KOUSEN WEE UIT DE PERS SPORT I SPECIALE PBUZEN i A. PARMENTIER OEGSTGEEST. Het 10-jarig bestaan der Burgerwacht. De Burgerwacht had tegen Dinsdag avond acht uur cên buitengewone ver gadering uitgeschreven in hotel Het Witte Huis om haar 10-jarig bestaan te her- denkon. De /.aal van het Witte Huis, rij kelijk met bloemen versierd door den exploitant, den heer Van ïngen Schenau, was bijna geheel bezet en we merkten o.a. op Pastoor De Vetten, vele leden van den Baad, commandanten van omliggende •burgerwachten, terwijl een der predikan ten bericht van verhindering had gezon den. Evenzoo was verhinderd de burge meester, wegens sterfgeval in de familie. De voorzitter, de heer H. W. Ruben- kamp, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de sprekers van dezen avond, do Eerw. Pater Borromaeus de Greevo en Generaal Tonnet. Door den secretaris werd voorgelezen oen schrijven van Burgemeester Van Griethuizen, waarin deze zijn waardeering .voor de burgerwacht uitsprak. Nog word voorlezing gedaan van een in gekomen schrijven van den eerevoorzitter, den heer Zaalberg, welk schrijven verge zeld ging van een prachtig bloemstuk voor den commandant en van een schrijven van •Generaal Snijders, die 1000 patronen toe zegde. Hierna nam de Commandant Pel- tenburg het woord, die er op wees, dat velen getroffen schenen door liet feit, dat geen feestvergadering was uitgeschreven. Gezien de erHst der omstandigheden, waardoor de Burgerwacht werd bijeenge roepen, is er echter geen reden tot feestvie ren. Het past ons dezen dag plechtig te herdenken. Als we kunnen besluiten de Burgerwachten op te heffen, dan is er re den tot een feestgebeuren. Spr. maakte van deze gelegenheid gebruik liet gemeen tebestuur hulde te brengen voor haar ste.edsverleende financieele steun en spoorde voorts aan om lid te worden on der de leuze: Trouw aan het Vaderland tot in den dood". Alsnu verkreeg Pater De Greeve het woord, die begon met te zeggen, dat hij met blijdschap deze uitnoodiging, om voor de B. W. te komen spreken, had aanvaard, föijn optreden dient echter een nadere ver klaring. Zijn roeping als Katholiek pries ter noopt toch pacifist te zijn. Algeheele en gelijktijdige ontwapening zou 'liij toe juichen, doch zoolang dit niet mogelijk is, moeten we de gewapende macht en politie in stand houden. Pacifist en tegenstander van weerloosheid zijn schijnbare tegenstel lingen en spr. weet zich in zijn stand punt te gedragen door den geest van Hugo de Groot, den grooten vechter voor vrede, volkenrecht en arbitrage. Daarom wil hij met genoegen een klein pleidooi houden voor Nederlands weerbaarheid, waarvan VJj'.S. en B.W. een noodzakelijk onder deel zijn. Spr. wil aannemen, dat alle ontwape- naars in hun ijver gedreven worden door de laatste gruwelen va» den wereldoorlog, en hernieuwing willen voorkomen. Wij, aldus spr., beoogen hetzelfde, alleen onze keuze der middelen verschilt. Na in schrille kleuren de oorlogsmethode geschilderd te hebben, wijst hij er op dat er terecht haat aan den oorlog/ wordt verklaard. Ons aller wensch is „de dood aan den oorlog"', en geen wonder dat ontwapenaars dit op hun program hebben geplaatst. Maar noodig is gelijktijdige en algenieene ontwapening, en niemand zal zich hiertegen .verzetten, integendeel. We moeten 'echter nuchter en rustig blijven, en dan zien we dat nog vele staten zich niet aan arbitrage wilï n onderwerpen en door eenzijdige ontwapening delft men zijn eigen graf. Na den vrede van Versailles is het oorlogsgevaar blijven bestaan en toegenomen en weerloosheid zou zelfver nietiging beteekenen. En aan deze on zinnigheid mogen we ons niet wagen, ook niet bij wijze van proef. We zouden ons vergelijken met de 'bak visch, die zich voor een kwartje bij een waarzegster de toe komst. Iaat voorspellen. Wie maakt zich weerloos bij storm, bij brand, bij het na deren van een ondier, bij den oorlog, dit zou beteekenen ondergang, vernietiging, zelfmoord. Aan al die profeten, die bewe ren dat een volgende oorlog bij bewape ning aantrekt enz., daaraan geen gehoor gegeven! Het oude beproefde middel: „wie den vrede wil, bereidt zich ten oor log" kan vooralsnog door geen betere me thode vervangen worden. Dat bewapening in zou gaan tegen de begrippen van zede lijkheid moet spr. bestrijden. Is hel zede loos zicli te weer te stellen in de ure van gevaar: neen immers. Wij hebben niet het recht ons volk aan een debacle bloot te stellen. Dan worden vaak een of meer teksten uit de Bijbel aangehaald, waarbij spr. opmerkt dat het in 't algemeen moei lijk is een bepaalde tekst in los verband toepasselijk te verklaren. Het martelaar schap wordt ons nooit geboden door stof felijke, maar alleen voor zedelijke groot heden. En dat we ons niet kunnen .verde digen is een bewering, en dat we ons niet mogen verdedigen is een leugen. Do preventieve werkiug van ons leger in 1911 is bewezen en erkend en heeft heerlijke vruchten afgeworpen. Wat zouden al deze gelden, dienstbaar gesteld voor sociale doeleinden, hebben gebaat wanneer de oorlog in ons land zou hebben gewoed. Daarnaast hadden we ook onze binnen- landsche vrede in gevaar gebracht. Het bestuur heeft in uiterste instantie een leger en politie noodig. Een andere wijze is mogelijk, maar moet nog geprobeerd. Bestendiging als tot dusver is gewenscht, nieuwe snufjes zijn gevaarlijk. Na te hebben stilgestaan bij de mach tige propaganda van het communisme via Rusland, dat den godsdienst, het geloof en de liefde tracht te ondermijnen, en cr op gewezen te hebben, dat ook van de zijde der S.D.A.P. gevaar dreigt, wijst spr. nog op een betere zijde van ohs volk, wel ke onder alle groepen wordt gevonden. Het ware patriotisme vindt men overal, zelfs nog bij de vurigste internationalisten. En wiens hart klopt er niet sneller als men hoort, dat- onze kunst en wetenschap lauweren behalen in den vreemde, ja zelfs als Miss. Braun successen weet te boeken. Onze volksaard is nuchter en degelijk, en in de ure van gevaar trekken we te samon op. Maar als men dan weerloos is, staat men machteloos. We willen vrij blijven, zullen onze be wapening beperken als het kan, behouden als het moet. Spr. besloot met be wijzen op het feit dat het vorstenhuis steeds het symbool wat dat ons volk bijeenhield en H. M. Koningin Wilhelmina, onze lands vrouwe, voor allen. We hebben haar lief, willen haar trouw blijven, en het zoo mis daad zijn haar te krenken. Wij willen Lim burg houden, besloot spr., wc willen Zee land houden we willen Holland houden, we willen Wilhelmina houden. Deze 'hooggestemde redo had gespan nen aandacht, en een warm applaus volgde Na het spelen van het Wilhelmus, bracht generaal Tonnet den spr. hartelijk dank voor zijn rede, waarna hij een uiteenzet ting gaf van de ontwikkeling der B. W. Voorts besprak generaal Tonnet het nog bestaande gevaar en de hieruit voort vloeiende noodzakelijkheid om de B. W. in stand te houden. Spr. zag gaarne, dat al len lid werden, de notabelen voorop, niet als schutters in de eerste plaats, doch voor zcdelijken steun; de ouderen ondergebracht in de B. W. en de jongeren in de V. L. S., waardoor de beste verhouding tot stand komt en de soms aan den dag tredende concurrentie vervalt. Hot moet dus een instituut zijn dat wordt gedragen door de zedelijke en financieele steun der burgerij in haar geheel; dat wil zeggen de goed willenden, de regeeringsgetrouwen in het algemeen. Spr. feliciteert de Oegst. Bur gerwacht met oen burgemeester, die zich in zulk een gunstigen zin uitlaat over de Burgerwacht. Hij hoorde vaak anderen toon. Ook de causerie van generaal Ton net had groote aandacht. Nadat, de heer Peltenburg nog gelegenheid had gegeven om als lid toe te treden, waarvan druk ge bruik werd gemaakt, sloot de voorzitter met dank. En hiermede was deze prachtige herdenking besloten. KATWIJK AAN DEN RIJN. St. Willibrordus-college. Bij den ver koop van de gebouwen met aanhoorigheden van het St. Willibrordus-College der Pa ters Jesniten is een gedeelte der gronden. n.I. het Oostelijk gelegen sportveld met het daarvan ten Zuiden gelegen stuk bosch, dat tot aan de Sandtlaan grenst, eigendom dier Orde gebleven, terwijl de gebouwen en de overige gronden kwamen aan de Orde der Paters Franciscanen. Ten dienste der bovengenoemde eigendommen der eerw. Paters Jesuiten zal thans een uitweg worden gemaakt aan de Sandtlaan en wel. ten Oosten van de vijver „de Peer". Personalia. Voor acte Nuttige hand werken slaagde aan de R. K. Kweekschool ..Marienburg" te 's-Hertogenbosch mej. Annie Oudshoorn alhier. De haven. Met het graven voor de zanderij ten Zuiden van Katwijk is men Woensdag gereed gekomen. Met. de mo dernste machines is dit werk in betrekke lijk korten lijd gebeurd. Thans moet de dam nog worden weggegraven die de ha ven aan den Valkenburgschen weg nog scheidt van den Rijn. Ook hieraan is men thans begonnen, zoodat Zaterdag het ver keer wel over de nieuwe brug zal kunnen plaats hebben. Dat deze groote werken veel belangstelling trekken is begrijpelijk. Vrijheidsbond. Hier k opgericht een afdeeling van ,.De Vrijheidsbond". Voor zitter is dr. G. A. van Dorp, directeur der Chemische fabriek alhier, en secretaris Mr. J. Schoonenberg te Katwijk aan den Rijm KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Mej. L. K. Bokslag is be noemd tot assistente aan de O. L. school te 'Noordwijk. Gemerkte visch. Tegenwoordig wordt soms visch gemerkt en dan weer in zee ge laten. Dit om te weten te komen volgens welke stroomen de visch zich verplaatst. Schipper van Duyn van een motorlogger ving dezer dagen zoo'n gemerkte visch, welke gemerkt was E, L. 4179. Bij binnen komst te IJmuiden werd direct van het ge val aan een hiervoor bekend adres kennis gegeven. Dat hoort bij de zee. Door B. en W. is aan koopman B. vergunning verleend om met een wagen met haring en bokking aan het. strand te staan ten verkoop. SASSENHEIM. Oranjevereeniging. Gisteravond hield onder presidium van den heer Bisschops de Oranjevereeniging haar jaarvergadering in „Het Bruine Paard". De voorz. betreurde de slechte opkomst, maar de tijd van ver gaderen is voorbij. Toch concludeert spr., dat het bestuur het vertrouwen van de le den heeft, wat. tot. tevredenheid stemt. Spr. memoreert, dat de vereeniging, in 5 jaar tijds. steeds in ledental is toegenomen. De notulen worden onveranderd vastge steld. Door den heer Vlasveld werd een finantieel verslag uitgebracht, waaruit bleek dat was ingekomen 4869.29 en uit gegeven 4568.20, saldo 301.09. De penningmeester besprak dit voordec- lig saldo, daar er vorig jaar een nadeelig saldo was. Tot kasnazieners werden benoemd de hoeren P. Potman en J. Schrama. Door den secretaris word een keurig jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat het ledental 1185 bedraagt. Ook blijkt, dat de verhouding tusechen bestuur en leden zich in goede baan beweegt. De voorz. doet., naar aanleiding van bet- verslag, een beroep op de saamhoortgheid om de feestvreugde te verhoogen. In plaats van den heer L. v. Leeuwen, dje bedankt had, werd tot bestuurslid be noemd de heer H. v. Dam. Vervolgens werd een bespreking gehou den voor de a.s. feestviering; het best stelde voor het programma samen te stel len als verleden jaar. Uit de vergadering werden nog verschil lende wenken gegeven voor de a.s. feesten. Ook werd een klacht geuit, dat. tijdens de spelen de toeschouwers binnen de lijnen ko men. Bij de rondvraag werd door den heer Feenstra verzocht het vuurwerk iets vroe ger ai te steken, wat door het bestuur zal worden overwogen. Bij de sluiting werd door den voorz. beloofd, dat het bestuur dit. jaar wederom een autotocht voor ouden van dagen zal houden, wat door alle aan wezigen werd -toegejuicht. INGEZONDEN MEDEDEELING iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiifimiiiiiiiimiiii! ii minimi iiiiii ii min milium minimi urn min ie VOORSCHOTEN. Geboren: Quirina Beredina Maria, d. in J. M. van der Kooy en J. A. van Egmond. •ehuwd: P. J. van Klaveren, 27 j. M. A. van Zuidam, 21 j. A. Lulc, 26 j. en A. M. Schrijvers, 25 j. J. W. v. d. Pijl, 25 j. en G. Warmond, 25 j. Overleden: Sara Cornelia Oosterlee, echtgenoote van M. W. Smink, 47 j. Hermann Hcinrich Schulte, echtgenoot van A. M. Koomans, 67 j. ZOETER MEER— ZEGWAART. Herwonnen Levenskracht. Op Dins dag 25 Juni, zal de bloempjesdag voor „Herwonnen Levenskracht" worden gehou den. Een aanbeveling behoeft deze collecte niet. Door het koopen van een bloempje geeft men z'n geld niet onnut uit. Wij ho pen, dat dc verkoopsters bloempjes tekort komen. ZEGWAART. Gehoren: Nicolaas Jan z. van J. Dog- ttrom en M. Bos Johanne Catharina d. n T. J. van Beek en M. M. van der Meer. Ondertrouwd: A. Gorisscn 25 j. en G. J. Karol 26 j. Z0ETERMEER. Geboren: Antonius' Johannes z. van A. Smits en A. J. A. Huisman. O-verleden: Albert Roggeveen 8 m. z. van G. Roggeveen en C. Verhoef f. DE SOCIALISTEN EN F^ROF. VERAART. De Maasbode schrijft: In „Het Volk" en de „Voorwaarts" wordt een bericht gepubliceerd van den volgen den inhoud: Het katholieke Kamerlid prof. Ver aart, die niet weder door zijn partij gecandideerd is, had een -boek geschre ven getiteld: ..Parlementaire, ervarin gen van vier jaren", verdeeld in meer dan twintig hoofdstukken, waarin de R. K. Staatspartij er niet best afkwam. De bedoeling was, dat dit boek nog vóór de verkiezingen zou verschijnen, maar er schijnen machten aan het werk te zijn geweest, die dit onheil verhin derd hebben. Immers thans staat het vast, naar wij vernemen, dat het boek óf in het geheel niet zal verschijnen, óf althans pas na de verkiezingen, wan neer het geen kwaad meer kan. Het katholieke volksdeel mocht niet vóór de verkiezingen vernemen, wat de professor te zeggen heeft. Prof. mr. Veraart heeft ons meegedeeld, dat het bericht, zooals'Jiet hierboven staat, ruit de lucht gegrepen" kan worden ge noemd. De hoogleeraar heeft, één boek geschre ven, bevattende zijn politieke denkbeelden, neergelegd in oude opstellen en gehouden redevoeringen. De verschijning daarvan hangt eenvoudig af van het aantal belang stelde net; n dat er voor inteekent. De hoogleeraar overweegt verder het schrijven van zijn indrukken als parlements lid opgedaan, maar aangezien daarvan nog geen letter op het papier staat noch een titel is gevonden, is het duidelijk, dat even min een datum voor de verschijning van dit werk is of was vastgesteld. Dat er bepaald „onheil" in het verschij nen van dit bock voor de katholieken zou zijn gelegen, lijkt ons niet waarschijnlijk. En een raadsel is het, welke machten den hoogleeraar zouden kunnen verhinde ren. een dergelijk boek te schrijven of uit te geven. ,.Het Volk" is blijkbaar om een smoesje verlegen geweest of een van zijn berichtgevers heeft, de klok hooren luiden maar weet niet waar de klepel hangt. MET DE R. K. VOETBALCLUB „LISSE" NAAR DUSSELD0RF. Zaterdagmorgen met het locaaltje van half 12 vertrok een elftal van de R. K. Voetbalver. „Lisse", vergezeld van haar geest, adviseur, kap. Versteegcn en eeuigo bestuursleden naar Dusseldorf, om daar te spelen tegen Rascnsport 1910, lid der D. J. Iv. Het was goed weer om te reizen. Al aanstonds zorgde de actieve geest. adv. voor vereeuwiging van dit gebeuren; er werd een foto gemaakt van de groep. "Wij reisden naar Amsterdam, waar A. Busch- man met gejuich werd begroet en na zich hier versterkt te hebben, reisden we over Eindhoven naar Venlo. Hier moesten we overstappen en reisden in den Duitschen trein naar Kaldenkirchen, bet grensstation. Hier konden wo ons oefenen in het Duitsch „Nach der zügen" wat een zeer vermakelijke uitdrukking bleek te zijn. Ook het controleeren was een tooneeltje. Nu weer in den Duitschen trein, 'n groot hok met. oenige banken, naar Gladbaeli. Gedurende de reis werden eenige schit terende liederen gezongen-. In Gladbach moest er overgestapt worden en daar reden we in een soort spoortje als er rijdt langs den Heerenwcg van Lisse naar Bennebroek To Neuss stapten we weer over en toen ging het naar Dusseldorf, waar we halfze ven aankwamen en in de wachtkamer bet eerste Duitscho bier proefde i. Het smaak te na zoo'n lange reis heerlijk en was goed koop. Onze Duitsche vrienden stonden ons buiten op te wachten en we trokken de stad door naar Hotel Krevet. Een prachti ge stad, breede straten, groote pleinen, praehtige plantsoenen en fonteinen, groot- sche gebouwen, enz. Schitterend. In het hotel waren nog veel leden van de D. J. K. Hartelijk was de ontvangst en na wat op geknapt te zijn, begaven we ons aan tafel. ZIJDEN-F Zeer sterk 0R 95, 67i ZIJDp Reclimp rijs 75 ct. j bembef Goudinerli nu I G ZIJDE van 2^3 75 j filLe geslote! speeHyjy 2.50 - 1 [ecosse weefsel j Cv er strekt j B5 - 1.60 LADDERPR00F] 1.50 1 zijde linnen Zeerwel egant 2.85 SOKKEN moderne jacquard patronen, pr. kwal. 371/0, 65 en 90 ct. SPORTKOUSEN voor Jongens en Meisjes, div. prijzen 721/,. 95 BREESTRAAT 128 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiimi Na tafel waren de gastheeren present en werden de Lissers naar hun kwartieren ge bracht. Des avonds was er groot vuurwerk aan den Rijn, verschillende groepen zag men hier en daar door dc stad dwalen en genieten van de wonderschoone omgeving. Ook de supporters, die per auto waren ge gaan, hadden we in Hotel Krevet ontmoet. Des Zondagsmorgens moesten allen pre sent zijn om 8 uur. Ivap. Versteegcn deed de H. Mis. Hierna, dus om 9 uur, trokken we de stad in en hebben we de Sporfchalle bezich tigd. Het is het mooiste sportgebouw van Europa. Zeer grootsch en royaal. Daarna werd een tochtje gemaakt op den Rijn en toen we weer aan wal waren', waren we bij het sportterrein. Nu ging het naar huis, eten en wat rus ten en om half 5 voetballen. Het terrein was nog al effectvol en wat erger was: het bestond voor een groot deel uit kolen gruis, zoodat oppassen de boodschap was. Wat de wedstrijd betreft, moet er opge merkt worden, dat ons elftal heel goed gespeeld heeft. Vooral A. Buschman en D. Kortekaas werden door de Duitschers ge roemd. Alleen onze middenvoor had zijn dag niet en miste de meeste eenvoudige kansen. Een verslag over dezen wedstrijd, zooals het in de Duitsche kranten heeft ge staan. vindt men desgewenscht in de Aga- tha-klok. De Duitschers roemden het spel van Lisse zeer. Er werd dan ook veel beter gespeeld dan in de laatste competitiewed strijden thuis. Na den wedstrijd begaf ieder zich naar zijn kwartier en om 9 uur was het een ge zellige bijeenkomst in een veroenigingszaal Ook de supporters waren hier uitgenoodigd Het was hier een vroolijke boel, speechen, zingen, dansen, drinken, lachen, enz. Het was reeds Maandag, toen het sein tot opbreken werd gegeven. Of ieder toen reeds naar bed is gegaan of nog wat van Dusseldorf heeft willen zien, weet. ik niet. Maandagmorgen 9 uur waren allen pre sent. Van hieruit gingen we in optocht. één achter één de stad door. Het was een vermakelijk gezicht. Per trein konden wo naar Gladbach en dan kon men per autobus naar Venlo. Maar dit laatste was niet waar. Toen moest een autobus ge huurd worden en toen zijn we daarmee naar Venlo gereden. Dit busreisje was zeer lollig, er is onbedaardelijk gelachen, dit deel van de reis is onvergetelijk. Tot kwart voor zes zijn we in Venlo ge bleven en toen met den sneltrein naar Am sterdam, waar we om 9 uur aankwamen en waar A. Buschman afscheid nam. Wij stoomden door naar Haarlem en Lisse, waar we omstreeks half elf, zeer voldaan over de reis, aankwamen. Het was werke lijk een prachtig en lollig uitstapje. „THERRY". ATHLETIEK. Legerwedstrijden te Venlo. De resultaten van de legerwedstrijden te Venlo gehouden zijn: Estafettenwedstrijd over 30 K.M. Deelne ming van 32 corpsen. Eerst aank. het 10e reg. inf. (serg. Brinkman) uit Ede. De tijd was 151 min. 10 sec. Een paar sec. later volgde no. 2: Depót Kon. Marechaussees te Apeldoorn, tijd 151 min. 35 sec. Dan no. 3, het 21e reg. inf. uit Amersfoort, tijd 152 min. 38 1/2 sec. Achtereenvolgens arriveer den dan de andere loopers: 4 18e reg. inf. Amersfoort; 5 12e reg. inf. uit Groningen; 6 reg. Grenadiers den Haag; 7 2c div. Kou. Marechaussee Maastricht; 8 reg. Jagers den Haag; 9 het 13e reg. inf. Maastricht; 10 het 14e reg. inf. Middelburg; 11 het reg. wielrijders den Bosch; 12 Luchtvaartafdee- ling Soesterberg; 13 het le reg. inf. Assen; 14 het 6e reg. inf. Breda; 15 het 6e reg. veldartillerie Leiden; 16 het 2e reg. Inf. Harderwijk; 17 het 16e reg. inf. Harderwijk; 18 de 4e comp. polit ietroepen Zutphen; 19 het reg. genietroepen te Utrecht; 20 het 7e reg. inf. Harderwijk; 21 het 2e half reg. hu zaren Breda; 22 het 17e reg. inf. le Venlo; 23 do 3e div. Kon. Marechaussee te Arnhem 21 het le half reg. huzaren Amersfoort; 25 het 3e reg. veldartill. Breda; 26 het Se reg. inf. Arnhem; 27 het le reg. inf. Leiden; 28 het 2e reg. inf. Venlo: 29 school voor dienstpl. onderoff. adm. Breda; 30 het 5e reg. inf. Amersfoort. Korpsvijfkamp1 Grenadiers, 's Graven- hage 283 punten; '2 12e R. I. Groningen j 3161/2 pnt.; 3 Se R. I. Arnhem 378 1/2 pnt.; 4 Ille div. Mar. Arnhem 410 pnL; 5 Wiel rijders, fs Hertogenbosch 426 pnt.; 6 lie div. Mar., Maastricht 442 pnt..; 7 16e R. I. Amersfoort 468 1/2 pnt.; 8 4e Comp. Pol. troepen Zutfen 470 pnt.; 9 20e R. I. Harder wijk 470 1/2 pnt.: 10 7e R. I. Harderwijk 477 1/2 pnt.; 11 üe R. Aart. Leiden 487 pnt.; 12 Ge R. L Breda 507 pnt.; 13 Depót Mar. Apeldoorn 510 1/2 pnt.; 14 School Dpi. O. O. Adm. Breda 514 1/2 pnt.; 15 4e R. I. Leiden 515 pnt. 4 X 10Ö M. estafétte: 1 12e R. I. Gronin gen 48 4/5 en 50 1/5 sec.; 2 reg. Jagers den Haag 49 en 50 2/5 sec.; 3 20e R. I. Harder wijk 49 2/5 en 50 1/5 sec. Handgranaatwerpen: 1 Venema, le half reg. huzaren Amersfoort 28 en 23 punten; 2 v. Altena, 14e R. I., Middelburg 28 en 20 pnt.; 3 Jansèn, 3e R. Veldart. Breda 23 en 17 pnt. Verspringen met aanloop: 1. Serg. Brink man, 10e Reg. In. Ede 6.01 M.; 2. korp, Vlie gen thart, Ge R. I. Breda 5.95 M.; 3 2e luit. Boutmij, 16e R. I, Amersfoort 5.83 M. 100 M. hardloopen: 1 2e luit. Boutmij, 16e R. I. Amersfoort in 12 sec.; 2-korp. Bier- hof, reg. Grenadiers den Haag 12 sec.; 3 soldaat Dekker reg. Wielrijders den Bosch. Hoogspringen met aanloop: 1 korp. Zee dijk, 14e R. I. Middelburg 1.65 M.2 korp. Vliegenthart, 6e R. Breda 1.61 M.; 3 sol daat Meeman 6e R. Veldart. Leiden 1.60 M. TURNEN. Demonstratie Rijnlandsche Turnkring. Door den Rijnlandschen Turnkring (Chr. Turnkring voor Leiden en Omstreken) is voor Zaterdag a.s. een groote openlucht demonstratie georganiseerd en wel op het sportterrein aan den Hooge Rijndijk. De' vereenigingen die hieraan hare me dewerking verleenen zijn de vereenigingen „D.O.S.", „Jahn", „Hestia" te Leiden en de vereenigingen „D.W.S." van Rijnsburg en „D.O.S." van Sassenheim. Aan deze demonstratie, waaraan 500 per sonen zullen deelnemen, zal een marsch voorafgaan, waarvoor zij om 3 uur aan het Noordeinde zullen aantreden. De te volgen weg is Rapenburg O.Z., Steenschuur, Bree- straat, Vrouwensteeg, Haarlemmerstraat. Mare, Oude Vest, Pelikaanstraat, Hooi gracht, Nieuwe Rijn, Kraaierstraat, Hooge woerd en Hooge Rijndijk. De aanvang der demonstratie is 4 uur. Secretaris der Rijn landsche Turnkring is de heer S. G. Jansen, Garenmarkt 13 te Leiden. ZWEMMEN. Het zwemfeest der L. Z. C. De Amsterdamsche eersfe klasse A. Z. heeft de uitnoodiging op den 7en Juli op de nat. L.Z.C.-wedstrijden te komen spelen te gen L.Z.C. I, aangenomen. Een stout stukje van Mercedes Gleitze. Mercedes Gleitze, die reeds het Kanaal en den Straat van Gibraltar overgezwommen ie. heeft gisteren haar derde poging om The Wash de inham in de Engelsche kust bij Lincolnshire over te zwemmen, met succes bekröónd gezien. Zij ging 5 uur 's morgens te water bij Bpston-in-Holland en landde te half zeVen 's avonds bij het dorpje Smithingham. Ofschoon de afstand in vogelvlucht slechts 33 K.M. bedraagt, heeft mej. Gleitze, door de sterke -stroomin gen die op de kust saan een afstand van ongeveer 50 K.M. in het water afgelegd. Groote plannen van mej. Leibrandt. De Zwitsersche correspondent, van de „N. R. Crt.'" meldt: De Tribune de Lausanne meldt dat onze bekende zwemster mej. Leibrandt, die ver leden jaar de Zuiderzee heeft overgezwom men, van plan is de volgende maand over het Meer van Genève te zwemmen van Lau sanne tot Genève, een afstand van ongeveer 60 K.M. In de laatste jaren hadden tal van mannelijke zwemmers eveneens beproefd dit feit te volbrengen, zonder echter daar in te kunnen slagen. Men ziet dus in Zwit sersche zwemkringen met groote belang stelling tegemoet of onze landgenoote deze poging met succes zal kunnen volvoeren. ZEILEN. De Kieler zeilweek. Gisteren is de Kieler zeilweek begonnen, bij het prachtigste zomerweer, dat men zich denken kan. In de twaalfvoetsjollenklasse zijn gister ochtend 24 deelnemers gestart, 18 Duit schers. en 6 Hollanders, t.w.: W. de Vries Lentsoh met „Liefje"; B. Maas met „Bern"; Baerselman met „Lef II"; Obst met „Hei- la"; Huybers met „Bonzo" en Barzilay met „Black Diamond". Er was eerst weinig wind, soms hcele- maal niet. Dat was echt gelukszeilen, maar later kwam een aardig briesje door. De uitslag was alleszins bemoedigend voor de Hollandsche zeilers: eerste werd B. Maas in 2 uur 27 min. 27 sec.; tweede een Duitscher van de Hamburger Segel- klub in 2 uur 27 miu. 41 sec.; derde weer een Hollander, Obst, met 2 uur 27 i 53 sec.; vierde Huybers met 2 uur 28 min. 47 sec. Barzilay was zevende, de Vries Lentsch negende en Baerselman tiende; een goed resultaat uit een veld van 24. WATERPOLO. L.Z.C. IV—H.Z. en P.C.-veteranen. 1—1. Dank zij de talenten van den Haagschen keeper Prins is deze wedstrijd, gespeeld voor de Haagsehe Zwemboncbcompetitic, in een gelijk spel geëindigd. Grootendeels zijn de jeugdige L.Z.C.'ers iets in de meer derheid geweest, waaraan vooral de ach terhoede een groot aandeel had. Gebrek aan spelroutine, en zooals gezegd de doel- verdediger, beletten echter het maken van doelpunten. De rust ging in met 00. Toen na rust oen der veteranen het water moest verlaten voor een 2 M. over treding. gelukte het ten slotte aan Matze aan de L.Z.C.'ers de leiding te geven. Van een kort daarop ontstane verwarring in de Leidsche defensie profiteerde een der Ha genaars om de stand gelijk te maken. Zoo was ook de eindstand. Wijziging programma. In afwijking van het gisteravond gepu bliceerde programma wordt L.Z.C. I (dr- mes)A.D.Z. II Diet op a.s. Zondag maar hedenavond gespeeld. -3

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8