STADSNIEUWS BCas^nsectresi FUROL MEXICO. DE VREDE IN MEXICO. Zaterdag hervatting der Godsdienst- oefeningen. Volgens een bericht uit Mexico heeft aartsbisschop mgr. Diaz bekend gemaakt, dat Zaterdag a.s. op den feestdag van de Apostelen Petrus en Paiilus, do godsdienst oefeningen in geheel Mexico zullen wor den hervat. De „Times''-córrospondent te Xew-York schrijft Zondag was de basiliek van O. L. Vrouw van Guadeloupe, vijf mijl buiten de ste l Mexico het tooncel van een indrukwek kende dankzegging. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat trok een stroom van meer dan 100.000 men schen van de stad in een als het ware ein- dclooze processie, naar liet heiligdom op: velen liepen barrevoets, terwijl sommigen de vijf in ijl op hun handen en knieën af legden. Bijna allen droegen zij kaarsen, welke zij in de kerk aanstaken. Het altaar was daar bedolven onder bloemen en er was voor dp opgepakte biddende menigte nauwelijks ruimte om te knielen. Evenwel celebreerden geen priesters de godsdienst oefening. welke elk uur door leeken wer den geleid. Het formeeele herstel van de openbare godsdienstoefeningen door pries ters zal a.s. Zaterdag op het feest van St. Petrus en Paulus plaats hebben. Militaire vliegtuigen wierpen vliegschrif- ten omlaag, welke mededeeling deden van de bijlegging van het godsdienstconflict en welke amnestie belooven. wanneer de ver spreide troepen dpr Orisleros in. den staat Jalisco en de andere streken, waar zij 'nog onder de wapenen zijn. zich onmiddellijk overgeven. Zij zijn thans geheel gedemora liseerd en Vrijdag zijn er achttien gedood in een schermutseling met. bondstroepen. President Portes Gil is te San Luis Po- tosi aangekomen, waar hij met gejuich is ontvangen. De ambassadeür der Vereenigde Stalen. Dwight Morrow verlaat thans Mexico om zijn vacantie. welke hij voor de onderhan delingen bij het godsdienstconflict onder brak, voort te zetten. Noodlottige vergissing. Een aviatcur, die opdracht had gekre gen van de Mexicaansche regeeringstroe- pen de streek van Barranca te verkennen, heeft verscheidene bommen geworpen op troepen, die hij voor vijandelijke had ge houden, doch die federalen waren, die met. het oog op een eventueele aanval van de rebellen van den hoofdmacht waren afge scheiden. 15 soldaten en 1 officier zijn ge dood. terwijl nog 15 anderen gewond wer den. Sartdino naar Mexico uitgeweken. De regeering van Nicaragua heeft be richt ontvangen, dat generaal Saudi no, de bekeDde opstandelingenleider, de Micxi- ■caasche grens is overgegaan. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het Leidsche Stadhuis. Het vraagstuk van de situatie. De architect H.' T. Zwierts bespreekt in het „Bouwk. Wkbl." met. waardeering het rapport van monumentenzorg inzake den wederopbouw van het Leidscli Stad-, huis. Toch meent hij, dat het onderzoek der mogelijkheden niet volledig is ge weest en dat daardoor een kant van de kwestie onbelicht is gebleven. Het gaat erom of inderdaad de kwestie van een nieuw te bouwen raadhuis onverbrekelijk verbonden moet zijn met de situatie Breestraat-Vischmarkt. De vraag van de bouw- en stedebouw- kundïge noodzakelijkheid, vast te houden aan de situatie Breestraat-Vischmarkt werd, voorzoo ver bekend, niet aan in-dat- opzicht-deskundigen voorgelegd, zooals dat fo.v. in Den Haag geschiedde. De heer Zwiers schrijft dan verder: „Bij een studie zooals wij die hier be doelen, zal de keuze van de beste situatie een belangrijke rol spelen. Daarnaast zal men 'hebben te realiseeren, dat t.a.v. de bruikbaarheid de noodzakelijkheid vast te houden aan een gerestaureerd gevelfront vele moeilijkheden Kan geven. Kerken en vrijstaande torens, stads poorten c.d. geven ten aanzien van liet mogelijke conflict restauratie-bestemming eenvoudiger problhmen. omdat de aard van hun bestemming door de tijden wehlig veranderde of doordat ze ook zonder nieuwe bestemming bewaard kunnen blij ven. Een kerk restaureert, men als kerk; ze zal gemakkelijk aan haar bestemming •blijven beantwoorden. Venetië' herbouwde haar verwoeste Campanile.als zoodanig Bij gebouwen, waarvan de bestemming in den loop der tijden zich wijzigde zoo als o.a. de raadhuizen der grootere ge meenten zal het. in de móeste gevallen- de. voorkeur verdienen, ze niet voor haar oor spronkelijke bestemming, doch in de eerste -plaats als monument te restauree- ren. De mogelijkheid, dat de beste oplossing voor den bouw van een 'nieuw Raadhuis ten slotte zou blijken een geheel andorc situatie te vragen, is door do in ééji op zicht onvolledige voorstudie uitgesloten". „Het ligt daarom o.i. op den wegvan de architecten-organisaties openlijk uit te spreken haar groote waardeering voor het. objectieve en deskundige onderzoek van do Rijksmonumenten-Commissie en haar volledig /te steunen in haar conclusies voorzoover die op de restauratie betrek king hebben. Evenzeer ligt liet op haar weg te blij ven aandringen op het alsnog laten be- studeeren door deskundigen van het situ- alievraagstuk. Het komt mij voor dai do Rijks commissie voor de Monumentenzorg als geheel, en haar leden elk afzonderlijk, zullen kunnen onderschrijven een verzoek om alsnog de zeer belangrijke vraag te ondorzoeken of het bouwen van het- nieu we stadhuis „tor plaatse van heb oude" inderdaad tot de beste oplossing zal lei den." Netl. R. K. Bond van Hotel-. Café- Restauranthouders en Slijters „St. Joseph". De jaarvergadering te L e i d e n. (Vervolg). Te ruim half drie werd det vergadering heropend. Heb finanticel verslag, uitgebracht door den penningmeester, den heer Hub. Labro (Helmond) geeft aan inkomsten een bedrag van 4511.15». aan uitgaven 4429.27'/2> zoodat er een batig saldo is van f Sl.ül'A.. Het verslag werd zonder besprekingen goedgekeurd, nadat de heer Averdieck (Leiden) namens de kascommissic gunstig rapport over het gehouden beheer had uit gebracht. Naar aanleiding van het finantieel ver slag werd er vanuit- de vergadering op aangedrongen middelen aan te wenden om de door de bonden van caféhouders (den kleinhandel) aan de C. V. G. voorgeschoten gelden ten spoedigste terug te krijgen. De voorz. zegt naar aanleiding hiervan, dat door het werk der C. V. G. ook voor den kleinhandel veel bereikt is, doch de vergadering was van meening, dat de Bond van Distillateurs toch ook geprofiteerd heeft van het vele werk door den kleinhan del in deze verricht. Daartegenover had de Bond van Distillateurs wel meer geld kun nen fourneeren, want de gedistilleerdhandel hoeft het meeste profijt van de prijsrege ling bij de accijnsverlaging gehad. Nadat ten slotte de penningmeester voor zijn gehouden beheer was gedechargeerd, kwam in behandeling een motie, waarin verzocht werd aan de C. V. G. de gelden, door de nationale bonden te barer beschik king gesteld, ten spoedigste te retournee- ren. De heer Coste-r (Leiden) adviseert daar bij ook de districtscommissies, die even eens gelden beschikbaar hebben gesteld, daarbij te betrekken, terwijl de. heer Cre- moes (bestuur) van oordeel is. dat een mo tie niet erg op haar plaats is. omdat, naar verluidt, de gelden spoedig zullen geretour neerd worden. Een motie zou volgens spr. een ongunstigen indruk geven. De lieer Jansen (Den Haag) gaf in over weging eenvoudig een verzoek tot de C. V. G. te richten. Daar kan men toch ge^n kwaad mee. In dezen geest werd tenslotte besloten. De begrooting 19291930 geeft aan in komsten en uitgaven een bedrag aan van 0291.91. Bij de -besprekingen hierover uit de heer Engels (Rotterdam) zich tegen den post voor den rechtskundig adviseur. De afd. Rdum is van nooning, dat men als afdee- ling van de standsorganisatie de Hanze ook recht heeft op den rechtskundig advi seur van den Xalionalen Bond. Als men de posten: rechtskundig adviseur 700), re dactie vakblad 000). bureaukosten (ƒ300) en propaganda 2000), beziet, dan dringt zich de vraag op. of men niet beter kan overgaan tot het aanstellen van een gesa larieerd bestuurder, die zich met de lei ding van den bond kan belasten, Dan be hoeven de bestuursleden niet steeds uit zaak en huisgezin weg te loopen hetgeen nu maar al (e veel geschiedt. De lieer Averdieck (Leiden) vraagt of her niet beter is eerst- de ingediende voor stellen te behandelen, omdat na vaststel ling van de begrooting deze voorstellen praetisch verworpen of aangenomen zijn. De voorz. antwoordt hierop, dat moeilijk van dc agenda kan worden afgeweken. Men kap. echter de begrooting aannemen of ver werpen. (De voorz. heet vervolgens welkom den rechtskundig adviseur, mr. van Hellenberg Ilubar. die inmiddels ter vergadering was gekomen). De .heer Averdieck maakt vervolgens enkele bemerkingen, die nauw samenhan gen met de voorstellen van Leiden en Sas sen lie im. De heer Jansen (Den Haag) wijst er op dat do bond voornamelijk drijft op contri butie en opbrengst orgaan, in verband waarmede hij tot voorzichtigheid maant ten opzichte van de e.v. aanstelling van een propagandist. Spr. zegt verder op de begrooting een vasten post te missen als vfigoeding voor dag. bestuur, welke post pro-memorie is uitgetrokken. Voor liet- vele rr!:, dal het bestuur "in deze verricht, zou hij een vasten post van 750 hiervoor vastgesteld willen zien en den post- propa ganda daarmee te verminderen. Wat de be- i' >--1 <-•-.!;i doen. is ook propaganda. Spr. vraagt verder wa-t het bestuur van plan is met het orgaan, waarvan het con tra# met den uitgever afloopt. De voorz. beantwoordt hierna de ver schillende sprekers. Op de vraag van den heer Engels ant woordt spr., dat men als lid of als afdeeling recht heeft <>p adviezen van deu rechtskun dig adviseur der Hanze, doch er zijn vele afdeclingen van dezen bond en ieder heeft- aparte belangen. Als zoodanig heeft men destijds een rechtskundig adviseur ook voor de afdeelingen aangesteld en voor de speciale belangen, daarin behartigd, wordt hij gehonoreerd. Een verceniging van rechtskundig adviseur, redacteur vakblad, propagandist en bureaulist acht spr. niet goed mogelijk en geheel in overeenstem ming niet den liepr Jansen maant hij tot voorzichtigheid aan. Do resultaten, vooral in het laatste jaar berc-ikl, wijzen er trouwens op, dat men niet zoo slecht heeft gewerkt. Wat. de vergoeding van het bestuur be treft, zegt spr., dat er inderdaad. voor enkele bestuursleden wel eenige vergoe ding mocht gegeven worden, doch het zit er niet aan. De heer J. G. van Eeden, redacteur van het vakblad, geeft eenige inlichtingen over liet orgaan, waarbij hij er vooral op wijst, dat tegenover de uitgaven van (JOO staat eon post van inkomsten van 3000. Spr. bepleit voorts grootere medewerking van afdeelingssecretarisson, om het peil van het. orgaan op liooger plan te brengen. De voorz. nam tenslotte namens het be stuur bet voorstel-Jansen over en bepaal de den post „vergoeding bestuur" op 750 cn dien van „propaganda" op 1250. Bij den post „XaLonaal Hanzeburcau" ontstond eenige gedachten wisseling over het feit, dat men behalve contributie als aangesloten lid van een vakgroep ook con tributie moet betalen voor de standsorga- nisatie, hetgeen voor hem een belemme ring is om toe to treden als lid. Do. voorz. antwoordde hierop, dat er pogingen wor den aangewend om een billijker regeling te krijgen. Bij de ontvangsten bedroeg de post con tributie 3160, zonder de voorgestelde ver hooging van 2 per lid en jaar. Bij de bespreking van het Orgaan deelt de voorzitter mede. dat het contract 1 Maart afloopt. Het bestuur vraagt mach tiging te dezer zake naar bevind van za ken te handelen. Nadat enkele afgevaardigden hnn mee- ningen en wenschen over de exploitatie hadden naar voren gebracht, werd. het be stuur de gevraagde machtiging verleend. De begrooting werd hierna goedge keurd. De Geest. Adviseur, de zeereerw. heer W. v. d. Ven, pastoor te Luikgestel (N.-B.) die dc vergadering moest verlaten, uitte zijn beste Wenschen voor het verdere ver loop der vergadering, waarna de voora pastoor v. d. Ven hartelijk dank zegde voor zijn komst ter vergadering en hem een goede thuisreis te wenschen. Tn verband met. de noodzakelijke kosten voor het voeren van een doeftreffende pro paganda had het bestuur op de agenda voorgesteld de contributie met 2 per jaar te verhoogén, doch, gehoord do ver schillende besprekingen hieromtrent, nam het bestuur het voorstel terug, waaraan de vergadering haar goedkeuring hechtte. Vervolgens bracht de voorz. verslag uit van de gevoerde actie inzake de prijsrege ling van den verkoop van het gedistil leerd, naar aanleiding waarvan zich een uitvoerige discussie ontspon. Hierna, was de bestuursverkiezing aan de orde. Wijl er geen tegencandidaten wa ren ingediend, werden de heer Jac. J. Paardekooper (Leiden) voor de groep A en G. van Balcel (Eindhoven) vooode groep B. herkozen verklaard. Hierna kwamen de voorstellen in be handeling. Een bestuursvoorstel tot wijziging van een tweetal artikelen van het huishoude lijk reglement werd zonder discussie goed gekeurd. Aan de orde kwam daarna een bestuurs voorstel tot deelneming aan de Bedrijfs- vereeniging van den Ned. R. K. Midden standsbond, tot uitvoering van de a.s. Ziektewet, welk voorstel door den rechts kundig adviseur, mr. v. Hellenberg-Hubar nader wordt toegelicht. Daarna wordt het voorstel goedgekeurd. Een voorstel van de afdeeling Leiden, om te trachten een gesalarieerd propagan dist te krijgen cn een voorstel-Sassenhcim in denzelfden geest, worden teruggenomen na de besluiten, die tevoren betreffende de begroeting waren, gevallen. Als plaats voor do volgende algemeeno vergadering wordt Rotterdam aangewe zen. De afdeeling Rotterdam wordt aange wezen voor het nazien der rekening van den penningmeester over 19291930. Bij de rondvraag voerden nog zeer ve len het woord. Gevraagd werd om propa ganda in het Weslland en Gelderland, ge wezen werd op de onbillijkheid, dat men als lid van een vakgroep verplicht is lid te zijn van de stand.sor.ganisatie, maar dat omgekeerd dogenen, die wel lid zijn van de slandsorganisatie niet verplicht zijn zich aan te sluifeu bij de vakafdcelingen en op het feit, dat een vergunninghouder, ook' niet. een. die een reeds vele jaren be slaande zaak heeft, zijn zaak niet kan overdragen op zijn zoon, zooals zulks wel mogelijk is bij een X. V., enz. Alle sprekers werden daarop door den voorzitter beantwoord, waarna den heer van Dijk dank wordt gebracht voor zijn eminente leiding. Te half acht werd de jaarvergadering vervolgens gesloten, Waarop allen aanza ten aan een gemeenschappelijk diner in café restaurant „Zomérzorg". Afscheid Pastoor Th. Blom. Het vertrek van een priester, die ge- I durende vele jaren onbaatzuchtig arbeidde voor en onder de menschen, is cn blijft I een bijzondere gebeurtenis. Gisterenavond was een afscheidsavond bereid aan den oud-kapelaan der Mon- Père kerk, Pastoor Th. Blom, door hen, met wie hij bij zijn priesterlijken arbeid nauw in aanraking is geweest. Er had zich een comité gevormd, be staande uit de heeren Th. Wilmer, voor zitter; O. Bik, G. van Deene en S. P. Strijk. De drie laatstgenoemden waren met een met twee paarden bespannen rijtuig Bastoor Blom gaan afhalen van. de pastorie naar „Den Burcht". Bij zijn aankomst aldaar waren o.a. reeds aanwe zig de Zeereerw. heeren pastoor A. Lcu- sen, kapelaan R. Nieveen van Dijkum- (later ook de weleerw. pater A- van Lu- beek). De symphouia Mariana, een onderaf- decling van de Maria-congregatie der Mon- Pcre parochie, speelde een welkomstlied. Nadat Pastoor Blom te midden der palmen en bloemen -had plaats genomen, opende dc voorzitter van liet comité, dc heer Th. Wilmer, dc bijeenkomst met den C'hristclijken groet, Spr. richtte zich aller eerst tot den nieuwen Pastoor, zeggende, dab het hem wel moest bevreemden, spr. als voorzitter hier te zien. Hij noenj- de dit een van dc resultaten van diens priesterlijken arbeid, want toen op een samenkomst van de organisaties, waarvan Pastoor Blom voorzitter, directeur of adviseur was geweest, het verlangen naar voren kwam naar een afscheidsavond, wilde, uit bescheidenheid, niemjuid voor zitter'zijn. Het voorbeeld van Uw beschei denheid, Uw eenvoud, bleek bij allen vrucht; te hebben gedragen, aldus spr.! Toen heeft, mij een verzoek bereikt, om deze taak te vervullen. Spr. heeft aan deze uitnoodi- ging gaarne gevolg willen geven. Be- stuursledcn, aldus spr., van verschillende organisaties wenschen U' toe te spreken, want men wil niet. scheiden zonder van L afscheid te hebben genomen. Men wil dit om Uw persoon; men wil dit op de eerstp plaats, om waardeering uit te spre ken voor den arbeid van den priester. Spr. opende hierna de rij van sprekers, welke hij alle met enkele woorden in leidde. Het eerst sprak Mevr. Br e ede veld namens de afdeeling vrouwen der H. Familie. Spr. feliciteerde den Pastoor met zijn benoeming en zeide. dat li ij in dc jaren, dat hij hier werkzaam is ge weest, veel voor de Congregatie heeft gedaan. Spr. vroeg voor de leden zijn ge bed en beloofde ook hem in de gebeden te herdenken. Namens den R. K. Bond van Bouwvak- patroons sprak de heer B i k, die ver heugd is zijn dank te kunnen uitspreken voor hetgeen de Pastoor in het belang der Bouwvakpatroons heeft gedaan, maar ook voor de vriendschap, die hij steeds betoonde, en de goede stemming, die hij steeds te brengen wist. Spr. betuigde na mens zijn organisatie hiervoor zijn har- telijken dank en sprak den wenscli uit, dat de Pastoor nog vele jaren den priesterlij ken arbeid zou mogen verrichten. Hierna voerde het woord de lieer S t r ij k namens de bouwvakarbeiders, die zeide, dat, na de vele adviezen, die zij gedurende.9 jaren van hun geestelijk ad viseur hadden gek. ogen, ben nu bij diens vertrek een gevoel van leegte .bekruipt. Voor die adviezen, die soms zeer teere kwesties betroffen, zegde spr. den Pastoor nu namens bestuur eu leden- dank, met den wensch, dat een zegenrijk priester leven zou mogen volgen in de nieuwe pa rochie. De hoer Van Dam, sprekende namens den R. Iv. Bond van Werkmeesters, sprak een kort woord van dank voor den steun, dien do adviseur hun steeds had ver leend. .Spr. feliciteerde den Pastoor met zijn benoeming en zegde hem toe voor hem te zullen blijven bidden. De R. K. Tabaksbewerkersbond was ver tegenwoordigd door den heer P o e 1 i e j o e, die eveneens dank bracht voor de gege ven adviezen in moeilijke tijden gegeven, en den wensch uitsprak, dat het den Pastoor in zijn nieuwe parochie goed zou gaan. De hoer Gordijn, sprekend namens den R. K. Bond van Textielarbeiders een eenvoudig sympathiek woord, feliciteerde den Pastoor met diens benoeming en zesde hem dank. Met hoogachting en eerbied, aldus spr. hebben w ij steeds naar U ge zien. als naar den afgezant van Koning Christus. \N aniens het R. K. Huisvesting-comité sprak de heer Van Deene, die zeide, dat het vertrek van Pastoor Blom voor het Leidsche en buiténlandsche kind een groot verlies beteekende, waar hij in dien werkkring vele bleekneusjes van den on dergang had gered. Spr. bracht liem danlc namens alle Leidsche bleekneusjes voor de taaie, die hij vrijwillig op zich had ge nomen en die hij, toen zij hem op zijn verjaardag werd aangeboden, het mooiste geschenk van dien dag noemde. God, die geen druppel water onbeloond laat, aldus spr., loone U daarvoor. Sprekende over het komende pastoraat van den Pastoor, zeide spr., dat dit 'n pastoraat was, zoo als zij steeds voor hun voorzitter hadden gewenscht, omdat daar gelegenheid be staat om kinderen heen te zenden. .Mot 'n hartelijk woord van dank eindigde spr. Namens de parochie sprak tenslotte de heer S t ij n m a n, die den pastoor gelukwenschte en dank bracht voor zijn priesterlijken arbeid in de Mon-Pèrepa rochie. Er zijn menschen, aldus spr., die hier nu niet kunnen komen, n.l. de zieken, in wier plaats ik U bedank, voor hetgeen gij voor hen zijn geweest. Tevens sprak de heer Stijnman nog na mens de vroegere afd. der K.R.O., die op het initiatief van den Pastoor was opge- rinht, cn wier bestaan door de veran derde omstandigheden overbodig werd. Namens de bestuursleden bracht spr. den Pastoor voor het werk, met hen verricht, hartelijk dank. Nadat de Symphonia Mariana, die zich tusschen de sprekers door had laten hoe ren, wederom een muziekstukje ten beste had gegeven, bracht de voorzitter, de heer Th. Wilmer, allen dank voor dit har telijk afscheid, vooral aan het uitvoerend comité en aan de doctoren Veldhuyzen, Nie-mer on Simons, die door hun tegen woordigheid blijk gaven van waardeering voor den steun, die Pastoor Blom aan dc R K. Wijkverpleging gaf en van waardee- rin ook van onze Wijkverpleging zelf. Als geschenk der organisaties overhandigde spr. dan een enveloppe met inhoud. Er wordt wel eens gedacht, aldus spr., dat een Pastoor in een plattelandsparochie weinig te doen liecft. Volgens het woord Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei- huis' var. dé bew op het perceel Morscb vergÉTnihg tot liet uitbreiden wa Jplaats vo^m» benzine in en 1 la, is verdaagd. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Juni waargenomen door do apotheek van den lieer W. Felle, Kort Ra penburg 12, telefoon 594. INGEZONDEN MEDEDEELING. fcenezing van stuk- Tlpijn, zonnebrand, eten, schvijnen en smetten, moet "duf) Feeds voorzien zijn van een doos of 1 Doos 30, 60, tube 4963 van Kardinaal Newman is zelfs een pa rochie, waar maar één mensch woont, groot genoeg voor een Bisschop. Maar ook de plattelandsparochies cischcn tegenwoordig veel socialen arbeid van den priester. Ve len trekken van de dorpen naar de steden, en de vraag, of zij daar behouden zullen blijven, hangt voor een groot deel af van het sociale leven, dat ia hun plattelands parochie heerschte. Spr. wenschte den Pastoor een schoon werk met rijke resul taten toe. Hierna sprak tenslotte Pastoor Th. Blom, die. zeide, in dezen afscheidsavond, die hem bereid was, te zien dankbaarheid en eerbied voor den priester. Spr. bracht aan alle organisaties dank voor de pret tige samenwerking, die er altijd was en j waarbij men altijd in hem den priester bleef zien, dank ook voor de waardee ring, die zijn adviezen gevonden hadden, en hij vraagt dan ook in dc organisaties steeds de adviezen van den adviseur te blijven opvolgen. Spr. bracht tenslotte dank voor deze •huldiging. Veel heeft er aan mijn werk ontbroken, aldus de. Pastoor, maar dat maakt mijn dank voor deze huldiging des te grooter. Met een hartelijk woord van dank voor het cadeau dat een nieuwe Pastoor, die een eigen huishouding moet gaan beginnen, wel noodig heeft, maar waarvan nog wel iets voor andere goede doelienden zal overblijven en een toe zegging van gebed, nam hij af scheid van allen, die hem hierna nog eens persoonlijk de hand tot afscheid kwamen drukken. De receptie, die hierna werd gehouden, was ook druk bezocht. Autotocht voor Ouclen van dagen. Nog maar nauwelijks veertien dagen en dan gaan zij uit rijden! Met groote dankbaarheid deelt het Co mité mede, dat de animo voor de autotocht van alle zijden' zeer groot is. De auto-bezitters zijn in drommen op ko men zetten om hun wagen lor beschikking te stellen. Zij verheugen zich al op den vreug- dïgen lach om de gerimpelde mond en de glundere, glinsterende oogjes. Zoo zijn ook van alle kanten de giften binnen gestroomd, meest in geld; maar dankbaar vermeldt liet Comité een kistje sigaren, dat als eersteling bij de penning- meesteresse bezorgd werd. Dc N.V. Leid sche Uitgevers Mij. bood aan, het druk werk te verzorgen. Zoo helpen allen mede om 9 Juli weer tot een onvorgctel ijken dag voor de oudjes te maken. Dit jaar zal de tocht gaan naar Den Haag, de residentie, naar Scheveningen, en er zal gepauseerd worden op Meiendcl! De tocht, die de stoet door de stad zal nemen, zal nader worden bekend gemaakt. Wie nog mee wil om te rijden of om gereden te worden haas-Ie zich! Opgaven worden ingewacht bij mej. M. v. d. Vodden, Breestraat 91, Tel. 1472. Het Comité: Dr. M. D. Horst, voorzitter; mevr. Goudsmit-Cohen; mej. R. Driessen; mevr. Smits-de Wit; B. dc Koning; mej. M. v. d. Velden, secr.; mej. M. S. van IJs- selsteyh, penn. Voor don ü- rs.i in Nod. Ir.dic is bestemd de heer P. Ridder, alhier, als administra tief ambtenaar bij het binnenlandsch be stuur. Hei 6e regiment veld-artillcrie van hier, dat schiet oefeningen houdt in de leger plaats bij Oldebroek, keert morgen per trein naar het garnizoen terug; Gisteravond is dc 39-jarige koopman A. Z. uit Katwijk, die onder don invloed van sterken drank verkeerde, op den Sta tionsweg van het* trottoir gevallen. Hij bekwam een verwonding boven het rechter oog. In het Acad. Ziekenhuis werd hij ver bonden. Bij do publicatie van do gisteren door B. cn W. dezer gemeente gehouden aanbe steding is een vergissing gemaakt. Dc inschrijvingen n.l. van bestek 10 en be stek 11 zijn verwisseld, zoodat degenen, die belangstellen in een juisten uitslag der inschrijvingen wan. beide bestekken, de cij fers wel willen verwisselen. 2-1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2