UIT DE RADIO-WERELD VOOR HUIS EN HOF WEEK-END Programma's voor Zondag 16 Juni. Huizen, 336,3 M. N a 6 uur 1852 M„ (Tijdens Hoogmis ook 1852 M.) 8.259.20. Morgenwijding. N.C.R.V. 9.3011.30. K.R.O. Uitzending van de Hoogmis in de Kerk van de E.E. P.P. On geschoeide Karmelieten te Geleen-Lubte- rade. 12.30-r-l.30. Concert door het K.R.O.-Trio. 1.30—2.00. K.R.O. Lezing over: Heem vaart. 2.002.30. Literaire causerie over den schrijver Pierre Lhande. 2.304.30. Concert in 's-Hertogenbosch. Dames- en heerenkoor, causerie. K.RX). 4.305.00. K.R.O. Zickenhalfuurtje. 5.50. NCRV. Dienst in do Geref. Kerk in Katwijk a. d. Pijn. 7.308.00 KRO. Lezing over: De tafel en het menue der middeleeuwen. 8.00. KRO. Voetbaluitslagen R.K. Voet> halfederatie. 8.03. Praatje door den KRO.-Voorzitter. 8.1010.45. KRO. Concert. Orkest en so listen. 10.45. KRO.-Epiloop. Koorzang. Hilversum, 1071 M. 900. VAR-A-uit zending. 10.30. VPRO. Dienst in dc Remonstrant- sche Kerk Haarlem. 12.0012.30. Literaire causerie over: Pie- ter Breughel. 12.302.00 Concert door het AVRO-Kwïn- tet. 2.002.30. Tooneelhalfuurtje. 2.304.15. Concert door het Omroep-or- kest. Dubbelmannenkwartet „Harmonie". 4.155.00 Gramofoonmuziek en wedstrijd uitslagen. 6.007.30. Concert door het VARA-orke-st 7.30S.00. Gramofoonmuziek. 8.00. Persber. 8.15. Solistenconcert in het Kurhans Sche- veningen. Het Residentieorkest en Stefan 'Askenase,, piano. Daarna tot 11.30 Gramo foonmuziek. Daventry, 1562 M. 3.50. Concert. 5.20. Engelsohe welsprekendheid. Cau serie. 5.35. Kinderuurtje (Kerkdienst). 6.05. Bach's, korkca-ntate no. 21. Orkest, koor en solisten. 6.50 Kerkdienst. 8.20. Kerkdienst. 9.05. Liefdadigheidsoproep. 9.10. Nieuwsber. 9.25. Kamermuziek. 10.50. Epiloog. „R a «Li o-Paris'", 1744 M. 12.20. Morgenwijding. Religieuse causerie, koorzang, orgelconcert. I.052.10. Gramofoonmuziek. 4.50. Gramofoonmuziek. 6.50. Gramofoonmuziek. 8.05. „Poppenkast". Radio-Parijs. 8.5011.20. Concert. Orkest met medew. van solisten. Langenberg, 462 M. 9.2510.20. Evangelische morgenwijding. II.20. Westfaalsche muziekfeest. 1202.50. Orkestconcert. 4.506.20. Tuinconcert. Militaire muziek 8.20. „Das Madchen aus dem goldenen "Westen", opera van Puccini. Daarna tot 12.20. Dansmuziek. Zee sen, 1649 M. 6.508.20. Yroegeoncert. 9.20. Morgen-wijding. 12.20. Orkestconcert. 4.55. Orkestconcert. 8.20 ..Der Orlow", operette in 3 acten, Granichstaedten. Daarna, tot 12.50. Dans muziek. Hamburg, 395 M. 7.25. Vroegconcert. 9.15. Kerkdienst. 12.35. Concert door het Rathje-kwartet. I.25. Orkestconcert. 3.20. Nordangler zangersfeest. 4.20. Bandonionconcert. 5.20. Dansmuziek. 8.35. Vroolijk concert. II.20. Dansmuziek. Brussel, 512 M. 5.20. Dansmuziek. 6.50. Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Programma's voor Maandag 17 Juni. Huizen. 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. N.C.R.V.-uitzendingcn, 11.0011.30 Korte Ziekendienst. 12.301.45 Orgelconcert. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Gramofoonmuziek. 6.307.00 Literaire causerie. Boekbespre king. 7.007.30 Gramofoonplalcnconcert. 7.30 Concert, Kwartet, Orkest en lezing. Daarna persber. Hilversum. 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het A.V.R.O.- Ivwintet. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.30—1.30 Aansl. v. h. Rembrandt-bheater te Amsterdam. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.007.15 Concert door het A.Y.R.O.- Kwintet. 7.157.30 Verkiezingspraatje door A. Braat (Plattelandersbond). 7.30 (Vervolg) Concert. 8.009.15 Vocaal en instrumentaal con cert. Sted. Muziekcorps van Alkmaar. Gem. Koor van Heilo. 9.1511.10 Concert door het omroepor kest. J. Oellers: viool. 10.15 Persber. Daarna gramofoonmuziek. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Gezondheidspraatje. 11.20 Gramofoomnuziek. 12.20 Balladenconccrt (sopraan, bariton). 12.50 Orgelconcert. I.202.20 Orkestconcert. 2.50 Schoollezing. 3.25 Vertellingen. 3.50 Dansmuziek. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Causerie. 7.05 Oude Italiaansche liederen door E. Conti: sopraan. 7.20 Liter, critiek. 7.45 Italiaansche les. 8.05 Dansorkest en variëté-artïsten. 9.20 Nieuwsbeer. 9.35 Nieuwsber. 9.50 Debat over: Marriage. 10.35 Carillonbespeling van het New Zea land War Memorial. 10.50 Studentenliedjes door een koor. II.20 Dansmuziek, „Radio-Pari s", 1744 M. 12.502.10 Orkestconcert (Gramofoonpla- ten). 4.055.05 Gramofoonmuziek (zang en dans). 6.55 Orkestconcert. S.5511.10 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 462 M. 10.35 en 12.30 Gramofoonmuziek. I.252.50 Orkestconcert. 6.05 Kamermuziek. 8.20 Concert. Sted. Orkest Diisseldorf, Gem. koor en solisten. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1649 M. 12.20-1.50 Lezingen en lessen.. 4.505.50 Orkestconcert. 5.507.05 Lezingen. 7.20 Kapelle O. Frederich. 9.05 „E edaktionsschluss", hoorbeeld. 9.50 Concert, door het omroep-orkesr. Werken van L. Spohr. Daarna dansmuziek. Hamburg, 395 M. 6.20 Vroolijk concert. 8.20 „Schattenkamf", hoorspel. S.50 Symphonieconcert met Enrico Mai- nardi. Kur-orkest (Drosdener Philharmonie). 10.50 Actueele causerie. II.20 Dansmuziek. Brussel, 512 M. 5.20 Trioconcert.. 6.50 Gramofoonmuziek. 835 Concert. LAMPEN VOOR HET RADIO-TOESTEL. Er is een tijd geweest, dat er maar één lamptype bestond n.l. do Franache en Philips E-'lamps, nog van het zichtbaar gloeiende type, maar dat is al een jaar of vijf gele,den. Toen werd aan '~t radio-ontvangtoestel alleen nog maar de eisch gesteld, dat er mee ontvangen kon worden, hoe de ont vangst was kwam er niet op aan. Trou wens, in dien tijd zouden we met do tegenwoordige lampen toch maar weinig meer bereikt hebben. We kenden nog geen vervormingsvrije laagfrequenttransformato- ren, geen goci' conus- ol' clectrodynamischc luidsprekers, geen verliesvrije spoelen, 'i woord selectiviteit bestond niet ener waren nog geen goede omroepzenders. De radio-techniek vorderde slechts langzaam over de geheele linie, de onderdeelen wer den aan elkaar aangepast tot de tegen woordige graad van volmaaktheid bereikt werd. Toen de luidsprekers voor krachtige weergave geschikt waren, kwamen de ruime eindlampen met grooten anode- stroom, met dc betere spoelen werden de hoogfrequentversterkingslampen aangepast, de meer wetenschappelijke samenstelling der laagfrequenttransformatoren maakte aanpassing van de L. F. versterkingslam pen noodzakelijk. Kortom voor iedere functie in het radio-toestel werd een spe ciale lamp gemaakt, die het maximum rendement geeft. Zoo werd de versterking en de selectiviteit enorm dpgevoerd en het geluid kwalitatief belangrijk verbeterd. Toch weten de luisteraars over 't alge meen de schitterende eigenschappen van de moderne lampen nog niet ten volle te benutten, hetzij door verkeerde plaatsing of onjuiste anodespanning. Het spreekt wel van zelf, dat een lamp welke speciaal gemaakt is om als H. F. versterker ge bruikt te worden, niet als cindlamp ge schikt is en dat een anodespanning van 90 Volt niet voldoende is waar 150 Volt voor geschreven staat. De anodespanning is een zeer voorname factor, vooral wanneer het laagfrequent- versterkings- en eindlampen betiefr. Was vroeger een droge anodebatterij van 80 Volt voldoende om met een 4-lampstoe- stel gebruikt te worden, de moderne lam pen vragen veel hoogere spanningen; 150 Volt mag men gerust, als een veilig mini mum beschouwen. De droge batterij is hierbij niet meer te gebruiken. Het plaat- spanningsapparaat moet deze spanning le veren terwijl het toestel werkt, dus bij volle stroom-afname. Gemeten aan de klemmen is de spanning onbelast veel hooger: zij kan wel van 175 op 120 Volt. terugvallen. Controle op de anodespanning is dan ook zeer gewenscht. Indien het toestel uit goede onderdee len (duur is niet hetzelfde) is samen gesteld en een hooge (6 M. boven het dak c.a.) dak-antenne geberuikt wordt, zal een 3-lampstoestel (H.F., det. 1 L.F.) reeds zeer krachtige en voldoende selectieve luidspreker-ontvangst geven. In het 3- lampstoestel met niet afgestemden anode- kring worden de volgende lampen ge bruikt: Philips: H. F., A. 415: DET., A. 415; L.F., B. 443. Splendor: H.F., V. 3030; DET., V. 150£; L.F., V. 62. Teleflin ken: H.F., RE 074; DET, EE 0S4; LF, RES 164d. Indien de anodekring wel afgestemd is neemt men als H.F.-versterkingslamp resp: A 435, V.H. 40, RE 054. De scherm- roosterlampen A 442, V.H. 300, RES 44 kunnen ook in dit geval gebruikt worden, echter moet het H.F.-gedeelte dan met grooten zorg gebouwd zijn. Voor een 4-lampstoestel (H.F., Det. 2 L.F. transf. versterking) worden als H.F.- en detector weer dezelfde lampen ge bruikt, als 3c en 4e lamp neemt men: Philips: A 415, B 405: Splendor: V 1508, V 62; Telefunken RE 084, RE 134. In toestellen zonder H. F. versterking, dus det. en 1 L.F. passen de volgende lampen: Philips: A 415, B 443: Splendor: V. 1508, V 62; Telefunken: RE 084, RES 164 d. Bij toevoeging van een 2e trap L.F.- transformatorversterking: Philips: Det. A 415, le L.F. A 415; 2e L.F. B 405; Splen dor: Det. V 1508, le L.F. V 1508, 2e L.F. V 62; Telefunken: Re 084 (Det), RE 084 (le L.F.), RE 134 (2e L.F.). Bij de juiste lampkeuze zal de weer gave zoowel kwalitatief als kwantitatief aan de hoogste eischen voldoen. W. P. INGEZONDEN MEDEDEELING. DE POSTZEGELS VAN DEN PAUS. We zullen, zooals -bericht, nieuwe post zegels krijgen, postzegels van den nieuwen kerkdijken staat. Reeds meer dan 59 jaar werden de meer eigenaardig dan mooie postzegels van Pi us den negenden niet meer gebruikt. Op een groenachligen, gelen, violetten, oranje- kleurigen achtergrond waren de pauselijke symbolen, Sleutel van Petrus,- de drievou dige tiara aangebracht. Nu zal het Vaticaan weer een eigen post dienst krijgen. Van dezen dienst zullen niet slechts de weinige bewoners van dc Va-ti- caansche stad en liet internationale touris- tenpubliek zich bedienen, maar hoofdzake lijk het Vaticaan zelf. Naar uit een twintig jaar geleden opge maakte statistiek bleek, was toenmaals de Paus onder alle vorsten degene, die dage lijks de meeste brieven en poststukken kreeg. Terwijl zijn buurman, de koning van Italië, zich met een paar honderd brieven tevreden moest stellen, keizer Wilhelm II met duizend brieven en Edward VHe de Engelsche koning, met tweeduizend, hadden de secretarissen van den Paus dagelijks 5000 brieven open te maken. Men kan aan nemen, dat dit aantal in den loop der ja ren er niet minder op is geworden. In het jaar 1870, na den intocht der troepen der Italiaansche regeering, fran keerde men de brieven te Rome een tijd lang, zoolang de voorraad strekte, verder met Pauselijke postzegels. Al ontbrak meer dan een halve eeuw het Vaticaan een eigen postdienst en eigen postzegels, het heoft steeds zijn eigen postminister behouden. In 1817 onder Pius VII kreeg de kerke lijke staat, voor dc eerste maal. een minis ter voor den postdienst in de Latijnsche officieele taal als „praefeclus tabellario- rum" genoemd. Dc eerste praefeclus was een Romeinsch patriciër Markies Gamillo Massimo en al zijn opvolgers in zijn ambt tot 1870 hebben steeds Markies Camillo Massimo geTieeten. Want in hot geslacht der Massimo's droeg de erfgenaam naar oude tradities steeds den naam Camillo. „De markies Camillo Massimo" sterft niet. Tegenwoordig hebben wij de eer tijdgenooten van markies Ca millo den negende te zijn. GRAVEN ONTDEKT. In de buurtschap Ugchelen, deel uitma kende van de gemeente Apeldoorn, zijn bij het grintgraven een vijftal graven ontdekt, op een terrein, dat gelegen is aan den Hoenderlooschen weg, even voorbij het ge bouw „Ugchelen's Belangen". Hier slaat men rechts af, den Mettaweg in en komt dan bij een in liet groen verscholen huisje van den heer Homan. Het terrein, waar de graven gevonden zijn, behoort aan den lieer Homan. Duidelijk zijn de plaatsen va.n de graven waar te ne men. Eerst bemerkt men een ongeveer 40 c.M. diepe strook eigenaardige grond en een a twee M. daaronder den bekenden gi'intgrond van de Veluwc. Op een vijftal plaatsen nu zijn duidelijk dc lijnen van een kuil waar te nemen, waaronder zich een enkele c.M. grijze grond bevindt, die waar schijnlijk uit dc asch van de lijken bestaat. Er zijn ook stukken van urnen gevonden en het meest merkwaardige is-, dat men bij icderen kuil een bijzonder stuk natuursteen heeft ontdekt. Het is vrijwel zeker, dat bij voortgezette onderzookingen nog meerdere graven zullen worden gevonden, omdat het vex-moeden bestaat, dat hier in ouden tijd een kerkhof geweest zal zijn. De heer Homan heeft reeds geschreven naar Prof. J. H. Holwerda, directeur van het Rijksmuseum voor oudheden te Leiden. Hij heeft echter nog geen antwoord ontvan gen. Water gever raar behoefte. De behoefte is bij de planten heel verschillend. Het gieten is een werk, waarvan de meesten mecnen, dat er al heel weinig vakkennis voor noodig is en dat zeer ge makkelijk en eenvoudig is. Het gaat hiermee evenwel, zooals het zoo dikwijls het geval is; de eenc. vergis sing is de moeder van de andere. De stel lige overtuiging, dat er geen werk is een voudiger dan dit, is oorzaak, dat zeer velen het nooit leeren. Ja. als het er op aan komt een gieter met water te ledigen dat kan een kind, hetwelk nog maar juist de kracht heeft om hem op te lichten. En, wanneer men zegt, werp dat water bij die planten, dan gaat dit inderdaad gemakkelijk. Maar wat anders wordt het, als het luidt: geeft dien planten water naar haar behoeften. Het water is een der eerste levensbe hoeften voor de platen; dat zullen we wel zonder meer willen aannemen. Zij hebben een gcregeldcn toevoer daar van noodig, om het evenwicht te herstel len, dat bij alle in ontwikkeling zijnde planten verbroken wordt door dc verdam ping. En dit des te meer naar mate de groei krachtiger is. Het water dient allereerst om dc eigen lijke voedingsstoffen, voor zoover dc plant die uit den grond moet opnemen, voor die opneming geschikt tc maken. Eerst in -wa ter volkomen opgelost, kunnen die stoffen door de wortels worden opgenomen, gaan op die wijze door, den stengel en de takken naar de bladeren, vereenigen zich daar met hetgeen deze uit de lucht opnemen, wor den dan eerst in plantenvoedsel omgezet en verdwijnen daarna weer uit de bladeren om door het geheele weefsel der plant naar alle organen te worden vervoerd. Het water is dus een belangrijk voer- middel. Za-1 er nu gestadig toevoer van opgeloste stoffen uit den grond plaats vinden, dan spreekt, het vanzelf, dat dit alleen mogelijk is, wanneer er gestadig water kan worden opgenomen. Wanneer het water de noodige stoffen heeft vervoerd en alzoo in de bla deren is aangekomen, wordt door middel van een zeer groot aantkl uiterst kleine huidmondjes al het overtollige door ver damping weer geloosd. Het ligt niet in t bestek van dit artikel om daar verder op in te gaan. Voldoende is het, dat wij thans volkomen begrijpen, dat planten met een groot verdampingsoppervlak heel wat meer water noodig hebben dan die waarvan dit vlak kleiner is. En bovendien, dat bladeren van een weeke en losse structuur heel wat meer Avater verliezen, dan dikke lederach tige bladeren. Ook oefent een groote invloed uit op de wijze- van gieten de toestand, waarin de planten zich bc\-inden, waarmede wij be doelen, of de planten in de groei- of rust periode verkeeren. Gewassen, welke van nature droogte verlangen, verliezen veel van hun goede hoedanigheden, als wij hun veel water ge ven. In 't algemeen verlangen de gewas sen, welke vlak wortelen, meer water, dan die welke diep wortelen. Erwten, boonen, rammenas en wortelen halen bijv. het vocht zeer diep uit den bodem en behoeven dns zeer zelden een begieting. Maar ook onder de planten, die vlak wortelen, zijn er die weinig Avater behoeven: uien en prei bij voorbeeld, die weinig water kunnen ver dampen, zouden wij met gieten kunnen be derven. Daarentegen verlangen augurken, komkommers, meloenen, postelein, kool soorten, sla, andijvie, enz. rijkelijk vocht. Ten slotte moeten wij op het „hoe" nog even de aandacht vestigen. Gieten en gie ten is twee. Maar al te dikwijls kunnen wij opmerken, dat de liefhebber zijn ge wassen niet giet, maar slechts oppervlak kig nat maakt. Is hij dan roet gieten klaar, dan zijn de eerst begoten bedden intus- schen weer kurkdroog. Niet diep wortelende jonge plantjes, welke pas kort geleden gezaaid of geplant zijn, moeten matig doch dikwijls begoten worden. Voor planten in vollen groei is liet steeds beter minder vaak, maar grondig en doordringend te gieten. Zooals de on- dervnding geleerd heeft is een dagelij'ksch gieten niet noodig. Ooli aan te veel gieten kunnen wij onze planten gewennen, wat echter slechte ge- a'olgen heeft. Het is beter eerst dan te gie ten, wanneer, ten gevolge var. droogte de planten werkelijk behoefte aan water heb ben; regelmatig eiken avond een hoeveel heid water over de bedden uit te gieten is voor de meeste gewassen slechtde wortels blijven te veel aan de oppervlakte, waarin ten slotte te weinig plantenvoedsel aanwezig is, om een krachtigen groei in stand te houden. Laat de planten eerst ge rust maar naar het noodige vocht zelf zoe ken en eerst wanneer zij dat niet vinden, dan komen wij ze pas te hulp. M. SNEU Ik lees in de krant, dat Henri ter Hall .zich amechtig in de politiek heeft gewor pen Sinds hij van het- koningschap over de revue vervallen is arerklaard, daar Lous Bouwmeester Jr. hem van den troon heeft gestootcu, heefl: hij het aantal gevallen vorsten alweer met één vermeerderd. "Wij gaan dus wel den democratischen kant op, de Czaar van Rusland, de keizer van Duits chland, de koning van Griekenland en Henri ter Hall. Wie volgt? Maar onze revuegirlkoning is ten minste nog niet verbannen en van deze gunstige omstandigheid heeft hij,"rekenend op zijn capaciteiten als organisator, de Rijswijk- sohe wielerbaan even in de steek gelaten zich vóór de verkiezingen hals over kop in de politiek te storten. En nu lees ik, dat hij te Gouda zijn op. marsch naar de Tweede Kamer wilde be. ginnen. Er was een zaal gehuurd waarin plaats was voor 500 menschen; er ivaren duizenden strooibiljetten verstrooid Henri was gearriveerd voor het houden eener groote politieke rede. Om 8 uur, het aanA'a-ngsuur der groote politieke vergadering was er één belang stellende, om 5 minuten over acht waren al twee en weer 5 minuten later was ook de derde gearriveerd. De andere 497 waren om dringende redenen verhinderd. Henri betaalde de zaalhuur en had dien avond wat men noemt een vroegertje. Om negen uur was hij weer thuis. Dat is toch zielig. Dat. is sneu. Stel u zich nou eens even voor Henri ter Hall op het podium. U kent hem ivel. Een lichtgrijs pak, witte slobkousen, en dat artistieke ronde hoedje op zijn grijze kuif. Hij kijkt de zaal rond en zoekt naar klan ten. Na eenig zoeken vindt hij er drie. Hjj telt nog eens opnieuw. Eén, twee, drie. Be- fint van achter af. Drie, twee, één! Twee, één. drie. Maar hooger dan drie komt hij niet. Toen verleden jaar op de Goudsche keb mis zijn revue ten tooneele werd gebracht, w.as het iederen avond een uitverkocht huis stond er in hetzelfde bericht. Daaruit concludeer ik dat voor Henri ter Hall een revue en een politieke vergade ring hetzelfde is, 't gaat er bij hem maar om groote massa-s menschen hij elkaar te raggen. Dat deed hij in zijn revues, dat doet hij op de Rijswijksche Wielerbaan, maar nu faalde hij. klaar hij had Buziau mee moeten nemen dan was het een gedrang en een gewrié P^e mei geworden van je welste om er in te komen. Als Buziau eens een partij oprichtte zelf den boer opging om reclame te maken voor zijn partij en redevoering te houden, dan zou hij zoo in de Kamer zitten. Hij zou zijn redevoeringen kunnen hou den respectie\-elijk in alle creaties, die hij door de loop der jaren uitbeelde en een maal in de Tweede Kamer gearriveerd hij regisseur van dat elite gezelschap kun nen worden en dan, zooals .eens ter Hall met zijn revuegezelschap, met de heele Tweede Kamer op tournée kunnen gaan om dan overal in het geheele land voorstellin gen te geven. Dan zouden we allemaal op de beurt zitting van de Tweede Kamer kunnen bij wonen. Dan hadden de Kamerleden ten minste iets aan hun gratis spoorabonne- ment en konden ze hun salaris uil de en- trée's halen. Ter Hall heeft het dus niet goed ingepikt. Maar sneu is het toch. DANIëL. z„ do O. DIE AMOUR. De liefdeis een heel raar ding, Da's waar en dat staat va-st, Vandaag is alles zonneschijn En morgen in 't een last. Vandaag is alles blij en mooi En morgen is het mis. Daar alles, dus de liefde ook, Niet altijdlekker is. Een jongeling van achttien jaar, Met reeds een weinig dons, Krijgt van zijn aangebeden schat Heel plotseling de bons. Hij is dan dagen droef gestemd En zucht: was ik maar dood; Maar meestal valt een and're schat Hem wel weer in den schoot. De dichter geeft op verzoek een uiteenzetting van de liefde. Op nummer twee straalt evenzeer De felle liefdezon; Hij zegt tot haar: 'k geloof dat ik Jou wel opeten kon. Tesamen zijn zij na een poos Het leven ingegaan, En als 't te laat is, zucht hij luid: Had ik het maar gedaan! Er zijn er ook jonge menschen, die Soms plots'ling zijn gezwicht, Dat is de liefde, zoo men zegt, Op 't allereerst gezicht. Da's juist als bij een ziekte, als De crisis is geschied, Na negen dagen weet je pas, Of :t blijvend is of niet. De liefde is een heel raar ding, Wie heeft er nooit bemind? Maar dan pas weet je wat het is, Wanneer je 't ondervindt. En als je eenmaal bent getrouwd, Dan klinkt het liefdelied, Dan weet je 't.... van je zelf alleen En van een ander niét. TROUBADOUR. 3-3 0d all. pla

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 10