Financiën en Economie sen' LUCHTVAART UIT DE RIJNSTREEK A. HILLEN'S SIGAREN. EN TABAKS FABRIEK. Noodige reorganisatieplannen. Vermindering van het aandeelenkapitaal. De vennootschap A. Hillcn's Sigaren- en Tabaksfabriek kondigt reorganisatieplan nen aan, daar de toestand der vennoot schap dit dringend noodzakelijk maakt. Niet alleen de vennootschap, doch vooral haar dochterondernemingen hebben in 1926 groote verliezen geleden. De Nederlandsch-Indische A. Hillen's Verkoop Maatschappij (Xiah). opgericht in 1919, alleen gaf reeds een verlies van ruim vier ton. Een zeer belangrijke vermindering .van de balanswaarde van het belang bij de dochterondernemingen was noodig. Bedoelde verliezen zijn toen aanleiding geweest om 60 pet. op het kapitaal af te schrijven. Thans is de. Niah geliquideerd en is ook het bedrijf der andere dochterondernemin gen zoodanig inngekrompen. dat verdere verliezen uit dien hoofde niet meer te duchten zijn. Wij hebben evenwel moeten ondervinden aldus de directie, da,t wij met de afschrij vingen van 1926 niet kunnen volstaan. Zooals bekend, vormen de winkels en verdere onroerende goederen van de ven nootschap een belangrijk deel der activa. Aangetoond is, dat de waarde dier goede ren, welke thans in de balans voorkomen met 1.796.9551 tot 1.119.552. derhalve met 677.399 zal moeten worden vermin derd. Daarnevens is een afschrijving van 96.286 op de machines, welke voor 190.866 op de balans voorkomen, noodza kelijk en 58.157 op den goederenvoor raad (balanswaarde) 637.417). Deze afschrijvingen zijn onvermijdelijk geworden tengevolge van de groote sinds den aankoop der onroerende goederen in getreden prijsdaling en gedeeltelijk ook omdat in de laatste jaren de gewone af schrijvingen achterwege zijn gebleven. Hieronder volgt de balans per 31 Dec. 1928 vóór bedoelde afschrijvingen: Bezittingen: vaste goederen 1.796.951 1.796.047); winkelopstanden 38.147 (35.550); gcr. en meub. 16.550 (16.600); machines 190.866 (187.447); geldmiddelen 31.162 (79.377); debiteuren 146.294 (150.967): effecten ƒ9500 (8000); voorraden 637.417 (825.865); oud verliessaldo ƒ19.986 (onv.); verlies 1928 112.312. Schulden: kapitaal 900.000 7 pet. obli gatielening f 1.285.000; reserve 167.476; hypotheek o/g. 173.700; coupons ƒ45.675; aceijns-crediet, 126.627; bank 9.319; crediteuren 164.411; nog te betalen kos ten 33.395; reserve glasverzekering 6584. Totaal 2.996.189. Bij de balans na de afschrijvingen valt op te merken, dat o.i. 'bij geforceerde liqui datie en exectttie der onroerende goederen met een geringere, opbrengst moet worden gerekend dan welke daarvoor is uitgetrok ken. Na afschrijving der reserves op het ver- iies rtsteerl een verliessaldo van 787.080. De directie stelt voor dit te dekken door her, gewone kapitaal, ad 900.000, te ver minderen met 787.500. waardoor het wordt j 112.500. zijnde 5 pet. van het oor spronkelijke. in 1926 gereduceerde, cijfer. Dit gewone kapitaal zou worden verdeeld in aandeden van 50 en een deel der schulden om te zetten in preferent kapi taal, daar wij üg uitstaande hooge rente dragende schulden, niet kunnen dragen, omdat het ons anders onmogelijk is het noodzakelijke nieuwe bedrijfskapitaal te verkrijgen. De opbrengst der leening zou door ons in de eerste plaats worden besteed voor aflossing van het accijnscrediet en de ge reduceerde vorderingen der crediteuren, alsmede voor bedrijfskapitaal. Het ligt. voor de hand, dat ook het eer ste halfjaar 1029 nog verliesgevend zal zijn. Indien men 1928 buiten beschouwing laat, komt men tot cijfers, afwisselend tusschen een maximum verlies van 16.986.47 in 1927 en een maximum winst van 18.325.41 in 1923 voor het bedrijf zonder de dochter maatschappijen volgens een accountants onderzoek. De directie stelt zich voor de volgende maatregelen te nemen: afstooting van een aantal verliesgeven de filialen; beperking van de kosten van den om zet; aamerkelijke beperking van het aantal merken der sigaren, waardoor de voorra den kunnen worden ingekrompen en econo mischer kan worden gewerkt; een meer rat ion ee le wijze van reclame; de instelling van een scherpe controle op het geheele productieproces en op de voorraden in bewerking; de instelling van een betere administra tieve controle op de filialen. Verder volgt een berekening van de jaarlijksche baten, en lasten, in samenwer king met accountants en met een indu strieel deskundige opgesteld, waarmede deze zich hebben vereenigd. die uitgaat van een jaarlijksche productie en omzet van 15.000.000 sigaren. Alle lasten der ex ploitatie, met insluiting van afschrijving op machines en de interest, ook die op de 5,/a pet. obligatieleening en op de 7 pet. leening zijn in aanmerking genomen. Vol gens deze berekening zou een winst van 102.690 kunnen worden behaald. Bij een productie en aflevering van 12.500.000 si garen kwamen wij nog tot een winstsaldo van 59.590. De reorganisatie maakt een wijziging van de bestaande staluaire bepalingen noodig. 'Het ligt in het voornemen om de statuten alsdan ook in zooverre te wijzigen, dat voortaan het bestuur der vennootschap zal worden opgedragen aan een Raad van Be heer, bestaande uit ten minste drie en ten hoogste vijf door de aandeelhouders te be- -noemen leden. Wij voegen daaraan toe, dat niet-aan neming onzer voorstellen ons zou dwingen onze zaken stop te zetten, fc#.- Zooa is bekend, bezit men een Tot-gebrei de verkoopersorganisatie met vele eigen filialen en is de fabriek op het voetspoor van de fabrieken in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika in ons land voorgegaan met de machinale fabricage van haar fa brikaat. Men is overtuigd dat deze fabri cage ook in ons land do overhand zal ver krijgen over het handwerk, zooals dit m Amerika is geschied. KoninklijkeShell. En het wegennet in Tsjech o-S 1 o w a k ij e. De Tel. verneemt uit Praag: Gemeenschappelijk met de maatschappij voor wegenaanleg Kola-s, te Dresden, waar bij het Koninklijke-Shell-concern als com manditair vennoot is geïnteresseerd en van welker Mij. de financiering zal uitgaan, hebben de Skoda-Werke aan de Tsjecho- Slovaaksche regeering een grootsch opge zet project, tot aanleg van straatwegen voorgesteld. In de eerste plaats zullen ongeveer 1000 K.M. straat worden gerepareerd. Het belang, dat. de' Skoda-Werke bij de uitvoering van dit project hebben, is ge legen in de opvoering van den afzet van automobielen in Tsjecho-Slovakije. welke het gevolg zal zjjn van de verbeterde we- Voor de Koninklijke-Shell beteekent hei project een deel van een vérstrekkend Europecsch programma-, dat alle landen omvat, waar dc toestand der wegen te wenschen overlaat, en wel in de eerste plaats Hongarije en Oostenrijk. WERELDVLUCHTEN VAN VAN LEAR BLACK. Een onderhoud met Geysendorffer en Scholte. We waren wel fortuinlijk een dezer da genen, aldus lezen wij in de „Maasbode", op een rustig middagthee-uurtje in een der grootste Londensche hotels, dc beide vermaarde Nedcrlandsche vliegers Geysen dorffer en Scholte te ontmoeten, twee luohtmenschen, die zoo ondei-hand wel be schouwd kunnen worden de twee meest bereisde, of beter gezegd, bevlogen ver keersvliegers ter wereld te zijn. Waar we wisten, dat beidén met den heer Van Lear Black over twee dagen zouden vertrek ken voor een nieuwe groote luchtreis, nu naar Japan via Britsch-Indië en Siam, en terug o-vcr Siberië en Rusland, hebben we den vliegers gevraagd, ons eenige bijzonderheden over hun wereldreizen te willen vertellen, iets waartoe zij gaarne bereid 'bleken. Vooral over hun laatste reis, die van Londen naar Kaapstad en terug, hadden de vliegers veel te vertellen. Bijzonder de enthousiaste ontvang?1.. Ier goede Trans- valers, had diepen indruk op onze 'and- genootcn gemaakt. Op een groot officieel diner, waar ook sir Pierre Van Rijncveld, de volbrenger van de eerste Londen Kaapstad-vluch'v.n commandant dor Zuid- Afrikaansche air force aanzat, werden zij door generaal Smuts hartelijk gehuldigd, terwijl hun ook -een spontane ontvangst ten deel was gevallen te Bloemfontein en Johannesburg, in welke laatstgenoemde plaats beiden tot ecrelid voor het leven benoemd werden van de Johannesburg acro club. Na nog bijzonderheden te heb ben vernomen over hun gedwongen 'ver blijf van t-wee weken in het mijndorp Bro ken Hill, waar èn de beide vliegers èn de werktuigkundige Van 't Riet, vanwege een stevige malaria moesten worden opgeno men, om er, dank zij drie injecties per dag met een groote paardenspuit, weer spoe dig bovenop te komen, vroegen we, of het reizen door de lucht in Afrika, wat be treft -de grondorganisatie en accoinodatie, beter of slechter was dan in Azië. „Veel slechter!" antwoordde do heer Scholte ons. „Althans voor een groot deel. In Egypte, dat gaat natuurlijk. Maar, als je daar komt in den Soedan of in Noord- Rhodesia, dan is het comfort meestal nihil. Een hotel heet daar „resthouse", maar is „unfurnished", zoodat je zelf maar voor je meubeltjes en mondvoorraad moet zor- een. Ook de vliegvelden zijn er slecht, voornamelijk -wegens hun te geringe af metingen. De meeste velden n.l. liggen op een hoogte van 1500 a 2000 meter. Doordat op die hoogte de lucht minder „draagt", en dat vooral tegen den middag als het snikheet is, heeft men natuurlijk een veel langeren aanloop noodig om los te komen dan normaal het geval is. Hangars waren er onderweg niet te vinden. Alleen in Pretoria, waar we een half dozijn militaire vliegtuigloo-dsen troffen. Ze waren echter te klein, om onzo Fokker een onderdak te kunnen geven. Het grappigste is echter, dat we net op den laatsten dag van ons verblijf bemerkten, dat we na heel be hendig schuiven, draaien, weer eens terug trekken en oplichten, onze machine er toch nog net in konden krijgen!" „Wat was eigenlijk wel de meest mar kante gebeurtenis op uw dubbele vlucht over Afrika?" stelden we nu als vraag. „Markant? Eigenlijk was de heele tocht 'buitengewoon interessant. Maar wat tooh een geweldigen indruk op ons maakte, was onze 450 K.M. lange vlucht, dwars over het beroemde schier ondoordringbare moerassengebied tusschen Malakel en Mongalla. Op een hoogte van niet meer dan 10 meter vlogen we hier over een gebied, waar het letterlijk krioelde van groot wild, klein wild en watervogels. Zebra's, antilopen, rhinocerossen, olifan ten, buffels, krokodillen, leeuwen, van al les kwamen we op deze vlucht tegen. En dat dikwijls in groote kudden. Op zeker moment telden we een groep olifanten van rond 80 stuks, terwijl we over een zwaar compacte kudde buffels heenjoegen, die zoo groot was als een heel vliegveld. In de cabine zaen de heer Van Lear Black, zijn va-let en onze mecano. vol spanning naar die machtig-indrukwekken- de natuurfilm te kijken. De giraffen, die we tegenkwamen, vormden geen kudden. Deze lange ïialzen wandelden vriendelijk twee aan twee. Of galoppeerden twee aan twee. Want dat was steeds de uitwer king van ons plotseling verschijnen, dat de heele menagerie doodelijk verschrikt door het onheilspellend geronk van onze motoren, het op een loopen zette." En hoe organiseert de heer Van Lear Black thans zijn groote vliegtochten? Heel eenvoudig op eigen gelegenheid. En dat bleek al sedert de LondenKaap stad retourvlucht best te gaan. Met den werktuigkundige, van 't Riet zijn wij bei den in vasten dienst van den heer Van Lear Black overgegaan, de drie-motorige Fokker werd ook zijn eigendom, en zoo fladderen we, thans „privé", weer heel de wereld rond. Daar de heer Van Lear Black Amerikaan is, doch een groot stuk van de wereld eigendom is of onder controle staat van Engeland, heeft hij een Engel- sche naamlooze vennootschap geformeerd, V. L. B. Limited geheeten, die natuurlijk alle voordeden en faciliteiten van een Britsche onderneming geniet. Het officieele doel van deze „private company" is: „za ken te doen als fabrikanten, importeurs, reeders, exporteurs en herstellers van en handelaren in vliegtuigen, watervliegtui gen, luchtschepen, ballons en alle soorten van luchtvaartuigen". Een bezit van „V. L. B. Limited" is onze mooie, glimmende en veilige „Maryland Free State", zooals de heer Van Lear Black zijn Fokker doopte." De rest is ook vrij eenvoudig, Ter wijl de American Express te Londen, met haar relaties over de geheele wereld, voor onze reizen alle bankzaken regelt, en er voor zorg draagt, dat wij, waar even mogelijk, steeds logies en auto's vinden, zorgen wij met ons beiden voor het tech nische gedeelte der reizen, dus voor de kaarten, reservedepots en het bestellen van benzine en olie bij Londensche hoofd- bureaux van de Shell en Wakefield. En waar we "komen, vinden we prompt de be- noodigde bedrijfsstof. Een moeilijkheid op onze vluchten door die verre landen, was en ;s echter nog altijd het verkrijgen van weerberichten. Want- daar er geen mete orologische stations zijn, moeten we maar naar het weer dat ons te wachten staat, gissen. Overmorgen vertrekken we naar Tokio. Dit koer gaat de reis naar het Oosten in een matig tempo, om te kunnen voldoen aan de verschillende uitnoodi- gingen die ons gedaan zijn op onze eerste Indië-vlucht. Zoo staan ook enkele invi taties op het programma voor een tijger- jacht in Britsch Indië. Of wij de tijgers of de tijgers ons het eerst zullen raken, moeten we natuurlijk nog afwachten. Als we terug zijn in Engeland, gaat de ..Maryland Free State" met de boot naar de nieuwe wereld, waar we een groote tocht zullen ondernemen door Ncord- en Zuid-Amerika." Z0ETERW0UDE. GEMEENTERAAD. Geen wijziging van bet uitbrei dingsplan. Bestrating Vrou- wenweg. Donderdagmorgen vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aan wezig. Nadat dc secretaris de notulen heeft gelezen en deze onveranderd zijn goedgekeurd doet de voorzitter mededee- ling van dc ingekomen stukken, waarvan de volgende o.m. voor kennisgeving wor den aangenomen. Procesverbalen van kas opname bij den gemeente-ontvanger en administrateur van het raadsbesluit tot overdracht van de Kippebrug aan het Rijk. In verband met een schrijven van het gemeentebestuur van Leiderdorp dat de Raad de voorwaarden, waaronder subsidie werd verleend in de kosten van verbete ring der Bruggestraat, zijn gewijzigd con form het verzoek van B. en W. alhier, wordt besloten de subsidie te aanvaarden. Naar aanleidiug van een opmerking van Ged. Staten betreffende verantwoor ding der RijksvergoecHng L. O. over 1927 wordt besloten de gemeenterekening 1927 te wijzigen en een bedrag van 461.32 te verantwoorden in den dienst 192S. Een adres van het gemeentebestuur van stad Hardenberg om adhaesie te betuigen aan een tot dc Tweede Kamer gericht adres inzake opheffing belasting kantoren ten plattelande wordt voor kennisgeving aan genomen. Op een verzoek van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland om subsi die wordt- afwijzend beschikt, terwijl aan de Ver. „Helpt Elkaar" te Leiderdorp, conform het voorstel van B. en W. een subsidie wordt verleend voor 1929 groot 13.331/2. Een verzoek van J. J. de Bruijn om ont heffing'van schoolgeld wegens vertrek uit de gemeente wordt ingewilligd, even als een verzoek van N. van den Akker. De aanslag schoolgeld opgelegd aan P. de J. wordt- vernietigd terwijl ten aanzien van een reclame van S. H. Busscher in zake hondenbelasting afwijzend wordt be schikt. Aan de wed. K. wordt een onder stand in de huishuur toegekend van 1. per week en aan G. O. voor drie maanden 1.35 per week. Vervolgens wordt besloten tot wijziging der gemeente-begrooting 1928 conform de voorstellen van B. en W. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. tot wijziging en aanvulling der algemeene -politieverordening. Ten aan zien van het voorstel tot wijziging der in deeling wijken kan de heer Los niet daar mede accoord gaan. Voor de Rijnegommerstraat acht hij noodig een aparte wijkletter. B. en W. zijn van een ander gevoelen en bij stem ming wordt met 10 tegen 1 stem (de heer Los) besloten conform het voorstel, zoo dat de Rijnegommerstraat voortaan wordt aangeduid met de letter G. Met de overi ge voorgestelde wijzigingen die slechts van administratie ven aard zijn, gaat de Raad unaniem accoord. Na eenige discussie wordt vervolgens besloten om aan de firma Oosthoek een bijdrage in de kosten voor het leggen van een electriciteitskabel te verleenen, ten bedrage van 15 pet der kosten of on geveer 240. Eenparig besluit de Raad geen bijdrage te verleenen in de kosfen voor het leggen van een gasleiding op grond dat de andere bewoners van den Hooge Rijndijk ook zelf de kosten moeten betalen. Vervolgens komt in behandeling een verzoek van J. Bakker om wijziging te brengen in het uitbreidingsplan hetwelk geprojecteerd is langs den Vrouwen weg en den Vlietweg. Adressant zou gaarne een winkelhuis willen bouwen naast het- hoekhuis van de combinatie de Bruijn, doch ter plaatse is een straat geprojec teerd. B. en W. ontraden een gunstige be slissing op grond dat het plan dan ui-t- elkaar wordt gehaald,en bovendien een praecedenb wordt geschapen, zoodat bij eventueele volgende aanvragen een gelijk standpunt zal moeten ingenomen worden. De heer Starrenburg is voor inwilliging van het verzoek, omdat de heer Bo ven (Insp. der Volksgezondheid), blijkens aan hem gedane mcdedeeling door adres sant, er geen bezwaren tegen heeft. Bo vendien zal bij verlegging van de straat in Noordelijke richting tot ongeveer 16 M. een beter front te verkrijgen zijn, want- zooals de toestand er nu is lijkt het wel of ter plaatse arrestantenlokalen zijn ge bouwd. - De heer Stadhouder is tegen in williging van het verzoek want men be neemt- dan het licht aan de tegenwoordige woning die langs de aan te leggen zij straat is gebouwd. Bovendien is met wijzi ging van het plan geen gemeentebelang gediend. De voorzitter wijst er op da't wij ziging van het plan een langdurige pro cedure vordert, zoodat adressant prac- tisch toch geen gebruik daarvan kan ma ken, aannemende dat er geen beroep tegen een eventueele gunstige beschikking van den Raad wordt ingesteld. Meei-dere leden voeren dan nog over dit onderwerp het woord waarna de voorzitter tenslotte de discussie sluit en heb voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken in stem ming brengt. Dit voorstel wordt aangeno men met- 10 tegen 1 stem (de heer Star renburg). Hierna wordt besloten H. T. te ontslaan van de graspacht en B. en W. worden ge machtigd om het grasgewas onderhands te verpachten. Hierna deelen B. en W. den Raakl mede dat zij getracht hebben om te komen tot een oplossing inzake de bestrating .en ver breeding van den Vrouwcnweg omdat het ha. hoog tijd is dat er iets met dien weg gaat gebeuren. Aan de combinatie de Bruijn heeft het college voorgesteld, dat zij den Raad villen adviseeren om de noo dige zandophooging der sloot voor reke ning der gemeente te doen geschieden en tot bestrating van den weg over te gaan, mits de combinatie bereid is een zeker be drag in de kosten bij te dragen. Daaraan is tenslotte nog toegevoegd dat het col lege ook nog bereid was om den Raad voor te stellen om den weg 10 c.M. lager te doen leggen dan aanvankelijk de bedoe ling was, waardoor de huizen niet in een put zouden komen te liggen. Hierop is echter geen antwoord ontvangen, doch wel heeft de heer de Bruijn medegedeeld dat hij 200 wenscht bij te dragen in dc kos ten wanneer de gemeente de straat ton rond doet leggen in plaats van afhellend. B. en W. voelen hier niets voor, te meer waar de Raad zich reeds herhaalde malen tegen een tonronde weg heeft uitgespro ken en het bestek voor het leggen van een afbellende straat reeds werd vast gestel-N Derhalve stellen zij dan ook voor om over te gaan tot bestrating van den weg, voor zoover die eigendom van de gemeente is, dus zonder trottoir en 't peil 10 c.M. te ver lagen. Verschillende leden voeren over dit onderwerp het woord terwijl andermaal naar voren komt- of het neit- wcnsckelijk is om een tongeronden weg te maken. Dc voor zitter stelt voor om in geheime zitting te gaan, waartoe besloten wordt. Na on geveer een half uur wordt met de open bare zitting voortgegaan en komt het vo rengenoemde voorstel van B. en W. in stemming, hetwelk wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem (de heer de Groot). In aan sluiting hiervan wordt besloten het be stek de noodige wijzigingen te doen onder gaan en tot aanbesteding over ie gaan. In antwoord op een vraag van den heer de Groot in de vorige vergadering gestel* deelt de voorzitter mede, dat het de be doeling van B. en W. is, om bij opgravin gen in de straten en wegen der gemeente de herstellingen te doen verrichten van gemeentewege en voor rekening van de opgravers. Naar aanleiding van de gecirculeerde verslagen deelt de heer Los mede, dat hem is gebleken, uit het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim, dat er zoo weinig schoolverzuimen voorkwamen. An derzijds is hem medegedeeld dat er ver zuimen voorkomen, die niet gerapporteerd worden. In verband daarmee heeft- hij een onderzoek ingesteld bij het betrokken schoolhoofd, hetwelk hem heeft geant woord. dat de schuld gezocht moet worden bij den Inspecteur van het L. 0„ aange zien deze niet alle opgegeven schoolver zuimen doet vervolgen. Spr. vraagt een onderzoek van B. en W., hetwelk hem door den voorzitter wordt toegezegd. Besloten wordt vervolgens tot betege ling van het speelterrein l?ij de openbare lagere school, waarvoor een crediet wox*dt verleend van 350. Nog wordt een cre diet verleend van 50 voor het aankoo- pen en plaatsen van 2 waarschuwingsbor den met het opschrift „School. Langzaam rijden". Eveneens wordt- een crediet ver leend van 250 voor het doen plaatsen van waarschuwingsborden betreffende de indeeling der gemeentewegen in klassen ter uitvoering van het Motor- en Rijwiel reglement. De voorzitter deelt dan mede dat de In specteur van het L. O. niet accoord gaat met het plan tot uitbreiding van de R- K. Jongensschool aan den Schenkelweg en wel omdat z.i. de gang kan vervallen. Thans zal opnieuw in overleg worden ge treden met het schoolbestuur. Op een vraag van den heer Stadhoo J de of het juist is dat het werk bij de Bi straat niet aan den laagsten inschr maar aan een ingezetene van Zoeterwoi gegund is, antwoordt de voorzitter de gunning nog niet heeft plaats i omdat nog geinformeerd is naar de goedheid der laagste inschrijvers. Is d accoord dan zullen deze het werk krijg hetgeen niet anders kan omdat ook Provincie subsidie verleent. De heer i houder vestigt, vervolgens de aandacht de stinksloot bij het postkantoor en vra verbetering. De voorzitter zegt onden toe. De heer Los vraagt vergrooting het wachtlokaal bij het gemeenteh aankoop van een kapstok voor den Rj zaal en wijziging in de regeling van schikbaarstelling van drinkwater voor Westeindebewoners. De voorzitter antwoord toe in een volgende vergadeij Een verzoek va-n den heer Tijssen ook waarschuwingsborden te plaatsen de kerk aan den Hooge Rijndijk, wordt der besproken, doch inwilliging overbo geacht. De heer de Graaf verzoekt dacht te wijden aan het te snel rijden dj ingezetenen met. hunne auto's.- De Starrenburg vestigt' de aandacht ot, hek bij de- Kruisheeren, naar aanleid de voorzitter antwoordt dat da 1331 over reeds gesproken is in de vergade 411 gen van B. en W. Nog vraagt de i jen. Starrenburg om de steenen van het pa denpad van den Vrouwenweg te aanwenden voor bestrating van het 1 tertje, alsmede om geen personen in schoolgeldbelasting aan t-c slaan, die Rijksinkomstenbelasting zijn aanga gén. Ten aanzien hiervan wordt med( J£*] deeld dat de steenen steeds gebruikt i den voor bestrating van het Watertje dat personen, die niet in de R. I. aangeslagen vrij' zijn van schoolgeÜ lasting. Op een vraag va-n den heer de hoeveel aan ondersteuning is uitbetaal den afgeloopen winter wordt medeged dat zulks ruim 1100 heeft bedragen. Zoc öun irhu iefp chet Wi; - de Hierna gaat de raad weer in gehe |,estr zitting, -welke na.- ongeveer wordt opgeheven, waarna de vergadering wordt gesloten. half openh iit ALPHEN AAN DEN RIJN. Te water geraakt. Gisteren is een jarig zoontje van L. bij het hengelen in et vaart langs de Paradijslaan gevallen, jongen, die weldra in ernstig levensgen verkeerde, werd door ijlings toegeschol >n a hulp nog tijdig gered. Gevestigd Julia M. A. Zaïmbrei van Haarlem Hcndrika G'. van der van Amsterdam T. van Schaik van Gouda H. Kruid erink van Amst Tgv dam H. A. de Lange en "gezin van Nieti !?ai veen B. van Suijdam van de Lier de Jong van Weespcrka-rspel A. M. den Boogaard van Nijmegen H. wijk en gezin van Amsterdam Mie udei Wilbrink van Stedum 1Josina H. Btpn 'an Rotterdam C. den Boer en gezin iet Bij !cb I ipie - - - ert t :est< Bi ank' Dit lesti n d ord( EU Streefkerk A. Versluis van Alblasieel dam Erkje Broker wed. J. Kapteijn i etla Zwammerdam Mapgaretha S. R. Mich is of van Amsterdam Kwakernaak Janna P. den Hertog van Woubrugge Aafje der Veer eehtg. van E. J. van der Neut Den Helder. Vertrokken: W. Treur naar Ei ^en hoven L. Aartman en echtgenoote n oorn Ter-Aar Aagje Boogerd naar wonde M. J. Linghout en echtgeno rei naar Haarlemmermeer D. Roest en ge awz naar Leiden G. Jansen en gezin Rotterdam D. Biesheuvel naar Barwo g waarder Clazina. M. Vonk naar Ze\ j, - hoven W. Hamoen en gezin naar IJtre j( T. Terlouw naar Gouda Cornelia P. Teijlingen naar Hazerswoude Julia E, Sluis naar Leiden J. J. A. Bontje a Aalsmeer Petronella Vis naar Ter-Aar Dirk de Jeu naar Rotterdam C. van Q |eyoj sel en gezin naar Hazerswoude. BOSKOOP. I*erki Ongeval. Donderdagmiddag erd het zoontje van den heer v. E. alhi op den hoek van den Koninginneweg gereden door de melkauto van den lal bouwer v. L. alhier. Aanvankelijk liet zich niet ernstig aanzien, doch spoa bleek, dat een der armpjes wa.s gebrol Het knaapje is naar het- ziekenhuis te den vervoerd. BODEGRAVEN. Kiesvereeniging. Maandag 10 Juni de zeereerw. Pa-ter H. dc Greeve S.J. lezing houden, waarvan de titel luidt Sa-tansleger". De lezing zal gehouden den in het Patronaatsgebouw en aam gen 's avonds S uur. Zij is toegankelijk Katholieken ouder dan 20 jaar. Gevonden voorwerpen. Een bril een vulpen. Inlichting ter secretarie. Slachtingen. In de maand Mei in het gemeentelijk slachthuis geslacht: koeien, 2 paarden, 37 varkens, 1251 nuch re kalveren, 17 graskaLveren en 12 en schapen. Geboren: Maria, d. van J. C. Not! man en M. Blom. Teunis, z. van J. Wit en C. M. Arends. Levenl. kind J. L. de Jong en G. M. Baars. Ondertrouwd: J. Ouwendijk 3! Een 1 M. J. Baars 21 j. W. R, Renzenbri II j. en W. hammers 29 j. Overleden: W. van Staveren 5 j. durfd A. M. Verwey 1 week (overleden te den)- - Gevestigd: O. van Dijk van 's-G noet< venhage. A. C. H. de Jong van Zws merdam. C. E. Lekkerkerker van ji merdam. M. Schinkel van de Bilt C. M. Vastenhoud van Hilversum. G. Leeuwen van Moordrecht. W. Blonk Curagao. Vertrokken: J. H. J. Huisman ten Maassluis. C. Altona naar Alphen den Rijn. C. Schakel en gezin Reeuwijk. W. van Eek naar Alphen J Raffj den Rijn. ZEVENHOVEN. Paard te water. Van de Erven B; de Groot geraakte Woensdag een paard water. Met veel moeite werd de viervoefr-: op het droge gebracht. !iad En r'fcroot fiem Fr ij 1 ,.N hrisl Na iet. 1 ze ilde deed

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6