ffl ij &Z&&P MET ntr/^fKER I f INGEZONDEN MEDEDEELING C/fcG<J>J^R9Z&M I CP GOEDE ZEEP STAAT. Dc- seismografische stations in de Krim melden, dat de onrust van den bodem in de Krim, welke nagebleven is sinds de aardbeving in 1927, sinds ©enigen lijd yol- konien bedaard is. Onweer en hagel in Zuid-Afrika. Te Durban is voor een half millioen pond sterling schade aangericht dooa- een on weer, waarbij het zoo gehageld heeft, dat de straten in enkele minuten met een laag hagclsieenen van 20 c.M. bedekt waren. INGEZONDEN MEDEDEELING. Nederl. West-ïndië URBINA'S AANHOUDING VERWACHT. Door Venezolaansche troepen achtervolgd. United Press meldt uit Caracas: In of- ficieelo kringen voorspelt men een spoe dige gevangen neming van den rebellenlei der Urbani, die betrokken is geweest bij den overval op Willemstad. Hij wordt op het oogenblik achtervolgd in het Chabas- quen-gebergte. De generaals Juan Fernandez en Perfec te Crospo zijn cr reeds in geslaagd den re- volutionnair oud-generaal Gabaldon met zijn zoon Joaquin en zijn geheelc staf gevan gen te nemen. Men gelooft, dat hiermede een einde is gekomen aan den opstand, waarmede in de lente door Gabaldon werd begonnen. RECHTZAKEN GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Een race-aujo vernield. Eén doode; twee gewonden. Gisterenmiddag ongeveer half vijf is «ven ton Oosl.-u van Halfweg' een lichte Fransche race-auto, een Paiget, veronge lukt èn totaal vernield; een der inzitten den werd gedood, twee gewond. In den verongelukten auto waren twee Italianen gezeten, met den heer 8., auto-importeur te Soest dijk. De Fransche auto kwam van Amster dam en reed met een zeer groote snel heid. Ooggetuigen hebben haar op 120 it 110 K.M. per uur geschat. Nog hoogere cijfers zijn zelfs genoemd. De race-wagen moest een kleine auto inhalen, maar de •bestuurder heeft blijkbaar niet voldoende naar links uitgehaald. Het rechter voor wiel van de Fransche auto botste tegen het linker-achterwiel van den langzaam rijdenden wagen. Deze laatste had een verbogen spatbord en een wat ontzet linker achterwiel, doch daar bleef het bij. Van de inzittenden had niemand letsel. Anders was het gesteld met de race auto. Hij vloog na de botsing, als een kaatsbal naar links tegen de jonge boomp jes, welke verleden jaar zijn geplant. De boompjes konden de stooten niet weer staan en vijf ervan braken af. Na het laatste boompje te .hebben vernield, dui kelde de auto en kwam onderste boven te liggen. De drie inzittenden waren er inmiddels uitgeslingerd. Eén van hen, die aan het stuurrad had gezeten, was zeer zwaar gewond; een tweede had even eens vrij zware wonden. Deze beide hoe ren zijn per auto van den Geneeskun digen Dienst, die, nadat een arts uit Haf- Tr'Qg de eerste, hulp had verleend, naar net TesselschadeTZiekenhui- vervoerd. De zwaarst gewonde is daar spoedig na aan komst overleden; de toestand var. den andere was bevredigend. De derde inzit tende was minder zwaar gewond. Hij is aiaar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. Even nadat de race-auto was neerge ploft, vloog de benzine in vlam en spoe dig stond de auto in brand. Voor alle zekerheid alarmeerde men de brandweer, maar vóór zij kwam. had de politie, onder leiding van den hoofdinspecteur, den lieer Modderman, de vlammen gedoofd. Toen de gewonden waren weggebracht en de brand was gcbluscht, was or gele genheid de vernielde auto te bekijken. Eigenlijk was er geen auto meer. Er wa ren wat stukken half verkoold hout, wat verbogen aluminium. De wielen en de reservebanden lagen een eind verder, an dere onderdeelen waren naar alle kanten weggevlogen. Het geheel was een wrak, niets meer. Als er geen ooggetuigen waren geweest, die iets over de geraamde snelheid kon den vertellen, dan zou de toestand, waar in het overschot van het- lichte race-wa gentje verkeerde, al voldoende duidelijk hebben gemaakt, dat met enorme vaart was gereden. Trouwens de vernieling van vijf boompjes na de botsing zegt ook al genoeg. Jongetje overreden en gedood. In de Hoofdstraat te Apeldoorn is gis terenmiddag de 8-jarige L. C. door een auto, bestuurd door den heer D., over reden. Het jongetje werd naar een zie kenhuis gebrachtbij aankomst was hij echter al overreden. Ernstige aanrijding. Maandagavond tegen half zeven is op den hoek van den Scheveningschén. weg en Laan Copes van Cattenburch een ern stige aanrijding gebeurd. De 18-jarige A., wonende aan den Leidschen Straatweg reed daar op zijn motor vermoedelijk mot een te groote snelheid, waardoor hij in botsing kwam met een vrachtauto. De jongen werd in bevtnsteloozen toe stand naar Bronovo gebracht, waar bleek, da<t, hij een zware hersenschudding beko men had. Tragisch. Zondagmiddag heeft zich op den Tlior- beckeweg te Amstelveen een tragisch on geval voorgedaan. De heer IV. L. H.. dia mantbewerker uit Amsterdam, was des morgens met een zeilbootje van de beken de bootjesverhuurdorij van Touw aan de Poel aldaar vertrokken, om op genoemde watervlakte te zeilen. Des middags ongeveer 3 uur keerde hij terug, vermoedelijk om iets aan de zeilboot te herstellen. Eenige ter plaatse aanwezige personen viel het op, dat men den zeiler op een gegeven moment niet meer zag, ter wijl hel bootje onbeheerd was gelaten. Men stelde een onderzoek in, waarbij men den man aan den walkant op den grond vond liggen, geen teeken van leven meer ge vende. Een onmiddellijk ontboden genees heer kon dan ook slechts den dood con- slateeren. De marechaussee, die eveneens gewaarschuwd was, stelde onmiddellijk een onderzoek in. Hoogstwaarschijnlijk heeft de heer H. zich door inspanning bij het zeilen' te veel vermoeid, tengevolge waar van hij door eenc hartverlamming werd ge troffen. De ongelukkige was gehuwd en 47 jaar oud. Verdronken. Te Kampen is het 5-j-arig zoontje van den schipper G. Mand ©maker over boord gevallen in den IJssel en verdronken. Eenigen tljcl later werd het lijkje opge haald. Doodelijk ongeval. De 22-jarige werkman De Jong is bij het sloopen van een gebouw te Vlissin- gen.' door valuleiul gesteente zoodanig getroffen, dat de dood onmiddellijk in trad. Het kalk-verbod te Eindhoven. Roo d-Z wart samenwerking in uiterste noodzaak.... Zondagnacht hebben te Eindhoven pro pagandisten van diverse pluimage de stra ten „gekalkt" ten gerieve hunner partij. Ook onze jongens aldus de .,M. Ct." hebben met. vuur en kwast keien en muren beschilderd, zoodat er zelfs een vijftal in de doos terecht kwamen, ter wille van 't goeie doel! Een stond er in de Paradijs laan. hoog op een ladder tegen een muur met de witkwast te klodderen: „.Stemt lijst 8 No. 1". Hij was er bijna mee klaar, toen een van beneden hem bijlichtte met een zaklantaarntje: ..Prachtig!" riep-ie nou zie ik beter wat ik doe". (Onderdrukt gegichel van de bondgenootcn beneden). „Een beetje meer naar rechts met de lamp" klonk het. verder van boven, waarop dc politie-agent van wie 't lantaarntje was den ijverigen propagandist naar beneden sommeerde en hem onder c^n hoeratje in rekende Ook in Stratum was een troepje Zater dagnacht volop bezig, toen de politie ten tooneele verscheen. Pot en kwast werden in beslag genomen. Daar heeft u geen recht toe. betoogde de aanvoerder. Recht of geen recht, de pot gaat mee. Dan wordt 't morgen op 't politiebu- róau uitgevochten. U komt maar. En uw beroep? Candidaat-notaris, meneer! Dat vond de agent nogal erg. zoodat hij schrok van zooveel deftigheid, onder de plakkers. Toch ging-ie den bon op, ondanks schrik en deftigheid. Jammer genoeg was „lijst 8" nog niet heelemaal afgekalkt; maar geen nood. In de buurt waren de socialisten ook aan den gang, en van hen werd toen broederlijk even pot en kwast geleend om na vertrek der politie het zaakje even af te schilde ren. Inbraken. Door inklimming hebben onbevoegden zich toegang verschaft tot een fabriek aan de Adm. dc Ruyterweg te Amster dam. Verscheidene laden van eenige schrijfbureaux zijn met. een beitel geopend. De brandkast is met de aanwezige sleu tels geopend. Ongeveer f 652.2S, een ijze ren kistje met een onbekend aantal post zegels en 40 sigaren zijn daaruit, ont vreemd. Door het foreeeren van een brand deur hebben onbekenden zich toegang ver schaft tot een perceel aan de Admiralen- gracht te Amsterdam. Ontvreemd zijn pl.m. f 437, 20 vorken en lepels, zoomede een gouden schakelarmband. Maandagavond te ongeveer 11 uur vond een nachtwaker te Rotterdam de buitendeur van pand 2b aan de Gelder- schestraat openstaan. Daar hij tevens merkte, dat het slot aan den binnenkant geforceerd was, waarschuwde hij de po litie. Het bleek, dat vermoedelijk twee in brekers zich in dit pand hadden laten in sluiten en 't kantoor van Gebr. Sohnitzer, kooplieden en commissionnairs op dc tweede etage waren binnengedrongen. Daar werden twee brandkasten, een oud en een nieuw model bewerkt. De oude kast werd geforceerd, de tweede alleen aangeboord. Voorts was alles in het Kan toor opengebroken en doorzocht, dorh daar de kerels alleen naar geld hebben gezocht en dit niet aanwezig was, wordt niets vermist. Via een luchtkoker hebben de inbrekers zich in hel schoenenmagazijn van Peters Weytens laten zakken. Ook hier is alleen' naar geld gezocht, doch zonder resultaat. Vermoedelijk hebben de heeVen ge tracht aan de achterzijde van dit pand te ontsnappen, doch zijn daar gestuit op een goed gegrendelde deur, die toegang geeft tot de binnenplaats. Zij zijn toen weer teruggegaan in het pand, waarin gebr. Schnitzer kantoor houden en hebben de buitendeur aan do binnenzijde geforceerd. Dp politie meent hier met vaklui te doen Ie hebben, die uitsluitend naar geld zoe ken. De vernielingen in beide panden aangebracht, zijn vrij groot. Een auto gestolen. Maandagavond is in de Groote Markt straat te Den Haag een auto gestolen, welke eenigen tijd onbeheerd stond. Dc wagen behoorde aan notaris T. uit Loosdui nen. De politie heeft oen volledig signale ment van de gestolen auto rondgezonden en ook per radio zijn de betrokken autori teiten van een en ander in kennis gesteld. De wagen is van het merk Chandler, ge nummerd 11 971, donkere kleur met grijze bekleeding. Weldadig is de macht van 't vuur.... Aan het Slag te Rotterdam staan broe derlijk naast elkaar de bakkerij Voor waarts, welke naam een socialistischen klank heeft en de bijzondere school Bethel. In de bakkerij is een ruimte vrij gemaakt, om er socialistisch verkiezings- propaganda-materiaal te bewaren, in het gymnastieklokaal van de school zetelt een bureau voor de a.-r. propaganda, waar kalkers tezamen komen om besprekingen te voeren en materiaal te ontvangen. Maandagavond zagen eenige van deze kalkers, dat in dc bakkerij brand was uitgebroken, en terstond waren allen ver- verjeeldheid en strijd vergeten. Oogenblik- kelijk werd het blusehmateriaal uit het lokaal, waar aan de jeugd gymnastiek wordt geleerd, op christolijken grondslag, te voorschijn gehaald, om het vuur, dat in het roode papier woedde, te bestrij den. In korten tijd was men den brand meester, zoodat de brandweer geen dienst meer behoefde le doen. Eén van do blusschers, de 23-jarige J. H. Kroeze, uit de DahliastraCat, heeft ontvellingen aan de handen opgeloopen en zijn kleeren gescheurd. Van de bak- kerij zijn een plafond en een kozijn be schadigd. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat men een brandende sigaar ach teloos heeft laten vallen in de verkie zingsbiljetten. „Vad." Hoog water door den storm. Maandag en gisteren steeg door den Noord-Wester St. Jans-storm het water rondom Zwolle in zeer sterke mate, zoo dat de keersluis in dc Willemsvaart ge sloten moest worden en de scheepvaart met het Katerveer verbroken werd. Het water rondom Kampen en het Kamper Eiland is opgestuwd tot ongeveer een voet hoogte van de kruin der zomer dijken van het eiland. Veel landerijen stonden blank en zeer veel hooi ging ver loren. De „Heinrich Podeus". De op het strand van Zandvoort lig gende „Heinrich Podeus" is door den storm in een gunstiger positie gekomen. Het schip ligt met den boeg naar zee, 14 M. van de duinen af. De pogingen om het schip vlot te brengen worden nu met kracht hervat. Oude munten. De landbouwer J. Arts te Udcn heeft ibij graven -onder een vloer gevonden een potje met 70 zilveren munten: oud-Hol- landsohe driegulden stukken, guldens uit de 17e en 18e eeuw, stuivers en daalders. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Door giftige gassen gedood. Op een in Bilboa voor anker liggend vrachtschip „Arnotegei Mendi", t dat. aan een grondige desinfectie onderworpen was geweest, heeft een ernstige gasvergiftiging het leven van drie havenarbeiders ge- eischt. De mannen waren n.l. ondanks een uitdrukkelijk verbod, terstond na de ont smetting in de laadruimten afgedaald, waar zij door de nog aanwezige giftige ontsmettingsgassen werden gedood. Door den electrischen stroom gedood. Voor den aanleg van een kanaal worden op het oogenblik nabij Ballenstadt (Dl.) boorwerkzaamheden verricht. Bij het opha len van een boorstang kwamen drie arbei ders in aanraking met een boven de straat gespannen electrischc geleiding, welke on der een spanning van 50.000 Volt stond. Een 4G^arige arbeider was op slag dood, terwijl een ander in hopcloozen toestand in bet ziekenhuis is opgenomen en de derde lichte verwondingen opliep. Groote overstroomingen in Burma. In Rangoon zijn berichten binnengeko men omtrent ernstige overstroomingen in het district Akyab. De met 45 personen bemande boot „Ma- ha maya" is tijdens een zwaren storm op de rivier Kaladan gezonken. Slechts 20 perso nen konden worden gered. Een tweede barkas „Gopal" genaamd, verloor tijdens den storm 9 passagiers, die over boord -spoelden. Acht konden echter weer gered worden. Het verdwenen opleidingsschip. Uit Montevideo seint men aan de Daily Telegraph, dat dé kapitein van het stoom schip Helisius liet v rak van het vermiste Deonschc opleidingsschip Kobenhavn in de buurt van het eiland Tristan d'Acunha lieeft gezien. Hij was niet in staat het schip te naderen om verdere nasporingen te doen. Zooals men zich herinnert vertrok het schip 14 December uit Montevideo op weg naar Australië met een aantal cadetten aan boord. Sedert hoeft niemand meer iets van het schip vernomen. Een spoorwegbrug in brand. Maandagavond vatte door kortsluiting de spoorwegbrug van de stadsspoor over de Kaiserallce in Berlijn vlam. De brandweer kon aanvankelijk niet veel uitrichten, door dat het geruimen tijd duurde voor men den electrischen stroom had uitgeschakeld en de gasleiding afgesloten. De brand bracht een groote stagnatie in het spoor- en tram verkeer teweeg en trok groote belangstel ling bij het publiek. Brand in kapperssalon te Sunderland. Drie kinderen en een man omgekom.e n. Te Sunderland (Engeland) heeft gister nacht een hevige brand gewoed in een •kappcrssalon. Drie kinderen en*een man zijn in de vlammen omgekomen. De aardbevingen in de Krim. Onverwachte sneeuwval. Uit Roshof a.d. Don wordt gemeld, dat het tusschen 13 en 15 dezer in de bergen rondom de badplaats Teberda gesneeuwd heeft, iets wat de bewoners van de streek zich niet herinneren in dezen tijd van het jaar te hebben meegemaakt. De snel weg smeltende sneeuw bracht dc rivier Teberda tot overstrooming en man en macht zijn noodig geweest, om te beletten, dat het water ernstige schade deed. TWEE HERDENKINGSFEESTEN IN NOORWEGEN. Ofschoon Katholiek in oorsprong, toch algemecne viering. Noorwegen bereidt zich, volgens een „Agentia-Fidcs"-bericht, voor op dc viering van twoo groote herdenkingsfeesten, die nauw met elkaar in verband staan: het negende eeuwfeest van de kerstening van Noorwegen en het negende eeuwfeest van den dood van koning Olav II, den Heilige, die de Noren tot Christenen maakte en als martelaar gevallen is in eenveldtocht te gen de vijanden van den godsdienst op 9 Juli 1030. Over het geheelc land zullen feesten plaats hebben, doch de groote officieele plechtigheid zal worden gehouden te Trondhjem, de oude koninklijke residen tie en aartsbisschoppclijken zetel van de Luteraansche reformatie. Reeds verscheidene jaren wordt aan de restauratie gearbeid van de antieke kathe draal, die gebouwd is op het graf van Sint Olav, en een waardig mededingster is van de groote Gotische kathedralen. Zij is het grootste monument van de Noordelijke lan den. De restauratie is nu bijna gereed, en liet is in dit eerbiedwaardig, vroeger katho lieke, heiligdom, dat in Juli en Augustus 1930 de groote officieele feesten zullen ge vierd worden, waaraan de Noorsche regec- ring en het heele land zullen deelnemen. Een comité, met den Protestantschcn bis schop van Trondhjem tot voorzitter, is op gericht om de plechtigheden voor te berei den. Hoewel liet Christendom, welks vestiging men zich gereed maakt te vieren, het ka tholieke Christendom was, en St. Olav een martelaar was voor het katholieke geloof, wacht men er zich angstvallig voor, de Ka tholieke Kerk te noemen. De regeering, het hoofd der staatskerk en de Luterancn doen het voorkomen alsof het het protestantsc-h Luteranisme was, dat in Noorwegen door St. Olav was ingevoerd. Slechts eenige met-officicele stemmen zijn opgegaan om tc vragen, dat men dit dubbele eeuwfeest in vereeniging met de Katholieken vieren zou. De Noorsche Katholieken, echter blijven, hoe weinig talrijk ze ook mogen zijn, niet werkloos. Ook zij willen deze beide herden kingsfeesten vieren, en zij hebben daarvoor meer reden dan de Luteranen. Een katho liek comité heeft zich gevormd om de fees telijkheden voor te bereiden. Het bestaat uit twee priesters, mgr. Kjolstrup en de pas toor van de statie Sint Olav te Trondhjem; en twee leeken, n.l. mevr. Sigrid Undset, dc beroemde schrijfster en den heer Lars Esb eland. Malmgren's nagedachtenis geëerd. Levenslang pensioen voor z ij n moeder. Ten einde de nagedachtenis van profes sor Malmgren te eeren heeft de Italiaau- sche regeering hem thans dc gouden dap- perhcidsmedaille toegekend en aan zijn moeder een levenslang pensioen van 200Ö Zwoedsche kronen per jaar. Tevens wer den haar de documenten toegezonden van dc enquêtecommissie, die indertijd werd benoemd voor het instellen van een onder zoek naar de oorzaak van de ramp van het luchtschip „Italia". Mussolini ontving de zuster van wijlen professor Malmgren, die uiting gaf aan de dankbaarheid van de na gelaten betrekkingen van den zoo ongeluk kig om het leven gekomen Pool-onder- zoeker. Zooals men zich ongetwijfeld zal herin neren, begaf Malmgren zich na' de ramp van het luchtschip over liet ijs in de rich ting van Spitsbergen, ten einde van daar hulp voor generaal Nobile en de andere overlevenden der Poolexpeditie te gaan halen. Daarbij werd hij door twee Italiaan- sche officieren, Zappi en Mariano verge zeld, doch onderweg bezweek hjj ten ge volge van uitputting. „Tel." „Doctor in de scheepvaart". Er is- in Rusland een nieuwe wetenschap pelijke onderscheiding bijgekomen: doctor in dc scheepvaart. De eerste, die haar ge kregen heeft, is een oude Russische kapi tein, Loeckmanof, die zich vele verdiensten voor de Russische handelsechcepvaart ver werven heeft. Oneerlijke bankbediende. Voor de Utreehtsche rechtbank heeft terecht gestaan een 27-jarige bediende van dé N. V. Utrecht Provincie Bank wegens verduistering .van coupons en dividendbe wijzen ter waarde van 2250 en ontvreem ding van een aandeel uit een trommel, welke, overdag geopend, onder zijn be reik stond. Dit aandeel beleende verdach te. Verdachte speculeerde met de gelden door de verduisterde fondsen opgebracht, doch in plaats van de gaten te stoppen, gaf hij 't met gelukkige speculatie gewon nen, geld, met handen vol uit. Het O. M. eiscl\te één jaar gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hech tenis. Brandstichting? Voor de rechtbank te Arnhem heeft te rechtgestaan M. P., koopman te Nijmegen, terzake dat hij op 26 Januari in zijn winkel aan de Houtstraat te Nijmegen brand zou hebben gesticht. Verdachte ontkende. Uit het getuigenverhoor bleek, dat enkele- oogenblikken nadat verdachte, even over negen uur des avonds, den winkel had verlaten, de étalage in lichtelaaie stond. Verdachte meende, dat kortsluiting de oorzaak is geweest. Er werden eenige des kundigen gehoord, die echter niet konden aantoonen, dat. er brand door hulpmidde len, benzine of petroleum, was ontstaan. De officier van justitie eischte ten slotte vrijspraak, waarbij de verdediger, mr. Ne- derveen uit Nijmegen, zich aansloot. Financiën en Economie N.V. A. HILLEN'S SIGAREN- EN TABAKSFABRIEK. De voorgestelde reorganisatie. Tot uitbetaling der coupon betaling besloten. lil Diligentia te VGravcnliage werd gis teren de tweede vergadering van houders van 7 pet. eerste hyp. obligatiën, ten laste der N. V. H. Hillen's Sigaren- en Tabaks fabriek gehouden, welke vergadering was uitgeschreven door de N.V. Algemeen Ad ministratie en Trustkantoor te Rotterdam. De belangstelling was wederom zeer groot. Zooals men weet, kon in'de eerste vergadering geen bindend besluit worden genomen, daar niet do helft der obligatiën vertegenwoordigd was. Op voorstel van den heer Salomons werd veertien dagen geleden in principe beslo ten, een coriiniissie van drie personen le benoemen, die zich van alles op de hoogte zou stellen en binnen zes weken een rap port zou uitbrengen. Dc heer Xoorduyn, lid van bedoelde com missie, heeft in de groote steden geïnfor meerd wat de taxatie is der groote pan den. Over liet algemeen zijn de bedragen normaal, alleen in Leiden was de taxa tie aan den hoogen kant. De administratie is zeer voorloopig ouderzocht. Daarbij is gebleken, dat vrijwel zeker de rente der 4 1/2 pet. obligatielècning gedekt is. De obligatiehouders zullen niet benadeeld wor den, als zij een kort, doch voldoend uitstel der couponbetaling verleeneji. De directie moet gelegenheid hebben, de organisatie- voorstellen gereed te "maken. Gedurende deze periode van uitstel zou geen onroe rend goecl verkocht mogen worden. De toe komstige rentabiliteit van Hillen is niet van dien aard, dat de hoofdsom moet wor den gereduceerd, doch wel de rente. De heer Cohen is ongerust, dat de obli gatiehouders, indien het reorganisatie-voor stel wordt aangenomen, gedurende 45 jaar 4.95 pet. van hun geld krijgen, ten minste als de zaak jaarlijks een winst maakt van 41.220. Is de winst minder, dan krijgen zij slechts iets meer dan 3 pet., d.w.z. dat e zij gedurende 22 jaar geen rente van hun geld zien. Wordt niet gereorganiseerd oir gaat men dus over lot liquidatie, dan krij gen de crediteuren 80 pet. van hun geld terug. Verschillende sprekers motivceren daar na huil stom voor en tegen het voorstel tot uitstel van couponbetaling. Het voorstel wordt thans in stemming gebracht en met 335 tegen 147 en 2 blanco stemmen aangeno men. Daarna wordt overgegaan tot defini tieve benoeming van de commissie van on derzoek. Benoertid werden de heeren O. Blatt, F. J. Bomhard, F. C. W. Xoorduyn en C. F. Overhoff. De Trust zou in overleg met de commissie een vijfde lid cr aan toevoegen. Zoo mogelijk zou dit vijfde lid een der obli gatiehouders zijn, die tegen hot voorstel tot uitstel der couponbetaling waren.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6