LAND- EN TUINBOUW y morcen EERST naar VA ALS^ HAARLEMMERSTRA Al 130-136 SPORT Agenda UIT DE OMGEVING RECHTZAKEN LASTER DER S. Ik K JK We lezen in de „Standaard54* Wel van zeer kleinzielige* kant Wet bet sociaal-democratisch hoofdorgaan in Neder land zich kennen ter gelegenheid van het onvergetelijk bezoek, dat het Koninklijk Huis aan Amsterdam bracht. Alles wat het blad over deze gebeurte nis schreef, was zuur, onwaardig, anti-natio naal. Over de Koningin-Moeder werd geschre ven op een toon, waarin alle piëteit werd •gemist. De versiering was smakeloos! De belangstelling kunstmatig opge schroefd, verpleegden van weeshuizen en kinderhuizen hadden de taak, de Koningin- Moeder met vlaggen-gezwaai en hoera-ge- roep te huldigen! Dp plechtigheid in de Nieuwe Kerk, het Stadion-spel het was alles even futloos! Do kinderen, die voor dc aubade waren opgeroepen, werden afgebeuld! De hossende feestgangers verkeerden in een staat van roekelooze brooddronken heid. Zoo bromt, knort, lastert, besmeurt de roode N urjcs wat een mooie openbaring van ons nationaal voelen was. Waarom Omdat hij is in merg en nieren anti-na tionaal. K. S. A. Diploma Staathuishoudkunde. Op het dezer dagen te Leiden gehouden examen ter verkrijging van het K. S. A.- dïploma Staathuishoudkunde slaagden de heeren: W. v. d. Grootevheen, Hoogland; O. Hilhorst, Hoogland; F. Hoogers. Til burg; .T. Aben. Oosterhout; M. Meissen, Naaldwijk; J. Janssen, Amsterdam; F. v. d. "Wakker, Schijndel; F. de Jong, Poeldijk; W. Kali), "Rotterdam M. v. d. Bosch, Don gen. Met enkele candid a ten zal het examen binnenkort worden voortgezet. Schriftelijke cursus Sociologie. Ter voldoening aan de zeer vele aanvra gen heeft het Centraal Bureau der K. S. A. te Leiden' besloten binnenkort weder een schriftelijkp cursus in Sociologie, waarvoor in het' verleden ook al reeds zulke enorme belangstelling bestond, te geven. Teneinde zoo ruim mogelijk gelegenheid to geven dezen cursus te volgen is het cur susgeld zeer laag gesteld. Mogen wij de aandacht van onze meer ontwikkelde vrouwen ook eens op dezen cursus vestigen. Ook haar zullen verschil lende onderdeelen der behandelde stof sterk interesseeren. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door het Centraal Bureau der K. S. A. te Leiden. Nieuw station te Eindhoven. Naar de „Morgen" verneemt, heeft de directie dor Ned. Spoorwegen zich ver- eenigd met een project, tot ombouw (in dit geval hoofdbouw) van het station met ter reinen te Eindhoven. De overwegen nabij de stad zouden alle vervallen, waardoor dus liet o ver weg-vraagstuk is opgelost. Naar men het blad nog mededeelde, wordt de uit voering van dit project, begroot op 21 inil- lioen. INGEZONDEN MEDEDEELING UITVOER VAN VARKENS EN VAN VARKENS- EN RUNDVLEESCH IN MEI. Do uitvoer van levende varkens blijft gering; in Mei nam alleen België een beperkt aantal af. De uitvoer van bacon iets geringer dan in Mei v. j., maar de prijzen waren beter. De uitvoer van versch varkensvleesch gering, die van versch rund- en kalfsvleesch beter dan in Mei v. j. en ook dan in April j.l. In Mei zijn slechts 557 levende varkens uitgevoerd, tegen 0017 stuks in Mei 1928 en 1256 in April j.l. Zij waren alle bestemd voor België. Do uitvoer van bacon was iets geringer dan in Mei 1028, maar de gemiddelde prijs was beter. Uitgevoerd werd 4553 ton ter waarde van 4.785.000, tegen 4757 ton ter waarde van 4.215.000 in Mei van het vorige jaar en 5129 ton ter waarde van 5.312.000 in April j.l. Bijna al dit bacon, n.l. 4512 ton ging naar Groot-Brittannië. De uitvoer van versch, waaronder afge koeld varkensvleesch bedroeg in Mei slechts 518 toll ter waarde van ƒ489.000, tegen 1726 ton ter waarde van 1.332.000 in Mei 1928 en 574 ton ter waarde van 514.000 in April j.l. Van dit vleesch ging 280 ton naar Frankrijk en 229 ton naar België. Van vorsch rund- en kalfsvleesch werd 1442 ton uitgevoerd ter waarde van 106.000, tegen 1143 ton ter waarde van ƒ829.000 in April j.l. Duitschiand nam hiervan 1003 ton af, België 330 ton. Voorts werd in Mei uitgevoerd 311 ton versch schapenvleesch tegen 144 ton in April j.l. en 545 ton gezouten varkens- vleescfi (geen bacon) en spek, tegen 396 ton in April. UITVOER VAN AARDAPPELEN. Ontzaggelijke groote uitvoer in Mei tegen zeer lage prijzen. In Mei zijn uitgevoerd 41225 ton aardap pelen ter waarde van 1.078.000 tegen 13.118 ton tor waarde van 094.000 in Mei 1928 eu 50.171 ton ter waarde van 1.859.000 in April j.l. Van dc uitgevoerde aardappe len waren 26.400 ton ter waarde van 669.000 kleiaardappclen. 3016 ton ter waar de van ƒ76.000 veenaardappelen en 11.809 ton ter waarde van 3:t3.000 zandaardap- pelen. De kleiaardapi>elen gingen in hoofd zaak naar België (13.832 ton), Duitschiand (6097 ton), Frankrijk (3296 ton) en Finland (1885 ton), de vocnaardappelen naar Duitschiand (1917 ton) cn Portugal (787 ton) en de zandaardappelen naar Duitschiand (8720 ton), Zwitserland (1643 ton) en Bel gië (942 ton). Aan pootaardappelen werd in Mei nog 533 Ion uitgevoerd, waarvan 161 ton naar Duitschiand cn 110 ton naar België. tegen belachelijk la ijijnz£ (Wiek 2000 Coupons w Wollen Mousseline, Katoenen MoiisseTil Ranüstoifen, Kunstzijden Stotfsii, Voiles met rand VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. „Teijlingen". Men schrijft ons uit Sassenheim: A.s. Zondag te 2.30 uur speelt een sterke combinatie van Teijlingen tegen D O. S. I te Roelofarcndsveen. Voor dezen wedstrijd stelt D. O. S. een beker beschikbaar, zou- dat de Sassenhcimers wel hun best zullen doen om dezen mede te nemen naar Sas senheim. maar wij zijn er van overtuigd, dat D. O. S. er anders over denkt, zoodat het een pittige partij voetbal belooft te worden. Een tweede combinatie van Teijlingen zal den strijd aanbinden tegen D. O. S. II om 4 uur Hiervoor wordt' een medaille be schikbaar gesteld door het bestuur van Teij lingen, zoodat het ook in dezen wedstrijd niet aan spanning zal ontbreken. Wij hebben het. plan a.s. Zondag een fietstochtje te maken naar Roelofarends- veen, niet alleen voor de spelers maar ook voor supporters. Komt laten wij, Sassen- lieimers. dc elftallen eens aanmoedigen en tevens een kijkje nemen naar 5t nieuwe ter rein van D. O. S. Het vertrek is bepaald op 12.30 uur van. het K. S. A.-gcbouw Wij rekenen op veler aanhang. Nog zij vernield, dat de wedstrijden wor den opgeluisterd door het plaatselijk mu ziekkorps. R. K. Sportvereenigirrg A. V. V. Zondag zullen de wedstrijden voor de Serie wederom worden voortgezet met het oog op de meeting zullen slechts enkele wedstrijden uit de lagere afdeelingen ge speeld worden. Het programma voor Zondag a.s. luidt Juniorenafd.: A. V. V. 3R. I. A. 3, 12.30 1.30 uur. 2e ronde 3e afdeeling: Wcstlandia 2 Wilhelmus 3, 1.452.45 uur. 2e afdeeling: Wilhelmus 2P. F. C. 2, 3—4 uur. Het 3e elftal van A. V. V. zal de zaken flink dienen aan te pakken togen R. I. A. 3 om eenig succes te behalen, doch wij ver trouwen, dat allen hun best zullen doen do beide punten in een mooien en fairen wed strijd te bemachtigen. Over de Overige wedstrijden zullen wij geen voorspelling doen, daar de sterkte van enkele clubs ons niet bekend is, doch wel weten wij. dat het eenige spannende en interessante wedstrij den beloven te worden, die het aankijken ten volle waard zullen zijn. Voor de promotie en degradatie is vast gesteld de wedstrijd H. V. C. 1A. V. V. 1 te Hoek van Holland; op eigen terrein werd liet een gelijk spel, doch thans zal A. V. V. heel wat beter moeten spelen om eenig succes te bereiken. Wij rekenen er echter op, dat allen hun best zullen doen om minstens 1 puntje mee te brengen naar den Dam. WATERPOLO. Dc Zijl IIEntre Nous I 02. De waterpolowedstrijd De Zijl IIEntre Nous I, die gisteravond in de zweminrich ting Dc Zijl" werd gespeeld eindigde in ©en 20 overwinning voor Entre Nous. ATHLETIEK. De wedstrijden van den Z. H. A. B. Nu allo inschrijvingen zijn binnengeko men, blijkt, dat voor do wedstrijden op Zondag de deelneming boven verwachting is. Speciaal wat betreft de personeele wed strijden. Het is natuurlijk ondoenlijk om alle deelnemers te vermelden .doch uit de lange lijst van de 159 deelnemers willen we vermelden: 5000 M.Baars Steininan van Pro Pa- tria, die in den Utrechtschen Singelloop No. 2 werd achter Jan Zeegers, A. Wolff van V. en L.. Rooiakkers van D. H. C. 1500 M. snelwandelen: C. A. Gubbels en de gebr. Engelman. 800 M.F. du Hen van D. F. C. en Tim- me rs van Sparta. 1500 M.F. du Hen en Diiff van Pro Pat-ria. 400 M.Visser. Jansen en Looy van Feijonoord en H. du Hen van D. F. C. Speerwerpen: S. Meerburg van U. V. S.. die, naar wij vernemen, een aanval wil wagen op het Nederl. record, Huyber van Feijenoord. WIELRENNEN. Van de Stadionbaan. N cderlan dF r a n k r ij k. Op de fitadionbaa-u was gisteravond een NederlandFrankrijk-ontmoeting georgani seerd, oen kamp verdeeld in tandemraces en wedstrijden op triplets en bovendien een omnium-race tusschen renners van naam. Het aantal toeschouwers bedroeg onge veer 3000. Van Kempen. Girardengo en Blanchon- net ontmoetten elkaar in een omniumwed strijd. waarvan de eerste rit. een race was over 6000 M. met vier klassementen, die eindigde in een zege van Girardengo, ter wijl Blanchonnet derde werd. In den inhaalwedstrijd won Blanchonnet met flinken voorsprong op v. Kempen, die wellicht nog hinder ondervond van de zichtbare kwetsuren, die hij bij een val had opgeloopen. De tandemwedstrijd werd beslist in het voordeel der Nederlandsche ploeg, die slecht 24 noteerde tegen Frankrijk 39. En ook in de troplet-raees een ze Cr aantrek kelijk wedstrijdnummer, konden de Fran- schen de zege niet halen, zoodat het gis teravond een 20 nederlaag voor Frankrijk werd. BustraanBulmanHoevens reden uit stekend en wonnen alle ritten. Gedurende oenigen tijd werd gisteravond het woord gelaten aan adspirant-stayers. Eert rit over 15 K.M., waarvoor in de baan versche nen K. v. d. Valk (Bontekoe), G. Dekker (v. d. 'Meulen), Th. Slesker (Slesker Sr.) en C. Mulder (Sterke). Slesker reed aardig; hij was met Dek ker de beste van het viertal en er kwam ook eenigen strijd tusschen beiden. Dek ker bleef den leider steeds opjagen en drong hem op v. d. Valk. die dan ook ge lapt werd. Slesker won tenslotte met 100 M. ver schil. De laatste wedstrijd van den avond: een rit met levende gangmaking gaf levendige strijd te zien jichter de resp. tandems en tripiets. Nadat de helft van den rit- was verreden kwam Van Kempen meer dan een halve ronde op Girardengo en Blanchonnet achter en dit verschil werd langzamer hand groot er. Tegen het einde ging Blanchonnet er van door en nam een kwart baan. Girar dengo volgde en snelde waarachtig in de laatste ronde langs den Franschman en won met een lengte voor dezen. Van Kem pen bleef nog een kwartbaan achter. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor amateurs tc verrijden in. drie ritten telkens over 2000 M. en een beslissing met drie klassementen over 4500 M. Eerste rit.: 1. J. Engelbert, 2. C. Kra mer. 3. J. Bobbers, 4. G. v. d. Helde. Tweede rit: J. v. Egmoud, 2. W. Dompe ling, 3. J. Hoveniers. 4 .J. Heim. Derde rit: 1. A. de Graaf. 2. H. Pater, 3. J. Visser. 4. W. v. Steenbergen. Vierde rit. tevens beslissing: 1. Dompe ling, 2. O. Kramer, 3. J. Bobbers. NederlandFrankrijk. tandemwed- strijd voor beroepsrijders te verrijden in drie ritten, telkens over 1000 M. Eerste rit: Nedrland 7 pt.Frankrijk 14 pt. De rit werd gewonnen door Ikelaar H ijzelendoorn. Tweede rit: Nederland 8 pt., Fra nier ijk 13 pt. Gewonnen door BontekoeDe Leur. Derde rit: 1. Nederland 9 pt., 2. Frank rijk 12 pnt. VaillezBertaud winnen. Totaaluitslag: Nederland 24 pt., Frank rijk 39 pt. Triplet-wedstrijd voor beroepsrijders te verrijden in drie ritten, telkens over 100 M. Het triplet BustraanBrilman—Hoevens won. Nederland 1 pnt., Frankrijk 6 pnt. Bustraan--BrilmanHoevens wonnen. Derde rit: 1. Nederland 4 pnt., 2. Frank rijk 6 p. Nederland wint met 1218 pnt. Omnium-wedstrijd voor beroepsrijders tusschen Blanchonnet. Girardengo en P. van Kempen. Wedstrijd over 6000 M. 1. Girardengo, 2. Van Kempen, 3. Blan chonnet. Inhaalwedstrijd: 1. Blanchonnet, 2. Van Kempen, 3. Girardengo. Wedstrijd met levende ganemaking over 25 K.M. Uitslag I. Girardengo, 3 min. 34 4/5 2. Blanchonnet (één lengte), 3. v. Kempen (125 M.). Totaal uitslag: 1. Girardengo, 2. Blanchon net, 3. Van Kempen. Wedstrijd mot raotorganguiaking voor adspirant-stayers over 15 K.M.: Uitslag: 1. Slesker. 13 min. 53 1/5 sec.. 2. Dekker (100), 3. v. d. Valk (900 M.), 4. C. Mulder (2400 M.). gehoord. Hij verklaarde zich bereid onder eede de waarheid te zeggen, maar toen hem een en ander gevraagd werd. beriep hij zich op zijn verschooningsrecht (art. 219). Gewezen op de mogelijke gevolgen, zweeg hij, waarna hij werd weggeleid. Verdachte Mertens, dié daarna verhoord weid, had weer niets te verklaren, en bleef daarbij. Voorlezing werd nu gedaan van zijn vroeger voor de politie en den rechter commissaris afgelegde verklaringen, die oen gedeeltelijke bekentenis bevatten. Hier mede was dit verhoor geëindigd en nam de Off. van Justitie in deze zaak zijn requisi toir. Het O. M. achtte deu primair ten laste gelegden doodslag met diefstal en brand stichting, bewezen door de vroegere ver klaringen voor de politie en den rechter commissaris afgelegd. De houding van ver dachte (niets te willen verklaren) veran derde niets aan de geldigheid van zijn vroegere verklaringen. Deze verklaringen bevatten de erkenning van mededader schap van het begin en het slot der drama tische gebeurtenis. Uitvoerig ging spreker na, wat er door beide onverlaten is gedaan. Dat Mertens bij de mishandeling en de brandstichting niet meedeed, achtte spre ker ongeloofwaardig. In de belangrijke ver klaring van het, slachtoffer tegen een der wachtmeesters, den heer Visser, werd deze verdachte als hoofddader genoemd, die ver- ilagene geslagen had, en het bed in brand stak, toen hij meende dat het oudje reeds dood was geslagen. Door al deze verklarin gen achtte spreker zoowel den doodslag, den diefstal en de opzettelijke brandstich ting bewezen. Voor het geval de rechtbank het primair ten laste gelegde niet bewezen mocht achten, betoogde de officier, dat de subsidiair ten laste gelegde diefstal met geweldpleging evenzeer bewezen is. De ge pleegde misdaden worden in ons Wetboek ondev de allerergst strafbare feiten gere kend, waar levenslang voor gevraagd wordt Verdachte Mertens was de hoofdpersoon en had het grootste aandeel in deze misdrij ven welke van hem uitgingen. Daar ver dachte echter pas 27 jaar is, wilde spreker niet te zware straf eisehen, maar het ern stig feit was oorzaak dat hij een gevange nisstraf requireerde van twintig jaar. (A.p- plaus, dat door de politie werd onderdrukt) Do verdediger, mr. Scholten uit Breda, trok de waarde van de verklaringen van het slachtoffer van den moord in twijfel en zonder deze getuigenis heeft de officier geen enkel bewijs dat verdachte de ten laste gelegde misdaad pleegde. Wel is waar eischt het rechtsgevoel een zware straf, maar de rechtbank heeft te onderzoeken hoeverre de verdachte schuldig is aan hetgeen hem door het O. M. wordt ten las te gelegd. Pleiter twijfelde niet of de con clusie van het onderzoek zal in dit geval zijn: vrijspraak. Na re- en dupliek, waarbij de officier van justitie bleef bij zijn eisch, werd de uil- spraak in beicle zaken bepaald op Donder dag 4 Juli. HET STRAFPROCES TEGEN SALOMON L1EBERMANN. De Sste dag van het strafproces tegen Liebermann vangt aan met een repliek van het O. M. mr. D. Beilingh Wzn. op hetgeen Liebermann's verdediger mr. D. Giltay Veth in zijn uitvoerig pleidooi ten behoeve van zijn cliënt in het midden had ge bracht, Spr. tracht aan de hand van ver schillende feiten «aan te toonen, dat Lieber- mann geen slap iemand was. Hij was er altijd dadelijk bij om in te grijpen als er iels verkeerd ging. Liebermann was cle eigenlijke hefboom, die alles deed gebeu ren. Voorts heeft spreker den indruk, dat het opzet van Liebermann tot benadeeling der erediteurén z.i. wettig en overtuigend vaststaat. Spr. concludeert tenslotte tot handhaving van zijn eisch. De verdediger mr. D. Biltay Veth dupli ceert dan en legt de rechtbank de uitge breide correspondentie voor, welke tus schen de partijen is gevoerd, waardoor een juiste kijk gegeven wordt op de zaak en de intenties van Liebermann en zijn medewer kers. Spr. dringt er met de meeste klem op aan, dat de rechtbank van deze correspon dentie minutieus kennis zal nemen. Hierna krijgt Liebermann gelegenheid voor het .laatste woord. Hij zegt, erkente lijk te zijn voor de wijze, waarop hij door den officier behandeld is. Dan legt hij eeni ge folio's met aanteekeningen over, welke zijn kijk op de zaak weergeven. De zitting duurt voort. LEIDEN. Maandag „St. Rafael" algemeene Vrou wenvergadering voor de Linnen- kastactie van het „Mgr. Mutsaers- oord" Bondsgcbouw, S15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1-7 tot met Zondag 23 Juni a,s. waarge nomen door de apotheken van de hoeren: G. F. Beijst, Steenstraa/t 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. DE MOORD TE ULVENH0UT. Tegen Mertens twintig jaar geëischt. In de zaak tegen den tweeden verdachte, Frans J. Mertens, word gisteren na de'pau ze door dc rechtbank te Breda de verdach te De Vugt, togen wien reeds vijftien jaar gevangenisstraf was geeisctht, ate getuige LEIMUIDEN. Personalia. Voor het examen gemeen te-administratie van de Ned. Vereen, van Gemeentebelangen is geslaagd de heer J. W. de Ben. LISSE. Personalia. Voor het examen Nuttige Handwerken is geslaagd mej. G. Dankel- man, alhier. NIEUW-VENNEP. Propaganda-vergadering. Alhier trad als spreker op voor de B. K. Kiesvereeniging de heer Chr. v. d. Bilt, lid van de Tweede Kamer. De voorzitter wenschte den geachten afgevaardigde ge luk met de schitterende plaats, welke hij op de lijst inneemt. De spreker bracht een woord van dank aan de beijveraars van zijn candidatuur, waardoor spr. nu voor den vierden keer als afgevaardigde naar de Ka mer gaat. Over het kiesstelsel sprekende, zeide de heer v. d. Bilt, dat algemeen in den lande men bevredigd was. Spr. rekende er op. dat de volle 100 pet, der Katholieke kiezers ter stembus zullen komen. Spr. me moreerde dat onze partij is een democrati sche als geen andere in den lande, omdat daar voor ieder plaats is. Spr. bepleitte de eenheid der partij. Monseigneur Aengenent heeft het zoo duidelijk gezegd: in onze een heid zit onze kracht. Spr. wees op de eere schuld, die we hebben in te lossen aan onze voorvaderen, die voor onze vrijheid gestre den hebben, en op de plicht tegenover onze kinderen, voor wie wij behouden moeten hetgeen verkregen is. Spr. besloot met al len op te wekken op No. 1 van lijst 8 te stemmen. De Pastoor sprak vervolgens een woord van propaganda, opdat ieder in zijn eigen kring propagandist zij, en bracht veel dank aan den spreker. De voorzitter brengt hulde aan de 50 propagandisten en leden, die Pater do Greeve aan de Lynden zijn gaan hooren en deelde mede, dat gewerkt wordt om de drie kiesdistricten dichter aan elkander te bren gen, teneinde de actie gemakkelijker en economischer te kunnen voeren. Voorts brengt de voorz. de dank der vergadering aan den spreker over. Ten slotte werd nog een voorstel aangenomen, om een schrijven te richten aan de B. K. Gemeenteraads- fraetic om opheldering te vragen over de onthullingen van toestanden ten Raadhuize De voorz. zeide, dat. als de onthullingen op waarheid berusten, het schandelijk is zoo- als het belastinggeld wordt verknoeid. Hierna sluiting. VEUR. Politieke meeting. Zooals wij reeds met een enkel woord mededeelden, zal op initiatief der B. K. Kiesvereenigingen van Voorburg, Veur en Leidschendam op Zondag 23 Juni a.s.> des middags te 3 uur een groote politiek» meeting gehouden worden op het voetbal terrein van Wilhelmus tusschen Voorburg en Veur. Op deze meeting zullen als sprekers op treden de Tweede Kamerleden, de heeren* Kampschöer, burgemeester van Monster, en Loerakker te Schoten, die beiden tevens caudidaat zijn voor dit district, alsmede de •weleerw. Pater Proest van Rotterdam. De sprekers zijn er borg voor. dat iets buitengewoons zal geboden worden. Voor den aanvang zal er vanaf de Wijkerbrug en muzikale wandeling gemaakt worden langs het Jaagpad over Leidschendam en Veur naar het meetingsterrein. De R. K. Harmonie van Voorburg zal haar medewer king verleenen, terwijl een en ander ook door zang zal worden opgeluisterd. De besturen der vereenigingen rekenen er op, dat alle katholieken zullen medewer ken en allen deze meeting zullen bijwonen, opdat deze schitterend moge slagen in het bèlang der Roomsche zaak. Toegangsbewij zen a 10 cent zijn reeds thans verkrijgbaar. Gemeenteraad. Vrijdag 21 Juni des namiddags te 7.30 uur komt de raad der gemeente Veur in openbare vergaderinj bijeen. NOOTDORP. Geboren: d. van "W. Post en D. Jou- gerius. z. van D. Mostert en A. van der Berg. Getrouwd: L. Cosman en J. vaal Es. N00RDWIJK- Tuinbouw. In „Boyal" vergaderde gis teravond de afd. Noordwijk van de Maat schappij voor Tuinbouw- en Plantenkunde, Dc voorzitter, de heer H. de Boer, opende deze goed bezochte vergadering en hield een causerie over de ter vergadering aan wezige bloemen en planten, zooals daar waren Heliotrope, Escholzia, Iris, Zinnia's, Hibiscus. Van de afd. Leiden was een schrijven ingekomen, waarin verzocht werd den .leden van de afd. Noordwijk uit te noodigen tot een bezoek aan de Leidsche Hout, onder leiding van architect K. C. v. Nes. Plaats van samenkomst Donderdag 27 Juni 's avonds 7 uur in Zomerzorg te Leiden. De heer A'. B. Overvelde bracht hierna verslag uit van de gehouden ver gadering van voorzitters en secretarissen te Eindhoven. Benoemd werden als leden voor dc commissie tot vaststellen der vorst- schade. de heeren H. de Boer, J. v. d. "Wil den en G'. Lindhout. Hierna hield de voor zitter een bespreking over de van dit voor jaar sterk optredende rupsenplaag en be toogde naar aanleiding hiervan dat men zal moeten trachten naar een grooter vo gelbevolking. De heer Bus zegt nog, dat de rupsenplaag in enkele dagen weer geredu ceerd is, waarschijnlijk tengevolge van biologische bestrijding door de natuur zel ve. Zaterdag over een week zal een excur sie plaats hebben door de duinen onder leiding van den heer De Boer. Plaats van samenkomst de Chr. School aan den N. Zeeweg 's middags te vijf uur. Nadat keu ring en verloting van planten, had plaats gehad, werd de bijeenkomst gesloten. Duinbrand. Ten zuiden van het Radio station in het Lange veld heeft gisteren een duinbrand gewoed. Personeel van het Ra diostation heeft dit met vereende krach ten weten te blusschen. Niettegenstaande bedraagt de verbrande oppervlakte toch nog pl.m. 100 M2. De politie stelt oen on derzoek naar de oorzaak in. Aanrijding. Mej. v. d. L. reed op hoek v. Limb, »Sti rum straat-Lindenplein door een auto aangereden. Het voorwiel van haar rijwiel werd totaal verbogen. Het is een wonder te noemen dat haar geen persoonlijk letsel overkwam. De politie stelt een onderzoek in. Personalia. Tot assistente aan de openbare school .alhier is benoemd mej. L. K. Bokslag, te Katwijk. Gegund. De bouw van 22 gemeente- woningen aan den Boerenburgerweg alhier is gegund aan de laagste inschrijfster de firma Zijm en Co. te Rotterdam. Ontvreemding. De heer V. alhier heeft bij de politie aangifte gedaan van ont vreemding van een zwengel van een ben zinepomp. De politie stcli eeu onderzoek ia -ï

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2