VOORDEELIGE AANBIEDING MANTELS JAPONNEN COSTUMES JONGENH. COST. UIT DE RIJNSTREEK INGEZONDEN MEDEDEELING Te Pabjanios, bij Lodz, hadden tengevol ge van het. ontslag van Poolsche arbeiders jn de fabriek van Krische ernstige onlusten plaats. Een gedeelte der arbeiders legde bij wijze van protest het werk neer en deed pogingen, het werkwillige deel der fabrieks arbeiders met geweld van het werk te ver jagen. Toen de politie de rust wilde her stellen, verschansten de arbeiders zich achter barrikaden en bekogelden de poli- tie-agentcn met. steenen en flcssckcn. Eerst na eenigen tijd gelukte het. de politie, met de blanke sabel de rust te herstellen. Ne gen personen wérden gearresteerd, Verzekeringszwendel ontdekt. Gefingeerde zelfmoord. Eenigen tijd geleden heeft de verdwij ning van een ingenieur, Erik Schroekcn- fuchs, leider van de Sensenwerke tc Ross- leiten in Opper-Oostenrijk, nogal wat op zien gebaard. Op 25 Mei jl. keerde hij niet meer terug van- een jachtpartij. Men geloofde aanvan kelijk aan een ongeval, doch korten tijd er vond men aan den oever van het meer zijn geweer en een portefeuille, waar in zich een afscheidsbrief aan zijn1 familie bevond, in welken hij schreef, dat hij den financieelen toestand van zijn gezin wilde 'crlichten, doordat hij een verzekering be zat, welke ook in geval van zelfmoord uit betaalde. Dc familie liet door duikers uit Duitsch- land trachten het lijk tc vinden, doch zon der resultaat. Spoedig werden er feiten bekend, waar uit men afleidde, dat de zelfmoord maar gefingeerd was. Twee dagen na zijn ver dwijning werd de ingenieur n.l. door een kennis te Linz aangesproken. Hij verklaar de te gelooven, dat zijn geestvermogens eenigszins in de war waren. De verzeke ringspremie bedroeg 55.000 dollar. De ingenieur was onmiddellijk na-ar Duitschland uitgeweken en nadat de Oos- tcnrijksche politie den Duitschen autoritei ten uitlevering had verzocht is de inge nieur thans te H'amburg gearresteerd. Na* een kort verhoor legde hij een volledige be kentenis af. Oplichting voorkomen. Pseudo-dien-aar van' koning F o e a d. Heb voorgenomen bezoek van koning Eooad van Egypte aan Halle heeft een exo tisch uitziend man aanleiding gegeven, zwendelarijen te plegen. Hij wist eerst, naar de ,,Berl. Lok. Anzei- ger" meldt, 100 sigaretten tegen waardeloos geld machtig te worden begaf zich daarna naar een juwelierszaak, stelcle zich voor als bewaker van koning Foead's harem en wil de inkoopen voor de haremdames doen. Toen de juwelier de politie wilde waar schuwen, nam de vreemde de vlucht. Een ontrouw penningmeester. Hij verduistert 3 7 0.000 mark. Naar het „Berliner TageblatV' meldt, is men dezer dagen bij den Duitschen Zan- gersbond eeii omvangrijke verduistering op het spoor gekomen. Naar tot dusverre kon worden geconstateerd, heeft de penning meester, een voormalige „Gerichtsassessor" Redlin genaamd, in het afgeloopen jaar een bedrag van 370 duizend mark weten te cm- pocheeren. De man heeft bekend en zou de gelden voor patenten hebben verbruikt. Inderdaad heeft hij reeds enkele patenten op het gebied der filmindustrie genomen en de opbrengst van de exploitatie daar van gedeeltelijk ten bate van den Zan- gersbond aangewend. De man, die S jaar zijn functie heeft waargenomen, is thans ontslagen. Malaria-epSdemie in Natal. Naar uit. Pretoria officieel wordt mede gedeeld', breidt de malaria-epidemie in Na- tal zich op onheilspellende wijze uit. Dit is de zwaarste epidemie, sinds menschenheu- genis daar voorgekomen. De ernstigst ge teisterde districten zijn Tugela, Mtunzinï en Eshowe. Enkele suikerplantages deelen mede, dat het grootste deel, en in sommige gevallen zelfs het totaal harcr arbeiders door de ziekte is aangetast. Vele fabrieken staan stil. Ook alle Europeesche families in de be smette gebieden zijn aangetast, hoewel tot dusver nog geen Europeanen zijn gestor ven. De ziekte heeft een zeer acuut karak ter en onder de inboorlingen richt zij ware verwoestingen aan. Het aantal dood en loopt reeds in de honderden. Hoewel de autoriteiten haar uiterste best doen, om verlichting te brengen, stui ten haar pogingen veelal af op het vaste vertrouwen der inboorlingen in hun eigen dokters en geneesmiddelen. Voorts wordt gemeld, dat in het Barber- tondistrict in Transvaal eveneens een ern stige epidemie van malaria en zwart water koorts is uitgebroken. Alleen te Komati- poort stierven aan eerstgenoemde ziekte reeds vier, aan laatstgenoemde acht Euro peanen. waaronder de districtarts. De „Southern Cross" aan een juwelier verkocht De groote rose diamant, die enkele we ken geleden in den staat Minas Geraes (Brazilië) werd gevonden en door den pre sident van Brazilië met den naam „Sout hern Cross'' werd gedoopt, is thans door een juwelier gekocht. De steen, die 118 karaat weegt, zal na geslepen te zijn, naar «ohatting 100.000 pond sterling waard zijn. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Het ontslag van den heer Kruyt. De heer van der Zwan toegela ten als lid van den Raad. Sub sidie aan „De Verpleging". Een muziektent. Vergoedingsvoor schotten aan de lagere scholen. Een nieuwe school. Gas-, water en electriciteitsbedrijf. De gas- en electriciteitsprijs verlaagd. Accaciaweg wordt Julianalaan. Geen presentiegeld, maar con sumptie voor de leden der stem- bureaux. Dinsdag kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester J. Schokking. De voorz. stelt aan de orde het onder zoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid de heer L. v. d. Zwan. Dc heer J. v. Duyn vraagt, wie dan be dankt heeft als lid van den raad. De voorz. z<?gt, dat een schrijven is ingekomen van den heer L. Ivruyt, waarin deze ontslag neemt als lid van den raad. Aan dit schrij ven zegt de voorz. iets te willen toevoegen', n.l. een woord van waardeering voor het vele. dat de heer'Kruyt als raadslid gedu rende 18 jaar en als wethouder, gedurende 8 jaar voor de gemeente heeft gedaan. Spr. meent tc mogen zeggen, dat het heengaan van den lieer Kruyt een verlies is voor don raad. Dc lieer H. Parlevliet spreekt namens dc Chr. Hist. Daadsfractie oprechte woorden van dank aan den lieer Kruyt en drukt er zijn spijt over uit, dat alle pogingen der fractie om den heer Kruyt er toe te krij gen, dat een hooger rechtscollege in deze onaangename zaak uitspraak zou doen, hebben gefaald. Dat volgens de letter der wet moest gehandeld worden bij een leve ring, is oorzaak van het bedanken door den heer Kruyt. Spr. gaat hierop uitvoerig in, zoodat de voorz. den heer Parlevliet het woord moet ontnemen daar dit punt niet aan de orde js. De heer J. Dubbeldam zegt, dat hij aan de woorden van waardeering, die de voor zitter sprak aan het adres van den heer Kruyt, een woord van minachting wil toe voegen aan het adres dergenen, die oorzaak zijn van het bedanken door den heer K. Ook de lieer C. v. Tongeren spreekt woor den van lof aan heb adres van den heer Kruyt. De commissie onderzoekt dan de geloofs brieven en bij monde van den heer Grim bergen worclt rapport, uitgebracht. Do ge loofsbrieven zijn in orde bevonden en dc commissie adviseert tot toelating van den heer v. d. Zwan als lid van den Raad. Ingekomen is de rekening der Gezond heidscommissie. over 1928. De ontvangsten hadden bedragen 2S49.151/2. De uitgil ven 1798.93, batig saldo 1050.221/-j- Mede 'zijn ingekomen verslagen der Ambachts- teclceiischool en de Visscherijschool. Ingekomen is de begrooting over 1930 der gezondheidscommissie. Volgens deze .begrooting is de uitgave voor Katwijk hieraan 150.30. Goedgekeurd. De Diaconie der Herv. Gemeente tc Kat wijk aan Zee vraagt een bijdrage van 200 als vergoeding voor de kosten van het voogdijschap voor 5 kinderen uit het gezin van D. Haasnoot. De heer v. d. Bent vraagt of geen gelden kunnen worden afgehouden van het loon van Haasnoot. De voorz.wijst op enkele moeilijkheden in deze en mits dien wordt, besloten volgens voorstel van B. en jVV. Dc lieer J. Dubbeldam had in de vorige zilting toestemming verkregen voor het bouwen van drie woningen aan de Drie- plassenweg. B. en W. weigeren thans die vergoeding daar de gevels volgens de tec- kening niet aan zekere welstandscischen voldoen. De heer J. Dubbeldam komt thans in beroep*bij den raad. Daar de heer Dubbeldam zelf lid is der commissie van fabricage stellen B. en W. voor deze zaak in handen te stellen eener commissie beslaande uit de heeren Jac. Haasnoot Kz., W. H. v. Mels en Joh. Ver loop Az. De heer Guyt acht het niet in orde, dat juist bouwers zitting hebben in de commis sie van beroep. De lieer Dubbeldam vraagt, waarop het standpunt van B. en W. steunt. Hem is geen verordening bekend. Weer komt aan de orde de bekende zaak met de vereeniging „de Verpleging", ver- ceniging tot finantieele steun bij opname iri een ziekenhuis. B. en W. stellen voor mot de vereeniging een accoord aan te igaan en tob wederopzeggens een vaste bij drage te verlecnen aan die vereeniging, groot 250 per jaar, waarvoor de zieken auto dezer vereeniging steeds voor de ge meente 'beschikbaar moet zijn. Ten tweede dab de gemeente restitueert de verpleeg- kosten van die patiënten, die lijden aan besmettelijke ziekten voor zoover ze buiten het gezin worden verpleegd. Van deze laat ste bepaling kunnen ook de leden van ver- cenigingen, die hetzelfde doel beoogen, ge bruik maken. Na een tweetal opmerkingen door de heeren Hueting en Meerburg, wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het. Hoofdbestuur van den Alg. Bond van Politiepersoneel heeft gevraagd erken ning van het door die organisatie af te ge ven diploma en ten tweede vraagt men een subsidie. B. en W. adviseeren aan het eer ste verzoek gevolg te geven en het tweede af te wijzen, waartoe wordt besloten. Van H. Eerdbeek en 70 anderen is een adres ingekomen met betrekking tot een door de Harmonie Katwijk gedaan verzoek om voor deze vereeniging een muziektent to bouwen. Ook van het bestuur dezer ver eeniging is een adres ingekomen van on geveer dezelfde strekking, terwijl enkele vereenigingen, als de Oranjevereeniging en de IJsclub, adhaesie betuigen aan deze requesten. De voorz. zegt dat het. verzoek van het bestuur der Harmonie pas op 13 Juni is ingekomen. Bij het verzoek is een schetsteekening eener muziektent, waar van de kosten op totaal 2200 worden ge raamd. B. en W. hadden door het late bin nen komen geen gelegenheid meer om. vóór het ter visie leggen der stukken, hierover praeadvies uit te brengen weshalve dit College thans voorstelt het adres te stellen in handen van B. en W. ter fine van advies. Aldus besloten. Voorstel tot verkoop van grondAan J. van Duyvenbode. 200 M2, aan dc de Waal Malefijtstraat. B.- en W. stellen dit toe tc staan en wel tegen 4 per M2. vrij geld en onder de 'gewone voorwaarden1, tevens aan het bestuur der Herv. Scholen, 03(5 M2. gelegen aan de Secr. Varkevissersbraat voor het bouwen van een „Centrale 7de lcerjaarschool". B. en W. adviseeren deze grond te verkoopen ad 1 per M2., onder de gewone vborwaarden. Voorstel tot wijziging van dc verorde ning op dé Burgerlijke Begraafplaats te Katwijk aan den Rijn. 'Dit betreft eeh wij ziging in heb onderhoud, wat B. eji W. voor stellen aan de gemeente op te dragen, waarvoor de Ned. Herv. Gemeente een ver goeding van 5 per jaar zal betalen. Dit voorstel is een gevolg van een desbetref fend verzoek van personen, die hierbij ge ïnteresseerd zijn. Goedgekeurd. Voorstel tot nadere vaststelling van het voorschot dor vergoeding volgens artikel 101 der L. O. Wet 1920. De vergoeding per kind was voor de bijzondere scholen aan vankelijk vastgesteld op 10.55, dit naar de verhouding van dc kosten per kind op de O. L. school. Op deze berekening was aanmerking gemaakt omdat in deze 10.55 niet zitten de 0.55 per kind voor admi nistratiekosten op de O. L. school en 0.70 per kind voor verschillende kleine werk zaamheden. Hierdoor zou het bedrag per kind worden 10.55 pi. 0.55; plus 0.70 is 11.80: B. en W. stellen voor bet bedrag aldus, op 11.80 tc bepalen. De bijzondere scholen mogen in ieder geval toch nimmer méér dan de werkelijke kosten in rekening brengen. Goedgekeurd. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden aan het bestuur van de Hervormde scholen op grond van art. 72 der L. O. wet 1920. Het betreft den bouw eener school voor de gezamenlijke 7de klassen van alle Herv. scholen. Deze school tc bouwen aan dc riccr. Varkevissersbraat. Volgens de wet moeten deze gelden worden toegestaan, zoodat de raad hiermede accoord gaat. Dc heer Parlevliet maakt de opmerking of het niet beter zou zijn, het schoolbestuur zelf te laten bouwen, opdat zich niet weer her haalt, Avat. pas gebeurt is en waardoor een lid van dit college wordt getroffen. De voorz. zegt het beter te vinden, dat derge lijke opmerkingen niet gemaakt worden. Ook een raadscollegc heeft'de wet uit te voeren. De heer v. Tongeren wijst op dc groote lasten, die door het onderwijs op dc gemeente wordt gelegd en vraagt of zulks niet op voordeeliger wijze zou kunnen ge schieden. Er is van de leerplichtige kinde ren voor het 7de leerjaar geregeld maar 20 pet. present. De voorz. zegt hot te be treuren, dat de ouders het nut niet beter inzien. Aanbieding der rekeningen van het Gas- water en electriciteitsbedrijf over 1928. Het winstsa'ldo der gasfabriek geeft een 'bedrag aan van 12563.121/:!, dat van het electrici teitsbedrijf een winst van 7036.06 terwijl het waterleidingbedrijf een batig saldo heeft van 718.81. De/,c winst komt aan de gemeente doch een bedrag van 20 pet. moet weer worden teruggestort aan de bedrij ven; dat is voor gas 2512.621/?. electrici- teit 1407.21, water 143.46. Tot commis sie van verificatie worden benoemd dc hee ren D. v. Riessen, J. Hueting en Herin. Parlevliet. Voorstel lot wijziging van de verorde ning op den gasprijs en de verordening re gelende de tarieven voor de levering van electriciteit. B. en W. stelen, op advies van de commissie voor de bedrijven, voor, de gasprijs te brengen van 12 ct. op 11 ct., en die van electriciteit van 34 op 30 ct. en dp vastrechttarieven naar verhouding hiervan ook te wijzigen. Deze tarieven zullen ingaan bij de meteropneming van 1 Sept. Voorstel tot wijziging der begrootingen .gas, water en electriciteit. Deze wijzigingen zijn noodig in verband met uitbreidings werken in hel Zuiderkwartier, Voor uitbrei ding gasbedrijf aldaar is noodig 1000, voor waterleiding 5500, voor electriciteit 26000. Alles in het Zuiderkwartier. Wordt z. h. st. aangenomen. De gemeentebegrootingen 1928 en 1929 moeten gewijzigd .worden in verband met enkele gedane werken. Hiertoe wordt be sloten. In vorige vergadering was besloten de Accaciaweg bij het nieuwe gemeentehuis te herdoopen en tc noemen .„Julianalaan". IT. K. H. Prinses Juliana heeft intusschen hieraan haar goedkeuring gegeven, zoodat hiertoe thans definitief de naam Accacia weg in Julianalaan veranderd wordt. Voorstel tot het benoemen van leden der stembureaux. In vorige vergadering is dit punt aangehouden, omdat er leden waren, die wijziging wenschten in de regeling van de stembureaux. Men meende b.v. dat voor dit werk presentiegeld moest worden gege ven, waardoor dan, volgens B. en W., dc leden zelve voor hunne consumptie zouden moeten zorgen. Dit zou echter door vele leden niet gewenscht zijn. leden die niet lid zijn van den raad zouden dan mogelijk hiervoor bedanken. De heer van Duyn had gedreigd te zullen bedanken als geen pre sentiegeld zou gegeven worden en evenzoo voor alle andere functies ontslag te zullen nemen. B. en W. zeggen van oordeel te zijn. dat indien een wijziging noodig is, dit zal moeten gebeuren bij de behandeling der gemeentebcgrooting. Zij vreezen dat, indien genoemde wijziging aangebracht wordt, vele leden zullen bedanken en stellen mits dien voor geen presentiegeld te geven, doch consumptie te verstrekken zooals dit tot heden gebruikelijk was. De heer v. Tongeren verklaart zich tegen het voorstel van B. en W. en zou als tusschenweg het volgende voorstel willen doen. De raad be sluite, dat men op zijn verzoek 6 presen tiegeld kan vragen als voorzitter of lid van een stembureau. De heer Dubbeldam vraagt INGEZONDEN MEDEDEELING. of dan toch evengoed consumptie zal wor den verstrekt, hetgeen volgens de voorz. noodig is, omdat niet alle leden van stem bureaux met dit voorstel a'ccoord gaan. Na verdediging en bestrijding van dc voorstel len van B. en W. en van den lieer v. Ton geren, komt het voorstel van Tongeren in stemming en wordt verworpen met 67 stemmen, vóór de hoeren Parlevnot, v. Tongeren, de Jong, Guyt, v. <1. Bent en Dubbeldam. De heer v. Duyn had zich ver- wij* lord. Volgt benoeming leden stembureaux. De hoeren J. v. Duyn en D. de Jong wcnschen hun benoeming niet aan tc nemen. In de plaats van den heer v. Duyn wordt- aange wezen dc heer v. d. Bent. voor don heer dc Jong de heer den Dikken. Dc heer v. Duyn vraagt het woord voor een persoonlijk feit. Spr. zeide zooeven, dat hot beneden de waardigheid van den raad moest zijn om presentiegeld te vragen voor het lid zijn van een stembureau. Spr. vraagt don heer Meerburg of het voor den heer Meerburg niet tegen dc waardigheid van den raad is om presentiegeld te ontvangen als raadslid. Spr. heeft nu eenmaal niet zoo'n dikke portemonnaic als de heer Meerburg. De voorz. meent, dat hot beter is dergelijke uitdrukkingen niet te bezigen. Hiermede is dit incident afgeloopen. De lieer J. v. Duyn wijst er bij de rond vraag op dat sinds gedurende 7 weken een 4-tal perccelen in. de Roest van Limburg straat zeer slecht water hebben, vermoede lijk door uitbreidingswerken aldaar. Ver zoeken aan de directie door den betrokken bewoners en ook door spr. hielpen niet. De voorz. meent den heer v. Duyn er op' te mogen wijzen, dat hij als lid der commissie van fabricage daarover in deze vergaderin gen had kunnen spreken. De heer v. Duyn beweert voor dc laatstgehouden vergade ring van deze commissie geen convocatie te hebben ontvangen. De voorz. zegt een spoe dig onderzoek toe. De heer Guyt wijst er op, dat er aan de bouwverordening fouten kleven. Nu er de zen tijd in Katwijk nogal veel gebouwd wordt, moest deze verordening punctueel in orde zijn. Ook dit zal de aandacht van B. en W. hebben. Dc heer J. v. Duyn vraagt of het niet beter zou zijn de masten, die in het P. H.- Icaiiaal liggen en die Zondag 1.1. oorzaak waren van het verdrinken van een kind, op een andere plaats te laten liggen. B. en W. zullen ook deze aangelegenheid onderzoe ken. Daarna sluiting met gebed. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kiesvereeniging. Dc R. K. Iviesver- ccniging zal een propaganda-avond orga- niseeren en wel op den vooravond der ver kiezingen, Dinsdag 2 Juli in het R. K. Ver enigingsgebouw. De zecreerw. pater de Grecve zal een politieke rede houden. De naam van pater de Greeve is al voldoende om op een volle zaal tc mogen rekenen. Wij wekken dc parochianen op den avond van 2 Juli vooral vrij tc houden Plakken. Zonder hiervoor toestemming te hebben gehad zijn door leden der S. D. A. P. dezer dagen veel propagandabiljet- ten geplakt op gemeentegebouwen en ook op panden van particulieren. Dat zulks niet in den smaak viel is begrijpelijk en even zoo behoeft hét niet te verwonderen dat alle biljetten al vroeg in den morgen er weer waren afgescheurd hetgeen, naar we hopen, een aanleiding zal zijn om met plak ken dc gewone beleefdheid in acht tc ne men en zich eerst de toestemming der eigenaars te verzekeren. Tuinbouw. Stond het er aanvankelijk voor of een der hoofdproducten, dc vroege Ivatwijksche zandaarda-ppelcn, dit jaar door heb late. voorjaar al bijzonder laat in den handel zouden komen, nu de tijd daar is, valt- zulks nog weer mee. Niet onmoge lijk is hot dat einde der volgende week de eerste vroege aardappelen zullen worden gerooid en dat ook al voldoende bospcen kan worden aangeboden. Dc Tuinbouwer. K. en Omstr. houdt Maandag een vergade ring waar den datum van veilen zal worden vastgesteld. Van belang is het te kunnen mcedee- len. dat naar we uit betrouwbare bron ver nemen, door de heer Jac. Haasnoot Kz. q.q. zijn aangekocht van de familie Uitte waal de perceelen teelland en het weiland gele gen aan den Wassenaarschen weg. Hier door is de kans zeer groot dat deze percee len kunnen blijven in handen van Katwij- sche tuinders. Waar er zulk een gebrek is aan teelland is zulks voor de plaats geluk kig. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Tn de plaats van Mej. Baalbergen is als klerk ten kantore der ge meentebedrijven aangesteld Mej. W. van Tongeren alhier. Pech. Dc motorlogger K.W. 173 ge raakte bij het visschcn met dc schroef in de netten en moest door een andere, juist voorbijkomende, logger op sleeptouw wor den genomen om naar het dok in IJinuiden te worden gebracht. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Yoor sommige soor ten doet dc vorst zich nog danig gelden en is dc aanvoer aanmerkelijk kleiner dan, an dere jaren. Dit betreft voornamelijk vaste planten en ook Irissen terwijl de Pyre- thtuftis veel hebben geleden door den ster ken wind van ecnigc dagen geleden. De prijzen zijn ook niet hoog, alleen voor de late Pioenen, die nu komen, is deze, rede lijk. Deze gaan van f 4.50 tot 6.00, Ju lia antjes 0.100.14. Margrietjes 0.08 0.15, idem groote 0.500.60, Anjers zijn niet best van kwaliteit), brengen van 0.10 lot 0.14 op, Campanulata 0.70—0.80, Pyrethrums in meerdere soorten 0.55 tot 0.90, Korenbloemen 11.40. J. v. Iterson t Alhier is overleden de hoer J. v. Iterson, oud-wethouder van Rijnsburg. De overledene bereikte den leeftijd van 77 jaar. Paardenmarkt. De van ouds bekende paardenmarkt gaat verflauwen. Geen won der. het vervoermiddel van thans is dc auto en het getal paarden verminderd hier, mogelijk nog meer dan in andere plaatsen, door dc auto's. Er waren 40 paarden of hit ten aangevoerd en er was niet veel handel. Toch staat de markt nog in het toeken dor belangstelling bij de Rijnsburgers, mede door het getal kraampjes en andere ver- koopgelogenhcden, wat in tegenstelling met het aantal paarden, vermeerdert. TER AAR. Duitsche fabrikanten. Door 25 Duit- sche Conservenfabrikanten werd Maandag een bezoek gebracht aan de veilingen hier ter plaatse. Dc heeren waren uitgenoodigd onder leiding van heb Centraal Bureau voor Groentenvoilingen te den Haag, ter wijl door don Directeur van de R. K. Vei- lingvor. „Tuindersbelang" en den voorz. van ,,Do Hoop geleidt ons" het gezelschap, namens deze vereenigingen, werd ontvan gen. Na liet gebruik van de thee werd een bezoek gebracht aan een der tuinen waar de cultuur, in deze plaats zoo rijk aan dop erwten, snijboonon en augurken werd 'be zichtigd. Verschillende fabrikanten toon den veel belangstelling voor speciaal dop erwten en augurken. Men mag verwachten, dat het gezelschap van de cultuur in Ter Aar een goeden in druk meenam, terwijl van de vermoedelijke aanvoer van snijbooncn en augurken n.l. resp. 420.000 en 300.000 kilogram goede nota werd genomen. Personalia. Voor het examen gemeen te-administratie van de Ncderl. Vereeniging voor Gemeentebelangen is geslaagd dc heer B. J. Hoogenbooni. ALPHEN AAN DEN RIJN. Propaganda-avcnd. Gisteravond had een goedbezochte vergadering plaats van de II. K. Kiesvereeniging. waarin als spre ker optrad de heer P. Kasteel uit Rotter dam. Nadat de bijeenokmst door den hoer van der Putten met een kort woord was geopend, werd hel wooru verleend aan den spreker, die in een klemmend betoog het; gewicht van de a.s. verkiezingen in het licht stelde, om vervolgens met nadruk te wijzen op «Ion plicht voor alle katholieken om hun stem uit te brengen op de Room- sclie lijst. Van do gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkele leden gebruik ge maakt. De hoogeerw. Deken sprak bij het einde een krachtig slotwoord, waarin hij allen opwekte hun stem uit te brengen op de Roomsche lijst teneinde, door het bevorde ren van een Christelijk Staatsbeleid, Ko ning 'Christus tc eeren. Mot. hel lied „Aan tl ,o Koning der eeuwen" werd dn bijeenkomst besloten. Scheepsbouw. Van dc scheepswerf van den heer A. Panncvis is gisteren met goed gevolg tc water gelaten een motor- vracht boot, groot 80 ton, voor rekening van dc Mij. „Alkmaar Packet". Dronken. Door de politic werd giste renavond per vrachtauto een zwerver naar het arrestanten-lokaal gebracht, die in be schonken toestand langs den openbaren weg lag. Kinderwagen in den Rijn. Gisteren morgen had op het erf van den heer V. in do Prins Hendrikstraat een ongeval plaats, dat nog goed afliep. Een kinder wagen, waarin een jonggeborene v.as ge legen, raakte aldaar in den Rijn. Op het gegil van een juffrouw aa-n de overzijde kwam de in do nabijheid wonende veer man toesnellen, die er mot behulp van een roeiboot in slaagdo het. kind te redden. AARLANDERVEEN. Personalia. Ds. J. J. H. Klomp, predi kant der Ncd. Herv. Gemeente alhier heeft do benoeming in gelijke functie te V ooi hout aangenomen. NIEUWKOOP. Concert. Zaterdagavond half negen zal door liet fanfarecorps „Eensgezind" een concert worden gegeven in dc tent.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7