STADSNIEUWS Katoenen Mousseiines MARKTBERICHTE? Bankdirecteur vermoord. Het lijk van John Mounsey, directeur van Barclay's, Ovcrsca's e.a. Londenschc ban ken, die eenige dagen geleden word ver mist, is gevonden in een fcoerdcr:j bij Red- hill. Het had een schotwond aan den rech terslaap. Het werd meenens! lii het door Zuckmayer bewerkte Ameri- kaansche tooncelstuk „Rivalen", dat in den schouwburg van de Königgratzerstrasse, niet het mins-b door de meesleepende uit beelding der beide mannelijke hoofdrollen door Fritz Kortncr en Hans Albcrs, een groot succes werd, heeft thans Fritz Kort- ner zijn rol neergelegd, omdat het gedrag van zijn partner dergelijke vormen aannam, dat- een verder samenspelen voor l:em slechts met ernstig lichamelijk letsel verbon den zou zijn. Albers leefde zich zoodanig in Zijn rol in, dat hij den ietwat bruten geest van den door hem voorgestelden rivaal van het toonecl tot achter de coulissen meedroeg, zoodat het vaker tot ernstige handtaste lijkheden tusschen de beide rivalen kwam, waarbij de sterkere Albcrs steeds de meer dere van Fritz Kortncr bleef. Om zich nu aan verdere mishandelingen van zijn tegenspeler Albers, die spel en werkelijkheid verwisselde, te onttrekken, heeft Kortner gisterennacht den directeur van het theater Barnowsfcy schriftelijk me degedeeld, dat hij de rol niet meer zal spe len. Zij zal waarschijnlijk door een ander worden bezet. Sensationeele opheldering van een juweelendiefstal. Volgens een bericht van de Berlijnsche bladen werd Maandagmiddag voor de re cherche een juweelendiefstal opgehelderd, die in December van het. vorige jaar bij gravin von Hermcrsdorf is gepleegd. De da de ros is de 24-jarige barones von Mon- roy, een nicht, van de gravin, die voor de justitie een volledige bekentenis heeft af gelegd. Tot voor meer dan 100.000 Mark aan juweelen werd langzamerhand gestolen. De politie stond eerst voor een raadsel. De barones von Monroy vertoefde toen ter tijd bij de gravin. Toen zij vertrokken was, werd het vraagstuk opgehelderd. Do ver denking keerde zioh spoedig togen haar. Men volgde haar spoor in het buitenland, dat voerde naar verschillende luxe hotels, waar de baronesse met een vriend een be wogen leven leidde. Enkele dagen geleden kwam zij in Berlijn terug en nam haar intrek in eon luxe hotel in Bcrlijn-West. De recherche besloot over te gaan tot huis zoeking en vond een reeks quita-nties van een bekende juweelenfirma. In de juwe lierszaak vond de politie vervolgens ver scheidene juweelen van de gravin von Her- mersdorf. Onder den druk der bewijzen be kende de barones. Snelheidsproef met een Duitschen D-trein. Dinsdagmiddag te 12.17 uur is van het centraal station te Hamburg een leege D- trein met een vijftiental moderne stalen rij tuigen vertrokken en met een snelheid tot 120 K.M. tot aan dè grens van het directie- district. te Namen het traject naar Berlijn aireed. Voor het 2J>1 K.M. lange traject had de trein 2 uur en 31 minuten noodig, waar bij hij een gemiddelde snelheid van 120 K.M. per uur, tegenover een gemiddelde snelheid van 88 K.M. en een maximum snelheid van 1®0 K.M. van de D-trcinen ontwikkelde. Het. geheele traject was op dezen rit voorbereid. Personen- en goederentreinen werden tijdens het. voorbijkomen van den proeftreiu op een zijspoor geleid, opdat deze nergens zou worden opgehouden. De rit moest aantooneu, of op een vol gens dc modernste beginselen vernieuwden spoordijk aanzienlijk boogere snelheden dan de overigens gebruikelijke mogelijk zijn. Kort voor acht uur kwam de trein des a\onds uit Namen weer te Hamburg bin nen. Met een zeilbootje naar Amerika. Volgens oen bericht uit. de Berlijnsche bladen is de Duitschcr Paul Muller, die in een kleine zeilboot de Oceaan overgestoken heeft, met zijn boot na een zevendaagsche gevaarlijke reis van Havanna in Miami (Florida) aangekomen. Binnen enkele da gen zal hij zijn reis naar New York voort zetten. GEMEENTERAAD. Dc Gemeenteraad vergadert op Maan dag 3 Juni 1929, des namiddags te twee uur. in het .Stedelijk Museum (Lakenhal). De vergadering zal, zoo noodig, des avonds v. orden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Verordening, houdende wijziging Aan de verordening van den 6en April 1925 (Gemeenteblad No. 8), houdende aanwijzing van de stemlokalen voor de stemdistric- ten, waarin de gemeente Leiden is ver deeld voor de verkiezing van de leden van de Tw eede Kamer der Staten-Generaal, van dc Provinciale .Staten en van den Gemeen teraad. 2o. Aanwijzing van leden van den Ge meenteraad om, zoo noodig, als plaatsver vangers op te treden van den Burgemees ter, als Voorzitter van liet stembureau iu het eerste stemdistrict voor de stemming ter benoeming van dc leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad. 3o. Benoeming van leden en plaatsver vangende leden van het stembureau in het eerste stemdistrict en van voorzitters, le den en plaatsvervangende leden van de OAerige sterabureaux voor de stemming ter benoeming van dc leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad. lo. Benoeming van leden en plaatsver vangende leden van het Hoofdstembureau in Kieskring I en van de voorzitters, leden i i plaatsvervangende leden van de Hoofd- blcmbiireaiix in de Kieskringen II en III, voor de verkiezing van do leden van den Gemeenteraad. 5o. Benoeming van 2 Commissarissen der Gemeentelijke Bank van Leening. 6o. Benoeming van een lid der Com missie voor dc Bewaarscholen. (Voorstel reeds gepubliceerd). 7o. Benoeming van een lid van het be stuur der vereeniging „de Ambachtsschool". (Voorstel reeds gepubliceerd). So. Benoeming van een lid van het be stuur der vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen. (Voorstel reeds gepubliceerd). yo. Praeadvies op liet verzoek van N. F. Kooistra, om eervol ontslag als onderwij zer aan dc school Vrouwenkerkstccg A. (Voorstel reeds gepubliceerd). lOo. Praeadvies op het verzoek van hot bestuur van het genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix". om het kosteloos gebruik van eenige lokalen van dc Stads gehoorzaal, voor het houden van de alge- meene vergadering en van de tentoonstel ling van door de leerlingen vervaardigde werkstukken. (Voorstel reeds gepubliceerd). Ho. Voorstel tot verhuring van eenige perceelcn weiland aan- en nabij den Rijns- burgerweg en den Warm onderweg, aan J. Meijer. 12o. Voorstel tot het verleenen van een subsidie ad 100.aan de Zwemvereeni- ging „de Zijl", in de kosten van een door haar te houden Volks'zwemfeest. 13o. Voorstel in zake dc vaststelling van het voorschot op de vergoeding, bedoeld bij art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1929, voor de verschillende in de gemeente gevestigde bijzondere scholen. (Voorstel reeds gepubliceerd). Ho. Voorstel tot het verleenen van een subsidie over 1926 ten behoeve van de Christelijke Hoogere Burgerschool en tot vaststelling vaar den desbetreffenden be- grootingsstaat. (Voorstel reeds gepubliceerd). 15o. Voorstel in zake de oprichting, bij wijze van proef voor den tijd van één jaar, van een Consultatiebureau voor zenuw- en geesteszieken. (Voorstel reeds gepubliceerd). 16o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor den bouw van een tweeden afzonderingsstal op de Veemarkt.. l7o. Praeadvies op het verzoek van P. Remmelenkamp, H. Breyer en A. C. van den Oever, om vergoeding van schade ter zake van hunne bij den Stadhuisbrand ver loren gegane gereedschappen en goederen. 18o. Praeadvies op het verzoek van C. A. van Dorp e. a., allen bewoners en (of) eigenaren van woningen aan den Heeren singel, in zake het leggen van een stam- riool voor de centrale-rioleering in dien sin gel. (Voorstel reeds gepubliceerd). 19o. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verbreeding van den Sta tionsweg en van dc Rijnsburgerweg, als mede van de vernieuwing van de leunin gen van die brug en van de bestrating van den Stationsweg; b. om Bnrg. en Weth. te machtigen tot overneming in eigendom van de voortui nen of gedeelten van voortuinen, c. q. met bijbehoorenden bestraten grond van een 13-tal perceelen aan den Stationsweg en van het perceel Morschsingel 1; c. om Burg. en Weth. te machtigen tot overneming in eigendom van de stoepen of gedeelten van stoepen van een 10-tal perceelen aan den Stationsweg, zoomede van een stukje grond nabij de Rijnsburger- brug, behoorende tot het terrein van het oude Academisch Ziekenhuis. 20o. Voorstel inzake het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Nieuw koop betreffende den koop en den afvoer van vuilnis uit de gemeente Leiden naar elders en dc stopzetting van dc vuilver branding. De verkiezingen. Nu het perceel Hooigracht No. 18, waarin tot dusverre het St.-Pancratius-Patronaat was gevestigd, thans lot winkelzaak is in gericht en dus niet meer voor de vestiging van een stembureau zal kunnen worden beschikbaar gesteld, komt het B. en W. voor dat. het perceel Hooigracht No. 12-16, de z.g. „toonkamer" yan de Stedelijke Lichtfabrieken daartoe een goede gelegen heid 'biedt. Her 4-jarig tijdvak, waarvoor de leden van de verschillende stemburcaux voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Pro vinciale Staten en van den Gemeenteraad werden benoemd is thans verstreken. Die bureaux zullen derhalve opnieuw moeten worden samengesteld. Evenals in 1925 hebben B. en W. ook thans weder aan een groot getal kiezers verzocht hunne medewerking aan het ver- kiezingswerk in het komend 4 jarig tijdvak te verleenen. „Wij mogen vertrouwen, aldus B. en W., dat. de personen, die stilzwijgend ons ver zoek hebben ingewilligd, ons niet op dc verkiezingsdagen zullen teleurstellen, doch een gedeelte van hun tijd en hun krachten op slechts een 3 tal dagen van het geheele 4 jarig tijdvak zullen geven ten bate van een erkend gemeenschapsbelang". B. en W. leggen verder den Raad voor een lijst van voorzitters, leden en plaatsv. leden voor de 46 stembureau?: en Voor de drie hoofdstembureaux. B. en W. merken o.m. daarbij op, dat het Hoofdstembureau in den len kieskring voor zooveel de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad betref., tevens als G'entraal-stcmbureau optreedt en Ja: de aanbevolenen voor dat bureau reeds als zoodanig zitting hebben in de Hoofdstem bureaux voor dc verkiezing van do leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene raal en die van de Provincale Staten en wel tot 1930. Voor dit hoofdstembureau, tevens Cen- traal-stembureau (Gemeentehuis), wor den voorgesteld als leden: lo. Aug. L. Rei- meringer. 2o. J. Hirschig. 3o. A. Couvee. 4o. J'. A. Bots. Plaatsv. leden: lo. Mr. E. M. Meijcrs. 2o. Mr. D. A. van Eek. 3o. F. G. Rosier. Dc burgemeester is hier voor zitter; als plaatsvervanger worden voorge steld de heer J. B. Mevnen en K. Sytsma. INGEZONDEN MEDEDEEUNG. kleurecht. In meer dan at\ a a _i 100 verschillende patronen Gemeentelijke Bank van Leening. Bij Raadsbesluit van 21 Januari j.l. weid hc'; getal Commissarissen van de Gemeen telijke Bank van Leening met 2 uitgebreid en derhalve gebracht op 5. Ter uitvoering van dat besluit bieden B. en W. den Raad de volgende aanbeveling, opgemaakt na raadpleging van Commissa rissen, aan: I. lo. M. H. De Reede. 2o. J. P. Mulder. II. lo. T. Groene veld. 2o. M. G. Verwey. Verhuur perceelen weiland. Van het complex gronden aan en nabij den Rijnsburgerweg en den Warmonder- weg, dat indertijd, in verband met den aanleg van „de Leidsche Hout", uit de huur werd genomen, kan het gedeelte, dat niet in erfpacht werd uitgegeven, doch be stemd werd voor bouwterrein en sportvel den, voorloopig nög worden verhuurd, al dus B. en W. B. en W. geven den Raad in overweging daartoe te besluiten. Subsidie aan „de Zijl". Het bestuur van de Zwemvereeniging „de Zijl" verzoekt, evenais vorige jaren ook thans weder ten behoeve van een op Woensdag 24 Juli a.s. te houden volks zwemfeest, een subsidie uit de gemeente kas te mogen ontvangen, en wél tot het bedrag, dat de vereeniging in voorgaande jaren genoot, n.ll 100. B. en W. stellen den Baad voor, deze subsidie te verleenen. Een tweede afzonderingsstal. Dc stal nabij den molen „De Valk", wel ke stal bestemd is voor afzondering van ter veemarkt, krachtens de Veewet of te harer uitvoering gegeven bepalingen, in beslag genomen vee, biedt .niet meer voldoende ruimte voor het beoogde doel. Op het tot stand komen van de aanhan gige plannen tot verplaatsing van de vee markt kan uit den aard der zaak niet wor den gewacht, doch wel is, aldus B. en W. met het oog op die plannen er naar ge streefd hét geheel zoo eenvoudig mogelijk te maken. B. en W. geven den Raad in overweging, om hiervoor een bedrag van 2600 te hun- ter beschikking te stellen. Vergoeding bij den brand verloren gereedschappen. In handen van B. en W. is om praead vies gesteld een verzoek van de werklieden P. Remmelenkamp. H. Jfcreyer en A. C. v. d. Oever, om vergoeding van de geleden schade ter zake van hunne bij den Stad huisbrand verloren gegane gereedschappen en goederen. Deze werklieden waren in dienst van den aannemer D. Kaaij en als zoodanig werkzaam bij de inwendige ver bouwing van het Raadhuis, toen dit door den brand werd verwoest. Volgens do door belanghebbenden ver strekte opgaven bedraagt de schade voor: P. Remmelenkamp 18, H. Breyer 75.37, A. C. v. d. Oever 189.38. Bij de bcoordeeling van de vraag, of er voor de gemeente aanleiding bestaat de verloren gegane voorwerpen te vergoeden, moet. aldus B. en W., wel in het oog wor den gehouden, dat het hier uitsluitend par ticuliere eigendommen van adressanten be treft, die dienen ter persoonlijke uitoefe ning van htm beroep en waarvoor de zorg en de verantwoordelijkheid bij henzelf be rusten. Hebben zij een en ander niet tegen brand verzekerd, zooals in ca-su het geval is, dan behooren zij ook zelf het daaruit voortvloeiend risico te dragen. Voeg daar bij, dat er tusschen de werklieden en de gemeente geenerlei rechtsbetrekking aan wezig is dan is bet duidelijk, dat deze in geen enkel opzicht tot toekenning van de gevraagde schadeloosstellingen verplicht is. Uitgaande van het beginsel, dat ieder zijn eigen verantwoordelijkheid dient te dragen, achten B. en W. het dan ook op zich zelf principieel verkeerd in gevallen als de onderhavige een beroep op de ge meentekas toe te laten. Intusschen zou, indien een voorstel der Commissie van Fabricage werd gevolgd om de helft van de waarde der gereedschap pen enz. te vergoeden, slechts een bedrag van 141.19 worden vereischt. In aanmer king nemende nu dit betrekkelijk geringe bedrag, zouden B. en W. in de gegeven om standigheden, doch slechts bij wijze van exceptie, tegen het verleenen van een zoo danige tegemoetkoming geen bezwaar wil len maken, mede omdat bij een dergelijke regeling voldoende tot uitdrukking komt, dat de gemeente rechtens tot niets is ver plicht-. Verbreeding Stationsweg. Kosten voor de gemeente 31.000 Gld. Het voorstel van B. en W. tot- verbrec- ding van den Stationsweg en van de Rijns- burgerbrug, zoomede tot algeheele ver nieuwing van de bestrating van den Sta tionsweg, werd in de Raadsvergadering van 19 November 192S aangehouden in ver band met dc omstandigheid, dat B. en W. tijdens die vergadering het bericht bereik te, dat- nieuwe onderhandelingen waren geopend tusschen de Noord-Zuid-Holland- schc Tramweg Maatschappij en den Direc teur der Gemeentewerken betreffende het door genoemde Maatschappij bij te dragen deel in de kosten van een evcntueele a-s- phalteering van straten, waarin tramrails van de Maatschappij zijn gelegen. Bedoeld bericht "was aanleiding, opnieuw de vraag te overwegen, of wellicht tegelijkertijd met de voorgenomen verbreeding tot asphaltee- ring van den vStationsweg kon woiden over gegaan. Het is echter gebleken, dat het, ook los va-n de onderhandelingen met de Tramweg Maatschappij, welke overigens nog niet tot een resultaat hebben geleid, voorshands nog niet mogelijk is. tot asphalteering van den Stationsweg over te gaan, doch dat integendeel de ver breeding tot stand moet zijn gebracht, voordat sprake kan zijn van eene eventueel o asphalteering. Dit hangt samen met de omstandigheid, dat te zij- nertijd in den Stationsweg een stam riool moet worden gelegd ten behoeve van de centrale rioleering. Dit stamriool moet uiteraard eerst gelegd zijn en dc grond moet vervolgens geruimen tijd gelegenheid hebben gehad om in te klinken, voordat tot aspkalteering kan worden overgegaan. An derzijds moet de verbreeding aan het leg gen van het stamriool voorafgaan, ten ein de voor. het leggen van het stamriool in verband met- de ligging van de tramrails en de andere leidingen in den weg, ten be hoeve van het drukke verkeer ter plaatse de noodige ruimte te verkrijgen. De volgorde is derhalve deze: eerst moet dc verbreeding van den Stationsweg tot stand worden gebracht; dit kan nog ge schieden vóór 3 October van dit jaar. Daar na wordt, zoodra de werkzaamheden be treffende de centrale rioleering, in verband met- het vastgestelde werkprogramma ter zake zoover gevorderd zijn, doch in ieder geval niet vóór 3 October van dit jaar, een aanvang gemaakt met het leggen van het stamriool. Ten slotte kan dan, nadat dit is voltooid en de grond voldoende is inge klonken. indien althans inmiddels met de Tramweg Maatschappij tot overeenstem ming is gekomen, desgewenscht tot as- phalteering worden overgegaan. In zoover re is het dus mogelijk, dat de voorgenomen bestrating met vlamovenklinkers slechts een voorloopig karakter draagt. Toch kan zij voorshands, gelijk uit het bovenstaande volgt niet gemist- worden. Trouwens, het klinkermateriaal kan te zijnertijd elders worden aangewend, en is dus niet verloren. B. en W. meenen derhalve, hun boven genoemd voorstel, voor wat de keuze der bestrating betreft, niet te moeten wijzigen. Op eenige andere puuten zijn intusschen de volgende wijzigingen in overweging ge nomen. Lr de eerste plaats werd inmiddels ook met den eigenaar van den voortuin, behoo rende tot perceel Stationsweg No. 37, ter zake van de overneming van een gedeelte van dien voortuin op de gewone voorwaar den overeenstemming bereikt. In de tweede plaats geven B. en W. den Raad in overweging, de verlegging van den Oostelijken trottoirrand op den Stations weg niet alleen te doen geschieden vanaf perceel No. 57 (Zomerzorg) tot aan perceel No. 25, gelijk aanvankelijk alleen in de be doeling lag, doch ook van perceel No. 25 tot aan de Rijnsburgersingél, in dier voege, dat de nieuwe rijweg overal een breedte vêrkrijgt van 10.60 M. In verband hièrmédè stellen B. en W. thans voor, ook een ge deelte van de openbare stoep van perceel No. 29 en van den voortuin van perceel No. 27 over te nemen, met de eigenaren van welke perceelen reeds vroeger op de ge wone voorwaarden over deze overneming overeenstemming werd bereikt. De voor tuinen, behoorende tot de perceelen Nos. 25 en 23, blijven derhalve voorshands in het nieuwe trottoir uitsteken. Onderhande lingen over overneming zijn intusschen ook met de eigenaren va-n deze perceelen gaande. In de derde plaats hebben B. en W. thans in het plan opgenomen een vernieu wing van de leuningen van dc Rijnsburger- brug. Tenslotte vermelden B. en W„ dat op de basis van de aldus gewijzigde plannen in verband met het wellicht voorloopig ka rakter va-n de aan te brengen klinkerbe strating een nieuwe raming is gemaakt, volgens welke do kosten van het geheele werk 3S.000 zullen bedragen. Va-n dit be drag is een som van 7000 in 1925 door de- Haagsche Tramweg-Maatschappij be reids in de gemeentekas gestort. Het ove rige bedrag va-n 31.000 kan geput worden uit het „Fonds voor stadsverbetering, werk verschaffing en andere sociale doeleinden", dat bij de vaststelling van de begrooting voor 1929 inmiddels tot een bedrag van 195.000 werd ingesteld. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHRLSTIAAN HUYGENS (thuisr.) pass. 28 Mei Perim. JOH AN DE WITT (thuisr.) vertr. 29 Mei van Batavia. KARINOEN (thuisr.) pass. 29 Mei Oues- sant. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) vertr. 28 Mei van Algiers. MADOERA (thuisr.) vertr. 28 Mei van Batavia. PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr.) pass. 27 Mei Gibraltar. KON. H0LL. LL0YD. MAASLAND vertr. 29 Mei van Amster dam naar Hamburg. SALLAND (uitr.) vertr. 29 Mei van Montevideo. HOLLAND-AFRIKA LIJN. GIEKERK (thuisr.) vertr. 28 Mei van Port Soedan. HEEMSKERK (uitr.) pass. 27 Mei Oues- sant. HOLLAND—AMERIKA LIJN. ALCHIBA (uitr.) arr. 27 Mei te Ade laide. BILDERDIJK vertr. 27 Mei van Balti more naar Rotterdam. DRECHTDIJK arr. 27 Mei van Rot terdam te Los Angeles. EEMDIJK, Vanc./Rotterdam, arr. 29 Mei te Hamburg. LOCHGOIL, Vanc./Rotterdam, arr. j 9(} Mei te Seattle. ROTTERDAM vertr. 29 Mei van B, fcerdam naar New York, was 8 uur n.m. in zee. HOLLAND-AUSTRALIë LIJN. ALCHIBA (uitr.) arr. 27 Mei te laide. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALKAID arr. 29 Mei van Amsterdj te Rotterdam. AMSTELKERK (uitr.) arr. 29 Mei Lagos. EEMSTROOM (thuisr.6) wordt 1 J] te Rotterdam verwacht. KENNEMERLAND (uitr.) arr. 29 te Cotonou. VULCANUS vertr. 29 Mei van Amst 'ooi dam naar Bremen. |jj c HOLLAND—BRITSCH-INDIë-LIJN MEERKERK (thuisr.) pass. 27 1| jijg Malta. SOMMELSDIJK (uitr.) vertr. 29 X van Suez. STREEFKERK (uitr.) pass. 27 Mei braltar (Verb). IJSELKERK (thuisr.) vertr. 28 X van Madras. ROTTERDAMSCHE LL0YD. INDRAPOERA vertr. 29 Mei van Pi Said. KEDOE (uitr.) arr. 29 Mei te Batav INDRAPOERA (uitr.) vertr. 29 Mei Suez. INSULINDE vertr. 29 Mei van Rolt dam naar Batavia, was 4 uur 50 n.m. zee. KOTA BAROE arr. 28 Mei van Batai11 te Rotterdam. TAMBORA (uitr.) arr. 29 Mei te Bé zie ,li- TJERIMAI (thuisr.) wordt 1 Juni S .m. te Marseille verwacht. TOSARI (uitr.) vertr. 28 Mei van 85. uit ibii STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS, Da iren/R otterdam, arr. Mei te Tientsin. ASTYANAX, Batavia/Liverpool, arr, Mei te Triest. ANTENOR, arr. 29 Mei van Japan Rotterdam. HECTOR. Japan/Rotterdam, vertr. Mei van Colombo. LAERTES, Amsterdam 11. Batavia Liverpool, pass. 29 Mei Gibraltar. MELAMPUS arr. 28 Mei van Bataifw 1. v. Amsterdam te Liverpool. MEDON, Rotterdam/Japan vertr. 27 X van Shanghai. MERIONES, Japan/Rotterdam, pass. OANFA, Japan/Rotterdam, vertr. 28 II Mei Prawlepoint. van Singapore. EMZETC0 LIJN. OANFA, Japan/Rotterdam, vertr. Mei van Singapore. JONGE ANTHONY vertr. 28 Mei Cebte naar Genua. JONGE JOHANNA, Rotterdam/Ori pass. 29 Mei Dover. ALPHEN AAN DEN RIJN, 30 Mei. Ka Aanvoer 22 partijen. Met rijksmerk le so J 4042 1/2, 2e soort 3537. Handel mal 29 Mei. Groentenveiling. Spina a 1; 6.30—7.30, Peulen 3S.— per 100 K.G. 1 dij;? ƒ2.503.90, Rabarber ƒ5.25.Pi 16.22.per 100 bos. Kropsla I 5.- II 2.2.70, Bloemkool I 22.38.- 10.14.per 100 stuks. WOERDEN, 29 Mei. Kaas. Aanvoer partijen. Eerste soort Gouda met rijksm 4246, idem mindere 3740; zonft rijksmerk 3438. Handel matig. KOUDEKERK (Rijndijk), 29 Mei. EierjZoo veiling. Aanvoer S275 stuks, kippeueie f 5.S06.70 en eendeneieren 4.905.30 100 stuks; hanen 0.151.10 per stuk; ter 6471 cent per pond. STOMPWIJK, 29 Mei. Eierenveiliin Aangevoerd 8495 eieren, kippeneieren 5 6.45, krieleieren 3.40, eendeneie f11 5.056.10 cn ganzeneieren 1314 100 stuks. LOOS DU IN EN, 29 Mei. Groentenfec ling. Bloemkool le soort 1234, 2e 516, kaskomkommers le soort 14.S 5 ]1( 19.40, 2e soort 10.9014.70, rijen komki mers le soort 10.9021.40, 2e soort li !j 13.70, gele komkommers 22, witte k( kommers 25, eiercen 6.90, alles per stuks, meloenen 1.202.50 per stuk, maten le soort 4246, 2e soort -10- 3e soort 4044, 4c soort 2236, boni 28—38 per 50 kg., postelein 19—41 ct., st«1 cc sla 15—50 ct. per 6 kg., spinazie 533 andijvie 2045 ct. per 4 kg., salade soort ƒ0.806.S0, 2e soort 5090 ct. 100 krop, peen le soort- 1729, 2c so 517, radijs 3080 ct-., kervel 2, ral ber 1.20—3.90, selderij 2.40—3, piet lie 5.508.50, diagon 4 per 100 bos, dijvie 25 per 100 struik, komkomm 5r]D( stek 1624 per 100 kg, VEURL'DAM, 29 Mei. Vrije veiling, Op de heden gehouden vrije veiling café „Het Eiland" werden aangevoe 8S43 kippeneieren 5.856.50, 458 Eend eieren 5.5.70 per 100 stuks. Kip| I.1.80, Hanen 1.252.Duiven 0.30, Konijnen ƒ1.2.55, Jonge kond 0.450.65 per stuk. Zoete kaas (R. 0.500.60, Leidsche kaas 0.400.50 pond. rit NIEUWKOOP 2» Mei. Eeierenveiling. Aangevoerd werden 96Ó0 eieren. Prijl kippeneieren 5.20—6.45 per 100 stuks. Veiling „Aller Belang". Aangcvo< Dei :den 3400 eieren. Prijzen kippeneifij 5.206.40 per 100 stuks. Eendeneie' 5.10. Handel vlug. ipre te 1 tld

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8