zeg<1' UIT DE RIJNSTREEK HOOGMADE. DE INSTORTING DEK R. K. KERK. Het gevaar voor verder* instorting geweken. Nadat gisterenmorgen de kerk zooveel mogelijk van alle ■waardevolle voorwerpen was ontdaan, heeft men, zooals reeds ge meld, den muur aan den wegkant neerge haald. Doch daarmee bleek alle gevaar nog niet geweken. M<?n besloot ook het dak neer te halen, hetgeen in den loop van den middag is geschied. Nauwkeurig is daarbij toegezien of de toren hierop reageerde en van twee kan ten heeft men de lijn van den toren in het oog gehouden tijdens het sloopings- werk. De toren week echter niet het minst van zijn plaats, zoodat men aanneemt, dat hij wel zal blijven staan. Toch lijkt het er veel op, dat ook de toren in zijn fundamenten verzakt is. Bij een bezoek, dat wij gisterenavond in het interieur der kerk brachten, con stateerden wc,, hoe er een dalende lijn loopt van de zijkanten naar het midden stuk, waarop de toren staat. Overal trouwens is de vloer der kerk hellend en de muren vertoonen zeer vele scheuren, zoodat aan restauratie vrij ze ker niet. te denken valt. Het inwendige der kerk is thans één groote puinhoop. Van de pilaren, die den westkant van het gebouw schraagden, valt nagenoeg niets meer te zien. De eerste pilaar bij het Priesterkoor is enkele meters in den grond gezakt. Het dak is van het kruis bij het Priesterkoor tot boven het orgel weggescheurd, terwijl het koor vrijwel intact bleef, zoodat het orgel thans in de openlucht staat en afge dekt is met zeilen. Met het oog op het feit, dat het gevaar van verdere instortingen momenteel als geweken werd bescüouwd, is Pastoor Borsboom weer in de Pastorie weerge keerd. Toen wij gisterenavond ter plaatse aankwamen, bracht Z.Eerw. juist het Aller heiligste in de Pastorie terug. Gisteren heeft de Hoogeerw. Plebaan van het bisdom Haarlem, de hoogeerw. heer L. A. A. M. Westerwoudt, vergezeld van den secretaris van Z. D. H. den Bisschop, een bezoek aan Hoogmado ge bracht en na een en ander in oogen- schouw te hebben genomen met Pastoor Borsboom de thans te nemen maatregelen besproken. Naar wij vernamen zullen de godsdienst oefeningen Zondags voorloopig in een zaal van den heer Hillebrandt worden gehouden, terwijl in de week de H.H. Missen zullen worden gelezen in een zaal van de pastorie. Zoo spoedig mogelijk zal een noodkerk worden gebouwd. R. K. Volksbond. De R. K. Volksbond hield gisteravond een ledenvergadering in het café Hillebrand, die goed bezocht was. De voorzitter Opende- de vergadering met gebed en heette allen welkom, waar na door den secretaris de notulen werden gelezen, die onder dank werden goedge keurd. Daarna werd besproken de Encycliek viering n.l. of men per boot op auto zou gaan, wat nader zou worden geregeld, naar het aantal deelnemers. De contributie voor de leden, die tevens lid van de vak- afdeeling zijn, werd bepaald op 8 cent. Door den afgevaardigde naar de verga dering van den Centr. Raad, den heer C. Baak Czn., werd een keurig verslag uit gebracht, waarvoor hem dank werd ge- Ingekomen was een schrijven van het Centraal bestuur waarin wordt aangedron gen op het lezen van de Volkskrant. Een schrijven van Herwonnen Levens kracht'' aangaande de speldjesdag en het verlcoopen van loten was aanleiding tot het benoemen van een commissie van 2 leden de heeren S. v. d. Meer en J. v. Goozen Gzn. en het bestuurslid de heer C. Baak Czn. om deze zaak te regelen en daarvoor propaganda te maken. De kascomuiissie had de bescheiden van den penningmeester onderzocht en in orde bevonden, waarvoor hem dank werd ge zegd. Nadat door den voorzitter eenige woorden waren gewijd aan do ramp, die de R. K. kerk had getroffen, werd besloten, dat de bode wekelijks bij het ophalen van de contributie ook tevens een collecte za-1 houden voor de kerk om ten eenigen tijd dit geld aan den pastoor of aan het kerk bestuur af te dragen. Bij de rondvraag werden nog eenige huishoudelijke zaken besproken, waarna de voorzitter met gebed en dankzegging de vergadering sloot- De collecte „Hulp in Nood" bracht op 0.97. HILLEGOM. Bouwen. Aan den aannemer A\ Leli- veld alhier is opgedragen het bouwen van een bloembollenschuur aan den Nieuwen weg voor rekening van Gcbrs. Lommerse alhier. N00RDWIJKERH0UT. Geboren: Petrus Hcnricus z. van Th. Duivenvoorden en H. J. v. d. Berg. Ja cobus Maria z. van S. P. Pennings en M. E. van Leeuwen. Adrianus Petrus z. v. J. v. d. Slot en Th de Ridder. Francis- cus z. v. F. C. Ruigrok en A. Romiju. Wilhelmina Theresia d. y. L. de Jong en J. A. Meijer. Geertruida Hermina Ma ria d. van J. Remmerswaal en A. A. M. Berkhout. Catl.arina Barbara d. van C. G. Hulsebosch cn G. J. Bcelen. Overleden: Johannes Duivenvoor den 6 j. Hendrika v. Roodc 77 j. echtg. van D. J. Nell. Amtonius Johannes Heemskerk 10 j. Petrus Gerardus Mooijekind 2 dagen. Ondertrouwd: Gerardus Willemse 55 j. weduwnaar van P. Stuifbergen en Margaret ha Goosen 47 j. wed. van H. v. d. Holst. G e h u w dPetrus Handgraaf 30 j. en Antonia Margaretha Bader 22 j. Wil helmus Theodorus de Graaf 32 j. en Caro lina Barbara Hulsebosch 23 j. Gerar dus Petrus v. d. Berg 28 j. cn Maria Wil helmina Duivenvoorden 26 j. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Verlaging van den gasprijs De waterleiding De Rapenburger- weg. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente onder presidium van dep. Burge meester. Tegenwoordig alle leden. De Voorz. opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen, welke na een opmerking van wethouder Van der Laan werden goedgekeurd. Voor kennisgeving werden aangenomen, enkele goedgekeurde raadsbesluiten, een verslag van de Woningbouwvereniging, waaruit bleek dat deze verceniging een winst had gemaakt van 120.2S 1/2 over 1928; het gemeenteverslag over 1928, en het verslag betreffende de Volkshuisvesting over 1928. Het verzoek van den Ned. R. K. Poli tiebond „St. Michaël", om een subsidie voor haar politieschool werd in zooverre ingewil ligd, dat B. en W. den Raad voorstelde om 10.subsidie te verleenen, waartoe werd besloten. Op verzoek werd aan den heer Mare. de Groot eervol ontslag verleend als lid van de Schattingscommissie. De Voorz. zegt, dat de Stedelijke Licht fabrieken hebben medegedeeld, dat de gas- tarieven zijn verlaagd. Do ingezetenen kunnen met ingang van 1 Juli a.s. kiezen welk tarief zij wenschen van de 3 tarieven t. w: tarief a. gewoon gas 11 cent per M3., muntgas 12 cent per M3.; tarief b. Ie. per M3. gewoon gas 9.5 cent; muntgas 10.5 cent; 2e. bovendien een vast recht per maand van 0.75 (gewoon en muntgas); tarief c: lc. per M3. gewoon gas 6 cent, muntgas 7 cent; 2o. bovendien een vast recht per maand van 3.50 (gewoon en muntgas). De tarieven zijn berekend naar het ver bruik. De meeste ingezetenen zullen tarief a. wel kiezen omdat dit berekend is voor een verbruik per maand van pl.m. 50 M3. gemiddeld. De tarieven zijn contractueel afgesloten. B. en W. stellen dan ook voor dit voor ken nisgeving aan te nemen, waartoe wordt besloten. Alsnu komt aan de orde de quaestie over de waterleiding. De Voorz. zegt dat B. en W. voorstellen om het concept-overeen komst ongewijzigd vast te stellen. De heer Witteman vraagt of er nog ver anderingen in mogen worden aangebracht. D'e Voorz. zegt, dat de Raad steeds be voegd is om dit te doen, doch geeft Tjel in overweging om het contract onveranderd aan te nemen. Het contract is samengesteld na veel arbeid tusschen B. en W. van Noordwijkerhout en Voorhout. Bij de samen stelling zijn de verschillende bezwaren en gerezen moeilijkheden onderling opgelost geworden en heeft tot resultaat gehad dit concept-contract. De heer Witteman zegt, dat hij niet de bedoeling heeft het contract te wijzigen, doch hij zou de aansluiting genoemd in art. 3, sub c, liever niet zoo ver zien, omdat het perceel van Van den Nieuwendijk langs de Leidsche Vaart zoo ver ligt en nu moet er zeker wel pl.m. 400 a 500 Meter buis ge legd worden voor dat perceel. De Voorz. zegt, dat Noordwijkerhout dit steeds als eisch heeft gesteld en dat dit punt terdege is besproken. Wethouder van der Laan zegt, dat men de buis beter nu kan leggen dan later, om dat hierlangs toch gebouwd wordt en men dan later de buis toch moet leggen. Wethouder van Reisen beaamt het ge zegde van den heer Van der Laan. Hierna wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten het ontwerp-contract voor waterlevering VoorhoutNoordwijkerhout ongewijzigd vast te stellen. Het voorstel van B. en W. om aan de Chr. Zangvereeniging „Voorhoutsch Ge mengd Koor", dit jaar, buiten de gewone j'aarlijksche subsidie, een subsidie van 25 toe te kennen, ter gedeeltelijke dekking van het nadeelig saldo, wordt zonder dis cussie en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Eveneens wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen een wijziging van de be grooting over het jaar 1928 tot bedragen van 3372.015 voor den gewonen dienst en voor den kapitaaldienst met 5.058.67. Dc voorzitter vraagt de urgentie voor een punt inzake den Rapenburgerweg en de daarin liggende brug. B. en W. hebben thans na gehouden besprekingen een aan bod van de ingelanden met een toegift van 2850, wanneer de gemeente do brug her stelt en den weg overneemt na aange brachte beharding. Wethouder van der Laan, die in deze zaak zijne bemoeiingen heeft gehad zal een en ander nader toelichten. Wethouder van der Laan zegt, dat B. en W. de Torenlaan, die verbreed is geworden bezichtigd hebben. De aangelanden van die laan hebben toen deze gelegenheid aangegrepen om nog eens terug to komen op den Rapenburgerweg, die een rechte lijn vormt met de Torenlaan. De bespre kingen hebben er toe geleid, dat de wed. Koning te Sassenheim thans met de be trokken aangelanden een aanbod heeft ge daan van 2850. Zij zou dan afstaan de 4 woonhuizen daar ter plaatse. Dc gemeen te neemt dan op zich de brug te vernieu wen, de aldaar staande schuur voor zoo veel noodig echter uit tc zetten en de weg, wanneer die geheel verbreed en be- hard is, in onderhoud, eigendom en beheer over te nemen. De aangelanden staan gratis den benoo- digden grond voor de verbreoding af en zullen den weg in goeden staat opleveren. De nieuw te maken brug zal een grootere doorvaartwijdte verkrijgen. .Spreker be veelt dit aanbod aan en vertrouwt op de medewerking van den raad. Wethouder van Zeisen licht enkele pun ten nog nader toe en zegt dat dit aanbod redelijk is. De hêer Witteman vraagt eenige inlich tingen welke hem door den heer van der Laan worden gegeven. De heeren Eigenbrood en Nïjssen spre ken zich voor het voorstel van B. en W. uit zonder hoofdelijke stemming worrdt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten, Wordt vervolgd. 0EGSTGEEST. Geslaagd. Gisteren slaagde te 's-Gra- venhage voor het Godsdienstdiploma A de heer C. C. v. d. Meer, alhier. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer blijft maar matig en behalve de pioenen, die een goeden prijs onbrengen, zijn de prijzen der andere bloemsoorten niet hoog te noe men. Van de vaste planten is veel bevro ren, wat de oorzaak is van een matige aanvoer. Betaald wordt voor Pioenen van 4.907.30, Margrieten 0.250.55, Papa vers 0.22—0.27, Pyrethrums Marie 1.60 1.70, James 1.30—-1.70, Blauwe Asters 0.601.20, Anjers 0.501.60, Gentoria 0.300.35, D&masb 9'12.Lupinen 1.101.25, Irissen 1.122.10. SASSENHEIM. Been gebroken. Gistermiddag toen de 80-jarige vrouw de V. ter hoogte van de Klapbrug even naar een afbraak stond te kijken, ^naderde juist een tram, waarvoor zij eenige passen achteruit liep. Hierbij struikelde zij, zij kwam tc vallen en brak haar linkerbeen. Een juist voorbij rijden de dokter legde met behulp van twee zusters het eerste verband. Later is zij per auto naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. VOORSCHOTEN. -r- Minahassa-avond. Gisteravond orga niseerde het Minahassa^comité alhier een bijeenkomst in het R- K. Vereenigingsge bouw. De groote zaal was zeer goed be zet. De voorzitter van het Minahassa- comité, de heer E. Vernède, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, dank brengende aan het B. K. Kerkbestuur voor de groote be reidwilligheid om het R. K. Vereenigings- gebouw af tc staan tot het houden van de zen avond. Ook de medewerkende vereeni- gingen uit deze gemeente bracht spreker een woord van hulde om aldus deze bij eenkomst zoo uitstekend te doen slagen. Nadat de voorzitter zijn openingsrede had beëindigd, bracht het strijk-ensemble T. A. V. G. N. O. de „Heinzelmanchens Wacht- parade" op 5 van K. Noach onder leiding van den heer G. Verrips ten gehoore, waarna het Voorschoten's mannenkoor on- ,der leiding van den heer F. de Graaf het „Gebed voor het Vaderland" van D. E. Drenth en de „Schweizerpsalm" van A. Zwijssïg zong. Daarna hield de heer R. van den Ende, gep. luit. kok van het N. I. Leger een rede: De Minahassa (wat be- teekent bondgenootschap) is gelegen in onze Indische Archipel en is 1/7 deel van Nederland groot, dus ongeveer zoo groot als onze provincie Noord-Brabant. In den breede en op zeer bevattelijke wijze be handelde spreker het „verleden van de Mi nahassa". Reeds 250 jaar geleden is met dat gewest een bondgenootschap aange gaan wat nimmer verbroken is geworden. Bij de herdenking van dat feit wil Ne derland in de Minahassa stichten een Cen traal Ziekenhuis ten dienste der bevolking Vooral om de T. B. C. onder de bevol king zooveel mogelijk te kunnen bestrij den, daar deze ziekte in dat gewest veel vuldig voorkomt. Een aandachtig gehoor volgde deze lezing, dje werkelijk interes sant was en veel van dat gewest mede deelde. Met een opwekking om de te hou den collecte te gedenken besloot spreker zijn lezing. Daarna kwam het harmonie- gezelschap „Benvenuto" onder leiding van den heer G. Verheij op het podium. Zij vertolkte de „Marsch Bruxelles" van Lili L. Vermaelen en „Aus voller Menschen Herz". Lied van C. Frank. Een dankbaar applaus mocht dit gezelschap oogsten. Na de gehouden pauze voerde T. A. V. J5. N. O. uit de „Andante aus der Symphonie no. 2" van J. Haydn en „Entre-Actc uit „Ro samund e" van F. Schubert, wat zeer in den smaak viel der aanwezigen. Vooral het laatste nummer was subliem. Ook het Voorschoten's majuienkoor zong nog „Ster rennacht" en „Zondag" van A. H. St-orck, wat uitstekend vertolkt werd. Aan het einde van dezen zeer goed geslaagden avond, sprak Ds. H. P. Fortgens namens het comité een woord van dank voor het mooie en schoone, wat de medewerkende vereeïiigingen hadden aangeboden. Spr. noemde het een zeer merkwaardigen avond, een avond doorgebracht in deze zaal en zoo ongezocht. Namens het comité bedankte spr. den heer R. van den Ende voor zijne interessante lezing, waardoor wij meer op de hoogte worden gebracht van de Minahassa en huldigde den heer N. Vernède Jr., die zoo heeft gewerkt met jeugdigen ijver om dezen te organiseeren. Tijdens de bijeenkomst werd een schaal- collecte gehouden als voorspel op de te houden collecte voor de Minahassa-. WARMOND. Overvaren. Gistermiddag omstreeks half vier is op de Leede het bootje van J. 'v. S. door een passeerende groote vracht boot overvaren. Het roeibootje sloeg om en S. geraakte tc water. Spoedig kwamen roeier en bootje weer boven en werd de drenkeling met hulp van het personeel der vrachtboot op het droge gebracht. De in het roeibootje zich bevindende broodjes waren, zooals vanzelf spreekt, bedorven. Z0ETERMEER. Poldervergadering. Woensdag 5 dezer vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van den Zoetermeerschen Meerpolder on der Zoetermeer en Stompwijk. De rekening 1928 werd als volgt vastgesteld: ontvang sten 13.S9S.07 1/2, uitgaaf 10.015.60 1/2, batig saldo 3882.47. De begrooting voor het jaar 1929 werd in ontvangsten eq uitga ven op 15.891.90 vastgesteld. De omslag per H.A. werd bepaald op 14.vorig jaar 15.Tot leden der commissie van onderzoek der rekening werden gekozen de heeren Johs. van Haastert, G. L. de Groot en A. C. van Vliet; tot plaatsvervan gende leden de heeren G. van Staalduinen, A. van Wijk en Ant. Bos Mz. Wordt be sloten recht van uifcpad te verleenen op de Meerlaan onder Stompwijk tegen ƒ50. per uitpad. Brandbluschmateriaal. Gisteravond had de beproeving van het brandblusch materiaal plaats op de Vlamingstraat. Ne vens dit werd gedemonstreerd met de mo torspuit van de gemeente Berkel en Ro denrijs en een aansluiting op de waterlei ding. Op de waterleiding werd gespoten met normale en verhoogde druk. Geconsta teerd werd, dat zelfs bij normale druk, de waterleiding het meeste water gaf. Bij de demonstratie waren uitgenoodigd heeren raadsleden van Zoetermeer en Zegwaar^ alsmede de brandmeesters van laatstge noemde gemeente, dit in verband met even- tueele aanleg van brandkranen en aanschaf fing van het daarvoor bénoodigde mate riaal. Mede waren aanwezig de adviseur van de drinkwaterleiding „De Tien Ge meenten", prof. Ir. Chr. Visser, de directeur en de hoofdopzichter. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Het Burg, Armbestuur. Het Vermenigvuldigingscijfer der In komstenbelasting op 2 vastge steld. Verzoeken der Nederl. Herv. Schoolvereeniging. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig zes leden. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed heeft geopend, worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke worden goedgekeurd en vastgesteld. 1. Vervolgens werden eenige ingekomen stukken gelezen. Goedkeuring rekening Burgerlijk Arm bestuur 1927 en 1928 en begrooting voor 1929. Door het BurgerL Armbestuur werd over 1927 ontvangen f 563.27 en uitgegeven f 837.091/;., nadeelig saldo f 273.821/9. Over het jaar 1928' sluit de rekening met een totaal aan ontvangsten van f 928.821/J en aan uitgaven f 1190.19 zoodat het nadee lig slot over dat jaar f 261.361/2 bedraagt. Gezien de nadeelige saldi van vorige ja ren en de toenemende uitgaven, vraagt de Voorz. of de Raad zich er mede vereenigen kan, om het op de Gemeente-begrooting van het loopende jaar uitgetrokken bedrag "mor subsidie aan het Burgerlijk Arm bestuur met f 500 te verhoogen en alzoo op f 1200 te brengen. Conform voorstel wordt besloten, waarna de Begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur voor 1929 wordt vastgesteld met een bedrag van f 1350 aan ontvangst en uit gaaf en aan de rekeningen ever 1927 en 1928 goedkeuring wordt gehecht. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer v. de Plaatselijke Inkomstenbelasting 1930 1931. Aan de hand van de door den voorz. toegelichte berekeningen wordt dit getal voor het komende belastingjaar op 2 be paald. Vaststelling Kohier Hondenbelasting voor 1929. Conform vastgesteld met een totaal eindbedrag van f 236. Verzoek van J. Walraven, caféhouder alhier, om wijziging van het raadsbesluit, waarbij verboden is het hebben van een vergunning in Oud-Bodegraven. B. en W. staan op het standpunt om op de in de vorige vergadering genomen afwijzende beschikking niet meer terug te komen en derhalve stellen zij voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Na nog een korte bespreking wordt het voorstel van B. en W. met 4 tegen 2 stemmen aangenomen; tegen de heeren Hoeks en Van Vliet. Verzoek van het Bestuur der Ned. Herv. schoolvereeniging, om overeenkomstig art. 72 der Lager-Onderwijswet 1920, mede werking te willen verleenen: a. om een vergoeding van f 79.10 wegens herstel van de plafonds dier school, waar van gedeelten zijn ingestort. b. om gelden beschikbaar te stellen tot het maken van een nieuw riool voor afvoer van faecaliën en hemelwater, we gens demping van een aldaar gelegen sloot. c. gelden beschikbaar te stellen tot aankoop van de noodige leermiddelen. B. en W. stellen voor wat betreft de onder b. en c. genoemde zaken de noodige medewerking te vérleenen, aangezien aan de wettelijke bepalingen is voldaan, waar na B. en W. dan met het Schoolbestuur in nader overleg zullen treden omtrent de uitvoering. Wat betreft het onder a. genoemde, meenen B. en W. een afwijzend standpunt te moeten innemen, daar dit een oude, afgedane zaak betreft, die on der het yoor rekening van het Schoolbe stuur komende onderhoud moet worden gerekend, of in ieder geval zeer kwes tieus is. Op voorstél van den heer Linschoten wordt besloten deze zaak voor een nader, nauwkeurig onderzoek nog aan te houden. Aangezien aan de wettelijke bepalingen is voldaan, wordt met algemeene stemmen besloten, wat betreft het gevraagde onder b. en c. medewerking te verleenen. Verzoek van H. de Jong tot aankoop van grond achter zijn woning aan den Statiohsweg. De voorz. Ticht dit verzoek nader toe. Adressant wil achter zijn pand over de geheele breedte grond bijkoopen, waarom trent reeds met hem over den prijs enz. is onderhandeld. B. en W. vinden het ge- wenscht niet dieper te verkoopen dan de andere panden aan den Stationsweg, zoo- dat deze koop dan betreft een terrein ter grootte van 231/= x 8 Meter, dus een op pervlakte van pl.m. 188 M2. Na eenige bespreking wordt besloten genoemden grond aan den heer De Jong aan te bieden voor do som van f 300, on der voorwaarden, dat de noodige afschei dingen geheel voor rekening van den koo- per en tot genoegen van B. en W. zull^ worden gemaakt. Wijziging begrooting 1928 en 1929. Overeenkomstig een opmerking van Gei Staten en met het oog op do vaststelling van den pensioengrondslag van den ke®. meester Burggraaf, worden de noodige wjj. zigingen conform vastgesteld. Benoeming lid Commissie tot wering van schoolverzuim. In de bestaande vacature door vertrek van den heer L. van Groningen, wordt met algemeene stemmen benoemd A. van Driel. Bij de rondvraag zegt de heer Hoogeij. dijk dat hij in Oud-kBodegraven verkeer» toestanden heeft ge2ien, die niet in ordi zijn. De heer Yan Wijngaarden wijst dat het gewenscht is de Kerklaansloo dagelijks te spuien in dep zomertijd q voorts om nu binnenkort het Rijk bestratingswerk bij de steenen brug in di Dorpstraat ter hand zal nemen, dan vaj gemeentewege gelijktijdig nieuwe trottoir» aan te brengen. De voorz. zegt toe dat het noodige over. leg met het rijkswegbeheer hieromtrenl zal plaats hebben. Hierna gaat de Raad in geheime zittins ZEVENHOVEN. De ruiten en de jeugd. Yoor eenoge tijd geleden werd een leegstaande woniq in een ommezien van de ruiten ontdaat door de jeugd, die met steenen dit vonnii spoedig voltrokken had. Thans staat et weer een andere woning leeg en het le gin is alweer gemaakt daar de eerste rui reeds is ingeworpen. Past op de kuikens. Bij den heer v. B werd een drietal kuikens door ratten scheurd. 20 STOOMVAARTBERICHTBI STOOMVAART MIJ. NEDERLAND GROTTOS (thuisr.) vertr. 5 Juni v, Batavia. J. P. COEN (uitr.) arr. 5 Juni te Soui ampton. JOHAN DE WITT (thuisr.) vertr. Juni van Sabang. KARIMATA (thuisr.) arr. 5 Juni te Sun ou KONINGIN DEE NEDERL ANDES (uitr.) vertr. 5 Juni v. Suez. P. C. HOOFT (uitr.) vertr. 4 Juni vai DE - Voor Bij o: Frani flet krijgi voori Dit; Al lelijk In vc *erd< het a gunst: ferde ivare iergei opper ijk o Hel loodz Hat RONDO (uitr.) arr. 5 Juni te Port SALEIER (thuisr.) arr. 5 Juni te Genui KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ARES arr. 5 Juni v. Algiers te A'darn. BERENICE arr. 5 Juni v. Algiers Amsterdam. COMMEWIJNE vertr. 3 Juni van Cur» gao naar P. Cabello. NERO arr. 4 Juni v. A'darn te Bordeaux SATURNUS arr. 5 Juni v. Lissabon Amsterdam. VAN RENS'SELAER (thuisr.) arr. 4 Jui te Havre; veytr. 5 Juni 2 u. v. Havre uaa Amsterdam. KON. HOLL. L,L0YD. emee ende eer f enoo ingen ;elijb FLANDRIA vertr. 5 Juni v. A'darn naa aak B. Aires. j MONTFERLAND (thuisr.) vertr. 4 Jui ,et,re] v. Rio Grande. ^teej ORANIA (thuisr.) vertr. 4 Juni va fferkz Santos. S ALL AND (thuisr.) arr. 4 Juni te Haa wen irongi Het lots t ai voor a fie be burg. ZEELANDIA (thuisr.) vertr. 4 Juni va Lissabon. HOLLAND—AFRIK A-LI JN. Juni I nnke. bracht GRIJPSKERK (uitr.) arr. Kaapstad. NIJKERK vertr. 4 Juni van Rot terdal »mel naar Hamburg. ten R ANDFONTEIN (uitr.) vertr. 3 Juni riet Mombassa. ten SUMATRA arr. 5 Juni v. P. Natal I gepaa: Rotterdam. HOLLAND— AMERIKA-LIJN. |<lien EDAM v. R'dam n. N.-Orleans. arr. Juni te Havannq». EEMDIJK vertr. 5 Juni v. R'dam natQlf Antwerpen. KINDERDIJK, v. Antw. n. Pacifickua arr. 3 Juni té Los Angeles. LEERDAM, v. N. Orleans n. R'daf1' pass. 4 Juni Azoren. NIEUW AMSTERDAM vertr. 5 Juni R'dam naar New York. uitoeft waar H0LLAND-BRITSCH-INDIë LIJN. ANDIJK arr. 5 Juni v. Kurrackee Rotterdam. RIDDERKERK (uitr.) vertr. 5 Juni P. Soedan. HOLLAND—WEST-AFRIK A-LIJN ORESTES vertr. 4 Juni van Amsterdai naar Hamburg. HOLLAND AUSTRALIE-LI JN ARENDSKERK arr. 4 Juni van Austi lië, 1. v. Hamburg te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LL0YD. BLITAR (thuisr.) arr. 5 Juni te LondeJi INSULINDE (uitr.) vertr. 4 Juni Tanger. ROTA GEDE (uitr.) vertr. 4 Juni v. Stf MADIOEN (uitr.) vertr. 3 Juni v. Djö dali. MERAUKE (uitr.) arr. 5 Juni te werpen. SITOEBONDO (thuisr.) vertr. o Juni Sabang. SLAMAT vertr. 5 Juni v. Batavia nfl Rotterdam. TERN ATE (thuisr.) vertr. 5 Juni vi Padang. TOBA (uitr.) vertr. 5 Juni v. Londen. ROTTERDAM—ZUID-AMERI KA-LIJN. ALHENA (uitr.) vertr. 1 Juni v. Monti video. EMZETCO LIJN. JONGE JACOBUS, y. Yalencia- n. M terdam, pass. 4 Juni Finislcrrc. 1-1 hnii iele leent ie R raag; 1(0 d srha enige ■irden: wngr l ïebbe i openhi perser van b evert. va di< ie th gestelc Het )liek b t uur de We itinkel lebbei *erkdi De iels V1 brood. *ordt 51 De< ag er De ielk-, middaj melk, menwi os, l cembe Het een '1 Aug •ijdvaï Decern met 24 l°P

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8