De „Roode Haan" zet zijn werk voort IP GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto tegen een boom gereden. Eén doode, één gewonde. Op den weg van Gulpen naar Maastricht is een auto van de fa. W., uit Amsterdam tegen een boom gereden. De beide inzitten den werden bewusteloos opgenomen en naar het ziekenhuis Calvariënberg te Maas tricht vervoerd. Een hunner, dc lieer v. K., uit Tilburg, bleek ernstige verwondingen aan het hoofd to hebben bekomen en over leed kort na aankomst. De toestand van hel tweede slachtoffer, den heer W.. uit Haarlem, is niet levensgevaarlijk. Jongen overreden en gedood. Het 12-jarig jongetje van O. M. Meek te Donkerbroek is door een vrachtauto aan gereden en spoedig daarna aan dc verwon dingen overjeden. Door de stoomtram overreden. Toen gisterenmiddag tegen twaalf uur een lS-jarig meisje bij Vinkenbrug te Muiden de trambaan wilde oversteken werd zij door de Gooische stoomtram over reden. Haar werd een been afgereden. Tn levensgevaarlijken toestand werd het meisje naar het Burgerzickenhuis in Am sterdam vervoerd. Motorrijder geslipt. De directeur van de broodfabriek „De Volharding" te Den Helder, de heer .T. M. Bruin, is op zijn motorfiets, waarmede hij langs den zeedijk reed, geslipt en op de dijkglooiing terechtgekomen. De heer Bruin, die ernstig gewond werd, is korten tijd later overleden; het motorrijwiel werd gcdieel vernield. Uit het raam gevallen. Een 17-jarige dienstbode is in een wo ning aan het Constant Rebecqueplein te Den Haag uit liet raam van een eerste éta ge gevallen en met zware inwendige kneu zingen naar het ziekenhuis gebracht. Doodelijke val. Woensdagavond om 12 uur kwam de 52-jarige nachtwaker T., wonend te 's-Gra- venhage, thuis en wilde de portiektrap van zijn woning opgaan. Toen hij boven was gekomen heeft hij zijn evenwicht ver loven en viel van de trappen. Door eenige bewoners werd hij in bewusteloozen toe stand opgenomen en zijn huis binnen gedragen. In den loop van den nacht is ilij aan de verwondingen overleden. Een knaap door een balk getroffen en gedood. Op het Markenplein te Amsterdam was gisteravond een aantal kinderen aan het spelen op een slooperswerk. Een balk werd overeind gezet. Deze viel plotseling om en trof' een 15-jarige knaap, die in de Vrolik- sfraat woont, op het hoofd. Bewusteloos werd hij door omstanders binnengedragen in het café ..Dc Bisschop". Eenige oogen- blikken later gaf hij den geest. Door den Geneeskundigen Dienst werd het ontzielde lichaam naar het Binnengasthuis vervoerd. Tribune ingestort. Te Bredenbroek gem. Gendirigen is Dinsdag de ter gelegenheid van het Ka tholiek Gildefeest opgerichte tribune, die over de Aaldersbeek was gebouwd, inge stort. Verschillende personen kwamen in de Aaldersbeek., die gelukkig droog was, terecht. Een van her., de landbouwer J. U. van Hol, uit :io "buurtschap Vonst, s evenwel, doordat hij een bank op zijn •hoofd heeft gekregen, zwaar gewond. Tragisch. Woensdagnacht overleden :e Vaals, na korte ongesteldheid ongeveer op hetzelfde oogenblik, de 78-jarige L. Souren en diens zoon L. Souren, oud 39 ja en. Deze was lid van den gemeenteraad en van heb parochiaal kerkbestuur. Verdronken. De 7-jariye A. Piek, wonende Korte Doro- burgstraat te Den Bqseh, was Woensdag middag met een vrindje nabij de Zuid Wil lemsvaart aan het spelen. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak geraakte de jongen te water. Het vriendje schrok zoo lievig, dat li ij naar liis vloog zonder evenwel iemand iets te zeggen, zoodat het knaapje jammer lijk verdronk. De ouders verkeerden eerst later op den dag in gioote ongerustheid omtrent het lange uitblijven van liet kind, maar daar zij wisten met wien hij was uit gegaan zochten zij de ouders van het vriendje op. Toen pas vertelde heb ventje, dat nog niemand iets had medegedeeld, de waarheid. Direct werden door politie en reddingsbrigade maatregelen genomen en gedregd, terwijl de brigade ook dook. Hiermede werd den gelieelen nacht en een deel van den ochtend voortgegaan. Eerst, gistermiddag 2 uur werd het lijkje opge haald en naar het politiebureau vervoerd, waarna het naar het ziekenhuis werd over gebracht. „Tel." MOORDAANSLAG TE DEN HAAG. Een marktkoopman schiet zijn vrouw dood. Poging tot zelfmoord. Omstreeks kwart voor zes heeft gister avond de 44-jarige marktkoopman B. zijn 38-jarige vrouw in haar woning in de Fa- her van Riemsdijkstraat 44 met vier of vijf revolverschoten gedood. Daarna heeft hij geprobeerd een einde aan zijn eigen leven te maken. Hij schoot zichzelf door hel? lioofd, waardoor hij zich levensgevaarlijk wondde. In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis aa-D den Zuid-wal ge bracht. Het drama heeft in de buurt veel beroe ring gewekt, want. zeven kinderen blijven zonder moeder achter. De familie van den man nam, tegen den zin van de familie der yxouw, de kinderen mee. GROOTE BRAND TE WOENSEL. Boerderij cn twee arbeiderswonin gen vernield. Te Woensel bij Eindhoven ontstond gis termiddag, naar het „V-td." meldt, brand in dc arbeiderswoning bewoond door M. v. d. Berg. Do bewoners waren afwezig, zcodat het vuur spoedig een grooten omvang had aangenomen. Voor de gemeentelijke brand weer ter plaatse was, was ook de aangren zende. boerderij van den landbouwer J. Sckelpers en de arbeiderswoning van Van Aspert door het vuur aangetast. Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat het slechts met groote moeite gelukte het in het brandende perceel aanwezige geld als mede geldswaardige papieren in veiligheid tc brengen. Bij den landbouwer Scheepers lag een dochter ziek te bed. Deze kon gelukkig op tijd worden gered. Inmiddels brandden de boerderij en twee arbeiders woningen -to taal af. Van dc inboedels kon slechts een klein deel in veiligheid worden gebracht. Ook dc aangrenzende woning van Krlen bekwam aanzienlijke schade, doch kon evenals de schuur, staande langs genoemde boerderij, intact blijven, dank zij het krach tig optreden van de brandweer. De aangerichte schade is in haar ge heel nogal aanzienlijk. Deze wordt door verzekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. In de woning van aVn Aspert is een groote kooi met kanarievogels verbrand. De ge meentelijke brandweer kon het vuur slechts met een straal bestrijden, doordat het bran dende perceel op zeer grooten afstand van de waterleiding was gelegen. GROOTE BOERDERIJ TE ELST UITGEBRAND. Landbouwproducten en meubilair verloren gegaan. Uit Arnhem wordt aan de „Tel." gemeld: Gistermiddag zag men vanaf de Rijnkade le Arnhem, dat een lievige brand in de Be tuwe was uitgebroken. Een groote boerderij, onder Eldeu (gem. Eist) gelegen aan den Huisenschedijk, stond totaal in vlammen. De brand was ongeveer één uur ontstaan in liet. dak van den deel. Vlak langs liet huis rijdt een zaudtrein, die materiaal aanvoert voor liet verbreed-en van den dijk. Vermoe delijk zijn vonken van cle locomotief op het dak terechtgekomen. Aangewakkerd door den feilen Noordenwind breidde liet vuur zich in een minimum van tijd uit. Gelukkig was het vee grootepdeel in de weidein den deel bevonden ziéh alleen twee varkens met biggen, die nog tijdig naar buiten Iconden worden gebracht. De voorraden in de schuur, o.m. 3000 pond stroo, 55 mud aardappelen, een hoeveelheid maïs, konden niet meer gered worden, evenmin als een wagen. Het vuur deelde zich weldra mede aan liet aangrenzende huis, een flink, steo- nen pand met een verdieping er op en met een pannen dak, dat oerst twee jaar geleden gebouwd is. Het gelukte nog een gedeelte van liet meubilair naar buiten le brengen, doch hel meeste ging in de vlammen verlo ren. De brandweer van Eist, die op het moment dat de brand uitbrak, juist in Eist aan het blusschen was, omdat er een schuur achter een woning in brand stond, rukte, toen zij de rookkolommen in de nabijheid zag, onmiddellijk met d emotorspuit uit en gaf tegen halftweé met twee stralen water. Er bleek tegen het vuur en den feilen wind echter niets uit te richten. De deel brandde af en van de boerderij staan alleen do vier muren. De boerderij en de inboedel zijn verzekerd. Ongeveer drie uur was men het vuur meester. De brandweer bleef echter nog ge ruimen tijd naspuiten. HOENDERPARK UITGEBRAND. Gisteren is te Bladel brand uitgebroken in het hoenderpark van den heer Kraaye- vanger. Er zijn 75 kippen en 250 kuikens verbrand. De brand is ontstaan door liet ontvlammen van een broedmachine. B0SCHBRANDEN. Groote boschbrand aan de Belgi sche grens. Gistermiddag woedde onder de gsm een ten Bladel en Hoogeloon een geweldige boschbrand, die bij .het verzenden van dit bericht nog in vollen gang was. Het vuur was reeds de Belgische grens gepasseerd. Er wordt met man en macht gewerkt, om door afsteking van de pevc-oe! en den brand meester te worden. Aan deze werkzaamhe den nemen deel dc. kouiukl. marechaussee, gestationneerd te Hilvnvonboek, de Ned. Heide Mijj en de bewoners der streken. Bij zondere maatregelen worden getroffen voor het behouden van boerderijen en huizen. Op zes a zeven plaatsen staan bosch en heide in brand. Nader wordt gemeld: Dc brand brak omstreeks 2 uur uit in cle bossclien van cle z.g. Pan, onder de ge meente Hoogeloon. Van daar breidde liet vuur zich uit tot de Wil rijt, waai* het aan den steenweg nabij de Belgische grens kon onderdrukt worden. Van de Hapertsche heide onder Hooge loon en van de Bladelsche heide achter cle Pals cn het Goor is een onafzienbare vlakte kaal gebrand. Naar schatting is i:i totaal een oppervlakte van ongeveer 200 H.A. af gebrand. Hiervan was ongeveer 50 H.A. bosch en cle rest heide, zoodat de aange richte schade niet zoo aanzienlijk blijkt te zijn, als zij zich aanvankelijk liet aanzien. Onmiddellijk na het uitbreken van den brand rukten cle brigades marechaussee van Bladel en Bergeyk uit. Rijkaveldwachters van cle omliggende plaatsen on tal van jachtopzieners, boeren en burgers hebben meegeholpen aan de blussching. Men tracht te met tegenbranden het vuur in zijn voort gang te stuiten. Ook heeft men met alle macht gewerkt met takkebosschen. Boeren uit de omgeving hadden zes paarden beschikbaar gesteld, die voor ploegen werden gespannen Ook heeft een tractor zeer nuttige diensten bij de stuiting van het voortwoekerende vuur verricht. Nabij Postel bereikte het vuur de Belgi sche grens. Daar slaagde men erin, het te stuiten. Het verbrande dennenbosch behoort groo- tendeels toe aan den heer Lohman; de verbrande heide was- meerendeel het eigen dom van baron de Cartier de Marsienne, in België. De oorzaak van den brancl is vermoede lijk te wijten aan groote onvoorzichtigheid. Boschbrand onder Helmond. Gisteren wferden onder de gemeente Hel mond ongeveer 2 H.A. bossclien een prooi der vlammen. De bossclien behoorden in eigendom aan de gemeente Helmond. DE STRIJD IN DEN AETHER. Het echtpaar leefde al sinds geruimen tijd in onmin. De vrouw, die als zeer op passend bekend stond, heeft onlangs een eisch tot echtscheiding ingediend. Zoowel de man als de vrouw hadden ieder van moederszijde een erfenis te wachten. Dat schijnt bij den man een punt- van overwe ging te zijn geweest om het weer goed te maken. Een paar maanden geleden had hij zijn vrouw en kinderen nog met een revol ver bedreigd. De familie heeft toen een klacht inge diend bij den officier van justitie. De po litie stelde een huiszoeking bij hem in en vond twee revolvers, een ploertendooder en een dolle in zijn woning. Maar gistermorgen heeft de man taartjes gebracht. Toen is hij naar Antwerpen ge gaan, waarvan hij tegen zes uur gisteravond terugkeerde. Hij bracht zijn vrouw een mooie tasch mee. Aanvankelijk, zoo ver telde de oudste dochter, scheen het of moe der zich inderdaad weer met haar man wilde verzoenen. Maar plotseling hooide de dochter, die naar een andere kamer ge gaan was, dat haar moeder iets riep van: „Nee. ik doe het tocli niet". Kort daarop weerklonken schoten. Het meisje trof haar moeder en liaa-r vader achter de buiten deur liggend. Buren schoten toe. De vrouw bleek reeds dood te zijn. De man gaf nog tee'kenen van leven. De Geneeskundige Dienst bracht hem naar het ziekenhuis, waar de geneesheeren geprobeerd hebben den kogel te verwijderen. Zijn toestand is zorgwekkend. De hoofdcommissaris, de heer F. van 't Sant, en commissaris P. Kramer stelden een onderzoek in. Aanvankelijk leek de zaak zeer eenvoudig. Maar bij liet onder zoek bleek, dat de revolver, die naast het lijk lag, nog geheel geladen was. De ge vonden hulzen bleken bovendien van zwaar der kaliber te zijn dan de gevonden re volver. Bij het fouilleeren van de kleeding van den man vond men wel, behalve muni tie voor de kleine revolver, munitie met hetzelfde kaliber als de gevonden hulzen. Maar de revolver vond men niet. Onmiddellijk is in de geheels omgeving een onderzoek ingesteld. Tot tien uur bleef de revolver zoek .Toen kwamen menschen uit een andere straat de revolver op hel politiebureau brengen. Hun dochter had het wapen van een van de jongens, die da delijk na den moord ter plaatse wa-s, op straat in haar handen gestopt gekregen om het te bewaren. Nog lang bleven de buren in de straat over het geval napraten. Het lijk van de vrouw is in beslag genomen. Het is nog niet gelukt den kogel uit het hoofd van den man te verwijderen. Zijn toestand blijft levensgevaarlijk. DE MOORDZAAK TE GIESSEN- NIEUWKERK. Mr. Roobol doet mededeelingen over de wijze waarop hij het onderzoek in de moordzaak te Giessen-Nieuw- kerk voerde. Omtrent de wijze, waarop het revisie- onderzoek is gevoerd, deelt mr. Roobol ons het volgende mede: Toen indertijd door Van Meerten een aanklacht werd ingediend tegen de Kroon wegens meineed nu l1/- jaar geleden, is met medeweten van den proc.-generaal mr. Tak een vervolging ingesteld en heeft een onderzoek plaats gehad. Aan Kroon werd gevraagd hoe hij de hamer, waarmee- de moord was gepleegd, had gemaakt. Hij legde een verklaring af en de rechter commissaris had er voor gezorgd, dat bij de behandeling een deskundige was. Die deskundige verklaarde, dat wat Kroon be weerde onmogelijk was. Toen zei Kroon: Dit moet wel een eigenaardigen indruk op u (rechter-commissaris) maken. Uit Kroons verklaring bleek, dat hij van den hamer niets afwist en dat hij voor Rechtbank en Hof meineed had gepleegd. Dat was voor mij (mr. Roobol) een groot steunpunt. Verder was mij ook bekend, dat Kroon tegen meerdere menschen had verklaard, dat hij om vrij te komen, (hij was destijds ingesloten) had moeten lie gen. Door den Officier van Justitie te Dordrecht, is opdracht gegeven aan den brigadier Majoor Dorst om een onderzoek in te stellen naar de afgelegde verkla ringen. Indien de zrfak verwezen is naar een ander Hof, dan zal niet alleen de rechercheur De Jong verantwoording moe ten afleggen van zijn daden, maar zal ook de brigadier Dorst zich hebben te ver antwoorden. Het is wel eigenaardig, dat Brigadier Majoor Dorst aan „De Telegraaf" inlich tingen geeft over een onderzoek dat hij op last van de Justitie heeft moeten doen. Het is waar dat ik naar een waarzeg ster ben geweest om haar hulp in te roepen. Ik deed dit niet omdat ik aan waarzeggerij geloof, maar omdat dit meestal menschen zijn, die over een dosis menschenkennis beschikken. Ik legde haar de zaak uit, vertelde dat vrouw Kroon tegen diverse menschen zich over haar meineed had uitgelaten en verzocht haar om te trachten of vrouw Kroon in haar verhoor zou willen stellen Ik begreep uit alles, en dit is latei- gebleken juist te zijn, dat Kroon en zijn vrouw op hun meineed wenschten terug te komen, en nu was het maar de kwestie een methode te zoeken om met .vrouw; Het „Algemeen Handelsblad" heeft in zijn avond-editie van 24 Mei een be schouwing over liet omroepvraagstuk on der bovenstaanden titel. Zij is te lang om liaar geheel te behandelen. "Wij doen er slechts enkele grepen uit. Uit het artikel blijkt, dat de schrijver al weer van de overtuiging uitgaat, dat de ruzie in den aether veroorzaakt zou zijn door den K. R. O. en N. C. R. V. Wij protesteeren maar weer eens met allen nadruk hiertegen. Beide omroep organisaties hebben steeds met- elkander in volkomen harmonie geleefd, maar ook steeds voeling willen houden met de an dere ter behartiging van de gemeenschap pelijke belangen. Steeds is liet de H.D.O., A.N.R.O., A.V.R.O. geweest, die met een hautain gebaar hen heeft afgewezen, niet wenschte opgenomen te worden in het comité van omroepen, alle medewerking weigerde, of liever gezegd, waar het eenigszins kon, zelfs tegenwerkte. Nu nog willen beide organisaties in vrede leven met de andere, clocli zij kunnen niet dul den, dat zij, die meer dan de helft van ons volk vertegenwoordigen, met minder zendtijd worden bedeeld dan haar toe komt, is ook al samenwerking alleen moge lijk op voet van volslagen gelijkheid. Bij name dc K.R.O. houdt zich strikt aan den inhoud van de radio-paragraaf van de Katholieke Staatspartij: „Ten aanzien van de radio vrije en zelfstandige ontwik keling van de maatschappelijke krachten; billijke verdeeling van den zendtijd vol gens de in de bevolking levende richtin gen." Het „Handelsblad" stelt voorop, dat de programma's der andere omroepen nooit de vergelijking met die van den A.V.R.O. kunnen doorstaan. Hierover willen wij niet- disputeeren, daar een eerlijke ver gelijking zeer moeilijk is. Wel willen wij de aandacht onzer lezers vestigen hierop, dat vooral in den laatsteii tijd niet zel den door den A.V.R.O. verbeteringen in onze programma's aangebracht, nieuwig heden door ons ingevoerd, werden nage volgd. Dat geschiedt niet als men zelf reeds beter en nieuwer was. En ook, dat wij èn omdat wij korteren tijd bestaan èn wijl wij niet'iederen dag konden uitzen den minder gelegenheid hadden ons te ontwikkelen en dikwijls die programma's moesten missen, welke bijzonder door het publiek verlangd werden, omdat zij vielen op dagen, waarop voor ons cle uitzending niet mogelijk was. Wat de K. R. O. thans reeds vermag is van dien aard, dat wij met gelijken uitzendtijd als de A.V.R.O. voor dezen onder geen enkel opzicht be hoeven onder te doen. Juist de beperkte zendtijd is een handicap voor betere pro gramma's. Wij hebben pertinent geweigerd mede te werken aan een algenieene uitzen ding, zegt het „Handelsblad". Zooals het daar staat is niet geheel juist. Want wij hebben federatieve samenwerking niet uit gesloten. Wij zijn niet te vinden voor een gezamenlijk neutraal programma, zooals dc A.V.R.O. het opvat en wel hierom niet omdat wij niets minder vreezen dan neutraliteit niet verzekerd zijn in de toekomst dat die programma's neu traal zullen blijven het z.g.n. alge meen programma met algenieene stemmen zou moeten worden goedgekeurd, wat om de wijduiteenloopende levensbeschouwin gen practisch uiterst moeilijk en waar schijnlijk wel onmogelijk is niet weten wie ten slotte als summus arbiter uit zou moeten maken, wat neutraal is of niet en wij op het eigen oogenblik, dat wij een algemeen programma gezamenlijk zou den verzorgen, dat volgens het „Handels blad", „een uitnemende kern" van de uit zendingen zou zijn, onze eigen zaak zw'i- den maken tot een winkel van tweede hands-artikelen. Misschien zouden wij ge dwongen zijn de proef te nemen als ÏJg— ons aan financieele of moreele ontbrak: maar nu geheel ons kathol olk in den breeden zin van het de K. R. O. als zijn eigen omroep schouwt, is deze minstens even goed de andere organisaties in staat volki men en autonoom zijn uitzending te zorgen. Dat het „Handelsblad" het met dit laa; ste niet eens is I blijkt wel uit het gende: „Hebben V.A.R.A., K.R.O., N, RA", en consorten (onaerstreeping K.R.O beide zenders, dan waarschijnlijk wel één gebouw te Huizen, te vereenigen, handen, clan is het pleit voor degen die in den omroep een middel zien t< ontspanning en ontwikkeling (onclerstrc ping K.R.O.) verloren." M.a.w. de ontwikkeling kan alleen neutraal-liberale A.V.R.O. gevef^ de ai dere omroepen niet. In tegendeel doi hun uitzendingen wordt het pleit voi de ontwikkeling verloren. Ja, „Handelsblad", dat ééne zinnet) waaruit weer zoo duidelijk de liberale zoo u wilt cle neutrale mentaliteit blijfl begrijp dat eens goed dat ééne zini) tje is al voldoende motief voor ons om mi den u geestverwanten A.V.R.O. onmog lijk le kunnen samenwerken in een nieenseIppelijk programma, zoolang dei waan blijft. De partijen zijn te ongelijk ■den A.V.R.O. de ontwikkeling volk, wij met den K.R.O. en de Kathj lieke cultuur de ondergang dier ontwil keling. Het laat aan duidelijkheid nie te wenschen over. Het „Handelsblad" eindigt met een vies aan clen minister, 't Is eenvoud! en afdoende; maar het moet in all lllill geval uitgevoerd worden vóór de verkil zingen. Iedereen, die in de radiopazzle eenigj zins thuis is, begrijpt het waarom. behoeven daar verder niets over te zeg gen. Het ad-vies luidt als volgt: (Wij onder streepen enkele uitdrukkingen): „Als de omroepvereenigingen de mini-, terieele boodschap kregen: heb binnen vier weken niet eens woif over een gemeenschappelijk program met ruimte voor afzonderlijke „kind* uurtjes", „ziekenuurtjes", Godsdienstoé ningen, lezingen enz., dan vervallen aller zendvergunningen, dan zouden heeren wel eieren vor hun geld kiezen. „De korte golf, ons door de conferee van Praag gelaten, zou clan kunnen w den gebezigd om den bekeeringsdrang di splijtzuchtigen bot te vieren. „Wie liever naar Beethovens muzit wil luisteren dan naar een cursus in kei latijn, of een feestvergadering naar ding van de inschrijving van het zoo- zooveel duizendste lid van een roode v< vereeniging, die heeft daartoe volmaal gelegenheid. Zonder dat aan degenen di stichting, ontwikkeling, ontspanning ui den aether willen, wat ook hun gods dienstige of politieke overtuiging zij. kort wordt gedaan. „Er is voor den Minister van Waterstai nog juist'gelegenheid vóór zijn aftrede clen dank van duizenden radio-liefhebbe te verdienen. Als hij nu de leiders d Omroepvereen. voor de keus stelt: „bi nen vier weken legt gij mij een scken voor, waarmee gij het eens zijt, ande neem ik zelf de zaak ter hand," „Maar de tijd is kort" Wie bewondert niet met ons de ze! genoegzaamheid, die er spreekt uit i voortdurend herhaalde tegenstelling tu sehen A.V.R.O. en andere omroepen. I wij zouden met zulke menschen kunm samenwerken? Intusschen blijkt uit het. verslag di jaarvergadering van den A.V.R.O., dat i voor cleze organisatie geen aanleidii meer bestaat samenwerking met andei omroepvereenigingen in ons land te zo ken. Het zij zoo. Kroon te gaan praten en haar aannemelijk te maken, dat zij niet met vijanden te doen had, maar met menschen, die naar de waarheid zochten. Ik heb haar ook gezegd, dat wanneer zij mij niet ver trouwde, zij dan zelf naar clen Minister van Justitie moest gaan en Z.Exc. de geheele zaak uiteen zetten. Ik twijfel er niet aan of er zal aanmerking worden gemaakt over cle wijze van mijn onder zoek. Maar onderzoeken doe ik op mijn manier. Wil een ander het anclers doen, clat moet hij weten. Ik laat mij door nie mand voorschrijven, wanneer menschen, van wier onschuld ik overtuigd ben, mijn hulp inroepen, op welke wijze ik mijn onderzoek moet doen. De minister van Justitie heeft tiental len malen beloofd de onschuld van Theu- nissc en Klunder aan het licht te breni gen, wanneer zij onschuldig waren. Tob heden toe echter zonder resultaat. Voorts deelt mr. Roobol mede, dat hij hoopt, dat-, nu er reeds zooveel is ge publiceerd, dat het heele dossier voor zoover het belangrijk is nog eens gepu bliceerd wordt. Dan zal men waarschijnlijk zijn handen van verbazing in elkaar slaan over hetgeen dan bekend wordt. Nu het revisie-onderzoek in de zaak Giossen-Nieuwkerk een gunstig resultaat heeft opgeleverd, hebben mij in de laat ste 14 dagen reeds vier revisie-verzoeken bereikt. Een van deze verzoeken, lijkt den advocaat, zoo deelde hij mede, zeer belangrijk en het is niet onmogelijk, dat de verzoeker onschuldig is veroordeeld. Ten slotte deelt mr. Roobol mede, dat, voorzoover hij de zaken voorloopig beke ken heeft, hem nog geen zaak sympa thiek is. DE AANHOUDENDE DROOGTE. Laag water te Amsterdam. Een schip in de sluis vastgeraakt. Ten gevolge van de aanhoudende droog te is de waterstand te Amsterdam be langrijk gedaald. Het peil was heden on geveer 10 cM. beneden normaal. Maandagmorgen j.l. kwam de kempenaar Elisabeth", groot 564 ton, schipper L. Althusius, geladen met steenkolen en stemd voor de Zuider-Gasfabriek te A sterdam, voor de Amstelschutsluis. Volge den schipper lag zijn schip 2.31 M. dii en volgens den sluiswachter stond er de sluit 2.33 M. water. Het schip wi in de groote kolk van de Amstelschutsln gesleept, doch het bleek, dat het er ui meer uitkon. Dc waterstand werd stee lager en het gevolg was, dat het vaarfo de geheele "week in de sluis bleef va! zitten. Alle andere schepen, die niet do de kleine sluis geschut konden worde konden dientengevolge niet door de sh Donderdagmiddag heeft de havenmei ter van Amsterdam, de lieer W. N. de Poll maatregelen genomen om te trai ten door liet opzetten van liet water li schip uit de sluis te zetten. De sluizen en bruggen te Amsterda ressorteeren niet onder den havenmeest- doch onder dendienst der belasting! dooh de havenmeester tot wien de sch per zich heden om hulp wendde, onmiddellijk bereid deze zoo mogelijk verleenen. Men hoopt hedenavond het water pr ei* te kunnen laten stijgen, dab liet schi weer vlot komt en de wordt hersteld 'aart door de sh Het oude stadion. De laatste toren gevallen- Thans is men eindelijk zoo ver gel men, dat ook het laatste stukje van h oude stadion opgeruimd is. Zorgvuldig h ..i, men alles verwijderd, alleen de laats toren, die waarin opzichter Veen, met zi gezin gehuisvest was, stond nog overeip Die is gisterenmiddag ook gevallen de duizenden die gisterenavond naar h Hl d nieuw stadion trokken om de wielerwe (kke strijden bij te woften, zullen nog sleck door wat puin en wat houtrestanten h' innerd zijn aan het feit, clat de overziji ook een stadion gekend heeft. Sic trans uJl Gloria. Uitv igijm

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8