OOK ZATERDAGS NAAR WAALS A& ..ijwieldiefstal. Door mej. G. K. word "bij de politie aangifte gedaan, dat haar rij wiel, hetwelk zij voor haar winkel in de Schoolstraat had geplaatst, verdwenen is. VOORHOUT. Bouwvergunningen. Burgemeester en Wethouders dozer gemeente hebben de volgende bouwvergunningen verleend: aan den heer A. Eigenbrood, tot het bou wen van een schuurtje langs de Willem Bctsstraat. Uitvoerder den heer P. NV Vester; - aan den heer Th. Berbee, tot het bouwen van een schuurtje langs de Tevlingerlaan. Uitvoeder Gebr. Meeuwissen te Sa-s sen- he im en aan dc fa. L. A. Prins en Zonen, tot het vergrooten van schuur langs den Prinsen- weg. Uitvoerder den heer P. N. Vester. Concert. Maandagavond a.s. zal door de R. K. Muziekvereeniging „,St. Caecilia", alhier, een concert worden gegeven in de gemeentetent. ZILK. Een nieuwe bollenschuur. Aan den aannemer H. A. Seijsener alhier is opgedra gen 't bouwen van een bloom'bollenschuur aan de Oosteirïderlaan te Hillegom, voor rekening van den heer H. F. Busman al daar. INGEZONDEN STUKKEN De St Geref. Partij. Tn „Dc Leidsche Courant" van Donder dag 30 Mei staat een stukje uit Zoeter- meer en Zegwaard, vermeldend, dat een vergadering werd gehouden door den A. B. Partij, waarop Mr. de Wilde uit Den Haag optrad. Nu zou in die vergadering een lid der St. Geref. Partij met een ja-knikken moeten beduid hebben, onze R. K. medeburgers met den dood te willen treffen. Of dat wer kelijk geschied is, weet ik niet; waartoe soms een mensch in overmoed in staat is, is niet te zeggen. Op één ding wil ik echter wijzen, en dat is, dat dit niet volgt uit de belijdenis van do St. Geref. Partij, maar wel om alle leer, die strijdt met onze geloofsbelij denis, tegen te staan; dus beginsel tegen over beginsel. En het is eerlijk van onze Partij, onze medeburgers' te wijzen op de noodzakelijkheid, om den waren God in Christus te leeren kennen. Gaarne zag ik dit stukje in. „De Leidsche Courant geplaatst; bij voorbaat mijn dank. Hoogachtend, Ant. Bos Mzn., Lid der S. G. P., Zoetermeer. Natuurlijk, de gemoederen zijn op een politieke vergadering soms wel 'lis te warm en dan komt het tot dwaasheden. Wjj ge- looven er geen seconde aan, dat de St. Geref. Partij de Katholieken zou willen uitmoorden! Natuurlijk gelooven wij dat niet. Wat de St. Geref. Partij dan wel wil. Be ginsel stellen tegenover beginsel, zegt de inzender. En dat is, waarlijk, 'n mooi ding! Maar: daarbij moet betracht worden de onderlinge verdraagzaamheid, in waar achtig Christelijke liefde! En dat den leiders van de St. Geref. Partij met deze voorwaarde vaak maar al te zeer in strijd komen, is toch o.i. een voor allen waarneem baar feit! Ook het streven van de St. Geref. Partij, om zooals de inzender zegt „den waren God in Christus te leeren kennen" is, zoo als vanzelf spreekt, op zichzelf heel sympa thiek, zeer lofwaardig. Maar de w ij z e waarop daarbij kan men wel 'ns toe geven aan b.v. eigengerechtigheid! Intusschen, wij nemen onvoorwaardelijk aa.n, dat de bedoeling van het verweer van den inzender respectabel is. Bed. L. Crt. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken. De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld: Wegens overtreding van de wet op de openbare middelen van vervoer: J. Z. te Haarlemmermeer tot f 10 of 15 d.; wegens overtreding der Arbeidswet: J. K. f3 of 2 d.; wegens als bestuurder van een vier wielig motorrijtuig geen rijbewijs vertoo- nen: H. B. te Wilnis f 5 of 3 d., P. H. f 3 of 2 d.; wegens met een auto rijden zon der nummer en letter verlicht te hebben en zonder rood achterlicht: N. J. M. te Botterdam 2 x f 3 of 2 x 3 d.; wegens rij den met een rijwiel aan de linkerzijde van den weg: L. v. I. f2 of 1 d.; wegens dronkenschapD. H. f 5 of 3 d., W. v. E. f 5 of 3 «d„ J. M. f5 of 3 d.; wegens te Noordwijk een tent plaatsen op 't strand: J. d. H. te 's-Gravenhage f 3 of 2 d.; we gens dronkenschap: J. v. P. f5 of 3 d.; wegens fietsen op de klinkerbestrating: W. L. f 3 of 2 d.: fietsen in het Plant soen: L. v. d. S. f2 of 1 d.; fietsen door de Morschpoort P. F. v. d. S. f 2 of 1 d.; dronkenschap: C. v. B. f 5 of 3 d.; fietsen op het trottoir: F. J. B. f 1 of 1 d.; wegens overtreding der Arbeidswet: A. v. E. te Oegstgeest f 2 of 1 d., D. A. L. te Noordwijk 2 x f2 of 2 x 1 d.; wegens dronkenschap: H. V. f 5 of 3 d., G. G. f 5 of 3 d.; wegens loopen over een spoor weg: M. O. f 3 of 2 d.; Op het terrein van liet openbaar slachthuis vleesch op hoofd en schouders dragenA. H. C. f 2 of 1 d., F. K. f 2 of 1 d.; wegens melk uit een bus nemen met een maat en een melkbus met grooter inhoudsmaat dan 15 L. niet voorzien hebben van een roerder: •W. H. 2 x f3 of 2 x 2 d.; wegens een vier wielig motorrijtuig nit voorzien te hebben van nummer en letter: W. B. f 4 of 2 d.; wegens met een vierwielig motorrijtuig rijden zonder verlichting: A. J. G. B., te ^Amsterdam £6 of 3 d.; wegenB als be- INGEZONDEN MEDEDEELING USEN, 2-DBAADS CAMISOLE WOL alle kleuren per 100 gram WOL MET ZIJDE, 20 kleu ren, per 50 gram GEKLEURDE DAMES TOM- POUCES, modern! knoppen zijden alle modet\te BEDRUKT randen, kleur KATOENEN KINDER JU l! wen, aardige' GERUITE EN («STREEPTE ZEPHIR DA JAPONNEN 400 KINDER-ZOMER- HOEDJES, tegen veel X A €f)xh verminderde prijzen, vf. f 0.85 f0 40 f 2.15 f 0.49 f 0.47 KLEURECHTE MADRAS- GORD1JNEN, zeer goede kwal., 130-300 cM., p. paar ETAMINE MYSTèBES met breede kant SHEDDOW CRETONNES, 130 cM. br., het artikel voor slaapkamergordijnen FILET VOOR GORD1J- 100 cM. breed CHENILLE KAPSTOK- KLEEDEN, Oostersclie en moderne dessins ZWARE SCHEMERLAMP VOETEN, met complete monteering H ANDBESCHILDERDE BLOEMHANGERS, compl. met kettingen MODERN GEDECOREER DE STEENEN BLOEM POTTEN HAARLEMMERSTRAAT 130—136 f3.95 f 0.87'/' f 1.02 f 0.35 f3.95 f6.65 f 0.75 f 0.57 LEIDEN stuurder van een vierwielig motorrijtuig geen geldig rijbewijs toonen: W. J. M. B. f 3 of 2 d„ G. K„ zwerft, f 5 of 3 d., A. A. A. te Boskoop f 3 of 2 d„ A. O. H. T. f 3 of 2 d.; wegens geen nummerbewijs too nen: A. A. A. te Boskoop f 3 of 2 d.; wegens rijden met een tweewielig motor rijtuig zonder nummer en letter te hebben verlicht: A. L. d. B. te Zoeterwoude f 4 of 2d.; wegens het niet opvolgen van een bevel door een agent van politie gegeven: J. J. van H. f 3 of 2 d„ F. T. f 3 of 2 d.; wegens als bestuurster van een rijwiel de linkerzijde van den weg berijden: C. A. J. E. te Stompwijk f3 of 2 d.; wegens als bestuurder van een vierwielig motorrij tuig daarmede rijden zonder verlichting: A. J. L. v. d. B. te Haarlem f4 of 2 d.; wegens fietsen zonder licht: H. v. d. G. te Wassenaar f 2 of 1 d.; wegens rijden met een rijwiel zonder reflector: J. v. B. te Sassenheim f3 o£ 2 d., P. H. v. d. L. te Oegstgeest f3 of. 2 d.; wegens met. een vierwielig motorrijtuig rijden door de Donkersteeg: J. H. H. te Apeldoorn f 2 of 1 d.; wegens een rijwiel berijden door de Donkersteeg: G. W. te Noord w ij ker- hout f2 of 1 d.; wegens een rijwiel be rijden door de Watersteeg: G. H. te 's-Gravenhage f 2 of 1 d., F. N. f 2 of I d.; wegens een rijwiel berijden op de Groote Havenbrug: L. S. J. L. f 2 of 1 d.; we gens een rijwiel berijden door een verbo den steeg: J. d. H. f 2 of 1 d.; wegens een rijwiel berijden over de Groote Haven- brug: Y. H. S. te Valkenburg (Z.-H.) f2 of 1 d.; wegens te Leiden een stier leiden zonder dat dier te hebben voorzien van een knieband: C. v. d. B. te Haarlemmer meer f 3 of 2 d., J. V., zwerft, f 3 of 2 d., R. v. E. te Nieuw-Vennep f3 of 2 d.; we gens te Leiden met een met twee honden bespannen kar daarmede harder dan stapvoets rijden: G. M. f3 of 2 d.; wegens te Leiden zonder vergunning op den open baren weg muziek maken: Ch. v. A., zwerft, fl of 1 d.; wegens op een een persoons rijwiel als bestuurder nog een persoon meevoeren: C. J. P. f 2 of 1 d.; wegens als bestuurder een vierwielig mo torrijtuig berijden zonder rijbewijs te ver- toonen: A. S. te Hillegom f5 of 3 d.; wegens idem zonder nummerbewijs: P. E. v. d. M. te Hillegersberg, f4 of 2 d.; wegens fietsen zonder licht: A. d. W. te Noordwijkerhout: f 3 of 2 d.; wegens met een vierwielig motorrijtuig een gesloten verklaarden weg berijden: J. L. te Bos koop f3 of 2 d.; wegens te Voorschoten rijden met een auto met te groote snel heid W. Th. den H. te Voorburg f 5 of 3 d., C. L. v. d. B. te Voorburg f5 of 3 d.; wegens te Noordwijkerhout met snijbloe men venten: P. v. d. A. te Noordwijker hout f 1 of 1 d.; wegens te Noordwijker hout ijs ten verkoop aanbieden: H. G. K. te Noordwijk f 2 of 1 d.; wegens aldaar snijbloemen ten verkoop aanbieden: A. P. C. te Noordwijk f 1 of 1 d.; wegens te Katwijk zich tijdens de rit op een hon denkar bevinden: J. v. d. E. te Rijnsburg f3 of 2 d.; wegens dronkenschap: G. O. te Katwijk f5 of 3 d.; wegens als bestuur der van een viei*wielig motorrijtuig daar mede rijden zonder rijbewijs: H. J. V. te Noordwijk aan Zee f 3 of 2 d., F. J. A. R. te "s-Gravenhage f5 of 3 d.; wegens rij den met een auto zonder voorzien te zijn van rij- en nummerbewijs; W. v. d. S. te Alphen aan den Rijn tot 2 x f 3 of 2 x 2 d.; wegens rijden met een rijwiel zonder reflector: J. W. E. v. d. W. te Noordwijk f3 of 2 d.; degens te Katwijk aan den Rijn niet een vierwielig motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg: K. L. te 's-Gravenhage f 3 of 2 d„ M. H. M. te 's-Gravenhage f 3 of 2 cl., R. K. W. te 's-Gravenhage f 3 of 2 d., J. 't M. te Delft f 3 of 2 d.; wegens fietsen zonder licht: P. W. V. te Voorhout f3 of 2 d.; wegens een tweewielig motorrijtuig te Katwijk een gesloten verklaarden weg berijden: J. V. fce 's-Gravenhage f2 of 1 d.; wegens te Noordwijkerhout snijbloemen ten ver koop aanbieden: G. H. v. d. B. te Noord wijkerhout f 1 of 1 d.; wegens te Leider dorp als bestuurder van een tweewielig voertuig de linkerzijde van den weg be rijden: P. B. te Leiderdorp f2 of 1 d.; wegens overtreding der Leerplichtwet: G. O. te Leiderdorp tot 5 x f2 of 2 x 1 d.; wegens rijden met een rijwiel zonder re flector: A. C. v. d. P. te Noordwijk f 3 of 2 d.; wegens fietsen zonder licht: W. G. Th. Kriek f 3 of 2 d. Vrijgesproken werd: G. J. M. B. te Noordwijk, beklaagd van te Noordwijker hout ijs ten verkoop te hebben aange boden. Waar geen woonplaats is vermeld zijn de veroordeelden te Leiden woonachtig. ALG. R. K. PROPAGANDACLUB „DR. SCHAEPMAN". Hedenavond, 7 Juni, te 8.30 uur is in een der zalen van het Hotel „Den Burcht", in gang Nieuwstraat vergadering van boven genoemde propagandaclub en wel voor het verdeelen der werkzaamheden, die thans moeten geschieden. De komst van districtsleiders en propa gandisten is dringend noodzakelijk. DIOC. R-K. VROUWENBOND. Derde Lustrum-viering. Gisteren, heeft do afd. Leiden van den Dioc. R.-K. Vrouwenbond in den Schouw burg haar derde lustrum herdacht. Te ongeveer half negen opende de pre sidente, mevr. MandorsVermeulen, de bijeenkomst met een hartelijk welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder den Geest. Adviseur en mej. Toos Post, presi dente van den Dioc. Bond en de afgevaar digden van zustervereenigingen. Hierna gaf de presidente een kort over zicht van de geschiedenis der afdeeling. Zij werd opgericht den 21s(en Januari 1914 en heeft gedurende de 15 jaar van haar bestaan een schaar van ijverige werksters gehad, die de afdeeling hebben doen toe nemen in groei en bloei. In de eigen ru briek in de „Leidsche Courant" van Za terdag j.l. heeft men een en ander van den bond kunnen lezen. Dankbaar werd daarin het eerste bestuur herdacht: mevr. Wijers -Smeets. mej. Dricssen, mej. Coebergh, mej. Noordman en mevr. Gründemann Hoffman. Ijverig pakten deze dames de zaken aan. Op een eerste vergadering traden als sprekers op onze tegenwoordige Bisschop, toen prof. Aengcnent en mevr. Steenhoff Smulders. Deze vergadering leverde niet minder dan 180 leden op. Na een eere-saluut aan het eerste be stuur laat spr. aan haar geest passeeren die lange rij van werksters, die elkander hebben opgevolgd en allen haar beste krachten aan de afdeeling hebben gege ven onder presidium achtereenvolgens van mevr. WijersSmeets vanaf de oprichting tot 10 Dec. 1915, mej. Driessen van 1915 tot Jan. 1921, mej. Elshof van 1921 tot Jan. 1925, mevr. GeiseStaphorst van Jan. 1925 tot 16 Sept. 1925, mew. Fleerkamp Greeve van 16 Sept. 1925 en vervolgens van het waarnemend presidium van mevr. v. Oerle-Nipper. Vervolgens wordt dank gebracht aan de onderafdeelingen. Dit zijn de volgende: in 1914 de propagandaclub, die dus heden tegelijk het derde lustrum viert, in 1919 de Hulp in de Huishouding, in. 1921 „Ons Too- neel", in 1922 het Retraitefonds, in 1923 het „Wachtuur bij het H. Sacrament", de „Ba by" met weer als onderafdeeling „Hulp in de Huishouding", in 1926 de Missie-naai- vereeniging en ten slotte in 1919 de Haak-, naai- en breiactie „Sancta Veronica". Aan al degenen, die zich voor deze on derafdeelingen verdienstelijk hebben ge maakt, wordt door de presidente een har telijk dankwoord gericht. Met Aroldoening constateert spreekster, dat de afdeeling èn door hare onderafdeelingen, èn door hare leden onderling veel heeft gewerkt voor het geestelijk en maatschappelijk wel zijn harer leden zelve, maar bovendien ook veel heeft gedaan voor het algemeen wel zijn in het belang van hulpbehoevende broeders en zusters, zoowel hier ter stede als in geheel Nederland, ja zelfs tot in Overzeesche gewesten. Spr. hoopt tenslot te, dat de Leidsche afdeeling in den R.-K. Vrouwenbond een waardige plaats moge blijven innemen door den voortdurende» steun van alle leden. (Applaus). Met eenige toepasselijke woorden instal leerde de presidente vervolgens den nieuw- benoemden Geest. Adv.. den weleerw. pa ter Mulder, terwijl zij daaraan den wensch toevoegde, dat zijneerw. het afdeelingsbe- stuur met zijn adviezen krachtig terzijde nmge staan. Vervolgens sprak nog mej. Toos Post uit Delft, als presidente van den Dioc. Bond. een hartelijk woor.l van gelukwensch tot de afdeeling. Onwillekeiirig rijst bij spr. de gedachte, of de Vrouwenbond aan zijn doel heeft beantwoord. Bezien in het verband van den Dioc. Bond. de Federatie en de Internationale van Vrouwenbonden, zegt spr. dat het bestaan der Leidsche afdee ling zeker van groote beteekenis is ge weest, doch deze zou nog grooter geweest zijn, indien alle katholieke vrouwen van Leiden de afdeeling en haar bestuur had den terzijde gestaan. Spr. weidt vervolgens verder uit over het doel van den bond en brengt hulde aan hetgeen gedaan is vooral door de pio niersters, die de hitte van den dag hebben gedragen. Spr. besluit ten slotte met den wensch, dat de volgende lustrumviering nog luister voller moge plaats hebben. Nadat door de aanwezigen het „Aan U, o Koning der Eeuwen" was gezongen, werd het woord' verleend aan den heer Teo de Witte, die een aantal' liedjes en verzen ter declamatie had uitgezocht. Jammer voor den heer de Witte was de belang stelling hiervoor maar matig, omdat het gegevcne niet heel en al paste in het kader van dezen avond. De declamatie van den heer de V7itte mocht op zichzelf voor treffelijk genoemd worden, ze paste niet geheel voor dit gehoor van feestvierenden, dat voor een zeer groot gedeelte uit meis jes bestond. Bij ernstiger declamatie kon dc heer de Witte zijn gehoor moeilijk in bedwang houdenbij een vers van Jacques Perk begon het jonge volkje zoo onbehoor lijk te lachen, da.t de declamator van ver dere voordracht afzag en met een ander genre begon. Na de pauze hield de Geest. Adv., de weleerw. pater Mulder, een korte, kern achtige toespraak. Spr. dankte de presi dente voor dc hartelijke woorden, waar mede zij hem had ingeleid. Wanneer men hem vroeg, of hij met vreugde het advi seurschap heeft aanvaard, antwoordde hij neen, omdat, hij steeds buiten alle orga nisatie heeft' gestaan gedurende zijn 3-S-ja rig kloosterleven. Zoo was de rustige rust van zijn kloosterleven hem dierbaarder dan zijn kapelaanspakje. Maar hij ont- woordde op dezelfde vraag ook ja, met blijdschap, omdat hij gehoorzaam moest zijn aan de stem der Overheid en omdat er bij samenwerking tusschen de leden en Geest. Adv. wel wat te bereiken valt en het den bond goed gaat. Spr. stippelde hierna de taak van den Geest. Adv. wat nader uit en zegde met St. Paulus: Civis Romamis sum, hetgeen' hij vrij vertaalde met: ik ben een Roomsch burger. Dat moet het woord der vrouwen zijn; kinde ren van de kerk te zijn, dat is onze adel stand. 't Is maar zoo jammer, dat die adelstand zoo dikwijls in het slijk wordt gesleurd. Spr. wekt voorts op allereerst te wer ken aan eigen heiliging, opdat aldus de Mij. hervormd worden in Christus, over eenkomstig het verlangen van den grooten Paus Pius X en zijn zijneerw. besloot met de beste wer.schen voor den groei en den bloei van den bond. Nadat vervolgens een attractienum- mcr van het feestprogramma was afge werkt volgde nog eenige declamatie van den heer de Witte, waarmede de avond werd besloten. De studie van Prinses Juliana. Een tentamen afgelegd. In verband met den wensch van H. K. H. Prinses Juliana om bij het einde van haar Leidsche studiën in enkele vakken een ten tamen af te leggen, heeft gisteren ten over staan van prof. Chri&bensen het eerste dier tentamens plaats gehad. Het tentamen, dat uitnemend is geslaagd, betrof de geschiedenis der godsdiensten. Zooals wij gisteren bereids mededeelden heeft de Prinses gisteren haar laatste col leges van dezen academischen cursus ge volgd. Prinses Juliana heeft het voorne men ook nog gedurende een deel van den volgenden academischen cursus eenige col leges te volgen. Leidsche Universiteit. Het aantal studenten. Het aantal studenten, dat in het afge- loopen cursusjaar aan de universiteit was ingeschreven, bedraagt 2382 tegenover 2236 •ten vorigen jare. Afscheidscollege prof. Wincjisch. Prof. dr. H. Windisch, hoogleeraar in de uitlegging van liet Nieuwe Testament aan de Universiteit alhier, benoemd tob hoogleeraar aan de universiteit te Kiel, heeft heden zijn afscheidscollege gehouden, waarin hij o.m. allen studenten dank zeg de voor de wijze, waarop zij zijn lessen ge volgd hadden. In memoriam N. Verberg. Zondag a.s. is in de parochiekerk van de H. Petrus om half acht een H. Mis voor de zielerust van onzen zeer geachten voorzit ter. den heer N. Verberg z.g.. waarbij be stuur en leden van St: Pa-schalis" met hun echtgenooten Jot intentie voor den over ledene ter H. Communie zullen gaan. Mo gen allen, die in zoo grooten getale bij de gebeden voor den overledene tegenwoordig wa-ren, nu ook bij de H. Mis tegenwoordig zijn. Ook gij, R. K. melkhandelaren, die nog niet R. K. georganiseerd of niet georgani seerd zijt. neemt ook gij deel aan deze H. Mis en nadert met ons ter H. Tafel. Wij zullen God bidden voor zijn ziele rust, om troost voor zijn echtgenoote, kin deren en familie. J. P. van der Holst. Voor 'n piooi doel. Ten 'bate der Verceniging tot bescher ming van meisjes, alhier, wordt a.s. Zon dag en bloemendag gehouden. Deze Vereeniging, die men niet moet verwarren met de Margaretha van Cortonastichtinge, heeft haar tehuis in de Pieterskerkkoorsteeg, waar Iiollandsche en ook Duitsche meisjes een vriendelijk on derkomen en hartelijk worden ontvangen. Voor deze collecte wordt nu de mede werking van jongedames gevraagd, die zich daarvoor in het gebouw der Veree niging kunnen opgeven, morgenmiddag om 2 uur. Voor het overige verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie in dit nummer. Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis". De gisteravond in heb gebouw Pieters kerkgracht 9 gehouden ledenvergadering van de afdeeling Leiden der Zuid-Holland- sche Ver. „Het Groene Kruis" werd bij ont stentenis van den voorzitter, dr. J. A. Schreuder, gepresideerd door de. J. A. Prins, die de vergadering opende met een Agenda LEIDEN. Vrijdag. Vergadering van de R. K. Propj, gandaclub „dr. Schaepman", 8,3o uur, in den Burcht. De avond-, nacht- en Zomdagdienst det apotheken wordt va-n Maandag tot et met Zondag 9 Juni a.s. waargenomet door de apotheek van den heer P. C'roix, Rapenburg 9, telefoon 807. woord van welkom tot de aanwezige be stuursleden en vervolgens het woord ga aan den secretaris, den heer H. Filipp W.F.zn. tot het lezen der notulen, welt onveranderd onder dankzegging aan dei steller werden goedgekeurd. Aan diens jaarverslag ontleenen wij, da het ledental gehandhaafd bleef op ongeveei 1400. De wijkverpleegsters, de zusters Evelyn en M. F. de Wit, verrichtten ook dj jaar haar taak met groote toewijding. Zj legden respectievelijk 2865 en 2746 huisb» ïo°£ zoeken af. Vele leden verleenden in helU^S terugbezorgen der geleende voorwerpen ni« ink- de gewenschte medewerking. Het bestuur wijst er den leden op, dat in het magazijn naast de meest gebruik» [elijl lijke verplegingsartikelen ook voorwerpen folk welke andere magazijnen vaak missen, als ligstoelen, wandelwagens, ledikanten windschermen en thermaalbaden te himnei behoeve aanwezig zijn. Het jaarverslag werd ongewijzigd goed gekeurd, nadat ds. Prins den dank der deeling had betuigd aan den secretaii voor diens arbeid in het belang der eeniging. De penningmeesteresse, mej. F. A, Poole deed vervolgens rekening en verant woording over haar finantieel beheer, waai. van wij aanstippen, dat de ontvangsten b droegen S310.66, waarvan contributie 3877.03 en zusterhulp 3070.10 en de g. gaven 7514.77 1/2, w.o. salarissen verplei sters 3303.idem concierge 858.51 aankoop en onderhoud verplegingsartik len ƒ552.40; batig saldo aldus De balans per 1 Januari j.l. wees een bedn in activa en passiva aan van 16.489.74. Ds. Prins dankte ook deze functionaress voor haar accuraat gevoerd, omvangrijk bi 1 heer, waarna tot décharge-verleening wei besloten. Hierna werd de geanimeerde vergaderin Hen do Handelsregister K. v. K. [VE Wijziging 1436. N.V. Hotel-Pensioi „Noordzee", Noordwijk aan Zee, Noord levard 8. Uittr. Comm.: A. van Beolea Manggani. Uittr. Comm.: C. van Beelen, jl Noordwijk aan Zee. N. Comm.W. van Be* len, Rotterdam en N. van Beelen, Amster dam. Wijziging 4045. N.V. Verzekeringsman G schappij „Vooruit", Leiden, Haarlemmer straat 214. Uittr. Comm.: J. J. van Stralen, Leiden. N. Comm.: F. Haalebos en J. BroekH huizen, beiden te Leiden. Wijziging 1447. N.V. Reederij v/h. W. vac Beelen, Noordwijk aan Zee, Noord Boulejai vard 8. Uittr. Comm.A. van Beelen, Mang gani en C. van Beelen, Noordwijk aan Zee N. Coram.W. van Beelen, Rotterdam e N. van Beelen, Amsterdam. Bovengenoem de handelszaak is met ingang van 1 Ja nuari 1929 in liquidatie getreden. Vereff. J. van Beelen, Noordwijk aan Zee. Do luit- De heer L. Delibes, assistent aan de unien versiteit alhier is benoemd aan de schot es^c voor taal- en letterkunde van de Vereen ging Moderne Talen te 's Gravenhage. link] Hedenmorgen is brand uitgebroken de dames-modewinkel „Maison Chic" t Vlissingen. De winkel is geheel uitgebrand, kwamen geen persoonlijke ongelukkei] voor. EL0. Het overzicht vervoersopbrengsten ge durende Hei 1928/1929 (ongecontroleerd geeft de volgende cijfers: Scheven ingenLe id enKa tw ij kNoord- wijk (incl. Stadslijn Leiden) in 1929 156.6 per dag K.M. in 1929 123.84. Leiden- Heemstede 17.757, per dag K.M. in 193 an c 23.57. AmsterdamZandvoort in 192 eboi 158.430, per dag K.M. in 1929 182.52. Stads- |jjLw lijnen Haarlem in 1929 82.682, per dag KJ e'boi in 1929 144.96. In 1928 resp. 374.255 pt e i dag K.M. in 1928 resp. 106.18. .i-iiK Postkantoor Leiden. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van welke de afzenders onbeken .- zijn, terugontvangen in de le helft de tu maand Mei 1929: Brieven Binnenland: Arbedisic 1 spectie, Alhier. Crediet en Hypothee! 5 bank, Amsterdam. J. van Egmond, Kai wijk/Zee. Mej. va-n Ewijck, Leiden. Mevr. E. Goossens, 's-Gravenhage. Mej B. Heijmans, Amsterdam. Mej. D. vai Klinken, Haag. E. J. Koopman, Al! j.. maar. Leidsch Dagblad, Leiden (3 stuks) Jac. v. d. Meer, Roelofarendsveen. C. Meijer, Alhier. Mej. D. Meijer, Amen foort. O. Persant Snoep, Leiden. JL van der Nat, Naaldwijk. Heer en Me*? van Raalte, den Haag. F. Ribot, Leidei Strafgevangenis. 's-Gravenhage. Mei Margo Toraij, Voorburg. Utrechtsche Ai Een surant-ie Mij., Utrecht. Briefkaarten Binnenland: Mej T. van Bruggen, Leiden. Mej. K. Kis» Edam. Marks, Kla-resteeg Mej j Meijer, Arnhem. van Oord, Nijmegen. - Bnj. fam. de Vries, Amsterdam. Wolf raai Rotterdam. Brieven Buitenland: Mad, Til, Chamonix. A. van Tol, Leeds. Briefkaarten Buitenland: Friedmann, Pfaffendorferstr. Mel de Groot, Deurne bij Antwerpen. Joha-ni Ikiba, Bottrop. J. M. de Koning, Quincj Mass. V. Krukau, Dortmund. Nagij Be laurnak, Hongarije?? Willy Schaper, Al tona. Vier briefkaarten zonder adres. Bei De Wi. -eide 3ji. B. P Wi; Ixplc 'eg Jittr ïin C< bovei :egen ling He foorv :he iet E bezit,

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2