UIT DE OMGEVING Transpireerde Voeten LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN e-rskeri st der tot en omen B o e k- angstel DE an weel 1578k 10 cenl In ■meulej Ke. tijdei pleite: Willet kuddi de Pa. ;ste fei- irochie, nd. De r Kerk i lie-ilig ker in lfl 1 en. i gegai erd BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 10 Juni 1929, medegedeeld door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 768.2 te Scilly. Laagste barometerst.: 755.8 te Vestmanoer. Verwachting tob den avond van 11 Juni: Zwakke tot matige veranderlijke wind. Heest licht tot half bewolkt. Droog. Over dag iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR 16.3 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur J.5 gr., 12 uur 19 gr. en 3 uur 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 1 uur 17 gr., 12 uur 17.5 gr. en 3 uur 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 9.48 uur tot Dinsdagmorgen 4.10 i den I7en Juli 1844 plechtig werd ingewijd door Mgr. de Wyckersloot, Bisschop van. Curium. In het voorjaar van 1S46 werd hij aangesteld tot provisor van heb Seminarie Hageveld en in den zomer van hetzelfde jaar benoemd tot Aartspriester van Hol land, Zeeland en West-Friesland. Voor zijn ondermijnde gezondheid, door de vermoeie- lag tk wssen van dezen taak, was het herstel der Bisschoppelijke Hiërarchie in 1853 een wel- ing tl bzd- k Maar de hoop op levensrust werd teleur- 670 all psteld. Voor den Bisschop van Haarlem, r wed ^or- van Vree, was zijn kennis van zaken Kachd m personen, gepaard aan nederige gods- m Pas- rcweht, onmisbaar en bleef hij tot zijn dood V 20 April 1861 Vicarius Generalis. Hij Henri- ,er^ den Hen September 1853 de eerste öfken van Zoeterwoude en is- in zijn laat- aange- !'c levensjaren tot Proost van het Kat-he- gaal Kapittel gekozen, de pa- levensbeschrijving in „De Katholiek" hel tocm^ Mgr. van der Hagen een der grootste te vet-cn voornaamste Priesters van het Haarlem- hij hel !C^e Bisdom. en he! opvolger was Deken C. J. M. Botte- Jansénianne' die la^er Bisschop van Haarlem is lestelii gewonden (18611S76). brie Van Deken W. J. van Grossel 18761883 be wij '9 bekend, dat hij een buitengewoon stren ge godsdienstzin bezat. «.«.li Oudere menschen kunnen nog vertellen, ^oe een uitgebreide godsdiensf>kennis werd verlangd voor de toelating tot de eerste e Yici Communie. Van Deken van der Werf 18831890 is nog algemeen bekend, dat hij zeer goedig toe van aar"d was en meestal ziekelijk, waardoor twee kapelaans had. Na zijn dood in 1890 'werd hij opgevolgd door Deken Franciscus Cornelis Xaverius Mosmans. Aan de nagedachtenis van dezen Her der willen wij aan het einde van dit his torisch vluchtig overzicht eenige woor den wijden. Een en dertig jaar (1890—1921) heeft hij met al de kracht die in hem was gewerkt het behoud van de godsdienstzin van [Zoeterwoude. Met zijn grooten kunstzin en bekende iwilskracht heeft hij een kerk gebouwd die jnu nog als ware zij gisteren voltooid de trots der parochie is. In hetzelfde jaar van liet derde eeuw- reest is het 25 jaar geleden, dat dit Gods- luis werd ingewijd. Was dit levenswerk vol bracht, Deken Mosmans liad een vurigen wensch de kerk geheel te voltooien en eeni ge jaren later waren de kruiswegstaties, de gebrandschilderde ramen en de communie bank voltooid. De mooiste materialen wer den gebruikt en de grootste kunstenaars van den tijd hadden er aan gewerkt. Bij al deze zorgen waakt hij voortdu rend in al de gevaren van den tijd. De Re Katholieke organisatie werd door hem als (1791 no°dzakelijk begrepen en hoezeer hij soms moeite had zich aan die moeilijkheden aan te passen, als het hoogste gezag sprak, was voor hem een noodzakelijk direct opvol gen door heel zijn parochie. Denken wij nog maar aan den strijd van zijn dagen tegen de neutraliteit. Bij al degenen, die hem nog hebben ge- [kend, heeft Deken Mosmans den indruk nagelaten van een echte zielzorger; zijn erk, het kerkgebouw, staat als een her innering van zijn geloofsijver en liefde tot God. 'lemer n des ntoniu al dee kudd herder ruim ge die all ruinim ede lardij estad huizei alle n still lan v de ke gen. doe Gove le toe jke g slecht en tij n heel lij pa» e Looi -oosdui le Gisteren heeft de Parochie het feest ge vierd. dat reeds de geheele week was voor bereid door een Triduum en het plechtig Lof op liet feest van het H. Hart. In den vroegen morgen waren bijna alle Parochianen ter H. Tafel genaderd en te tien uur werd een plechtige Hoogmis op gedragen. Een nog grootere schaar van bruidjes dan Vrijdagavond droeg een schat van bloe men in het kerkgebouw. Heerlijk zonlicht door de gebrandschilderde ramen goot een weelde van kleuren op al de schoonheid der kerk, der gewaden en op de bloemen pracht. De versiering, die wij Zaterdag jreeds beschreven, kwam nu geheel tot haar recht. 's Avonds was de kerk tot de laatste lats bezet. Na een Plechtig Lof gingen de geloovigen in processie naar het H. Hart- monument, dat zooals reeds gemeld is .geheel was versierd. Na een predicatie door len Weleerw. Pater Eusebius deed de Hoog- «erw. Deken J. C. F. Jansen met bijna, al zijn parochianen voor Christus Koning een heerlijke geloofsbelijdenis. Daar klonk in Gods mooie vrije natuur uit duizend kelen: Ik geloof in God den Almachtigen Vader Schepper van Hemel en Aarde de twaalf artikelen des geloofs. 't Was een zeer schoon moment. Daarna sprak Deken Jan sen de Toewijding aan het H. Hart van Je zus en werd de Parochie alzoo plechtig aan Christus Koning toegewijd. Begeleid door de Fanfare van Stompwijk werd het Intronisatic-lied gezongen cn gin gen allen weer naar de kerk, waar het heer lijk geslaagde feest met een Te Deum werd geëindigd. Vermelden wij ten slotte dat de parochianen bij dit feest een feestgave heb ben gegeven als begin-fonds voor een nieuw hoogaltaar. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bijz. Vrijw. Landstorm. Zaterdagmid dag hacl in hotel Rutten aan de Stations straat de prijsuitreiking plaats van ce door de afd. van den Bijz. Vriiw. Land storm alhier gedurende de maanden April en Mei gehouden provinciale schietwed strijden. De prijsuitreiking werd behalve door het bestuur van de landstorm en de vele afgevaardigden van scliietveTeenigingen en schutters bijgewoond door onzen burge meester dr. H. J. Lovink ten wiens over staan de prijzen werden uitgereikt. Voor de uitreiking sprak de burgemeester een kort openingswoord. Hij deelde mede vol gaarne te voldoen aa-n het verzoek van 't bestuur van den landstorm om de prijzen uit te reiken de gehouden schietwedstrij den hadden naar hij had vernomen, geheel aan het beoogde doel beantwoord. De be kende heer Verleun, aldus spr., heeft mij o.m. medegedeeld, dat door niet minder dan door 47 korpsen aan deze schietwed strijden is deelgenomen'. Voorwaar een schitterend succes. Voorts deelde spreker nog mede dat in afdeeling A I (korps-buks) door de Burgerwacht L. van Alphen niet minder dan 213 punten waren behaald en in afd. B. I (korps K.S-O.) door de Burger wacht I Rotterdam 285 punten. Indien zulke resultaten worden bereikt en door de verschillende korpsen en schutters steeds meer aan de schietwedstrijden wordt deel genomen, zullen zeer zeker de resultaten steeds blijven toenemen. Spr. eindigde ten slotte met den wensch dat de deelname nog steeds moge blijven groeien. Niette genstaande de regenbuien werd hierna even geposeerd voor den fotograaf waarna tot dc eigenlijke uitreiking der prijzen, be staande uit fraaie lauwertakken, medail les en vele voorwerpen aan de verschil lende winnende korpsen en schutters, werd overgegaan. Herijk. Voor het herijken van maten en gewrichten zal op de navolgende plaat- "sen en tijdstippen in deze gemeente zit ting worden gehouden: 1. In een lokaal aan de openbare school aan de School straat op 18 Juni 1929 van 10'12 en van 1—5 uur en op 19, 20, 21, 24, 25 en 26 Juni 1929 telkens van 9.30—12 en 1—5 uur en II in een lokaal van d'en heer N. Delfos te Aarlanderveen op 17 Juni 1929 van 10.30 12 en 13 uur. Geboren: Dirk z. v. J. v. Eijk en G. W. Alphenaar. Hendrik z. v. J. Ouds hoorn en J. van Laar. Cornelis z. v. W. van Rijn en J. le Clercq. Marie d. v. P. Straver en A. Snatersen. Overleden: Johanna Wilhelmina Kosten 5 w. Pieter Boer 53 j. echtge noot van B. C. Ravensbergen (overleden te Leiden). O n d e r t ro u w dW. van Heusden en M. C. Welzenis. P. Honout en E. B. Re ling van Ter Aar. H. Brouwer en G. S. van den Berg van Nieuwkoop. H. C. van Peek en H. van Gils. Joh. van Eek en J. G. van Leeuwen. Gehuwd: Marinus Gerrit Hoogendijk 26' j. en Christina van Dam 20 j. BOSKOOP. Bloemenhandel. De bloemenhandel was de vorige week gunstig en werden er ondanks dat er reeds flinke aanvoer is, flinke prijzen besteed. De rozen werden betaald vanaf 0.621.81 per bos van 10 stuks, Diversen per bos: Dahlia's gr. bl. 1.401.90, Lathyrus 815 ct., Pioenen 40 51 ct., Violieren 0.881.17, Pyrethrum 1325 ct.: Asparagus 34 ct.. Iris 2636 ct., Clematis Prins Hendrik 4.90. Clematis Durandi 1.53. Geboren: Nicolaas Hendricus z. v. H. Fase en G. M. v. d. Draaij. Aaltje d. v. P. Hunink en H. Boele. Jan z. v. A. Ramp en J. Konijn. Arnoldus Clemens z. v. W. J. v. d. Meer en G. C. van Rijn. Petrus z. v. G. H. van der Eerf en A. Wub- ben. Hendrik z. v. J. Hoogerbrug en C. "Verweij. Ondertrouwd: W. Meijer en A. Asscheman. J. Vonk en P. Kraan. G. Ramp en M. P. v. d. Wolf. Overleden': Klarina van der Willik 29 j. NIEUWKOOP. De Post. Naar wij vernemen, zal de brievenbus in het Zuideinde ook wederom des avonds bij de laatste bestelling gelicht worden. INGEZONDEN MEDEDEELING. HILLEGOM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdag 18 Juni a.s. te 1.45 uur. De agenda bevat 25 punten, waar onder zeer belangrijke. Het is niet- uitge sloten, dat deze zitting weer uren zal du ren. O.m. worden behandeld: loonsverhoo- ging en woningbouw. Aanbesteding. Als laagste inschrijver is aan den heer A. Graper alhier opgedra gen het bouwen van een woon-winkelhuis aan de Hoofdstraat voor rekening van den heer A. Haster alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Inenting, Donderdag a.s is er in het Gemeentehuis gelegenheid voor kostelooze inenting en herinenting. Dr. Cleveringa zal hiervoor te 2 uur zitting houden. en andere transpireerenfie liaiaamsdeelen moet men behandelen met \u»l-Huidpoeder, als zjjnde het meest af^oem^ middel daarvoor. Verkrijgbaar in Bi^eu^an 60 cent en 1 gld. Bij Apot^^i Drogisten. 1571 KATWIJK AAN ZEE. De molen gaat weg. Op het strand bij het Zeehospitium staat ten dienste dezer instelling een wind-watermolen. Deze molen zal binnenkort worden vervangen door een betonmft pompstation. LISSE. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesver. houdt- een groote propagandavergadering Donderdag a.s. te 8 uur in het gebouw van den R. K. Volksbond. Waar sprekers zijn rector Bots en de heer W. Nieuwenhuis, daar gelooven wij wel, dat een aansporing tot de kiezers en kiczeressen, om deze bijeenkomst te bezoeken, als overbodig mag worden beschouwd. Terecht wordt heel veel belangstelling verwacht. Voor „Herwonnen Levenskracht". Op het meetingterrein zijn gisteren door eeni ge dames bloempjes verkocht ten bate van „Herwonnen Levenskracht", welke nog 104 opbrachten Geboren: Theodorus Benvenutus z. v. F. F. v. d. Vlugt en A. H. Prins. Jo hanna Jacoba Maria d. v. J. Lefeber en A. Oh. Mosseveld. Gehuwd: J. J. J. M. Schretlen en M. A. C. Damen. L. Goor en N. Kamerman. TER AAR. Aardbeiei>dieven. Zaterdagnacht heb ben eenige personen de „aardigheid" ge had om bij den tuinder R. aardbeien te plukken onder dc ramen vandaan. De heer de R. heeft er terstond werk van gemaakt en spoedig was de politie aanwezig en is op zoek gegaan, maar dc dieven heeft zij niet gevonden; wel zijn verschillende hen- gelgereedschappen in beslag genomen van hengelaars uit andere plaatsen, die in den polder aan het hengelen waren gegaan zon der vergunning van den eigenaar. VOORSCHOTEN. Floraliatentoonstelling. Voor de te houden Floraliatentoonstelling in Septem ber a.s werden ruim 1000 planten ver kocht aan ongeveer 125 deelnemers. Daar de tentoonstelling ondergebracht zal wor den bij de groote landbouwtentoonstelling, waardoor er meer ruimte beschikbaar is, zullen er ook meerdere en grootere vrije inzendingen komen, zoodat vermoedelijk de dubbele oppervlakte noodig zal zijn van verleden jaar. Hieruit blijkt wel dat de commissie zal zorgen, dat Floralia op een waardige wijze vertegenwoordigd zal zijn op de landbouwtentoonstelling. VOORHOUT. Getrouwd: Johannes van der Hulst, te Lisse. en Maria Petronella van der Lans Cornelis Jacobus Nu-lkes. te Noord- wijk, en Helena van der Geer. Overleden: Dirkje Meijer, wed. van P. van der Ploeg, 79 j. Gevestigd: A. M. C. Voorn van Noordwijkerhout P. J. A. Montanus en gezin van Leiden A. H. M. Holla van Amsterdam R. Hoekstra- van Bedum A. J. M. Beijsens van. Roosendaal en Nis pen D. de Winter van Rotterdam W. Ammerlaan van Hazerswoude J. E. Meij- man van Amsterdam J. van Zwol van Amersfoort D. van der Voort en gezin van Lisse C. M. J. H. van Bunge van 's-Gravenhage. Vertrokken: M. P. van der Lans naar Sassenheim J. M. Jelierse en gezin naar Breezand A. F. Huizinga- naar Amsterdam J. P. Liefting naar Amster dam G. J. Vonk naar Leiden M. A. van Gijlswijk naar Noordwijkerhout E. Verhaar naar Valkenburg M. J. van Dijk naar Oegstgeest II. van der Geer naar Noordwijk L. W. de Groot naar Amsterdam. W0UBRUGGE. Gevestigd: N. van Leeuwen, van Alphen aan den Rijn. W. Verburg. van Leimuidcn. M. den Dolder. van Purme- rend. M. Mijnheer en gezin, van Om men. M. P. Dongelmans. van Alkemade. A. C. Nell, van Nieuwkoop. H. A. Noordman van Avereest. Vertrokken: C. Schrijft, naar De Bilt. H. Th. F. Baak, naar Voorhout. C. J. M. Colijn. naar D'en Haag. Ph, Kroes en echtgenoote naar Zoeterwoude. Wed. P. den Hertog en H. Borst naar Alphen aan den Rijn. H. A. van den Berg naar Alkemade. A. J. van 't Riet, naar Warmenhuizen. N. J. Straathof, naar Zoeterwoude. sche Hypotheekbank verbonden ha-d. maakt- verd. zich ernstig boos. „Meneer de president, roept hij uit, nu gaat de zaak de verkeerde kant- uit. Als al die zaken erbij gehaald worden, wil ik ook de geheele rij getuigen laten hooren, die daarvan afweten". Te kwart voor één schorst dc president de zitting tot kwart voor twee. DE MOORD TE GIESEN-NIEUWKERK. De Hooge Raad heden bij vervroeging uitspraak doende in de revisiezaak van Teunissen en Klundcr, die veroordeeld zijn tot 12 jaren gevangenisstraf, ter zake van den moord op den spoorwegwachter de Jong te Giesen-Nieinvkerk, heeft de schorsing bevolen van de ten uitvoerlegging van het veroordeelend arrest van het Haagsche Ge rechtshof en dc zaak ter nieuwe berechting verwezen naar het Gerechtshof te Amster dam met bevel tot gevangenhouding der veroordeelden. Uitvoer van groenten. De uitvoer van sla is in April weer van beteekenis geworden de invloed van het weer is echter duidelijk merkbaar, want werd vorig jaar in dezelfde maand 8.4 mil- lioen K.G. uitgevoerd, thans bedroeg dit kwantum slechts 2.7 mill. K.G. De waarde van het uitgevoerde daalde dan ook van 3.3 tot 1.4 millioende prijs is dus wel wat beter geweest. De Apriluitvoer van witte-, savoye- en roode kool was véél grooter dan vorig jaar. Die van witte en savoye steeg van 6.37 tot 9.66 millioen K. K.. dus met rond de helft; de waarde kwam daar niet veel boven uit, want zij steeg van 515.000 tot 844.000, dus met ongeveer 64 pet. De prijs was dus wel wat hooger. De export van roode kool steeg bijna tot het vijfvoudige, wat de maand April betreft: van 1.24 tot 5.73 millioen K. G. of wel met 360 pet. Dc uitvoerwaarde kwam van 327.000 op 647.000, dus een stijging van nog geen 100 pet. Met deze cijfers is de gemiddelde roode koolprijs voldoende belicht. Uien en sjalotten maak ten eveneens een slechten prijs, want. hoe wel de April-uitvocr vergeleken bij vorig jaar steeg van 4.32 tot 5.71 millioen K.G., daalde hij daarentegen van 70S.000 tot 462.000Met peen (tuinwortelen) was het nog veel erger De uitgevoerde hoe veelheid steeg n.l. van 14 tot 6 millioen K.G.. dus tot meer dan het viervoudige, terwijl de waarde het niet verder kon brengen dan van 190.000 op 220.000 De komkommer-export bedroeg in April reeds weer 350.000 tegen vorig jaar 420.000. Dc gemiddelde prijs was dezelf de als vorig jaar in dezelfde maand. Centraal Bureau var. de veilingen. Volgens het jaarboek van het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland' wa ren in 192S aangesloten over geheel ons land 134 veilingen met een totaal omzet van 100.240.000 tegenover die in 1917 van 81.897.000. De totaal omzet cijfers bewogen zich om de 70 millioen, be halve in 1922 en 1923 toen de omzet daalde beneden 50 millioen en 1917 met ruim 100 millioen toen de prijzen enorm hoog waren Over 1928 hadden de volgende drie facto ren een nadeeligen invloed op den omzet: le de mislukking van de appelcnoogst door nachtvorsten 2e de lage stand van de prij zen der vroege aardappelen, hoofzakelijk een gevolg van de scherpe concurrentie van België op de Duitsehe markten 3e de sterke daling van den tomatenprijs in mid den Augustus, veroorzaakt, door tijdelijke overproductie. LAATSTE BERICHTEN VISSCHERSSTAKING GEËINDIGD. HET PROCES-LIEBERMANN. Hedenmorgen werd de strafzaak tegen Salomon Liebermann voortgezet. De pu blieke tribune was dicht bezet. Om half elf werd get. Spanjerdsberg, leeraar in het boekhouden te Zeist, gehoord. Getuige doet verschillende mededeelingen over de ver gadering van 25 Juni, waar hij de notulen heeft opgemaakt-. Nieuwe bijzonderheden kwamen echter niet aan het licht. De volgende getuige is baron v. Boecop, die op verzoek van Liebermann commissa ris van de VeendammeT was geworden. Get. zegt, niet goed begrepen te hebben, wat op de vergadering van 25 Juni 1927 precies is geschied, aangezien hij ietwat hardhoorend is. Hierna wordt als getuige gehoord de heer Withok Keus te Alphen a. d. Rijn die commissaris va-n de Discon- tobank is geweest. Als daarna de officier vraagt, waarom Liebermann voor zijn pri vé-belasting de Discontobank en de Gooi- De visschersstaking te Scheveningcn is geëindigd, door aanneming van het eompro- mis-voorstel. Wij komen hierop uitvoeriger terug. Bij het zwemmen verdronken. Uit Zwolle wordt ons gemeld: Gister middag is de 23-jarige J. W. Visscher bij het zwemmen in de nabijheid van het stoomgemaal in de buurtschap Streukel verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. Er wordt nog steeds gedregd. Brand op de „Merope". Volgens bij de directie van de K. N. S. M. ontvangen telegram is aan boordvan liet s.s. „Merope" van deze maatschappij, liggende te Malaga, brand uitgebroken. Het schip ligt met den achtersteven op de kade. Ruim 3 staat geheel onder water. De lading wordt- gelost. Volgens de laatste be richten is men het vuur zoo goed als mees ter. De herstellingen aan de Maasbrug. In verband met het bericht omtrent «le Maasbrug te Maastricht vernemen wij van officieele zijde, dat de herstelling van een tweetal pijlers van die brug, waarvoor met de voorbereidende werkzaamheden reeds was aangevangen, alsmede de herstellin gen van de overige pijlers zullen worden uitgesteld tot na de voltooiing van de nieuwe brug. Uit onmiddellijk na de op- sl-uiving van de Maas bij de pijlers ver richte peilingen is gebleken, dat de alge- moene toestand tot geen verontrusting aanleiding geeft,'doch dat er eenig, zij het ook gering, risico aan verbonden zou zijn om met de herstelling voort te gaan, in dien bij mogelijke buitengewoon lange zo- merstanden een gedeelte, van het door stroomprofiel van de brug 'zou zijn afge sloten. Tilburg haalt de 75.000. Heden werd te Tilburg de 75.000ste in woner geboren en bij het bevolkingsregis ter aaDgegerven. Onder leiding van de BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Triahon: Niet afgekeurd voor volwassenen1 Nieuwe Tilburgsche Gourant was een actie op touw gezet- om dit feit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, zoodat de jongste inwoner van Tilburg een groote hoeveel heid geschenken zal ontvangen, zooals te genwoordig bij dergelijke feiten gebruike lijk is. Dc baby is een jongen, Franciscus An ton ius Dianysius Wilborts genaamd en is een zoon van een voerman. DE ZWEEDSCHE OCEAANVLUCHT. Een noodlanding op IJsland. Hulpexpedities uit-gez-onden. KOPENHAGEN, 10 Juni. (V. D.) Uit Reijkjavik wordt gemeld, dat het Zwced- sche Oceaanvliegtuig, dat gistermorgen uit Bergen in Noorwegen is vertrokken voor het volbrengen van dc tweede étappe van zijn Oceaanvlucht tegen middernacht ten gevolge van een breuk van de benzine leiding op ongeveer 200 K.M. ten Oosten van Reijkjavik nabij Skaplaros aan den Zuidkust van IJsland een noodlanding moest maken. Uit Reijkjavik is een hulp expeditie ter assistentie uitgezonden. STOCKHOLM. 10 Juni. (V. D.) Omtrent de noodlanding van het Zweedsche vlieg tuig „Sverige" wordt- nader gemeld, dat het toestel wegens een defect aan een benzinebuis te 23.56 uur bij ylrgolshoefta op Zuid-TJsland een noodlanding moest maken De vliegers trachtten, uit Reijkjavik por vliegtuig 300 Liter benzine te laten komen, aangezien zij door de beschadiging aan hun toestel meer benzine verbruikt hadden dan zij hadden berekend noodig te heb ben. Aangezien er op IJsland echter geen vliegtuigen ter beschikking staan werd do benzine gezonden met het inspectievaar tuig '„Fylla", dat to vier uur vannacht ver trok en eerst- hedenmiddag ter plaats© hedenavond hun vlucht naar Groenland kan aankomen. Men hoopt, dat de vliegers den tocht kunnen voortzetten. Dijkdoorbraak in den staat Montana. LONDEN. 10 Juni. (V.D.). Tengevolge van een dijkdoorbraak to Wilbaux in den staat Montana (V.S.). verdronken vier per sonen. Een predikant van de Methodisten- kerk verloor bij een poging om zijn vrouw te redden, eveneens het leven. AMSTERDAM, 10 Juni Vee. Aanvoer 020 vette kooien le kw. 1.061.18, 2e t.lfiv. 0.90—1.06, 3e kw. 0,71—0.90, mindere 0.64— 0.70, 120 melk- en kalf koeien 275-^-3^5, 186 vette kalveren le kw. 0.-S00.96, 2e kw. 0.74 0.86, 3e kw. 0.660.74, Ï34. nuchtere kal veren 1014, 64 schapen 35-L-io, 164 lam meren 1622, 500 varkerw? Holl. Ie kw. 102 1.03, 2e kw. 1.011.02, Overz. en*Gelder- sche lo kw. 1.02—1.03, 2e kw. 1.01—i.0-2, vette varkens 0^8—1.01, 88 paarden 100 ROTTERDAM, 10 Juni. Vee. Aanvoer 554 vette runderen, 315 vette kalveren, 324 schapen, 720 varkens; koeien le kw. 521/a 55 ct., 2e kw. 371/250 ct.. 3e kw. 3540 ct., ossen le kw. 5052l/# ct., 2e kw. 4649 ct., 3e kw. 43 ct., kalveren le kw. 7580 ct., 2e kw. 6570 ot., 3e kw. 5055 ct-, schapen 34—40, lammeren 2026, varkens le kw. 43 ct., 2e kw. 42 c-t., 3e kw. 41 ct., stie ren le kw. 47—49 et.. 2e kw. 42—44 ct., 3e kw. 39—40 ct. Koeien en ossen tamelijke handel, lioo- gero prijzen; vette kalveren stille handel, prijzen iets minder; schapen en lammeren redelijke handel, hoogere prijzen; .varkens tamelijke handel, prijzen van vorige week; stieren willige handel, prijzen iels hooger. DELFT, S Juni. Kaas. Aanvoer 44 stapels komijne kaas. Prijs: ƒ0.700.94, 1 stapel zoete kaas 0.82 per K.G. Handel vlug. R0EL0FARENDSVEEN, 8 Juni. Groen- tenvsiling. Sla 0.20—3.00 p. 100 krop, aard beien 1533 ct. per doosje, peulen 3.00, idem jonge 3.303.70, doperwten 3.30 3.60, snijboonen 5.005.20, idem stek 3.103.20 per 10 pond. Ondertrouwd: M. J. Kouwenberg jm. 30 j. en J. M. Link jd. 21 j. C. A. Metselaar jm. 20 j. en H. Hoetmer jd. 21 j. P. J. Hoeken jm. 30 j. en C. E. Splinter jd. 22 j. J. v. Woudenberg jm. 25 j. en J. M. Menken jd. 23 j. P. J. D. Vlietstra jm. 2S j. en A. H. Lugti'gTieid gesch. 53 j. J. II Teske jm 32 j. en C. Reijns jd. 26 j. W. Renzink jm. 30 j. en T. Zaalberg 23 j. J. v. Maren jm. 24 j. en L. Barends jd. 24 j. J. A. Looze jm. 26 j. on G. Rijl jd. 29 j. N. J. Zandvliet jm. 33 j. cn D. Paauw jd. 30 j. J. Zaalberg jm. 23 j. en C. J. S. H. Lefeber jd. 25 j. J. v. Dis sel jm. en A. M. Velthuijzen wed. I. v. d. Wcijden jm. 21 j. en C. v. d. Hoek jd. 21 j. P. Westerhoven jm. 24 j. en N. Holswilder jd. 17 j. M. S. de Jong jm. 29 j. en L. Laven jd 26 j. J. Kromhout jm. 22 j. en C'. Aben jd. 20 j. J. J. E. de Ken ning jm 24 j. en J. C. Rozier jd 22 j. H. Ouwerkerk jm 24 j. en J. M. IIoups jd 24 j. TER AAR, 8 Juni. Veiling „St. Phocas". Peulen 3.804.00, per 10 pond; snij boonen 10.4013.10 per 10 K.G.; idem stek 7.00—7.10, per 10 K.G.; bloemkool 3—34 cent per stuk; sla 0.801.70, per 100 krop; peen 1014 cent per bos; pos telein 6.507.50, per 100 K.G.; aardbeien 822 cent. per doosje. BOSKOOP, 8 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Ophelia 60 65 ct., Golden Ophelia 70—85 ct.. Marcel Rouyer f 1.20, Hadley f 1.251.55, Cl. Pernet 1.40, Columbia 8593 ct., But terfly 7080 ct.. Mae Keiler 1.15, Wil helm Kordes 1.451.60. Bouche 9098 ct., Paul Scarlet 1.00. Diversen per bos: Lathyrus 1015 ct.. Pioenen 2510 ct., Vio lieren 0.951.10. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3