UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING lp ALPHEN AAN DEN RIJN. Vermakelijksbélasting. Onze plaatsge noot, de heer S., werd door den Haag- schen politierechter veroordeeld tot een boete ad 10 subs. 5 dagen, wegens over treding der vermakelijkheidsbelasting. Baldadig. Door baldadige handen werden van een tweetal rijwielen staande in de Julianastrttat de banden stuk gesne den. Gevonden voorwerpen. Een kosteloos rijwielbelastingplaatje, een fantasie zak doek. een zilveren armband, een bruine handlasch inhoudende badgoedercB. een paar zilveren manchetknoopcn, een bruin lederen portemonnaie met inhoud, een beJastingplaatje. BOSKOOP. Ongeval. De motorrijder P. alhier is Donderdagmiddag op het Goudsche Rij pad alhier met z'n motor in zeer snelle vaart tegen een boom aangereden. In zorg- wekkenden toestand is de jongeman naai zijn woning vervoerd. Naar we verne men is de toestand redelijk. Zonnesteek. Donderdag is de boom- kweeker v. B. in de kweekerij door de warmte bevangen, zoodat genee-skundige hulp werd ingeroepen. Per brancard werd v. B. naar zijn woning vervoerd, doch naar wc vernemen zal het geval geen ernstige' ge volgen hebben. KOUDEKERK. Zondagssluiting. In de Maandagavond 5.1. gehouden vergadering van de A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" werd besloten den Raad te verzoeken het desbetreffende artikel in de politieverov dening zoodanig te wijzigen, dat de herber gen enz. den geheelen Zondag gesloten zijn en dezelve aan te vullen met alge heel e winkelsluiting en verkoop van melk enz. op den Zondag. Collecte. Dc collecte voor den Gewa pend en Dienst deze week gehouden heeft opgebracht 20.43. Uk en herijk. Volgende wee'k Donder dag 27 en Vrijdag 28 Juni telkens van 10 12 en 13.30 uur. zal in een der lokalen van de O. L. School alhier dc herijk plaats hebben van maten en gewichten. Gehuwd: Arnoldus Blonnners 41 j. en Hendrika Oudshoorn (wed. N. Blonk) 40 j. ZEVENHOVEN. Gesloten. In verband met aan den weg uit te voeren herstellings- en verbete- ringswerken zal de kade van den Buiten- dijkschen Oosterpokler langs het Amstel Drechlkanaal nabij Vrouwenakker tot uiterlijk 15 Oct. a.s voor verkeer gesloten zijn. Z0ETERW0UDE. Groote meeting. De pogingen van het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging „Ons Roomsche Vaandel" tot het organiseeren van een openlucht- meeting zijn geslaagd. Zondag 30 Juni a.s. des avonds te half acht (nieuwe tijd) zal de meeting worden gehouden op het terrein achter de R. K. Jongensschool aan den Schenkelweg. Als sprekers zullen optreden de heeren P. Kasteel van Rotterdam, mei: het onder werp: „Het doel van den strijd", en A. C. A. Deerenberg van Schoonhoven,- met het onderwerp „De voornaamste vraag voor de R. K. Kiezers (essen)". Het R- K. Fanfarecorps Juliana" van Stompwijk zal de meeting opluisteren. Het Bestuur vertrouwt dat alle leden zullen medewerken om deze meeting te doen slagen. De autobussen rijden dien avond van den Hoogc Rijndijk en Weipoort naar het terrein. N00RDWIJK. GEMEENTERAAD. Nog geen beslissing inzake electri- citeitsaanleg in het Langeveld. Verbetering van straten. Een gevaarlijk verkeerspunt wordt weggeromer. Uitvoering van de rijverordening. De raad der gemeente vergaderde gis termiddag io 2 uur onder voorzitterschap van den oudsten wethouder, den heer J. G. van Eeden, loco-burgemeester. Ingekomen is een adres van de bewo ners van de Vinkelaan, om het gevaarlijk punt voor het verkeer op den hoek van die laan en dc Pickéstraat te verbeteren. B. en W. stellen voor het adres in hun handen te stellen om advies. In handen van B. en W. ter afdoening wordt gesteld een tweetal adressen van de heeren A. A. van Rijssen, C. Th. Liljcns en C. Marijt, om vergunning tot oprich ting vap oen radio-centrale in deze ge meente. Verder was ingekomen het- financieel verslag over het afgeloopen jaar van de Spaarbank. Ingekomen was verder een verzoek van den heer A. J. Rietvink om vergoeding in de kosten voor zijn schoolkinderen, die buiten den vereischten afstand de school moeten bezoeken. Wordt in handen gesteld van B. en W. ter afdoening. Een verzoek van den heer Rietveld om ontheffing van dc bouwverordening wordt met 103 stemmen verworpen. Naar aanleiding van den uitslag der aan besteding, deed de seer, mededeeling van den uitslag der aanbesteding van: a. de be tegeling van het Schoolplein, b. trap wa tertoren, c. de vernieuwing van de Molen straat. waarvan de kosten bedragen: a. 445, b. 1885 en c. 9082. Verschillende leden voeren hieromtrent het woord. De een pleitte voor uitvoe ring in eigen beheer, een ander eVenwel voor hel doen uitvoeren in openbare be- tteding. B. en W. stelden voor de werkc,n in eigen beheer te doen geschieden, omdat zij bang zijn. dat zij bij een volgende open bare aanbesteding geen serieuse inschrij vingen meer te verwachten hebben. Het punt lokte nogal ccnige discussie uit, doch werd ten slotte aangehouden, om later de begrooting ervan te herzien. B. en W. stellen den raad vervolgen, voor een nieuwe gelegenheid te maken aan „het strand voor het opbergen van rijwie len. Dc lieer v. Kan, huurder van het auto park, heeft zich bereid verklaard zich met liet beheer te belast-en. De opbrengst er van is voor den heer van Kan. Verschillende leden vragen of liet maar niet beter is, dat men die rijwielberging afschaft, waarop de voorz. antwoordt, dat het hier.een maatregel van orde betreft, die B. en W. destijds hebben voorgesteld, oin het strand van alle rijwielen te ontlas ten. Bovendien mag de gemeente blij zijn, dat liet haar geen geld kost. liet voorstel van B. en W. wordt tenslotte met S—5 stemmen aangenomen. Het gemeentevcrslag 1928 heeft ter visie gelegen en wordt voor kennisgeving aange- Van de bewoners in het Langeveld is een verzoek ingekomen om aansluiting aan het electrisch kabelnet. B. en W. adviseeren hierop niet in te gaan omdat zulks op het oogenblik te veel geld kost. Dc heer Caspers zegt, dat liet voor de Langeveld-bewoners zeer zeker wel ge wen sclit is, dat zij electrisch licht krijgen, ook al verdient de gemeente er niets aan. waarop de voorz. antwoordt, dat de ge meente er niet alleen niets aan verdient, maar zelfs'veel geld moet bijleggen. De heer Meyer zou gaarne weten hoe groot dc belasting opbrengst van de be woners aldaar is, want- indien dat- van eenige betcekenis is. dan vindl spr. het ook billijk, dat die bewoners, die toch al verstoken zijn van vele dingen, waarvan de overige bewoners kunnen profiteeren. In overeenstemming met een betoog van den heer Liefferink zegt de voorz., dat ieder er natuurlijk veel voor voelt, maar dat liet ingaan op bedoeld verzoek tot al lerlei consequenties kan voeren. Het kost de gemeente jaarlijks 900. Indien nu tot aansluiting wordt aangegaan zullen de meerdere kosten over alle aangeslotenen in de gemeente verdeeld moeten worden. De heer Krau vraagt of het niet moge lijk is voor de bewoners in het Langeveld een verhoogd tarief in te voeren. De voorz. komt vervolgens nog eens op tegen de bewering, dal bedoelde bewoners versloken zijn van alle voordeden, die de andere bewoners der gemeente genieten. Zulks is niet juist. Men kan aansluiten op dc transport waterleiding, van brandweer en politie is men daar evenmin verstoken. Op voorstel van den heer Liefferink wordt het voorstel aangehouden, om na der overleg te plegen met den advisour van het eleclricitcitsbedrijf. Tot commissaris der Spaarbank wordt benoemd de lieer J. van Konijnenburg. Besloten wordt toe te treden als lid van het Instituut Stad en Landschap van Zuid- Holland. Tegen stemden de heeren A.lke- made, Meyer, v. Went. Balkenende, v. d. Niet en Admiraal. Besloten wordt verder aan de aid. Noordwijk van de Ver. Hel Wil-Gele Kruis een jaarlijkschc subsidie van 100 toe te staan. Aan den heer Th. J. van Went wordt vergunning verleend tot verbreeding van den toegang tot zijn garage over de tram baan aan de Huis ter Duinstraat, zulks al leen ten behoeve van het inrijden der auto's. Op een vraag van den heer v. d. Niet. antwoordt de voorz. nadrukkelijk dat er geen parkeerplaats van gemaakt mag worden. Het punt „autoparkeerplaats aan den Zuid-Boulevard" wordt aangehouden tot de besloten vergadering. B. en W. stellen vervolgens voor aan den Zuid-Boulevard een zestal houten ban ken te plaatsen. Zij zullen worden- geplaatst aan de Zeezijde met het front naar -de zee. De heeren Caspers en Alkemade toon den wel eenig bezwaar tegen de houten banken. Zij waren erg bang voor beschadi ging, doch de voorz. meende, dat het zoo'n vaart niet zou loopen. Het voorstel werd daarop goedgekeurd met algemeene stemmen. Bij het voorstel tot verbetering der be strating van een gedeelte der Zeestraat stelde de heer Krau voor de boomen eerst te rooien na het. seizoen, doch de heer v. d. Meer wilde ze dadelijk omhalen. Het voorstelv. d. Meer. aangevuld met dc bepaling, dat er later jonge boomen zul len geplant worden, wordt aangenomen met 9—4 stemmen. Tegen stemden dé hee ren Liefferink, v. Nes, v. d. Wiel en van Eeden. Het voorstel lot bestrating van een ge deelte van de Schiestraat wordt z. h. st. goedgekeurd. Het voorstel tot verbetering van den hoek van v. Limburg Stierumstraat, Doe- zastraat en Pickéstraat met aankoop van grond van J. P. Trompert voor een bedrag van 3500. waarbij- de kosten van 'bestra ting enz. op 4200 worden geraamd, lokte noga.l discussie uit. Dr. van Nes was van meening, dat een verbetering hier zeker gewenscht is, doch het moet toch wel een heel belangrijke zaak zijn, wijl men voor dc 120 M2 grond een bedrag van f 3500 over heeft, hetgeen bijna 30 per M.2 is. Op grond van ver schillende overwegingen zou spr. hier lie ver een onteigeningsprocedure gevoerd zien. De heer Alkemadc is hef met dr. van Nes eens ten aanzien van het groote be drag. dat voor deze? verbetering geëischt wordt, doch hij meende tevens, da-t het de meest geschikte oplossing was. De voorz. licht het voorstel nog nader toe, waarop de heer Liefferink zegt geheel aan de zijde te staan van dr. van Nes. Na eenige discussie wordt het voorstei van B. en W. aangenomen met 112 stem men, die van de heeren dr. van Nes en Bal kenende. In verband met vorenstaande wordt- als gevolg daarvan besloten tot wijziging van de rooilijn in de van Limburg Stirumstraat. Besloten wordt verder tot het in wer king doen treden van art. 3 der rijverorde ning, waarover reeds in een vorige verga dering in principe een besluit werd geno men, aangevuld met een voorstel van den heer Meyer om het gedeelte Kerkepad tusschen Lijnbaanwcg en Bronkhorst- straat te sluiten voor autoverkeer. Hierna geschiedt wijziging van de veror dening op do O.L. .School, wijziging der be grooting 1928 en 1929 en behandeling der reclames hondenbelasting. Door aankoQp van een hoekje grond, ge legen op den hock Jan KroonswegVan Kpcykstraat zou een goede verkeersrege ling daar'ontstaan. Dc heer Th. J. Mooyekind was bereid aan de gemeente een stuk grond daarvoor af te staan, indien de gemeente f 25 be taalde in de kosten van verplaatsing van hel hek aldaar. Dr. van Nes maakte de bemerking, dat deze verandering reeds geschied is, waar op B. en W. antwoorden, dat zulks dan geheel buiten hutl weten en geheel voor ri sico van den heer M. is geschied. Na rondvraag volgde sluiting der open bare vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Tot onderwijzer aan de Otto Baron v. Wassenaer v. Catwijckschool is benoemd de lieer A. Huisman te Dordrecht. Beschadiging der wegen. Nu men met het graven der haven, aan den Valkenbur- gcrweg gereed was, moest de graafmachine naar het duin gebracht worden Jarigs den Valkenburgschen weg, Molentuinweg en Wassenaarschenweg. Tegen een dergelijk gewicht en rupsbanden bleek zelfs de beste weg niet bestand te zijn. Behalve dat de Molentuinweg erg beschadigd werd, zijn ook meerdere scheuren ontstaan in den Bitumenweg. Later zal de machine, wegen de 6000 Kg. nog eens terug moeten komen. Wegverbetering. De ingang der Ach- terkerkweg bij de R. K. Begraafplaats is, vooral door het- maken van een inrjj naar do Nieuwe Zanderij, van gemeentewege door bestrating flink verbeterd. Later zal zeer waarschijnlijk aldaar ten Noorden der weg nog een-trottoir worden aangelegd. Telefoon. Ter voorkoming van storing wordt- door de Z. H. T. M. de telefoonlei ding, die thans bovengrondsch was, vervan gen door een kabel onder den grond. Wel zullen hierdoor op verschillende plaatsen de straten moeten worden opgebroken, doch daarna zal men er dan ook voor langen tijd af zijn. Met bet gedeelte Katwijk aan Zee tot aan de Tol is men ongeveer gereed, waarna volgende week het traject Katwijk aan ZeeKatwijk aan den Rijn aan de beurt komt. Wethouder. Naar we vernemen zal de Christ. Hist, raadsfractie trachten te be werkstelligen, dat dp heer J. Dubbeldam bereid wordt gevonden het wethouderschap vacature Kruyt, te aanvaarden. Uitvoering. De leden van hel Patro naat en Gezcllenvereeniging zullen Zondag in besloten kring opvoeren het tooneelstuk „Tarcisius". Schoolreisjes. Behalve de leerlingen van de hoogste klassen der R. K. School, zullen ook de leerlingen der School voor Geref. Onderwijs, daarin gesteund door ve len, die zich voor dit doel interesseeren, een schoolreisje maken. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Tot hoofd der Herv. School in de Weeshuisstraat is benoemd de heer A. Zijlstra te Franeker. Docr een hord gebeten. De heer J. v. d. B. werd in de Voorstraat door een hond in hel dijbeen gebeten. De politie heeft- de zaak in onderzoek. Het hondje zal wel een muilkorf moeten dragen. Schieten. Jaarlijks houdt het schict- gezclsehap „Gorpel" op de Rijksschïetba- nen alhier een wedstrijd, Dit jaar zal deze gehouden worden op Dinsdag 25 Juni a.s. Zooals gewoonlijk zal ook thans Z. K. H. Prins Hendrik aan dezen wedstrijd deelne men. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Een tamelijk groote aanvoer met een groote verscheidenheid van bloemen was het gevolg van de zonni ge dagen dezer week. Dc prijzen zijn tot lieden nog maar matig. Pioenen variceren van 4.506.50, vooral de soort Duchesse de amour is gevraagd. Pyret-hrums variee- ren van 4055 cent, de kwaliteit is niet best. Witte anjers gaan van 1013 cent, idem roode 4045 cent, Juliaantjes 813 cent, Papavers 1.30—6.30, Damast 57 per 100 bos, blauwe astertjes 1216 cent, Groote margrieten 0.601.30, idem kleine 1012 cent, Korenbloemen 0.80—1.05, Campanulata 0.651.10. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad vergadert Maandagavond te 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Verslag en rekening bedrijven over 102-S. 3. Vaststelling maximum-vergoeding voor La ger Onderwijs over 1928 (artikel 101 L.-0.- wet). 4. Herziening heffing haven- en ka- degelden. 5. Wijziging begrootingen 1928 en 1929. 6. Verkooj) bouwterrein van voorma lige boerderij Kerklaan. 7. Sluitingsuur café's. WASSENAAR. Duinbrandje- In den nacht van Woensdag op Donderdag is de brandweer uitgerukt voor een vuurtje dat bewoners van de Hazelaar hadden ontsteken op hst duin achter den watertoren. Botsing. Aan don Dcijl had een bot sing plaats tusschen een auto en een motor rijwiel, waarbij beide voertuigen schade opliepen. Ziekentriduum. De collecte, welke ge houden werd ten bate van een triduum voor zieken, heeft 222.3S opgebracht, ongetwij feld een mooi bedrag, waarvoor den milden gevers dank toekomt. GEMEENTERAAD. De Directeur van Gemeentewer ken. Een motie. Dc Raad dezer gemeente heeft gister morgen een openbare vergadering gehou den, waarin a-lle leden tegenwoordig waren. Naar aanleiding der toegezonden notu len van de vorige vergadering merkt de heer van Leeuwen op, dat niet zijn opge nomen het vergelijkend overzicht omtrent de tarieven van verschillende waterlei dingbedrijven, saa-ingcstcld door den Di recteur van Openbare Werken en ook niet de cijfers, welke omtrent- een enkel bedrijf door hem zijn gegeven. Hij stelt er prijs op, dat beide stukken alsnog worden opge nomen. De heer Drop merkt op, dat het rapport/ van den Directeur wel moet- worden opge nomen, maar dat er geen aanleiding be staat, dc cijfers van den heer van Leeuwen tc vermelden. Dp Voorz. brengt in het midden, dat de cijfers* van den Directeur in dc vorige ver gadering door den heer van Leeuwen mis leidend zijn genoemd. Hij stelt er prijs op mede te declen, dat. B. en W. deze cijfers met die van den heer Leeuwen hebben vergeleken, waarbij zij tot dc conclusie zijn gekomen, dat de cijfers van den heer van Leeuwen onjuist zijn. Zij zullen beiden stel- 'len in handen van de Waterlcidingcommis- sic en daarom acht hij het wel goed, dat de Raad besluite, beide overzichten in de notulen te vermelden. Aldus wordt besloten. Hierna geschiedt mededeeling van eeni ge goedgekeurde raadsbesluiten. Een bezwaarschrift van Mevr. C. R. S. Snijders in verband met vermeende over treding van bepalingen der bouwverorde ning ten opzichte van den verbouw van een huis naast haar woning, wordt voor ken nisgeving aangenomen, aangezien niet in strijd met de voorschriften wordt ge bouwd. Tot plaatsvervangend lid van het stem bureau in het 3e steüidistrict wordt be noemd de heer H. J. Stockmanri. Tot leden van het scheidsgerecht, inge volge het Ambtenarenreglement worden benoemd dc heeren H. G. Hendriks en Mr. Ph. Idenburg, tot hunne plaatsvervangers de heeren D. P. van Wageningen en C. F. M. van Bcrkel. Op een verzoek van het R. K. Kerkbe stuur van de parochie ..De Goede Herder" om een gedeelte van den Oud-Wassenaar- scen weg als bouwstraat aan te wijzen, wordt gunstig beschikt. Thans is aan de orde een voorstel vaji B. en W. tot verkoop van een. 5-tal huizen met grond aan den Achterweg, op grond, dat het niet op dc weg der gemeente ligt woningen te exploiteeren. De lieer Versteeg heeft indertijd medege werkt tot aankoop van die perceclen. Hij vraagt, of. het argument, dat B. en W. voor verkoop aangeven, het ccnige is. De voorz. antwoordt, dat-de bewoners andere cischen stellen als vroeger, met het gevolg, dat de gemeente met de exploitatie niet uitkomt. Verder zijn B. en W. van oor deel, dat voor deze huizen thans nog een goeden prijs is te maken. De heer Boender ziet de noodzakelijk heid van verkoop niet in. De menschen wo nen naar hun zin en last met de huur heeft de gemeente niet. De heer Prins vermoedt, dat de exploita tie niet uitkomt-. Dc loonen van dc ar beiders zijn onlangs belangrijk verhoogd, maar dc huren niet. Hij vindt het niet noo- clig, dat de gemeente uit liefhebberij dc hui zen houdt. De voorz. merkt op. dat de 'exploitatie niet meevalt. Er komen hoogere eischen voor onderhoud en bijgevolg kosten ze meer De huren zijn niet loonend en als B. on W. verhooging voorstellen wil dc raad daar niet aan. Hij is van oordcel. da-t- de tegen woordige bewoners, bij verandering van eigdnaar, wel kunnen blijven wonen. Dc heer van Leeuwen is het niet eens met de conclusie, dat de gemeente geen huizen moet exploiteeren. Hij wijst erop, dat de raadscommissie, ingesteld ter on derzoek van de voor onbewoonbaarverkla ring aangewezen huizen, binnenkort haar rapport gereed heeft, waarbij ook zal be sproken worden de voorziening in de be- hcéfte aan woningen. Hij acht het daarom beter.' dit voorstel riog een maand aan te houden. De voorz. zegt, dat het niet- dc zaak is, dat- de gemeente geen huizen mag exploi teeren. Dit voorstel heeft met- de volkshuis vesting echter niets tc maken. Hierna volgt een langdurige discussie omtrent het al of niet wenschelijke van verkoop. Bij stemming wordt tenslotte met 7 te gen 6 stemmen het- voorstel van B. en W. aagenömen. Tegen stemden de heeren van Leeuwen, Boender, Vogels, van Tol, Prins en van der Kroft. Op verzoek van G. A. E. Gleichman, C. Nell, Th. Strik en Douair. Jhr. H. M. Speel man, om ontheffing van bepalingen der bouwverordening wordt gunstig beschikt. Een verzoek van L. Pool. om ontheffing voor den verbouw van een aantal huizen aan dc Witte Laan wordt gerenvoycerd naar B. en W., omdat men van oordeel is, dat dc voorgenomen verbouw niet moge lijk is. Een verzoek van den heer S. van den Bergh, om aan den Zijdeweg een tentlis- huisje te mogen bouwen, zal worden toege staan, indien de heer van den Bergh be reid is een grondstrook aan de gemeente af te staan voor latere verbreeding van den weg. Een verzoek van den hoer Wouters, om een dubbel landhuis tv mogen bouwen aan een zijweg van den Wittenburgerweg zal worden ingewilligd, zoodra door het Syn dicaat Nieuw Wassenaar met de gemeente cene overeenkomst zal zijn getroffen, om trent overname van den weg. Wordt besloten medewerking te verlec- nen tot uitbreiding van de Pius X school aan den Oud Wassenaarschen weg en tot uitbreiding van dc R. K. Meisjeschool met vier inplaats van drie lokalen. Een verzoek van P. J. Visser, om onthef fing van teveel betaald schoolgeld, wordt ingewilligd. INGEZ 0 ND EN MEDE DEE LING 100 pCt. tabak Hierna is aan de orde het voorstel van B. en W. tot wijziging van het uitbreidings plan, in verband met den aanleg van een verbindingsweg tusschen de Raaphorstlaan en den Rijksstraatweg. De voorz. zegt. dat pl.m. 13 jaren gele den reeds lot het maken van' dezen weg werd besloten. Door verschillende omstan digheden is het- echter bij plannen gebleven, zoodat- Baron Schimmclpenninck, die thans op'uitvoering van het besluit aandringt,, geen ongelijk heeft. Thans bestaat echter de mogelijkheid, dal het Rijk niet zal goed vinden, dat een uitweg naar den Rijks straatweg zal worden gemaakt. Do heer Prins merkt op, dat dit laatste niet kan worden, geëischt. Hij acht de ge meente echter tot het aanleggen ver plicht, al kost het de gemeente veel geld. De heer Wouters, die thans eigenaar van den weg is, haalt nog even de geschie denis op van het ontstaan van het plan tot aanleg van den weg. De Voorz. wijst er daarna op, dat de ge meente de gemaakte overeenkomst zal moeten eerbiedigen. Hij wil echter den heer Wouters de vraag stellen, of hij be reid is, aan beide zijden een strook grond af te staan, om, indien zulks in de toe komst noodig mocht zijn, den weg te kun nen verbreeden tot 10 Meter en als bouw straat aan te wijzen. De heer Prins ziet het nut hiervan niet in. Later kunnen zoo noodig maatregelen, om den weg tot bouwstraat te maken, worden genomen. De Voorz. is het daarmede wel eens, maar had nu gaarne de toezegging, omdat de weg op het uitbreidingsplan moet wor den gebracht. De heer Wouters weet niet, of een uit weg naar den Rijksweg zal worden gege ven. Is dit niet -het geval, dan heeft de weg voor hem weinig waarde en zou liet doen van afstand van een paar strooken aan weerszijden van den weg door hem wel eens kunnen worden betreurd. Hij wil wel medewerken, maar eerst moet over den uitweg zijn beslist. De heer van Barneveld wijst er op, dat deze uitweg altijd heeft bestaan. Hij dringt er verder op aan, dat aan Baron Schimmclpenninck thans zal worden gege ven waarop hij recht heeft. De Voorz. constateert daarna, dat de heer Wouters in beginsel niet kan beslui ten den weg op 10 Meter breedte te bren gen. zoolang er geen uitweg naar den Rijksweg is. Spr. acht dit standpunt lo gisch en brengt huklc aan den heer Wou ters. omdat hij steeds heeft bewezen, dc functies van Raadslid en handelsman goed gescheiden te kunnen houden. Dc heer Drop vraagt of er bezwaren zijn den weg op 10 Meter breedte op uit uit breidingsplan to projecteeren. Hij kan dan nuv op 5 Meter worden aangelegd. De Voorz. antwoordt, dat dit wel kan, maar zonder een enkele verplichting voor den heer Wouters. Met algemeene stemmen wordt daarop besloten lot wijziging van het uitbreidings plan en tot liet projeeteeren van den weg op 10 Meter breedte. Tenslotte komt ter tafel het rapport van de Raadscommissie ingesteld tot onderzoek van de beschuldiging, door den heer C. van Tol ingebracht tegen den Directeur van Openbare Werken. De Voorz. leest het rapoprt van de com missie voor, en oordeelt het vervolgens ge wenscht, dat de Raad zich uitspreke in den vorm van de volgende motie: De Raad der gemeente Wassenaar, ken nis genomen hebbende van het rapport der Commissie, ingesteld in de raadsvergade ring van 5 Juli j.l.; spreekt als zijn gevoelen uit. dat de heer C. van Tol in de vergadering van 5 Juni 1929 een beschuldiging heeft uitge bracht tegen den Directeur van Gemeente werken. welke blijkens het rapport van de Commissie ten eenenmale ongegrond is. De Raad keurt de houding van den heer van Tol af en acht het uitspreken van in sinuaties den Gemeenteraad onwaardig. De heer Boender acht de motie wel scherp gesteld. Er wordt gesproken van insinuaties on meent, dat deze algemeen heid ook 'doelt op dc beschuldiging, door den heer van. Tol uitgebracht. Hij gelooft niet, dat dc heer van Tol heeft bedoeld den heer Huibcrs tc beleedigen. De heer Versteeg is van dezelfde mee- njng. De heer Prins is het er ook niet mede eens van insinuatie tc spreken, als dit dit woord ziet op de beschuldiging van den heer van Tol. Hij acht een beschuldiging openlijk gedaan niet zoo erg als een insi- nuatie. Hij is tegen het woord insinuatie. Dc heer Drop vindt een insinuatie een beschuldiging zonder bewijsgrond. Dit is hier geschied. Het ware verstandig ge weest, dat de heer van Tol alvorens te be schuldigen. onderzocht had. Dc heer Pr in* vindt een openlijke beschuldiging niet zoo erg als een insinuatie. De laatste is zeer inferieur. Dc Voorz. laat don uitleg van het woord in het midden. Hij stelt voor. in plaats van insinuatie te lezen, onjuiste be schuldiging. De heer van Tol wil wijzen op een nala tigheid in het rapport der commissie, doch de Voorz. staat dit. niet toe, omdat alleen de motie aan dc orde is. Na eenige discussie wordt deze in de gewijzigde vorm aangenomen met 10 te gen'2 stemmen. Tegen stemden de heeren van Tol en Versteeg. Hierna leest de Voorz. voor het besluit van B. en W. tot bestraffing van twee ambtenaren, met inhouding van verlofda gen, omdat beiden aanleiding hebben ge-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 14