e L 1 BUITENL. BERICHTEN Ned. Oost-Indië LAND- EN TUINBOUW SPORT De Strandroovers EEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT. VRIJDAG 31 MEI 1929 ongelukken. ernstig spoorwegongeluk in china. Tot dusverre 21 dooden, 60 gewonden. Nabij Kalgan is op het station Futschian Ohineesche Noord-Expres^ ontspoord, ègen rijtuigen zijn totaal verwoest.' De gchinist werd gedood. Tot dusverre werden 21 dooden en 60 ge- onden geteld. Een onderzoek naar de naak wordt ingesteld. ÉEDS MEER DAN HONDERD DOODEN OP SACHALIN. Slachtoffers van de boschbranden. Veertig schoolkinderen in het vuur omgekomen, kaar uit Tokio wordt gemeld, is het mtal dooden ten gevolge van de bosch- ant'èn op het eiland Sachalin thans reeds- over de honderd gestegen. Hiertoe be- Kjren veertig schoolkinderen. Duizenden in dakloos. De branden woeden intusschen steeds voort en richten verwoestingen welke, doen denken aan de aardbeving Japan van 1923. Ontploffing van rioolgassen. Tit Toronto wordt gemeld, dat gisteren het hoofdriool van de stad op verschil de plaatsen ontploffingen van rioolgas- hebben plaats gehad waardoor een per- in gedood en 20 gewond zijn. Volgens de meening van deskundigen •ft men hier te doen met de ontploffing benzine-gassen. De benzine is vermoe- lijk uit tankinstallaties voor auto's af- mstig. Er werden vele riooldeksels in de •ht geslingerd. Drie huizen zijn vernield, rwijl ook het inwendige van een kerk raar beschadigd werd. Op verschillende itsen in de stad ie ook brand uitgebro- merikaansch priester in Sint Pieter overleden. )p den dag zelf van zijn eerste H. Mis rleed plotseling, tengevolge van hart- lamming, in een der zij-kapellen van Pieter, de Amerikaansche priester Da- Heffernan, uit Billeriea (Mass.). Een aardbeving in Argentinië. |Een aardbeving heeft de provincies Mcn- nuJp, San Luis en Cordoba getroffen. De Ü^Htt'weg- en telegraafverbindingen zijn toord. Nadere bijzonderheden ontbreken lli IG iouverheur Smith gedecoreerd door Kardinaal Hayes. It dehoogsteora der scheiding voor Katholieke leeken. ooals gemeld, is dit jaar door de O. L. uwe Universiteit van Indiana, de z.g.n. itare medaille, die jaarlijks in Amerika even wordt aan een Katholiek leek, die buitengewoon heeft onderscheiden, toe- end aan Alfred Smith, oud-gouverneur den Staat New York en candidaat der ïocratische partij voor het president- ap der Yer. Staten. [resident Hoover zond zijn mededinger i hartélijken gelukwensch en Z.Em. Pa- ik Kardinaal Hayes, aartsbisschop van York, die Smith de medaille overhau- de, huldigde hem als een „voorbeeld r millioenen" en een „voorbeeld voor mij door uw christelijk leven". Zijn toespraak eindigend, zei de Kardi naal bewogen: „Amerikaansch burger, Ame- rikaansch staatsman, nobel christen, edel vriend, geloovig volgeling van den Godde- 1 ijken Meester, vriend van ons allen, moge God U immer zegenen". De gouden medaille draagt aan den eenen kant het beeld van New York en aan den andere zijde het gouvernèmcntspa- lcis te Albany, de hoofdstad van den Staat waar Smith zoo lang zijn hoog ambt waar na m. Gestolen juweelen achterhaald. Een diadeem en een parel snoer van de Ha- bsburgers. Naar Havas uit Marrakesj (Marokko) meldt, is de schat van d» Habsburgers. die in 1927 te W-eenen gestolen is en bestond uit een diadeem met diamanten en paarlen en een collier met verscheidene zwarte paarlen, door een Italiaan, die klaarblij kelijk tot een internationale dievenbende behoort, te koop aangeboden aan een han delaar te Safi. Deze gaf de politie hiervan kennis, welke den Italiaan aanhield. Dc sieraden, welker waarde op 9 millioen francs wordt geschat, zijn in beslag geno men. De aangehoudene zegt slechts bemid delaar te zijn geweest. Mishandeling met doodelijken afloop. Te Wa-ffensen (Duitschlaud) is gisteren de meester-meubelmaker Windeler door zijn knechts op het erf van zijn werkplaats met ingeslagen schedel gevonden. Hij was kort te voren in gezelschap van verschei dene marktkooplieden gezien, met wie hij blijkbaar twist heeft gekregen. De zwaar gewonde man is later in het ziekenhuis te Rotenburg gestorven. In verband met dit voorval zijn eenige marktkooplieden gearresteerd. Het leven te Moskou. Het bekende bolsjewistische dagblad „Westjernjaja Moskwa" geeft de volgende beschrijving van de toestanden te Moskou, die het gevolg zijn van den woningnood en de gemeenschappelijke keukens: De inwoners gieten op elkaar heet water, slaan elkaar mot kookepannen en andere voorwerpen, die in een keukon te vinden zijn. „Bij het bereiden van de spijzen en 't •/etterrvan thee, binden alle vrouwen haar potten, pannen en ketels stevig vast. Wie het niet doet en zich even uit de keuken verwijdert, vindt bij zijn (of haar) terug keer in het eten afval, modder en andere weinig aantrekkelijke voorwerpen". Dat als gevolg hiervan eiken dag ge vechten ontstaan, dat er een felle haaf, vooral tusschen de vrouwen, heerscht, is niet moeilijk te begrijpen. Een afzonder lijke woning, al is het van twee kamers, en eigen keukentje, worden te Moskou als een onbereikbaar ideaal, als iets wat alleen zeer rijke menschen of gelukskinderen kunnen /bezitten, beschouwd. De juweelendiefstallen door gravin von Monroy. De juweelendiefstallen, welke gravin von Monroy heeft gepleegd, zijn volgens de „Voss. Ztg." door de jongste onderzoekingen van de crimineele politie te Berlijn in een nieuw stadium getreden. Het staat niet al leen vast dat de gravin doosjes met juwee len stal, doch ook vroeger reeds sieraden van gravin Hermersberg ontvreemdde. Verder wordt beweerd, dat gravin von Monroy een cessie van vorst Hans zu Ho- henlohe, volgens welke haar een buitenge woon hooge som zou worden afgestaan, heeft vervalsclit. Het verdere onderzoek wees uit, dat niet gravin von Monroy juweelen had verkocht, doch dat von Wedel, wien zij juweelen ter hand had gesteld, deze verkocht. Ten slotte bleek, dat gravin von Monroy er ook niet voor terugschrikte het dienst personeel van gravin Hermersdorf te be stelen. Thans werd ook vastgesteld, dat zij op zekeren dag de kamer van een zeventigja rigen bediende binnensloop en uit een ge sloten kistje een biljet van vijftig mark Schatgravers. Zeven jaar geleden is het stoomschip Egypte, na aanvaring met een vrachtboot, voor de Bretonsche kust gezonken. De Egypte vervoerde een kostbare lading, want zij had voor twee millioen pond aan goud en zilver in staven aan boord. Natuurlijk heeft deze schat heel wat bergingmaat schappijen in verzoeking gebracht en ver leden jaar heeft- een Fransehé maatschap pij met de hulp van Duitsche duikers ge tracht den schat uit het gezonken schip te lichten. De duikers vonden inderdaad een wrak en meende ook wel, dat het dat van de Egypte was; maar liet gelukte niet tot dc kluizen door te dringen, waarin het goud en zilver moest- geborgen zijn. Men wil nu binnenkort opnieuw een poging doen en dan probeeren van buiten af door een van de flanken van het schip in het binnen ste door te dringen. Ditmaal zullen Italia nen dienst verleenen. Bandoeng met pest besmet. Aneta seint uit Bandoeng: De Dienst voor de Volksgezondheid heeft de stad met pest besmet verklaard. Drie leden van een C'hineesche familie van twintig personen in het centrum van de stad zijn aan bubo- nenpest overleden. Twee andere leden van deze familie zijn eveneens door pest aange tast. DE STRIJD OP DE VEEMARKTEN. Naar het „Vad.'N verneemt, heeft te 's-Gravenhage een conferentie plaats ge had tusschen de leiders der beide partijen in den strijd op dc veemarkten. Van kooperszijde bleek men op het- stand punt. te staan dat. alvorens te onderhan delen over een oplossing van het geschil, de toestand-van vóór 1 Mei moet worden hersteld (het. uitbetalen van onderdeden, als levers enz.). De vertegenwoordiger van de veefondsen had hiertoe geen machtiging. De besturen zullen nu op korten termijn hun bonden bijeenroepen. Tot deze een beslissing heb ben genomen blijft de strijd nog voortdu ren. Bond van kaasproducenten. Algemeene vergadering. Gisteren heeft de Bond van Kaasprodu centen te Gouda een algemeene vergade ring gehouden onder leiding van! zijn voor zitter, den heer A. van Wijnen. Medegedeeld werd, dat het hoofdbestuur had herkozen tot lid van het dagelijksch bestuur den heer T. de Jongen te Tienlio- ven (Z.-H.). Besproken werd het voorbehoedend in enten der varkens tegen vlekziekte door de veehouders zelf. De vergadering was una niem van meening, dat daartoe de gelegen heid moet beslaan en droeg het bestuur op daarvoor te ijveren, eventueel in samen werking met andere organisaties, bijv. de Holl. Mij. van Landbouw. De bond is toegetreden tot de provin ciale veréenigiiig tot bestrijding der tuber culose onder het rund\ee in Zuid-Holland. De proefnemingen met do nieuwe metho de van kaasmaken, in samenwerking met- de rijkszuivelconsulent, ir. W. J. Huisman en diens assistent, den heer C'. Siewertsen, verricht, hebben tot een gunstig resultaat geleid voor de oude methode van kaasma ken, voor zoover bij de nieuwe methode de wrongel aan één stuk in het vat werd ge bracht. Geschiedde dit niet en werd de wrongel gekruimeld in het vat gebracht, dan was het verschil in de uitkomst tus schen de oude en de nieuwe methode be langrijk geringer, ja vrijwel nihil. De proe ven worden nog voortgezet. De actie van den Jongercnbond is uitge steld tot den herfst. Van het departement van binnenland- sche zaken en landbouw ontving de Bond een uitnoodiging om een vertegenwoordiger aan te wijzen voor een te vormen commis sie, welke onder leiding van een hoofdamb tenaar het vraagstuk van de standaardisa tie der eonsumptiemel'k za-1 bestudeeren. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 1 Juni. Huizen, 336.3 M. N a 6 n u r 1832 M. Uitsluitend K. R. O.-uitzendingen. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door het K. R. O.-Trio I.152.00 Gramofoonmuziek. 2.00t.00 Concert in Ysselstein. Koor. or kest en solisten. 4.00—5.00 Kinderuurtje. 5.006.30 Gramofoonmuziek. 6.306.45 Vertelkwartiertje. 6.45—7.00 Journalistiek weekoverzicht. 7.007.30 Gramofoonmuziek. 7.30—8.00 Causerie over St. Thomas. 8.0011.00 Concert, Orkest en koor. 9.30 Nieuwsberichten. II.0012.00 Mandolineconcert. H i 1 v c r s u m. 1071 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.15—2.00 Concert door het A. V. R. O.- Kwintet. 2.002.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.303.30 Aansl. van het Tuschinsky- Theater, Amsterdam. 3.304.15 Lezing door Dr. C. H. Sluiter over „De Bouw en Wezen der Materie". 4.45—5.45 Lezing door Prof. Dr. A. A. Nij land over „De bouw en de afmetingen van het Heelal". 5.456.00 Gramofoonmuziek. G.017.45 Concert door de Stafniuziek van het 5o Regt. Infanterie. 8.00—8.20 V. A. R. A.-uitzending. Daventry. 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.0511.20 Lezing. 1.202.20 Het. Carlton Octet. 3.50 Balladenconcert. The Macks en R. Sharp e, cello. 4.35 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Muziek. 7.05 Strijkkwartetten van Haydn. 7.20 Omroeppraatje. 7.35 Sportpraatje. 7.50 Licht orkesbconcert. Orkest. E Grif- fin, sopraan, R. Easton, bas. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Causerie: London. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Variété. Dansorkest en variëté-artis- ten: Aansl. van het Palladium. 10.5512.20 Dansmuziek. „R. ad io - P a r i s", 1744 M. 12.502.10 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Kinderuurtje. Daarna dansmu ziek. 6.557.20 Kinderhalfuurtje. 8.3511.20 Concert. Moderne muziek. Daarna dansmuziek. Langenberg, 462 M. 10.35 en 12.45 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 6.056.50 Orkestconcert. 8.20 Vroolijke avond. Wcstfalia-Orkest, Ernst Arnold, Gustav Jacoby en Seuff Georgi. Daarna tot 1.20, Dansmuziek. Zee sen, 1649 M. 12.205.20 Lezingen en lessen. 5.20—6.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen en lessen. 8.05 „Blaubart", kom. opera van Offen bach. Daarna dansmuziek. H a m burg, 395 M. 5.20 Moderne filmmuziek door orkest. 6.20 Orkest concert. 8.20 Concert. Norag-orkest. B. Jakschtat, piano. 10.10—1.20 Dansmuziek. Brussel, 512 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35—10.35 Orkestconcert. DE A. V. R. 0. HEEFT EEN GOLF. Zenders op 218 meter. De „Radiobode" Schrijft: Na een bezoek van de leden van de Tech nische A. V. R. O.-Commissie Baron Tindal en W. Vogt bij den voorzitter van de Tech nische Commissie van dc l nion Internatio nale te Brussel, is aan de A. V. R. O. dc be schikking verleend over dc golf (z.g. onde commune) van 218 M. Onmiddellijk na uitbrenging van het rap port aan het bestuur, werd het request ver zonden, dat verleden week in de Radiobo de is afgedrukt geworden. De energie die de A. V. R. O. op deze, „onde commune" eventueel over Nederland zal distribueeren, zal gemiddeld per station veel grooter zijn dan een half K.W. Technische bezwaren,'die in verschillen de bladen tegen een mogelijke adoptie van het Gleichwellen-systeem door de A. V. R. O. zijn uitgebracht, behoeven geen aanlei ding te zijn voor bezorgdheid bij onze aan hangers, aangezien die technische bezwa ren zeer wel bij de leden van de Techni sche A. V .R. O.-Commissie bekend zijn. Waar nu reeds vaststaat, dat het be zwaar van gebrek aan golflengte-stiptheid van onderlinge beïnvloeding der zenders, van de z. g. stilte zones en vooral dat van de geringe energie, bij den tegenwoordigen stand van de techniek en met verkregen toezeggingen, kan worden overkomen, kan het systeem voor een belanglooze critiek geen voorwerp van afbraak zijn. Men kan er voorts van overtuigd zijn, dat een Commissie van prominente tech nici als de heeren ir. Mak, ir. Enthoven en J. Corvcr der A. V. R. O. niet zullen voor stellen om de groote uitgaven te doen, die aan een verwezenlijking van een Gleic'hwel- len-omroepsysteem vastzitten, wanneer de technische uitvoerbaarheid niet vaststaat. Deze Technische Commissie is thans ver zocht al datgene te verrichten, wat noodig is om het bestuur in staat tc stellen op de deugdelijke gronden een beslissing te ne men. Aan deze uituoodiging zal worden gevolg gegeven. De voorzitter gaf uiting aan zijn veront waardiging over de wijze, waarop de land- bouwuilvoerwet door de Tweede Kamer is behandeld. Deze wet geeft de regeering een groote macht over den landbouwexport en niet deze wet is de eerste slap gezet op den weg. welken te hebben ingeslagen, den landbouw in de toekomst wel eens zou kun nen berouwen. Betreurd werd de werking van den 7-ja- rigen leerplicht, welke voor het platteland tot. zeer ongcwenschte consequenties voert. De rekening over 1928 werd goedgekeurd. De ontvangsten bedroegen 7822.57, dc uitgaven 7814.60. De ontvangsten der afd. boekhouding over 1928 bedroegen, met inbegrip van het batig saldo over 1927 ad 3444.14, 5686.29. de uitgaven f 3439.65. Volgens het. jaarverslag verminderde het. aantal afdeelingen met 1, doordat de afd. LangerakNieuwpoort werd opgehe ven; het bedraagt nu nog 34. Ook het aan tal leden liep iets terug. Het. aantal leden van het Boekhoudbureau kwam van 136 op 182. In het verslagjaar ontvingen de leden aan te veel betaalde rijksinkomstenbelas ting terug 4238.67. De heer mr. M. de Mol, te Gouda, hield oen inleiding over hel Arbeidscontract en de daarbij aansluitende nieuwe Ziektewet. Bij cle rondvraag kwam de verschillende toepassing der Vleeschkeuringswet ter sprake en werd verzocht te overwegen, of coöperatieve inkoop van zuivelbenoodigd- heden (kaasvaten e. d.) mogelijk is. Het be stuur zegde toe dit tc zullen onderzoeken. SCHERMEN. Mil. kampioenschap van Europa. In de pcrsoneele voorwedstrijden op de gen van de militaire kampioenschappen te Boedapest wonnen A. E. W. dc Jong. Van Mourik en H-agens. Jhr. v. d. Brandeler, Scherpcnhuyzcn en Wynoldi Daniels trok ken niet. De equipewe istrijd op degen had tot re sultaat: I. Italië, 2. Nederland, 3. Zweden. Nader wordt gemeld, dat majoor A. E. W. de Jong zich op degen in de finair plaatste. Van Mourik en Hagens vielen in de halve beslissingen af. FEUILLETON. bewerkt naar een oud Duitsch verhaal door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). lij zweeg even en rolde zijn pruim van eenen kant van zijn mond naar den [ren en bleef eenige oogenblikken na- tend voor zich uitstaren." (ou, er wat herinnerde je je toen 1 Je kt me nieuwsgierig, bootsman vroeg )k vriendelijk. tijk. luit. in mijn jongen tijd, toen ik niet op de „Havik" voer. maar me liet nonsteren op koopvaardijschepen, heb vriend gehad, zooals ik later geen heb kunnen vinden. Dal kan no-x |een dikke vijf en twintig jaar geleden We waren samen op de „Zeemeeuw", klipper uit Boston. U weet, dat een >er een lang, smal, snelzeilend koop- dijsehip is met drie masten, niet- r? Nou op dien koopvaarder dienden dan als matroos en deden samen een naar Kanton in China, die vijftien lid en duurde. En op die reis werden iikke vrinden. Toen hij weer thuis was as geboortig uit dat vervloekte lest hier achter de duinen haalde in zotten streek uit. Hij trouwde en vergat natuurlijk zijn vroegeren kameraad. Hij bleef een maand of acht aan wal en toen ontmoette ik hem op een keer in Bal- timore op de „Marianne" een pracht van een schip, waarvan 't me toen speet, dat ik me er ook niet op had laten aanmon steren. Later evenwel was ik er blij om, want als ik *'t gedaan had. zou ik even als hij naar de haaien gegaan zijn, want toen de „Marianne" zee gekozen had, is er later nooit meer iets van 't schip verno men. Geen brokje hout is er van aan wal gespoeld en 't schijnt midden op zee met man en muis vergaan te zijn. Ik kan je niet zeggen, hoe verschrikkelijk ik 't vond, toen ik 't hoorde. En nou ben ik maar een ruwe zeebonk doch toen ik 't ongeluk ver nam. schoot mijn gemoed val en heb ik niet alleen God gedankt, dat ik behouden was gebleven, maar Hem ook gevraagd, of Hij Dan, zoo heette die vrind van me. toch in den hemel wou halen. Want ik geloof aan den hemel en dien verdiende Dan bok. want er kwam nooit een onvertogen woord over zijn lippen en hij was eerlijk en recht vaardig in al zijn handelingen. En toch was hij opgegroeid tusschen de strandroo vers en moordenaars daar in dat Nags- head. Kan je dat snappen, luit.? En neem 't me niet kwalijk luit. hij was maar een gemeen matroos, maar u lijkt zoo precies op hem, alsof je een jongere broer van hem was. En nou weet u meteen, Vaarom ik zoo nieuwsgierig was naar je naam". „Ik heet Frank Roberts, bootsman, en ik heb nooit iemand in mijn familie gehad, die op zee heeft gevaren. !b Is dus louter toeval, dat ik zooveel lijk op je vroegeren vriend, 't Gebeurt wel eens meer, dat twee menschen precies op elkaar gelijken en toch heelemaal geen familie zijn, dat weet je ook wel". De bootsman schudde twijfelend zijn hoofd en keek den jongen officier nog eens aan. „ft Is merkwaardig, heel merkwaardig! Ik zou er haast mijn kop om willen ver wedden, want u lijkt op hem als twee drup pels waters. En u heet Roberts en uw vaderhm.... uw vader heeft nooit op zee gevaren 1Misschien geboren in een zeeplaats, of er misschien gewoond V „Neen, bootsman. Heelemaal niet. Mijn vader is landbouwer". De zeeman schudde nogmaals het grijze hoofd, maar durfde niets meer te vragen. '.Tuist stuurde hij dc boot tusschen de rif fen door en bereikte eenige minuten later het strand, waar verscheidene inwoners van Nagshead te hoop waren geloopen om te kijken, wien die boot wel aan wal zou zetten en die erg verbaasd opkeken, toen ze een luitenant de sloep zagen verlaten. Ook op 't station had men'de sloep al lang bemerkt en toen Frank aan wal stapte, vond hij daar reeds een beambte van 't station om hem af te halen. „Zal ik uw koffer maar nemen, luite nant vroeg deze, terwijl hij op militaire wijze groette. Een matroos bracht den kleinen koffer aan wal, dien door den beambje in ont vangst genomen werd, waarop Roberts hartelijk van den bootsman afscheid nam en met den beambte den weg insloeg naar ;t station zich heel niet storend aan de lui op het strand, die hem met alles behal ve vriendelijke blikken nakeken. „Nou Bob", zei de bootsman, toen hij weer aan 't roer plaats genomen had, die luitenant is. geloof ik, een bijdehands snuiter. Ik zou 't niet graag met nem aan den stok krijgen maar de gelijkenis mot mijn vriend van de „Zeemeeuw" is tref fend en ik wil mijn heele leven zeewater drinken in plaats van rum als 't niet waar isMaar wat gaat het mij per slot van rekening ook aan. Vooruil maatsVlug geroeid En de boot gleed tusschen de riffen door naar de plaats, waar de kanonneer boot op hen lag te wachten. Op een van de hoogste duinen stonden twee visscheFs. Ze hadden weinig gelet op de aankomst van de sloep, maar veel meer oog gehad voor dp kanonneerboot. De een, een man van vier en twintig jaar' met ruwe trekken en stekelachtig haar stond hard te trekken aan het korte stompje pijp dat hij tusschen zijn lippen had. terwijl de ander door een verrekijker voortdurend het oog gericht hield op de boot. die in de verte voor de kust heen en weer kruiste. Het was een man van in de zeventig. Een volle baard, geelwit geworden door weer en wind omkranste zijn rimpelig gelaat en lange witte haren fladderden hem om de slapen. Langen tijd hield hij den verrekij ker voor hel oog zonder dat zijn hand ook maar één oogenblik begon te beven. Toen hij genoeg gekeken had en de kanoneer- booc zijn koers vervolgde, haalde hij den kijker voor 't oog vandaan, schoof heni met een ruk in elkaar en zei tegen zijn kameraad: ..Dat voorspelt niet veel goeds, Bill. Die snuiter daar heeft het op ons gemunt, wat ik jc brom. „Maar Kouks, wc zijn toch niet bang voor dien proppenschieter, dien hij op de voorplecht heeft staan 2" „Nou, ik mag lijden, dat de „Vleermuis" geen blauwe boon uit dien proppenschieter tusschen zijn ribben krijgt, want dan kon hij wel eens naar den kelder gaan". „Zoo erg zal *t wel niet worden. Wc zul len wat meer moeten uitkijken. Dat is alles". De oude man fronste afkeurend het voorhoofd. Het beviel hem niks, dat zijn maat de zaak zoo licht opnam. „Er is iets gaande, anders zou die boo wel weer naar Washington teruggestoomd zijn. nadat hij dien blauwrok hier afgezet heeft." „Misschien heeft hij nog een paar jon getjes aan boord voor andere stations'." Konks schudde het hoofd. „Neen. maat. Ik helt 't heele dek met mijn kijker afgezocht. Behalve de beman ning is er niemand meer aan boord en ze zendon niet voor niemendal zoo'n oorlogs scheepje naar onze kust. 't Is om ons te doen en binnenkort zullen we de popper aan 't dansen hebben. Geef maar acht!" ..Nou, een wonder zou 't niet wezen. W» hebben 't er wel naar gemaakt en heb ben heel wat op onzen kerfstok." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5