjk 42.998; v. d. Velden en dc Jong, Oegstgeest 42.824; R. Massaar, Lei den 42.189; Gebrs, van der Putten, Heem stede ƒ41.756. HOOFDDORP. Pastoor Soepnel. De zcercerw. heer P. F. AA'. Soepnel. pas toor alhier, heeft om gezondheidsredenen ontslag aangevraagd en verkregen. Pastoor Siepnel was ruim 22 jaren in Hoofddorp werkzaam en heeft zich zeer bemind ge maakt. Zijneerw. zal zich te Noordwijk in het St. Jeroensgesticht vestigen. In zijn plaats is door Z.D.H. den Bis schop benoemd de zeereerw. heer F. Kars- kens. 1 N00RDWIJKERH0UT. St. Jeanne d'Arc. Dinsdaga-» ond hield de Harmonie „St. Jeanne d'Arc" hare jaar vergadering in het repetitielokaal. De voor zitter, de lieer M. v. d. Togt, opende te 8 uur de vergadering met den Chr. groet. De weinige leden, slechts 17 waren opgekomen, heette hij welkom en sprak een waardce- rend woord over den gang van zaken. Het jaarverslag van den secretaris werd goed gekeurd. Daarna het jaarverslag van den penningmeester, hetw elk dit jaar sloot met een batig saldo. Dc voorz. dankte secr. en pennningm. voor hun werk. Het bestuur stelde thans voor om op een nader te be palen Zondag een II. Mis te laten lezen voor de levende en overledene leden van d« vereeniging. Allen keurden dit goed. Daar er gebrek was aan insignes, werd tot bij-bestelling besloten. Nu volgde bestuursverkiezing. Aftredend waren M. v. d. Togt, J. Schouten en P. v. <1. Togt. De eerste stelde zich om persoon lijke redenen niet meer 'herkiesbaar. Do beide anderen werden bij acclamatie her kozen. In de vacature C. Duivenvoorde werd diens broer J. Duivenvoorde gekozen en tot nieuwe voorzitter werd benoemd de "lieer P. v. Amsterdam. Bij de rondvraag stelde de heer C. Broek hof voor in heb tijdschrift „Musica" deze bestuurverandering bekend te maken. Daartoe werd besloten. Zeer terecht maakte de heer P. v. d. Raad de opmerking, dat de aandacht van zeker gedeelte van het publiek bij openbare con certen veel te wensclien overliet. Ook de heer C. Broekhof, had ondervonden, hoe kwajongens de muzikanten tijdens het spel zelfs hinderden. Men besloot in deze de hulp van de politie in te roepen door mid del van een request aan den Raad der gemeente. Op het einde der vergadering sprak de afgetreden voorzitter een harte lijk afscheidswoord. Hij was blij, dat het de vereeniging in alles zoo goed ging, hij hoopte dat het zoo mocht blijven en de nieuwe voorzitter langer dan hij als zoo danig getuige mocht zijn van den bloei der Harmonie. Daarna sloot hij de vergadering te half elf met. den Chr. groet. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert hedenavond te 7 uur uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken, 2. Be noeming van een secretaris. 3. Vaststelling der zekerheid van den gemeente-ontvan ger. 5. Adres van A. Immerzeel alhier, hou dende beroep tegen de beslissing van B. en AV., waarbij hem is geweigerd de ver gunning tot den bouw van een tvoning langs de Kerkstraat. 6. AA'ijziging begroo ting dienst 1928. OEGSTGEEST. Perscralia. De heer H. G. Brussee is benoemd lot onderwijzer aan de M. U. L. O. (School te Scheemda. Winkeliersvereeniging. Door de alge meene winkeliers vereeniging is een adres gezonden aan den Directeur van het post kantoor te Leiden, waarin o.m. wordt ver zocht om vooral in de morgénuren een lo-^ ket meer op te stellen. Verder oen adres aan de Lichtfabrieken waarin geklaagd wordt over het minder goede licht in dc Kcmpenaerstraat en de omgeving. Geboren Willy, dochter van P. v. d. Valk cn E. van Egmond. Overleden: M. Friit echtgenootc van L. D. Groen. SASSENH El M. De Postbrug. Vanwege de Rijkswater staat werden nabij cle Postbrug op de Haarlemmertrekvaart opmetingen ge daan. De tegenwoordige Postbrug zal moe ten verdwijnen. Even voor do Postbrug op dc grens OegstgeestSassenheim komt de nieuw aan te leggen weg over den tegen- woord i gen weg. Op grooten afstand van de tegenwoordi ge brug komt een nieuwe naar de cischen des tijds op te richten brug. Vervolgens zullen eenige stukken teeljand worden ont eigend, terwijl tevens de om don hoek van de vaart staande boerderij zal moeten verdwijnen. Thans behoort dc opslagplaats aan de familie C'. ook tot her verleden. Dc spoorwegovergang nabij Klinkenberg wordt aanmerkelijk verbreed en eenige aldaar liggende slooten zullen worden verlegd. HAZERSW0UDE. GEMEENTERAAD. Opheffing tol op de Koudekerk- sche brug. Een geldleening. Doop der ..Zonneveldstraat". Eervol ontslag en verhooging jaar wedde van den brugophaler. Wijziging begrooting. Verande ring wegenplan. A'ergatlering van den Raad der gemeen te gistermorgen te half elf. Voorzitter is de Burgemeester, de lieer J. v. d. Meulcn. Afwezig met kennisgeving de liecren P. F. A'eelenturf en D. Buitenhuis, en de heer C. Patijn. Dc A'oorz. opent de vergadering met ambtsgebed. De A'oorz. gaat allereerst over tot be- ccdiging van het nicuw-inkomende raads lid. dc heer J. W. van Vliedie in handen van den voorzitter de vereischte eeden af legt en door hem wordt gelukgcwenscht met dc benoeming tot lid van den raad. De heer J. AA', van Vliet spreekt een woord van dank voor de woorden tot hem gericht en hoopt op een aangename samen werking met do leden van den raad. De secretaris,-de heer B. den Braver leest dc notulen der vorige vergadering, die worden goedgekeurd en vastgesteld. De Voorz. doet voorlezing van ingekomen stukken w.o. missive van den Minister van Staat en den Commissaris der Koningin van Zuid-Holland, houdende kennisgeving dat de lieer J. van der Meulen opnieuw is benoemd tot Burgemeester der gemeente Kazerswoude. De heer D. de Bruijn wethouder, spreekt daarop in hartelijke en waardeerendc woorden den Burgemeeste toe, wenscht hem van harte geluk met de herbenoeming cn hoopt dat God hem kracht en lust mag schenken bij den voortduur, tot het ver vullen van den gewiehtvollen taak die op ^ijne schouders rust. De oorz. dankt voor de gesproken woorden cn hoopt dat onder Gods zegen, in donzclfden geest mag worden ge werk' door den raad als tot lieden, aan de belangen der gemeente Hazerswoude. Verder is ingekomen: missive van den Aliir.ster van O., K. en AV. houdende mede- deeling dat de vergoeding der gemeente voor L. O. over 1929 bedraagt 6190. Mis sive van Ged. Staten waarbij wordt voor gesteld met ingang van 1 Juli a.s. over te gaan tot opheffing van de tol op de Kou- dekorksche brug, aangezien besloten werd door Rijk en Provincie tot het bijdragen van elk 25.000. Aangezien op genoemden datum de passage over de brug nog niet kan plaats hebben, zal vrijdom worden ver leend van overzetten over den Rijn tot de werkzaamheden aan de brug zijn afgeloo- pen en de/.e in gebruik zal kunnen worden genomen. Missive van Ged. Staten hou dend o goedkeuring van raadsbesluiten, en machtiging tot het aangaan eener geldlee ning 'ten bedrage van 10.000 bij de Bank der Ned. Gemeenten, ten behoeve van kas geld. Mededeeling van den Inspecteur der Dir. Belastingen dat de plaatselijke inkom stenbelasting over den dienst 19291939 is geraamd op 50.000 en dat. voor elke maand een bedrag van 5000 aan de ge meente zal worden uitgekeerd; dat de op centen der Vermogensbelasting zijn geschat op 3600 en per maand een bedrag van J 360 aan de gemeente zal worden uitge keerd. De balans van winst- en verliesre kening van de bouwvereeniging „A'olksbc- lang" over 192S, sluitende met een nadee- lig saldo van 1282.84, waarvan 75 pet. door het Rijk en 25 pet. door de gemeen te zal worden betaald. Schrijven van den heer Commandeur te Lciclen. clat hij de benoe ming tot keuringsveearts der gemeente aanneemt. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Dc A'oorz. stelt daarop aan de orde een voorstel van B. en AA', tot het aangaan eener geldleening bij liet Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds te 's-Gravenhage tot een bedrag van 50.000 tegen den koers van 95 pet. en 41/2 pet. rente ten behoeve van den verbouw der Chr. school op het dorp; en een geldleening ten bedrag van 27.000 legen een koers van 92 3/4 en 4l/2 pet. rente, voor den bouw van 9 woningen aan den Rijndijk voor de vereeniging „Volksbelang". Na toelichting door den A'oorz. wordt met algemeene stemmen hier toe besloten. Op voorstel van B. en AV. wordt goedge vonden in verband met het verlangen der bewoners, het nieuw aangelegde wegje aan den Rijndijk, waar de bouwvereeniging een 9-tal woningen heeft doen bouwen „Zonne veldstraat" te noemen. Hierop komt in behandeling een voor stel van B. en AA', tot bepaling van het Voorschot op de vergoeding, ingevolge art. 101 der L. Onderwijswet om de Chr. U. L. O.-school op het dorp. De Voorz. deelt mede dat informaties hiérvoor zijn inge wonnen bij andere gemeenten, gelijkstaan de met deze gemeente om te komen tot een zuivere maatstaf ter beoordeeling. Ver schillende gegevens werden verstrekt, waar van de gemeente Edam, die met onze ge meente vrijwel gelijk staat, als voorbeeld is genomen en over den dienst 1926 per leerling een vergoeding gaf van 20.64 per leerling. B. cn AA', stellen voor hel voor schot op de vergoeding der Clir. U. L. O.- school, die met 1 April is aangevangen, voor 1929 te bepalen op 321.98. waartoe wordt besloten. Het suppletoir-kohier hondenbelasting, dienst lé29 werd vastgesteld tot een be drag van 25. Aan den heer A. Plaisier wordt op zijn verzoek ontslag verleend als brugophaler dor Gemeenewcgsbrug, en in diens plaats benoemd de heer D. van A liet tegen een vergoeding van 80 per jaar. Besloten werd op voorstel van B. en AA*, de jaarwedde van D. van A'een, brugopha ler der Oostbrug te verhobgen en van 60 te brengen op 80 per jaar. Goedgevonden wordt wijziging der be- grooting dienst 1929. De Voorz. deelt mede dat een adres was ingekomen van den heer P. J. Kooman met verzoek schadevergoeding te mogen ont vangen voor een koe, die door den keu ringsveearts was afgekeurd voor de con sumptie en het cadaver daarna was ver nietigd. Naar mooning van adressant was door den keuringsveearts verkeerd gehan deld, daar hem de gelegenheid was ontno men zich bij den betrokken verkooper van de koe te kunnen vervoegen, waarom hij des wege schadevergoeding vroeg bij de ge meente. De Voorz. geeft een breedvoerige toelichting omtrent deze zaak, waarbij blijkt dat in ajle opzichten door den keu- ringsveeiLrts naar de voorgeschreven bepa lingen is gehandeld en niet het minste was afgeweken. Door den koopman J. Fokker, die hot beest had aangegeven aan de secre tarie. was na de afkeuring geen herkeu ring aangevraagd, zoodat het beest, dat lijdende was aan leverdegeneratie, en al- zoo voör de consumptie ongeschikt, na door Fokker van de huid te zijn ontdaan, was begraven. Daar geen termen aanwezig zijn aan het verzoek te voldoen, wordt besloten adressant hiermede in kennis te stellen. Hierop deelt de A'oorz. mede dat van de Lichtfabriek-op te Leiden is ingekomen een contract voor de levering van gas en elec- triciteit aan de gemeente voor den tijd van 36 jaren, dus tot 31 Dec. 1959. In be trekking tot gaslevering door Leiden is in liet contract opgenomen dat het bedrag van 780 per jaar is verlaagd tot 660, dat door de gemeente zal moeten worden betaalt en den gasprijs één cent boven den prijs die in Leiden wordt betaald, is ge steld. In het contract voor de levering van electriciteit is opgenomen dat de gemeen te garant moet zijn voor het eerste jaar. dus 1930 voor dc afname van 24.000 K.AA'., voor 1931 36600 K.AA*. en voor 1932 voor 50.000 K.AA'. Dc Lichtfabrieken verbinden zich 9 maanden na 'het aangaan der over eenkomst, alles in orde te zullen hebben lot gebruik. Het voorstel van B. en AA", tot hel aangaan van het contract, wordt na gehouden bespreking waaraan alle le ien deelnemen, met algemeene stemmen aan genomen. Naar aanleiding van een gehouden con ferentie met Ged. Staten door B. en AA", deelt de Voorz. mede, dat in het Provin ciaal AVegenplan verandering zal worden gebracht. Zeer waarschijnlijk zal dc Voor weg en het Westeinde niet in het Wegen plan worden opgenomen, maar voor reke ning van de gemeente blijven, door de mo gelijkheid bestaat dat de weg door de Hoogcveen- en dc Middelweg zal worden gelegd. A'aste gegevens zijn wel niet ver strekt, maar veranderingen zijn ongetwij feld in 't zicht. Bij de rondvraag vestigt de heer C. A. van Dam de aandacht op de hinderlijke schoren op de Gemeeneweg bij de passage met auto's. De Voorz. zegt dat deze zaak reeds met de betrokken personen is bespro ken. De heer J. W. van Vliet acht het ge- wenscht dat ook het gedeelte Achterweg bij den aanleg voor electriciteit wordt op genomen, wat door B. en AV. zal worden overwogen. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorz. de vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN. Errstig ongeval. Tijdens de werk zaamheden bij liet leggen van een kabel langs den Kcrkvaartsweg, welke werken ten uitvoer worden gebracht door de firma AA'ilson uit Den Haag, overkwam een twee tal werklieden, de een afkomstig uit Kor- teraar, de ander uit Den Haag, een ern stig ongeval. Door het uitschieten van een lier brak een hunner twee ribben en werd de andere vrij ernstig verwond. Beiden werden onder geneeskundige hulp gesteld en daarna naar hun woonplaats overge bracht. Afscheiding. Langs de kade dor Gas fabriek werd dezer dagen ter beveiliging der spoorwegterreinen een afscheiding aangebracht, zoodat thans dc toegang naar genoemde terreinen cn het veiling gebouw is afgesloten. Tuberculose-bestrijding Dc verkoop van speldjes ten bate van het T. B. C. fonds van den werkmansbond gisteren al hier gehouden, hééft 283.75 opgebracht. „Zomer"-concert. Gisteravond gaf dc muziekvereeniging „Arti et Religione" op liet, voormalige H. B. S.-terrcin haar eer ste zoinerconcert. Ondanks het gure weder was er langs dc Rijnkade nog veel be langstelling. Z0ETERW0UDE (H.R.). Vorledcn week Maandag is hier een schoon parochie-feest gevierd: een Inlro- nisatie-plochtigheïd. Op liet Kerkplein is verrezen een mooi H. Hart-beeld. En heèl de parochie, do kinderen cn ouderen, heeft deze plechlighcid meegeleefd en jn een bloemenhulde en liefde voor Koning Chris tus gemanifesteerd. Door oen fout is zeer tot ons leedwezen van deze plechtigheid geen verslag in onze courant geplaatst. AVij stellen er prijs op, te verklaren, dat deze fout niet logt bij onzen correspondent. LETTEREN EN KUNST „IK HAD DEN ZONDAG". AVij lezen in De Maasbode: De anti-revolutioniflre partij verloor in den heer H. de AVilde een harer meest kloeke, stoere cn toegewijde strijders. Op het gebied van het politieke leven in het algemeen, van het onderwijs in het bijzonder. Als bestuurder in allerlei functies. Als spreker on. vooral toen dit niet meer girg, als schrijver. Een van die hoogstaande mannen die zich geheel, het gansche leven lting, dag in dag uit en uur na uur, geven uit volle overtuiging, zonder eenige egoïstische bij bedoeling. aan <ic Kerk, aan de partij, die zij dienen. Zulk oen leven vergt onafgebroken het moeilijkste, dat icnnind in dit leven ge ven kan. A'oorldureiide zelfopoffering. En er moet oen bron zijn, waaruit zulk een edelmoedige, zulk een sterke gere geld kan putten zijn offerzin en zijn kracht. Waarin vond deze anti-revolutionaire strijder die bron van voortdurende kraehl- Met fluisterende stem heeft bij het op zijn sterfbed geopenbaard: „Ik had den Zondag". „Ik had deu Zondag cn God gaf mij zon veel in do prediking". Ik had den Zondag...." Laten wij liet erkennen: tieffend woord, voor menig Katholiek om stil te wor den En om een langen on diepen blik te slaan in eigen consciëntie. Helaas! al te talrijk zijn reeds, cn steeds talrijker worden de Katholieken voor wie dc Zondag niet is: de dag van geestelijke krachtshernieuwing, maar al te uitsluitend, dc dag van lichamelijke krachtsverspilling, ver uitgaande boven ccn gezonde sportbeoefening. Ziel en lichaam moeten op den rustdag, den dag des Hoeren, worden gesterkt. Maar helaas dc eenige of althans al te zeer overwegende zorg gaat naar het lichaam uit. en de ziel schiet schromelijk te kort. „Ik had den Zondag 't AA'ns voor den stervenden Christen, dien de anti revolutionaire partij zoo pas verloor, nog op zijn sterfbed een troosten de gedachte. Laten wij zorgen, dat deze gedachte een maal in dezel/de ure voor ons er niet een worde van diepe, al te gerechtvaardigde beschaming. INGEZONDEN MEDEDEELING ZEILEN. De Kieler-zeilweek. Dc derde race van de internationale 12- voetsjollen werd gewonnen door Baers-el- man niet „Lof" in 1 uur 52 min. 7 sec. Huy- bers met „Bonzo" werd vierde, dc overige Kc'llanders gaven op. De vierde race was voor do A'ries Lontsch met „Liesje" in 2 uur 4 min. 41 sec. Huybcis was weer vierde, Maas niet de „Bem" werd achtste en Barzilay met „Black Diamond" elfde. Alle deelnemende Nederlanders komen met 9 Duit sellers in de beslissing. De eerste twee beslissingswedstrijden werden echter wegens ruw weer uitgesteld. Een portret van Z. D, H. Mgr. J. D. J. Aengenent door Matthicu Wiegman. Aan den bekenden katholieken kunst schilder Wiegman werd ópgedragen één portret te schilderen van Z.D.H. Mgr. J. D. J. Aengenent. bisschop van Haarlem. Dit portret, dat tliars gereed is. werd Mou- seigneur dezer dagen aangeboden, die zijn grootc ingenomenheid er over uitsprak. Een legaat. Wijlen mevrouw A. M. L. AVesterwoudt Klinger hoeft aan den Staat der Neder landen ter plaatsing in het Rijksmuseum te Amsterdam gelegateerd een zeer belangrijk borduursel uit liet begin der 16e eeuw, t.w. een schild van een pluviale. voorstellend het Sterfbed van Maria, benevens een tweetal schilderijen van A. Monticelli en A. Allebé. „Stscrt." DE MISLUKTE 0CEAANVLUCHT. Geen spoor van Franco. Tot gisteravond 8 uur was nergens cenig spoor van Franco's vliegtuig ontdekt. Het Engelsche moederschip voor vliegtuigen Eagle, dat van Portsmouth naar Gilbraltar onderweg is, heeft drie vliegtuigen uitge zonden om aan de opsporing deel te no men, maar twee zijn reeds onverrichter zake teruggekeerd. Op de door hen afge legde route hadden dc waarnemers niets kunnen ontdekken. Ais laatste hoop en mogelijkheid zul nog op tal van kleine eilandjes der Azorcn-groep gezocht wor den, waar geen of weinig menschen wonen cn geen geregelde communicatiemiddelen voorhanden zijn. De Spaansche minister van marine ver kina rde Dinsdagmiddag in den minister raad, dat de vliegers als verloren moeten worden beschouwd, wanneer de gevonden vliegtuigresten inderdaad die van de Nu- mancia lil ijken te zijn. Ook Primo de Ri vera moest constatecren, dat dc laatste be richten weinig bemoedigend waren. De Southern Cross naar Engeland vertrokken. Di- Australische vliegers Smith en UJm zijn weer niet het vliegtuig Southern Cross uit Sydney naar Engeland vertrokken. De eerste pleisterplaat» zal Derby, in Xoord- AA'estelijk Australië zijn. LOOSDUINEN, 25 Juni. Groentenvei- ling. Bloemkool 1830, ka-skomkommcra gele 10.6011.50 per 100 stuks; le soort komkommers tok 0.601.80 per 100 kg., Tomaten A 28.7021.30, B. 25—28.40, C 28.7031, CC 2527.70. Bonken 17 21.50 per 50 kg., Postelein 0.71—0.90 per 6 kg., l'een 1ste soort 10.5020.50 per 100 bos.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7