A w SPORT EN WEDSTRIJDEN ZWEDEN—NEDERLAND 6-2 De tiende ontmoeting tusschen Zweden en Nederland, gisteren te Stockholm ge speeld, heeft een verpletterende nederlaag voor de Oranjemannen opgeleverd, zoo groot als nog geen wedstrijd tevoren te boeken gaf. Deze nederlaag is voornamelijk te wij- d aan een falen van de middênlinie, die door drie nieuwe spelers gevormd werd, terwijl ook Van der Meulen niet zoo goed dreef was als wij van hem gewend zijn. Aan het verslag, dat de „Maandagmor- .n" van dezen kamp geeft, ontleenen wij het volgende: Als de Deensche scheidsrechter dr. Rem ke dan eindelijk het sein tot beginnen geeft staan de volgende elftallen tegenover elkaar den. Lindbergh F. Anderson Kook Hamssen Heigessen Villing Jfielsson Rydell Kaufeldt Dahl Kroon Scheidsrechter dr. Remke (Denemarken) Homburg v. d. Griend Tap Ivools Landaal Van der Zalm v. d. Wilt Smeets Van Kol de Bruyn Van der Meulen Nederland In den stroomenden regen wordt afge trapt. De eerste aanval is voor de Zweden, die direct resoluut op het Hollandsch doel afstevenen. Beide ploegen zijn in de eerste minuten nog niet trapvast. De Oranjehem- nioeten zichtbaar nog aan het terrein vennen en komen niet vaak op de vijande lijke speelhelft. Een offensief van Kaufeldt vordt door Van der Wildt onderbroken. De Hollander laat zich het leder weder ontfut- lelen en zoo belandt het bij den Zweed- schen linksbuiten Kroon. Kaufeldt neemt len aanval over en er ontstaan nu weldra tritieke momenten in de Hollandsche ver- iediging, waar het blijkbaar nog niet best iotert. Na vier minuten ontstaat er een gevaar- §k moment voor het Hollandsche doel. nf a? Tilling is door de verdediging heengebro- 'sn en zet ver over naar den toesnellenden 'dell, die watervlug blijkt te zijn. De Iruyn wordt gepasseerd en Van der Meu len zet zich schrap.... Het gevaar wordt ichter bezworen door een pittig ingrijpen den Hollandschen aanvoerder, die het eder met een forscken trap ver buiten het 11 [educhte gebied zendt. n e' Er komt nog een schot in den Holland ehen aanval. Voornamelijk is dit te wijten an de omstandigheid, dat de Zweden neller optreden en dus meester van het 'eld zijn. Beide ploegen begonnen met een ipen spel, dat bij deze gesteldheid van het de eenige methode lijkt om iets te leveiken. Smeets doet zijn best in de niddenlinie, doch hij ondervindt weinig iteun. De Hagenaar trekt steeds naar vo- hwe'ten- ^'Jn medespelers in de halflinie schij- jieej ïen zijn tempo echter niet te kunnen hou den. De Zweedsche keeper blijkt echter minder klemvast te vangen dan men van hem bad kunnen verwachten. Schoten van Tap en Landaal werkt hij nl. vrij onhandig weg. De gladheid van het terrein is de oorzaak, dat in beide aanvals- inies slecht geschoten wordt. Homberg, die )rea Een fraaie kans krijgt, wanneer hij van Van der Griend den bal toegespeeld krijgt, pef schiet hoog over. Even later is het Kools, ^jj die een voorzet van den Hollandsehen alaah linksbuiten over liet doel kopt. In deze mi nd tl nuten komen de Hollanders iets meer in den aanval. Het ongemakkelijke veld maakt echter afwerking van het spel ten stai eenenmale onmogelijk. Er zullen ongeveer 12 minuten gespeeld zwa#ijn, als Van der Meulen'bij een aanval der Istiït Zweedsche voorhoede is uitgeloopen. De ver linksbinnen Dahl passeert den Holland schen doelman die zijn uitval zeer ongemo tiveerd gewaagd heeft en bedenkt zich aroergeen oogenblik. Van Kol komt tusschen- beide en redt op het laatste nippertje de d hu hachelijke positie, veroorzaakt, door een mee blunder van onzen doelman. Dit alles blijkt echter slechts uitstel van executie te zijn. Als Van der Meulen ten tweede male is uit ïen en een hoog schot onvoldoende heeft weggewerkt, is het weer dezelfde Zweed, die onverbiddellijk het leder tus- ande schen de palen kanjert, waarmede de Xjye- ar oi den de leiding veroveren (10). Een geweldig gejuich stijgt op van de kamjtribunes na dit betrekkelijk onverwachte tucces der Zweden. In de Oranjeploeg is pen pen wel een beetje teleurgesteld door <3#L naa succes der tegenpartij, doch niettemin ge- ir delven de mannen van Van Kol den strijd moes niet gewonnen. Opnieuw gaan zij tot den aanval over. Het slecht voeden der Hollandsche mid denlinie is echter oorzaak, dat onze voor hoede zich te veel afmat, hetgeen een ver slapping van hel spel tengevolge heeft. Na ongeveer 20 minuten veroorzaakt Van Kol egtui door een overtreding een vrijen schop te- start olm!' teuri" volkaT h de ichei oude indea dt gt te v» Een zware nederlaag der Oranje mannen tegen een goed Zweedsch elftal De Hollanders speelden een slechten wedstrijd De mid denlinie en Van der Meulen uit vorm. gen Holland, nog juist- builen het beruchte gebied. De vrije schop wordt genomen door Kaufeldt. Op dit moment staan de beide Hollandsche backs voor Van der Meulens heiligdom. Vermoedelijk wordt juist daar door onzen doelman 't uitzicht belemmerd want voor dat iemand beseft wat er ge beurd is, is het leder via het been van Ry dell in het Hollandsche doel beland (20). Nog probeeren de Oranjehemden er in de eerst-c helft iets van terecht te brengen, doch de Zweedsche meerderheid is weldra een feit. De weinige kansen, die de Hol landsche voorhoede krijgt, gaan door slecht schieten verloren. Ook de Zweedsche kee per maakt, wel fouten. Een schot van Tap houdt hij onvoldoende, zoodat de Holland sche middenvoor gelegenheid krijgt, ten tweede male het Zweedsche doel te be stoken. Het zijn de achterspolers, die Lindberg's heiligdom voor een doorboring behoeden. Kort voor rust trachten de Hol landers de eer nog te redden, doch zij blij ken tegen de snelle Zweden niet opgewas sen en half-time breekt aan met een 20 achterstand der onzen. Na half-time. Na half-time vindt er een wijziging in de Hollandsche speelwijze plaats. In de eerste plaats verwisselen Smeets en Kools van plaats, zoodat de H. B. S.'er in de voor hoede komt te spelen. Aanvoerder Van Kol legt zich toe op het off-side zetten der Zweedsche vleugelspelers. De verandering in de Hollandsche ploeg brengt wel wat meer spirit, daar Smeets zeer ondernemend optreedt en aardige kansen schept. De Bruyn raakt in die periode in botsing met een Zweedschen halfspeler en moet eenige minuten het terrein verlaten. De tweede helft is ongeveer 30 minuten oud als Dahl na fraai solospel den voorsprong der Zwe den tot 30 vergroot. Dan komt er wat variatie in den strijd. Smeets, die goed met Tap samenspeelt, komt dicht voor het Zweedsohe doel. Wit een voorzet van Tap scoort de H. B. E.'ei onhoudbaar het eerste Hollandsche tegen- punt (31). Een applaus beloont dit staal tje van goede voetbaltechniek. Eenige minuten later wordt het Holland sche doel weer in gevaar gebracht. Het is thans de rechtervleugel der Zweden, die Van der Meulen's doel belaagt. Rydell, de rechtsbinnen, scoort uit een schermutseling het vierde Zweedsohe doelpunt (41). Di rect hierna maakt Rydell er 51 van. Van der Meulen beleeft dan eenige be nauwde oogenblikken. Een hard schot van Nillson houdt hij keurig. Ongeveer 5 minu ten voor het einde brengt Smeets weer wat leven in de brouwerij. Bij een van zijn fraaie doorbraken weet hij de beide backs der tegenpartij te passeeren en met een fraai schot Lindberg het nakijken te ge ven (52). Nog zijn de Zweden echter niet tevreden Nillson meent het half dozijn vol te moeten maken in welke poging hij slaagt, nog juist voor den scheidsrechter Remke. die den geheelen wedstrijd uitstekend geleid heeft, het einde aangekondigt (62). Nabetrachting. Als geheel is het spel van de Nederland- sche ploeg niet meegevallen. Uitblinkers waren er niet bepaald en de debutanten in het elftal hebben geen buitengewone din gen gedaan. In het eerste kwartier van den wedstrijd was het spel der Hollanders niet onaardig, doch na de 2 Zweedsche doel punten waren zij de kluts kwijt. Na rust was Smeets de beste Hollander in de voor hoede. Onze verdediging heeft niet geheel voldaan. Van der Meulen hebben we wel eens in betere conditie gezien. Het spel van De Bruin was matig, terwijl de geheele middenlinie zwak te noemen was. Bij een bespreking van het spel der Zwe den kunnen wij volstaan met de mededee- ling dat zij enthousiaster en sneller ge speeld hebben dan hun tegenstanders, ook waren zij technisch de meerderen. Doelver- dediger Lindberg was niet beter dan Van der Meulen. Rydell en Dahl waren de beste voorhoedespelers. De balans. Na het gisteren bereikte resultaat ziet het lijstje van de tegen Zweden gespeelde wedstrijden er als volgt uit: 23 Oct. 1908: NederlandZweden 20 25 Oct. 190S: NederlandZweden 53 23 Juni 1912: NederlandZweden 43 9 Juli 1919: NederlandZweden 31 24 Aug. 1919: ZwedenNederland 41 29 Aug. 1920: NederlandZweden 54 S Juni 1924: NederlandZweden 11 9 Juni 1924: NederlandZweden 13 13 Nov. 1927: NederlandZweden 10 9 Juni 1929: Zweden—Nederland 62 De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. p. gem. Nederland 10 6 1 3 2525 13 1.30 Zweden 10 3 1 6 25—25 7 0.70 VOETBAL. NED ER LANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. De groote verrassing van gisteren was *el het feit, dat Feyenoord verloor, ter wijl P.S.V, won, zoodat de Rotterdam- n hui uitgeschakeld zijn voor het kampioen schap en de Philipsmenschen den eeretitel tnaar voor het grijpen hebben. Intusschen heeft Go Ahead bewezen iaar plaats onder de kampioenen waard te lijn. De stand is nu als volgt geworden: P. S. V7 5 2 22—10 10 Go Alicad 7 4 3 17—10 8 Feijenoord 8 4 4 1411 8 Sparta 6 2 1 3 58 5 Velocitas 6 1 1 4 423 3 In de promotiecompetitie voor de derde klasse in Afd. I is de beslissing thans ook gevallen. V.V.A. heeft zich gehandhaafd, zoodat noch de Renremers noch de Al- phenaren promoveeren. De eindstand is: V. V A4 2 2 5— 2 6 Alphen4 1 1 2 5—6 3 De Kennemers ..4112 57 3 Voor de promotiecompetitie der 3e klas- sers werd A.S.C. gisteren voor de tweede maal door V.D.L. geslagen, zoodat de strijd hier alleen nog gaat tusschen V.D.L. en Leonidas, zooals blijkt uit onderstaande cijfers: V. D. L3 313— 1 6 Leonidas 3 2 1 63 4 A. S. C44 1—16 0 In het Oosten wonnen de Enschedesche Boys met 31 van X.S.C., waardoor N.E.C. óf uitgeschakeld is óf met de twee andere gegadigden een gelijk aantal punten kan behalen, zooals blijkt uit de cijfers: P.E. C N. E. C Ensch. Boys 3 2—1 7—6 4 1—2 7—7 3 1—2 7—8 In hel Zuiden won Wilhelmus op het kantje af van Vlissingen, zoodat de Bos sche Kanaries hun goede kans op handha ving behouden. De cijfers zijn hier: St. M. Emma 4 3 l 178 6 Wilhelmina 3 2 1 74 5 De Valk 3 1 1 1 3—7 3 Vlissingen 44 8—46 Zwaluwen—Roode Duivels. Voor den wedstrijd Zwaluwen tegen Roode Duivels, die op 16 Juni a.s. op Hout- rust zal worden gespeeld, is het Zwaluwen elftal als volgt samengesteld: Quax (A.D.O.), doel; Van Run (P.S.V.) en Stuve (Enschede), achter; Breitner (A.D.O.); Halle (Go-Ahead) en •Schlosser (Heracles), midden; Elfring (Alcmaria), Van Resteren (H. B. 8.), Bakhuys (Z.A.C.), Van Loon (Wil lem II) en Van Gelder (V.U.C.), voor. Aks scheidsrechter is uitgenoodigd de heer W. Eijmers. Vooraf zal van half twee tot drie uur een wedstrijd plaats vinden tusschen twee Westelijke jeugdelftallen. De wedstrijden zullen vanaf twee uur worden opgeluisterd door muziek van het muziekkorps De Haagsche Politie. R. K. FEDERATIE. D. E. M. I—S. J. C. I 2—2. Dc getrokken conclusies over de sterkte der Beverwijksche club na hun groote ne derlaag tegen Excelsior in hun eersten promotiewedstrijd, zijn zeker verkeerd ge weest. daar gisteren het pootige D. E. M.- elftal uit een heel ander vaatje heeft ge tapt en het heeft het S. J. C.-elfal het vuur na aan de schenen gelegd. Met iets meer fortuin hadden de Noordwijkers de beide puntjes wel bemachtigd, daar ook in dezen wedstrijd weer een penalty niet is benut geworden. De goede partij echter, welke D. E. M. in dezen wedstrijd te zien gaf. rechtvaardigt alleszins het gelijke spel. Als te kwart over twee onder scheids rechter Vollenbroek, die matig leidde, wordt begonnen, heeft S. J. C. eerst een bloemenhulde in ontvangst te nemen, waarbij de aanvoerder der gastheeren eenige felicitatiewoorden sprak voor het behaalde kampioenschap, een attentie welke de S. J. C.'ers ten zeerste op prijs stelden. Den aftrap heeft S. J. C. te ne men. Onder het voordeel van den wind brengen zij direct een bezoek bij het vijan delijke doel. hetgeen hun een hoekschop oplevert zonder verdere resultaten. Het spel verplaatst zich snel, waarbij tactiek slechts sporadisch voorkomt. Eenige goede aanvallen van D. E. M. doen ons zien, dat ook zij goede schutters in de voorhoede hebben en hun aanval lang niet te onder schatten is. Als het spel 10 minuten oud is schiet de S. J. C.-rechtsbuiten uit een goed opgezetten aanval op het vijandelijke doel, de keeper heeft geen schijn van kans doch één der backs slaat al vallend den bal in het veld terug. De toegekende pe nalty deponeert de linksbinnen met een tam schot in 's keepers handen. Een bui ten kansje voor de Wijksche club! De zwart-witten komen echter weer terug en bij een herhaalde bekogeling, ontkomt het D. E. M.-doel ternauwernood aan een doorboring. De Wijkers zitten intusschen niet stil, doch Holst en de zijnen retour- neeren alles en steeds weten zij bij critie- ke momenten goed in te grijpen. Snel wis selen de aanvallen zich af en weer had S. J. C. een prachtkans, doch het harde schot van den linksbuiten scheert den bo venkant der lat. De gasten zijn nu iets meer in den aanval en als het spel bijna een half uur oud is, weet Joop met een ver schot, op keurige wijze zijn fout te herstellen (01). De gastheeren pakken bij den aftrap flink aan en zij geven de S. J. C.-verdediging handen vol werk. Door taai volhouden heeft D. E. M. echter succes, wamt bij een missen in de achterhoede van S. J. C., kan Holst onmogelijk het gelijk makende goaltje voorkomen (11). Rust is reeds in hot zicht als één der blauwbroe- ken een penalty veroorzaakt, hetgeen den scheidsrechter blijkbaar ontging, want on verstoord werd er doorgespeeld en kwam rust met den 11 stand. Na rust krijgen wij direct een S. J. C.- aanval. wélke echter op niets uitloopt. Dan komt de thuisclub weer flink in het offen sief met gevolg, dat na 6 minuten hun midvoor met een goed schot het leidende punt inzet (21). Uit den aftrap dachten wij reeds den gelijkmaker te zien komen, doch de keeper wist den bal nog juist cor ner te trappen, het spel der S. J. C.'ers wil niet erg vlotten hetgeen wel zijn oor zaak vond in het heuvelachtige effectvolle veld. D. E. M. is nu iets meer in den aan val. doch Holst laat zich niet meer ver schalken. In den aanval van S. J. C. wil niets lukken en al komen zij gevaarlijk voor doel niets helpt. Toch houden zij taai vol en a-ls de midvoor goed voorzet weet de rechtsbinnen den gelijkmaker te depo- neeren (22). Dit brengt weer moed bij de S. J. C.'ers. welke onstuimig blijven aan vallen, waarbij het D. E. M.-doel heel for tuinlijk aan een doorboring ontkomt. Di rect hierop verwerkt de gastenkeeper eenige goede schoten keurig. Dan werken de blauwbroekem zich. weer eens los, waar bij zij een vrijen trap krijgen, welke corner wordt gekopt, waaruit nog wel een hache lijk moment ontstond, doch spoedig trekt S. J. C. weer ten aanval en m de laatste minuut kogelt de linksbuiten een hard schot op doel, welke echter juist aan den verkeerden kant van de paal verdwijnt en komt het einde met den 22 stand. De verstandhouding in dezen wedstrijd was zeer goed. Volgende week komt D. E. M. te gast in Noordwijk, waarbij zooals niet gewonnen minstens weer gelijk moet wor den gespeeld om do vlag ten top te kunnen hijschen. Dus flink aangepakt. Aan belang stelling en aanvuurders zal het dan op Sportpark niet ontbreken. De stand is thans: S. J. O 3 2 11 10-4 5 Excelsior 3 1 2 109 2 D. E. M. 2—11 3—10 1 DIOC. HAARL. BOND. Overzicht. Onder zeer goede belangstelling vond gisteren te Hengelo de Missie-wedstrijd plaats tusschen de elftallen van' den R. K, Utrecht-schen Voetbalbond en den Dioc. Haarl. Bond. De Utrechtenaren wonnen met 52, nadat de rust met 31 was inge gaan. Voor de promotiecompetitic der 3e klasse speelde DOS I uit Roelofarcndsveen giste ren tegen HVC I te Hoek van Holland. De Véenders wonnen met 41 on boekten daar mede hun derde ovorwinning in de pronio- tiecompetitie. R.-K. S. V. „Teijlingen". A s. Dinsdagvond 0111 8 uur houdt boven genoemde vereeniging haar jaarvergade ring in het K.S.A.-gebouw. Wij raden alle voetballiefhebbers aan om allen aanwezig te zijn, daar doze vergadering zeer be langrijk is. Het hoofdpunt van deze vergadering is n.l de bestuursverkiezing, daar drie be stuursleden hun functie hebben neergelegd, de voorzitter, de secretaris en commissaris. Ca-ndidaten kunnen worden ingeleverd tot den aanvang der vergadering. Nog zij ver meld, dat donateurs ook op de jaarverga dering 'tegenwoordig kunnen zijn. °R.V.S.V. A.S.C. Zoeterwoude (dorp). Gisteren speelde ASC alhier een vriend schappelijke wedstrijd tegen een combinatie van OVV I en II uit Oegstgcest. Om kwart voor drie stellen beide elftal len zich op onder leiding van scheidsrech ter Housing. Het begin is voor OVV dat met den wind in den rug speelt. Al spoedig heb ben de gasten dan ook succes met- een goed schot van hun middenvoor (0l). ASC laat zich echter niet ontmoedigen en gaat thans wat beter spelen. Al spoedig zien ze dan ook hun harde werken beloond door een goed doelpunt van hun middenvoor (1l). Dan gaat verder de strijd gelijk op met OVV iets gevaarlijker. Als echter bij een goeden aanval van ASC de uitloopendo keeper over den bal trapt, heeft een ASC-er geen moeite het leer in het verlaten doel te plaatsen (21). Met dezen stand gaat de rust in. Na de hervatting is het spel voor- loopig verdeeld. A.SC speelt thans veel be ter dan voor de rust en heeft, dan ook het eerste succes als de linksbuiten den bal te pakken krijgt en hard inschiet (3l). Dan komt OVV flink opzetten, en weet dan ook door twee goede doelpunten den eindstand te brengen op 33. Een uitslag, die de ver houding goed weergeeft. En voor ASC een eervol resultaat. LAWNTENNIS. HONGARIJE—NEDERLAND. 0m den Davis Cup. Holland wint het dubbelspel en een enkelspel. Van 2—0 op 22. De laatste partij door regen on derbroken. De derde ronde voor den strijd om den Davis Cup tusschen Hongarije cn Neder land werd Zaterdag voortgezet met het dubbelspel tusschen TimmerDieiner Kool en von KehrlingPctery. 't Werd een spannende wedstrijd, waarbij de Hongaren zich niet gemakkelijk gewonnen gaven. Zij wisten den eersten en den derden set te winnen, doch de Hollanders spanden zich toen nog eens extra in en de uitslag werd 1—6 6—2 4—6 6—3 6—2. Gisteren speelde Diemer Kool tegen Ta- kacs en won, naar de ..Courant" meldt met 51 62 63, waardoor de 20 achter stand der Hollanders in een gelijken stand (22) werd omgezet. De partij Von Kehr lingTimmer moest dus de beslissing brengen. Dc twee eerste sets werden met 86 63 door den Hongaar gewonnen, doch de volgende was met 36 voor Tim mer. Daarna werd de partij wegens regen gestaakt. Zij zal hedenmiddag worden be ëindigd. Een Hongaarsche overwinning is zoo goed als zeker. CRICKET. De uitslagen. De gisteren gespeelde wedstrijden heb ben de volgende resultaten opgeleverd: Eerste klasse. V. R. A.A. C. C. Gewonnen door V.R.A. niet 100 runs op de le innings. A. C. C. le innings 53 (W. F. C. Sanders 25); Rincker 412; H. v. Booven 623. V. R. A. le innings 153 voor 5 gesloten): (O. v. d. Berg 37 Mr. G. Hamburger 37; R. de Waal 20*) F. Riechelmanni 2536. A. C. C. 2e innings 58 voor 8 (tijd); (Ove- ring 23); W. Glerum 20; A. F. Lotsy de Bruyn 214. PhoenixV. V. V. Gewonnen door V. V. V. met 123 runs op de le innings. V. V. V. le innings 193 (A. v. Stuyven- berg 51Dykhuys 49) Greiinering 9—82. Proenix le innings 70 (K. v. Dael 16) Jeuken 818; J. J. Grootmeyer 213. R. en W. H. C. C. I Gewonnen door M. C. C. I met 71 runs op de le innings. R. en W. le innings 120 (Mr. B. David son 28P. C. Hagenaar 27) M. J. Koele- man 325; R. Schill 3—39; M. Jansen 3—49. H. C. C. I le innings 191 (M. H. v. Ma nen 58; R. Vis 45) Schmeink 569; v. d. Togt 3—25. R. en W. 2e innings 75 voor 8 (J. Swens 18) M. Jansen 625. H. C. C. II—Quick (N.). Gewonnen door H. G. C. II met innings en 113 runs. Quick le innings 52 (Th. Hanessen 13C. Tiege 10) L. Sodderland 414; W. v. d. Bosch 619. H. C. O. II le innings 203 voor 8 (geslo ten) (E. Neucrburg 56; M. Jansen 32; v. d. Borg 31) Burki 381 E. den Hartog 375. Quick 2e innings 3S (Th. Hanessen 10) W. v. d. Bosch 27Edcrsheim 79. V. 0. C.Ajax (L.). Gewonnen door V. O. C. met 5 wickets. Ajax le innings 71 (K. Jansen 12) Ter- wiel 624 East 217. V. O. C. Ie innings 71 (Beyers 35) Eige- man 6IS Gunning 440. Ajax 2e innings 66 (H. de Vrind 14) Ter- wiel 325; Bevers 310; Ea.st 316. V. O. C. 2e innings 70 voor 5 (Gibb 40) Gunning 4—43. „De Crt." Tweede klasse C. Ajax (L.) IIQuick (H.) Gewonnen door Ajax met innings en 1 run. Quick 10 en 37Ajax 48. L. C. C. -Phoenix II L. C. C. wint met 54 runs. L. C. C. totaal 193. Metsch 39. Eich- hom 52. A. v. Schie 45, A. v. Weizen 19. C. La-man 12, J. Everard 660, F. Everard 356. Phoenix totaal 139. J. Everard 63. v. Thiel 18. Tresling 10. Lens 13, A. van Es 230. F. van Es 4—40. C. Lama 11 231. A. van Schie 320. WATERPOL'O. U. Z. C. I—L. Z, C. I 1—1. Ook het eerste L. Z. C.-zcvental heeft het, gezien de onvolledigheid, tot een vrij gunstig resultaat gebracht door dit gelijk spel gisteren te Utrecht bevochten op de snelle U. Z. C.-ploeg. Tegenover deze snelheid stelde L. Z. C. slechts techniek en tactiek, waarmede aangetoond wordt, dus deze twee zaken, hoe nuttig en noodig ook, zonder snelheid niet tot hun volle waarde komen. Begrijpelijk begint het spel met. een meerderheid van U. Z. C. en hoe goed de Loidsche achterhoede zich ook weert, zij kan niet verhinderen, dat Goekoop ver schillende vinnige schoten te verwerken krijgt, wat hem goed afgaat. Opzwemmen van Elsinga, gevolgd door een hard schot heeft geen resultaat, door dat Tetenburg in het U. Z. C.-doel keu rig stopt. De rust komt dan ook met 0—0. Daarna komt de L. Z. C.-ploeg langza merhand iets in de meerderheid, waarna eenige aanvallen op het U. Z. C.-doel het gevolg zijn. Uit een schermutseling voor het. doel weet. de la Court ten slotte een doelpunt tc maken. Er komt nu eenige spanning in en ten slotte gelukt het, U. Z. C. 30 seconden voor tijd een tegenpunt te maken, daarmede zorgend voor een ge lijk spel. Thetis—L. Z. C. (Dames) 50. De L. Z. C.-dames begonnen het seizoen slecht door bij gebrek aan speelsters, niet op tc komen. Thetis I (Zaandijk)L. Z. C. I (50). Het programma voor deze week zal er behoudens wijzigingen aan te brengen door den N. Z. B.) als volgt uitzien: Woensdag 12 Juni S uur: L.Z.C. IIZ. I.A.N. II, L.Z.C. I—IJ I; Donderdag 13 Juni 8.15 uur: L.Z.C. IINeptunus II; Vrijdag 14 Juni 8 uur: L.Z.C. I (dames) II.D.Z. II, L.Z.C. IV—Poelmeer I. WIELRENNEN. De landenwedstrijd Duitschland—Nederland Nederland geslagen. Uit Keulen wordt aan de „Crt." gemeld: De zesde wielerlandenwedstrijd Duitsch landNederland, gisteren begonnen, had een zeer spannend verloop. Tn den wedstrijd over 1000 meter sloeg Moeskops het de vo rige maand gemaakte record van Engel en Oszmella cn legde den afstand af in den mooien tijd van 1 m. 11.8 sec. Duitschland wou den landenwedstrijd met 135 tegen 102 punten. De gedetailleerde uit slagen zijn: Hoofdnummer: Beslissing 0111 de derde en vierde plaats: 1. Stoffes, 13.2 sec.; 2. Osz mella op een kwart lengte. Beslissing om do eerste 01 tweede plaats: 1. Moeskops, 12.2 s. 2. Engels, op 1 1/2 lengte. Achtervolgingswedstrijd over 4 K.M.: 1. Bakker, Pijnenburg, Brilman cn Ranschaert 5 m. 58.4 s. 2. Micthc, Kroll. Hürtgen en Göbel, 6 m. 4.4 sec. op negentig meter. 1000 meter tijd wedstrijd1. Moeskops 1 m. 11.4 sec. 2. Oszmella 1 m. 13 sec. 3. Engel, 1 m, 13.1 s. 4. Van Kempen 1 ui. 13.2 s. Tandem-wedstrijd: cindserie over 1200 meter. 1. OszmellaSchorn 1 m. 11.4 s. 2. Bakker—Brilman 3. HürtgenGöbel. 4. P. LecncBontekoe. Koppel wedstrijd van een uur: 1. Slef- fosKrill 22 punten, 39.6 K.M. 2. Pijnen burgBakker 22 pt. 3. MietlieKroll 8 pt. 4. en 5. Van Kempen—Ranchacrt cn Scham- bergW. Schorn 0 pt. Alle anderen op een ronde. Leidsche Ren- en Toeristver. „Swift". Gisterenmorgen is de tweede wedstrijd gereden voor den Wassink-bcker nu over 500 M. De wedstrijd werd gereden match a deux, waarvan het resultaat is geworden: 1 J. v. d. Wilk met 4 p., 2 II. J. Jaspers 3 J. Lancel, 4 O. Dadcma, 5 C. Wassink. Daarna had er oen wedstrijd plaats over 10 K. M. voor nict-ledcn. Hieraan namen deel B. v. Weeren, D. Boom, J. Boom, B. Meyor, M. Keyzer, M. Pouw, 111 J. Geenjaar. Winnaar J. Geenjaar, die een voorsprong had op B. Weeren van bijna 400 M. No. 3 werd J. Boom. Hiervoor had de heer P. T. de Jong de len prijs disponibel gesteld, de 2e prijs was van „Swift", de 3e pr. van den heer N. N. A.s. Zondag zal do laaistc wedstrijd voor den Wassink-beker gehouden worden. 3—2

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7