Ned. Oost-Indië LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN SPORT UIT DE PERS KERKNIEUWS BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. ONTPLOFFING TE CANTON. Meer dan 500 gewonden? Naar het agentschap Indo Pacifique uit Honkong meldt, heeft in een munitiedepot te Canton een geweldige ontploffing plaats gehad. De oorzaak is onbekend. De wapen voorraden v n een heele divi sie zijn daarbij vernield. Er zouden meer dan 500 gewenden zijn. Noodlottig auto'ongeval. Twee dood e-n. In de provincie Luxemburg is gister avond in het plaatsje Libramont een ern stig auro-ongeval gebeurd, doordat een vrachtauto, welke een groep voctbalspelers naar Libramont terugbracht tegen een boom botste. Twee inzittenden, waaronder de dochter van den chauffeur, kwamen hierbij om het leven, terwijl 15 anderen verwondingen opliepen, waarronder 3. aan wier behoud men twijfelt. Ontploffing in een fabriek. In ©en fabriek Lij Pittsburg V. St., is er een ontploffing geweest tengevolge van liet breken van het glas van een gloeilamp in een ruimte waar benzinedamp hing. Er js een doode; ook zijn er gekwetsten van wie men vreest, dat zij er het leven niet zullen afbrengen. De aardbeving op Nieuw-Zeeland. Daar Zaterdag op het Zuidereiland op nieuw aardschokken gevoeld zijn, heeft de overheid Zondag besloten, de geheele nog overgebleven bevolking van Murehison naar Nelson over te brengen. Dit is daarop ge schied. Vrijwel alle kolonisten in de afgelegen dalen in het aardbevingsgebied van het; Zuidereiland zijn nu gered. Sommige vluch telingen zijn drie dagen achtereen, zonder een oog te luiken, sedert Maandag voort getrokken om aan dc aardschokken te ont komen. Aardverschuiving in het Panama-kanaal. Naar officieel wordt gemeld, heeft in den doorsteekGaillard van het Panama- kanaal een aardverschuiving plaats ge had. Het verkeer behoefde echter niet te wor den onderbroken. Roofmoord? Op de spoorweglijnBerlijnBreslau ■hsschen de stations Ainitz en Guben. is gistermorgen het lijk gevonden van den Poolschen financieelcn agent dr. S. N. Pin kus, die in Berlijn woonde. Op het lijk werden steekwonden aangetroffen, terwijl de schedel verbrijzeld was. Het vermoe den bestaat, dat de ongelukkige in den trein beroofd en vermoord is, waarna het slachtoffer uit den trein gevallen of ge worpen is. Een heele betooging opgebracht. Dc politiepresident van Potsdam had. Zondag een optocht van communistische jeugdorganisaties toegelaten, onder voor waarde dat er niet over het verbod van den rooden frontstrijdersbond zou worden gesproken en bepaalde liederen niet zouden worden gezongen. Toen de demonstratie zich niet aan deze voorwaarden hield, heeft de politie den heelen optocht omsingeld en naar het bureau van politie gebracht. Hier werden de namen der deelnemers opge schreven en zij een voor een weder vrijge laten. Duitsche roeiers mogen niet in Polen komen De Duitsche roeivereeniging Posen-Pome- rellen zou Zondag, evenals elk jaar, roeiwed- strijden houden in do Brahnauer houtha ven bij Bromber, waaraan ook evenals vo rige jaren vereenigingen uit Duitschland zouden deelnemen, namelijk de Bres-lauer roeivereeniging en de roeivereenigingen Prussia en Germania uit Koningsbergen, die tezamen met 21 booten aan de wedstrijden zouden deelnemen. Vier dagen voor den wedstrijd werd door het Poolsclie ministe rie van buitenlandsche zaken besloten den Duitschen gasten geen toegang tot Polen te geven. In Duitsche kringen ziet men hierin een poging om de in Polen gevestigde Duit sche roeiers, die tot nog toe vcreenigd zijn gebleven in de Duitsche vereeniging Posen- Pommerellen, te dwingen zich bij de Pool- sche roeivereenigingen en den Poolschen roeibond aan te sluiten. MOTORBOOT OMGESLAGEN VAN DE K. P. M. Drie opvarenden verdronken. Aneta seint uit Makassar: Een motor boot van het stoomschip ,,Siberoet" van de Koninklijke Paket vaart-Maatschappij, is bij ruw weer omgeslagen. De vierde stuurman P. A. J. Veltman, de eerste la dingsklerk P. Siwalctte en een iniandsch monteur zijn verdronken. Verzet van koelies op Sumatra. Een communistische organisatie. Aneta seint uit Mcdan: Een Chineesche koelie van de onderneming Tandem Hilir gedroeg zich opzettelijk zoodanig, dat een aanmerking op zijn werk niet kon uitblij ven. Toen die dan ook gemaakt werd trok een dertigtal koelies zich terug onder het uiten van dreigementen. Ten slotte werd hun houding zoodanig, dat de administra teur en zijn assistenten met de bende slaags INGEZONDEN MEDEDEELING. Transpirerende Voeten en andere KanAireerende lichaamsdoelen moet men bnJLin«9len met Purolpoeder, als «ijnde het rnri\f hfcloonde middel daarvoor. jVroJ^Voot-,~joit- OT^fnderpoederin Bussen v^Co ct. enylldd^jij Apoth. en Drogisten. raakten. Zij dreven daarbij de bende uit een en voerden een achttal koelies mede naar het kantoor. Het onderzoek heeft, aan het licht ge bracht, dat men hier te doen had met een communistische organisatie, welke tot doel heeft in geheim verband verzet te verwek ken legen het gezag op de ondernemingen, om vervolgens moorden te kunnen plegen op de blanke leiders. Reeds hebben 23 arrestaties plaats ge had. De hoofddaders legden een volledige bekentenis af. Gemeld wordt dat het thans rustig is. Pestratten in Bandoeng. Aneta' seint uit Bandoeng: In een per ceel, gelegen in de A.B.O.-straat, welke grenst aan de Chineezen-wijk, zijn doode ratten gevonden. Bij een door den gezond heidsdienst ingesteld onderzoek is geble ken, dat deze goedang het filiaal is van de zaak aan den Grooten Postweg, waar on langs een aantal gevallen van pest zijn voorgekomen. In deze goedang zijn ratten aangetroffen en naar aanleiding daarvan is kort geleden dc goedang door den eigenaar leeggehaald.' Een levende rat, in de goe dang gevangen, is ter onderzoek aangebo den aan het instituut-Pasteur, alwaar men positief pestbacillen op deze rat heeft kun nen constateeren. Op de olifantenjacht op Sumatra. Indertijd heeft het A. I. D. gemeld, dat de. lieer E. W. P. Vogelpoel, eigenaar van don dierentuin op Dago, Bandoeng, naar Su matra zou gaan, teneinde daar een onder neming tc helpen tegen do olifantcnplaag. De dierenjager is er dezer dagen heen ge gaan en heeft succes geboekt, meldt het blad thans nader. De heer Vogelpoel begaf zich naar Menggala aan de Moeara Toe- langbawang (Lampongsche distr.). Reeds kort na zijn komst vond hij versche sporen van een kolossale kudde olifanten, naar schatting 120 dieren tellende. Ladangs met padi (droge rijstvelden) waren weer ver nield, terwijl de onheilstichters zich in een moerassig bosch hadden teruggetrokken. Gedurende drie uren volgde dc heer Vo gelpoel met zijn helpers het spoor der kud de. Onderweg zag hij zeven beesten, sla pende tegen de boomen geleund. Hij liet ze met rust, aangezien ze ongevaarlijk waren; geen enkele hunner had nog slagtanden. In den middag werden de jagers1 plotse ling opgeschrikt door hevig gekraak van hout en door gebrul. Men ging op liet ge luid af en zag een reusachtige wijfjes-oli fant, die bezig was haar jong, dat in een door de regens ontstane kuil was gevallen, op te halen. Na heel wat vergcefsche pogin gen, lukte het haar eindelijk het dier met clen slurf ie bevrijden. Toen het onvoorzichtige olifantenjong op het droge stond, was de heer Vogelpoel het grootste dier reeds tot op vier meters genaderd. Van dien afstand joeg hij het een kogel door den kop. De mocderolifant was op slag dood. Het jong werd toen aangegre pen. De heer Vogelpoel sprong boven op het dier, terwijl de Inlandsche helpers het trachtten vast te houden. Op het gebrul van het jong kwam een kudde van 10 oli fanten toegeschoten en recht op dc koene jagers aan. De Inlanders hadden de reuzen wel in dc gaten en lieten onmiddellijk hun buit los, terwijl zij als apen zoo vlug in de naastbijstaande groote boomen klommen. Pas toen zijn helpers het hazenpad kozen, ontdekte de heer V. de kudde. Hij sprong van zijn olifant om naar zijn geweer te zoe ken, dat gelukkig voor hem, geen twee me ter van hem af lag. In zijn wanhoop want de dieren waren al vrij dicht genaderd schoot hij de geheele lading af; hij had nog maar vijf kogels te schieten. Twee der scho ten waren doodelijk, de getroffen dieren storten op twee meter afstand van den jager neer, onder wie de aanvoerder. Ook een derde schot trof doel. Een reusachtig mannetje met slagtanden van wel 1.5 meter lengte, werd zwaar gewond en eerst na achtervolging van ongeveer 3 dagen, dood gevonden door de helpers. De kudde koos intusschen het hazenpad. In de verwarring was liet olifanten-jong stil en rustig blijven staan, blijkbaar in de meening, dat hein niets deren kon. Doch toen de kudde verdwenen was, keerden de jagers zich onmiddellijk naar hem en met hulp van tien man bond men het dier vast en bracht het naar de nabijgelegen kam pong. Daar bleef het twee dagen in een hok opgesloten, waarna het over een vier kilometer breede rivier vervoerd werd. Het beest zelf moest dit zwemmende oversteken, zijn begeleiders hadden liem aan touwen vast, terwijl zij zelf in prauwtjes zaten. Dit ging natuurlijk met ontzaggelijke moeilijk heden gepaard, daar men zelf moest op passen, niet om te slaan. Te Menggala gearriveerd, maakte olifant junior een trip met het modernste vervoer middel naar Telokbetong, n.l. mol een.... doodgewone passagiersautobus. Hij kan er dus op bogen het eerste wilde beest te zijn, dat als passagier in een omnibus meereed, zij het clan gedwongen en in gebonden toe stand. Met den kustvaarder Radja Basah, van den heer Sijnja, is het dier vergezeld van zijn heer-en-meester, den heer Vogel poel, naar Batavia gebracht, waar het op een vrachtauto werd overgeladen en einde lijk op Dago, in den bekenden dierentuin, zijn „tenten kon opslaan". De reis heeft het dier geen kwaad gedaan en de bezoekers kunnen thans ook epn fraaien jongen olifant bewonderen. De heer Vogelpoel is bovendien nog met verschillende andere kostbare exemplaren teruggekomen, zooals apen, leguanen en an dere dieren. De oogstvooruitzichten als bloembollengewassen. Wij lezen in „Hobalco": Het mooie weer van de laatste dagen is een 'goede voorbereiding voor do broei- capaciteiten in onze bolgewassen. Zooals het er nu voorstaat zijn vrijwel alle voor waarden vervuld om een goeden broei van Hyacinthen en tulpen te verwachten. Het spreekt vanzelf, dat eventueel later vol gend koud en onguur weder, ongunstig kan inwerken op dé ontwikkeling van de nieuwe bloem, maar daarop kan de kwee- ker zijn aandacht .gevestigd houden en de schadelijke gevolgen voorkomen met toepassing van den doelmatige schuur- behandcling. Zooals het cr nu voorstaat, hebben de bollen een goede groeiperiode gehad. De eerste periode van warmte heeft niet- lang geduurd voor de gewassen, die goed te veld stonden, de kort daarop volgende regen en het koele weer deed. de groei kracht toenemen bij de gezonde gewassen. De zwak op den wortel zijnde partijen konden de warmte niet verdragen, even min de 'bollen, die ernstig van de vorst geleden hadden. Deze konden de warmtepvoef niet. door staan, hetgeen niet te verwonderen is en daarom niet onverwachts kwam. Zoo als nu de oogst zich laat aanzien zal deze niet slecht zijn. Hyacinthen groeien goed en het zoozeer gevreesde zwartrand komt slechts sporadisch voor. De Darwintulpen groeien best, alleen wordt hier en daar waargenomen een te sterke kweekvorming, die het groeien van den hoofdbol in den weg staat. De Murillosoorten hebben op liet zand het met de warmte eenigszins te kwaad •gekregen, vooral de kleinere bollen, de grootere bleken beter bestand te zijn te gen dc zou of dc droogte. In de kleine planters trad te vroeg een verkleuring op. Op kleigronden groeien de bollen, die geen vorstschado hebben best door. Gele Crocussen zijn er heel was gosneu- veld en partijen die nog met kleinere listen lof boVen den grond stonden heb ben het met de. warmte laten zitten. Ver moedelijk zal er nog wel wat van zulke partijen terecht komen, maar de bolletje-s zullen erg klein zijn. De gele crocussen hebben veel meer geleden dan de soort- crocussen. De regen en het koele weer na de warmte kwamen net van pas, zoo niet te laat, voor een goeden oogst van de narcissen, want verschillende partijen van de breed blad ige verkleurden, doch dat loopt niet verder door en als het weder zich zoo 'houdt, dan zullen de niet bevro ren narcissen een goede oogst opleveren. Invoerrechten op bloembollen in de Vereenigde Staten. In do kringen vfin de handelaren' in bloembollen te New York moent men met zekerheid te weten, aldus schrijft heb Weekblad voor Bloembollencultuur, dat het nieuwe tarief (dat nog in den Senaat behandeld moet worden) op zijn vroegst in werking zal treden einde October, zoodat de invoer van -bloembollen in Amerika dit jaar nog niet door de voorgestelde verhoo- hoogingen zou worden getroffen. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. De patiënt gestorven. Een bekende Amstcrdamsche magneti seur, die zich den laabsten tijd herhaal delijk wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde voor den Alkmaarschen kantonrechter en voor de arrondissements rechtbank ter plaatse te verantwoorden had, moest thans aldaar voor den kan tonrechter verschijnen voor een ernstig feit, namelijk liet behandelen van een patiënt, die door zijn zorgeloosheid overleden zou zijn. In Limmen, waar verdachte de reputa tie heeft een soort wonderdokter te zijn, had hij, op verzoek der familie, een' groen- tenhandelaar in behandeling genomen, die aan chronische jicht leed en niet in staat was te werken. De jicht genas niet en daarom werd de magnetiseur ontbo den, die tegen betaling van f2 per visite den patiënt magnetiseerde en hem voor inwendig gebruik een aftreksel voorschreef van tamarinde, venkel-, knoflook en sede- riepoeder, dat door de vrouw des huizes bereid kou worden. Inmiddels was de beenwond opengegaan, maar de magneti seur achtte dit een gunstig verschijnsel, omdat hierdoor de kwade stoffen uit het lichaam werden afgescheiden Verdachte magnetiseerde de wond en schreef voor, dat men er verder alleen een drogen lap over moest leggen. Hij garandeerde dat de patiënt in tien maan den tijels zijn werk weer zou kunnen verrichten. Ondanks deze verzekering werd de wond steeds grooter en op 2G Februari was de toestand van den patiënt van dien aard, dat de familie dr. Van Noppen verzocht, den patiënt opnieuw in behan deling te nemen. Deze constateerde dat dc patiënt in levensgevaar verkeerde door bloedvergif tiging tengevolge van ondeskundige en onstericlc behandeling. Eenige dagen later is de patiënt over leden. Dc ambtenaar van het O. M. hield een fel requisitoir en wees er op, welke be treurenswaardige gevolgen het. kan hebben als een magnetiseur vrij spel krijgt. Hij noemde dit geval zeer ergerlijk en eisehte de hoogste straf, welke de wet toelaat, f 300 boete subs. 100 dagen hechtenis. De kantonrechter heeft bepaald dat over veertien dagen de uitspraak zal vol gen. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. De promotiecompetitie der 2e klasse. Zooals verwacht werd ten aanzien van de promotiecompetitie der Tweede Klasse is D. E. M. erin geslaagd thuis van Excel sior te winnen. Werden de Beverwijkers in Schiedam met 81 geslagen, thans won nen zij met niet. minder'dan 120. Do Bc- verxvijkers staan nu in puntenaantal gelijk met S. J. C„ zoodat een beslissingswed strijd noodzakelijk is. De einstand luidt: gesp. gcw. gel. verl. v.t. pnt. D. E. M. 4 2 1 1 20—12 5 S. J. C'. 4 2 11 12—f) 5 Excelsior 4 1 3 1021 2 DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. „S. D. 0." (Langeraar). Een sportieve daad! Men schrijft ons uit Langeraar: Zondag 10 Juni 1.1. moest S. D. O. een medaille-wedstrijd spelen tegen D. O. S. II doch Zaterdag daarvoor werd de wedstrijd telegrafisch afgelast wegens terroinafkeu- ring. Nu is dit. op zichzelf niets bijzonders. Doch Zaterdag jl. vernamen wij uit een bericht van D. O. S. dat w ij uit eigen be weging zouden zijn weggebleven, doch niets is minder waar. Bij nadere informa tie bleek ons, dat D. O, S. den wedstrijd absoluut niet had afgelast, dus dat een buitenstaander zoo sportief is geweest om een valsch telegram te verzenden en zoo doende den wedstrijd tc verhinderen. Het telegram was verzonden tc Leiden. Naar men ons van D. K.-zijde verzekerde zou men trachten den laffen dader hiervan op te sporen. R. K. Sportvereeniging A.V.V. Onder begunstiging van uitstekend voct- b al weer worden Zondag de Seriewcdstrijdën voortgezet. Om 12.30 \x. speelden A.V.V. 3 en R.I.A. 3 voor dc Juniorcn-afd.; A.V.V. speelt eerst met den wind mee, doch niettegenstaande dit kunnen zij slechts 1 doelpunt maken, doch ook R.I.A. weet 1 maal te doelpunten, zoodat rust aanbreekt met 11. Na de rust, nu R.I.A. het wind voordeel heeft, moet A.V.V. alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen, wat langen tijd lukt, doch voor heteinde wordt aangekon digd, heeft R.I.A. nog 2 maal gedoelpunt en wint alzoo met 31. 2e Afd. Om 2 u. stelden Wcstlandia 2 Wilhelmus 3 zich op. Voor de rust wegen de partijen geheel tegen elkaar op en zijn om beurten in den aanval, doch doelpunten blijven uit, totdat even voor rust Wilhelmus weet te doelpunten. Na de rust is Wcstlandia het meest in den aanval, doch zij hebben niet het minste geluk en niet 10 voor Wilhelmus komt het einde. 2o Afd. Hierna spoelden Wilhelmus 2P. F.C. 2. Deze wedstrijd had een zeer span nend verloop, daar beide ploegen zich ge heel gaven en er alles opzetten om de over wonning te behalen, wat ten slotte aan Willi, gelukte, die met 42 de meerdere bleef. Zondag 30 Juni a..s. zijn cr geen wedstrij den wegens Aanbiddingsfecst in de Paro chie. GOLF. Wedstrijd te Noordwijk. De uitslag van den te Noordwijk ge houden maandwedstrijd 18 Holes Mediil- play is: 1ste prijs: Ferry Noorduyn (21) netto 00; 2de prijs: mevr. Zaven (30). WATERPOLO. Wedstrijden Leidsche Zwemclub. Het L. Z. C.-programma voor deze weck luidt: Dinsdag 25 Juni: dc Zijl III—L. Z. 0. V (zweminrichting de Zijl). Woensdag 20 Juni: L. Z. O. I (dames) Inter Noft I (zweminrichting II. Rijndijk). Woensdag 26 Juni: Rcsid. Z. C. I L, Z. C. IV (Mauritskadc den Haag). Donderdag 27 Juni: L. Z. C. IIA. Z. II (zweminrichting H. Rijndijk). Donderdag 27 Juni: de Zijl IIL. Z. C. III (zweminrichting de Zijl). Competitie N. Z. B.; Competitie H. Z. B. ATHLETIEK. Athletiekdag „Excelsior" Heemstede. Op het terrein van H. B. C'. organiseerde de R. K. H. A. O. .Excelsior" Zondag oen athletiekdag voor vereenigingen van den D. H. A. K. De sterke wind vormde een ernstig be letsel voor goede prestaties en werd slechts één diocesaan record verbeterd en wel bij het nummer Polstokhoogspringen. H. Kap- tein (D. E. M., Beverwijk) maakte een sprong van 3.17'/a M. en bracht daarmede het record op zijn naam. De uitslagen luiden: Series 100 M.: Ie serie: 1. D. Ronde (Holland) Haarlem 11 4/5 sec.) 2. B. Ronde (Holland) 12 2/5 sec. 2e serie: l. W. v. d. Schot (Ik D. T.) Am sterdam 12 1/5 sec.; 2. N. de Zwager (Hol land) 13 sec. 3c serie: l. L. Koek (Holland) 12 2/5 sec.; 2. J. v. Lierop (Holland) 13 1/5 sec. Finale: 1. D. Ronde (Holland) 12 sec.; 2.. W. v. d. Schot (U. D. I.) 12 3/5 sec.; 3. N. de Zwager (Holland) geen tijd. 400 M.: lc serie: 1. J. de Haas (Vitesse) 60 sec.; 2. J. Noordcmeer ('Holland) 00 4/5 secl 2e serio: 1. D. Burger (Dem.) 60 2/5 sec.; 2. J. v. Lierop (Holland) 62 sec. 3e «erie: 1. L. Koek (Holland) 57 2/5 sec.; 2. T. Baggen (Udi) 64 3/5 sec. Finale: 1. L. Koek (Holland) 57 '2/5 sec.; 2. D. Burger (Dem.) 58 4/5 sec.; 3. J. do Haas (Vito«se) geen tijd. Polstokhoogspringen: 1. W. Kaptein (Dem.) Beverwijk 3.171/, M.. nieuw Dioce saan record; 2. J. v. Warmerdam (U. D. 1.) 2.80 M.; 3. N. dc Zwager (Holland) 2.00 Al. HET GEZANTSCHAP BIJ DEN PAUS. S. schrijft in Het C e n t r u m: Zooals men woel, is in een vergadering van Chr. Historischen to Vlissingon, waar de lieer Tilanus als spreker optrad, liet gezantschap bij don Paus ter sprake ge bracht en zou, volgens een bericht in de N. R. Crt., genoemde lieer, in antwoord op eene hem gestelde vraag, den weg daartoe hebben aangewezeu. Naar aanleiding hiervan schrijft het C.-.H. Kamerlid in do Nederlander: Het schijnt mij haast overbodig, ge zien ons standpunt, in 1925 en daar voor, mede te dcclen, dat dit natuur lijk niet juist is. Toen mij door een tweetal aanwezigen ter vergadering gevraagd werd, hoe naar mijn inzicht de houding der C'hristelijk-HistoriscTien ten opzichte van de wederinvoering van een gczunschap bij het Vaticaan zou zijn, in verband met het herstel van de wereldlijke macht van den paus, heb ik gezegd, dat in formeelen zin, nu de paus, zij heb ook van een uitermate klein staatje, wereldlijk vorst is geworden, de verhoudingen in derdaad in sommige opzichten zijn gewij zigd, doch dat daarmede het antwoord op de gestelde vragen nog niet was gegeven: mocht de Regeering te eeni- ger tijd komen met een voorstel Lot in stelling van een gezantschap bij het Vaticaan, dan zou de' quaestic zakelijk moeten worden bezien, evenals wan neer e i voorstel kwam om een gezant te zenden 'bijv. naar Andorra (een staat in dc Pyreneeën). „Om alle misverstand te voorkomen", verklaart de lieer Tilanus dan nog, dat hij niet vermag in te zien, „dat het voor ons land noodig zou zijn een gezant bij den Paus te vestigen." Dit is inderdaad duidelijk en voor geen tweeërlei uitlegging vatbaar. Minder duidelijk eri ook minder begrij pelijk is echter, dat de geachte schrijver, dio toch als politiek man eenigen kijk moet hebben op de internationale ver houdingen, een vergelijking kan maken tusschen het Vaticaan en liet ropubliekje Andorra. Zelfs in oen verlegenheidsbctoog heeft oen dergelijke tendentieuse vergelijking geen zin. Het zal wel niet noodig zijn dit nader aan te toonen. Daarvoor is liet. verschil tusschen- de internationale positie van het Vaticaan en die van het Staatje in de Pyreneeën te groot. Maar dit bl ijve verder rusten. De heer Tilanus erkent, dat, nu de Paus wederom wereldlijk vorst is gewor den, de verhoudingen „in sommig opzicht zijn gewijzigd". En wannoor cr een regeeringsvoorstel mocht, komen tot wederinstelling van het gezantschap, „dan zou de quaestic zakelijk moeten worden bezien." Zeer juist. Op het zakelijke zouden ook de Katho lieken zeer zeker prijs stellen. En daarbij kon dan wellicht óék dienst doen een vergelijking tusschen de diplo matieke vertegenwoordiging bij den H. Stoel en die bij liet bergstaatje, door den schrijver in de Ned. als voorbeeld aan gehaald. Kogelslingeren: I. M. van Hagen (Ace.) Heemstede 21.691/.. M.; 2. J. Flipsen (Ace.) 20.80 M.; 3. J. v. Galen (Holland) 20.41 M. 10.000 M.: 1. Tli. Stijnman (R. cn W.) 38 min. 10 sec.; 2. W. Vessies (D.E.M.) 38 min. 10 1/5 sec.; 3. G. Haark (Leonidas) geen tijd. Speerwerpen: l. J. de Haas (Vitesse) Zaandam 37.68 M.2. B. Rondo (Holland) 34.25 M.; 3. N. dc Zwager (Holland) 32.54 Meter. Hoogspringen met aanloop: G. Bocrniuk (Alv.), J. Flipsen (Ace.), W. Kaptein (Dem.), A. Senden (Holland) allen 1.55 M Na lo ting: (kwalitatief): 1. N. Kaptein (Dem.); f. A. Senden (Holland); 3. j. Flipsen (Ace.); 4. G. Beernink (Acc.). 1500 M.: 1. C'. Hennoke (Holland) -1 min. 49 1/5 sec.; 2. H. Mathot (A.C.E.) 4 m. 51 4/5 sec. Discuswerpen: 1. M. van Hagen (A.C.E.) 27.59 M.; 2. M. Et ting (A.C.E.) 20.95 Al.; 3. A. Senden (Holland) 25.33 Al. Estafette 4 x 100 Al.: Ie serie: 1. U. D. 1. (Amsterdam) 52 1/5 sec.; 2. Leonidas (Haarlem) 54 3/5 sec.; 3. A. L. O. 1 (Rot terdam) gediskw. 2e serie: l. Holland IT (Haarlem) 52 4/5 sec.; 2. Roodwit (Leiden); 3. Holland (Haarlem) gediskiw. Finale: 1. U. D. I. 51 1/5 sec.; 2. Holland 11 51 4/5 sec.; 3. Leonidas; 4. Rood en Wit. DUIVENSPORT. „De Blauwband" (Alphen aan den Rijn). Wedvlucht vanaf Chateauroux. De dui ven werden gelost om 6.30 met een Z.W. wind. Uitslag: 1. J. Capel 2—20—50; 2. idem 2—23—22; 3. H. Huisdier 242—21; 4. J. Vernes 2—51—35; 5. J. Cape! j 53 17; 0. J. Verncs 2—50—52; 7. J. Capel 8— 4—3; 8. Jhr. G. J. Stoop 34(3; 1). G. Hcemrood 31215; 10. J. Bruines 3 10—34: 11. H. Hulscher 3—24—1; 12. H. W. Alartens 825—0; 13. J. Capel 329—s I I. R. K. W. Kuipers 885—^1; 15. H. Hulscher 337—58; 10. J. Capel 31517; 17. G. Heem rood 35850; 18. J. Capel 4—3—2; 19. J. Vernes 4—3—40; 20. R. K. W. Kuipers (lees: H. Hulscher) 4841. Bisschoppelijke Inspecteurs. Z. D. H. de. Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Inspecteur van het Lager On derwijs in het Dekenaat Leiden den Zeerecrw. lieer Professor P. Heskos, Se minarie Warmond. 3—2

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7