UIT DE OMGEVING jw De Strandroovers DERDE BLAD. DE LEIDSCHE COURANT. VRIJDAG 21 JUNI 1929 ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Verkoop grond of schadevergoe- ding. Verbouwing ambtswoning. Eervol entslag brugophaler. Een derde leslokaal. Wijziging begrooting. Proeven met wegen- zout. De Raad dezer gemeente vergaderde gisterenmiddag ten 2 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met het gebruike lijke gebed worden de notulen van de vo rige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde komt een voor stel van B. en W. om over te gaan tot den erkoop van een perceel grond aan den Langeweg te Roelof arendsveen, nabij de Fransche brug te Nieuwe-Wetcring aan den heer N. Bakker ïïzn. te Roelofarendsveen. e voorz. deelt med.e, dat na gevoerde onderhandelingen met den heer N. Bakker deze bereid is van de gemeente te koopen een perceel grond ter grootte van 392 M2. en wel tegen een prijs van 5.50 per M2. Vele voorbereidende werkzaamheden zijn noo- dig geweest voor dit voorstel in den Raad kon worden gebracht en thans voor eeni- dagen vraagt N. Bakker om ontslagen te worden van dezen koop daar hij voov- deeliger grond kan koopen. B. en W. kun nen met deze handelwijze geen genoegen nemen. In geheime vergadering wordt hier over breedvoerige debatten gevoerd. Na heropening van de zitting wordt met 6 tegen 4 stemmen besloten aan den heer N. Bak ker Hzn. te berichten dat deze van den koop af kan mits hij in de kas van de ge meente stort een bedrag ad 500.Mocht hij hiertoe niet bereid zijn, dan neemt de Raad aan dat hij het land heeft gekocht overeenkomstig de voorwaarden bij raads besluit gesteld. Vervolgens wordt z. h. s. aangenomen het voorstel van de commissie en van B. en W. om over te gaan tot ver bouwing van de ambtswoning voor den gemeente-secretaris, nadat door den heer Los de vraag was gesteld of tot openbare aanbesteding onder de ingezetenen zal wor den overgegaan. Aan de orde komt een voorstel van B. en [W tot het verleenen van eervol ontslag aan den brugophaler B. Paauw wegens op heffing van zijn betrekking. B. en W. stel len den Raad voor aan B. Paauw eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking en wel gerekend te zijn ingegaan op 1 Mei 1929, terwijl zij bij wijze van gratificatie nog zijn wedde wenschen uit te betaler^ ge durende heb geheele jaar 1929. De heer de Vette vindt het voorstel van B. en W. wel wat te royaal en spr. is bang dat bin nenkort ook andere personen bij den Raad zullen aankloppen wegens bewezen diensten. De heer de Jong licht het voorstel van B. en W. nader toe. Wanneer men weet dat de vader van B. Paauw gedurende 35 jaren deze brug heeft bediend en Paauw zelf 23 jaren, dan vindt spr. dezo gratificatie zeer blilijk. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Van den heer .Schoenma ker wordt aangekocht een strook grond ter grootte van 73.50 M2. en wel tegen den prijs van 8.per M2. Aan het R. K. Kerk bestuur van Oude-Wetering worden de be- noodigde gelden beschikbaar gesteld voor den bijbouw van een derde leslokaal ten behoeve van de R. K. Bijz. lagere school te Oude-Wetering. De wijziging van de be grooting voor het dienstjaar 192S1929 wordt na toelichting door den voorzitter z. h. s. goedgekeurd. Een drietal reclames schoolgeld worden door den Raad afgehan deld overeenkomstig voorstel van Burge meester en Wethouders. Tot de ingekomen stukken behoorden o.a. het verslag van den toestand der gemeente over 1928 en het verslag van hetgeen met betrekking tot ver betering van de volkshuisvesting in deze ge meente gedurende het jaar 192S is verricht. INGEZONDEN MEDEDEELING. 'iitïnxi Lor*. SHdLcX Xi. /w 'S tflcu tnr'/L itltti Beide verslagen worden ter visie gelegd voor de leden. Aan het R. K. Schoolbestuur van Oud-Ade dat een verzoek tot den Raad heeft gericht tot beschikbaarstelling van een bedrag ad 435 voor kosten aanschaf fing van leermiddelen enz. in verband met de invoering van het zevende leerjaar wordt goedgunstig beschikt. Evenzoo wordt goed gunstig beschikt op het verzoek van J. B. Veenswijk te Oud-Ade om bij eventueele verpleging van zijn vader in een Krankzin nigengesticht in deze verpleegkosten bij te dragen. Adhaesie wordt betuigd aan het adres van den Raad der gemeente Stad- Hardenberg gericht aan de Tweedo Kamer der Staten-Generaal inzake de opheffing der belastingkantoren ten plattclande. Voorts deelt de voorz. nog mede, dat op 15 Juli e.k. ten Provinciehuize verslag zal wor den uitgebracht inzake het beroep ingesteld tegen het besluit van den Raad dezer ge meente d.d. 27 Februari 1929 door het R. K. Kerkbestuur van St. Petrus Banden waar bij de gevraagde medewerking werd gewei gerd tot uitbreiding der R. K. Bijz. school te Nieuwe-Wetering. B. en W. zullen deze zitting bijwonen. Rondvraag. De heer Rietbroek brengt dank aan B. en W. voor de wijze waarop zij de watervoorziening in deze gemeente hebben ter hand genomen. Spr. hoopt dat indien wederom gebrek aan water zal ko men B. en W. met de waterdistributie weer een aanvang 2ullen maken. Voorts vraagt de heer Rietbroek hoe het staat met de ga rantie van Warmond, betreffende de elec- trificatie onder Oud-Ade. De voorz. zegt hiermede nog gewacht te hebben totdat.definitief bekend is waar het kabe'lhuisje komt te liggen. Eerst hedenmor gen is hiervan de teekening binnengekomen, zoodat de voorz. zich met het R. K. Ar menkantoor te Amsterdam kan verstaan. De heer Rotteveel was in de veronderstelling dat B. en W. nog steeds bezig waren met de watervoorziening, want enkele personen, die geen regenput hebben zitten zonder wa ter. De voorz. deelt in een voerig betoog mede, hoe de watervoorziening is geregeld en wat de oorzaak is geweest waarom er niet mee doorgegaan werd. De heer de Koning vraagt hoe het staat met de plan nen voor den bouw van een aantal wonin gen door de Woningbouwvereeniging. De voorz. zegt, dat de oorspronkelijke plan nen in den Haag zijn afgekeurd. In over leg met architect en inspecteur volksgezond heid zijn nieuwe plannen ontworpen. Zoodra deze binnenkomen zal een vergade ring hiervoor worden belegd. De heer Rot teveel deelt mede, dat in Leimuiden en Rijnzaterwoude een proef wordt genomen met wegenzout ten einde de stofplaag tegen te gaan. Spr. beveelt dit praeparaat, indien dit aan de verwachtingen beantwoordt, sterk aan, want in deze gemeente heeft men veel last van stof. De heer van Dooren zou niets liever zien, dan dat dit zout zoo spoe dig mogelijk op den weg werd gebracht. Do lieer Heemskerk bespreekt de weg Rijp- weteringHoogmade. Spr. geeft toe, dat dozen weg reeds veel is opgeknapt, doch zou gaarne zien dat een paar vluchtheuvels in den weg werden aangebracht, ten einde het passeeren met auto's gemakkelijker te maken. Vooral bij avond is de toestand nog zeer gevaarlijk. De voorz. voelt hier weinig voor. De weg is door de Provincie voor motorrijtuigen afgesloten. Bovendien is het gedeelte gelegen onder Woubrugge net zoo smal, zoodat een afdoende verbetering niet te krijgen is. De lieer de Jong, wethou der, zegt dat het hem zeer veel genoegen doet dat de heer Heemskerk dezen weg bespreekt, want in de vergadering van B. en W. heeft hij reeds meermalen dezen weg ter sprake gebracht en aangedrongen op verbetering. De voorz. zegt deze zaak nog nader te zullen onderzoeken.- De heer de Vette vraagt naar de reden dat de schoeiing in het zuiden van Roelofarendsveen geheel wegzakt. De voorz. kan de juiste reden niet opgeven, hoogstwaarschijnlijk is de bodem teu plaatse te slap. Binnenkort zal niet de herstelling worden begonnen. De heer Rict- bioek vestigt de aandacht van den voorz. op het snel rijden met auto's. Voorts onder vinden de tuinders zeer veel last van vis- schers, die van den Zaterdag op den Zon dag komen visschen. De voorz. zegt, ,dat de politie hierop nauwlettend toeziet. Hierna sluiting. VOORHOUT. Personalia. De heer A. A. Bulten, amb tenaar ter secretarie, alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Eijgelshoven (L.). WARMOND. JUBILARIS. De heer A. J. Piët, herdacht gisteren het feit, dat hij 25 jaar lid is van het Kerkbestuur van de parochie „St. Mat thias". WASSENAAR. Propaganda-avond. Door dc R.-K. kiesvereeniging alhier werd gisteravond een goed geslaagde pro- paganda-avond gehouden in het Patro naatsgebouw. Dc zaal was tot in de hoe ken bezet. De voorzitter, de heer P. M. Wesseling, heette allen aanwezigen welkom, in 't bij zonder den Pastoor en den spreker van dezen avond, Pater Borromeus dc Greeve. Spreker wees er op, dat in deze dagen de naam van Pater de Greeve veel misbruikt was op plakkaten en in berichten, maar spreker hoopte, dat de Pater dit zou ver geven, want het gevolg daarvan is geweest de groote opkomst, van kiezers. Spreker hoopte, dat dc redenaar allen enthousiast zou maken voor de goede zaak en gaf daar na het woord aan Pater Borromeus. Zijneerw. ving zijn rede aan met tc wij zen op den grooten dag, den dag, waarop zal worden beslist, welke stuurlui in den vervolge op het schip van Staat zullen staan, of wij zullen blijven staan op de hoogte van thans of niet, of Koning Chris tus zal blijven regeèren. Spreker noemde den derden Juli 'n oordeelsdag. Vervolgens wees Zijneerw. er „op, dat wij met onze propaganda te laat waren, dat de S.D.A.P. ons al weder voor was. Toch is propagan da hard noodig. Daarop stelde spr. dc vraag, of hij als Katholiek priester daar aan wel mocht meedoen. Zijneerw. beant woordde deze vraag-.bevestigend, ten eer ste, omdat hij als staatsburger dezelfde rechten heeft als ieder ander en ten twee de, omdat het de roeping van den pries ter is, de menschen op hun plicht te wij zen. Spreker ontwikkelde vervolgens eenige programpunten. Op de eerste plaats stelde Zijneerw. in INGEZONDEN MEDEDEELING. kijken biT DEN HAAG Alléén Hofweg 6 ROTTERDAM Hoogstr. hoek Spul het licht, dat de strijd gaat om handhaving van het Katholiek beginsel in de staatkun dige verhoudingen, om bevordering van de Katholieke vredes-gedaclite. Spr. wees cr op, dat alle landen ijveren voor het bewa ren van den vrede, maar daarnaast zich ten oorlog uitrusten. Deze actie voor vre de noemde spr. nutteloos, zoolang men riet Christus aan het kruis 'ten voorbeeld neemt. Wij Katholieken willen algemeenc en gelijktijdige ontwapening. Geen eenzijdige ontwapening, zooals de S.D.A.P. wil. Wij willen ons land niet weerloos maken, wij moeten onze neutraliteit kunnen bewa ren en daarvoor hebben wij noodig een le ger, niet om te gaan vechten, maar om ge reed tc zijn zoowel tegen een aanval van buiten als van binnen. Als wij het daarmee eens zijn dan stem men wij op No. 1 van lijst S. Hierna wees spreker op een ander punt uit het Katho liek program, de strijd voor .de onontbind baarheid van het huwelijk. Z.eerw. schil derde op schoone wijze het Roomsche hu welijksleven en den zegen, welke daaruit voortvloeit en wees op den grooten strijd, welke moet worden gestreden om de on ontbindbaarheid te behouden tegen socia lisme en communisme. De funeste gevol gen van de systemen dier beide, partijen werden mede in helder licht gesteld. Hierna toonde Z.Eerw. aan, dat ook dc Katholieke partij opkomt voor de belan gen van de arbeiders. Zij doet het echter anders dan de S. D. A. P. Daar alleen de materieele belangen, bij de Katholieken op de eerste plaats de zorg voor de ziel. Bij de S. D. A. P. is geen plaats voor den godsdienst. Deze moet worden uitge bannen. Tenslotte trok spreker zijn conclusies. ■Spreker zegt. dat men zijn stem velschil lend kan uitbrengen. Men kan neutraal stemmen, op den Vrijheidsbond b.v., de partij zonder beginselen, welke spreker voorstelde als een clown met bepoederd gezicht, zoodat. men niet kan zien, welke kleur zij heeft. Men kan verder rood stemmen, maar rood is als een kreeft, die zwart is. doch eenmaal gekookt zijnde wordt ze rood en is dan dood.' Stemt men dus.rood. dan is men dood. Men kan op een communist stemmen, maar dat zou gelijk staan, met zijn eigen graf graven. In een geestdriftige peroratie wekte Zijn eerw. ten slotte allen op om te stemmen op de R.-K. Staatspartij, op No. 1 van lijst 8. De voorzitter sprak als zijn meening uit, dat de rede van Pater de Greeve, getuige de geschonken aandacht, aan aller ver wachtingen had beantwoord. Spreker wees er op, dat de kiesvereeniging niet had stil gezeten, getuige deze vergadering, getuige ook dc. groote meeting op Zondag a.s. en den propaganda-wielrijderstocht op Zater dag a.s. Dc cerw. spreker heeft allen opge wekt, maar nu is het noodig, dat wij die gewekte actie uitbuiten. Spreker riep daar om allooi dames en heeren op de verdere actie te steunen, door een bijdrage te schenken en door persoonlijk aan de actie mede te werken. Met een hartelijk dankwoord aan Pa ter de Greeve sloot de voorzitter dezen avond. ROELOFARENDSVEEN. Vergiftigingsverschijnselen? Gisterenmiddag werd dr. Van Dooren alhier ontboden bij een tweetal kinderen uit het gezin van den heer De Bruyn en den heer Van Egmond, welke beiden ernstig ongesteld waren. Dr. Van Dooren achtte het niet uitgesloten, dat de ziekte-verschijn selen door de melk waren veroorzaakt. In verband hiermede zijn een tweetal mons ters genomen, welke ter onderzoek aan den Keuringsdienst van Waren te Leiden zijn toegezonden. RIJPWETERING. Hinderwet. Bij besluit van 18 Juni j.l. is aan. den heer G. M. Beelen tn Rijpwcte- ring onder bepaalde voorwaarden vergun ning verleend tob het plaatsen van een Ruston Stockport. Compressorlooze Diesel motor van 60 P.K. ter vervanging van een zuiggasmotor van 2-8 P.K. in zijne alhier ge legen Graanmaalderij en Veckoekcnfabrick. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 22 Juni. H u i z o rf. 336,3 M. (Na 6 uur 1852 M.). (Uitsl. K.R .O.-uitzendingen). 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.16 Concert, door het K.R.O.-Trio. I.152.00 Gramofoonplatenconcert. 2.003.15 Kinderuurtje. 5.005.45 Gramofoonplatenconcert 5.456.00 Journalistiek weekoverzicht. 6.007.30 Uitzending uit het Chicago- Theater te Eindhoven. 7.3010.00 Concert. A capella koor, or kestklasse. 8.30—9.00 Verkiezingsspeeeh. 10.0012.00 Twee vroolijke uurtjes in Ho tel „Noord-Brabant" 's-Hertogenbosch. So- listencóncert. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert cloor het A.V.R.O.- Kwintet. 2.003.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.30—3.30 Aausl. van.het Theater Tu- schinslcy. 3.304.15 Lezing over Bouw on wezen der materie, door Dr. C. H. Sluiter. 4.155.00 Gramofoonmuziek. 5.307.00 Concert doof het Omrocp-or- kest.A. Gremine: zanger. 7.00—7.30 Verkiezingspraatje S. D. A. P. 7.30 (Vervolg) Concert. 8.00 V.A.R.A.-uitzending. D a v e n t r y, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. II.05 Lezing. 1.202.20 Concert. Carlton Hotel Octet. 3.50 Lichte muziek. Fred Adlington's Octet. 5.05 Concertorgclbcspeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Oude Italiaansche liederen door E. Conti: sopraan. 7.20 Omroeppraatje. 7.35 Lezing. 7.50 „The diary of a nobody", voorlezing door George Grossmith. 8.05 Concert. Irwell Strings band. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Haydn-Wood concert. M. Thomas: sopraan. Orkest. 10.5012.20 Dansmuziek. „Radio-Pari s", 1744 M. 12.50 Symphonieconcert (Gramofoonpla- Nien). 4,05 Kinderuurtje. 4.35 Dansmuziek. G;557.20 Gramofoonplatenconccrl 8.35 Variëtéconcert. 8.35 Dansmuziek. L a n g e n b o r g, 462 M. 10.35 Gramofoonmuziek. I.25—2.50 Orkestconcert. 5.05—G.50 Orkestconcert. 8.20 Vroolijke avond. Orkest, jazzband, vocale en instrumentale solisten. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. Ze esc li, 1649 M. 12.205.20 Lezingen en lessen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.20 Berliner Feestspelen. „Titus", opera in 2 acten van Mozart. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. H a m burg, 395 M. II.20 Uitz. v. d. herdenking v. h. 1000- jarig bestaan van Dudcrstadt. 5.20 Zomer-orkestconcert. 6.35 Orkestconcert. 8.20 „Typen", hoorbecld. 10.50 Actucele causerie. 11.201.20 Dansmuziek. Br us sol, 512 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert door het Brusselsche kwar tet. 9.50 Dansmuziek. 11.35 Sluiten. FEUILLETON. Vrij bewerkt naar een oud Duitscli verhaal door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). „Nou enGa verder", zei haar va der. ..Nou, en toen ben ik hard naar huis ge- loopen", vervolgde Maggy. „Ik kon daar toch niks uitrichten". „Daar had je gelijk in", zei Raffles, heel riet op zijn gemak, dat de boot hier weer langs de kust kruiste en dat nu, nu dc- Vleennuis weer op komst was. „Ik zou maar eens gaan kijken, of groot moeder wakker is, Maggy. Dan kan je ze helpen". Maggy ging naar het ander 'vertick om grootmoeder bij "t opstaan en 't aanklee- den behulpzaam te zijn. ..Netjes doen. hoor Maggy", zei de oude ziel. ..ik wil er niet slordig uitzien, als Dan straks weer komt. Of is hij er al Een kwartier later kwam de oude vrouw, ondersteund door Maggv de kamer binnen. Ze keek het hccle vertrek onder zoekend rond, of ze Dan kon vinden. Ze strompelde naar haar zoon toe$ legde haar beenige hand op de zijne en zei: ..John. waar is Dan Is 't- jou schuld, dat hij niet Teruggekomen is?" John voelde een schok door zijn heelc lichaam gaan bij deze vraag, die hem in dc ooren klonk als een aanklacht. Het duurde ecnigc oogenblibken voordat hij antwoord kon geven. „Wat bedoel je moeder? Voor mijn part mag Dan eiken dag terugkomen". „Ja, ja", knikte, ze, .dat dacht ik wel. Je bent een goeie jongen, ja dat ben je. En dat zal jc ook tegen Dan zeggen, dat hij dikwijls hier mag komen. Jij hebt 't ge zegd". Tevreden strompelde zij naar haar plaats bij den haard en ging daar zitten met de oogen strak gericht op de deur. Ze kon niet vermoeden, welk een storm van gedachten zij door haar woorden in John's hoofd verwekt had. Oude herinne ringen kwamen boven, die alle betrekking hadden op de gebeurtenissen in dien vree- selijken Septembernacht nu zes en twintig jaren geleden. Op dit oogenblik was 't alsof hij weer in zijn ooren hoorde klinken Kate's gillenden uitroep: „Daar broeder moordenaar. dat is voor jouHet bloed schoot hem naar 't hoofd en zijn hart bons de van louter angst, want al verweet hem zijn geweten dag aan dag zijn snoode daad. nooit had het zoo luid tot hem gesproken als op dit oogenblik. Het werd hem binnen te benauwd. Hij moest naar buiten iiv de vrije lucht. En net had hij den knop van dc deur in zijn hand, toen deze van buiten opengedaan werd en hij zich bevond van aangezicht tot aangezicht met Frank. Raffles dacht dat hij in den grond zou zinken, zoo schrok hij. Was Dan uit het graf opgestaan Kwam- deze zich op hem wreken. Het zweet barstte hem van alle kanten uit. Hij wou wat zeggen, maar hij kon geen ge luid voortbrengen, 't Was. of zijn keel dichtgesnoerd was. Gritty had Frank gezien. Met van vreugde glinsterende oogen kwam zc. naar hem toe hompelen. „Goeien morgen, Dan riep ze. ..Dat is aardig van jc, heel aardig, dat je je ouwe moeder niet ver-' geet John.' was intusschen bij de tafel gaan staan „en had zich weer een beetje hersteld van den schrik. Zijn verstand zei hem, dat het niets anders dan zinsbegoocheling kon zijn om in het gezicht van dien jongen of ficier het gezicht, van zijn dooden broer Dan te zien. En toch kon hij zijn bijgeloo- vigc vrees nog niet heelemaal overwinnen. Zijn booze geweten was niet zoo gauw ge rust te stellen. Hij wilde zijn eigen stem hooren dien man daar wat vragen, dan zou zijn ontsteltenis misschien wel wijken. „Wat is er van uw dienst, mijnheer?" Met groote moeite had hij die woorden uitgebracht. ..Ik kwam vragen, of n me naar Osceola zoudt kunnen varen" zei Frank, die ver wonderd stond tc kijken over de verande ring. die zijn komst op Raffles had uitge oefend. Frank vond, dat hij erg vreemd deed. ..Zoo, zoo/ói Raffles, „kwam u daar voor hier?" Hij durfde Frank niet aan tc kijken, ter wijl hij dit zei. „Bahriep Gritty met krijschende stem. „Wat zijn jullie tocli ondeugende jongens Geef mekaar de haml en jij. John heet jc broer toch welkomJe hebt hem in zoo'n langen tijd niet gezien!" „Ga jij naar je plaats, moederEn gauw wat ookriep Raffles ruw. „Wat bedui den die grappen Jc ziet toch wel beter, dat het Dan niet is ,,'t Is Dan wel, jou leelijke, gcmcenc jongen! 't Is Dan wel, mijn lieve Dan!" huilde zc, terwijl ze naar haar hoekje strompelde, „maar jij wil hem niet ken nen. Jij bent slecht „Wilt u alstublieft, niet naar haar luis teren, mijnheer?" vroeg J-ohn. „Moeder is lïindsch en weet niet, wat ze zegt. „Dat weet ik", knikte Frank, terwijl hij naar. Gritty toeging, haar hand vatte en zei: „Wees maar kalm. moeder Gritty. John meent het niet zoo kwaad. Hier", en Frank gaf haar de breikous, „ga maar wal zitten breien, kan komt alles wel weer goed". Ze keek Frank aan, terwijl hij dit zei. en haar trekken namen een vriendelijker uit drukking aan. Zo lachte eens tegen hem, nam dan dc breikous en begon te breien. ..Alles voor Dan. mijn lieve Dan", mompel de ze onderwijl. Frai;k richtte nu liet woord tot Raffles. „En hoe staat het nu met de bon».? Kan je me overzetten ..Ga mee naar buiten, mijnheer." l'rank keek eerst de kamer noc eens rond en bemerkte nu ook Maggy, die juist binnengekomen was en deed. alsof ze hem riet zag. Hij moest dus een betere gele genheid afwachten om haar te spreken en volgde Raffles daarom naar builen. Deze had zijn moed en zijn bezinning teruggekregen en keek den officier eens flink aan, waarbij hij moest erkennen, dat deze wel wat leek op zijn broer Dan, toen die zoo oud was on hij schaamde zich. dat hij zich daar straks zoo benauwd ge maakt had en dat over niets. „TT wilt dus naar Osceola?" begon hij. „En terug. Hoeveel moet dat kosten?" Raffles dacht even na. ..Tien dollars". „Tien dollars?" herhaalde Frank. „Jc bent toch zeker wel abuis". ,,'t Zal niet guan. Geen cent meer en ook geen cent minder. U betaalt het toch 'immers niet. 't Ga-at toch .zeker uil den zak van dc regeering en die heeft geld ge noeg. Als 't u (e veel is. dan blijven we hier. Even goeie vrinden- mot ie muur re kenen". Frank was op 't punt op te sluiven, want Raffles vroeg brutaal veel. doch hij wist zich te belicerschen. Op stuk van zaken kwam het er op die paar dollars niet aan, als hij zijn doel maar kon bereiken on daarom zei hij: ..Je zult het geld hebben, dn eenc. helft als we afvaren en de andere als we hier weer terug ziin". „Accoord. Wacht dan een oogenblik dan zal ik de boot in orde brengen". ..Ik heb dorst. Zou ik wat te drinken kousen krijgenEen glas water bijvoor beeld met een schootje rum er in". t Wordt \crvolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7