KERKNIEUWS STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS RECHTZAKEN SPORT UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN school hatt I.: neriki BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in Jen morgen van 13 Juni 1929, medegedeeld door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: [oogste barometerst.: 769.0 te Toulouse, aagste barometerst.: 750.8 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 14 Juni: Meest, matige Westelijk tot Zuidelijke 1 on find. Zwaar bewolkt of betrokken. Waar in dei ichijnlijk eenige regen. Weinig verande- cvoen ing in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR 18 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 20 gr., 2 uur 20 gr., 3 uur 20 gr. De Zijl7 uur 18 gr.. 12 uur 18 l</2 gr., 3 lur 19 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagavond 9.51 uur tot Vrij- Jacmorgen 4.07 uur. PROF. J. P. VERHAAR. Wij vernamen hedenmiddag, dat de toe- dalland van prof. Verhaar, hoewel nog zeer et rustig, niet slechter is. De kans op beter- jden' lijden' aarver ret be en mr premii j-tarie lit nre /an eplanl .^g gunstiger worden gehcht. MGR. J. M. KONINGS O.S.CR, t Volgens een telegrafisch ontvangen be- _dl ielit is in de Congo overleden de aposto- !'L D C'1 prefect, van de Congo-missie der Kruisheeren Mgr. J. M. Konings. De overledene is geboren te Maaseykin elgië 17 April 1870, geprofest te St. Aga- a IS Nov. 1888, priester gewijd te Luik Deo. 1892, benoemd tot prior te Hannut Nov. 1905, benoemd tot superior van Congo-missie in 1920, waarop in 1926 de enoeming tot. Apostolisch prefect van ge- oemde missie. Voor zijn benoeming tot prior was de erledene langen tijd professor in de leer- [ellige godgeleerdheid in St. Agatha Duyck), van zijn hand verschenen „Trac- itus gratia Divina" en „Certitude et liter- voerin- i i. i c dans 1 acte de for De missie der Kruisheeren, waar Mgr. I onings apostolisch prefect is, is begon pfondi en in 1920 en de overledene heeft hie\ roor d en pioniersarbeid verricht in een gebied, ^er ^«-eemaal zoo groot als Nederland, waar cijfers05 geen enkele missiepost waa en na-ge- !3), el oeg geen Christenen, jtheke Thans verkeert de missie in welvar&n- •mnge en toestand en konden er vier missie- j11"^ osten worden opgericht, van waaruit ver fde oi chillende staties bediend worden, tievooi In Mgr. Konings verliest de missie en 57.863.1 |e orde der Kruisheeren'n priester van bij- iresery on<jere talenten en bijzondere werk- dsfond 0> iacht. ;00), ot Het voig jaar nog bezocht de overledene 774.3 et Kruisheerenklooster te Zoeterwoude en ekenip ,aze stad. De oorzaak van den dood is hier te ei inde nog niet bekend. geheel i vereen rheidei Schü Pastoor J. C. van der Loos. De Zeereerw. heer J. C. van der Loos le lige dl 'itgeest had dezer dagen het ongeluk van cvoerd jjn fiets te vallen. Hij bekwam daarbij keioodanig letsel aan de knie, dat opname het. ziekenhuis te IJmuiden-Oost. nood- e akelijk bleek. le Plechtige Omgang te 's-Hertogenbosch. Weer maakt 's-Hertogenbosch zich op im met passenden en grootschen luister en „Blechtigen Omgang" le houden, die eder jaar, de Zoete Lieve Vrouw van den losch ter eere, door de straten der aloude :ter no voo mds t zonden, dan zal het ééne schittering zijn van vaandels en banieren, van bcolden en attributen, van kleuren en bloemen, va-n goud en zilver, van paarlen en edelgesteen ten, van bonte en fleurige costumes, in de rijkste schakeering en groepeering,, .weel derig van rijkdom en verfijnde schoonheid, als nergens in Nederland, bij geen enkele processie, wordt aangetroffen. Plechtstatig zal deze stoet op 14 JuTi van dit jaar dan weer trekken langs eene dik- opgepakte. kijkende en biddende menigte, zich één voelend te samen in ééne hulde aan de Zoete Lieve Vrouwe van den Bosch. j fortogstad trekt, >°.r Maanden reeds zijn nijvere dameshanden 1 "-j ezig om, dag in dag uit, de historische "T'f <1 os^uums vervaardigen door Bossche on lunstenaars ontworpen en waarbij een i reergalooze ijver, geschraagd door eene j Qnige devotie en liefde tot de „Zoete ^o0 loeder", wordt aan den dag gelegd. Andere kunstenaars hanteeren het pen- eel en schilderen met al de ambitie van un mooie vak, de emblemata en attribu- en, blinkend van kleuren en goud, ter op j iering van Maria's Ommegang. De schilderachtige groepen uit het Oude 1 Ji Nieuwe Testament, de historische groe ien en figuren worden herzien, aangevuld te Gfl |0 verfraaid. abberti zangkoren van mannen en vrouwen, Pos: ïn knapen en meisjes repeteeren reeds iddelbj reek a-an week, om straks in den Maria- ,vwiutel toet hun heerlijkste en schoonste liederen inderwj e doen weergalmen, tot meerderen luister ikundifl D giorje der Moedermaagd, die hunne lingen. ,jeve Vrouwe is. eest, dj £n ajs dan, op Zondag 1-1 Juli de „Plech- t"°t ige Omgang" langs den gezegenden al- die te luden bidweg van 's-Hertogenbosch trek- 3. 8. 5 1 en zal, onder het plechtstatig klokkenge- i te pro nj vall den St. Janstoren, onder de vroo- H. Crt jji-e tonen der gewijde muziek van een ienta-1 muziekkorpsen, terwijl de verheven- «e lofzangen tot den hemel worden opge- De moordaanslag te Amsterdam. De dader aangehouden. Zooals wij in ons nummer van Dinsdag mededeeldon heeft in den nacht van Maan dag op Dinsdag te Amsterdam een poging tot doodslag plaats gehad door een jonge man op een meisje. De 24-jarige letterzetter B. N. C., gebo ren te Arnhem, woonachtig te Nijmegen, vertoefde sinds eenige dagen met een minderjarig meisje, eveneens uit Nijmegen, te Amsterdam. Toen het geld op was. kre gen beiden ruzie en bracht de jongeman het meisje twee steken toe in borst en buik. De dader was daarop verdwenen. Hij is echter hedennacht hier ter stede aangehouden, alwaar hij in een logement had vertoefd. Hij heeft bekend den aan slag gepleegd te hebben, doch te hebben gehandeld onder den invloed van sterken drank. Leidsche Processie naar Heiloo. Per extra trein zijn hcdênruorgen onge veer 900 deelnemers uit. Leiden en omge ving ter beevaart gegaan naar Heiloo. On der hen bevonden zich twee zilveren jubi larissen. We komen hierop morgen nader terug. Het bericht, dat wij gisteren plaatsten over het te water loopen. van een kiepkar bij het bouwwerk, „Zuiderzicht" aan den Zoeterwoudsche Singel schijnt ons niet ge heel juist te zijn opgegeven. Er wordt op die losplaats vooreerst slechts duinzand verwerkt. Een der aldaar werkzaam zijnde personen bericht ons, dat een kiepkar over een stootblok is ge reden en in de Zoeterwoudsche Singel is terecht gekomen, terwijl aan het daar. lig gend motorbootje geen schade is veroor zaakt. MUZIEK. noch den organist mogen vergeten om bei der waardevolle jiraestatie. „Sursum Cor- da" eindigde met „Adoramus" van Pitoni. Nadat de tenoren zich één oogenblik inge zongen hadden, was de klank van het koor weer even uitdrukkingsvol én weelderig als voorheen. Hierna volgde ..Exaudi Deus" van H. Balthasar-Florence, waarbij met veel gemak, muzikaliteit en voor dracht word gemusiceerd, als gevolg van de penetrante leiding van den dirigent. „Sursum Corda" heeft een mooien cn goed geslaagden avond gehad. J. K. „Sursum Corda". Op het a cappella-concert van „Sursum Corda". onder leiding van Hubert Cuypers in de Pieterskerk gegeven, verleenden me vrouw Noorderwier en Anthon van der Horst als solisten hun medewerking. Na dat. organist van der Horst den avond had geopend, ving het koor aan. Nu wij „Sur sum Corda" weer eens hebben gehoord in een niet groot, maar fijn gekozen a cap- pella-programma, heeft zij ons als het ware haar muziek-credo toegeroepen. Als a cappella-ensemble spreken wij onze groo- te waardeering uit voor deze vereeniging, die artistiek, fijn en poëtisch heeft gezon gen en voor de hoogstaande muziek-men- taliteit, welke de uitnemende a cappella- dirigent Cuypers bezit. Het gaat hier van ziel tot ziel, zonder inmenging van eenige gewoonheid en dat is het ware inusicee- ren. Begonnen werd met twee sensitief en toch met reserve gezongen psalmen, door Hubert Cuypers voor koor bewerkt. Niet minder werd de opbloeiende muziekgeest van den koorleider gevoeld in de twee Kerstliederen „O, Kerstnacht" en „Oud Kerstlied", waarvan eveneens de bewer king van Cuypers was. Muzikaal en voor naam was de vertolking ervan. Sursum Corda zingt een pianissimo, waarvan de toonkwaliteit boven allen lof is. Wonderlijk ontroerden" de koorliederen van Graun en Neefe. De organist had den avond ge opend met de grandiose en sterk aanspre kende „Fantasia en Fuga in g kl. terts"' van Bach. Anthon van der Horst had de zen avond gewijde en hevigontroerend be lichte oogenblikken, waarin hij. door het superieure van de muziek aangeraakt, het orgel beheerscht en veel verheven schoons hem uit de vingers vloeit. Zoo ging het oolc in de groot-machtige „Fantasia en Fuga" in een opwelling en spontaan zich uitvie ren, een geestdriftig zich uitleven in de on geëvenaard voorname orgelmuziek, 't Was een uiting ran virtuoos, rhythmisch en klaar orgelspel. In de begeleiding der zan gers trok van der Horst eveneens bij voortduring de aandacht om de karakteris tieke registratie, het aanvullend vermogen, waarbij steeds er aan gedacht wordt, hoe de solostem het best te doen uitkomen. Ook in de „Variaties" van Sweelinck boe» de het spel van den organist door transpa rante soepelheid en verscheidenheid van kleur. Mevrouw Noorderwier was dezen avond uitstekend bij stem. In haar gec*»- tingeerden eenvoud en strevend naar liet sehoone is zij altijd zeer sympathiek. Niet alleen technisch is het zingen van de hoog begaafde kunstenares te bewonderen, steeds geeft zij iets individueels-expressief in tal van uitzeggingen die juist haar zin gen zoo aantrekkelijk maken. Zoo zong zij „Passions Arie" van Mozart, een getuigenis van diens vibreerende muzikaliteit. An thon van der Horst schonk aan mevrouw Noorderwier op haar 60sten verjaardag zijn „Oratio Moysi, hominis Dei", waar van wij dezen avond de eerste uitvoering genoten. Wij genoten van de hoogstaande veelzeggende vertolkingen en bewonder den de compositie, die modern geschreven, bij het eerste aanhooren zeer mooi, sym pathiek en voornaam aandoet, composito risch ongezocht en geslaagd voorkomt en aan de gelukkige bezitster uitnemend ligt. De verwerking der melodieën, veelal Gre- goriaansch, zijn fraai van vinding., de in druk is machtig en de dramatische uit drukking wordt niet verslapt. Mevrouw Noorderwier besloot met het zoo prachtig van stemming zijnde „Sicut Moses" van Buxtehaide waarin wjj noch dse zangeree LEIDEN. Geslaagd: Candidaals-examen geneeskunde de da mes P. de Regt (den Haag), G. Gocdbloed (Leid e n), J. M. M. Vorst (Zwolle), F. H. Brain (den Haag), S. J. Olyck (den Haag), A. M. Leenmans (den Haag) cn de heeren J. P. Buys (Leiden), O. J. R. Lappöhn (den Haag), J. J. Bleeker (Dronrijp) cum laude, L. Provo Kluit (Wassenaar), J. W. de Groot (den Haag), 8. Drukker (den Haag) cum laude. W. v. d. Merlo (Rotter dam), A. J. Ouwejan (den Haag), T. Smit (Vlissingen), J. E. Zunder (Rotterdam), C'. A, van Hoes (Delft.), A. W. van Rossen (Rot terdam), P. H. den Hartog (den Haag); Propaedcutiseh examen Godgeleerdheid de heeren W. C. van Unnik (Haarlem) cum laude, J. H. Hanneman (Amsterdam), K. Wybenga (Leeuwarden); Doctoraal examen' rechtsgeleerdheid de heeren W. G. Blits (Leiden), P. van 't Hoff Sbolk (den Haag), M. I. Reedelee (Marona). DELFT, 13 Juni. Hedenmiddag promo veerde tot doctor in de technische weten schap, na verdediging van een proefschrift getiteld: „Bijdrage tot de kennis van het Bergius-proces" en van stellingen de heer J. N. J. Perquin, scheikundig ingenieur, geboren te L e i d e n. ZOETERWOUDE (H. R.). R. K. Sportv. „Meerburg". De leden, welke zich hebben opgegeven voor het beoefenen der atheletieksport, worden er aan herinnerd dat Zaterdag avond 5 uur de eerste oefenavond zal plaats hebben onder behoorlijke leiding. 0EGSTGEEST. Geslaagd. De heeren J. J. Visser en L. v. d. Linden, beiden alhier, zijn ge slaagd voor het commies-examen voor de Posterijen. VOORSCHOTEN. Een ongeluk bij een ongeluk. Gister middag omstreeks kwart over een, werd een defect vierwielig motorrijtuig op don Veurscheweg door een vierwieligen vracht- automobiel weggesleept. Daar het sleepen- de motorrijtuig voor wielrijders moest uit halen en daarbij de snelheid eenigszins verminderde, geraakte de sleeptros tus- schen een der wielen van het gesleepte motorrijtuig, met gevolg, dat de bestuur der van dit laatste het stuur niet houden kon en tegen een boom reed, waarbij de naast den chauffeur zittende 16-jarige A. d. H. uit Rijnsburg door de voorruit sloeg en bloedend verwond werd. Door Dr. Van der Stoel word de eerste hulp verleend. De politie stelde een onderzoek in. ZOETER MEER-ZEGWAART. Leerplicht 'en arbeid. Wederom zijn eenige ouders en werkgevers geverbali seerd wegens het te werk hebben van leerplichtige kinderen. ZEGWAART. Gemeenteraad. De uitgestelde ver gadering van den Raad dezer gemeente wordt gehouden op Vrijdag 14 Juni a.s., des avond half acht uur ten Raadhuize. Geboren: Philippus Johannes, z. v. F. A. Rademaker en J. M. Buitendijk. Johannes Cornelis, z. v. N. J. Vollebregt en M. A. W. .Ammcrlaan. Nicolaas Jan, z. v. J. Dogterom en M. Bos. Ondertrouwd: A. van Ruitenburg, oud 24 j. en B. van den Haak, oud 24 j. Z0ETERMEER. Geboren: Hendrika Johanna, d. v. A. L. Kamps en C. H. de Jong. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeval. In de Prins Hendrikstraat alhier, is gistermiddag een juffrouw zooda nig van haar rijwiel gevallen, dat zij een bloedende hoofdwonde bekwam. Zij werd bij een bewoner binnengedragen en is later naar haar woonplaats te Bodegraven ver voerd. ZEVENHOVEN. Zijn leerling gered. Maandag geraak te een der leerlingen van de R. K. school in de ringsloot. Het hoofd der school sprong direct, te water en mocht het genoegen smaken hem te redden. ZOETERWOUDE. Flink. Woensdagmiddag had hier een ongeval plaats, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Bij het uitgaan der school in de Zuidbuurt reden twee meisjes, M. en L. Mulder, per fiets naar huis. Zij had den het ongeluk een meisje aan te rijden en van de 2 M. hooge kant in een modder sloot te komen. De heer Schuur, die toe vallig voorbij reed, bemerkte het en wist beide drenkelingen en do fiets weer op het droge te brengen. De meisjes kwamen met een modderbad en den schrik vrij. Een gemeentesecretaris voor de rcchibark. Voor de rechtbank le Arnhem heeft te rechtgestaan K.. gemeentesecretaris van Wijchcn, omdat hij in zijn functie 10 zou hebben aangenomen voor het verstrekken van de vereischte formulieren voor een drankwetvergunning. Dit zou ongeveer vier jaar geleden gebeurd zijn. Ilct O.M. meen de, ondanks het geringe bedrag en het feit, dat de zaak reeds zeer oud is. een gevan genisstraf te moeten cischen, n.l. drie maan den. K. heeft ecnigen tijd geleden ooi: al eens terechtgestaan wegens het aannemen van gelden in zijn functie van geraeenteseereta- Zes maanden tegen vrouw Wobbes. De officier van Justitie bij de Recht bank te Groningen heeft heden zich tegen vrouw Wobbes, de vrouw die. bij Yc Wijk- stra woonde, 6 maanden gevangenisstraf geëischt wegens het onverzorgd achter laten van haar 6 kinderen. Vrouw Wobbes had geen verdediger. De uitspraak is be paald op 20 Juni. Zooals men .zich zal herinneren heeft Wij les tra do moord op de l veldwachters bedreven toen zij vrouw Wobbes naar Groningen wilden meebren gen om in verband met deze zaak gehoord te worden. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. NA DEN OVERVAL OP CURACAO. Meriedeeling van het ministerie. Een gewonde overleden. Het ministerie van koloniën deelt het navolgende mede: „De toestand op Cura sao, waar na de plaats gehad hebbende overval de staat van beleg is afgekondigd, is, zooals uit de sedert ingekomen tele grammen van den gouverneur blijkt, rustig gebleven. Een meer volledige uiteenzet ting van de gebeurtenissen zal in een na der communiqué worden gegeven, zoodra de aanvullende gegevens van den land voogd zullen zijn ontvangen. De gewonde sergeant Maraissc is gis teren overleden. Eerstdaags arriveert te Curasao een door den gouverneur van Suriname der waarts gedirigeerd detachement, bestaan de uit 2 officieren en 40 manschappen". Gevallen. Per auto van den G. G. en G. D. is naar het Binnengasthuis te Amsterdam ver voerd een man, die bij Let verrichten van werkzaamheden aan het in aanbouw zijnde gebouw van de „Telegraaf" was gevallen en een bloedende hoofdwonde had beko men. LAATSTE BERICHTEN FABRIEKSONGEVAL TE WORMER. Tusschen de machines bekneld geraakt. Hedenmorgen is in de rijstfabriek De Unie" te Wormer ech .ernstig ongeval ge beurd. De 50-jarigo gehuwde machinist H. Mer- kus, wonende to Woriperveer, geraakte tij dens zijn werkzaamheden door tot nu toe onbekende oorzaak tusschen de machines. Met versplinterde beenen en ingedrukte borstkas werd de ongelukkige naar het- ziekenhuis te Wormcrvecr overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Zijn toestand is hoogst ernstig. KERK EN STAAT IN MEXICO. De onderhandelingen begonnen. Het verloop schijnt b e d i g e n d. buitenland zullen begeven. Volgens andere berichten trekt generaal Feng zijn troepen naar het Zuidwesten van Sjansi terug. Op 12 Juni stonden 223 werkzoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschreven tegen 4S5 op dien datum van het vorig jaar. Het aantal vliegongelukken in Amerika. NEW YORK. 13 Juni. (V. D.) Volgens do officicclc cijfers van het statistisch bu reau te Washington bedroeg het aantal personen .dat in het jaar 1928 bij 1122 vliegongelukken werdeb gedood 384; ge wond werden 709, terwijl 1213 personen vliegongevallen meemaakten waaraan zij zonder letsel ontsnapten. De Prins van Wales blijft nog vrijgezel. LONDEN. 13 Juni. (V. D.) In verband met de in de Amcrikaansche pers ver spreide geruchten omtrent een op handen zijnde verloving van de Zwcedsche prinses In.grid met den Prins van Wales wordt van welingelichte Britsche zijde medegedeeld, dat van deze geruchten geen woord waar is. Het bezoek van de prinses draagt ecu volkomen particulier karakter en staat in geen enkel verband met huwelijksplannen. MEXICO CITY 13 Juni. (V. D.) Te Mexico City heeft de eerste conferentie plaats gevonden tusschen den Mexicaan- schen president Portes Gil cn een aantal kerkelijke prelaten onder leiding van aarts bisschop Diaz ter inleiding van een over eenkomst tusschen Kerk en 8laat. Hoewel geen officieele mededeclinsren omtrent het verhandelde werden gedaan, bleek men aan beide zijden bevredigd over het ver loop der besprekingen. De gereedstaande Oceaanvliegers. Het weer is gunstig. NEW YORK, 13 Juni. (V. D.) Aangezien op het oogenblik de wind gunstig is en over het grootste deel van den Atlanti- schen Oceaan goed weer heerseht. hebben zoowel de Amcrikaansche als de Fransche vliegers, die reeds geruimen tijd te Or chard Beach in den staat Maine (V. 8.) vertoeven in afwachting van een gunstig tijdstip om een Oeeaanvlucht te kunnen maken, het plan hedenmorgen vroeg naar Europa te starten. De nieuwe strijd in Marokko. LONDEN, 13 Juni. (V. D.) Naar de „Times" uit Marokko meldt, is de omvang van de botsingen tusschen de Franschcn en Marokkanen veel grooter dan aanvan kelijk gemeld werd. Op het oogenblik schijnt onder de inlandsche troepen een paniek te hccrschen. Drie bataillons van het Fransche legioen zijn reeds van Mck- nes naar het gebied der onlusten vertrok ken. Er zullen nog meer troepen worden gezonden. Generaal Feng naar het buitenland? LONDEN, 13 Juni. (V. D.) Volgens of ficieele berichten uit Peking heeft gene raal Yen de regeering Ie Nanking mede gedeeld, dat generaal Feng binnen enkele dagen met hem te Yuntschen zal samen komen en dat beiden zich daarna naar het GOUDA, 13 Juni. Vee. Aanvoer 2796 stuks; 199 slachtvarkens, vette 1042, Lon- densche 35—40, zouters 4012; 929 magere varkens 30—60, 1400 biggen 15—30, 13 runderen f 250350. 109 nuchtere kalveren 1220. 2 schapen, 125 lammeren 14 21. 29 bokken en geiten „J 37. Handel vette varkens, Londensche, zou ters, nuchtere kalveren vlug; magere var kens. biggen, runderen, graskalveren, bok ken en geiten matig. Kaas. Aanvoer 121 partijen kaas; le kw. met rijksin. 46.">0, 2e kw. idem 4245, le kw. zonder rijksin. 4015, zware idem 54. Handel matig. Eieren. Aanvoer 399 partijen eieren, kipoicren 5.706.50, eendeneieren 5 5.50. per 1Ó0 stuks. Handel vlug. Boter. Aanvoer 1399 pondon boter. Goebotcr 0.90—1.00, weiboter 0.80— 0.90. Handel vlug. LOOSDUINEN, 12 Juni. Groontenvei- ling. Bloemkool le srt. 1537, 2c srt. .117, kaskomkommers lo srt. 14.90 21.30. 2e srt. 1217.20. rijen komkom mers le srt. 16.6019.90, 2e srt. 13.10 15.90. geel komkommers 26. perziken 1© srt. 25—33, 2e srt. 17—20, per 100 stuks, meloenen 1.40 per stuk, snijboonon 80 cl. per 100, aardbeien 1.50 per K.G., to maten le srt. 3840, 2e srt. 33—37, 30 srt. 34.50—38.50, le srt. 27—33.50. per 50 K.G., postelein 0.891.21 por 6 K.G.. spinazie 20—82 cl. per I K.G., druiven 1© srt. 2.S0 per K.G., salade le srt. 0.40— 2.90 per 100 krop, peen le. srt. 15—21, rabarber 1.101.60, selderij 3.10—3.90, pieterselie 4.30—6.80 per 100 bos, andijvie 2—8.80 per 100 struik, andijvie 1510 et. per kist van I K.G., komkommerstck 18 21 per 100 K.G., stoofsla 5 - 30 ct. per 6 K.G., zuring 3542 ct. per kist. bonken (torn.) f 30—33 per 50 K.G. ALPHEN AAN DEN RIJN, 13 Juni. Kaas Aanvoer 26 partijen; mot rijks- merk le soort 4650, idem 2e soort 4045. Handel matig. Lammeren 50 stuks; f 18—22. Handel goed. VEUR-L'DAM, 12 Juni. Vrije Veiling. 7183 kipeieren 66.50, 113 eendeneieren 5.10—6.25, per 100 stuks; kippen 0.85— 1.65, lianen 1—1.60. duiven 0.150.22, konijnen 1.50—3.25, jonge konijnen 0.80 —1.00, per stuk; Leidèchè kaas o.io—0.50 zoete kaas (R. M.) f 0.50—0.00. per pond. ALPHEN AAN DEN RIJN, 12 Juni. Groentcnveiling. Spinazie 19.90, pos telein 17.30—17.60, per 100 K.G.; rabar ber 730, peen 1623, per 160 bos; kropsla I 2.20—3.50, komkommers II 17, bloemkool I 2429. idem -II 1217, per 100 stuks. TER-AAR, 12 Juni. Veiling „Tuindersbc- lang". Peulen por 10 Kilo f 3.30—3.65, Snijboonon per 10 Kilo 6.107.50 1/2, Snij- boonen st ek. per 10 Kilo 5.30, Tuinboonen 3.60, Bloemkool per stuk 340 cent, Pos- telein per 100 Kilo 13.10, Peen per bos 1216 cent. Aardbeien per doosje 925 cent, 81a por 100 ƒ20.30—2.50, Dubbele Stambqonen per pond 0.56. WOERDEN, 12 Juni. Kaas. Aanvoer 617 partijen. Eerste soort met rijksmork 46 50, idem mindere f 3815, zonder rijks- merk f 40—44: zware f 51. Handel matig. ZOETERMEER-ZEGWAART, 12 Juni. Eiercnveiling. Aangevoerd 1209!) stuks. Prijzen: kipeieren f5.806.80, eendeneieren f 5.956.50 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 12 Juni. Eiercnveiling. Aangevoerd 10997 kipeieren 5.70 6.50, 1507 eendeneieren 4.705.80, per 100 stuks. TER AAR, 12 Juni. Veiling „St. Phocas". Peulen 3.603.80. per 10 K.G.dop pers 3.30. per 5 K.G.; snijboonen 6.30 7.60. idem stek 55.30, per 10 K.G.; bloemkool 340 ct., per stuk; peen 9—19 ct., per bos; aardbeien 8—22 ct., per doosje. R0EL0FARENDSVEEN. 12 Juni. Groen tenveiling. 81a 0.602.60, per 100 krop: aardbeien 15—30 et„ per doosje; peu len 3.403.45; idem jonge f 3.603 75, idem dikke 3.30; doperwten 6.10-— 6.30. por 20 pond; snijboonen 3.603.90; idem stek 2.90—2.80, per 10 ptind. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAMI (Niet officieel). Berlijn 59.301 New-York U.49l/lt5 Parijs O.T.'ll/o Brussel 34.58 Zwitserland 47.91 Milaan J3 021/2 Madrid 35 55 Oslo 66 33 Kopenhagen 66.31 Stockholm 66.58 Weenen 34.98 Praag 7.37 Boedapest 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3