STADSNIEUWS Agenda PUOOL SPORT ONZE PROPAGANDA.OPTOCHT. Katholiek Leiden op 1 Juli. Prachtig! Dat. belooft een reuzcnsucces te worden! Een demonstratie zooals Leiden nog niet heeft gezien! Maar dan is het ook noodig, dat alle Katholieke Leidenaars meedoen Reeds hebben naar ons werd medegedeeld de. meeste besturen van vereenigingen hun medewerking toegezegd, en' er zullen nog vergaderingen belegd worden, om een en ander te regelen. Daarom bij deze nog een krachtig woord van aanmoediging aan Hanze, Volksbond, Derde Orde, Vrouwenbond, Bond van Groo- te gezinnen. Ook deze vereenigingen moe ten niet alleen vertegenwoordigd zijn, .maar ze moeten alle een rijk,, een schitte rend contingent leverenIeder achter zijn eigen banier. Leden van Hanze, Volksbond en Grooto gezinnen, gij zult door uw bestuur worden opgeroepen ter .vergadering, opdat daar de rollen worden' verdeeld, en aan een ieder zijn plaats worde aangewezen. Leden van de Vrouwenbond, ook gij moet u aansluiten achter uw banier en in massa getuigenis afleggen van uw Room- sche geestdrift. Volgt uw kranig bestuur, en betoogt op waardige wijze voor uw hei lig geloof Leden der Derde Orde. ook u roepen wij bij dezen op, om uw prachtig vaandel te volgen,'en in het openbaar te getuigen, dat gij de volgelingen zijt van den groote Arme van Assisië. die in zijn eeuw zulk een enthousiasme wist. te wekken voor dè zaak van Kerk en Paus, en aan wiens energiek optreden de redding der Maatschappij in de dertiende eeuw te danken is. Al kun nen ook niet alle 200 tertiarissen meetrek- leen (ouden van dagen en zieken blijven vanzelf thuis), toch hopen en vertrouwen wij, dat velen, ja de meesten onder u, den banier van St. Franciscus zullen volgen, en voor geheel Leiden zullen getuigen, dat zij cr fier op gaan, de kinderen van zulk een grooten Vader te zijn. Daar er velen zullen zijn, die lid. zijn van meer dan een der 'Roomsche organisaties, late men het aan het regelend comité over te bepalen, bij welke groep gij u zult aan sluiten. De leden der Derde Orde zullen dus goed doen de vergaderingen van Sport, Hanze, Volksbond en Groote gezinnen on Vrouwenbond te bezoeken (een oproep zal hen spoedig bereiken); alsdan zal^aan een ieder worden bekend gemaakt waar zjjai plaats is in den optocht. Op aller medewerking wordt gerekend. 'Kiemand blrjve achter! Ieder werke mede, opdat Maandag 1 Juli moge worden de groote dag van Roomsch Leiden. H. MULDER, Kap'., Adviseur. D optocht-commissie bericht ons: Van alle kanten komen berichten van deelnemende vereenigingen binnen. In principe hebben, zoover ons bekend, reeds tot deelname besloten de volgende vereenigingen.: De Derde Orde, R.-K. Mid- denstandsver. „De Hanze", R.-K. Volks- bond met afdoélingeii, Interparochiale M-eisjesvereeniging, R.K. Metaalbewerkers- bond, Gymnastiekver. Jeanne d'Arc", R.K, iS.'V. Leiden", Meisjesgymnas tick ver. „Klimop". Athlelickver. ..Rood Wit", Gym nastiekver. „Urlo", Sportpropagandaclub, Alg. Propaganda club Dr. Schaepman, Leden van vereenigingen, geeft U allen op bij Uw bestuur voor deelname, zoodat deze propaganda-optocht ook "een propa ganda voor Uwe organisatie moge zijn. Het parool is: Allen 1 Juli a,s. 8.i5 uur op do Kaasmarkt. PROF. DR. P. J. BLOK. Vijftig jaar doctor. Morgen is het vijftig jaar geleden, dat prof. dr. P. J. Blok, oud-hoogleeraar in de vaderlandsche' geschiedenis aan de univer siteit te Groningen en de Leidsche univer siteit, alhier promoveerde tot doctor in de 'Ida ssieke letteren. Hoewel prof. Blók te kennen had gegeven,'dat hij dezen dag on opgemerkt wilde zien voorbijgaan,, is hij •tenslotte voor de op hpm ge oefenden aan drang gezwicht en zal hij morgenmiddag van vier tot half zes te zijnen huize rece ri tje houden ,*ü#UrJ» Lage Morsehweg, in de nabij heid van den Spoorweg Lei den- Den Haag, en grootendeels liggende langs vaarwater, uit komende aan den Rijn, tezamen groot 17 hectaren 41 aren 52 centiaren, met uitzondering van een paar perceeltjes geheel vrij van huur. Te veilen in 56 pereeelen, omschreven in veilingboekje waarin kaart/ verkrijgbaar ten kantore van /ondergeteelcenden Notaris jr 12 Ji hrgerwoonhuis met i d. La&ti Rijndijk hekend A, aren keuken. Boven zolde 2. Het erf en tuin No. 114. gemeente nummer UI centiar Het huis beva^^eneden gang, 2 kamers en *suite, zijkamer alle met marmeren schoorsteen mantels. kasten, slaapkamer, kelderi bijkeuken. 2. kaniell1 PTT 'ruimen Het is l/oorzien van gas- en waterleiclng en regen- waterpoinp en lleeft een af zonderlijke-voor-I eu achteruit gang. De tuin, allerliefst ge legen langs den Rijn, bevat verschillende vruohtböomen. Aanvaarding bjj de betaling der koopsom op 15 Aug. 1929. Inmiddels uit.de hand te koop. Dit huis is te bezichtigen Woensdag en Donderdag 19 en 20 en 26 en 27 Juni a.s des avonds van 5V.-,8 uur 11582 S. J. RUIZEVELD Notaris ie Zoeter wonde R.K. C Gewaagd een bode bij C. Oude Rijn 91. R. K. D Er biedt zich rendieil Poststaffj R. K. C Er biedt Juli een liefst 22 g. R .Agent NETTE Mevr. WES' 119, vraagt nette Dienslb dag of,dag R. K. B biedt zich tennir-xje. Ql gov raag1"! ..Rhijtistro Torsb Timmer MAN de Leidsche stuurman, haalde toen een ongelukkig experiment uit door te scherp near den anderen wal te sturen, waardoor hij in de baan kwam van Laga, dat onmid dellijk een fikschen spurt inzette en heb scheelde inderdaad zeer weinig of de Njord- boot was geraakt. Toen er nog een halve meter licht was stuurde Sde weer naar den anderen kant, doch had daardoor natuurlijk een onnoodigen omweg gemaakt. Dit verstu ren werd fnuikend. Wel sloeg Njord nog bij de gasfabriek een spurt, doch. door bocht-voordeel lagen de booten weldra ge lijk, zoodat Laga practisch reeds vóór lag. De achterstand vaai Njord begon geleide lijk grooter te worden. Laga bleef schitte rend lang. Njord werd korter en er kwa men zwakke plekken in de crew. Het wa terwerk werd slechter, vooral van nr. 3 en 4. Bijwijlen balanceerde de Njordboofc heftig en het gevolg bleef niet uit: aan stuur- en bakboord werd gesnoekt, zoodat Laga ver uitliep, steeds in schitterende stijl, volko men superieur. Verderop begon het nog meer te rammelen in de Njord-ploeg. Ten slotte won Laga in 16 min. 22 sec. met on geveer 50 meter voorsprong. Hedenavond om half acht dus de eind-, strijd. Aan boei 1 Laga, boei 2 Neren «- UtJVJttN TtRAAD. De gemeenteraad vergadert op Maandag 24 Juni 1929, des namiddags te twee uur, in het Stedelijk Museum (Lakenhal). Tc behandelen onderwerpen: lo. Praeadvies op het verzoek van B. G. van Vliet, om eervol ontslag als Concierge aan de.Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus. 2o. Voorstel tot wijziging van de bcgroo- ting, dienst 1928, in verband met de kosten van pensioenen, wachtgelden, ongevallen verzekering van ambtenaren, enz. 3o. Voorstel om te besluiten tot het in dienen van bezwaren tegen verschillende aanslagen in de Forensenbelasting in eene andere gemeente. 4o. Voorstel tot overname in eigendom en onderhond bij de gemeente van eenige strookjes grond, gelegen tusschen den Hoo- gen Rijndijk en het Utrechtsche Jaagpad, Sectie M. Nos. 4462 en 4474, beide gedeel telijk. 5o. Voorstel om goed fee keuren dat. over hot jaar 1928 wegens normale uitbreidingen der gasfabriek 41.000 is besteed en in zake de beschikbaarstelling van een be drag van 215.000 wegens normale uitbrei dingen der electriciteitsfabriek in dat jaar. -60. Voorstel in zake het verkrijgen in erfpacht van een stukje grond aan de Ro denburgerstraat, Sectie M. No. 2155 ged., ten behoeve van den bouw van een hoog spanningsstation door de electriciteitsfa briek. 7o. Voorstel tot - beschikbaarstelling van een terrein', gelegen achter den Hoogen Rijndijk aan de Cobetstraat, Sectie M. No. 4534 ged., tenbehoeve van den bouw van •een onderstation,- aan de electriciteitsfa briek. 80. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de vernieuwing van 2 verwarmingsketels in de Stadsgehoorzaal. 9o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den bouw van een vaste brug in den Zoeterwoudschen weg. lOo. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Schouwburgvereeniging, om eene bijdrage in de kosten ran verbetering van de verwarming en de verlichting van het gebouw aan de- Oude Vest. Ho. Beantwoording van de interpellatie van den heer de Rcede, met betrekking tot minder gewenschte concurrentie door het Openbaar Slachthuis gevoerd ten opzichte van den verkoop, van ijs. Een nieuwe veiling. Het bestuur van de Coöperatieve Groen ten- Fruit- en Bloemenveilingsvereeniging „Leiden en Omstreken" heeft B. en W. een plan overgelegd tot den bouw door die ver- eeniging van een nieuwe veiling op een door •haar in eigendom verkregen terrein, gele gen tusschen den Zoeterwoudschen weg, den spoorweg LeidenWoerden en de trambaan Leiden's-Gravenhage. Het plan voorziet in den bouw van een aantal lood sen en kantoren en het graven van eenige havens, welke door een kanaal met de Trek- vlïet in verbinding zullen worden gebracht. Voorts zal het terrein een spoo'rwegaan- sluiting krijgen op de lijn LeidenWoerden. Voor de uitvoering van dit plan zal te zijner tijd door de vereeniging uiteraard de noodige vergunning van B. en W. inge volge de bestaande bepalingen in wetten en verordeningen moeten worden verkre gen. Hierbij zal o.m. moeten worden ge zorgd voor een goede aansluiting van het plan aan het nieuwe uitbreidingsplan, wel ke aansluiting naar onze 'ineening tot stand zou kunnen worden gebracht, als op de overgelegde situatieschets is aangegeven. Do oostelijke grens van de veiliaigshaven langs de trambaan zal over de geheele lengte moeten worden beschoeid, waar door de ontworpen weg, Avelke overigens eerst later zal worden aangelegd, tusschen de veiling en de trambaan over de geheele lengte van het veilingsterrein een breedte zal verkrijgen van 20 M. De grond voor dezen weg zal door de vereeniging gratis aan de gemeente moeten worden overge dragen. Het kanaal, dat de veilingshavens met de Trekvliet verbindt, passeert den Zo eter A woudschen weg, in welken weg ter plaatse derhalve een brug zal moeten worden ge maakt. Volgens de dezerzijds nader op dit punt-uitgewerkte plannen zal deze brug een doorvaartwijdte moeten hebben van 6 M. en een doorvaarthoogte van 2.25 M. In ver band met deze hoogte en het te verwachten scheepvaartverkeer kan een vaste brug w-orden gebouwd. Hiertoe zullen dan echter ter weerszijden opritten moeten worden ge maakt onder een helling van ongeveer 1 30 met taluds ter zijde, gelijk.een en ander nader op de overgelegde teekening (plan I) is aangegeven. Ten einde deze taluds te kunnen maken, zal aan de Oostzijde moeten worden beschikt over eenig grond en water, thans-in eigendom toebehoorende aan de N.V. Hollandsche Constructie-Wcrkplaat- sen; wij vertrouwen, dat de noodige mede werking hiertoe van de genoemde ven nootschap zal worden verkregen, waarna U. ••ter zake een. nader voorstel zal worden gedaan. Aan de Westzijde zal het ta lud geheel op eigen grond moeten wor den gemaakt, hetgeen meebrengt, dat het hart van de brug iets Oostelijk komt te liggen ten opzichte van het hart van den tegenwoordigen weg ter plaatse, zoodat de opritten ter weerszijden iets naar het Oosten afbuigen. Wij zien hierin geen bezwaar. Wordt de Zoeterwottdsehe weg later tot 20 M., zijnde de breeylte volgens het ontwerp van het nieuwo uitbreidings plan, verbreed, dan kan het hiervoor be- noodigde terrein ten Oosten en ten Wes ten van den weg aldus worden bijgetrok ken, dat de bedoelde lm ik in den weg bij de brug weer wordt opgeheven. Het rij vlak op de brug krijgt een breedte van 6 M., zijnde dit de tegenwoordige breedte van den Zoeterwoüdschen weg ter plaatse. Bo vendien krijgt de brug ter weerszijden een trottoir, breed 1 M., welke trottoirs hun voortzetting vinden in een verharden berm ter weerszijden van den wgg. De onderbouw van de brug zal aldus norden gemaakt, dat de breedte van het rij vlak en dé trot toirs tezamen later desgewcnscht zonder be zwaar op 15 M. kan worden gebracht. Aangezien de brug deel zal uitmaken van dén Zoeterwoudschen weg en deze eigendom is van de gemeente, is het ge wenscht, dat ook de brug eigendom van de gemeente zal zijn en door de gemeente wordt gemaakt. Dit sluitechter nog niet in zich, dat de brug nu ook geheel moet worden gemaakt voor rekening van de ge meente, gelijk de veilpks vereeniging vraagt. Integendeel, de noodzakelijkheid van de brug vloeit uitsluitend voort uit de plannen van de vereeniging en in beginsel zal deze dus de kosten va-n de brug moeten vergoeden IntusscTien zouden wij er ons mede kunnen vereenigen, deze vergoeding nader te bepalen op een vast bedrag van 15.000.zijnde de helft van de geraamde kosten van de brug met opritten, wegver- legging en latere verbreediug, uit overwe ging, dat het iiïed.0 een algemeen gemeen tebelang is, dat binnen de gemeente een be hoorlijk ingerichte groenten- en vruchten- veiling is gevestigd en de overlast van het gebruik tot dit doel van de Boommarkt en de Apothekersdijk voor het verkeer en voor de omwonenden wordt opgeheven. In overeenstemming met de Commissie van Fabricage en de Commissie voor den Markt- en Havendienst geven B. en W. den Raad in overweging ten behoeve van den bouw va.n een vaste brug in den Zoeter woudschen weg oen bedrag van 30.000.— te hunner beschikking te stellen, van welk bedrag '15.000.zal worden gestort door do Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloe menveilingsvereeniging „Leiden en Omstre ken", terwijl heb restant uit geldleening moet worden gevonden. Verbetering verwarming Leidsche Schouwburg. Hot bestuur van de Leidsche Schouw burgvereeniging vraagt een bijdrage van 10.000.in de kostfen van verbetering van deverwarming en de verlichting van het gebouw aan de Oude Vest. Omtrent do inwilliging van dit verzoek heerscht in bet College geen eenstemmig heid. De meerderheid is van oordeel, dat, waar hét hier geen gewone subsidieaanvra ge betreft, doch enkel een bijdrage ge vraagd wordt in de kosten van het aan brengen van verbeteringen, welke met het oog op brandgevaar door den Burgemees ter op grond van het bepaalde in artikel 2 van de verordening op openbare vermake lijkheden en bijeenkomsten noodig worden geacht, er in dit bijzondere geval alleszins termen aanwezig zijn tob inwilliging van het verzoek. Het is toch voor een gemeente als Leiden eon belang, dat een gebouw, waarin behalve het opvoeren van tooneel- stukken, ook muziek- en andere uitvoerin gen gegeven worden en dat in sterk toene mende mate blijkt te voorzien in de behoef te van verschillende uit de burgerij zelve voortgekomen vereenigingen, die aldaar meermalen voorstellingen geven, die op een hoog peil staan, in bruikbaren, niet brand gevaarlijken toestand wordt gebracht en dat do gemeente daartoe hare medewerking verleent door het toekennen van een bij dra go in de kosten van dat bruikbaar ma ken, indien de exploitatie niet toelaat, dat de vereeniging boven de hooge kosten van onderhoud en instandhouding van het ge bouw, nog verdere verplichtingen op zich neemt. Van particuliere zijde is het mogelijk gebleken in de op ƒ16.000.geraamde ver- beteringskosten, een bedrag van 6000. bijeen te krijgen. Het reeteerende bedrag zou dus naar het gevoelen van de meerder heid tot een maximum van 10.000.— voor rekening van de gemeente dienen te wor den genomen. De minderheid van het College acht daarentegen hier geen zoodanig algemeen belang aanwezig, dat het gewettigd zou zijn, om een deel van dc burgerij, dat het gebouw niet pleegt te bezoeken, als het ware te dwingen in d© kosten van het bruikbaar maken van het gebouw bij te dragen. Zij meent, dat deze aangelegenheid geheel aan het particulier initiatief moet worden overgelaten. Concierge H. B. S. B. en W. geven den Raad in overweging aan den heer B. G. van Vliet met ingang van 1 September 1929 eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van concier- go aan de Hoogere Burgerschool met 5-ja rigen cursus. Bezwaren aanslagen in de plaatselijke inkomstenbelasting. Tegen de aanslagen van een 30-tal per sonen in de plaatselijke inkomstenbelas ting van een andere gemeente als werkfo- rens bestaat bij B. en W. bezwaar, omdat de aangeslagenen met het oog op den aard van hunne betrekking, naar hun meening, niet behooren tot dc personen, die op grond van art. 244a, le 'lid, sub 3, der Gemeentewet in de betreffende gemeente voor het be lastingjaar 1928/29 belastingplichtig zijn. Dit wetsartikel is evenmin van toepas sing op een aantal andere aangeslagenen vermits de betrokkenen gedurende genoemd belastingjaar niet op meer dan 90 dagen in tie forensaalgemoento de beschikking hebben gehad over een vaste inrichting tot persoonlijke uitoefening van eene betrek king, beroep of bedrijf, noch aldaar op meer dan 90 dagen aanwezig zijn geweest, hetzij tot uitoefening van een beroep of bedrijf in zoodanige inrichting, hetzij tot vervul ling van eene betrekking. Eveneens bestaat bij B. en AV. bezwaar tegen de aanslagen van twee personen in de plaatselijke inkomstenbelasting van andere gemeenten wegens hoofdverblijf, vermits de personen op 1 Mei 1928 te Leiden hoofd verblijf hadden en dus ten onrechte zijn aan geslagen in de gemeenten, verme'ld achter hunne namen in kolom 5 van dien staat. In verband met het vorenstaande stol len B. en W. den Raad voor te besluiten bezwaren in te dienen bij Ged. Staten en bij den Kroon. In verband met de bebouwing van de hieronder aangeduide pereeelen, gelegen tusschen den Hoogen Rijndijk en het Utrechtsche Jaagpad, moeten ter plaatse eenige strookjes grond aan de gemeente worden overgedragen. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten kosteloos in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen de strookjes grond, deel uitmakende van de pereeelen kad. bekend 'gemeente Leiden, Sectie M, Nis 4462 en 4474, gelegen aan hot Utrecht sche Jaagpad en den Hoog'en Rijndijk, sa men groot pl.m. 700 M2. Voorstellen Lichtfabrieken. Zich vereenigendc njet het voorstel van Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit betreffende de nor-' male uitbreidingen vail die fabrieken in 192S, geven B. en W. den Raad onder ver wijzing naar de missive van1 Commissaris sen in overweging: a. goed te keuren, dat over het jaar 1928 wegens normaüc uitbreidingen der gasfa briek ƒ41.000.is besteed,- b. door vaststelling van dèn overgeleg- den begrootingsstaat wegens normale uit breidingen der Electriciteitsfabriek. over het jaar 192S een bedrag van 215.000.be schikbaar te stellen. Met een voorstel van Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec triciteit betreffende het in erfpacht ontvan gen van een stukje grond aan de Roden- burgerstraat ten behoeve van dén bouw van een hoogspanningsstation aldaar, kunnen B. en W. zich volkomen vereenigen en zij ge ven den Raad mitsdien in overweging, hen te mW 'itigen, een overeenkomst aan te gaan met bet bestuur der Stichting Centraal Is raëlitisch "Wees- en Doorgangshuis, krach tens welke overeenkomst de gemeente van de Stichting, ten behoeve van de vestiging van een hoogspanningsstation door de Elec triciteitsfabriek, voor den duur van 75 jaren tegen een canon van 5.per jaar in erf pacht ontvangt een stukje grond, groot 8 M2. Commissarissen der Stedelijke 'Fa brieken van Gas en Electriciteit stellen voor, over te gaan tot de oprichting va-n een e'lccrisch onderstation van ruime ca paciteit op een aan de gemeente toebehoo- rend terrein aan de Cobetstraat achter'den Hoogen Rijndijk. Zich vereenigendc met dit voorstel geven B. en W. den Raad onder verwijzing naa-r de missive van Commissa rissen in overweging het terrein, groot cir ca 1490 M2., liggende achter den Hoogen Rijndijk aan de Cobetstraat, Legen betaling" van 10.per M2. ten behoeve van de vestiging van een onderstation ter beschik king van de Electriciteitsfabriek te stellen. Verwarming Stadsgehoorzaal. In den afgeloopcn winter is één van de verwarmingsketels van de Stadsgehoorzaal doorgebrand. Het blijkt niet gewenscht, hierin eenvoudig te voorzien door de door gebrande leden van den ketel door nieuwe te vervangen, aangezien de desbetreffende ketel een, zoodanigen ouderdom heeft, dat de kans groot is, dat ook de thans nog vrij wel m tact gebleven leden, waarvan er echter verscheidene reeds aangetast blij ken te zijn, in het volgend stookseizoen zou den doorbranden, hetgeen opnieuw onkosten en bedrijfsstoornis zou meebrengen. Het is derhalve gewenscht, den doorge- branden ketel to vervangen door een nieu wen, en daarbij tevens een tweeden ketel, welke van gelijken ouderdom en construc tie is en eveneens in slechte conditie ver keert, te vernieuwen. De kosten hiervan worden geraamd op 3300. In overeenstemming met de Commissie van Fabricage stellen B. en W. den Raad voor, hiertoo'te besluiten. Het feest van De Post". Concert in het Plantsoen. Het Leidsch Harmoniegezclschap ,.De Post" heeft, in verband met zijn 20-jarig bestaan, aan den burgemeester aangeboden geheel belangeloos een concert te geven, welk aanbod met erkentelijkheid is aan vaard. Het concert zal worden gegeven op Dinsdag 25' Juni a.s., des avonds te a-cht uur in den tuin van de voormalige Sociëteit „Musis Sacrum" in het Plantsoen. Alg. Afdeelingsziekenfonds „Boerhaave". In een der .bovenzalen van „In den Vergulden Turk" werd de"' ledenvergade ring gehouden van het Algemeen Afdee lingsziekenfonds „Boerhaave" voor Leiden en, omstreken. De waarnemend voorzit ter, Dr. Boonacker, deed na opening van de bijeenkomst mededeeling van de ver antwoording van den penningmeester, wel ke verantwoording door een commissie is nagezien en aecoord bevonden. De reke ning sloot met een totaal bedrag van f 18.81.751/a- Aan contributiën werd ont vangen f 14.092.14. Het saldo van 't vorig boekjaar bedroeg f 387l.691/2. Het saldo van thans f 4045.251/a- Het aantal verzekerden, betalende een contributie van 24 cent per weck, bedroeg 1246 op 1 Jan. 1928, op 31 Dec. 1329. De voorzitter, die ook als waarnemend secretaris heeft gefungeerd, bracht ook een kort jaarverslag uit. De toestand van het fonds in hot afgeloopenjaar blijkt vrijwel geheel uit het financieel verslag. Het ledenaantal is met 83 toegenomen. Percentsgewijze is dit 6 6/10 pet. Heb batig saldo is dan ook f 143 grooter dan het vorig jaar. Het reservekapitaal be- LEIDEN. Donderdag. R. K. Bond van Transport arbeiders „St. Bonifacius", Bonds- gebouw, S uur. Maandag „St. Rafael" algemeené Vrou- wenvergadering voor de Linnen- kastactie van het „Mgr. Mutsaers- oord" Bondsgebouw, 815 uur. Dc avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Juni a.s. waarge nomen door de apotheken van dc heeren: G. F. Reijst. Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, DoezastraaJi 31, telef. 1313. INGEZONDEN MEDEDEELING. Door zittel Stuldoojriif/^ ZonnefoxL&i 6558 draagt f 140.92. Spr. wees er op, dat hot fonds zich moet houden'aan de bepalin gen die voor alle dergelijke vereenigingen moeten zijn gesteld cn daardoor de vleu gels niet genoeg kan uitslaan. Er is echter een nieuw contract in voorbereiding, waardoor mogelijk verbetering voor de le den tot stand zal komen. Dit is intusschen evenals de nieuwe wet op de Ziekenfond sen nog toekomstmuziek. Dit jaarverslag werd goedgekeurd. Herinnerd werd aan de op 30 Juli te Haarlem te houden Alg. Vergadering van Maatschappij-Ziekenfondsen. Een vertegen woordiger van „Boerhaave" uit Leiden zal deze vergadering bezoeken. Besproken zal worden o.a. het frappante verschil in kosten per lid en per jaar van de genees middelen in de verschillende afdcelingen. Deze kosten waren b.v. in het afgeloopen jaar voor Alkmaar f 0.41 en voor Leiden f 2.07. Misschien ligt dit verschil in het royaal voorschrijven in de ziekenhuizen, Dc specialistische behandeling is uit den aard der zaak voor Leiden veel goedkoo- per. Het aanwijzen van vertegenwoordigers uit de leden, waarvoor aan de leden brief jes zijn uitgereikt door de boden, is eenigszins mislukt. Benoemd werden ver klaard als vertegenwoordigers de heeren A. Gal/aard, D. Stigter en- J. Hanegraaff en als plaatsvervangende vertegenwoor digers de 'heeren J. Iluys, J. Wolring en C. v. d. Heuvel. De heeren Hanegraaff en Huys werden als bestuijrsleden aangewe zen. De voorzitter deelde mede, dat de heer Verhoog als administrateur van het fonds tegen 1 Juli zijn ontslag moet nemen. Dat spijt het bestuur ten zeerste. De benoeming van een ilieuwe admini strateur zal nader geschieden. De penningmeester, de heer Duoroix, verklaarde zich bereid te belasten meti het uitdeelen der kaarten als dit noodigl mocht blijken. Bij de rondvraag kwam in bespreking 1 en werd aangenomen een voorstel dat op' voorschrift van den huisdokter aan "do leden van h£t fonds een thermometer kan worden uitgereikt. Nadat nog enkele zaken in heb belang van het fonds waren besproken, volgde daarna sluiting. Handelsregister K. v. IC Wijziging 1361. N.V. E. Hollants' Schoe nenmagazijnen, Leiden, Vischmarkt 23,- Uittr. dir.: H. L. A. M. Hollants, te Lei den. N. Comm.: H. L.'A. H Hollants, te Leiden. AVijziging 2915, Leidsche Uitgeversmaat schappij, Leiden, Hoogl. Kerkgracht 23. N. Comm.: Mr. A. J. Romijn, Leiden en A, J. N. Nijman, te Amsterdam. Gistermorgen is do 73-jarig© heer AV. Chr., wonend aan het Kort Rapenburg, bij dc Blauwpoortsburg tegen het rijwiel van den 15-jarigen K. opgeloopen. De oude heer kwam te vallen en brak het. rechter heupbeen. Na voorloopig behandeld te zijn bij den opticien Mulder, werd dc mam naar het St.-Elisabethgesticht overgebracht. Gistermiddag is de 23-jarige kellner C. V. in café „Bellevue" aan. de ►Steenstraat van een trap gevallen en met het hoofd op den vloer terecht gekomen. De jongeman bekwam een lichte hersenschudding en een linkerdijbeenbreuk. Den laatstén tijd maakt een onbekende er zijn werk van in verschillende winkels stofzuigers te huren, waarmee hij dan voor goed verdwijnt. In verband hiermede wordt ieder stofzuigerverhuurder in ove weging gegeven niet aan onbekenden te verhuren. De groentijd van heb Leidsch Studenten corps begint dit jaar 18 September en ein digt 4 October. De groentijd wordt derhal ve ditmaal niet vervroegd, gelijk in de laatste- jaren de gewoonte was. Op 19 Juni stonden 243 werkzoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschreven tegen 435 op 19 Juni van het vorig jaar. VOETBAL. NoorwegenFinland 4—0, Het vertegenwoordigende elftal van Fin land, datAfrijd ag te Stockholm met 3—1 van de Zweden verloor, heeft Zondag Oslo met 40 van het Noorsche nationale team verloren. ROEIEN. Njord. Het bestuur van de Leidsche Studenten- Roeivereeniging „Njord" heeft zich als volgt samengesteld: F. K. C. Graymans, praeses, J. Knottenbelt, quaestor, A. J. Kok, ab actis, J. A. van Blom, E. H. C. Poort man, P. Blussé van Oud-Alblas en C. A. van Rees, commissarissen. 2-1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2